Stad en omgeving Partij „aanvullingsmelk" uit Friesland bedorven VIRGIN IA Groninger-vereniging „Gruno gaf gevariëerde avond Mevr. Sinjewel (IVA) versloeg negen concurrenten De eerste klasse-titel ontging Hoek van „K.O.T." niet Vraag Vooral vol verse Concert Concordia Verdienstelijk spel in ,,'n Oetstapke IN HET KORT Fraai succes voor Bouwmeester in April Brandweer had een rustig jaar Tienduizend liter voor Den Helder verloren Drukten leveranciers het zuurgehalte kunstmatig? Breezand Kleine giften voor het Koningin Wilhelminafonds Vraag- en debatavond van Theosofische vereniging Vlam in de pan geslagen Regeling storingsdienst Bridgecompetitie H.B.C. Met pijp en koek in gezelligheid Tussen Haaks en Kuitje Mevr. Visser-Krab stelde teleur Hoogovenschaaktornooi JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Competitie Nieuwediep Eervolle tweede plaats voor Kok (VOP) Gewestelijke strijd Twintigjarig bestaan DOK Anna Paulowna MAANDAG 11 JANUARI 1954 DE MELKVOORZIENING TE DEN HELDER werd Zaterdagmorgen gedurende enige uren gestagneerd doordat de uit Friesland aan gekomen partij „aanvullingsmelk" bedorven bleek. Dat kwam pas aan bet licht, toen reeds enkele slijters hun melkbussen bij de Helderse Melkcentrale aan de Molenstraat hadden volgeladen en de wijk in waren gegaan. Een slijter met een fijne neus meende omstreeks zeven uur, dat de melk zuur was geworden, waarop onmiddellijk enkele mon. gters werden getrokken. Na onderzoek in het laboratorium van de H.M.C. bleek de gehele partij „aanvullingsmelk". circa tienduizend liter, niet meer voor consumptie geschikt te zijn. De productie in het eigen voorzie- ningsgebied van Den Helder is onvol doende, zodat dagelijks een hoeveel heid „aanvullingsmelk" uit Fries land moet worden aangevoerd. Da gelijks worden na aankomst monsters van deze melk genomen, zoals dat ook met de andere aangevoerde melk gebeurt. Ook de partij, die Vrijdag in de namiddag uit Friesland arriveer de werd in orde bevonden. Zeker in dit jaargetijde kon niemand veron derstellen, dat de zuurgraad op zo korte termijn het maximum zou over schrijden. Na het lossen van de aanvullings melk heeft de chauffeur, de heer D. Cijs, de tanks van zijn vrachtauto met-aanhanger verwijderd en een partij lege flessen voor Amsterdam geladen. Met deze vracht reed hij naar de hoofdstad, vanwaar hij een lading volle melkflessen voor Den Helder meekreeg, 's Nachts om half drie kwam hij thuis. Nog geen vier uur later moest hij opnieuw achter het stuur om m§t spoed andere melk uit Friesland te halen. Flessen melk los sen, tanks laden en vice versa Bols- VA (Advertentie, Ing. Med.) „Door verschillende omstandigheden zijn we wat laat met ons eerste win- terconcert," zei de heer J. Borgo, toen hij de uitvoering van „Concordia" open de. „Maar," zo beloofde hij de steun pilaren van de harmonie, „we zullen evengoed in dit seizoen ook nog een tweede concert geven." Hij verwelkom de vervolgens in het bijzonder de ver tegenwoordigers van de zustervereni ging „Soli Deo Gloria" en leden van Winkels Harmonie en riep oud en jong op om de gelederen te komen verster ken van de vereniging, die door dienst plicht en vertrek van leden nog maar een zwakke bezetting heeft. Inderdaad, versterking van het korps zou zeer gewenst zijn. Er is dan zoveel meer, zoveel beter en mooier te be reiken. En toch - - als we een vergelij king maken tussen dit en 't vorige con cert, dan valt deze in het voordeel van dat van Zaterdag jl. uit. Er was blijk baar in de afgeloDen maanden door de kern die bleef, goed gestudeerd! De mars „Folies Bergères" kwam er zon der hapering goed