ruimt op! Feilen, die de aandacht dev Texelse bevolking vroegen SCHEEPVAARTBERICHTEN Zaterdag 2 Januari Te veel om op te noemen RESTANTEN KOOPJES RESTANTEN KOOPJES RESTANTEN KOOPJES RESTANTEN KOOPJES EEN GREEP UIT 1953 Nieuwbouw sluis bij de Schans Rusland wil 186 VS- schepen teruggeven Geheime VS-agenten in Albanië gesnapt? Historische vondst te Westerland 0." I9.!0 29." 0." POLDERPERIKELEN WIERINGEN IN 1953 REEDS WEER LENTE OP TEXEL Twee grote tankschepen in de VS in aanvaring Voorbereiding van Triest- conferentie vordert Doodstraf geëist tegen de Pers Fatemi Tunnelbouw vóór op het tijdschema Een ontoerekenbare vrouw lichtte offerblok in kerk Expositie Zuidslavisehe fresco's in Utrecht Amsterdammer won huis beginnende Slechts enkele artikelen volgen hieronder Jongenswinterjassen voor spotprijzen 39. 39." 16." Restanten Canadians 5.00 I4.7S 4.« Spotprijzen in onze afdeling VAKKLEDING 9." 10." 27." 3." bij profiteert hiervan!! DONDERDAG UI DECEMBER JQ53 EK^5V3l'ilev(U7IÜI: TERlIG»EIK over 1953 levert ook voor Texel feiten op, die waard zijn aan de vergetelheid KUrSrw 0,ltrukt. Laten wc chronolo gisch en zonder te rubriceren het jaar nog eenmaal langs gaan. In de sportwereld was de komst van de dammeester Keiler, medio Januari Texelan "JkePebeui'tenis. Enkele Texelaars genieten nog na van hun succesrijke strijd in de simultaan tegen een erofe t diezelNe dagen werd een grote stap op het gebied van de Volksgezondheid, door de ope- üin»vVa5 r,ll nieu„we Consultatiebureau nuiH %en«ens in Januari hield de op handen zijnde beslissing (die op 31 Januari ten gunste van de voorstanders viej) over de ruUverkave- verhit^ gemoederen nogal Nauwelijks was Februari begonnen °f de grote ramp teisterde ons land, en ook Texel kreeg een groot deel hiervan De polder Eendracht stroomde onder en zes mannen, die zich hadden inge zet om het leven van anderen te red den. vonden in de binnengulpende golven een wreede dood. Langs de hele kust werd een harde strijd geleverd, waarbij nagenoeg de hele Texelse man nelijke bevolking gen werkzaam aan deel had. Daarmee geen woord ten na dele van enkele bijzonder flinke vrou wen. De spontaneïteit vond zijn voort zetting in de snelle actie van de pad vinderij en de verkennerij, die onmid dellijk een inzamelingsactie voor de slachtoffers op touw zetten. En et- werd geofferd! In Maart overleed het hoofd van de lagere school te Eierland, de heer De Vries, di« daar lange jaren zijn beste krachten had gegeven. Begin April werd De Koog een nieuw gebouw rijker; het Kinderdok van de Ned. Dok- en Scheepvaart maatschappij. Toen kwamen de Platte landsvrouwen met hun modeshow in de huishoudschool en zij oogs'ten groot succes. Aan het eind van de maand landde er zowaar een helieopter op het eiland, hoewel biet Op het vlieg veld en deze onverwachte gebeurtenis kostte nog een gebroken been ook. In de eerste Meidagen werd einde lijk het langverbeide „Russenmonu ment" geplaatst op de Russische be graafplaats nabij Qudeschild. onder belangstelling van tal van autoriteiten. In Juni raakte gelukkig de voetbal wat op de achtergrond en kon men meer belangstelling wijden aan andere sporten. Veel is er op dit gebied op Texel nog niet. maar de politie hield toch een veldloop, de onderwijzers voetbalden tegen de geestelijken, de ULO en de lagere seholen hielden hun jaarlijkse sportdagen. Juli is de maand van de grote stroom van de vreemdelingen naar het eiland en de VW werkte op hoogspanning. Engelse mijnwerkers kwamen concer teren en hun muziek vond grote bijval. En het bloed kruipt waar het niet gaan kan de ULO behaalde een prachtig resultaat, want alle examen- candidaten kregen hun vurig