Vervolg stadsnieuws Goed spel van Kweekschool in matig stuk „Springvloed" Helderse basketballers deden het uitstekend in Den Haag De heer A. Walraven behaalde het Polderse kampioenschap Stichting Adoptie Tholen is nog niet door het werk heen Nog eens over heroepsuoetbal Lezers spreken IN HET KORT Dames leden 29-23 nederlaag Schaatswedstrij den voor scholieren Succesvolle avond in „Casino" Trainingsfonds „Helder" gaf feestavond Leden van Watervogels op de ijsbaan Bridgecompetitie H.B.C. Julianadorp Zwanen bijeen gebracht A. Niessink eerste in korte baan wedstrijd „Ik ben een kleurling" BESOMMINGEN IJMUIDEN JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Overwinning voor heren en junioren Schaatswedstrijden in Anna Paulowna Pijn hier scheuten daar Regeling storingsdienst Texel BURGERLIJKE STAND Gevonden voorwerpen MARKTBERICHTEN DE wedstrijden voor de schoolkinde- ren op de baan van de Molenvaart aan de Kleine Sluis stonden onder lei- ding van het onderwijzend personeel. Door de ijsclub „Eendracht maakt Macht" was een bedrag aan geldprijsjes beschikbaar gesteld. Er Is flink om het rinkelende metaal gestreden. Een der kleine deelnemers kwam vlak voor de eindstreep te vallen, doch bereikte al rollend toch nog de finish en kwam zodoende in het bezit van de tweede prijs. Verenigingsleven vraagt nu de aandacht MAANDAG 1 FEBRUARI 1954 Om de aandacht geboeid te houden, mag aan een toneelstuk het element van spanning niet ontbreken. Het gegeven van het blijspel „Springvloed", dat Vrij dagavond door leden van de Helderse Kweekschool Vereniging werd opgevoerd, was belangwekkend genoeg om met interesse het verloop van de handeling te volgen althans die indruk kreeg men na het eerste bedrijf. De auteurs van George Bil lam en J. B. Priestley zijn er echter niet in geslaagd hun schepping in zodanige vorm te gieten, dat met stijgende belangsteliling de ontknoping kon worden afgewacht. Het tegendeel is waar: Van een intrigue was nagenoeg geen sprake, noch waren er verwikkelingen, die gelegenheid tot actie boden, zodat het stuk als een nachtkaars uitging. En dat het aloude recept van „Op ieder potje, past een dekseltje" ook hier werd toegepast, was verre van oorspronkelijk! Niettemin viel er genoeg plezier te beleven door de individuele presta ties van de diverse tonelisten. Want het was opvallend hoe voortreffelijk de meeste kwekelingen de kunst van het articuleren verstaan, terwijl ook wat de rolkennis betreft er zich voor de toe schouwer geen storende haperingen voordeden. Rie van der Plaat als Mrs Porrett de Alma Mater van het pension was hiervoor het juiste type. Zelf jong zijnde, was het haar taak een oudere dame uit te beelden en zij slaagde hierin volkomen. Ge zien de afloop van het stuk, lag het in de lijn der verwachtingen, dat zij haar hart wel zou verliezen aan Mr O'Hara, vertolkt door Jan Kievits. Door de rustige en beheerste wijze, waarop deze speelde, toonde hij de juiste man op de juiste plaats te zijn, evenals Ben Birkenfeld, die zich als Wrotherington een geroutineerd speler toonde. Jan Krijgsman (Barker) char geerde wel iets te veel, maar hij toon de zijn geschiktheid voor het toneel. Jetty Van Doorn was als Jill de tem peramentvolle minnares van Andrew, vertolkt door Fred. Kwast, die wat minder vurig uit de hoek kwam. Maar ja, de uitersten trekken elkaar aan En alle lof voor Jan van Deutekom (Christoffer) voor zijn natuurlijk spel. Ria Sjoerdsma was als Ruth