uit en met vaste ha..d leidde de heer Steinroth zijn korps door de moeilijkheden van de ouverture „Stavia" heen. Sprak dit nummer misschien wat minder tot hei publiek, de Lüneberger suite deed d'.t, na j voorafgegane toelichting van de directeur, zeker wel en het karaktêr- ttuk „Die Puppenhochzeit" eveneens. ,,Een mooie herfstdag" was o.i. het jste van deze avond. In het bijzonder tiï melodieuze gedeelten, rusti gebla zen door een kleine, goed stemmende kopergroep, waren mooi. De stemming en het klankrehalte waren trouwens, behalv, soms in dr forti wanneer de klarinetten wat ove "heersten, de hele hower"-mars vormde, behoudens een deur net .sa. i.gon toegut, het 'nde van het concert. Een naar verhouding lange aanvulling was „Het witte legioen", een toneel- s in vier b en De Lagedijkers, die dit stuk het vorige jaar aan de l.leine Sluis en 'ers op\ "rden. t ast- ten er ook nu -veer succes mee. Niet tegenstaande de avond er was in de pauze ook nog een verloting door alles ter- -m ]smg 1 erd. hielden De Lagedijkers de aandacht van het talrijke publiek tot het einde vast. ward, waar men inmiddels telefonisch op de hoogte was gesteld. Om hail drie Zaterdagmiddag kwam de wagen met verse melk in Den Helder aan. Toen waren de moeilijkheden spoedig uit de wereld. Blijft echter de vraag, hoe het moge lijk is, dat de Vrijdagmiddag aange komen aanvullingsmelk zo spoedig aan bederf onderhevig bleek. Was de zuurgraad inderdaad in orde of heeft men in Friesland het züurgehalte door het toevoegen van chemische middelen gedrukt? In dat geval kan men zich in het laboratorium van de Helderse Melkcentrale misleid achten. Een des kundig onderzoek komt ons alles zins gewenst voor, opdat dergelijke onaangename incidenten voortaan achterwege blijven. De secretaris van het Koningin Wilhelminafonds, afdeling Den Helder, deelde ons mede, dat de opbrengst van de busjes over het afgelopen jaar f 103,44 heeft bedragen. Deze busjes werden indertijd geplaatst, in de drie militaire tehuizen en in een twaalftal winkels hier ter stede. Zij staan daar dus niet voor niets en bewijzen ten overvloede, dat vele kleine bedragen met elkaar toch een belangrijk bedrag vormen. Wellicht kunnen er nog meer van deze busjes in Den Helder wor den uitgezet. Men kent het doel: de bestrijding van de zo gevreesde ziekte, de kanker. Wie aan zo'n zwijgende en geduldige collectant voor het Koningin Wilhelminafonds gastvrijheid wil ver lenen, kan daarvan mededeling doen aan de secretaris, de heer W. C. de Bie, Jan Bijlstraat 46 I. Het busje wordt dan prompt thuisbezorgd. De afdeling Den Helder van de Theo sofische vereniging houdt op Woensdag 13 Januari een openbare vraag- en de batavond in de Vrijmetselaarsloge aan de Molengracht. De discussie wordt geopend na een inleiding door de heer Karei de Jong over het onderwerp „De zin van ons leven". De brandweer werd Zaterdagmorgen gealarmeerd voor dreiging van brand in een woning aan de Soembartraat. Het bleek, dat de vrouw des huizes had ver geten, dat zij een pan met vet op het vuur had staan. Daarin was, terwijl zij een briefkaart schreef, de vlam gesla gen. Toen dit werd ontdekt, haastte zij zich, de pan naar buiten te dragen. Daar bij liep zij lichte brandwonden op. Er geschiedde geen verder onheil. De storingsdienst van gemeente-wa ter- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld ElectriciteitMaandag A. A. Cor- nielje (Ruyghweg 201, telefoon 2842), Dinsdag J. P. Agema Fabrieksgracht 16, telefoon 3594), Woensdag F. Kra mer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donderdag W. Oostendorp (Reiger straat 8, telefoon 2457), Vrijdag A. Schutte (Jacob Beenstraat 2,5, telefoon 2431), Zaterdag en Zondag J. P. Age ma (Fabrieksgracht 16, telefoon 3594). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker (Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Sti- rumstraat 24, telefoon 2452). De Helderse Bridge Club 1945 heeft de onderlinge competitie voortgezet met de zesde ronde, waarvan de re sultaten waren A-lijn: BakkerDoms 60.64; Visser Bakker 58.33; KemperDe Vries 57.40; DekkersZoon 56.94; Grande Snoerwang 53.70; DukersKerkhof 49.53; BenekerVeenstra 43.51; Wulf- feléEvers 41.20; HoutkoperRosing 39.81ForreBambach 38.88. B-lijn: Van de EistDroste 61.31; heer en mevr. Schotmans 58.33; Beeld manJansen 53.57; heer en mevr. Planken 50.60; mevr. Schneiders mevr. Veenstra 48.21SelierVan Don gen 45.23; gebr. Kersbergen 44.64; heer en mevr. De Groot 38.09. C-lijn: KrabBouwman 66.07Swen- nenVan Praag 55.95 BijlsmaJans 54.76; HarjerSchilperoort 53.57; SpruitVries 51.19; mevr. Vriesme vr. Bron 42.85mevr. Eversmevr. Waij 39.88; heer en mevr. Meijer 35.71. 55 De genodigden op de feestavond van de Groninger-vereniging „Gruno" Zaterdag in Casino gehouden, waren, letterlijk en figuurlijk, „wel gemutst". En geen wonder, de stemming was opperbest' al kan niet worden ontkend, dat het programma was overladen. Men amuseerde zich evenwel kostelijk, zowel met het gebodene op de planken als met de lange pijpen vol Friese herenbaai en de heerlijke koek. 11 De voorzitter, de heer D. Bloem Sr., opende de avond met een berijmd welkomstwoord. Een fleurige aanblik boden de „groene" meisjes, die popu laire melodietjes zongen. Zij werden afgewisseld door „The Harmonica Boys", die evenzeer veel bijdroegen tot verhoging van de gezelligheid. Van de schetsen was het „Snoepreisje" wel het aardigst van inhoud. De twee dames, aangekondigd als „The An- co's", verrasten de aanwezigen met melodieuze liedjes, die tweestemmig werden vertolkt. Ook haar optreden later met enkele „Lucky Singers" viel in de smaak. Tot besluit van de avond werd een blijspel in één bedrijf opgevoerd, ge titeld ,,'n Oetstapke". De inhoud was spectaculair genoeg, om de aandacht te kunnen boeien. Het karakter van het stuk vergde een veel gejaagder tempo, dan nu werd gepresteerd. Hoe meer het spel het einde naderde, des te meer viel een inzinking te consta teren, hetgeen overigens niet wegnam, dat er individueel veelal verdienste lijk werd gespeeld. De heer D. Bloem Sr. was als Geert goed op dreef, en hetzelfde geldt voor mevrouw Bos boom, die Ebeltje gestalte gaf. Mej. T. Streutker was een bij-de-hand dienstmeisje, en mevrouw Streutker verdient alle lof voor de wijze waarop zij wist flauw te vallen. Zeer koddig werd door de heer K. Komduur de tuinman vertolkt. Na afloop was er een geslaagd bal, waarvoor de Melodians van J. Zeegers de dansmuziek verzorgden. De zang-, reciteer- en orkestvereni ging „Harmonie" verzorgt heden- en morgenavond in Casino een kleinkunst- programma. Door de toneelgroep „Het Neder landse Theater" wordt Woensdag- en Donderdagavond in de Marinecantine het blijspel „Uit een andere wereld" opge voerd. De maandelijkse bijeenkomst van de British Women's Club wordt morgenavond gehouden te Huisduinen, Tuintjesweg 48. De leerlingenvereniging van de Am bachtsschool houdt op Woensdag 13 Ja nuari een feestavond in Casino. De Deense palingkotter „Karvan" arriveerde gisteren uit Wieringen in Den Helder om uit te klaren voor Maldon. Het Engelse visserij-onderzoekings vaartuig „Sir Lancelot" liep ook onze haven binnen. Het is morgen hoog water om 0.00 en 12.50 uur, en laag water om 6.55 en 18-50 uur. IVog