begeerd diploma. De volkfgezondheid maakte ook vor deringen: de electrificatie werd lang zaam voltooid en proefboringen voor de waterleiding werden gedaan. De toneelverenigingen deden hun best voor de gasten. Vrij en Blij concerteer de in het Park, en Texelaars en bad gasten groeven koortsachtig naar ver borgen schatten op het Koogerstrand. Op een stille nacht deden militairen van de marine nog een landingsaanval op Texels duinenkust, waar de Natio nale Reserve paraat bleek. Augustus bracht dp Tirolers naar Texel en nieuwe vriendschapsbanden werden aangeknoopt. Voor het nieuwe gymnastieklokaal en de uitbreiding van de lagere school werd zi. wat laat de eerste steen gelegd. De motorsport beleefde een hoogtepunt door de nationale Trialkampioenschap- pen die voor de eerste maal op Texel werden gehouden en waarhij Van der Sluis ais kampioen uit de bus kwam. riet moedig strijden van verschillende eiiandgenotcn viel hierbij op. In September weer een première: nu van de wielerronde, een gebeurte nis die bijna heel Te»el in zijn ban ving, De moeste triomfators kwamen van de overkant, maar Wim de Hoer werd daarom nog hartelijker toege juicht. Twee modeshows kwamen de dames bekoren en aanslagen doen qp de beur zen van de heren en in de Prins Hen drikpolder konden de schakelaars van het electrisch licht worden omgedraaid. lil de maand October kwam een nieuwe baby, die zijn levensvatbaar, neid nog moet bewijzen: de Culturele Raad. Een goed initiatief, dat vrucht baar werken verdient. De geheel gerestaureerde Ned. Her vormde kerk te Den Burg werd na vijf jaren ingespannen arbeid weer een deel van de gemeenschap en vormt nu een waarlijk middelpunt van het dorp. Een begroting met sprekende cijfers werd in November ui voerig bespro ken en de laatste herinnering is van zeer onprettige aard: de ramp met het Belgische vissersvaartuig, nog vers in het geheugen liggend. In de polder Anna Paulowna is er het afgelopen jaar 'n leven geweest om niets. Herinnert u zich nog de ge ruchtmakende raadsvergaderingen van bijv. kort na de rampnacht, waarin mr Mijnlieff zijn afwezigheid werd verweten, of die, waarin dhr, Geer- ligs op zeer bewogen toon het aftre den van de burgemeester eiste als voorzitter van „Avondzon?" Dat waren bewogen dagen en we geloven, dat we de polder gelukkig mogen prijzen met het feit, dat al)es terecht is gekomen. Dat de burgemees ter niet tekort is geschoten en dat avondzon nu toch waarschijnlijk bin nenkort de vensters van het te bou wen tehuis zal binnendringen, ai is het dan opk niet gevestigd aan de Molenkolk. Jubilea waren er jn de Polder en hier is het de plaats te wijzen op het veertigjarig bestaan van de vereniging voor bollencultuur. Die bollen hebben in Anna Paulowna wel een ontzaglijke verandering te weeggebracht. Voorlopig in hoofdzaak in Breezand, maar we geloven, dat we wel mogen voorspellen, dat die invloed binnen zeer afzienbare tijd in andere gedeelten van de Polder ppk merkbaar zal worden. Een opgewekt verenigingsleven is er de gehele polder door, maar spe ciale aandacht moet toch wel worden gevraagd voor QQKEV, één van de beste gymnastiekverenigingen in Hol lands Noorden die vijf en veertig jaar de Polderse meisjes en jqngens, da mes en heren de spieren heeft ge staald. Op velerlei gebied is in Anna Paulowna voorui'.gapg te boeken. Noemen we slechts de woningbouw. Wel is de nood nog lang nieCgelenigd, maar op tal van plaatsen in de Polder zijp tooh huizen verrezen, terwijl de bouw van het sociaal hygiënisch een, trum dan voor de nodige tegenvallers mag hebben gezorgd, toch kan niét worden ontkend, dat hier een voor Breezand uiterst belangrijk Wérk tot stand wordt