Stad en omgeving „Ballet der Lage Landen" in een uitverkocht Casino Wederom overwinningen van DISNIE 2 en IVA IS&yZP Nieuwe hoogtepunten van het Alkmaarse stadsfeest H.B.B. nam geslaagd initiatief Goede resultaten voor Bouwkas IN HET KORT Warm pleidooi voor de bewegingskunst Van de groene tafel Tussen haaks en kuit je Helderse Balletschool Javastraat 116 - Telef. 2681 JIMMY BEOWN EN DE „De vluchteling" in het Tivoli-theater Een Havingha-herdenking Luchtvaartshow, Corso er de Negende Symphonie van Beethoven Julianadorp Te J ulianadorp wordt VVV opgericht Van de bridgetafel Bouw van woonhuis WOENSDAG 20 JANUARI 1954 l)E DANS, zijnde één der oudste kunsten, wordt in Den Helder vrij wel niet beoefendMen zal begrijpendat wij niet het oog hebben op de dans als zijnde één der modernste vermakenDe ware danskunst heeft hier tot nu toe slechts een schrale voedingsbodem gevonden en daarom was het een verwonderende en tegelijk verheugende ervaring, gisteravond in Casino zoveel belangstellenden voor het „Ballet der Lage Landen' aan te treffen. Daaruit bleek meteen, dat het bestuur van de Helderse Bestuurdersbond in de roos had geschoten met het organiseren van deze culturele avond. Men kan ivel trachten het aesthetische peil te verhogen van hetgeen de mensen in allerlei bijeen komsten wordt voorgezet, maar dan is toch een zekere weerklank bij het publiek een eerste vereiste. Daaraan heeft het gisteravond niet ontbroken. IntegendeelDe stampvolle zaal was meer dan enthousiast over het spectaculaire en uitstekend afgewerkte ballet-programma. Dat de dans een prachtig middel is om uiting te geven aan alle mogelijke menselijke gevoelens, ook zonder dat deze bewegingstaal parallel loopt aan de draad in een „verhaaltje", werd al in het eerste ballet gedemonstreerd: enige fragmenten uit Tschaikowski's „Zwanenmeer", in de, choreografie van zijn grote tijd- en landgenoot Petipa. Men zag hier de absolute balletkunst, het alphabet van de dansvormen, toe gepast in een compositorisch fraai ge heel vol sfeer en allure. Men kon tevens waarnemen, dat het Ballet der Lage Landen in Ine Rietstap beschikt over een ballerina, die de techniek perfect beheerst. De expressiviteit, waarmee zij danste, bewees, dat zij meer en meer zal loskomen van deze technische gebondenheid. Haar part ners in dit ballet stonden technisch nog niet op haar niveau, maar toonden zeker niet minder flair. Het is de vraag, wat voor hun artistieke carrière het beste is. Een exposé van de uitdrukkings middelen, waarover de balletdanser (naar de mate van zijn capaciteiten) beschikt, werd ter introductie van het programma gegeven door een gedeelte van het ensemble, waarbij de figuren en standen duidelijk werden toegelicht door de leidster van de groep, Mascha ter Weeme. Dit kwam het begrip voor hetgeen later volgde zeer ten goede. Vooral daar het hier in zekere zin een experiment betrof, duidden wij het de executanten niet euvel, dat het pro gramma verder uit balletten bestond met een minder abstract karakter dan „Het Zwanenmeer". Alleen de „Pas de deux", die na de pauze werd uit gevoerd, bracht de toeschouwers weer in de sfeer van de absolute danskunst, welke niet alleen een toegewijde aan dacht, maar ook inzicht in de toege paste bewegingsvormen vraagt. Van een toegewijde aandacht kon het ensemble bij alle andere balletten verzekerd zijn, zeker na de prettige