een char me ït meisje, door haar gevoelige voor dracht. Piet van Veen (Peter) en Sari van der Kooij (Madge) deden voor elkaar niet onder door de wijze waarop zij spel leverden. Ook de bijrollen werden naar genoegen ver vuld door Henri van der Plaat, Greet- je Bronder en Jan Kroon. Enkele spe lers posteerden zich te veel vis-a-vis de zaal, doch het lange applaus was wel een bewijs dat men met het gebo- dene zeer was ingenomen. In Formosa heeft het Trainingsfonds van Helder Zaterdag een feestavond gegeven. Er werd gedanst, en wanneer er enkele momenten werd gerust trad het cabaretgroepje voor het voetlicht. De heer B. Coesel speelde een voorna me rol in de schetsjes, en voorts heeft men onder andere kunnen kijken en luisteren naar Haak van Overloop, Piet van de Rol en de „Helder-girls die aan de piano werden begeleid door de heer Steenkamp. Mevrouw Veen, mevrouw Kram en mej. De Jong, die de in wit-zwart geklede „Helder-girls vormden, hadden aanvankelijk plan kenkoorts, maar na de pauze kwamen hun liedjes al veel beter tot hun recht. Wij vernamen, dat de grote fancy- fair, die ter gelegenheid van het vijf en veertig-jarig bestaan van de vereni ging wordt gehouden, vermoedelijk z'n beslag krijgt op 28, 29 en 30 April en 1 en 2 Mei, in het voormalige „Ex tase" in de Koningstraat. Er is een commissie van voorbereiding in het .e- ven geroepen, waarvan de heer T Borgerding de algehele leiding heeft, de heer Krab voorzitter, is, de heer Van Doorn penningmeester en de heer Van Vliet secretaris. Het ligt in de be doeling, de fancy-fair in Oosterse sfeer te brengen. De voetbalvereniging Watervogels heeft haar leden gisteren op schaats wedstrijden vergast. Eén en ander had bij een prettige stemming een vlot ver loop, hetgeen mede mogelijk was door do medewerking van de burgemeester, mr G. D. Rehorst, op wiens woning de geluidsinstallatie mocht worden aange sloten. Hieronder laten wij de voornaamste uitslagen volgen; Adspiranten: 1 Kappie Stuive, 2 Ja- cob Been, 3 Klaas Duit, 4 Roelof Lui ten, 5 Coos Rodenburg, 6 Henny de Vries, 7 Bertie Schneiders, 8 Kees Kamphuis, 9 Marinus Kwast, 10 Jan Pompert. Junioreh; 1 Jan Been, 2 Jaap Mallie, 3 Henk Marsman, 4 Piet Faber, 5 B. Claarszen, 6 Leen Reinderman. Senioren: 1 J. Peerdeman, 2 J. Maas, 3 F. Been, 4 H. Posthumus, 5 C. Hoek, 6 B. Dirks, 7 K. Swart, 8 B. Jaspers, 9 H. Beers, 10 D. Meijer. Voor al deze rijders waren aardige prijzen beschikbaar, zoals wortsen. brandstof, boter enzovoort. De afdeling Den Helder van de Koninklijke Nederlandse Bond van Oud-onderofficieren houdt vanavond een ledenvergadering in de bovenzaal van café „Postbrug". Het bureau O.S. en O. der Konink lijke Marine brengt deze week de film „Het uur der wrake" in roulatie; deze „thriller" wordt Woensdagavond om kwart voor acht in de Marinecan- tine vertoond. De toneelgroep van de W.S.O.V. brengt op Vrijdagavond 5 Februari in de Marinecantine „Goud en Antiek" op de planken. De leerlingenvereniging van de Handelsavondschool geeft op Donder dag 11 Februari een feestavond in JTormosa". Corry Beukema, bestuurslid, die in haar openingswoord onder andere burgemeester Rehorst en wethouder Landman had welkom geheten, uitte waarderende woorden en bood bloe men aan de echtgenote van regisseur J. W. van Vendeloo. Voor de competitie van de Helderse Bridge Club 1945 is dezer dagen de ne gende ronde gespeeld. De uitslagen wa ren; A-lijn: BenekerVeenstra 63.09, Du- kersKerkhof 