HRC presteerde het, met 1-0 bij Zeeburgia te winnen BKC na aantrekkelijke strijd door VZV geklopt (4-2) Flevo moest puntenverdeling toestaan aan St. Victor Helder en De Spartaan wisten kansen niet te benutten RKAFC dwong Succes kwartier voor tijd op de knieën Texel versloeg Grasshoppers De uitslag van ZAP-Limmen is nog onzeker Met vacantie uit Canada Winnende doelpunt van De Jager Opnieuw nederlaag voor Woudia Van der Meulen zat het niet mee Amsterdammers kwamen er niet door Watervogels kansloos Oudesluis schoot heel wat heter Veel spanning op een spekglad veld Hevige regen een geduchte spelbreker Piet van der Neut miste een strafschop Voorhoede van bezoeken schoot zeer matig fi Julianadorp Kerstvieringen De oudste inwoner van Koegras overleden Doelman Heerschap ivas de enige uitblinker Protestcommissie heeft het laatste woord Urk Door kolendamp vergiftigd Regering zal hulpaanvrage in overweging nemen 1 MAANDAG 28 DECEMBER 10SS HRrel,ZCebUrgia nH rUS' doorloPend in de aanval is geweest, heeft W.ll.L. kans gezien met het kleinst mogelijke verschil te winnen en aarmede revanche te nemen voor de 2—1 nederlaag welke op Tuin- dorp werd geleden. Ook dit keer waren de hoofdstedelingen de Racers in techniek de baas, doch daar stond tegenover, dat de Roodjes zich met zoveel enthousiasme gaven, dat de strijd voor de rust vrijwel gelijk opging. Na de hervatting hadden de Amsterdammers stellig de gedach ten. dat H.R.C. was leeg gespeeld, doch eerst nu bleek, dat de achter hoede van de Racers weer was als van ouds. Rechtsbinnen Stricker, die op Tuimloip vrij mandaat had, kreeg nu weinig vrij spel. Steeds werd hij door linkshalf C. Kramer geschaduwd. Evenals Zeeburgia had H.R.C. enige wijzigingen in het elftal aangebracht. Zoals reeds gezegd was C. Kramer een plaats „vóóruitgegaan", terwijl Bakker zijn plaats bezette. .De terugkeer van De Werker was vooral voor de verde diging een belangrijke verbetering. Ook de voorhoede had een geduchte ver andering ondergaan. Alleen Rijkers stond nog op zijn eigen plaats; hij werd op zijn vleugel bijgestaan door De Jager, die het genoegen smaakte het enige doelpunt te maken. Als speer punt had men nu Van Knijff opgesteld; de rechtervleugel bestond uit G. Kra mer en Nieuwstad. Om twee uur begon zich reeds direct een aantrekkelijke wedstrijd te ont wikkelen. Hoewel het veld zeer zwaar was te bespelen, werd er dikwijls fraai gecombineerd, en men behoefde toch in het geheel geen groot voetbalkenner te wezen om reeds na een kwartier spelen te constateren dat doelpunten duur zouden zijn deze middag. Beide verdedigingen waren de aanvallers de baas. al ging het bij H.R.C. dikwijls met kunst- en vliegwerk en bij de Zee- burgianen met het afstaan van vele hoekschoppen, die alle geen resultaat hadden. Ofschoon de Amsterdammers ook in deze periode een klein veldoverwicht hadden, waren de aanvallen van de Racers zeer gevaarlijk. Toen Rijkers éénmaal direct vanaf de lijn hoog voor zette zocht Nieuwstad het doel met zijn hoofd juist even te hoog. Ook Lingbeek had dit geluk. Hier was het middenvpor Bouwman, die na een grandioze misser van de overigens goed spelende A. de Vries juist over de lat kopte. Het laatste kwartier werden de Am sterdammers iets sterker en H.R.C. had niet te klagen, toen een schot van Stricker via de voet van Bot, die zich op de doellijn bevond, in de veilige handen van de eminente Lingbeek be landde. Toch zouden de „Witjacken" een doelpunt maken. Na een goed opge zette aanval kwam linksbuiten Van de Nesse plotseling alleen voor Lingbeek. De Amsterdammer aarzelde geen mo ment en vuurde van ongeveer twaalf meter afstand