West-Frisia bond nu HRC aan zijn zegekar (2-1) Van Oosten hielp ZAP aan een 5-1 zege op VZV Watervogels niet bestand tegen Succes De Kennemers bereikte tegen Helder 2-2 gelijk spel Klaas Boot voor vijfde maal nationaal turnkampioen Voor Zwaagdijk en Hollandia T. belangrijke positieverbetering Doelman Lingbeek voorkwam een grote nederlaag Texel liet zich overwinning op BKC ontglippen Dangermond scoorde twee goals Kostbare fouten van doelman Wilkes Valken dwong Flevo een gelijk spel af Gasten waren zeer onproductief Alkmaarse Boys 2 bleef HRC 2 de baas [5-1] Bezoekers misten H. v. d. Sluis VOETBAL IN DE. AFDELING SRC verloor kostbare twee punten ren: (Van onze correspondent te Enkhuizen) HET TRADITIONELE duel tussen West-Frisia en HRC is door de thuisclub met 21 gewonnen. Ondanks de betere techniek van de Enk- liuizers was de overwinning toch zeer benauwd. Voor de rust had West- Frisia de sterke wind in de rug, en het pleit voor de grote kwaliteiten van doelman Lingbeek, dat West-Frisia in deze periode niet meer dan twee doelpunten kon scoren. Na de thee behoorde HRC een overwicht te hebben, maar dat was niet zo; West-Frisia bleef ook tegen wind in de meerderheid dank zij een beheerste tactiek in lage ballen en vlotte combinaties. Een kleine inzinking stelde Rijkers in staat te doelpunten, maar verder kon de Racing niet komen ^/EST-FRISIA had de sterke wind dus het eerst in de rug, een wind die tijdens enkele striemende hagelbuien de allure van een storm aannam. Nog voor men goed en wel wist wat er te doen was, had Dangermond uit een scherpe pass van Stelling de score geopend 10. Geen gelukkig begin voor doelman Ligbeek, die tegen dergelijk wapengeweld machteloos was. Later wist de Helderse goalie zich op te wer ken tot hoge klasse, want West-Frisia bleef sterk aanvallen. Een kogel van Simons stompte Lingbeek uit de hoek, terwijl ook S. Stelling de lenige doel man op zijn weg vond. West-Frisia be heerste het spel en slechts zelden kon den de roodjakken aan deze druk ont komen, om dan zelf eens een aanval op te bouwen. Rechtbuiten G. Kramer lukte het wel eens om er tussenuit te trekken, maar de rest van zijn voor hoede kon niet op toeren komen. Mid denvoor De Roo werd door de West- Frisia-spil Langedijk volkomen uitge schakeld en met dit alles had doelman Ubels een van zijn rustigste wedstrij den. Een belangrijke verbetering vormde de opstelling van Brüinis als linksbui ten bij de thuisclub. Ooteman had het tegen C. Kramer zeer zwaar, maar desondanks was hij De ontmoeting ZAPVZV is er één geworden, die althans voor de gasten waarschijnlijk één van de slechtste wedstrijden is geweest, die zij in de vierde klasse hebben ge speeld. Talrijke kansen, die zij vóór de rust voor het ZAP-doel kregen werden grandioos om zeep gebracht en daardoor gesterkt profiteerde de ZAP-voorhoede, of liever gezegd J. van Oosten van de weinige kansen, die hij in de eerste helft kreeg. Twee doelpunten van zijn voet, direct na elkaar, voltrokken reeds in de eerste helft vrijwel het vonnis over de gas ten, die juist in die eerste helft een kleine voorsprong verdienden. Zoals gezegd waren de gasten, in de eerste helft, mede dank zij de voor hen gunstige wind, veelal in de meer derheid. Er kwamen echter geen doel punten, al stond Kuys bij de gast heren niet onder de lat. Zijn plaats vervanger C. v. d. Berg deed het ove rigens zeer verdienstelijk, want zijn juiste opstellen voorkwam in enkele gevallen een doelpunt. Beurtelings kregen