Vorm van Broekman dalende? Teleurstellende vijfde plaats achter vier Noren Prettige jaarvergadering van afd. Noord-Holland NWB RITA MEIJER UIT WORMER PROVINCIAAL KAMPIOENE Arsenal stierf de bekerdood tegen een outsider! COURSES IN HIL VERSUM In kort bestek Andersen toonde zich een vechtjas Friesland reeds in de Elfsteden-sfeer "Proef het. STERLING is beter! Stil op STERLING - De beste shag! Oprichtingsakte van NBVB verleden W edstrij dkalender van de KNMV Radioreportage van Elfstedentocht Ledental met 988 toegenomen Prinses Beatrix wint de Pico-beker B. J. Boersen voorzitter Snelle vrouwen op korte baan Rina Kooy (Wieringen) had pech Vele verrassende uitslagen in de vierde Cupronde Scheidsrechters voor het FIFA-tornooi Geen Korea-vergadering van Verenigde Naties I I MAANDAG 1 FEBRUARI 1954 (Van een speciale verslaggever MET veel hravour hadden de organisatoren van de internationale wed strijden welke Zaterdag en Zondag te Davos werden gehouden, deze aangekondigd als wedstrijden waarop wereldrecordpogingen zouden worden gedaan. Mogelijk dat die pogingen er zijn geweest, maar geen enkele rijder is daarin geslaagd. Een teleurstelling dus voor het publiek, maar wat ons meer ter harte gaat, er was ook een aantal teleurgestelde Nederlanders. In het eindklassement werden de vier eerste plaatsen door Noren bezet, Andersen, Aas, Haugli en Elvenes en pas op de vijlde plaats kwam onze sterkste rijder Kees Broekman. En dan te bedenken dat de Russen nog niet eens van de partij waren. Met de Europese kam pioenschappen in het vooruitzicht geven deze resultaten weinig reden tot optimisme. TIET Is vele jaren geleden, dat wij tevreden waren met een vijfde plaats achter de sterkste Noorse rij ders. Vorig jaar konden wij schrij ven, dat Nederlanders bij de Europese en Nederlanders en Russen bij de we reldkampioenschappen een einde had den gemaakt aan de Noorse hegemo nie, maar als wij ons niet vergissen zal de strijd om de Europese titel dit maal een aangelegenheid worden tus sen Russen en Noren. De vijfde plaats van Broekman, met ruim vier punten achterstand op Andersen, is een resul taat, dat ons sterk heeft teleurgesteld en de 6e en 7e plaats van Maarse en Van der Voort waren niet in staat om de komende titelstrijd met veel opti misme tegemoet te zien. Enkele weken geleden, tijdens de drielanden wed strijd te Oslo, won Broekman drie af standen, waarbij zich ook de 1500 meter bevond. Alle Noorse en Zweed se cracks, alsmede onze 1500 meter specialist Wim van der Voort, liet hij achter zich. En vergelijk nu eens zijn resultaat op deze afstand met die van de andere deelnemers. Hij werd 11e met een tijd van 2 min. 23.4 sec. en het verrassende en voor Broekman zelfs onaangename geval was, dat niet alleen Wim van der Voort en Gerard Maarse boven hem eindigden, maar dat zelfs de nieuweling, Wim de Graaft, hem op dit nummer versloeg. Roald Aas zegevierde in 2 min. 17.5 sec., waarmede hij slechts 0.4 sec. bo ven zijn persoonlijk record bleef. Aas was tezamen met Broekman naar Zwit serland gevlogen. Voor hem en Broek man zijn de omstandigheden, beiden kwamen Vrijdagavond aan, dus pre cies dezelfde geweest en de matige prestatie is een bewijs temeer, dat de vorm van Broekman zich in dalende lijn bevindt. In Davos bestaat de neiging om de schrale oogst van de Nederlanders, drie tweede plaatsen op de vier ver schillende afstanden, toe te schrijven aan het feit, dat de pupillen van Klaas Schenk niet geconcentreerd aan de Het bestuur van de Friese Elf- Stedenvereniging heeft bepaald, dat de start zal plaats vinden op het Van Harinxmakanaal aan de