inleiding, die Pieter van der Sloot telkens gaf. Het waren vijf balletten, door bekwame choreografen „vertaald" uit andere kunstvormen. Hier reikte Terpsichore elegant en zelfbewust de hand aan de muzen van de letterkun de en de schilderkunst. Van een te kort aan „verstaanbaarheid" was in de taal der bewegingskunst, zoals deze door het Ballet der Lage Landen werd toegepast, geen sprake. Pieter van der Sloot, zelf een danser par excel- lence, bleek de kunst der choreogra fie op geenszins dilettantische wijze te beoefenen. De balletten, die wij van hem zagen, getuigden van ori ginaliteit en een dichterlijke visie, maar zeker niet minder dan een vol ledige theoretische beheersing van het métier. Zijn practische bedrevenheid kwam duidelijk aan het licht in de De eerste wedstrijden in de 2e helft van de tafeltenniscompetitie hebben wat betreft de le klasse geen verras singen opgeleverd Disnie won met 9—1 van Dito en IVA won de moeilijke uit wedstrijd tegen Merletten met 64. Aan de kop blijft de situatie onge wijzigd Disnie en IVA hebben beiden de leiding met 13 punten uit 7 wedstrij den. IVA 2 stelde teleur en verloor met 73 van DSS. Leider Tempo in de 2e klasse leed eerste nederlaag. De grootste verrassing in de 2e kl. was de 73 overwinning van DSS 2 op Tempo. IVA won met 82 van nummer laatst HCSC. De wedstrijd IVA 4WGW werd uitgesteld. Door de nederlaag van Tempo heeft WGW de leiding overgenomen. De stand is: WGW Tempo IVA 3 DSS 2 IVA 4 IVA 5 HCSC 10 10 9 8 6 3 0 39—21 43—27 40—30 34—36 28—32 25—35 21—49 In de 3e klasse A zette LTTV haar overwinningenreeks voort en versloeg IVA 6 en IVA 7 met 9—1 in eigen huis. De voorsprong op no. 2 bedraagt thans 7 punten. DSS 3 en Merletten 2 deelden de punten 55, terwijl de der by HCSC 3—HCSC 2 in een 8—2 over winning voor HCSC 2 eindigde. In de 3e kl. B won Komeet met 64 van Dito 2 en kwam een stapje dich ter bij het kampioenschap. Treffers versloeg DTO met 82, terwijl LTTV 2 Disnie 4 met een 64 nederlaag naar huis stuurde Disnie 5 verloor ook haar 8e wedstrijd, nu met 91 van St. Vic- tor. In 4A de grote verrassing, de 7—3 overwinning van WGW 2 op Schagen. De Heldersen versloegen tevens Scha gen 2 met 9—1. DSS 4 gaat steeds maar door met overwinningen. Nu werd LTTV 4 het kind der rekening (10—0). IVA 9 stuurde Befair met een 6—4 nederlaag naar Breezand terug. Overige uitslagen: 4B: Donato—Treffers 3 1—9, DTO 2 —Komeet 3 6—4, Donato 2—Donato 3 5—5- 4C: Bequick 2—ODI 6—4, ODI 2— Bequick 3—7. 4D: Iisnic 6Purmerend 3 37, Pur- merend—WTTV 10—0 4E: Purmerend 4—WTTV 2 7—3, Vice Versa 2Purmerend 2 19, Pur merend 5Vice Versa 3 91. Bij de dames was de verrassing het gelijke spel van Dito tegen leider Dis nie (5—5). Treffers profiteerde van de misstap van Disnie door met 64 van DSS te winnen en zo de leiding over te nemen. LTTV versloeg DSS 2 met grote cijfers, 91. De stand bij de da mes is: 1. 2. 3. 4. 5. 6. Treffers Disnie DSS LTTV Dito DSS 2 10 9 8 5 2 2 41—19 49—21 35—25 27—33 25—35 13-47 Drie kustvaarders liepen gisteren onze haven binnen, om er beter weer af te wachten. Het waren de „IJssel de „De Ruyter" en de „Afiena". Het is morgen hoog water om 9.20 en 21.10 uur, en laag water om 3.35 en 15.20 uur. De temperatuur van het zee water was 5,5 graden Celsius. 4e» kl. A: SchagenSt. Victor 28, HCSC—LTTV 2 3—7, IVA—HCSC 2 10 0. 