S. Wijnker en zijn broers W. en C. Wijnker verschillende uitste kende kansen, maar door slecht schie ten werden al deze scorekansen on benut gelaten. Zo bleven de gasten gedurende een half uur zeker in de meerderheid totdat bij een plotselinge uitval van de gastheren, J. van Oos ten in een ren alleen voor doelman Smit kwam te staan. De VZV-doel- man te passeren was voor Van Oos ten slechts een kleinigheid, 1—0. Twee minuten later kreeg van Oos ten een soortgelijke bal toegespeeld. Een vrije trap, door Stam genomen, werd door de gehele VZV-achter- hoede gemist, waardoor J. v. Oosten opnieuw alleen voor Smit kwam te staan. Het tweede ZAP-doelpunt werd daardoor een voldongen feit, 20. VZV liet het echter niet zitten. In tegendeel, opnieuw drongen de gasten op naar het ZAP-doel en bij één van die gelegenheden veroorzaakte een der ZAP-verdedigers hands op de doellijn. De daarop toegekende straf schop werd door Groen genadeloos achter v. d. Berg geknald, 21. Kort voor het einde van de eerste helft kreeg de actieve van Klink de bal van J. van Oosten toegespeeld. In vrij moeilijke positie wist hij het leer achter de uitgelopen VZV-doelman te plaatsen, 31. Met deze stand kwam de rust en na de hervatting hebben de weinige toeschouwers niet veel moois kunnen beleven. Een zeer onproductief VZV liep tevergeefs storm op de thans hechtere ZAP-verdediging. Het was wederom J. van Oosten, die het mooi ste doelpunt van de wedstrijd maakte, toen hij na een voorzet van Van Klink van plm 15 m afstand de bal een diagonaal schot in de uiterste hoek van het VZV-doel deponeerde, 41. Vrijwel onmiddellijk daarop scoorde Van Klink uit een voorzet van Van Oosten. De talentvolle Helderse doelman Lingbeek moest voor de rust me nigmaal handelend optreden. Op deze toto ziet men dat de Helderse club het zwaartepunt op de ver dediging moest leggen. resoluter dan in voorgaande wedstrij den, en het harde schot dat hij onver wachts op doel loste was vast een doel punt geworden, als Lingbeek niet in een tijgersprong naar de hoek was ge doken. Toen was het Dangermond weer die scoorde; ineens uit een slechte uittrap van doelman Lingbeek (20). Even te voren had Posthumius het geprobeerd, toen de doelman verslagen was, maar C. Kramer bracht op de doellijn red ding. JN DE TWEEDE helft begon H.R.C. hoopvol, midden in de hagelbui, maar De Roo had geen succes en zijn schot flitste naast. Langzaamaan verplaatste West Fri- sia het spel, dank zij het harde wer ken van de beide kanthalfs Lub en Posthumius, en meermalen werd H.R.C. ver terug gedrongen. Er bestond geen twijfel meer, wie de sterkste was in deze wedstrijd, maar uiteindelijk be slisten de doelpunten, en die kon West- Frisia in de tweede helft niet maken. Eenmaal haalde Ooteman de bal voor een leeg doel, maar niemand was aan wezig om hiervan te profiteren. Uit een scherpe voorzet van de H.R.C.-er Rykers kopte P. de Vries tegen de on derkant van de lat, terwijl V. Bakker een corner van Rijkers uit doel kopte. Een kwartier voor tijd beging Bakker een zware fout door de bal wat non chalant aan zijn tegenstanders af te geven. Dit leidde tot een paniek in de West-Friese defensie, waardoor Rijkers wist te doelpunten, 2-1. Even zakte het West-Frisia vuur, maar alleen Lange dijk bleef dezelfde, en ontnam De Roo een scoringskans. Toch viel het op dat H.R.C. in deze beslissende periode niet tot meer doelpunten kon komen; te lang treuzelen en slecht plaatsen wa ren hiervan wel de voornaamste fac toren. West-Frisia daarentegen herstel de zich en bleef tot het eindsignaal ge vaarlijk voor het H.R.C.