Waarom was Djilas niet eerder op zijn fouten gewezen? Palais Royal verdringt thans Saint Germain des Prés Vermaakscentrum is verplaatst „Mannen als hij worden niet elk jaar geboren Nog geen eind aan staking van Britse electriciens Een kwakzalver uitPurmerend kreeg f274. - als honorarium Afgezette leider in Comité verdedigd Geen voortgang in Panmoendjon De actie van gisteren had geringe omvang Egypte zoekt technische hulp in Moskou Djilas treedt uit het Joegoslavisch parlement Eerbewijs voor Paul Loebe Congresleden tegen lagere subsidies voor boeren KUNST EN CULTUUR Tabletten met melksuiker Hij streek met zijn hand over pijnlijke plekken Scheepvaartberichten In het hartje van Parijs DINSDAG 19 JANUARI 1954 UIT mededelingen, welke Radio-Belgrado over de jongste bijeenkomst van het Centrale Comité der Zuidslavische communistische partij heeft gedaan, blijkt, dat Wladimir Dedijer, een vooraanstaande com munist, zijn vriend Djilas heeft verdedigd, toen deze uit de partijleiding werd gestoten. Dedijer werkte met Djilas samen in de commissie voor de buitenlandse betrekkingen bij het contact zoeken met buitenlandse socialistische partijen. Volgens Radio-Belgrado verklaarde Dedijer o.m., dat mannen zoals Djilas niet elk jaar worden geboren. Zijns inziens was de Zuidslavische revolutie onsterfelijk geworden, omdat zij niet haar eigen kinderen opat. Dedijer vroeg zich af, waarom de partijleiding Djilas niet op vriendschappelijke wijze had geholpen, toen zijn eerste omstreden artikelen waren verschenen. Als lid van de redactie van het blad, waarin de gewraakte artikelen zijn gepubli ceerd, voelde Dedijer zich mede verantwoordelijk voor de inhoud. IEDERE slag die op Djilas hoofd neer- komt, voel ik als een slag op het mijne, zo zei hij. Overigens was hij van mening, dat de artikelen van Djilas aanvankelijk in brede kring in stemming hadden gevonden. Zelfs viee- president Kardelj had hem (Dedijer) gezegd, dat hij het er weliswaar niet mee eens was, maar dat zijn bezwaren niet van fundamentele aard waren. Dedijer besloot met te verklaren, dat er geen vooruitgang mogelijk is zon der vrijheid van meningsuiting. Direct nadat hij was uitgesproken, stond Djilas op, die zich distancieerde van hetgeen zijn vriend had gezegd. Hij noemde Dedijers uitlatingen zonder politieke inhoud. Volgens een door het persbureau Tanjoeg verspreid bericht heeft Pijade, lid van het Centrale Comité, op ge noemde bijeenkomst een geheel ander geluid laten horen. Pijade verweet Djilas, dat zijn artikelen de neiging weerspiegelden om een fractie binnen de liga van communisten te vormen en tot een meer-partijenstelsel te komen. „Djilas heeft van een geweldige ijdel- heid blijk gegeven door zijn denkbeel den in zijn artikelen neer te leggen, maar hij heeft het niet nodig geoor deeld, de wijzigingen, welke hij be oogde, met de andere leden van het uitvoerend comité te bespreken", aldus Pijade. „Terwijl zijn beste kameraden de zware last van de staatszaken droe gen, schreef Djilas zijn artikelen, fla neerde langs de straten en bezocht café's", zo verklaarde Pijade, die Djilas' artikelen schandelijke geschriften en' politieke pornografie" noemde. De VN-vertegenwoordiger te Pan moendjon, Edwin Martin, heeft giste ren de communistische vertegenwoor digers opgewekt om samen met hem een „nieuwe en constructieve basis" te leggen voor een hervatting van de on derhandelingen over een vredes-confe- rentie. Op de besloten bijeenkomst van ge allieerde en communistische verbin dingsmannen heeft hij voorgesteld, dat de Noordelijke de „beledigende op