4e kl. B: ODI—Treffers 2 4—6, ODI 2 —Treffers 2 1—9, Dito 2—Disniet 2 64. Treffers 3Donato 28. INSCHRIJVING DAGELIJKS (Advertentie, lng. Med.) „Pas de deux", die hij danste met de Engelse ballerina Angela Bayley. Zij is, zuiver technisch bezien, wel licht de mindere van Ine Rietstap, maar de expressiviteit van haar dan sen doet een groter artistiek vermo gen vermoeden. Ook Greetje Donker, in Den Helder geen onbekende, had haar (succes rijk) aandeel in het programma, niet in de laatste plaats door haar panto mimische kwaliteiten. Bijzonder gees tig en tevens technisch knap beeldde zij de kostschooljuffrouw in de „Gar den Party" uit. Men kon onder de indruk komen van haar veelzijdigheid, vooral na het zien van haar moeder figuur in het ballet „Saint Sebastien". Van het optreden der anderen kan in het algemeen worden gezegd, dat het van grote toewijding en veelbe lovende begaafdheid getuigde. Met name Else Schut en Marten Molema bewogen zich met flair en overtuiging op het podium. Dat allen hun beste krachten aan deze zozeer gewaardeer de uitvoering hebben gegeven, lijdt geen twijfel. Een pluim voor de be scheiden medewerker, die daartoe zo veel heeft bijgedragen, de pianist Wim Franken, die de gemeentelijke con certvleugel bespeelde, mag niet ach terwege blijven. In de aanhef merkten wij op, dat dat danskunst in Den Helder weinig wordt beoefend. Moge hetgeen thans op dit gebied wordt gedaan, in bre der kring waardering vinden en tot verdere ontwikkeling komen. Wellicht beleven wij dan nog eens een ballet uitvoering „van eigen bodem".... De resultaten, welke de N.V. Bouw kas Noord-Nederlandse Gemeenten In 1953 ten behoeve van de deelnemers in de gemeente Den Helder heeft weten te bereiken, zijn gunstig te noemen. Eind 1953 waren ten behoeve van bouwspaarders in de gemeente Den Helder in aanbouw: 36 woningen en 1 winkel-woning. Bovendien werd de eerste woning in de gemeente Den Hel der reeds door een bouwspaarder be trokken. Teneinde aan het systeem, dat bij de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Ge meenten wordt gevolgd om een woning in eigendom te verkrijgen, meer be kendheid te geven zal op Vrijdag 22 Januari 1954 des avonds om acht uur ten Raadhuize een openbare voorlich tingsavond worden gehouden. Op deze avond zal het gehele systeem van het bouwsparen op uitvoerige wijze worden uiteengezet. Belangstellenden worden uitgenodigd deïe openbare voorlichtingsavond te bezoeken.' 56. Jackie en oom Pepie waren el kaar in de armen gevallen van blijd schap, toen zij uit die verstikkende stof wolk eensklaps Jimmy's stem hadden gehoord, Jimmy's stem die heel' opge wekt had geklonken! Jackie's eerste gedachte was dwars door de stofwolk heen naar zijn vader te snellen, maar oom Pepie weerhield hem. „Niet doen, jongen", zei hij. „Je zou alle kans heb ben regelrecht in die afgrond te lopen. Wacht nu maar tot de stof wat is opge trokken". Nu dat duurde niet zo heel lang. Plotseling zagen zij Jimmy op hen toekomen. Hij grijnslachte. „Dat was op 't nippertje", zei hij, terwijl hij de ge lukswensen van zijn twee reisgenoten in ontvangst nam. „Plotseling be merkte ik dat die rotsmassa begon te schuiven. Ik weet zelf niet hóe ik er onderuit ben gekomen, maar met een geweldige sprong is het toch nog ge lukt. Ik heb mij een ogenblik aan een kleine struik kunnen vartklemmen en dat is mijn geluk geweest. Maar vooruit, laten w ijer niet te lang over