-doel opereren. Het tweede elftal van HRC heeft gisteren tegen concurrent Alkmaarse Boys 2 het onderspit moeten delven. De bezoekers zegevierden met liefst 5-1. In deze klasse hield Alcmaria Vic- trix 2 met 2-1 WFC onder zich. Verder kregen wij nog binnen: r3b.: Zilvermeeuwen 2QSC 2 1-2, en r3c.: WFC 4De Volewijckers 4 1-3. In een zeer eenzijdige wedstrijd nam Succes met een 31 zege revanche op Watervogels. Eenzijdig was de wed strijd in die zin, dat Succes, zowel met de wind mee als met wind tegen het beste van het spel behield. In de eerste helft, toen Watervogels er practtsch n.et aan te pas kwam, nam d? thuis club, dank zij hel windvoordeel, een 30 voorsprong. Nan Ro'genr schoot een "r.je trap, ven grote afstand genomen, raag in de hoek, waai Maas vergeefs naar uitviel. En middenvoor De Bie kopte daarna nog twee maal ir het net. De eerste maal uit een hoog boogballetje van de actieve Hoogesteger, daarna uit een van de vele corners, welke op het Wa tervogels-doel werden genomen. Vele Wieringers waren niet helemaal gerust met deze 30 voorsprong, maar won derlijk genoeg speelde Succes in de tweede helft, ondanks het windnadeei, zeer voortreffelijk, zodat het Watervo gel-doel bijna voortdurend onder druk stond. Vooral de vinnige schoten en voorzetten van Nan Rotgans stichtten grote verwarring. De kanthalfs Alle de Vries en Mulder beheersten volkomen het middenveld. Weliswaar deed spil Van den Hart voortreffelijke dingen en ook Beers, die met Gotschalk van plaats verwisselde, wist nog wel eens vaart in de Watervogelaanval te brengen, maar de Succes-verdediging gaf niet thuis. Dirks benutte de hem geboden kans en redde met een beheerst schot de eer voor zijn club. De talrijke Suc- cesaanvallen bleven gevaarlijk, doch P. Maas was in voortreffelijke vorm, zodat verdere doelpunten uitbleven. DE KENNEMERS, dat in eigen huis met 4—1 over Helder zegevier. de, heeft gisteren in de uitwedstrijd met het - - gelijke spel j„jgt iets meer gekregen dan verdiend was. Hoewel de Beverwijkers beter positie kozen dan de witjakken en daardoor ook rapper de aanvallen opbouwden, waren toch de mooiere kansen voor de Nieuwediepers, die er evenwel niet van profiteerden. Kort voor het einde kopte eerst Jul. lens de bal huizenhoog over en vervolgens schepte Van der Meulen het leder en in beide gevallen had het een doelpunt moeten zijn! HEM, 15 Jan. Blanke eigenh. 10.80, groene kool 710.90, rode kool 7.208.50, knolbieten 4.405.10, sprui ten 1622, witlof 2845, koolrapen 45, midd. uien 7.808.30, grove uien 6.106.80, drielingen 89, nep 1819, Comtesse 1040, Winterjan 722, Present 24—49, Gieser 30.Prov. peer 1925, Vlaamse peer 1624, Jo nathan 1761. In de eerste helft hadden de be zoekers de felle wind schuin mee. Dat belette Helder niet, stevig door te drin gen en zelfs meteen al gevaarlijk te worden. Eerst beoordeelde keeper Wil kes een bal van Bionda verkeerd (hij had buiten de wind gerekend), maar door te stompen voorkwam hij onheil. Linksbuiten Michel zag bijna zijn kans schoon, toen Himpers dom op doelman Boekei terugspeelde. Helder mocht zich hier gelukkig prijzen, dat haar keeper zo voortreffelijk uitloopt. De Kenne mers lieten dadelijk nogmaals van zich horen met een hard schot tegen de rechterstaander. Na drie-en-twintig minuten werd de score geopend. Bionda en Van Beek hoven liepen elkaar in de weg, waar door linkshalf Van der Plas de bal