een schot af dat Ling beek te machtig was. Het doelpunt werd echter door scheidsrechter Berg- meijer geannuleerd wegens buitenspel. Geprikkeld door dit meevallertje togen de Racers de laatste minuten nog even in de aanval; verder dan een schot van Van Knijff en een kopbal van Nieuwstad, na uitstekend voor bereidend werk van G. Kramer, kwa men de Racers echter niet. Na de rust begonnen de gastheren met een geweldig offensief, in de hoop Racing op de knieën te krijgen. Het leek er op, dat Zeeburgia deze wed strijd gemakkelijk zou winnen. De voorhoede, magnifiek gevoed door de uitstekende linkshalf Niessen, kwam dan ook enkele malen vlak voor het heiligdom van Lingbeek. Dit alles §ln8 dikwijls zo gemakkelijk, dat de Am sterdammers ietwat overmoedig wer den Het zou immers alleen nog maar een kwestie van tijd worden? Zij had den immers reeds vijf hoekschoppen ln dit eerste kwartiertje na de rust toegewezen gekregen, terwijl de Rood- baadjes maar sporadisch over de mid denlijn kwamen? Het liep echter an ders af dan zij hadden verwacht en gehoopt, want na het eerste kwartier was de Racing verdediging weer uiterst E°Voortdurend strandden de aanvallen van de Amsterdammers op deze ach terhoede, die vaak ook nog kans zag, de bal goed te plaatsen om hierdoor de eigen aanvallers in de gelegenheid te stellen iets te proberen. En waarlijk, het gelukte ook, doch niet eerder dan nadat de heer Bergmeijer voor de tweede maal een doelpunt van de gast heren wegen.- off-side had geannuleerd. Het was C. Kramer, die de bal goed naar Van Knijf speelde; deze, op zjjn beurt, dirigeerde het leder direct naar Nieuwstad, die een schot inzond, dat door de keeper onnodig voor de voe ten van De Jager werd gestompt. Deze, in vrije positie staande, scoorde het eerste doelpunt, dat later bleek ook het enige te zjjn (0-1). De Amsterdammers kwamen nu overweldigend opzetten. Steeds was de bal in de onmiddellijke nabijheid van Lingbeeks' heiligdom. Vele hoekschop pen werden voor dit doel geplaatst, maar altijd waren het de grijpgrage handen van deze doelman, die succes voor de Amsterdammers in de weg stonden. Een uitval van H.R.C. had bijna nog een tweede doelpunt opgeleverd. G. Kramer ontving op het middenveld de bal, passeerde een tegenstander om vervolgens de bal naar de vrijstaande Van Knijff te spelen. Deze schoot te zacht op doel. Doelman Altena die blijkbaar op dit gladde veld geen risi co wilde nemen, sloeg de bal weg, juist weer voor de benen van Van Knijff. Die aarzelde echter te lang, zo dat Altena middels een snoekduik ver der gevaar kon bezweren. Met een steeds sterker wordend Zee burgia floot scheidsrechter Bergmeijer voor de laatste keer. Oudesluis heeft Watervogels de laatste plaats gelaten. De zwartjes schoten be ter dan hun gedeeltelijk witte tegen standers en konden zich na vijf en veer tig minuten al vrij rustig voglen. Met de wind in de rug liepen ze snel van stapel; de eerste afgeslagen aanval bracht de bal bij linkshalf P. Dorsse- laar, die vanaf flinke afstand een onbe schermde bovenhoek van het doel vond. Muntjewerf en Slikker hadden de stand al tot 30 opgevoerd vóór eindelijk Beekhoven toonde, dat de Heldersen ook wel iets wilden. Maar nog voor de rust passeerde Muntjewerf de uitste kend verdedigende invaller-doelman Mallie voor de vierde maal: 4—1. Watervogels kwam niet na de rust. Het was de nu rechtsbuiten spelende oudgediende Goed, die Mallie voor de vijfde maal klopte en de helft van deze tweede periode was reeds verstreken, toen eindelijk Ewald zijn ploeg iets aan de veldmeerderheid liet overhouden (5 —2). Verder liet de taaie, stug verde digende Oudesluis-achterhoede