gebracht. Problemen zijn er trouwens niet alleen op het gebied vgn de woningbouw in Anpa Paulow na. Ook de watervoorziening van het laad baart af en toe zorgen, daar het zoutgehalte van het in te laten water nog steeds te hoog is. Eén van c(e gevolgen van de watersnood op Texel was, dat bij De Schans een nieuwe sluis moest worden gebouwd. Deze overzichtsfoto van de werk zaamheden werd in September genomen. Radio-Moskou heeft gisteren be- kencl gemaakt, dat de Sovjet-Unie be- reid is de 186 oorlogsschepen, welke de Ver. Staten in de tweede wereld oorlog aan de Sovjet-Unie hadden ge* leend, terug te geven. Het betreft hier grotendeels zg landingsvaartuigen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken van Albanië heeft verklaard, dat een „aanzienlijke groep" agenten van de Amerikaanse inlichtingendienst is gearresteerd. Een vroegere kapitein van ex-koning Zog van Albanië stond aap het hopfd van de groep, aldus dl verklaring, Sommige waren reeds „geil' j van het eeuwenoude kerkje te Westerland op Wleringen In de Mn nrtnher enkele uit de elfde eeuw daterende lijkkisten ge bonden De mannen der wetenschap interesseerden zich sterk voor deze vonaen. uk unieke vondst. Zonder schokkende gebeurtenissen vin? het iaar 1953 aan het voormalige SÏÏSd Wicringen voorbij. Er werd ge bouwd, zij hef, i" verband mrtde wo ningpositie natuurlijk ne g %er. werd gebroken, en dat ook ai in vei band met de nood. met genoeg. Zelfs de geweldige Februaristorm vermocht de Wiefingers niet te verontrusten want de dijken hielden zich over hei algemeen uitstekend. De visserij was zo ata we dat ook op andere plaatsen aan het IJselmeer gewend zijn, terwijl de pogipgen om meer arbeidsgelegen heid te scheppen door 't vestigen van industrie «Het beter slaagden dan in andere delen van de streek. Er werden seholen verbeterd en uit gebreid en veel werd gedaan aan cul tureel en sportleven, ten gevolge waar van minstens twee maal een invasie van het vaste land de dijk overtrok. In de eerste plaats om het concours van de Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen bij te wonen en ten tweede om deel te hebben aan 't gym- nastenfeest van de turnkring Hollands Noorderkwartier. Beide feesten slaag den dank zij het organisatietalent van de Wieringers en hun gezelligheid voortreffelijk. Neemt u daar nog bij een eveneens uitstekend geslaagde landbouwtentoonstelling, een inter nationaal werkkamp en plaatselijk werk van de Kunstkring, dat niet ge noeg gewaardeerd kan worden, dan is dat nog maar een flauwe afspiegeling van al het gebeuren- Ook op sportge bied heeft Wiron zijn vreugden ge kend. Was er geep trots kampioen schap van Tonegido, de wakkere handbalclub? Belangrijk op het gebied van de sport was ongetwijfeld de oprichting van de Sportraad, die de eerste cpntactavond heeft gehouden. Langdurig werd in enkele vergaderingen van de gemeente raad gesproken over de mogelijkheden om in Hippolytushoef een markt te stichten. Het is er echter tot dusverre niet van gekomen. De Duitsers zijn ten slotte weer op Wieringen geweest. Dit, maal niet als kroonprins met gevolg in de Pastorie, ook niet als bezetters met stampende laarzen, maar als ar beiders die behulpzaam zijn geweest bij het herstel van de schade aan de Afsluitdijk. Aagtedijk, 20-12 te Montevideo Am- steldiep, 29-12 vap Genua paar Port Said Annenkerk, 29-13 van Cebu naar Ma nilla Antonia (t). 28-12 van Placjju te Singapore Abhokerk, 29-12 vap R'dam naar Sydney, pass. 30-12 5.20 uur Vlis- :ngen te Antwerpen Alcyone, 29-12 van Buenos Aires te Montevideo Alu- dra, pass. 29-12 Fernando de Noronha naar Recife AmsteidijK, 39-12 van Antwerpen paar New Orleans Andijk, 29-12 te Galveston Appipgedijk, 81,12 8 uur te Hopk van Holland verwacht Arendsdijk. 