merkingen" verwijderen uit het ver slag van de bijeenkomst van 12 De cember, toen de Amerikaan Arthur Dean de vergadering verliet naar aan leiding van die opmerkingen. Na de vergadering der verbindings mannen, die drie uur had geduurd, verklaarde Martin, dat geen voortgang is gemaakt. Morgen komt men weer bijeen. Er is een Egyptische economische delegatie in Moskou aangekomen, welke besprekingen wil voeren over de aankoop van levensmiddelen, auto mobielen, locomotieven, electrische en landbouwmachines en andere kapi taalsgoederen. De bedoeling van deze delegatie is eigenlijk, om het commu nistische blok om technische hulp voor zijn ontwikkelingsplannen te vragen, en deze in roebels te betalen. Soortgelijke delegaties zijn uitgezon den naar West-Europa, India, Japan, Indonesië en Zuid-Azië, alsmede naar het Midden-Oosten. Het is de bedoe ling, de invoer te verminderen uit Amerika, Engeland, Frankrijk, West- Duitsland, Italië en Zweden. OPLOSSING KRUIS WOORDPUZZLE Horizontaal: 1. plaveisel, 8 roof, 9 snob, II boog, 12 ego, 14 tres, 16 les, 17 flora, 19 kei, 20 O.T., 21 R.A.I., 22 gas, 24 T.L., 23 vet, 26 villa, 28 hak, 30 Ede, 32 keule, 34 K.M-A., 36 uk, 38 lis, '39 kop, 40 s.a., 41 ram, 43 tenue, 45 Don, 46 klap, 48 mol, 49 hond, 50 merk, 52 goot, 53 tel ganger. Verticaal: 1. poos, 2 log, 3 af, 4 ergo. 5 S.S., 6 ent, 7 lark, 8 roet, 10 beet, 11 blos, 12 Eli, 13 orgie, 15 silo,. 17 fat, 18 aal, 21 rekel, 23 slemp. 25 vak, 27 Ada. 29 Alsem, 31 Turk, 33 uit, 34 koe, 35 zand, 37 kalm, 39 kul, 40 Sont, 42 moet, 44 Nora, 45 door, 47 pre, 49 hoe, 51 K.L., 52 G.G. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Piano-virtuoos. 2. Uit Estland. 3. Bij Berlijn (ten O., doorstroomd door de Spree.) 4. Veldmuis leeft onder de grond, relmuis in de bomen. 5 Trein, waarvan het achterste gedeelte onder het ""Oden wordt afgehaakt. 6. Rietgors. Aanduiding van een bepaalde hoeveel heid: een kip stokvis (ca. 50 pond): een kip (krat) sinaasappelen; een kip tin (ca- lü'/t kg). 8. Een jong matroos. 9. Het monsterkoffertje van een handels- reiziger. io Persoonsnaam, afgeleid van de naam van de vader, b.v. Pieters, Wil- l®ma. Arnoldi, Jacobi- Over de uitlatingen van Dedijer zei hij, dat deze alleen maar „sentimentele tranen vergoot". Partijleiders uit Mon tenegro en Slovenië waren van oordeel, dat Djilas geheel uit de partij moest worden gestoten. De regeringschef van Bosnië wilde deze maatregel ook ten aanzien van Dedijer nemen. De Zuidslavische stafchef van het leger, generaal Dapcevic, voor wie Djilas het in een van zijn artikelen had opgenomen, verklaarde niets van het stuk te hebben geweten. Mitra Mitro- vic, de Servische communisische leid ster, van wie Djilas is gescheiden, zei dat zij het met enige van de omstreden artikelen een$ was, hoewel zij hem in lange tijd niet had gesproken. Zij gaf echter toe, dat de publicaties veel scha de hadden aangericht. Bij voorbaat ver klaarde zij ieder besluit ten aanzien van haar voormalige echtgenoot te zul len steunen. Milovan Djilas, die Zondag uit al zijn functies in de Joegoslavische communistische partij werd gezet, heeft ontslag gevraagd als voorzitter van het Zuidslavische parlement. Zijn verzoek werd reeds in de loop van de vorige week verzonden. Hij is thans nog vice-premier, maar hij zal vermoedelijk ook deze functie ver liezen. Tot verbazing der inwoners van Belgrado heeft het ontslag van Djilas een zeer grote publiciteit gekregen. De kranten hebben de redevoeringen van Djilas en Tito in het centrale comité en Djilas' veroordeling uitge breid weergegeven. Vermoedelijk, zal