56.55, BakkerDoms 52.98, HoutkoperRosing 50.00, Visser- Bakker 48.21, ForrerBambach 46.42, DekkersZoon 41.66, GrandeSnoer- wang 41.07. B-lijn: heer en mevrouw Planken 63.00, Van de EistDroste 58.00, heer en mevrouw Schotmans 53.00, mevrouw Schneidersmevrouw Veenstra 46.00. SeilerVan Dongen 45.00, Beeldman Jansen 35.00. C-lijn: HarjerSchiperoort 57.14, SpruitVries 56.55, heer en mevrouw Meijer 51.79, BijlsmaJans 51.79, me vrouw EversWulffelé 50.60, Krab Bouwman 48.80, mevrouw Vriesme vrouw Bron 44.04, SwennenVan Praag 39.28. In de vorige zomer zwommen ln de verschillende vlieten van Koegras tal rijke zwanen, geheel families, wat soms een aardig gezicht opleverde. Nu de stren ge vorst echter de vaarten heeft doen be vriezen en de zwanen bijna nergens een wak kunnen vinden, hebben politie en brandweer de vogels, die zich hier en daar in de Polder ophielden en die het hoe langer hoe slechter kregen (sommige sukkelden met bevroren poten) bijeen ge bracht in een wak in de Langevllet vlak bij de school. Daarin scharrelen zij nu rond en de omwonenden en de politie zorgen voor de voedering. De eigenaars trekken zich van het lot van hun zwanen weinig aan. Zondagmiddag hield de ijsclub „Juli anadorp" op de Tankgracht een hardrij derij voor mannen (korte baan). Acht en twintig rijders namen hier- aandeel. Na menige spannende rit wer den de prijzen gewonnen door: 1 A. Nies sink, Huisduinen; 2 A. de Bruin, Huis duinen; 3 W. Mulder, Koegras; 4 H. Wijn- ja. Huisduinen. Een talrijk publiek woon de de wedstrijd bij. Zaterdagaond werd in café „Prins Hendrik" de film „Ik ben een kleurling" vertoond. Deze film met een diepe onder grond viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Het bezoek was, zeker door de ijssport, niet zo groot. Besommingen van Zaterdag: loggers IJm. 75 f 9108, IJm. 283 f 10.900, RO 2 f 2260, Kw. 20 f 7690, Kw. 41 f 8020, Kw. 138 f 4090, Kw. 69 f 4260, Kw. 45 f 2010. Kw. 127 f 9640, Kw. 19 f 7190, Kw. 140 f 6381, kotter: IJm. 5 f 3080. Aanvoer 1730 kisten. 66. Met hoog opgetrokken wenkbrau wen scheurde Jimmy de brief open. Aan het handschrift had hij dadelijk herkend, van wie de brief afkomstig was! Van prof Propjes! „Jimmy!" stond er. „Ik smeék je te doen, wat ik je hier schrijf. Jackie en ik bevinden ons in gevangenschap. Wij zijn er heel slecht aan toe. Ons wacht het allerergste en er is maar één man, die ons nog kan redden. Dat ben jij, Jimmy. Als je maar doet, wat ik je nu ga zeggen. Je moet met de jeep terug rijden naar het punt waar je het rotsblok hebt opge ruimd. Als je daar bent aangekomen, moet je twee uren wachten en dan terug rijden naar het punt waar het woud, waarin je je nu bevindt, begint. Daar zul je ons tweeën dan vrij en vol komen ongedeerd aantreffen. Wij zullen dan met z'n drieën deze streek kunnen verlaten. Verse proviand zal ons mee gegeven worden. Doe je dit niet en blijf je koppig, dan zullen wij, vóór de avord valt, omgebracht worden. Dan zijn Jackie, je pleegzoon, en ik ten dode gedoemd, Jimmy. Wéét dus, wat je te doen staat en laat ons niet in de steek. Het is uitgesloten dat je,'als je tóch doorzet, achter 't Grote Geheim komt Je zou regelrecht je eigen ongeluk te gemoet lopen. Laat deze brief niet het einde voor ons betekenen. Wij verkeren in levensgevaar, maar redding is mogelijk". Jimmy bestudeerde de hand tekening. Het leed geen twijfel dat deze van de professor was.. Hij stond enige tijd nadenkend voor zich uit te staren „Nu begrijp ik er geen snars meer van", bromde hij, maar tot zijn eigen verbazing bemerkte hij, dat hij hele maal niet onder de indruk van deze brief was. DE DRIE HELDERSE BASKETBALL-TEAMS, die Zaterdag «en „stedenbezoek" aan Den Haag hebben gebracht, zijn Zondagmorgen om half vier moe en koud, maar met twee overwinningen, in Nieuwediep teruggekeerd. Vooral het jeugdteam heeft een uitstekende prestatie ge leverd. De Haagse jeugdploeg werd met 3521 verslagen. Onder leiding van coach Klaassen lieten onze stadgenoten een bijzonder aardig spel letje zien. De uitblinker in deze wedstrijd was Dick Schermer, die van de vijf en dertig punten er niet minder dan twintig op zijn naam bracht. Met de rust heeft het er overigens niet op geleken, dat Den Helder een zo ruime overwinning zou behalen, want de stand was toen slechts 1413 voor de onzen. Na de rust bleek ech ter, dat onze stadgenoten over meer adem beschikten dan hun tegenstan ders, met als gevolg de fraaie over winning. De punten, die niet door Schermer werden gemaakt, werden gescoord door T. Faber (7), J. Conne- man (4), P. Faber (2) en M. Visser (2). In de Haagse ploeg vielen De Boer en Tukker op. Wij menen, dat de Haagse coach een geduchte fout heeft begaan door zijn beste speler, Tukker, alleen maar in de tweede helft te la ten optreden en dan nog maar gedu rende korte tijd. De dames-wedstrijd was een saaie vertoning. De Helderse dames wilden iets te vlug spelen, doch juist daar door liepen vele combinaties te vroeg dood. Uiteraard speelde hier een te kort aan techniek een hartig woordje mee. Er werd voorts vrij ruw ge speeld, van beide zijden, en de scheids rechters traden daartegen beslist on voldoende op. Over het geheel geno men kan niet worden gezegd, dat hier nu twee ploegen aan het werk waren, samengesteld uit de beste speelsters van twee afdelingen van de Neder landse Basketball Bond. Den Haag won deze ontmoeting met 2923. Voor Den Helder werd gescoord door de dames: Steijn (6), Niessen (5), Dorljjn (4), Blom (4), Snoey (2) en Oly (2). De heren van beide steden hebben voor een maximum aan spanning zorg gedragen. Den Helder zegevierde uit eindelijk met 33—31, na met de rust met 208 te hebben voorgestaan. Deze voorsprong, verkregen door verschil- «n stramheid la lilt en leden al die vormen van Rheumatische onge makken kunt U met Kruschen te lijf. Berust er niet in. 't Wordt wel erger, r.iet beter. Begin morgen radicaal met Kruschen. Tienduizenden vonden en vinden bij Kruschen baat en verlich ting iedere dag weer. Waarom zoudt U dan weerloos verder lijden. Neem ook Kruschen de kleine dagelijkse dosis en ondervindt zelf het heil zaam effect. (Advertentie, tng Med.) De storingsdienst der gemeente water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld; ElectriciteitMaandag A. A. Cor- nielje (Ruyghweg 201, telefoon 2842), Dinsdag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, telefoon 3594), Woensdag F. Kra mer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donderdag W. Oostendorp (Reigerstr. 