Stad en omgeving Voorzitter N. Helder ontving Koninklijke onderscheiding Regeringsvoorraad kaas wordt nu uitgevoerd HRC (winnaar) en ZVV waren aan elkaar gewaagd Oostenrijker Beni leidt in het Hóogovenschaaktornooi Toneelavond ingeleid dooreen onverwachte huldiging m De heer S. Makelaar overleden Muzikale hulde voor twee jarige oudjes IN HET KORT J m ::i Veertigjarig jubileum A.B. V.A.-afdeling Regeling storingsdienst Drukbezochte receptie in „Formosa" JIMMY BROWN EN DE TUSSEN HAAKS EN RUITJE mÊÊfm WÊ&ÊÊ^ÊÊSÈ&êé?Wm l§ wBKKÊÊKÊÊÊÊÊKÊu Zuivelhandel veel vlotter De Roo debuteerde met drie goals {3-2) Blunder van P. Lingbeek werd een doelpunt v. Scheltinga-Kottnauer op tweede plaats Dr Euwe deed de eerste zet MAANDAG 4 JANUARI 1954 DE HEER N. HELDER, voorzitter van de Helderse A.B.V.A.-afdeling, heeft in zijn leven al vele toespraken gehouden, maar weinige zullen zo recht uit het hart zijn gekomen en zulk een treffende indruk heb ben gemaakt als het dankwoord, dat hij Zaterdagavond in Casino sprak na de huldiging, die hem ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum ten deel was gevallen. Het officiële gedeelte de receptie in „Formosa" -was reeds achter de rug, maar het grootste ogenblik van deze viering dankten de afdeling en haar energieke voorzitter aan het Koninklijk Besluit van 28 December 1953, waarbij aan de heer N. Helder de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, werd toegekend. Deze onderscheiding werd de jubilerende voorzitter en mede-oprichter op de borst gespeld door burgemeester mr G. D. Re- horst, die 's middags door ambtsbezigheden naar elders was geroepen. Na een kortstondig ziekbed ls Za terdag de heer S. Makelaar, oud-lid van de raad der gemeente Den Helder op 67-jarige leeftijd overleden. Men zal zich de overledene herinne ren als een ijverig zakenman, die tot voor enkele jaren een florerende han del in aardappelen, groenten en fruit, in de Molenstraat, dreef. Zijn werk zaamheden in deze branche beperkten zich niet tot het eigen bedrijf. Meer dan dertig jaar geleden behoorde de heer Makelaar tot de oprichters van de vereniging van groentehandelaren „Ons Belang", waarvan hij nog steeds het voorzitterschap bekleedde. Het is ongetwijfeld mede aan zijn arbeid op dit terrein te danken geweest, dat de Partij van de Arbeid hem in 1946 plaat ste op de candidaterflijst voor de eer ste gemeenteraad, die na de bevrij ding werd gekozen. Van 3 September 1946 tot 1 September 1953 heeft de hr. S. Makelaar deel uitgemaakt van de PvdA-raadsfractie. De teraardebestelling vindt Donder dagmiddag omstreeks half drie plaats op de Algemene Begraafplaats te Huis duinen. Het Stedelijk Muziekcorps heeft Za terdagmiddag een sympathiek gebaar gedaan tegenover een tweetal jarige stadgenoten, die tot de oudste ingezete nen van onze gemeente behoren. Mevr. wed. E. Greeuw, Schagenstraat 89, die met Kerstmis 94 jaar was ge worden, werd verrast met een muzika le huldiging door het in keurige uni formen gestoken muziekcorps. Toen de feestelijke klanken in de Schagenstraat verklonken waren, marcheerde het korps naar de Hoogstraat, waar „moe ke" Kramer, mevr. wed. IJ. Kramer, op nummer 115 daags tevoren 93 jaar was geworden. Ook haar werd een muzikale hulde gebracht. Op initiatief van de heer W. Oomen hadden de buurtgenoten reeds gezorgd voor een verjaarsgeschenk in de vorm van een fruitmand en bloemen. Het behoeft geen betoog, dat beide oudjes opgeto gen waren over deze aangename ver rassingen, die bewezen dat Den Helder zijn bejaarde ingezetenen in hoge ere houdt. De storingsdienst van de gemeente water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: heden: A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, tel. 2842); Dinsdag: J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, tel. 3594); Woensdag: F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877); Donderdag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8, tel. 2457); Vrijdag: A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, tel. 2431); Zaterdag en Zondag: A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, tel. 2842'. Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, tel. 2882); S. Biersteker (Ceramstraat 32, tel. 3467) en D. Oos tendorp (Van Limburg Stirumstraat 24, tel. 2452). In café „Postbrug" houdt de KNBO hedenavond een ledenvergade ring. De Groninger-vereniging „Stad en Ommelanden" heeft vanavond feest ïn „Formosa" Van de Helderse KNVB-reserves kwam alleen HRC 4 in actie. Met 70 Werd van WFC 4 verloren. Met een hartelijk speechje deed de burgemeester mededeling van deze on derscheiding, welke de heer Helder kennelijk diep ontroerde. Na het ova tionele applaus, dat volgde, sprak de burgemeester nog een enkel woord, opdat de heer Helder die toch heus niet gauw met dc mond vol tanden staat het heuglijke feit even zou kunnen verwerken. Met sympathie en bewondering volgde de zaal dit psychische proces, dat leidde tot een kernachtig dank woord. Maar er kwam nog meer. Ook mevr. Helder werd op het podium geroepen en toen werden beiden ge huldigd door de heer J. Alferink, die als waarnemend voorzitter het woord voerde namens de jubilerende organi satie. Aan de heer Helder werd een haardfauteuil aangeboden, terwijl zijn echtgenote met een boeket werd ver rast. In een gloedvolle speech, waar schijnlijk de beste die hij ooit heeft uitgesproken, bedankte de heer Hel der voor de waarlijk grote verrassin gen, die hem deze avond ten deel wa ren gevallen. Het werd een heldere en zuivere formulering van zijn levens ideaal, en een woord van warme dank- Het nietrofficiële gedeelte, dat toch nog zo'n luisterrijk cachet kreeg, be stond uit de eerste van drie opvoe ringen van een sprookjesachtig blij spel, dat in deze dagen na Kerstmis een bijzondere actualiteit had. Het stuk „Wie is Oom Tom", dat door de toneelgroep „De Phoenix" werd op gevoerd, bevatte namelijk een geper sonifieerde Kerstgedachte, welke door een dynamisch intrigueverloop een sterk suggestieve werking kreeg. On der regie van Cruys Voorbergh gaf de toneelgroep, waarin o.a. Roosje Kohier, Jesje van Marle en Ton van Otterloo meespeelden, een voortreffelijke vertol king van dit stuk, dat onder alle ironie een schat van levenswijsheid en le vensblijheid bevatte. Met grote aan dacht werd het bezielde optreden van ,De Phoenix" gevolgd. De derde en laatste opvoering wordt vanavond in Casino gegeven. 42. De volgende dag probeerde de professor nogmaals een gesprek te krijgen met de monnik, die hem ge zegd had dat een voortzetting van de tocht naar het Bhrioeloewoegebied on gewenst was, maar dat lukte niet. De monnik die hen ontvangen had, zette de ochtendmaaltijd voor hen klaar. Hij zei, dat de tijd van afscheid nemen was aangebroken, daar het tegen de geboden van de kloosterorde i: druiste bezoekers langer dan een etmaal on derdak te verlenen. Nu, dat was duide lijke taal. De drie reizigers namen af scheid. De monnik die hen naar de poort geleidde, zei alleen nog: In het Zuiden schijnt de zon, in het Noorden dreigen zware onwedersMéér zei hij niet, maar het was duidelijk ge noeg. Uit het Zuiden waren zij geko men, in het Noorden lag het doel van de reis. En ïen wilde niet, dat de rei zigers deze richting uittrokken De jeep, die op de binnenplaats van het klooster had gestaan, werd naar buiten gereden en even later sloot de kloosterpoort zich achter de drie rei zigers. Deze zetten de tocht echter niet dadelijk