Djilas voortaan als gewoon burger leven en een lage functie bekleden. Het seniorenconvent van de West- duitse Bondsdag heeft een voorstel goedgekeurd, om Paul Loebe, de laat ste democratische voorzitter van de Rijksdag onder de republiek van Wei: mar, als eerbewijs een toelage te ver lenen. Loebe, die 78 jaar oud is, had voor Berlijn zitting in de Bondsdag, maar heeft zich wegens zijn hoge leeftijd niet herkiesbaar gesteld. Loebe acht men algemeen zeer hoog. Hij zat gedurende het regime van Hitier ge vangen en heeft het slechts aan het ingrijpen van Goering, zijn opvolger als Rijksdagvoorzitter, te danken, dat hij dit overleefde. Er zouden nieuwe plannen voor de „guerillastaking" worden opgesteld, waarbij geen acht zou worden geslagen Op de dreiging van vergeldingsmaatre gelen, welke door de werkgevers zullen worden getroffen. Deze hebben gezegd stakers te zullen uitsluiten. De onder communistische leiding staande Britse vakvereniging van elec triciens heeft gisteren als sluitstuk van een week z.g. guerilla-stakingen dertig duizend arbeiders aangespoord tot een vier en twintig uurstaking. De vakver eniging eist loonsverhoging. Het gaat hier om mensen, die o.a. werkzaam zijn op bouwterreinen van nieuwe kracht stations, stoomfabrieken, luchthavens, etc. Inderdaad zijn er berichten binnen gekomen, dat hier en daar aan de sta- kingsoproep was voldaan. In Liverpool legden 1600 electriciens op bouwwerken van olieraffinaderijen het werk neer. In Audenshaw staakten slechts 20 van de 70 electriciens in een fabriek van electrische apparaten. De verenigings leiders noemden de actie van gisteren voor bijna honderd procent geslaagd. De werkgevers daarentegen zeiden, dat in honderden bedrijven normaal wordt gewerkt. De vakverenigingsleiders der staken de electriciens hebben gisteren op een massavergadering verklaard, dat de le den zullen worden opgeroepen tot een „symbolische staking van zeven dagen". De Vietnamese regering heeft gisteren plannen ingediend voor een verhoging van de stérkte van haar leger van 200.000 tot 280.000 man in dit jaar. Er is in de republikeinse gelederen in het Amerikaanse Congres verdeeld heid ontstaan over het voornemen van president Eisenhower, de rege ringssubsidies voor de boeren te ver minderen. Aangezien de boeren reeds verbitterd zijn over de sterke daling hunner inkomsten, worden de Con gresleden uit de agrarische gebieden thans opstandig. Vele deskundigen menen dan ook dat het plan weinig kans van slagen heeft. De stemmen van de boeren bij de verkiezingen in November van dit jaar zullen van zeer veel belang zijn. Verzet hunner zijds tegen de regeringspolitiek kan de kleine republikeinse meerderheid in het Congres in het tegendeel doen omslaan. MARCEL DUFRICHE IN STAAT VAN BESCHULDIGING Marcel Dufriche, lid van de bestuurs commissie van de onder communisti sche leiding staande Franse vakbond CGT, is in staat van beschuldiging ge steld. De aanklacht luidt, dat hij be trokken is geweest bij een complot tegen de buitenlandse veiligheid van het land. Dufriche werd kortelings in hechtenis genomen. In Pompei is een beeldhouwwerkje in marmer gevonden, Venus en Priapus voorstellend. Het beeldhouwwerk is ge deeltelijk beschilderd. Vermoedelijk stamt het utt de eerste eeuw vóór Christus. PREMIERE „MISS SHERLOCK HOLMES". „De Toneelvereniging" heeft gister avond in het Centraal Theater te Am sterdam onder regie van A. Defresne de eerste opvoering gegeven van Ge- orge Batsons komische thriller „Miss Sherlock Holmes" met in de hoofdrol (Lucy Carraway) Carla de Raet. Zij en ook de overige