Overijselse- straatweg ten Zuiden van Leeuwar den en wel des morgens om 6.00 uur. De wedstrijdrijders dienen zich te ver zamelen bij de fabriek van de firma Posthuma vlak bij de startplaats ge legen. De deelnemers aan de toertocht komen bijeen aan de Lange Markt straat en wel om 6.30 uur en worden vandaar met bussen naar de start plaats vervoerd. De gemeentewerken van Leeuwarden zullen zorg dragen voor voldoende banken om het onder binden van de schaatsen te vergemak kelijken en ook een goede verlichting zal worden aangebracht. Intussen heeft de toestand van het ijs zich verbe terd, maar niettemin wordt er nog eens de nadruk op gelegd, dat men streng de hand dient te houden aan de banen, aangezien vele wakken slechts licht zijn dichtgevroren. Op de Noordelijke route is enige sneeuw gevallen, maar hinder zal zulks niet veroorzaken, integendeel, het zal het verstuiven van zand van de wegen tegenhouden. De situatie bij Harlingen is inmiddels ook veel verbeterd, zodat de deelnemers niet zo ver behoeven te lopen als eerst gevreesd werd. De rou te gaat ook deze keer weer om de Zuid, dus via Sneek naar IJlst en verder over Dokkum naar Leeuwarden. De finish is echter nog niet vastgesteld. Het bestuur verzoekt de deelnemers dringend zich persoonlijk aan te mel den. Tenslotte wordt er bij de inwo ners van Leeuwarden nog eens vrien delijk op aangedrongen huisvesting te willen verlenen, want de verwachting is, dat de deelneming groot zal zijn. Als enige equipes van de tech nische reportage-apparatuur Dins dag tijdig van Zeeland naar het Noorden kunnen worden overge bracht, zullen de NCRV en de VARA tezamen trachten een uit gebreide reportage te geven van de Elfstedentocht op Woensdag a.s. Men treft voorbereidingen daarbij niet te volstaan met enkele repor ters op bepaalde punten van het traject, maar daarnaast ook een mobiele reporter in te schakelen. Het ligt in de bedoeling Diek van Bommel mee te zenden met de kopgroep op een motor met zij span, in de zijspan wordt een zendertje meegenomen. De repor tages van Dick van Bommel zul len door een opgestelde reporta gewagen kunnen worden opgevan gen en doorgezonden naar de stu dio in Hilversum. Men wil deze directe reportaaes tussen het ge wone programma inlassen, zodat het Nederlandse volk de strijd in dit nationale schaatsevenement op de voet kan volgen. start verschenen. De nationale kam pioenschappen te Zwolle zouden hen dwars hebben gezeten. De uitslagen luiden: 500 meter: 1 Elvenes (Noorwegen) 43.3 sec.; 2 Maarse (Nederland) 43.6 sec.; 3 Johansen (Noorwegen) 43.7 sec.; 4 Hodt (Noorwe gen) 43.8; 5 Soefteland (Noorwegen) 440; 0 Farstad (Noorwegen) 44.1; 7 An dersen (Noowegen) 44.3; 8/9 Nilsen en Aas (Noorwegen) 44.4; 12/13 Van der Voort (Ned.) en Dymock (Engeland) 44.6; 18 Huiskes 45 7; 21/22 De Graaff en Broekman 46.1; 31 Schuier 47.3. 3000 meter: 1 Haugli 4 min 49.sec.: 2 Andereen 4.49.6; 3 Aas 4.53.—; 4 Broekman 4.53.2; 5 Kristiansen 4.57-8; 6 Tangen 4.58.5; 7 Huiskes 4.59.3; 8/9 Pajor en Johannes- sen 5.00,7; 10 Seiersten 5.00.9; 11 en 12 Schuier en Cronshey 5.01.3; 13 De Graaff 5.01.4 15 Van der Voort 5.02.4; 16 Maar se 5 02.7. 1500 meter; 1 Aas 2.17.5; 2 Van der Voort 2.20.3; 3/4 Haugli en Elvenes 2.21.0; 5/6 Ander sen en Maarse 2.21.4; 7 Tangen 2.22.0; 8 Kristiansen 2.22.3; 9 Johannessen 2 22.6; 10 De Graaff 2.23.3; 11 Broek man 2.23.4; 17 Schuier 2.26.5: 29 Huis kes 2.28.8. 