het niet komen. Veel gevaren dreigden er ove rigens ook niet, want de Vogels ble ken geen schutters te hebben om het dikwijls nog zeer knappe werk van Beekhoven af te werken. Een zeer moeilijk bespeelbaar terrein noch koude regenbuien hebben VZV en BKC gistermiddag in 't Veld kunnen weerhouden een aantrekkelijke en span nende partij voetbal te laten zien. VZV won uiteindelijk met 4-2 en het merk waardige was, dat het begin van deze ontmoeting nagenoeg gelijk was aan die van VZVDTS. Ook nu namen de rood- brocken een 2-0 voorsprong en maakten de gasten gelijk vóór ze definitief naar een nederlaag gingen. Die doelpunten kwamen snel. Al in de eerste minuut had W. Wijnker succes met een harde schuiver en kort hierop omspeelde S. Wijnker keeper IJsselstein, die was uitgelopen. De voorzet werd door broer Wim met het hoofd correct afge werkt. 't Was Geel, die vervolgens een fout van doelman Smit afstrafte en het werd 2-2 omdat Smit zich nogmaals de vrijheid permiteerde vreemde dingen te deen. Leijen kon daarom gemakkelijk voor de vierde treffer in tien minuten zorgen. De gladheid was mede oorzaak, dat er voor beide doelen talloze, maar In de eerste klasse B van de afdeling Noord-Holland heeft St. Victor zichzelf en de concurrrenten van de leider een belangrijke dienst bewezen. Flevo moest deze ploeg namelijk een 11 gelijk spel toestaan In deze klasse werd voorts gespeeld de ontmoeting SijbekarspelSEW, welke met 52 door de bezoekers werd gewonnen. Dit waren dan alle resultaten van 1B. Voor het eerst in dit seizoen vond, ten gevolge van de zware regenval, een groot aantal afgelastingen plaats. Daar zowel in 1 B. als in 1 C. geen grote wijzigingen hun .beslag kregen, volstaan wij, voor wat de eerste klas- sers betreft, met de uitslagen, waarvan De wind stond dwars over liet veld, dal zeer glad was, en aanvankelijk regende het. Deze factoren hebben aan de wedstrijd HelderDe Spartaan geen goed gedaan. Maar ongetwijfeld waren er méér punten aan te wijzen, welke deze ontmoeting deden dalen tot een allerminst bevredigende partij voetbal, die in een 00 gelijk spel eindigde. Wat werd er bijvoorbeeld vooral aan de zijde van Helder slecht geplaatst! En wat werden er een fraaie kansen gemist! Op die beslissende mo menten, wanneer een doelpunt had moeten vallen, vormden wind, gladheid en regen waarlijk geen beletselen. De witjakken startten met twee be hoorlijke aanvallen, die met een rede lijk schot door middenvoor Jullens werden bekrachtigd. De eerste maal stelde hij keeper Kramer zelfs geducht op de proef. Doch ook De Spartaan mensen zagen een snelle aanval bijna met succes beloond. Rechtsbuiten Van Lier (3) tikte de bal handig voor bij Puhl, die gisteren eens niet de degelijke linksback was, en zette keu rig voor. Het leder werd juist naast gekopt. Himpers deed van zich spre ken, toen hij een corner van Lapaoree poogde in te koppen. Hij dreef de bal vinnig in de richting van Kramer's heiligdom, maar vond de linker staan der op zijn weg. Boekei verraste met uitstekend uit lopen; op deze wijze redde hij een drietal keren op het nippertje. Zijn Amsterdamse collega beging op een gegeven moment de fout, de bal buiten het strafschopgebied met de hand te spelen. Er kwam een vrije schop van, (Van onze correspondent te Alkmaar). In wanhoop grepen, twintig minuten voor tijd, enkele Succes-spelers naar hun hoofd, toen hun keeper IJzer over een bal heenviel, die de RKAFC-er Ten Have had ingekopt, na een goed genomen hoekschop. Dit doelpunt, het vierde van de Alkmaarders, gaf de doorslag in deze belangrijke kamp. Het pleit voor het moreel van de Wieringers, dat zij de 30 