29-12 van Paranagua te San tos Aalodjjk. 29-12 van Antwerpen te R'dam Aprdyk, 29-12 van Tampa te New Orleans Abbedijk, 30-12 van Phi- ladelphina te Baltiipore Almdbk, 30-12 van Coatza Coalcos te New Orleans v. Coatza Coalcos te New Orleans Al- nati, 29-12 HO mijl noord v. St Paujs Rock n. Rio de Janeiro Alphard. 30-12 v. Antwerpen te R'dam Argqs, 29-12 n.m, van Lissabon naar Barcelona Bloem fontein. 29-j2 260 mijl zuid van Kaap Falmas naar Kaapstad Bonaire, 29-12 220 mijl west ten zuiden van Ouersant naar Barbados Borneo, pass. 29-12 Gi tjraltar naar Halifax Bali, 30-12 te Makassar Blitar, 30-12 te Cochin Boskoop, pass. 28-12 Ouessant naar Ma- g2ira Boschfontein, 30-12 van Mar, eeille naar Genua Crqnenburgh, pass 30-12 4.25 upr Vlissingen naar R'dam Caltex Pernis (t), pass. 29-12 Lissabon naar Sidon t- Caltex The Hague, 80-12 Ie R'dam Celebes, 20-12 rede Penang Clavella (t), 3-1 '54 Panamakanaal ver wacht naar Curagao palerdijk, 30-12 van Bremen te R'dam Diemerdijk, pass. 30-12 0-50 uur Vli-singen naar Ant- wen en, daarna bij Rüland-Bslh gap de grond ten gevolge van de mist Bqn- gedijk, 29-12 van Vancouver naar R'dam Erinna (t), 29-12 n.m. ten anker bij Liverpool naqr Stanlow Esso Den Haag (t), pass. 29,12 Kaap Bon naar Antwer pen Gaasterland, 29-12 van Bahia naar Rio de Janeiro Ganymedes, -#«.-1.3, n.m, van Mobile naar Houston Gouwe, 29-12 van Monrovia naar Port Gentil Hilversum, pass. 29,12 Gibraltar paar Sheerpes Hydra, 29-12 vap Buepaven, tura naar Crjstobal Heetor, 39-12 van R'dam te A'dam Hermes, 30-12 te Hamburg Ros,.29-12 van Livorno naar Napels Ivoorkust, 30*12 van Bordeaux naar Dakar Indrapoera, pass. 29-12 Gi braltar naar R'dam Ittersum, 29-12 van Bordeaux nagy Dakar Juriter, 29-12 van Lissabon te Algiers Jagersfontein, 29-12 van Port Elizabeth naar Kaapstad 1- Java, 29-12 van Surabaja naar Tand jong Priok Karimyn, 30-12 dw. Cas- ouets naar Port Said - Karsik, 20-12 van Surabaja te Hongkong Kieidrecht. 27-12 van Yokohama naar Hamburg Kola Agoeng, 29-12 vap Hamburg naar R'dam Lemeterkerk, 29-12 van R'dam te Gothenburgh Leuvekerk, 30-12 van R'dam te Hamburg Luna. 30-12 van Haifa naar Mersin Loenerkerk, 29-12 te Vajeneia -- Maasdam, 29-12 te Curagao -=• IVfarpefisa (t), 29-12 van Miri naar Balik Papan Meliskerk, 29-12 van Bil- bao naar Antwerpen Metula (t), 29-12 van Liverppol te Avonmouth, 31-12 te A'dam - Modjokerto, 30,12 v.m. van R'dam te Marseille Maas, 29-12 van R'dam te SeviRa Maasland, 30-12 te Las Falmas Mapia. pars. 29-12 Mipi- koy naar Port Said Meerkerk, Pa?S- 29-12 gtraat Messina naar Genua Nestor, 30-12 van Port of Spain te Paramaribo Nigerstropm, pass. 29,12 Ouessapt. 30-12 te A'dam Onala (t). 29*12 vap Porta Cardon naar Melbourne, J-l lp Panamakanaal Oranje, pass. 29-12 Dae.. öalus Rif (Roda Zeel naar Suez Ovula (t), 29-12 te Recife Oberop. 20-13 van Curagao naar Aruba Ondina, 27-12 van Yokohama te Sjngapore Overijsel, pass. 9-12 18 uur Guardaful naar Aden Oranje, 30-12 rede Süez ten anker van Colombo Poseidon, 29-12 van Puerto Plata paar Baltimore Prins Frederik Hendrik. 30-12 van R'dam te Lissabon Prins Johan Willem Friso, 30-12 van Hali fax te St John Prins Willem IV, 29-12 van Aaleaund, 80-12 te Trondheim prins Willem V, 29,12 van R'dam naar Napels Peperkust, 80-12 van Dakar paar Freetown -v Perna (f), 29-12 van Singapore naar Ilo Ho Rafaela (t), 29-12 van Bangkok paar Pladju Roepat, 29-12 van Surabaja naar Samarang Rijndam, 29-12 van R'dam naar New Vork, 30-12 te Le Havre Samartnda, pass. 29-12 St Helena naar Kaapstad Sarnedon, 30-12 te Curagao van New Vork Stad Maastricht, 29-12 van Huelva naar Sluiskil Sa'awati, pass. 29-12 23.55 uur Vlissingen, 80-12 te Antwerpen Sibajak, 30-12 van Suez naar R'dam Sommelrdijk, 28-12 te Colombo Saidja (t), 29,12 van Pulusambu naar Muntok Sliedrecht (t), pass. 29-12 Kaap Agul- has naar Eva Peron Sunetta (t)28-12 van Sprong naar Kawasnki Tabian. 