5000 meter: 1 Andersen 8.22.1; 2 Broekman 8.29.7; 3 Aas 8.31.7; Haugli 8 34.0; 5 Huiskes 8.36.3; 6 Johannessen 8.36.4; 7 Cronshey 8.37.3; 9 Pajor 8.38.8; 9 De Graaff 8.39.2; 10 Van der Voort 8.40-2; 12 Schuier 8.41.1; 15 Maarse 8.46.0. Het eindklassement luidde: 1 Andereen 189.910; 2 Aas 190.2-30; 8 Haugli 191.767; 4 Elvenes 193.687; 5 Broekman 193.737; 6 Maarse 193.783; 7 Van der Voort 193.787; 8 Kristiansen 194386; 9 Tangen 194.590; 10 Johannes sen 195.090; 12 De Graaff 190.020; 13 Huiskes 196.643; 20 Schuier 198.660. (Van onze sportredacteur), z» die hadden verwacht dat op de jaarvergadering van de afdeling Noord-Holland van de Nederlandse Wandelsportbond, welke Zaterdag in het Heeren-logement te Purmerend werd gehouden, zou worden gesproken over de verhouding NWBNBvLO zijn bedrogen uitgekomen. Voorzitter Visser (Amsterdam) sprak alleen de hoop uit dat de rust in de wandel sportwereld tot stand zou komen, en voegde hier aan toe dat de NWB door de moeilijkheden welke met de NBvLO waren ontstaan alleen maar aan kracht heeft gewonnen. Voordat de jaarvergadering een aan vang nam, werden de vertegenwoordi gers van de Noordhollandse wandel sportverenigingen op het gemeentehuis van Purmerend door burgemeester en wethouders officieel ontvangen. Deze ontvangst, de boerenkoolmaaltijd en de feestavond, droegen er toe bij dat de jaarlijkse bijeenkomst een feestelijk karakter droeg, ook al omdat de jaar vergadering zonder haken of ogen ver liep. De aftredende bestuursleden, de he ren H. H. Winters, vice-voorzitter, J. Stijger, secretaris, G. Krom en H. H. de Mooy werden herbenoemd. Het voorstel van het bestuur om de af dracht van wandeltochten aan het hoofdbestuur van 12 V, op 9 procent te-, rug te brengen werd met algemene stemmen aangenomen. Uit de jaarver slagen bleek dat het aantal deelnemers aan wandeltochten in 1953 het record aantal van 40.000 had gehaald. Het aantal leden was met 988 toegenomen en de verlies- en winstrekening sloot met een batig saldo van f 71.36. De verenigingen Tempo, Kolhorn en Kaaskoppen, Alkmaar, ontvangen even als enkele Amsterdamse verenigingen herinneringen ter gelegenheid van het in 1953 gevierde lustrum. Tijdens de rondvraag werden enkele interne kwes ties besproken, waarna voorzitter Vis ser met een opwekkend woord om ook in 1954 de beste krachten aan de Bond en aan de wandelsport te geven, de geanimeerde vergadering kon sluiten. Aan de vooravond van haar zestiende verjaardag heeft Prinses Beatrix een fraai verjaarsgeschenk zelf veroverd. Zij werd namelijk te Amersfoort eerste in de jeugddressuurwedstrijd om de Pi co-beker en daar zij ook verleden jaar de beker won, is de trophee nu defini tief haar eigendom. Prinses Irene werd achtste. De uitslag luidt; 1. Prinses Beatrix op „Kolonel" 1121/, pnt.; 2. Mady Koster op „Sir Ireland" (Bussum) 112 pnt.; 3. Car- le Siem op „Rhoda" (Bilthoven) 1071/, pnt.; 5. Mady Koster op „Axel" (Bus sum) 106 pnt.; 6. Ati Kistenmaker op „Casper" 103% pnt. (Hoofddorp); 7. An- nemarie van Zaaijen op „Arbana" (Velp) 103% pnt.; 8. Prinses Irene op „Atawia" 102% pnt. Je rookt het allerbeste van de Virginia-oogst Die volle, milde geur en smaak vind je alleen bij STERLING. Koop die lekkerste shag van Nederland en proef het! (Advertentie. Ing. Med.y Ten overstaan van notaris H. A. War- melink te Amsterdam is de oprichtings akte verleden van de „Nederlandsche Beroepsvoetbalbond. Direct hierna heeft het voorlopige hoofdbestuur een vergadering gehou den, waarin het definitieve bestuur als volgt is samengesteld: voorzitter: B. J. Boersen, Amsterdam; tweede voorzit ter: S. P. F. Steinfurth, Enschede; se cretaris: S. van den Berg, Amsterdam; penningmeester: S. Bruinvelds, Am sterdam; gedelegeerde; P. B. Swart, Den Haag. Op de statuten zal zo spoedig moge lijk. de koninklijke goedkeuring