voor hun neus kon wegpikken. Met een fraaie pass zette deze Michel aan het werk, die snel voortrok. De hal kwam enkele meters voor het doel terecht, viak voor de voeten van middenvoor J. van der Sluis, die er nog net een tikje tegen kon geven, dat Boekei sloeg (0-1). Er was een half uur gespeeld, toen het er veel van weg had, dat Michel de voorsprong ging vergroten. Hij pas seerde Veenendaal, doch struikelde op het laatste moment over Van der Neut. Laatstgenoemde bleef na de bot sing wankelend staan, terwijl het leder in de doelmond werd geplaatst. Puhl had toen de aardigheid, net leder terug Aan het einde van zijn oefeningen springt Klaas Boot naar de titel van turnkampioen van Nederland. HOEWEL GISTEREN HET WEER uiterst slecht was, zijn toch in de eerste klasse B van de afdeling Noord-Holland alle wedstrijden door gegaan. Er konden zelfs enkele klinkende verrassingen worden geno teerd. Zo zal niemand hebben verwacht, dat Flevo tegen Valken met een 11 gelijk spel genoegen zou moeten nemenHet mag voorts op merkelijk worden genoemd, dat Sijbekarspel met 10 over St. George wist te zegeveieren. De overige resultaten in deze klasse waren: Berk houtSEW 36, BlokkersRKDVO 32 en KGBSt. Victor 33. In de staart hebben St. Victor en KGB elkaar dus niets toegegeven. Dat neemt echter niet weg, dat laatstge noemde vereniging met een achter- drager .blijft. De stand is: Flevo 14 9 4 1 22 Blokkers 14 8 3 3 19 SEW 14 8 3 3 19 RKEDO 13 8 2 3 18 St. George 13 7 2 4 16 RKDVO 13 5 3 5 13 Sijbekarspel 13 4 2 7 10 Valken 13 4 1 8 9 Berkhout 13 2 4 7 8 St. Victor 14 2 4 8 8 KGB 14 2 2 10 6 De wedstrijd RandersHugo Boys en JVCVios werden de eerste klasse C. afgelast. Wieringerwaard moest bel de punten meegeven aan LSVV (12), en Vrone zag kans Nieuwe Niedorp met lege handen huiswaarts te zenden (32). Dan rest de ontmoeting Kaag vogelsSRC, die voor de Schagenaars te zwaar is gebleken. De thuisclub ze gevierde met 20. SRC verloor hier mede twee zeer kostbare punten, zoals uit de stand moge blijken. WGW LSVV JVC Vios SRC Vrone Nieuwe Niedorp Kaagvogels Hugo Boys Wieringerwaard Randers In 2 B. vonden vier wedstrijden door gang. Zwaagdijk bleef aan de kop met een 21 zege bij Con Zelo, maar Wou- dia moest bij HEO een steek laten val 12 8 2 2 18 14 8 2 4 18 12 7 1 4 15 14 6 3 5 15 12 6 2 4 14 13 5 4 4 14 14 4 6 4 14 13 5 3 5 13 12 3 4 5 10 12 2 2 8 6 12 1 1 10 3 len. De gastheren wonnen met 21. RKVVS wist zowaar DWB te over troeven (21), terwijl HOSV met 41 baas bleef over Strandvogels. De rang lijst ziet er als volgt uit Zwaagdijk 14 10 1 3 21 Woudia 14 8 2 4 18 Westfriezen 11 7 2 2 16 HEO 14 7 2 5 16 Con Zelo 13 4 5 4 13 HOSV 14 5 3 6 13 Spartanen 12 5 2 5 12 DWB 13 5 1 7 11 RKVVS 13 4 2 7 10 Strandvogels 14 0 2 2 2 klep kreeg van de tand in 2 C. is nu: 14 11 2 1 24 13 7 2 4 16 12 5 5 2 15 15 5 4 6 14 13 4 4 5 -.2 12 4 3 5 11 14 4 3 7 11 13 4 3 7 11 10 3 4 3 10 12 2 4 6 8 12 2 4 6 8 Hollandia T. heeft bij Schoorl de ge legenheid, haar positie te verbeteren, niet verloren laten gaan. De koplopers wonnen met 20. Bovendien hadden zij bet voordeeltje, dat nummer twee, Petten, met 31 Duinranders! De Hollandia T. Petten Koedijk Duinranders Kolping Boys SVW Schoorl Callantsoog Texelse Boys Zeemacht Geelzwart 3B.: AGSVMOC 3—1. 