29-12 van Singapore naar Miri Tablnta. Dass. 29-12 Ouessant naar A'dam Ta- lisse, 80-12 te Djeddah Tibia (t), 29-12 Gibraltar gepass. naar Port Said Tji- menteng, 29-12 van Durban naar Eart London Toinori, 29-12 van Makassar mar Surabaja Triton, 29-12 te New Vork Themisto, 29-12 van Leith naar Huil Van Spilbergen, 29-12 van Free, tnwn naar Antwerpen Waal, 29-12 van Messina naar Oran Waterland, 29-12 Vittoria gepass. naar Montevideo Wa terman, 29-12 170 mijl zuid van Dakar naar Las Palmas Westerdam, 30-12 van New York te R'dam Wonosari, 29-12 dw. Wight naar R'dam Wiel- drecht (t), 29-lg óan Port Said naar Gi braltar Willem Ruys, 29-12 520 mijl west ten noorden van Minikoy naar Co lombo Zeelapd (KRL), 30-12 te Su rabaja. Op Texel heeft een eend zeven eie ren uitgebroed. De trotse moeder zwemt met haar kroost in het natuur reservaat Dij kmanshuizen. De lieer J. (Juint, de nieuw benoemde directeur vun de Ver enijfing voor Vreemdelingen Verkeer Texel FRANS VLIEGTUIG VERMIST. Eep Frans militair vliegtuig, dat op weg was van A'giers naar een plaats in Zuid-West-Frankrijk wordt ver mist. Men vermoedt, dat het toestel dat elf personen aan boord had, is neergestort. Jordanië Ver. Naties gen met Israël heeft het verzoek van de om rechtstreekse pesprekin- te voeren, afgewezen. quideerd". Vijf leiders van de bende waren levend gevangen genomen. Zij ZUiJen gpqedig terecht staart. Drie per sonen werden gedood toen zij per pa rachute in Albanië landden. Grote bedragen aan geld werden op deze agenten gevPnden. Voorts werden wapendepots ontdekt. Allen waren lid Van de Amerikaanse geheime djengt, die volgens de Albanese mededeling opereert vanuit Griekenland. Twee grote tankboten van de „Atlan tic Refining Company" zijn Woensdag ochtend in de mist op de rivier de De- laware in aanvaring gekomen. Er ont stond brand, die echter spoedig be dwongen was. Tot dusver worden vijf leden der bemanning vermist. Volgens mededelingen van de maatschappij zijn 12 opvarenden in de rivier gesprongen toen de brand uitbrak. Zeven van hen werden opgepikt door een Chileens vrachtschip. De schepen, die met elkaar in botsing kwamen, wa, ren de 19.000 ton metende „Atlantic Engineer" en de „Atlantic Dealer" van 10.600 ton. De aanvaring vond 40 km vap Philadelphia plaats. De Zuidslavisehe ambassadeur iq Washington, Popowitsj, heeft ver klaard, dat de onderhandelingen voor een vÜf*mQgendhedeneonferentje over Triest in een „zeer vriendschappelijke sfeer" vorderen. Do onderhandelingen waren echter om „technische redenen", zoals de Kerstvacantig, opgehouden, go zei hij tot verslaggevers na een bè- spreking met de Amerikaanse onder minister van Buitenlandse Zaken. Be- I dell Smith. Dg Pgrzische militaire aanklager generaal Azmoedeh heeft de dood straf geëist tegen Hoessein Fatemi, de voormalige minister van Buiten landse Zaken, die op het ogenblik voortvluchtig is. Hoessein Fatemi zal binnenkort bij verstek worden be recht. RECHTER CLARK TOCH NAAR VS. Rechter Clark, die door het Ameri, kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken uit zijn functie in Duitsland was ontheven, doch dif ontslag pjef wilde erkennen, is nu met vacantie naar de Canarische eilanden gegaan. Zijn diplomatieke pas is ingetrokken. Hij vertrekt spoedig met de „Queen, Mary" paar de V. S. In de memorie van antwoord op de be groting