voo.wa it de professor vil de eerst met Jimmy Brown overleggen wat zij nu zouden moeten doen? Terug keren of doorzetten". Voor mij is dat geen probleem", zei Jimmy. „We zijn niet hierheen getrokken om een bezoek aan het Bhraga Dhron Bhoera-klooster te brengen. We zijn hierheen gekomen om die Bloedboef-Beren van u te van gen. Is het waar of niet?" Oom Pepie knikte/maar hij was toch niet meer zó geestdriftig De kustvaarders „Keizer" en „Net- tie" hebben hun reis voortgezet. Het is morgen hoog water om 7.50 en 20.00 uur, en laag water om 2.10 en 14.10 uur. mm m Éi.'WÉ É'-'É': ÉS Éi: %M --ÉÉÉ Gf' Het ogenblik, waarop door burge meester mr G. D. Rehorst de gou den medaille op de borst van de heer N. Helder werd gespeld. baarheid voor de erkenning, die de vakbeweging in onze maatschappij heeft gevonden. Een ander waardevol geschenk was de heer en mevrouw Helder reeds tij dens de receptie aangeboden, bij mon de van de heer G. Venema, penning- meseter van het hoofdbestuur. Deze deelde mede, dat het echtpaar Helder voor rekening van de bondskas een week vacantie kan doorbrengen in één der vacantie-oorden van het N.V.V. Nadat de heer C. Steenlage namens het huldigingscomité de talrijke re- ceptiegangers had verwelkomd en de heer Helder een overzicht had gegeven van de afdelingsgeschiedenis (wij schreven daarover reeds), werden door een lange rij van sprekers geluk wensen tot de jubilerende afdeling ge richt. De heer P. S. van der Vaart sprak als loco-burgemeester namens het gemeentebestuur en later op de middag als voorzitter van de P.v.d.A.- afdeling, kapitein ter zee P. A. Riedel feliciteerde als directeur van de Rijks werf, de heer G. Venema namens het hoofdbestuur, de heer W. de Boer na mens de Christelijke Besturenbond, de heer C. Ran namens de K.A.B.O., de heer J. A. G. Bonder namens de Ne derlandse Onderwijzersvereniging, de heer J. J. Vinke namens de H.B.B. en de A.N.G.B., mevrouw Zuyderland na mens de N.V.V .-vrouwenbond, de heer Pluijm namens de V.A.R.A., de heer H. Joustra namens de A.J.C., de heer W. A. J. Witmer namens de Bouwbe- drijfsbond, Kunst aan het Volk en het Helders Fanfarecorps, de heer B. Bak ker namens „Jonge Strijd", de heer H. Meijer namens de Transportbedrijfs- bond, de heer W. Melis namens het horeca-personeel en tenslotte de heer Visser namens de Agrarische Bedrijfs- bond. Door verscheidene sprekers wer den bloemen of geschenken onder en veloppe aangeboden. Omstreeks zes uur sloot de heer Helder dit officiële gedeelte. Hoewel, blijkens nader ontvangen mededelingen, van regeringszijde 'het voornemen bestond om ongeveer 200.000 kg belegen kaas op de binnen landse markt te spuien, is men er op het laatste moment in geslaagd de re geringsvoorraad elders te plaatsen. Naar werd vernomen zal een groot gedeelte van de voorraad tot korstloze kaas worden gesmolten en geëxpor teerd. Ongetwijfeld heeft deze ontwikkeling een gunstige invloed gehad op de zui velhandel in de afgelopen week. Hoe wel nog geenszins van een vlotte, op gewekte handel kon worden gespro ken, was het algemene beeld toch vriendelijker en kon men weer een zeker optimisme waarnemen. Ook de verwachting, dat het in het nieuwe jaar weer wat vlotter met de afzet mogelijkheden zal gaan lopen, steunde in zekere zin dit optimisme en het ge volg van een en ander was, dat de prijzen voor belegen en oude soorten kaas direct iets vaster in de markt kwamen te liggen en er weer enige vraag ontstond. Voor de jonge kaas was de belangstelling over het al gemeen niet groot, hoewel voor Edammer 40 plus toch meer belang stelling bestond dan in de vorige week. Annex hiermede kan worden gemeld, dat de Amerikaanse regering is begonnen de zuiveloverschotten in de U.S.A. op te