napaten. Wij hebben tenslotte wel wat anders te doen. De jeep kan er nu langs en dat is de hoofdzaak", jackie en oom Pepie zagen elkaar even aan. Ze waren blij, dat Jimmy het er levend had afgebracht, maar het feit, dat ze nu de tocht moesten voortzetten, lokte geen van beiden erg aan. Tenslotte lag dat rotsblok er niet toevallig.Het was er neer ge legd....! Een verhaal, waarin een lafaard geen lafaard is, doet het altijd. In „De vluchteling van de Alamo" is Glenn Ford de vermeende lafaard. Hij laat zijn makkers, die ten dode zijn opge schreven, in de steek om te trachten, de vrouwen en knideren van de kame raden uit zijn streek te redden. Hij komt evenwel te laat. Intussen zijn alle mannen van de Alamo, waar men lang had stand gehouden, gesneuveld, en er is niemand, die de waarheid om trent de vlucht van Stroud (Ford) kan vertellen. Er doen zich evenwel mogelijkheden tot rehabilitatie voor, en Stroud die juist een held is! grijpt die dank baar aan. Zo redt hij tenslotte tal van vrouwen en kinderen uit de handen van de guerrilla's, een bende geweten loze mannen, die profiteren van de strijd tussen Texas en Mexico. „De vluchteling van de Alamo" is een geschiedenis uit het „revolver"- tijdperk, toen de vrouwen nog dage lijks achter de geweren lagen. En boei end is deze rolprent ook. In ons nummer van Maandag deel den wij abusievelijk mede, dat de pianist Willem Andriessen op Woens dagavond 21 Januari een recital voor de Muziekkring zou gevendit con cert is morgenavond in Casino. In de bovenzaal van het CJMV- gebouw aan de Spoorstraat en in het Evangelisatiegebouw aan de Palm straat wordt vandaag de interkerke lijke „opwekkingsconferentie" voort gezet. De Haagse arrondissementsrechtbank heeft gisteren de electricien P. J. S. con form de eis veroordeeld tot één jaar met aftrek. Zijn vriend C. J. H. kreeg, even eens conform de eis, 9 maanden met af trek. S. en H. hadden een aantal post wissels vervalst en zich zo wederrechte lijk honderden guldens toegeëigend. (Van een onzer redacteuren) HET hoofdcomité en de verschil lende sub-commissies van de stichting „Alkmaar 700 jaar stad vorderen gestaag met de voorbe reiding van het stadsfeest, dat van 21 Juli tot 16 Augustus zal worden gevierd. Na hetgeen wij reeds over de organisatie hebben gepubli ceerd, hebben thans plannen voor nieuwe hoogtepunten van het feest vastere vormen aangenomen. Wij noemen in dit verband de herden king van de componist Gerhardus Havingha, een Nationale Lucht vaartshow, een Bloemencorso en de uitvoering van de Negende Symphonie van Beethoven. QP een nader te, bepalen dag tijdens de feestweken zal in de Grote Kerk te Alkmaar een Havingha-herdenking plaafs vinden. Gerhardus Havingha, te Appingedam geboren, werd in 1722 tot organist en klokkenist van de Grote Kerk te Alkmaar benoemd. Mede door zijn streven werd het grote orgel in de kerk door de beroemde Duitse or gelbouwer Franz Caspar Schnitger uit Hamburg herbouwd tot een van de mooiste orgels van Europa. Behalve organist was Havingha ook compo nist. Onlangs zijn nog in Wenen enige composities van bijzondere kwaliteit gevonden. De organist Piet Kee, die TUIN I-IOEWEL de speeltuinver eniging „Oud Den Hel der" nog niet over een speel tuin beschikte, waren er toch reeds buurtbewoners, die door het betalen van contributie de verwezenlij king van deze wensdroom hebben mogelijk gemaakt. Op