van Noord,Holland delen Gede puteerde Staten mede, dat liet tijdschema voor de bouw van de Veleer,tunnel is ingesteld geweest op gereedkoming van het gehele werk medio 1958. De aan de zuidzijde van het Noordzeekanaal in uit voering zijnde werken van de eerste phase zijn thans ongeveer drie maanden vóór op het tüdschema. De gekozen bouw wijze met open bouwput, die in verband met de plaatselijke omstandigheden het meest in aanmerking kwam, vereist nu eenmaal een uitvoering in twee phaaen. Zo spoedig mogelijk, waarschijnlijk in het komende jaar, zal aan de Noordzijde van het Npordzeekanaal met de werkert van de tweede phase worden begonnen, Een volgens de psychiater volkomen ontoerekenbare 47-jarige vrouw, de weduwe R. K,—R. uit Amsterdam is gisteren door de Amsterdamse recht bank wegens haar ontoerekenbaarheid ontslag van rechtsvervolging verleend. Haar opneming in een krankzinnigen gesticht voorlopig vqpy de tijd van een jaar werd tevens gelast. De vrouw, die opgenomen is geweest in een rusthuis te Amsterdam, doch daar was weggelopen, heeft op 8 Octo ber jl. een offerblok gelicht in de R.K. kerk „De Zaaier" aan de Rozengracht te Amsterdam. Via de pastorie was zij de gesloten kerk binnengedrongen, had een offerblok van de muur getrok ken, was daarmee in een bank gaan gitten en had met een haarspeld het kleine geld eruit genomen. Toen zij door een kapelaan betrapt werd bleek gij zich in het begit te hebben gesteld van bijna drie gulden. Zaterdagavond word', in het Cen traal Museum te Utreoht een ten toonstelling geopend vsn Joegoslavi sche Middeleeuwse fresco's. Uiteraard zullen dit niet de oorspronkelijke werken zijn, maar copieën, omdat de originelen zich nu eenmaal in allerjei kerken en kloosters bevinden. De re gering van Joegoslavië heeft van deze muurschilderingen door Franse en Joegoslavische bekwame JHMHR,. schilders copieën laten maken, die kortgeleden in Londen tentoongesteld werden. De expositie blijft in Utrecht tot 15 Febr. en gaat daarna naar Dusseldorf. De expositie omvat 74 fresco's, die alle op linnen zijn geschilderd in t' m- pera, dat wil zeggen in oliearme verf, de stukken dateren uit de periode van 1038 tot het midden van de vijf tiende eeuw, Te Castricum heeft de trekking plaats gevonden van de loterij ten ba te van hét Nationaal Rampenfonds, waarvoor de bouwondernemer J. Bies- terbos een compleet huis had beschik baar gesteld. Van de 60.000 loten ble ken er slechts een kleine 20.000 te ztjn verkocht.. Het huis werd gewonnen door een inwoner van de hoofdstad, die gijn naam niet bekend gemaakt wenste te zien. Een scheepsbouwmaatschappij te Ant werpen verwaeht binnenkort met de Sovjet-Unie een contract te zullen slui ten voor de bouw van 10 vrachtsche pen van elk 3000 ton. In November van dit jaar werden Iti België 2.208.640 Zeeuwse oesters in Releië ingevoerd, dit is io procent min der dan in November 1952. NEELS HERENWINTERJASSEN pracht kwaliteit 75 HERENCOSTUUMS mode 1953 voor H ERENSI'ORTCOLHERTS mode 1953 voor GERUITE HERENZAKDOEKEN spotprijs JONGENSPAKJES met korte broek, mode 1053, vanaf JONGENGENSPAKJES met lange pijpen, lft. 16 jr. vanaf HERENVESTEN Tweed (costuumvest) spotprijs PRACHTVOLLE KLEUTERJASJES Rode en groene MEISJESJOPPERS Pracht kwaliteit voor spotprijzen HERENOVERHEMDEN prima kwaliteit RODE MANSZAKDOEK opgeappretteord WITTE HERENZAKDOEKEN spotprijs enz. 04S WITTE KRUIDENIERS JASSEN hagelwit, pracht kwaliteit „Beva" MANCHESTER MOUWVESTEN maat 50, „Beva," WHIPCORD MANSBROEKEN ijzergterk MANCHESTER JEKKERS grote maat, mt. 56, „Beva" MANCHESTER JONGENSBROEKJES ijzersterk vanaf 75 8. NEELS

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 9