8, telefoon 2457), Vrijdag, Zaterdag en Zondag A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, telefoon 2431), Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker (Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Cti- rumstraat 24, telefoon 2452). lende goede doelpunten van Groot en enkele zuivere afstandschoten van Schekkerman, leek zo veilig! Het had er althans veel van weg, dat onze stadgenoten begonnen te veronderstel len, dat zij het wel op hun slofjes af konden. Zij werden echter spoedig ge wekt, want binnen vijf minuten in de tweede helft had het Haagse team de achterstand omgezet in een 22—20 voorsprong! Coach Enklaar greep toen in; hij bracht zijn sterkste combinatie weer in het veld, Grundlehner, Schekker man, Huitinga, Groot en Essed. En die wisten de stand weer in het voordeel van Den Helder om te zetten (2924). Toen de laatste drie minuten in gin gen was de voorsprong nog 3127. Het werd 3129 voor de Nieuwediepers, 3229, 3329 en in de laatste minuut, na een velddoelpunt, werd de eind stand 3331. Het spreekt, dat de Hel derse heren met deze zege in hun schik waren. Het was bovendien een zeer behoorlijke wedstrijd geweest, hetgeen alleen al reden gaf tot tevre denheid. Groot scoorde negen punten, Huitinga acht, Schekkerman 5, Essed 5, De Rijk 4 en Grundlehner 2. Voor Den Haag was J. Keulemans topscorer met dertien punten. Thans rest ons nog te vermelden, dat in de dames- en herenwedstrijd „levende speeltijd" werd gespeeld. J-JET was eigenlijk reeds direct te zien, wie de wedstrijd om het Polderse kampioenschap hardrijden op de schaats zou winnen. Van de zestien rij ders, die aan de start verschenen wa ren slechts enkele uitblinkers, die ten slotte met de prijzen zouden gaan strij ken, al deed ook iedereen zijn uiterste best om er van te maken wat er van te maken viel. Bij de prijsuitreiking, die na afloop van de wedstrijden in „Veerburg" plaats vond, dankte de waarnemend voorzitter van de orga niserende vereniging „Eendracht maakt Macht", de heer Pennekamp allereerst diegenen, die buiten het bestuur om, hun krachtige steun aan het slagen van deze ijsmiddag hadden gegeven. Dat waren vooral de niet aanwezige starter van die middag, de heer KI. Kaan Vzn. en de heren G. C. van Balen Blanken Jr. en diens broer J. J. van Balen Blan ken. De heer Pennekamp dankte hen namens de ijsclub voor de steun, die zij die middag hadden gegeven. Er waren vier prijzen voor deze wed strijd vastgesteld. De heer Pennekamp deelde deze prijzen in omgekeerde volgorde uit, zodat allereerst de heer P. Broersen, als vierde zijn enveloppe met f 5.in ontvangst mocht nemen. Nr. 3, de heer P. Bas, kreeg voor zijn prestatie de derde prijs, een bedrag van f 10.—, Nr. 2, de in de v.v. Z.A.P. welbekende doelman L. Kuijs, kreeg een bedrag van f 15.en de eerste prijswinnaar, die tevens Polders kampioen- werd, de heer A. Walraven, Geboren: Catharina Cornelia, dochter van Jan C. Hin en Johanna M. Bakker Marretje, dochter van Gerrit Tuin der en Haantje Trap. Grietje, doch ter van Willem P. E. J. Combé en Eelkje M. Eelman. Harry Hendrik, zoon van Thimotheus J. de Porto en Hielkje Terpstra. Catharina Agatha, dochter van Cornelis M. Bakker en Anna P. Bakker. Geraraa Ietje, doch ter van Jan Kooger en Hendrikje Kamphof. Olga Maria, dochter van David P. Klip en Trijntje A. List. Ondertrouwd: Dirk J. de Graaf en Maria A. Smit. Cornelis L. van San ten en Guurtje van der Werf. Getrouwd: Hendrik J. Vink en Alida Collou. Grijze kinderjas, rode want, kinder- portemonnaie, dubbele fietstas, rood zwarte want, zwarte glacé shawl. mocht naast zijn prijs van f 30.