ruimen. Door uit deling van boter en kaas aan scholen in het binnenland en weldadigheids instellingen in het buitenland is een belangrijk kwantum uit de voorraad genomen. Ongeveer 32.000 ton boter en 16.000 ton kaas konden op deze manier worden opgeruimd. Amerika is er echter nog niet, want thans be dragen de voorraden nog 180.000 ton boter, 118.000 ton kaas en 190.000 ton melkpoeder. De melkaanvoer beweegt zich nog steeds in dalende lijn. In de week van 13 t.m. 19 December jl. werd van vee houders aan de zuivelfabrieken ont vangen 64.372 ton melk tegen 65.773 ton in de voorgaande week. Dit was ongeveer 1 pet. méér dan vorig jaar. Ook de kaasproductie liep terug en wel van 1829 ton op 1725 ton. Het was voornamelijk 40 plus kaas, waarvan belangrijk minder werd geproduceerd. In de week van 13 t.m. 19 December jl. produceerde men van deze soort 563 ton, welk kwantum belangrijk on der dat van 1952 ligt. De positie van de Edammer kaas 40 pl. moet dan ook, ondanks de kalme stemming van te genwoordig, in het geheel niet zwak worden genoemd. De productie van Goudse kaas volvet ligt belangrijk bóven het cijfer van 1952. De afzet mogelijkheden van dit artikel zijn echter groter en wanneer voor beide soorten straks weer wat meer vraag komt, dan is herstel van de markt niet uitgesloten. Hierbij komt nog, dat de productie zich voorlopig wel op een laag ni veau zal handhaven, aangezien de ge- condenseerde-melkindustrie momenteel (en ook de volgende maanden) veel melk nodig zal hebben om de geboek te orders te kunnen uitvoeren. Over het geheel genomen bestond er een goede vraag naar boter. België en Duitsland namen flinke kwanta af en ook de verkoop in het binnenland viel niet tegen. De regeringsvoorraad boter daalt regelmatig en naar het zich laat aanzien staat de boter (A voor de eerstvolgende maanden niet zo slecht voor. Ten aanzien van de wereldvoorraad kan nog worden ge meld, dat Rusland in de laatste maan den een kwantum van 28.000 ton boter heeft gekocht, hetwelk voornamelijk naar Oost-Duitsland is geleverd. De Russen schenen over het algemeen nogal haast te hebben met het afne men van de boter, want Denemarken, dat een afspraak met Rusland had gemaakt om van de gecontracteerde 4000 ton boter per week 400 ton af te zenden, kreeg het verzoek het gehele kwantum ineens voor 1 Januari jl. te leveren, hetgeen voor de Denen tot gevolg had, dat er weinig boter naar Engeland kon worden verscheept. Op de Leeuwarder zuivelbeurs werd de officiële notering als volgt vastge steld: Goudse volvet f 1.94 tot f 1.95; Edammers 40 plus f 1.71 tot f 1.72 en broodkaas f 1.74 tot f 1.75 per kg. Voor broodkaas, een specifiek Duits artikel, bleek veel vraag te bestaan en men maakte voor deze soort kaas vlot f 1.75 tot f 1.76 per kg. Het aanbod Goudse kaas volvet kon worden geplaatst te gen f 1.95 tot f 1.96 per kg. Edam mers 40 plus, die aanvankelijk nog werden verkocht tegen f 1.72 per profiteerden van een steeds beter wordende vraag en gingen tenslotte van de hand tegen prijzen van f 1.73 tot f 1.74 per kg. Ook op de Alkmaarse kaasmarkt bleek voor de Edammers 40 plus meer belangstelling te bestaan. Men betaal de hiervoor over het algemeen f 1.73 per kg., welke prijs gunstiger lag dan vorige week. HRC EN ZVV ZIJN GISTERMIDDAG aan de Sportlaan te Den Helder aan elkaar gewaagd geweest. Ongetwijfeld hebben velen langs de lijnen zich afgevraagd, waarom ZVV onderaan staat. En dat is dan ook waarlijk niet nodig. Het is weliswaar geen grootse ploeg, maar er werd toch veelal verdienstelijk gevoetbald. De bezoekers hadden echter voor het doel van de roodjakken het hoofd er niet bij, want wat keurig werd opgebouwd, werd in het strafschopgebied vrijwel steeds verknoeid. De