acteurs en ac trices kregen aan het slot bloemen en een gul applaus van de niet geheel volle zaal, die gedurende het spel ove rigens geen twijfel had gelaten aan haar appreciatie. Frisse bloemen op een pasgc- dolven familie-graf, waar enkele slachtoffers van de verschrikke lijke lawine-ramp in Oostenrijk hun laatste rustplaats vonden. [)E Amsterdamse rechtbank, onder praesidium van mr R. P. Cleveringa, heeft gisteren de zaak voortgezet tegen de 50-jarige koopman M. J. B. uit Purmerend, die ervan beschuldigd werd a. onbevoegd de vecartsenijkunst te hebb n uitgeoefend en b. onhevoegu de geneeskunst te hebben uitgeoefend; De veehouder K. uit Edam en zijn zoon vertelden gisteren, dat hun koeien ziekteverschijnselen hadden. Op aanraden van een kennis kwam de verdachte, die druppels voorschreef, de koeier over de uiers streek en tabletten gaf, die bij een later onderzoek louter uit melksuiker bleken te bestaan. Drie maal is de verdachte bij vader K. geweest. Na het eerste bezoek heeft de echtgenote van K. een bedrag van f 274.— overhandigd aan de verdachte als honorarium. Bij zijn tweede bezoek heeft de veehouder geklaagd over pijn in zijn knie. De verdachte zou toen, volgens de verklaringen van de getui gen gezegd hebben, dat hij die pijn wel kon genezen en heeft een kwartier lang over de knie van de veehouder gestre ken. Daarvoor heeft de veehouder hem f 5.betaald. £)E officier van Jusitie, mr W. K. baron van Dedem, achtte de ten laste ge legde feiten bewezen. Hij vroeg voor het onbevoegd uitoefenen van de vee- artsenijkunst de maximumstraf, na melijk een geldboete van f 300 sub sidiair een maand hechtenis en voor het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunst eveneens de maximumstraf, ook een geldboete van f 300 subsiidiair een maand hechtenis. De verdediger, mr. B. J. Asscher uit Alkmaar, vroeg voor het onder a ten laste gelegde vrijspraak en voor het onder b ten laste gelegde vrijspraak subsidiair ontslag van rechtsvervolging. Pleiter was van mening, dat het ten laste gelegde niet voldoet aan de be palingen in de wetten van 1865 en 1874 over de geneeskunst en de vee- artsenijkunst. De rechtbank zal in deze zaak op 1 Februari uitspraak doen. Brigade-generaal Abdel Moneim Amin is benoemd tot gezant van Egyp te bij ons Hof. (Van onze correspondent te Parijs PARIS LA NUIT, Paris by Night of het nachtleven in Parijs is een feest dat zo tegen een uur of negen begint. Dan trekken de uitgaan ders naar de restaurants, waar ze zich aan een uitvoerige tafel tegoed doen, waarna men zich naar een cabaret of een nachtclub begeeft. Waar gaat men echter heen, ik bedoel naar welk van de twintig Parijse ar rondissementen? Men kan natuurlijk gaan naar de wijk die men zelf verkiest; in Parijs is er echter steeds één „quartier" in de mode, en voo-ue zoals men hier zegt en daarheen worden de touristen en de Pa rijse uitgaanders door een soort mondaine magneet heengetrokken. Het wonderlijke is dat in de loop der jaren het ene „modecentrum" het an dere verdringt. Eerst trok Montmartre alle buitenlanders, daarna kwam Montparnasse opzetten en de butte Montmartre verdween uit hqt mid delpunt van de mondaine belangstelling. Saint-Germain-des-Prés ont troonde Montparnasse weer. U dacht waarschijnlijk dat Saint-Germain- des-Prés het laatste van het laatste was, het neusje van de amusements zalm, het fijnste van het fijnse van Paris la Nuit. Mis! De revolution- naire mare is thans officieel door Tout Paris bevestigd: Saint-Germain- des-Prés heeft het op haar beurt tegen een andere wijk moeten afleggen. U)E MODEWIJK