— te vens een pluim van de heer Pennekamp in ontvangst nemen. De heer Walraven had eenmaal nl. het af te leggen parcours van 160 M. afgelegd in 15.5 sec. Men moet hierbij echter in aanmerking nemen, dat de baan zodanig was uitgezet, dat de rijders tegen wind in hun taak moesten vol brengen. De ijsclub „Eendracht maakt Macht" kan terugzien op een uitstekend geslaagde ijsmiddag, die bij aanhouden der vorst zeker voor herhaling vatbaar zal zijn. ALKMAAR, 29 Jan. Witlof A 35— 64 en B 1530; rode kool 69,50; sa- voye kool 67; groene kool 711; spruit- kool A 29—66 en B 15—28; boerenkool 10 —25; andijvie 49—56; rode bieten 57,50; winterpeen 58,50; wAspeen 1024; uien 2,509 en idem nep 10; prei 21.5039.50; selderie 22—34.50; knolselderie 10,50; ap pels: Glorie van Holland Hl 3133 en H II 1224; peren: Gieser Wildeman II II 25 en H I 28, St. Rémy H I 22—26 en K 17 en Winterjan H I 25—30. De uitslagen luiden als volgt: Jongens t.m. 10 jaar: 1. K. van Harten f 2.50; 2. Kos f 1.50; 3. H. A. van IJzen- doorn f 1.4. H. Jager f 0.50. De eer ste twee deelnemers waren leerlingen van school I, no. 3 van school II en no. 4 van school III. Meisjes t.m. 10 jaar: 1. A. Sagel f 2.50; 2. W. Krap f 1.50; 3 M. Dellebeke f 1.—, allen leerlingen van school I; no. 4. E. Braaf f 0.50, leerling van school III. Jongens ouder dan 10 jaar: 1. A. Hem mes f 4.2. Jac. Broersma f 2.50, leer lingen van school I; 3. L. Voorthuysen f 1.50, leerling van school II; 4. A. Plompen f 1.school I. Meisjes ouder dan 10 jaar: 1. F. van Teulingen f 4.2. R. Meeldijk f 2.50; 3. A. van Zweeden f 1.50; 4. G. van Ba len Blanken f 1.allen leerlingen van school I. yANDAAG, de eerste Februari, heeft de Stichting Adoptie eiland Tholen de balans opgemaakt. De tweede faze van de hulpverlening is hierdoor afge sloten, maar het zal de laatste niet zijn. Daarvoor liggen er nog teveel plannen onafgewerkt. Als ook zij zijn verwezenlijkt zal er op de begraafplaats te Stave- nisse door de Stichting een moment worden opgericht ter nagedachtenis van de slachtoffers, die op het eiland Tholen zijn gevallen en van wie de meesten in en rond Stavenisse de dood vonden. Het zal de laatste daad zijn van de Stichting adoptie Tholen, die door vele Noordhollandse gemeenten en het Utrechtse Maartensdijk korte tijd na de ramp werd gevormd, teneinde de hulp aan het overstroomde gebied te coördineren. Hoe goed dit inzicht is geweest heeft bet nu afgelopen jaar bewezen. [N de eerste faze van het hulppro gram was alles gericht op de weder opbouw, ook van het gemeentelijke apparaat. Er werden administratieve en technische ambtenaren naar het eiland gezonden, een complete straat- makersploeg en tientallen eiectriciens, die handen vol werk vonden. Poort vliet kreeg een houten gebouw om Geachte redactie, Nogmaals verzoek ik U om enige plaatsruimte om de heer Hoogvorst van de N.B.V.B. te mogen antwoorden. De heer Hoogvorst nl. probeert in een tegenartikel de door mij aan de N B. V.B. gestelde vragen te ontwijken en waar hjj ze niet ontwijkt, verdraait hij ze. Eerstens wil ik ingaan op het slot van uw artikel, waarin u mij uitnodigt om eens persoonlijk van gedachten te wisselen. Ik ben daartoe tenvolle be reid, maar dan zult u mij enige tege moetkomingen moeten doen. Welke te gemoetkomingen ik bedoel, zult u in de loop van mijn wederantwoord verne- nemen. Nu gaan we de zaken eens recht zetten. U verwijt me, dat ik een verkeerde kijk op het probleem heb. Dit is nu juist iets wat tegenstanders elkaar altijd proberen te verwijten als zij van mening verschillen. Laten we dus beginnen met het woord verkeerd te vervangen door ander. Zo kunnen we misschien eerder tot overeenstemming geraken. Dan