worden gevraagd, aldus de heer Boersen. In deze statuten wordt o.m. vermeld, dat de oprichting wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Januari 1954. De statuten zijn aangegaan voor de tijd van 29 jaar en eindigen op 31 December 1982. De wedstrijden van de N.B.V.B. zul len bij voorkeur op de Woensdagen en Zaterdagen gespeeld worden. Het bondsbureau zal in Amsterdam geves tigd worden. Als lid van de bond kun nen worden oogenomen plaatselijke en regionale afdelingen. In de statuten staat voorts, dat de hoofdbestuursleoen geen salaris genie ten en dat, indien de bond wordt opge heven. na liquidatie de overblijvende eigendommen zullen geschonken wor den aan een instelling van algemeen nut. De heer Boersen heeft voorts mede gedeeld, dat zich reeds meer dan 20 af delingen voor het lidmaatschap hebben gemeld. Omdat het in de bedoeling ligt begin September 1954 een competitie te beginnen met maximaal 20 clubs, zal het hoofdbestuur, nadat de liefhebbers voor het lidmaatschap een formulier, waarop een aantal vragen beantwoord moet worden, hebben teruggezonden een selectie toepassen. (Van onze sportredacteur) NIETTEGENSTAANDE het feit dat Zaterdagmiddag te Appingedam de nationale korte baan kampioenschappen voor vrouwen werden gereden, kwamen niet minder dan achttien gegadigden te Purmerend aan de start voor de titel van kampioene van het Gewest Noord-Holland en Utrecht. De uitslag van deze titelstrijd was zonder meer verrassend. Kampioene Rina Kooy (Wieringen) werd in de laatste en beslissende rit onttroond door Rita Meyer, het blonde meisje uit W ormer. y OORD AT wij iets meer gaan zeggen van deze door de ijsclub Purmerend voortreffelijk georganiseerde wedstrij den, moet het ons toch van het hart dat wij het wonderlijk vinden, dat op een en dezelfde dag op verschillende plaatsen wedstrijden worden gehouden waarbij de gewestelijke en landelijke titels op het spel staan. Aan deze vreemde gang van zaken heeft de kor- tebaan-commissie van het Gewest Noord-Holland en Utrecht part noch deel. Op het moment dat men de goed keuring kreeg te Purmerend het ge westelijk kampioenschap te laten ver rijden, was er van een nationale titel strijd te Appingedam nog geen sprake. Door deze gang van zaken kwam het Wieringse meisje Rina Kooy in moei lijkheden. Zij had namelijk reeds voor de wedstrijden te Purmerend inge schreven en voelde zich daardoor ver plicht ook aan de start te verschijnen. Wij menen dat deze houding juist was, maar dat neemt niet weg dat de Ne derlandse schaatsenrijdersfamilie geen antwoord heeft gekregen op de vraag wie thans de snelste kortebaanrijdster in Nederland is. Rina Kooy is dat zeker niet zult u zeggen, want zij werd te Purmerend immers door Rita Meyer onttroond. Zonder iets af te willen doen aan de Verbeten vechten Rina Kooy (links) en Rita Meyer (rechts) in de laatste en beslissende rit van het korte baan kampioenschap voor vrouwen, dat Zaterdagmiddag te Purmerend werd gehouden. Met mi nimaal verschil zegevierde Rita Meyer. voortreffelijke prestaties van mej. Mey er staat voor ons echter vast dat Rina Kooy toch iets sneller is. De totaaltij d van mej. Meyer over de drie ritten welke de meisjes in de finale moesten rijden bedroeg 49.2 sec. Rina Kooy had 1.4 sec. minder nodig. In de laatste rit gleden de ijzers van de Friese doorlo pers van Rina Kooy even weg. Dat was voldoende voor Rita Meyer, de enige vrouw die op Noren reed, om een kleine voorsprong te nemen. Wel liep de Wieringse iets in maar niet voldoende om Rita Meyer nog opzij te komen. Het meisje uit Wormer zege vierde in de tijd van 16.