de contactavond, welke Zaterdag in Casino is ge houden, gaf de voorzitter, de heer C. Roovers, een uiteen zetting met betrekking tot hetgeen is bereikt en wat nog te wachten staat. Zo deelde hij mede, dat binnen afzienbare tijd de speeltuin zal kunnen worden open gesteld. Ja, zelfs was er in het clubgebouwtje reeds een Sinterklaasfeest gevierd met de kleuters. Over een maand worden de nieuwe speel- werktuigen verwacht. Hij dankte het gemeentebestuur voor de ondervonden mede werking. De burgemeester, mr G. D. Rehorst (bescherm heer), mevrouw Rehorst en wethouder P. Th. Luyckx waren aanwezig. Gradus heeft hierbij dus melding kunnen maken van prettige vooruitzichten, waarvan de jeugd straks met volle teugen de resultaten hoopt te plukken. Na de inleiding van de heer Roovers voerde de to neelvereniging „De Ooie- vaar" het blijspel „Telefoon voor meneer!" van Wim Du- mont ten tonele. Gradus heeft dit nuttige instrument al eerder horen rinkelen, en behoeft dus niet nader op het spel in te gaan. Ook thans heeft „De Ooievaar" een volle zaal er een groot VUILNIS U/IJ wonen nog niet lang in Den Helder, zo werd uw Gradus dezer dagen ge schreven, maar het is ons opgevallen, dat er soms vreemd met eigendommen van de inwoners wordt om gesprongen. Als de vuilnis bak leeg is, wordt deze niet neergezet, neen, hij valt uit de handen van de betrok ken man, die het vuil in de reinigingswagen heeft ge stort. Het gevolg is, dat de levensduur van zo'n bak aanzienlijk wordt bekort, en dat lijkt ons niet nodig, 't Zou niet zó erg zijn, als wij de rekening van de reparatie bij de gemeente zouden kunnen indienen, of bij hen, die zich aan bovengenoem de nonchalance schuldig maken. Het slot van dit episteltje luidde: „Heren, behandelt de bakken zoals" het behoort!" LEZING T")E afdeling Den Helder van „Voormalig Verzet Nederland" en „Elgawa" hebben samen een lezing georganiseerd, welke op 10 Februari aanstaande in het gebouw van laatstgenoemde vereniging wordt gehouden. Voor wie het nog niet weet: het Elgawa-lokaal is aan de Jonkerstraat. Als spreker zal dr J. M. Somers uit Hilver sum optreden. Zijn onder werp is „Zij sprongen in de nacht". Het is Gradus en vele an deren bekend, dat dr So mers gedurende de oorlog het hoofd was van de in lichtingendienst, en dat hij voornamelijk in Engeland heeft gewerkt. Voorts trad hij wel op voor de Neder landers in Spanje. VERNIELD yREEMDE dingen gebeuren er in Nieuw Den Helder, heeft uw stukjesschrijver vernomen. Een aannemer heeft het dezer dagen mee gemaakt, dat de jeugd in de Clematisstraat een stuk muur heeft omgetrokken, dat pas was gemetseld. Er komen trouwens meer klachten binnen over ver nielingen, door kinderen aan nieuwe huizen en gebouwen toegebracht! De ouders doen er goed aan, hun kinderen te waarschuwen, daar de politie tegen vernielzucht streng zal optreden. Genoemde aannemer zal het vervolg met het weekend, wanneer er niet wordt gewerkt, een wacht moeten plaatsen. Omdat anders zijn spullen worden vernield, 't Is een droeve zaak, vrienden! En elke avond blijft er iemand op het werk tot het donker is, tot dusde kinderen van de straat zijn en er Seen vernielzucht meer te duch ten is. Gradus zou de jeugd van Den Helder willen ver zoeken, zich wat correcter te gedragen. REVUE I-IET is weer bijna tijd voor de W.S.O.V.