altijd is mevr. Sinjewel-Van Gemert uit Den Helder een van de sterkste dames in het district Noordhollands Noorderkwartier van de Nederlandse Tafeltennis Bond. Dat maakte zij gistermiddag te Alk maar duidelijk, waar in de Vondelschool de tien sterkste dames van dit district bijeen waren gekomen. Zonder ook maar een game te ver liezen behaalde zij het kampioenschap. Dat wil echter geenszins zeg gen, dat zij het gemakkelijk heeft gehad. Haar clubgenote van IVA, mevr. Valkenier-Vreugdenhil heefte haar tot de laatste partij be dreigd. Die laatste partij tussen de twee dames uit Den Helder moest de beslissing brengen. Mevr. Sinjewel-Van Gemert (IVA, Den Helder) in duel met mevr. H. Visser-Krab DisnieHoorn), in voorgaande jaren een van haar sterkste tegenstandsters. Ditmaal moest mevr. Visser het hoofd voor de Helderse buigen, hetgeen overi gens geen schande was, daar mevr. Sinjewel al haar negen partijen won zonder een game te verliezen. Mevr. Sinjewel blijkt nog altijd over een grote dosis techniek, tactiek en niet te vergeten uithoudingsvermogen te beschikken. Met haar gevarieerde spel versloeg zij mevrouw Valkenier Vreugdenhil en eindigde daardoor op de eerste plaats met negen matchpun- ten en het unieke game-gemiddelde van 180. Dat deze vert°genwoordig- Het zestiende Hoogovenschaaktor nooi is een schitterend succes vooir ons land geworden. De jonge Amsterdam mer Hans Bouwmeester leverde een prachtige prestatie, door samen met grootmeester Pirc de eerste en tweede plaats te veroveren, terwijl de Am sterdamse meesters Prins en Van Scheltinga de derde en vierde plaats bezetten. Door deze einduitslag kan Bouwmeester nu aanspraak maken op de officiële titel van schaakmeester. Het heeft de Amsterdamse school meester Zaterdag niet bepaald tegen gezeten. Zijn tegenstander Beni maak te, toen hij een goede stelling had, in hevige tijdnood een ontzaglijke blun der, waardoor hij pardoes mat werd gezet. Daardoor kwam Bouwmeester een half punt voor op Pirc, die zowaar zijn afgebroken partij tegen Vlagsma had verloren (overigens een prachtig succes voor de Rotterdammer) en Za terdag tegen Klaeger nog hard moest vechten om het volle punt binnen te slepen. Van Scheltinga daarentegen viel feitelijk af als kanshebber, door- tegen zijn oude rivaal Prins, die weer uitstekend op dreef bleek, een nul te incasseren. Kottnauer was er goed in en zag kans Vlagsma te verslaan. De hardnekkige strijd tussen Kramer en Rellstab werd remise. De laatste ronde moest de b islissing brengen. Menigeen verwachtte Bouw meester als overwinnaar, omdat hij nog tegen hekkesluiter Klaeger moest spelen, doch het liep anders. De Duit ser gaf geen kamp en het zekere voor het onzekere nemend, accepteerde Bouwmeester op de 20e zet remise. Af gewacht moest worden, hoe Pirc het zou maken tegen Rellstabb. Wel, de Joegoslaaf won na een nog vrij lastig eindspel, waardoor hij en Bouwmees ter tezamen de overwinning behaalden. Beni behaalde nog een uitstekende overwinning op Kottnauer, die een slecht tornooi achter de rug heeft. Prins en Vlagsma speelden remise, evenals Kramer en Van Scheltinga. De einduitslag werd door deze laat ste uitslagen als volgt: 1. H. Bouwmeester en V. Pirc 6 pun ten; 3. Prins en Van Scheltinga 5 pun ten; 5. Rellstab en Beni 4Vz punten; 7. Kramer en Kottnaue>- 4 punten; 9 Vlagsma 3% punten en 10. Klaeger 2% punten. 