verwijt u mij verder nog, dat ik geen belangstelling voor de in houd van de krant heb. Speciaal sport- problemen hebben mijn volle aandacht. Hiervan kan men immers alleen maar leren. Ik heb dan ook geen enkel arti kel van de N.B.V.B. gemist. Daarvoor is mij het probleem trouwens ook nog te actueel. Verder verklaarde u, dat de N.B.V.B. er met mij van overtuigd is, dat beroepsvoetbal hier onmogelijk is. Dit was voor het eerst, dat ik hiervan hoorde. Tegelijkertijd met u, verklaarde de vice-voorzitter van de N.B.V.B. dit ook. Hij deed dat in een algemeen ar tikel dat in verschillende persorganen opgenomen was. Nu vraag ik mij af als u van plan bent semi-professionalisme in te voeren, waarom uw bond dan de naam van beroepsvoetbal voert Uw vraag, of semi-beroepsvoetbal dan in eens wel mogelijk is, hoef ik dan ook niet te beantwoorden Verder zal ik ni*t op uw schrijven ingaan, maar wil u wel iets anders mededelen. Toen mijn arti kel nver uw bond gepubliceerd werd, heb ik van vele zijden hierover in stemmende commentaren ontvangen. Algemeen was men het er over eens, dat de bedoelingen van uw bond niet erg duidelijk zijn. Bovendien, en dat is het belangrijkste, deelden al deze com mentators mijn standpunt. De publieke opinie staat dus wel aan mijn kant.. Hoe kan het ook anders bij een bond, waar van het kind nog voordat het zijn eer ste schreden op het levenspad gezet heeft, al ernstige tegenslagen ontmoet, heeft. Of vindt u het soms normaal, dat men er al toe heeft moeten overgaan om een van de initiatiefnemers te royeren. Dat Jan de Natris, naar het heet zich om gezondheids redenen heeft teruggetrokken, dat het Amsterdamse bestuur zich voorlopig heeft teruggetrokken om de verdere ontwikkelingen in de N B.V.B. eerst af te wachten en waarvan alweer de Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht- kennisneming ervan echter van algemeen belang en zij ziet ze gaarne zoveel mogelijk mei volte naam ondertekend. v vice-voorzitter verklaart, dat zwijgzaam heid onze grootste kracht zal zijn. Een zeer eigenaardig standpunt van die vice-voorzitter. Een standpunt echter, dat precies past in het kader van ge heimzinnigheden van de N.BV.B. En wat moet het publiek wel denken van deze ongezonde, verhoudingen in uw bond. Het zal niet als ik medelijden hebben met dat stuntelig gedoe. Zoals de situatie zich nu ontwikkelt in de N.B.V.B. is het precies zoals de K..N.V B. het wenst. Ik hoor de heren dictators op het bondsbureau in Den Haag al lachen als uw pogingen weldra schip breuk zullen lijden. Zij zullen zich ster ker voelen dan ooit en er helemaal niet meer over denken om hun dwaze be palingen te wijzigen. Dit zullen we dan te danken hebben aan u en uw mede werkers. Daarom roep ik u van deze plaats af toe: staakt uw activiteit schaart u aan de zijde van de goed- willenden in de K.N.V.B. en strijdt met hen voor o.a. verruimingen van de ama teursbepalingen en voert met hen te vens actie voor het verkorten van de overschrijvingst palingen. Hoe ik dat !