van Parijs, het quar- tier waar de nachtbrakers en de argeloze touristen, de snobisten en de lieden-die-wel-eens-wat-anders-willen zich thans bij voorkeur amuseren is het Palais-Royal, dat wil zeggen, de oude en eerbiedwaardige buurt rond om de Comédie Frangaise en rondom de charmante en intieme tuin van het Palais-Royal. In de tijd van Toulouse-Lautrec werd Montmartre het uitgaanscentrum van Parijs. Frankrijk beleefde zijn Belle Epoque. De Moulin Rouge lan ceerde de frivole can-can, Yvette Guil- bert zong haar navrante levensliede ren, Aristide Bruant stak in zijn ca baret „le Chat noir" de draak met iedereen en in het Lapin Agile kwa men Picasso, Kees van Dongen en Matisse hun glas cognac drinken. Het was de tijd van de fiacretjes, van de vrolijke en niet al te eenkennige midi- nettes en van het zorgeloze leven voor een hele grote groep mensen. Montparnasse begon Montmartre na de oorlog van 1914—1918 weg te druk ken. Deze wijk op de linkeroever van de Seine werd voor die tijd reeds be zocht en vooral ook bewoond door later beroemd geworden artisten: de schilder Modigliani en de dichter Apol- linaire dronken er grote glazen ab- sinth op het terras van de Döme. Maar de touristen en het mondaine Parijs begonnen Montparnasse pas na de eerste wereldoorlog te verkiezen. De Dóme werd er een wereldvermaard café, dat dag en nacht openbleef en waar de nieuwsgierigen uit heel deze wereld heengingen om er, vooral in het holst van de nacht, de vreemdste vogels uit het Bohème Parijs te zien zitten. De schilders droegen griezelig lange haren, flambards en strikdas- sen, er werden ongekende hoeveelhe den Pernod gedronken en de burgers stroomden toe om dit wonderlijke wil- debeestenspel eens van nabij te be kijken. Montparnasse hield stand tot 1940. Toen maakte de oorlog ook aan de glorie van deze wijk een einde. Na de bevrijding kwamen er vele goede zaken in Parijs weer langzamer hand terug. Maar Montparnasse had plaats moeten maken voor een wijk, die zich existentialistisch noemde: Saint-Germain-des-Prés. Voor de bezet ting was dit een heel rustig „quartier", waar toen onbekende schrijvers, zoals Jcan Paul Sartre, in onbekende café's de Flore en de Deux Magots hun kopje koffie kwamen drinken. Maar na de „libération" werd deze zelfde Sartre plotseling wereldbe roemd. Men riep hem uit tot paus van het existentialisme en heel Parijs en daarna ook al de buitenlandse tou risten stroomden naar Saint-Germaine om er de grote man, omringd door zijn ongewassen discipelen te zien zit ten. gARTRE ZELF had reeds gauw ge noeg van deze opdringerige be langstelling en hij verliet de wijk, die hij gelanceerd had. Maar zijn existentialisten bleven en zij knipten hun haar zo, zij kleedden zich zo en zij gedroegen zich zo, dat het dik de moeite waard werd hen te gaan be kijken Die jeugdige vereerders en na-apers van Sartre stichtten hun kelders, waar vreemd gedanst werd en waar men voor veel geld in een benauwde om geving mocht mee-swingen. Het liep er storm. De café's Flore en Les Deux Magots werden het intellectuele cen trum van heel de hoofdstad en in de rumschenkerij op de boulevard Saint- Michel was het dag en nacht vol met meisjes met lange, ongekamde haren en gestoken in blauwe werkbroeken. En ook met jongens, die hun hoofd met een twee centimeter lang laagje haar lieten begroeien en dezelfde broe ken droegen als hun vriendinnen. Het. leek dat Saint-Germain zich voor ze ker een generatie aan de spits van de Parijse wijken zou handhaven. Vijf cabarets binnen een maand. "pOTDAT aan het einde van het vo rige jaar plotseling