achterstand waarmee de eerste helft werd afgeslo ten bijna hadden weggewerkt. Dat ge lukte niet helemaal omdat de voor hoede, met uitzondering van Nan Rot gans, slecht op schot was. De Alkmaarders, die zich in tech nisch opzicht onderscheiden van hun gasten, behaalden dan ook een ver diende overwinning, hoewel de 52 uit slag wel wat geflatteerd is. In de defensie van RKAFC blonk Wester als stopper uit, terwijl ook het goed spel van linkshalf Jo Tijm viel te waarderen. De aanvoer combineerde snel en schoot veel. Kooge moet echter afleren om steeds de bal met zijn hand mee te nemen. Het ene punt achterstand op de rang lijst was voor de bezoekers aanleiding om direct een fel offensief in te zet ten. Te veel werd het accent op de aanval gelegd en hier profiteerde RK AFC van. Na vijf minuten maakten P. Tijm 10 voor zijn club uit een voor zet van Ten Have die naar de linker vleugel was afgezwenkt. Succes .bleef niettemin in de aanval, doch nadat De Nijs doelman IJzer met een ver schot verraste, was het overwicht van de be zoekers voorbij. Een prachtig doelpunt van De Nijs was de beloning na fraai combinatie spel. Aan de overkant faalde midvoor De Bie jammerlijk toen hij oog in oog met Popma kwam te staan. In de tweede helft werd de thuis club bijna verrast toen de aanvallen van Succes beter werden afgewerkt. Hogesteger en Bontkes schoten bei den een keer raak en de gelijkmaker hing in de lucht. Het bovenomschre ven doelpunt van Ten Have maakte aan de Succes-illusie, echter een einde. Enkele minuten voor tijd liep RKAFC tot 5—2 uit. Op een doorspeelbal liep Ten Have stevig toe. Gebruik makend van zijn armen werd de Succes-achterhoede uit elkaar „geroeid" en zelfs De Vries, die vooral na rust uitstekend speelde, stond hier machteloos tegenover. waaruit de bal door Van Beekhoven netjes werd ingezet. Kramer, reeds uit balans gebracht, zag nog juist kans het leder tegen de lat te stompen. In de tweede helft werd aanmer kelijk beter gespeeld. Al meteen lan ceerde Van Beekhoven een mooie voorzet, waaruit Van der Meulen re soluut inkopte. De bal trof evenwel de lat, sloeg achter de doelman op de grond en verdween weer in het veld. Een ieder achter het doel juichte en ook Van der Meulen toonde zijn vreugde, maar de scheidsrechter liet gewoon doorspelen. Uiteraard was van de tribune af niet waar te nemen, of de bal de lijn had gepasseerd. Er waren vijftien minuten verstre ken, toen Van der Meulen door reus Letterboer op wat hardhandige wijze van de bal werd gezet. De scheids rechter had hier stellig een penalty moeten geven. Helder kreeg deze straf schop tóch, daar onmiddellijk hierna Van Lier (3) die na het uitvallen van zijn broer Van Lier (2), al vrü spoedig in de eerste helft, rechtshalf was gaan spelen de bal tegen de arm kreeg. Penalty! Van der Neut plaatste zich achter de bal, maar.... schoot hoog over! Dat deprimeerde even, waardoor De Spartanen zich wat meer kon doen gelden. Van der Neut c.s. waren even wel niet voldoende uit het veld gesla gen om fouten te maken. Zodoende kon Van der Meulen het weer eens proberen. Andermaal kopte hij in op een voorzet van Van Beekhoven, doch ditmaal vond de de pechvogel Kramer op zijn plaats. Even later stelde hij Jullens in de gelegenheid te doelpun ten, maar deze schobt te onbesuisd. Rakelings ging de bal naast. Geduren de de laatste tien minuten was er spanning, omdat men zich ging afvra gen of het gelijk zou blijven, dan wel één der partijen nog zou scoren. Hel der kroop door het oog van een naald, toen Boekei onder een hoge voorzet van rechts doorsprong en het leder angstig lang in het strafschopgebied werd opgehouden. Het