— sec., haar snelste tijd van deze middag en voor Rina Kooy wezen de chronometers 16.1 sec. aan, de slechtste tijd die Rina vanmiddag op de 140 meter baan liet noteren. Met Rina en Rita waren in de finale gekomen Nel Lont (Wieringen) en me vrouw KramerWijnia (Enkhuizen). Nel Lont die in de tweede omloop een maal op haar rug door de finish schoof, bezette de derde plaats en mevrouw Kramer eindigde als vierde. De uitsla gen van de ritten welke in de finale competitie werden gereden luiden: me vrouw Kramer (17.4), R. Meyer (16.5) N. Lont (17.-), P. Kooy (16.-), me vrouw Kramer (17.4), R. Kooy (15.8), N. Lont (17.1), R. Meyer (16.7), me vrouw Kramer (17.6), N. Lont (17.-), R. Meyer (16.-), R. Kooy (16.1). J-JET mag dan waar zijn dat King Soccer in Nederland van de troon werd gestoten door Thialf, in Enge land rolde rustig de voetbal. Nu ja, rustig is het woord niet, want wat zóu men zeggen van de nederlaag welke het roemruchte Arsenal Zater dagmiddag in de vierde bekerronde van de Engelsé Cup leed tegen de derde divisieclub Norwich City? Met 2—1 werden de Gunners uit de beker- competitie gewipt en dat was waar lijk niet de enige schokkende uitslag van deze ronde. De derde divisieclubs hebben zich danig geweerd. Port Vale, Ipswich en Leyton Oriënt handhaafden zich door overwinningen op resp. Cardiff, Bir- mingham City en Fulham. Zij gingen De uitslagen van de gehouden drave rijen te Hilversum luiden: Minsterprijs: l Quilla Lee (W. H. Geersen) km tijd 1.32.1; 2 Quaestor; 3 Rodney Hollandia G. W f 1.60; P t 1.20, f 1.20; K f 5—; CC f 3.—. Unicoprijs: 1 Rosa Dear (J. M. v. d. Berg) 1.32.1; 2 Roi de Cing Mille; 3 Que- rida Detville; W f 3.50; P f 2.—, f 1.60; K f 5.50; CC f 4.30. Birbonaprijs, eerste serie: 1 Odysseus K. (J. v. Leeuwen jr) 1.27.7; 3 Peter Karnac; 3 Pomona; W f 2-30; P f 1.30, f 1.50; K f 3.60; CC f 3.80. 2e Serie: l Olymphia S, (J. v. Leeu wen jr.) 1.30.9; 2 Odylie Spencer; 3' On of Eve; W f 1.70; P f 1-40; f 4.20; K f 7.20; CC f 5.70. Finale: 1 Odysseus K (J. v. Leeuwen jr.) 1.26.8; 2 Peter Karnac; 3 Parel Hol land C; W f 2.40; P f 1.30, f 1.40, f 1.60; K f 5 20; CC f 3.80. Nelumboprijs: 1 Quick (K. v. d. Berg) 1.28.5; 2 Quant a Moi; 3 Qui Eest-ce Qui; W f 8.40; P f 2.80, f 1.80; K f 12.60; CC f 3.90. Bavardprijs: 1 Pompea (G. Woudstra) 1.31-8; 2 Quita Scott; 3 Querida Donum; W f 6.80; P f 1.80, f 2.50, t 1.30; K f 4.10; CC f 9.50. Contessa «e Sotaprijs: 1 Octavianus K (C. L. E, van Wegen) 1.30.2; 2 Octavia; 3 Our Volann; W f 5 40; P f 2.50, f 3.80, f 7.40; K f 6.90; CC f 8.— Monacoprijs: 1 Olivier B (J. M. v. d. Berg) 1.26.9; 2 Junoschka; 3 Nellie Gre- kor; W f 4.90; P f 1.80, f 3.8O, f 2.10; K f 1116.10; CC f 16.50. Totale omzet f 76.730. Te Utrecht werd onder leiding van de voorzitter van de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Motorrij ders Vereniging een bijeenkomst gehou den ter vaststelling van de wedstrijd kalender voor het komend seizoen Van de ongeveer 75 wedstrijden en tri als, waarvan de data in overleg werden vastgesteld, zijn de belangrijkste: 10 April, K.N.M.V. voorjaarsrit, waar schijnlijk te Doorn; 19 April, Lange- baanraces in het Sportpark te Alkmaar; 8 Mei, Coup de la Montagne-rit te Vee- nendaal; 16 Mei, internationale solo- en zijspanraces te Zandvoort; 7 Juni (2e J^ljiyf^'rïag) 50-jarig bestaan van de K.N.M.V., jubileum reünie te Hilver sum; 13 Juni Grand Prix de Motor Cross te Markelo; 10 Juli, T.T.