bleek dat de mondaine Parijzenaars, die een wijk maken en breken, St. Germain begon nen te verwaarlozen. Men zag hen niet meer in Flore of in de brasserie Lipp. Waar zullen ze nu neerstrijken, vroegen de tienduizenden lieden, die in Parijs van het uitgaansleven be staan, zich af. Het antwoord werd dezer dagen bekend: Palais-Royal wordt de nieuwe modewijk. De restau rants, de cabarets, de nachtclubs op en rondom de place du Théatre-Fran- goir. zitten iedere avond vol en er zijn in enkele maanden tijds 5 nieuwe caba rets bijgekomen. La Négence is éen van de restaurants, waar de grote mensen nu gaan eten. Er zijn zelfs plannen om in de stille tuin van het Palais- Royal, waar nu onder de arcaden de postzegelhandelaars en de antiquairs hun winkeltje hebben, mondaine dans gelegenheden te maken. Het is te ho pen dat dit niet door zal gaan, want men zou er de oude, verstilde tuin grondig mee bederven. Maar Palais- Royal is in de mode gekomen en de komende tien jaar zullen we ons daarin moeten schikken. Ofschoon. Ofschoon men ook in Montmartre nog bijzonder gezellig uit kan gaan. Op de place du Tertre is het iedere avond, winter en zomer, nog druk als op een kermis. Maar Tout Paris komt er niet meer. Ook in Montparnasse kan men zich nog goed amuseren. Het terras van de Dóme is nog steeds een vergaarplaats van vreemde lieden. Maar de echte artisten komen er niet meer. Saint- Germain-des-Prés zal voorlopig nog niet erkennen dat er een nieuw cen trum is gekomen. De existentialisten blijven er nog huizen en de meeste touristen zijn er nog van overtuigd, dat bij een bezoek aan Parijs een avond in zo'n kelder beslist niet mag worden overgeslagen. Aalsum, 16-1 van Durban naar Mom- basa Aaröijk, 17-1 van Houtton te R'- öam Aldabi, 16-1 van R'dam naar Buenos Airs Algenib, 17-1 te Antwr- pen Alhena, 16-1 te Las Palmas Almdijk, 16-1 van Galveston naar Ant werpen Alnati, 16-1 van Montevideo naar Buenos Aires Alwaki, 16-1 te New York Andijk, pass. 17-1 16-20 uur Vlis- singen naar R'dam Arendskerk, 17-1 te Genua Arkeldijk. pass. 16-1 16 uur Vlissingen naar New York Armilla (t), 18-1 te Bangkok Arnedijk, 17-1 te Houston Arundo, 17-1 van Balik Papan naar Australië Averdijk, pass. 17-1 14.30 uur Vlissingen naar New York Aagtekerk, 18-1 van Suez te Port Sudan Achiba, 17-1 van Santos te St Vin cent (KV) Alphard, pass. 15-1 Kaap- verdische Eil. naar Recife Aludra, 17-1 van Santos naar Paranagua - Amor, 18-1 van Ceuta te Tunis Amstelkroon, 17-1 van R'dam naar A'dam Andijk, 18-1 van New Orleans te R'dam Argos, 17-1 van Valencia naar R'dam Aldabi, pass. 18-1 Ouessant naar Rio de Janeiro Alioth, 18-1 van Montevideo te San tos verwacht Alpherat, pass. 17-1 Fer- nando Noronha naar Rio de Janeiro Banka, 18-1 van Marseille te A'dam Bawean, 17-1 van A'dam naar Golf Mexi co Baarn, 17-1 van Callao naar Paita Barendrecht, pass. 17-1 Durban naar Kaapstad Bennekom, 17-1 van Anto Fagasta naar Coquimbo Bintang, 14Ï-1 te Colombo Blijdendijk, 16-1 te New York Boissevain, 17-1 te Durban Borneo, 17-1 te Baltimore Boskoop, 17-1 te Curagao Bonaire, 17-1 van Paramaribo, 18-1 te Georgetown Bor neo, 17-1 van Baltimore naar Vera Cruz Caltex Delft (t), pass. 16-1 Finisterre naar Sidon Caltex Leiden (t), pass. 17-1 Algiers naar Sidon Caltex Per nis (t), pass. 17-1 Burlings naar R'dam Caltex Nederland (t)pass. 17-1 Lis sabon naar R'dam Celebes. pass. 16-1 Ferim naar Suez Cistula (t), 17-1 van Balik Papan naar Singapore Drente, 16-1 van Amurang te Tamako Een dracht, 17-1 van R'dam naar Haifa Eos, 17-1 te Spezia Esso Amsterdam (t), 19-1 n.m. te R'dam verwacht Esso Den Haag (t), 17-1 te Sidon Etrema (t), 17-1 van Pladju naar Singapore Eemland, 16-1 van Rio de Janeiro naar Singapore Elmina, 17-1 van A'dam r.aar Hamburg Felipes (t), 17-1 van Pladju naar Port Dickson Friesland (KRL), 17-1 rede Kuwait ten anker Gaasterland, 16-1 -van Santos naar Rio Grande Gadila Cl). 