doel van De Spartaan werd nog haast getroffen door rechtsback Veenendaal, die de bal had meegenomen en een kansje waagde. Het leder gijig over. Het is ons de laatste tijd opgeval len, dat Veenendaal zich in de achter hoede uitstekend thuis gevoelt. Met Van der Neut, Boekei en Puhl (zij het dat deze er nu uit was) vormt hij een stevig struikelblok. Mos en Him pers hebben er helaas een handje van, hun tegenstander te veel vrij te la ten en het spel op te houden. In de voorhoede zijn Jullens en Bionda al aardig ingespeeld. Bij De Spartaan hadden wij de mees te bewondering voor linkshalf Van Lier (1) en voorts voor Valks en de ietwat te forse Werker. Letterboer profiteert goed van zijn lengte. Inval- ier-rechtbuiten Buijs faalde aanvanke lijk, doch na de hervatting was hij uiterst snel en lang niet ongevaarlijk. men er in de aanhef twee heeft ont moet. In 1 C. werd alleen LSVVVios 20 gespeeld. In de tweede klasse B. verlcor Wou dia verleden week met 20 van DWB, en dat werd als de verrassing van de dag beschouwd. Gisteren verloor Wou dia evenwel opnieuw, zelfs met 40 van HOSV, zodat wij beginnen te ge loven, dat de (gewezen1 leider een ern stige inzinking heeft. Zwaagdijk, dat met 31 DWB de baas bleef, heeft nu de kop genomen. HEO zegevierde over Strandvogels (41). De stand is: Zwaagdijk 13 9 1 3 19 Woudia 13 8 2 3 18 Westfriezen 11 7 2 2 16 HEO 13 2 5 14 Con Zelo 12 4 5 3 13 Spartanen 12 5 2 5 12 DWB 12 5 1 •6 11 HOSV 13 4 3 6 11 RKVVS 12 3 2 7 8 Strandvogels 13 0 2 11 2 In 2 C. werden twee wedstrijden ge speeld. te weten: Callantsoog—Kolping Boys 5—3 en Schoorl—Duinranders 1-2. Andermaal hebben dus de Callants- ogers voor een keurige prestatie zorg gedragen. De ranglijst ziet er als volgt uit: Hollandia T. 12 9 2 1 20 Petten 12 7 2 3 16 Koedijk 12 5 5 2 15 Duinranders 13 4 4 5 12 Kolping Boys 12 4 3 5 11 SVW 12 4 3 5 11 Schoorl 13 4 3 6 11 Callantsoog 13 4 3 6 11 Texelse Boys 10 3 4 3 10 Zeemacht 12 2 4 6 8 Geelzwart 11 2 3 6 7 En voorts: 3C.: Winkel—Wiron 2—1; R1C.: Alc- maria 3Helder 3 40, Kaagvogels 2— Westfrisia 4 12, Succes 2Hollandia 3 2—4; R2D.: BKC 3—Hollandia T. 2 13; R3G.: Texel 3Oudesluis 2 21; 4K.; Succes 4Schagen 5 13. JUNIOREN K.: Flevo b—Winkel 32. 1.; OudesluisHRC d 22; S.: ZAP c—ZAP d 14—1. ADSPIRANTEN N.: Flevo—Westfri sia 02; O.: WinkelPetten 1—2; P.: Helder cCalantsoog 2—2; Q.: Flevo b —Schagen b 1—0, HRC f—HCSC c 2-4. moeilijk te benutten kaisen ontstonden. Toen de rust kwam. waren de roodwitte en geelzwarte kleuren onzichtbaar ge worden. In de tweede helft werd er zo mogelijk nog harder gewerkt en al won VZV toen de Strijd: eenzijdig was het gevecht aller minst. De jeugdige BKC-plocg gaf voor treffelijk partij. Beide ploegen hadden eenzelfde speltype en de achterhoeden waren gelijkwaardig. De betere voorhoe de van de roodbroeken gaf de doorslag. VZV werd steeds gevaarlijker, maar tot de 23e minuut hielden Tiel c.s. stand. Toen passeerde W. Wijnker enkele tegen standers en Tamis deed met de voorzet wat werd verwacht: een voor IJsselstein ongrijpbaar schot in de hoek. Een vrije trap of had het een strafschop moeten zijn? schonk BKC een schone gelegen heid op 3-3, doch het VZV-muurtje stort te niet ineen. VZV nam het initiatief over: Keesom en Leegwater verplaatsten het spel en de half linie met Groen als uitblinker steunde alsof men pas was ge start. Het resultaat kwam, want een goe de voorzet van Cor Wijnker werd dóór Wim Wijnker ingeschoten: 4-2. Een woord van hulde voor de huiten- gewoon correcte houding van alle spe lers mag zeker niet ontbreken. Ondanks het spekgladde veld kwamen er nagenoeg geen botsingen voor. Te