48. Het was al bijna twaalf uur die ochtend, toen de jeep zijn tocht naar het Bhrioeloewoe-gebied voortzette. Maar er zaten drie reizigers in, die er al héél bedrukt uitzagen. Er waren na melijk twee hoogst geheimzinnige din gen gebeurd, zo vreemd en zo myste rieus dat niemand er ook maar iets van begreep Het had de stemming totaal bedorven.... Wat er dan wel was ge beurd? Welnu. Jimmy had de profes- soi mee naar de plek genomen waar hij de klauwafdruk had gezien, maar toen zij bij deze plaats waren gekomen, was er geen klauwafdruk meer. Het spoor in de zachte aarde was verdwe nen, was, om het nauwkeurig te zeg gen. uitgewist. Uitgewist ja, maar door wie? Ze hadden links en rechts om zich heen gekeken, gezocht naar nieu we sporen maar er was niets te ont dekken geweest. Diep onder de indruk van dit mysterie waren zij na verloop van veel meer dan een uur naar het kamp terug gelopen en daar troffen zij een Jackie aan die een beetje beduusd met een stuk papier in zijn hand stond „Moet u eens zien, pappie", riep hij, terwijl hij op de beide mannen toeliep. „Dit stuk papier vond 'k daarnet in de jeep. Het lag op uw zitplaats achter het stuur". Jimmy pakte het papier van hem aan en probeerde te lezen wat er met een soort paarsachtige inkt stond geschreven. Hij kende de taal echter niet. „Geef 's hier zei de pro fessor, die over Jimmy's schoudei oa'! meegekeken. sters van IVA voor de dames uit het district Noordhollands Noorderkwartier in feite wel te sterk zijn, moge blijken uit het feit dat zij met dispensatie van de bond uitkomen in de tweede klasse heren. Mevr. DukersJongmans ven DSS (Alkmaar) eindigde met een ge lijk aantal winstpunten als mej. Crone van Disnie (Hoorn) op de derde plaats, daar haar gaem-gemiddelde iets beter was dan dat van laatstgenoemde. Voor de vijfde plaats waren drie gegadigden, t.w. de nichten L. de Wit en C. de Wit van Treffers (Bovenkarspel) en L. E? van Dito (Grootebroek). Ook hier moest het game-gemiddelde de doorslag brengen. Mevr. VisserKrab van Dis nie (Hoorn), mej. Bekker van LTTV (Noord-Scharwoude) en Rie Worms- becher van DSS (Alkmaar), konden •het niet verder dan twee winstpartijen brengen. Vooral van mevr. Visser- Krab, die het beste gemiddelde van dit drietal had, viel dat tegen. De eind stand van dit goed georganiseerde en spannende tornooi luidde: 1. Mevr. Sinjewel (IVA) 9 2. Mevr. Valkenier (IVA) 8 3. Mevr. Dukers (DSS) 5 4. Mej. Crone (Disnie) 5 5. (Mej. C. de Wit (Treff.) 4 6. (Mej. L. de Wit (Treff.) 4 7. Mej. L. Eg (Dito) 4 8. Mevr. Visser (Disnie) 2 9. Mej. Bekker (LTTV) 2 10. Mej. R. Wormsbecher (DSS) 2 18—0 16—5 12—9 12—11 9—11 9—11 8—12 7—14 7—15 Mevr. Sinjewel-Van Gemert, onge slagen kampioene van het door DSS te Alkmaar georganiseerde tafelten nistornooi tussen de tien sterkste dames uit het district Noordhollands Noorderkwartier. Voor de Marine-competitie Nieuwe diep zijn nog de volgende wedstrijden gespeeld: NeptunusBanckert 21; NeptunusKIM 91CZMDe Kooy 2-3; MWK-De Kooy 4-2 en Artillerie schoolTA 21. Op het programma staan deze week de ontmoetingen: Dinsdag: Hertog HendrikKIM en OKBDe Kooy, Woensdag: Conser- 515 vatieLSK. De „K.O.T."-er Hoek uit Anna Pau- lowna is met vlag en wimpel kampioen geworden van het district Den Helder, eerste klasse libre. Deze in restaurant „Formosa" te Den Helder gespeelde strijd was ongetwijfeld interessant, of schoon het gemiddelde van de deelne mers aan de lage kant was. Alleen de winnaar benaderde met 6.82 het gemid delde van 7, de hoogste grens van deze klasse (4,57). Kok van VOP uit Den Helder legde met een achterstand van vier punten beslag op de tweede plaats; zijn moyenne bedroeg 5.30. Zondagmiddag, toen het tornooi werd hervat ,had Kok nog een kleine, theo retische kans op de titel. Dit minieme kansje ging verloren met een 200112 nederlaag tegen de rustige biljarter uit de Polder, die een gemiddelde