^i 2 te bereiken Wel actie voeren u"deL,^f van de clubs. Zijn zijn et uiteindelijk, die de bond vormen. Zij moeten hun besturen dwingen die afgevaardigden voor de jaarvergade-, ring van de K.N.V.B. te kiezen, die deze zaken aan de orde zullen stellen en erop blijven hameren, dat ze aan genomen worden Erg moelijk lijkt me dat niet, want het is een pubMek ge heim, dat het bh zeer veel clubs met de amateursbepalingen zo nauw niet genomen wordt. En wat die overschii- vingsbepal.ngen betreft, een speler well0Zr k t-vn'-heid behouden voor welke club hij uit wil komen, hij is bet, uiteindelijk, die voetbalt. Het is (lfefhehher)6 2ek' ^at men als amateur Kunt ii ?n Jaar m0(-t wachten, donn h mii-, ?fe tegemoetkomingen doen dan wil ik gaarne met u spre ked, ^richt'e b« u te komen dan datV° 0iïe' Tot slot ho°e aan, aat u het mij niet kwaliik neemt, dat ik uw w-ns geregeerd heb om er liever niet meer in de krant over te schrijven. Ik vond deze zaak ?0°h„?nn SP.?1,4"! innende publiek echter zwijgen °m er 20 maar over te Met dank voor de plaatsing, G. GRAPENDAAL C. Matersweg 5A Bc crwijk. no(^=SfWenst. kan men de heer Gra maar daarna reO|iek dienen. delijk de "discussie?11 W" Redactie). als kleuterschool dienst te doen, een directiekeet diende als wijkgebouw voor het Groene Kruis te Stavenisse en de kinderen uit de Tholense dor pen werden verblijd met grote zen dingen speelgoed. Toen de gemeente lijke administraties weer op gang waren geholpen, de straten begaanbaar en de huizen bewoonbaar gemaakt kon de eerste faze worden afgesloten en kreeg men de gelegenheid de werkzaamheden te richten op het her stel van het volkomen ontwrichte ver enigingsleven. In de zomer kwamen vierhonderd kinderen van Tholen naar Noord-Holland waar zij in de kust plaatsen een onvergetelijke vacantie- week beleefden. In samenwerking met het Prins Bernhardfonds wil men de verenigingen alle steun verlenen en bovendien bevorderen muziek-, zang en toneelverenigingen uit Noord-m.1- land op Tholen uitvoeringen te doen geven. Besprekingen worden gevoerd over het beschikbaar stellen van hout voor de bouw van een verenigingslo kaal te St. Maartensdijk. Voorts is aan de gezamenlijke gemeenten op Tholen een complete filmprojector ten geschenke gegeven, de afdeling Eg* mond van de Vereniging voor Bloem bollencultuur reed met een ploeg van haar leden naar Thoien en plantte daar in één dag 40.000 bollen, die in het voorjaar in alle vijf Tholense ge meenten de fleurige boodschappen zullen zijn van een betere tijd, die ook voor deze zwaar getroffen plaat sen zal aanbreken. Er is door de Stichting nog veel meer gedaan dan wij hierboven vermeldden. De ge meente Stavenisse is toegezegd, dat zij de beschikking kan krijgen over een tweetal barakken dat door de Stichting als Kleedruimte zal wor den geplaatst en ingericht als men besluit tot het aanleggen van een sportterrein. De muziekvereniging te Stavenisse zal gerevideerde instrumen ten krijgen en het herstel van de bi bliotheken zal de nodige aandacht vragen. Bit dit alles blijkt, dat de hulpver lening aan Tholen zich voornamelijk heeft gericht op algemene zaken. De uitkering van de rampschadevergoe ding was van dien aard, dat er 'n de particuliere sector weinig hulp be hoefde te worden geboden. Wel heelt men nog een inzameling gehouden van goederen, die de woning gezellig kun nen maken, schilderijtjes, schemer lampen en speciaal voor de vrouw- naaidozen. Dat de gemeentebesturen van het getroffen eiland dankbaar zijn voor de hun pit Noord-Hoiiand toege stoken hand is meermalen uit de ge voerde correspondentie gebleken. -I" past ons niet voldaan te zijn en O*1? zelf op de borst te slaan, maar bij het opmaken van deze jaarbalans mo gen wij, de Stichting Adoptie e''a1j Tholcii j woord van tevreden hein niet onthouden. Er is veel en èoe<* werk verricht.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6