Julianadorp hebben de Platte landsvrouwen in café Prins Hendrik een Kerstverhaal gehouden. De dames Lanser en MinnisViehof lazen een verhaal voor. Voorts werd medewer king verleend door een koortje. Op eerste Kerstdag heeft de Zon dagsschool in de Ned. Herv. kerk het Kerstfeest gevierd. Beide malen (kleintjes en groten) was de kerk ge heel gevuld. Aan de oudste leerlingen werd een bijbeltje uitgereikt. Op eerste Kerstdag brachten de pad- vindstertjes aan vele ouden van dagen een Kerstgroet in de vorm van een mand met versnaperingen. De oudste inwoner van Koegras, de heer W. Snel, is in de ouderdom van bijna twee en negentig jaar overleden. Dat het publiek voor het einde van de wedstrijd Texel—Urasshoppers het terrein begon te verlaten, wijst erop dat het ge- bodene niet op een hoog peil stond. In de eerste minuten zag het er nog niet naar uit. Beide partijen hadden er ken nelijk zin in. Nauwelijks was een aan val van de gastheren afgeslagen, of da pittige jonge ploeg van de Hoogwoudors, die met verscheidene invallers in het veld waren verschenen, ging de Texel-defen- sic belagen. Het leek een vlot partijtje te worden. Na acht minuten kwam het eerste doel punt. Veldstra kreeg op schotsafstand de bal, maar rechtsachter Ursem wierp zich voor zijn voeten. Beide spelers vielen en het leer bleef liggen. Linksbuiten Hui- zinga nam het in volle ren op de schoen en de bal verdween enkele centimeters boven de verschrikte invaller-doelman Konijn in de touwen en daarmede bleek tevens al het kruit verschoten. Er werd wel gewerkt, maar het lever de geen resultaten op. Het plaatsen werd steeds slordiger, waarbij de gladheid van het veld ook wel een woordje mee sprak. Er deed zich nog een klein incident voor tóen aanvoerder Neijens ongeoorloofd werd aangevallen en door de knieën ging. Een der toeschouwers meende zijn toch al onvriendelijk commentaar duidelijk kenbaar te moeten maken, waarop de arbiter zijn verwijdering eiste. Na de rust was er vrijwel niets goeds meer te ontdékken, of het moest zijn de volhar ding, waarbij vooral de bezoekers kan sen om zeep brachten. Het mankeerde niet aan strijdlust, maar buiten dat was er niets. Geen schijntje techniek, geen balcontróle, geen plaatsen. Vrijwel ieder een deelde in de malaise. De anders zo rotsvaste spil Boon maaide enkete malen royaal over de bal. maar er was niemand om deze blunder af te straffen. Ook Langeveld, na lange ziekte weer op het appèl, maakte een onbetrouwbare in druk. De enige, die goed werk deed was doelman Heerschap, die telkens Grass- hoppers de laatste hoop ontnam. Na een snelle solo-rush plaatste Schermer de bal voor de doelmond van Grasshoppers waar Huizinga klaar stond om de zege veilig te stellen. Toen Texel zich daarna liet insluiten, verloor het spel voor de toe schouwers elke aantrekkelijkheid en lie pen de aanvallen dood op een wirwar van trappende benen. De uitslag van de wedstrijd ZAP- Limmen is nog onzeker. Na afloop van de wedstrijd diende ZAP namelijk een protest in omdat de scheidsrechter In- plaats van een penalty een vrije trap voor het einde van de eerste helft kreeg de beste man van de Limmen-voor- hoede, linksbuiten Hoogeboom loon naar werken, toen hij Kuys met een diagonaal hard schot kansloos passeerde (1—1). Na de hervatting kreeg Kuys het aanvankelijk vrjj lastig, maar de gas ten slaagden er niet in te scoren, zelfs niet toen Hoogeboom een unieke kans l'?±tZi9^Ze±Pln V??