-revue, welke jaarlijks met groot succes in Casino wordt opgevoerd. Gradus vernam, dat dit jaar de eerste avond, de premiè re, op Vrijdag 22 Januari is. De WSOV'ers en hun gas ten zullen zich weer uitste kend vermaken. DEN HAAG QE weet, dat in Den Haag gevallen van witte pok ken zijn gesignaleerd. Niet in verontrustende mate, ge lukkig. Nochtans heeft een dokter er deze, uw Helder se Courant, op gewezen, dat de inwoners zo weinig mo gelijk contact met Den Haag wordt aangeraden. Intussen wordt tevens op gemerkt, dat de eerste lij ders aan deze ziekte reeds uit het ziekenhuis zijn ont slagen, en dat men zich dus geen zorgen behoeft te ma ken. Nochtans is het uiter aard beter, het contact met Den Haag voorlopig tot een minimum te beperken. Voorkomen is beter dan ge nezen.... JN de strijd om het club kampioenschap tafeltennis van WGW bezet W. Braken- hoff nog de eerste plaats, maar hij heeft toch intussen zijn eerste nederlaag moe ten incasseren. Hij werd verslagen door J. Laan, die nu met twee punten achter stand de tweede plaats be zet. Derde staat momenteel Sj. Schutte. Van de komen de partijen is vooral de ont moeting tussen Brakenhoff en Schutte van belang. Bij de dames is de kam pioene bekend geworden. Mej. R. Vermeulen bleef ongeslagen. Haar voor sprong op nummer twee, mej. Cl. Crone, bedroeg twee punten. Gradus brengt hulde aan kampioene Ver meulen, en wacht met span ning af, wie in de heren afdeling met de titel gaat strijken. VIJFTIG AANSTAANDE Zaterdag, op 23 Januari dus, viert het echtpaar Schrijver- Kerkmeer, Van Speijkstraat 17, het gouden huwelijks feest. De heer Schrijver is nu drie en zeventig jaar, zijn echtgenote twee en zeventig. Beiden hebben zij het nodi ge meegemaakt, vertelde lijfkieker, die het tweetal een bezoek bracht, aan uw stukjesschrijver. De bruide gom, vrienden, is een be langrijk deel van zijn leven in de olie geweest. Eerst was hij tien jaar bij de pe- troleummaatschappij „De Automaat", toen anderhalf jaar bij een andere firma, en daarna weer veertien jaar bij „De Automaat". Een léven van olie dus. Het echtpaar heeft in de Molenstraat een pension ge houden, hetgeen ongetwij feld aan velen bekend is. Het pension, dat grote druk te met zich meebrac1"'. is er aan gegeven, toen n vrouw Schrijvers gewicht was af genomen tot negentig pond. Zij had gelijk, niet waar, want dat was toch waarlijk geen gewicht. En Zaterdag is het dus feest. De drie dochters en de zoon en tal van vrienden, familieleden en kennisssen zullen het gouden paar wel met gelukwensen overladen! Het echtpaar P. Schrijver-Kerkmeer, dat Zaterdag vijftig jaar is getrouwd. De hond Tommy wilde ook op het plaatje. enige maanden geleden in de St. Bavo te Haarlem een select auditorium met de uitvoering van werken van Havingha in verrukking bracht, zal op het orgel in Alkmaars Grote Kerk composities van Havingha vertolken. Tevens ligt het in het voornemen boven de grafzerk van de componist in de kerk, bij de opgang naar het kleine orgel, een ge denksteen te onthullen. De NCRV zal het concert van Piet Kee uitzenden, terwijl Brussel-NIR de uitzending in 't kader van de Holland-week in België zal relayeren. Een andere culturele manifestatie is de uitvoering van de Negende Syrnpho- nei van Beethoven met slotkoor door de Nederlands Hervormde Oratorium vereniging te Alkmaar en het Noord hollands Philharmoriisch Orkest. Voorts zal Staf Neef, beiaardier te Mechelen worden uitgenodigd