van 9.09 liet schrijven en een hoogste serie van 45. Burger van Royal heeft tegen zijn clubgenoot Van de Rol het uiterste ge geven. maar kwam na vier en vijftig beurten toch nog één carambole te kort (200199). De Graaf (Texel) zege vierde in acht en veertig beurten met 200188 over Danckaerts (VOP), die na een uitstekend begin (zijn hoogste serie van 61 werd niet overtroffen) enigszins heeft teleurgesteld. „Ome Evert" Woud bevestigde zijn vorm door Smits van H.B.G. met 200112 de baas te blijven; gemiddelde 6.66. De laatste p=rtii fing tussen De Graaf en Burger. Eerstgenoemde won na een gelijkop- gaande wedstrijd met 200192. De eind stand werd: Hoek 14 1400 205 6.82 50 9.09 Kok 10 1231 232 5.30 41 7.40 Woud 8 1232 240 5.13 33 6.66 Van de Rol 8 1141 290 3.93 26 5.— Danckaerts 6 1180 272 4.33 61 6.25 De Graaf 6 1206 284 4.24 30 5.40 Jn. Burger 2 1205 285 4.22 25 5.07 Smits 2 993 280 3.54 31 4.54 De heer Hoek. die uit handen van de districtsvoorzitter, de heer S. Meijer, de kampioensmedaille in ontvangst mocht nemen, zal het district dus vertegen woordigen in de strijd om het gewes telijk kampioenschap, die in April, eveneens in Formosa te Den Helder, wordt gehouden. De heer Meijer sprak een hartelijk slotwoord, waarin hij in het bijzonder wethouder Luyckx dank zegde voor diens aanwezigheid. De grote publieke belangstelling van deze middag noemde de voorzitter terecht het gevolg van het afgelaste KNVB- programma. Namens de spelers voerde de 73-jarige heer E. Woud het woord. Hij was zeer te spreken over de organisatie en had vooral waardering voor het werk van de wedstrijdleider, de heer G. Zwart. De ietwat lage gemiddelden zocht deze spreker in de biljarts, die 2.30 meter zijn. Bijna alle deelnemers zijn gewend op kleinere tafels te spelen. Een vol gende maal zal men dus wat meer gaan oefenen, wanneer een tornooi op de prachtige biljarts van Formosa wordt uitgeschreven. De heer C. van de Rol had aan deze ontmoeting kennelijk zo veel pleizier beleefd, dat hij voorstelde met dezelfde deelnemers eens een dag te gaan spelen in het bedrijf van de heer De Graaf op Texel. Een ieder juichte dit voor stel toe. De laatste spreker "'as r'e heer Wiering, de voorzitter van „Ons Genoe gen", de vereniging van de herr Woud. Hij zwaaide lof toe aan het bestuur en aan „Ome Evert", die waarlijk een uit stekend tornooi heeft gespeeld. Ter gelegenheid van het twintig jarig bestaan organiseert de eerste Helderse wielrclub „DOK" op Zater dag 30 Januari aanstaande in „Den nenheuvel" te Huisduinen een feest avond. Op de jaarvergadering van de Vrij willig; brandweer werd o.m. gememo reerd, dat in het afgelopen jaar geen branden van betekenis voorkwamen. Slechts negenmaal werd de" hulp in geroepen bij stro-, hooi- of schoor steenbranden. In vier gevallen waren met lucifers spelende kinderen de oor zaak van de brand. Hoe hardleers sommigen zijn, moge blijken uit het feit. da. de kinderen van één gezin reeds tot driemaal toe aanleiding gaven tot optreden van de brandweer. Hoewel dus weinig daadwerkelijk moest worden opgetreden, heeft men niet stil gezeten. Er is veel geoefend en deelgenomen aan wedstrijden, o.a. ook aan de grote B.B.-oefening. Het materiaal werd in verschillende onder delen vernieuwd of vervangen door be ter. Een en ander kwam tot uiting in het verslag van de voorzitter-secreta ris. de heer Doets. Het financieel verslag van de heer C. Boerman kon nog op een batig saldo van f 70 wijzen, maar de vorige keer bedroeg dit f 417. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Mosch herkozen.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5