17-1 te Curacao Gordias, 17-1 van R'dam naar Lissabon Graveland, 18-1 te Recife Groote Beer, 17-1 te Halifax Gooiland. 17-1 van Z. Amerika te A'dam Hector, 17-1 van Alexandrië naar Beyrouth Helicon, 17-1 te Guanta Hathor, 17-1 van A'- "ism naar Middellandse Zee Jagers- j fontein, 16-1 220 mijl zuidwest van Oues- f sant naar Souhtampton Japara (KRL), '7-1 rede Samarang Java, 18-1 te Be- j 'swan Jupiter, 17-1 van Haifa naar Venetië Jagersfontein, 17-1 van Las Palmas te Southamoton Johan van Ol- denbarnevelt, 17-1 720 mijl noordoost van Massawa naar Aden Kertosono, 19-1 te Manilla verwacht Kota Gede, pass. 16-1 Sabang naar Suez Leuvekerk, nass. 18-1 Gibraltar naar Marseille Laagkerk, pass. 17-1 Ouessant naar Bou- logne Lemsterkerk. 17-1 te R'dam Leopoldskerk, 17-1 van Port Sudan naar Suez Leuvekerk, 17-1 Kaap St Vin cent gepass. naar Marseille Liseta (t), 16-1 van Pladju naar Bangkok Lom bok, 18-1 te Trinidad Malea, pass. 17-1 Finisterre nar Shellhaven Mariekerk, 17-1 van Kaapstad naar Las Palmas Maas, 17-1 te Lattakia Maasdam, 17-1 van Kingston naar New York Malvina (t), 18-1 te Sydney Maria (t), 16-1 in Liverpoolbaai Markelo, 15-1 te Cardiff Marpessa (t). 18-1 te Tarakan Ma- taram, 17-1 te Baltimore Mentor, 17-1 dw. Ouessant naar R'dam Mirza (t), 17-1 van Yokohoma naar Miri Modjo- kerto, 22-1 te Belawan verwacht Maas land, 17-1 van Hamburg Mapia, pass. 18-1 Gibraltar naar A'dam Meerkerk, 17-1 van Antwerpen te A'dam Muider- kerk, 17-1 te Kobe Nieuw-Amsterdam, 15-1 van Ciudad Trujillo naar Havana Nigerstroom, 17-1 te Antwerpen Noor- dam, 16-1 van R'dam naar New York Notos, 17-1 van R'dam naar Gibraltar Oranje, 17-1 te Southampton Oranje fontein, 17-1 te Southamoton Oranje, 16-1 van A'dam naar Indonesië Ores- tes, 17-1 van A'dam naar West-Indië Overijsel, pass. 17-1 23 uur Ouessant naar R'dam Prins Frederik Willem, pass. 17-1 Finisterre naar R'dam Prins Jo han Willem Friso, 17-1 te Le Havre Prins Frederik Hendrik, 17-1 van Lon den te Huil Prins Willem IV, pass. 17-1 Finisterre naar Valencia Phrontis, 18-1 te Belawan Prins Willem V, 17-1 te Castellon Pymalion, 17-1 van A' dam naar West-Indië Raki, 18-1 van Antwerpen te A'dam Rempang, 19-1 te Madras verwacht Ridderkerk, 18-1 te Mombasa Roepat, 18-1 te Tandjong Priok Rotti, 17-1 te Marseille Rijn dam, 17-1 390 mijl west van Valentia naar Cobh Salland, 18-1 van A'dam te St Vincent (KV) Stad Breda, pass. 17-1 Dover naar Immingham Stad Dor drecht, 17-1 van R'dam naar Porto Empe- docle Salatiga, 18-1 te Singapore Saroena (t), 16-1 van Tandjong Priok naar Pladju Schie, 16-1 van Palermo naar Sevilla Schiedijk, 16-i van Ha vanna naar Le Havre Singkep, 18-1 te Tandjong Priok Slamat, 17-1 van Damman naar Bahrein Soestdijk. 16-1 van Aden naar Belawan Sommels- dijk, pass. 16-1 Malta naar Halifax Stad Amsterdam. 19-1 te Immingham ver wacht stad Maassluis, 17-1 van Im mingham naar Casablanca Straat Soen- da. 16-1 van Hongkong naar Yokohama Sumatra, 18-1 te Tandjong Priok Sa latiga, vertr. 18-1 van Singapore naar Co lombo Stad Alkmaar. 17-1 te Vlaar- dingen en vertr. 20-1 van Vlaardingen naar Kirkenes stad Rotterdam, vertr. 20-1 van R'dam naar Narvlk Tiba, 17-1 van Rio Grande naar Puerto Ale- gre

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 3