^men^ialt kreeg. Bij een tegenaanval van ZAP over enkele weken de Limmen doel man alleen de reis naar Anna Paulow- na moet maken, indien de protestcom missie het protest toewijst, liet de scheidsrechter de strafschop direct na afloop nemen. Timmer benutte de straf schop. Op het ogenblik is de uitslag dus 11, maar als ZAP in het gelijk wordt gesteld wordt de eindstand 2—1. ZAP begon de strijd met een grote veldmeerderheid, die echter niet lang genoeg duurde om tot doelpunten te komen. J. van Oosten gaf in deze periode een uitstekende voorzet, die echter onbenut werd gelaten. Langza merhand verplaatste het spel zich naar de middenhelft en slaagden de gasten er in, doelman Kuys aan het werk te zetten. Na een half uur spelen bleef de Limmen-achterhoede staan, toen Stam een hoge voorzet voor het Lum men-doel lanceerden. J. van Oosten die de bal voor de voeten kreeg had geen moeite om rustig te scoren. ZAP kreeg weer moed. Een kogel van Van Klink ketste af op de bovenlat van het Limmen-doel en even later was het dezelfde ZAP-speler, die Haanraads wederom in moeilijkheden bracht. Kort De familie Bonselaar, die in Juli 1949 naar Canada emigreerde en thans in Ontario op een bloeiend boerenbedrijf woont, is met de Maasdamvan de HollandAmerikalijn naar bet vaderland ge komen om hier de huiselijke December feesten te vieren. De beer en mevrouw A. Bonselaar—Kikkert, met hun drie kinderen, Elian, Dirk en Jan, gefotografeerd ten huize van de familie Bonselaar aan de Middenweg, waar zij logeren. werd J. van Oosten door een van de achterspelers van Limmen op een wat hardhandige wijze het scoren belet. De scheidsrechter kende een vrije schop toe, welke op niets uitliep. ZAP werd daarna overwegend sterker. Er ontstond een ware belegering van het Limmen- doel, maar ook de voorhoede van de gastheren bleef in gebreke, zelfs toen Timmer een penalty mocht nemen. Hij schoot de bal tegen de paal, waarmee Timmer verzuimde de zege veilig te stellen, zodat de protestcommissie straks moet uitmaken hoe de uitslag van deze wedstrijd, waarbij de gemoederen ten slotte verhit raakten, zal zijn. De echtgenote en een kind van de heer Van S. werd Woensdagnacht door kolendamp vergiftigd. Op de slaapka mer, waar een pijp over lifep van de kachel, kwam kolendamp te staan, daar de pijp verstopt was. Op het nippertje is men er in geslaagd de levensgeesten van de vrouw en het kind weer op te wekken. Vooral de vrouw van Van S. had een zeer zware kolendampvergif tiging opgedaan. Bij de behandeling van de begroting van de Tweede Kamer, werd door eni ge Kamerleden ook de hulpaanvrage van Urk te berde gebracht. Door voor zieningen in ver,band met de Zuider- zee-drooglegging heeft de gemeente Urk reeds meer dan 1 millioen gulden moeten voteren. En hiervoor werd vooral door de afgevaardigde van de SGP ir van Dis een beroep op de rege ring gedaan om Urk te helpen. De mi nister had overweging toegezegd en uit zijn antwoord aan de Kamer bleek dat hij aan Urk dacht en ook nog niet ge zegd had dat Urk geen tegemoetkoming zou ontvangen. NIEUWE CLASSIS. Naar wij vernemen krijgt de vor ming van een nieuwe Ger. classis Em- meloord waaronder ook de gemeente Urk ressorteert, op 1 Juli 1954 haar be slag. Dit na goedkeuring van de Parti culiere Synode. Behalve de Chr. Ger. Kerk die tot de classis Amsterdam be hoort, zijn dan de hier bestaande Ker ken verenigd in een ressort van haar omgeving. VOOR EEN NIEUWE GER. KERK. Voor een bouwcommissie van de Ger Kerk voor een nieuw te bouwen kerk werd als voorzitter aangewezen: K. M. Kramer, secretaris is H. Brouwer Pzn terwijl als penningmeester fungeert de heer C. Zeeman. VISSERIJBERICHT, Donderdag werd door 14 vaartuigen o SOTM P°nda sn°ekbaars ffi f OftflZ1 nas «7POnd ro,de baars. Priis -f 0 09 346 o /?0IV? b'V PriJS f 0.Ö8

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7