3C.: St. Boys Wiron 1—3; RIB.: KFC 5—Helder 13, USVU 2Alkmaarse Boys 3 20 RIC.: WW 2—Hollandia 3 3—1; R3F.: Winkel 2—Kaagvogels 3 1—1; R3G.: Helder 4Geelzwart 2 1—6, Succes 3— Watervogels 3 2—2; 4J.: ZAP 4—Scha- gen 6 3—2, WGW 4—Vesdo 2 1—3; 4K: DWOW 2—Vesdo 3 4—0, Water vogels 5—Schagen 5 05, BKC 4— WGW 5 1—2. JUNIOREN J.: Flevo—DTS 0—1; K.: Nieuwe NiedorpFlevo b 64; I.: Helder b—Watervogels 50- N.: VZV —Hollandia T. 9—1. ADSPIRANTEN N.: Texel—BKC 3—1, Succes—Schagen 2—2 W.: Geel zwart—Hollandia T. 0—7, ZAP—Hol landia T. b 3—1. JN de ruime stadsgehoorzaal te Leiden werd gistermiddag onder grote be langstelling de finale van de nationale turnkampioenschappen voor heren ge houden. Voor de vijfde maal in suc cessie behaalde Klaas Boot uit Alk maar de titel met een voorsprong van bijna vijf punten op zijn voornaamste rivaal Van Galen. Boot was uit de halve finale geko men met slechts 1.8 punt voorsprong op Van Galen. De eindstrijd beloofde dus spannend te worden, temeer daar Boot bij zijn eerste oefening aan de ringen niet bepaald succesvol was. Groeneveld en Van Galen behaalden aan dit toestel 18.5 pt. en Boot moest met 17.9 pt. tevreden zijn. Aan paard brug, en rek toonde Klaas Boot zich echter verreweg de meerdere, zodat hij tenslotte toch nog onbedreigd win- naar werd. Hij behaalde in totaal 206.5 punten, in de halve finale had hij te koppen! De bal belandde niet in de handen van Boekei, doch evenmin in het net, daar.... de lat uitkomst bracht. Zes minuten later scoorde Jullenj de gelijkmaker. Hij werd daartoe door Van Beekhoven in de gelegenheid ge. steld. De middenvoor van de wit. jakken nam de bal ineens op dè wreef, en het leder verdween met een boog achter Wilkes, die waarschijn, lija verwachtte, dat het schot nog wel over zou gaan. Bovendien sprak in deze de wind een woordje mee. Dank zij het optreden van Boekei ging Helder de rust in met gelijke stand. Hij stompte namelijk op 2eer knappe wijze een fraai door Mosk ge. nomen vrije schop uit de uiterste rechterbovenhoek. Dc Kennemers begonnen de tweede helft met een flink offensief, maar na negen minuten werd de ploeg uit Be- verwijk een door Van Beekhoven ge nomen hoekschop noodlottig. De aan- val werd afgeweerd, maar de bal kwam terecht voor de voeten van Bion. da, die zich geen ogenblik bedacht en van dichtbij hard inschoot (2-1). Ook bij dit doelpunt ging Wilkes niet geheel vrij-uit. Toen de bal door Van Beek- hoven werd vóórgelepeld, aarzelde hij met springen, waardoor hij te Iaat kwam. Even later liet hij bijna een schuiver van Van der Meulen glippen, Van der Sluis kreeg daarop de bal netjes door rechtsbuiten Jansen aan gegeven, maar hij schoot van te grote afstand om Boekei te kunnen ver- schalken. Uit een voorzet van Mosk trof Van der Sluis vervolgens de paal. Na twintig minuten ontstond er een situatie, die voor De Kennemers haast de gelijkmaker had opgeleverd. Rechts binnen Jansen schoot in buitenspelpo sitie recht tegen Boekei op, hoewel de linkerhoek van het Helder-doel nog wel een gaatje bood. De laatste minuten van deze soms heel aardige wedstrijd, wa ren ontegenzeggelijk spannend. Eerst kopte Jullens voor open doel hoog over, door de bal boven op het hoofd te laten neerkomen, en daarna moest Van der Neut op de doellijn redding brengen. Nauwelijks daarna beging Himpers een overtreding en mocht de uitstekende spil Schaaper een vrije schop nemen. i Hjj zond oet leder door het midden den, waar rechtsbinnen Jansen er met een fikse duik zijn hoofd tegenaan plantte. Onhoudbaar voor Boekei ver dween de bal in de touwen (22). Teen braken nog enkele benauwde ogenblik ken voor de Beverwijkers aan. Lamoree schoot scherp in, maar tè scherp, waar door de bal vóór