in Alkmaar een carillonconcert te verzorgen en wor den een nationaal padvinders drum bandconcours en een drumband-con cours voor niet-padvinders voorbereid. De Nationale Luchtvaartshow te Alk maar zal als de plannen kunnen worden uitgevoerd de traditionele luchtvaartshow op Ypen'ourg, welke dit jaar niet plaats vindt, "'ervangen. Plannen bestaan voor net opstijgen van een ballon van de Haagse Ballon vaartclub, het overvliegen van ver schillende eskaders, demonstraties van de Nationale Luchtvaartschool, en de Jeugdluchtvaartbrigade, het landen en stijgen van helicopters op het Gem. Sportpark en vermoedelijk een demon stratie parachutespringen. De lucht vaartdemonstraties zullen zo mogelijk worden opgeluisterd door het orkest van de Koninklijke Nederlandse Lucht macht. Voor het bloemencorso is reeds een datum vastgesteld. Op Vrijdag 30 Juli zal het corso door de stad trekken. Een week nadat uitnodigingen om aan het corso deel te nemen, werden verzon den, heeft men reeds 12 nummers kun nen inschrijven. Eenzelfde verheugende belangstelling bestaat voor de ver pachting van de etablissementen van het Fantasie-stadje, het feestterrein dat in het centrum van de stad op het Canadaplein en de Paardenmerkt is geprojecteerd. Van de 40 te verpachten etablissementen zijn thans reeds zeven maanden voor de aanvang van het feest 27 percelen definitief ver pacht. Vrijdagavond wordt in 'het vereni gingsgebouw aan de Langevliet een be langrijke vergadering gehouden. Dan zal hier bij voldoende animo een afde ling van de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer worden opgericht. Reeds enige jaren worden te Julianadorp stappen gedaan ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Dit werk was in handen van een commissie uit de Gemeenschap Julianadorp Vooruit. Er werden reeds aardige resultaten be reikt. Het aantal overnachtingen in het afgelopen seizoen steeg tot ongeveer 3000. Het aantal dagjesmensen, dat het strand ten Westen van Julianadorp be zocht, was op mooie Zondagen niet te schatten. Op het strand stond de heer Jongman met een consumptietent: hij wil in het komende seizoen eveneens een kiosk plaatsen bij de ingang van het pad naar het strand. Dat deze ac ties ook de belangen van de midden stand raken, behoeft geen betoog. Het is daarom te wensen, dat middenstan ders, pensionhouders en allen, die er naar streven om het VV-werk beter tot zijn recht te doen komen, op deze vergadering aanwezig zijn, waar mr Breebaart. voorzitter van de fede ratie van VW's in Noord-Holland bo ven het IJ, de nodige inlichtingen zal geven. De bridgeclub „Julianadorp" hield een onderlinge drive, waarvan de uitslag was: Lijn A: 1. C. Bregman—D. J. de Graaf 83,5 p.; 2. A. van KempenD. van Kempen 62,5 p.; 3. L. Backer—C. Arpeau 61 p.; 4. D. Bregmanmevr. Bregman 60,5 p.j 5. C. Bregmanmevr. Bregman 58,5 p.; 6. A. Bregman—W v d. Haag 57.5 p.; 7. D. de Graaf—mevr. de Graaf 57,5 p. Lijn B: 1. J. PoletC. Schoonheden 74.5 p.; 2. A. Heyblok—P. van Rijn 72 p.; 3. L. TigchelaarC. W. de Graaf 66 p.; 4. A. DoornJ. Homminga 63 p.; 5. A. Bos—B. Backer 63 p.; 6. C. Hellenaar- mevr. Hellenaar 53,5 p.; 7. E. Zon—J van Ammers 48 p. Door aannemer D. de Graaf wordt op een perceel grond aan de Langevliet te Julianadorp een woonhuis gebouwd voor rekening van de heer Lucas uit Den Helder.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5