Nieuwediepers speelden iets „hoekiger" dan hun tegenstanders, maar de 32 zege was verdiend, alleen al door de wijze waarop de drie doel punten lot stand kwamen. De eerste tien minuten waren voor de bezoekers, die met de wind in de rug van start gingen. Voor hen kwam de eerste redelijke kans bij een slor dige uittrap van Lingbeek; de doelman van HRC herstelde zijn fout zelf door als een tijger op de bal te springen. Een snelle aanval van HRC werd in de twaalfde minuut met een doelpunt van de debuterende middenvoor De Roo bekhoond. Hij kreeg de bal in moeilijke positie toegespeeld, terwijl men hem geducht op de huid zat. Van het lin kerbeen ging het leder naar het rech ter en toen terug naar het linker, waar na de bal onhoudbaar voor De Boer in het net verdween (10). De belagers van De Roo waren door diens gegoo chel stellig in de veronderstelling ge raakt, dat hij nog zou overspelen! Lingbeek, ook deze middag uitste kend op dreef, kon ziin kunnen demon streren, toen plotseling rechtsbinnen Roedema voor hem opdook en een fel schot lanceerde. Daarna was het weer de beurt van De Roo, die Nieuwstad In het Zaterdag te Beverwijk be gonnen jaarlijkse Hoogovenschaaktor- nooi heeft de Oostenrijkse meester Beni na twee ronden de leiding geno men. Hij slaagde erin de Hollandse meesters Prins en Kramer op fraaie wjjze te verslaan. Vandaag ontmoet hij de derde Hollandse meester, Van Schel- tinga. Op het laatste ogenblik is men erin geslaagd om nog voor een behoorlijk sterk bezette hoofdgroep zorg te dra gen. Behalve de vijf Hollandse deel nemers Van Scheltinga, Prins, Kramer, Bouwmeester en Vlagsma, zijn Zater dagmiddag in het strijdperk getreden de Joegoslaaf Pirc, de ex-Tsjech Kott- nauer, de Oostenrijker Beni en de West-Duitsers Rellstab en Klaeger. In de eerste ronde heeft Beni een keurige zege geboekt op Prins, die bij het af breken reeds een pion achter was en het in het eindspel niet meer kon red den. Van Scheltinga wist revanche te nemen voor de nederlaag, welke hij twee jaar terug tegen Rellstab leed. Een fout van de Duitse meester kostte hem een stuk en daarmee natuurlijk de partij. Vlagsma en Kramer besloten reeds snel tot remise. Kottnauer had weinig moeite met Klaeger, die een slechte opening speelde en reeds na 23 zetten de vlag moest strijken. De partij PircBouwmeester werd in las tig te beoordelen stelling afgebroken. Zondag, in de tweede ronde, boekte Beni wederom een fraai succes. Tegen de Friese kampioen Kramer zette hij een stevige koningsaanval in, welke hem na 41 zetten de winst bracht. Prins weerde zich beter dan de vorige dag en zette Klaeger naast het bord. De Duitser was vier pionnen achter geraakt, won er nog wel twee van terug, maar dat bleek toch onvoldoen de. Kottnauer en Pirc speelden een keurige grootmeesterremise, Rellstab bereikte tegen Bouwmeester nog juist de verdeling van het halve punt en Van Scheltinga en Vlagsma besloten ook tot een vreedzaam einde na een spannend gevecht. De stand na de eerste ronde luidt: Beni 2, v. Scheltinga en Kottnauer 1%. Vlagsma en Prins 1, Pirc en Bouw meester 14 en 1 afgebr. partij, Kramer en Rellstab 5/s, Klaeger 0 pnt. In de gelijkertijd begonnen voorwed strijd voor het dameskampioenschap van Nederland heeft thans mej. C. Bouwman uit Alkmaar met 2 uit 2 de leiding. Aan het bord van de Joegoslavische meester Vasja Pirc (spreek uit Pirtsj) en onze jonge land genoot Hans Bouw meester heeft dr Max Euwe Zater dagmiddag in het Hoogoventornooi de eerste zet ver richt. De wed strijdleider in de hoofdgroep, de heer G. W. J. Zit- tersteyn kijkt lachend toe. de bal afpikte, van het doel wèg liep, en onverwacht omhaalde. Via de han den van De Boer belandde het ieder tegen de lat. Een minuut