het het heiligdom van Wilkes langs ging. Van der Meu len kreeg hierdoor een prachtige kans, doch van dichtbü lepelde hij de bal óver. In de achterhoede van de gasten waren vooral Schaaper en Peggeman goed op dreef. In de middenlinie on derscheidde Van der Plas zich met uit stekend geplaatste ballen. In de voor hoede miste men H. vander Sluis, die geblesseerdw as. Bij Hei der hadden wij in het bijzonder bewondering voor het spel van Bionda, Van d. Neut, Veenen daal en Boekei. De opstellingen wa- Helder: Boekei; Veenendaal en Punl; Van der Neut en Himpers; Van Beek hoven, Bionda, Van der Meulen en La moree. De Kennemers; Wilkes; Lejeunè en Peggeman; Droog, Schaaper en Van der Plas; H. Jansen, H. J. Jansen, J. van der Sluis, Mosk en Michel. 103.4 punten verzameld, waaraan h.j in de finale toevoegde: ringen l'-a' sprong 9.7, vrije oefening 18.4, paarn 19.1 en rek 19.1. Aan Volkers (even eens de Halter, Alkmaar) werd de me daille van verdienste uitgereikt, daar hij reeds meer dan 10 jaar deel uit maakt van de keurploeg. De uitslag luidde: 1 Boot Jr. (Alk* maar) 206.5 punten (kampioen va» Nederland), 2 Van Galen (Enschede» 201.7, 3 Groeneveld (Den Haag) 19&A 4 Hoogers (Tilburg) 190.9, 5 Meyne» (Enschede) 189.4, 6 Winands (BocholW 188.9, 7 Achterberg (Enschede) l®»' 8 Volkers (Alkmaar) 184.8, 9 Salie (Amsterdam) 184.6, 10 Blits (Amster dam) 171.1, 11 Krill (Vaals) 166, Fanchamps (Vaals) 166. De gedetailleerde resultaten ware'1' Ringen: 1 Groeneveld (Den Haag) L Van Galen (Enschede) beiden i°-£ sprong: 1 Boot (Alkmaar) en Achter berg (Enschede) beiden 9.7; vrije oefe ning: Van der Sande (Vlissingen) 18-7> paard: Boot (Alkmaar) 19; brug- Boot (Alkmaar) 19; rek: 1 Boot (A1K* rnaar) 19.1. (Van onze correspondent te Texel) Dat de wedstrijd Texel-BKC niet bij- zonder fraai zou worden, daa van was een ieder reeds bij voorbaat overtuigd. ®t0"(? ep« harde, soms stormachtige wind, die aan de capaciteiten van de spelers wel bijzonder hoge eisen stelde Sik speeTrÜd eindiKde ee« 2-1 gce; De gasten begonnen met de wind in ft6--^Ug i^n trokk.en met veel élan ten strijde. Door tactisch spel van de Texil achterhoede werd voorkomen dat BKf doelman Heerschap met verreschofen kon verrassen. Later echte? bé?i™ Texel de fout om het accent op de ver dediging te leggen. De middenfinil trok te veel terug, met het gevolg dat de binnenspelen steeds te ver moesten te rug komen een tactiek waardoor Tex?l zich in de tweedhelft de overwinrtin zag ontgaan. Na. twintig minuten spélen kwam het lang in de lucht hangende succes voor de gasten, toen Buning goed door liep op een ver schot. Terwijl 6e verdedigers van Texel elkaar de lieten kopte Buning de bal tussen ,n reikende handen van de Texel doem1» in het net. Maar vijf minuten la kwam het antwoord toen Dupo Tic] te vlug af was, goed doorgaf a zijn rechtsbuiten die op zijn beurt Qo man IJsselstein passeerde. In deze P riode waren de aanvallen van Texel t rijk en menig hachelijk moment stond voor het BKC-do'el. In de tweede helft bleek dat BKC les goed had begrepen. Toch zag o porto kans de sterke verdedigen BKC-ploeg te passeren en zijn cluo leiding te geven. Toen had Texelr overwinning voor het grijpen, m men verzuimde van deze gelegenhewi profiteren. Zelfs met de wind m Qf liet Texel het middenveld aan de zoekers over. Nadat de spelers voi tweede maal voor een hagelbui de kleedkamers hadden °Hfez.vef. scoorde Van Teulingen de gelijk#1»

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6