of acht vóór de rust maakte De Roo zijn tweede doelpunt. Rechtsbuiten Kramer speelde het leder fraai tussen twee verdedigers in, en nóg zag De Roo kans, De Boer onhoudbaar te passeren (20). Tevoren had een knappe kopbal van Nieuwstad al bijna succes gehad. Het viel op, dat de ZVV'ers vooral vóór het doel geducht knoeiden. De korte tikjes konden A. de Vries c.s. niet van de kook brengen. Bovendien werd van de vleugels slecht voorgezet, wanneer er in de verdediging van de roodjakken bressen waren geslagen. Dat er vlak vóór de thee toch gescoord werd, dankte ZVV aan een misser van Lingbeek. Roedema was met de bal naar rechts gezwenkt, waarna hij van vrij grote afstand wilde voorzetten. Het was een slechte voorzet, want de bal zou veilig bij HRC's keeper terecht komen Dat dacht een ieder althans. Doch Lingbeek had niet voldoende rekening gehouden met de gladheid, terwijl hij zich (met gespreide benen!) bukte om de bal op te rapen. Onder hem door verdween het leer over de lijn (21). De tweede helft was acht minuten oud, toen De Roo „z'n derde" liet schrij ven. Weer was Kramer,, die overigens niet uitblonk bij dit doelpunt betrok ken. Met twee man op zijn lichaam zette De Roo stevig door, en met grote inspanning wist hij de bal nog juist ferm te raken. Wederom kwam De Boer er niet aan te pas (31). Kort hiervoor zag Lingbeek een schot van Fieijsman door de lat gekeerd. Aan de andere zijde stichtte De Wolf enig on heil; op de rand van het strafschop gebied speelde hij de bal opzettelijk met beide handen. De vrije schop kon onschadelijk worden gemaakt. Rechts buiten Goosens liet een prachtige kans verloren gaan, toen hij slechts enkele passen van Lingbeek verwijderd stond. Hij kon van een omhaal niets meer maken dan een bedeesd „rollertje". Maar ZVV wist toch de achterstand te verkleinen, en wel middels middenvoor Murris, die kordaat voorbij twee ver dedigers glipte en hard inschoot (32). Geen gelijkmaker Na twintig minuten deed zich ander maal een gevaarlijk moment voor de thuisclub voor. Zeven, acht man vocht vertwijfeld om de bal, onder het oog van Lingbeek. Opeens nam deze een kloek besluit; hij wierp zich midden in de kluwen van armen en benen om er heelhuids met het leder tussen uit te komen. Even later moest hij weer han delend optreden. Hij sprong ver naar voren, onderschepte de voorzet, maar kon het leder niet klemvast krijgen. De Vries zond een hard schot in, doch het vond spil De Vries op z'n weg, het geen een corner tot gevolg had. Een kopbal van De Vries werd op uiterst kundige wijze door Lingbeek onscha delijk gemaakt. Gedurende het laatste kwartier zetten de gasten alles op de aanval, maar zij smaakten niet het ge noegen, de gelijkmaker te scoren. En kele malen werd in deze periode min der fair gespeeld. De opstellingen De opstelling van ZVV zag er bij de aanvang als volgt uit: De Boer; De Wolf en Van de Zeijs; De Vries, Vink en Feijsman; Goosens, Roedema, Mur ris, Duin en Penning. In de rust viel laatstgenoemde, waarschijnlijk door de kou bevangen, uit. Smit verscheen als invaller op de linkshalfplaats, waar hij het heel goed deed. Fieijsman ging linksbuiten spelen en Roedema ver wisselde van plaats met De Vries. Van de Zeijs en Duin vielen in de ploeg het meest op. Bij HRC trad de nieuweling De Roo dus op de voorgrond met de hattrick. Hij is een doorzetter gebleken, die aan- vall enweet af te werken. De Jager trad als linksbinnen op de voorgrond als voetballer-met-hersens. In de achter hoede konden De Vries en Kramer aardig met elkaar overweg. De opstel ling was: Lingbeek; Bot en Kramer; De Werker, A. de Vries en Bakker; Kramer, Nieuwstad, De Roo, De Jager en Rijkers.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5