-races te Assen- 1 Aug. Internationale langebaan- races in het Sportpark te Alkmaar; 8 Aug. Terreinkampioenschappen van Noord-Holland te Egmond. Het bestuur van de KNVB heeft de scheidsrechterscommissie van de FIFA voorgesteld voor het eindtornooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat in Juni a.s. in Zwitserland wordt ge houden, een keuze te maken uit de volgende vijf Nederlandse scheidsrech ters, allen op de internationale liist voorkomende K. L. van de Meer (Den Haag) J. Bronkhorst (Velp), K. Schip- iGr?"Ir'gen), W. B. Ausum Jr (Dordrecht) en L. Hom (Bentveld) du» zonder meer over naar de vijfde ronde en Scunthorpe en Chesterfield maken nog een kans daar zij gelijk speelden tegen Portsmouth en Shef- field Wednesday. Headington, de eni. ge non-league club die tot de vierde ronde was doorgedrongen," leed een eervolle 4—2 nederlaag tegen Bolton Wanderers. De uitslagen luiden: Arsenal—Nor- wich City 1—2; Blackburn Rovers- Huil City 22; BurnleyNewcastle United 1—1Cardiff CityPort Vale 02; E vertonSwansea Town 3—0; Headington United-Bolton Wanderers 24; Ipswich Town—Birmingham City 10; Leyton OriëntFulham 2—1; Lin coln City-Preston North End 0-2; Man chester CityTottenham HotspurO—1; Plymouth ArgyleDoncaster Rovers 02; Scunthorpe UnitedPortsmouth 11; Sheffield WednesdayChester field 00 Stoke CityLeicester City 00; West Bromwich AlbionRother- ham United 40; West Ham United— Blackpool 11. Aangezien binnen de vastgestelde termijn, die Vrijdag te middernacht afliep, niet de vereiste meerderheid voor het voorstel was bereikt, zal de speciale zitting der Algemeen Verga dering over Korea op 9 Februari niet doorgaan. Een Britse uitgeverij heeft, tezamen met een partij andere boeken, een drie honderd pagina's tellend werk van de Sovjet-Russische geleerde A. I. Brotsky over „De chemie van isotopen" aange kocht voor uitgave in het Engels, Ook in het Noorden van Spanje zijn vele wegen afgesloten door zware sneeuwval. Elders in het land van Franco werden twee personen tijdens een zwaar onweer gedood. V Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" is Vrijdag uit Brest (Fr.) naar Halifax in Canada vertrokken. De oorlogsbodem loste bij het uitvaren van de haven vijftien saluutschoten, die door een kustbatte- rij werden beantwoord. Het oefen smaldeel vijf van de Koninklijke Ma rine heeft Vrijdag voor vier dagen het anker laten vallen in de haven van Las Palmas op de Canarische eilanden. V- Vandaag is het echtpaar G. Moret-De Jong te Hilversum zes tig jaar getrouwd. Het is eigenlijk dubbel diamant, want de bruidegom is zijn leven lang diamantbewerker geweest. V- De Koninklijke Zangver eniging „De Maastrichter Staar" zal op Koninginnedag op het paleis Soest- dijk een aubade brengen aan de ja rige Vorstin. In de Italiaanse Ka mer van Afgevaardigden heeft de lei- der der communistische partij, "0- gliatti, een aanval gedaan op de Ame rikaanse ambassadrice in Rome, mevr. Clare Booth Luce. Hij noemde haar „een onheil, een ramp" voor regering en land. Het Britse Koninklijke Paar is na een bezoek van vijf weken aan Nieuw-Zeeland per schip naar Australië vertrokken. Een grote me nigte deed het paar uitgeleidde, v Het gemeentebestuur van Hilversum heeft een stuk grond dicht bij de kom der gemeente gereserveerd voor een eventuele toekomstige helihaven. Ex-koningin Narriman van EgyPte heeft verklaard, dat zij niet voorne mens is een tweede huwelijk te s.lu:1- ten met een Egyptische zanger. W® Japanse premier Josjida zal eind Apn een week lang een bezoek breng»» aan de Ver. Staten. Daarna gaat Qe premier naar Engeland, Frankrijk, Italië en Duitsland. De Nationale Reclasseringsdag 1953 heeft in Noora- Holland de som van f 63.692,48 opge bracht tegen ruim f 55.000 in 1952. De landelijke opbrengst was f 289.654,5 V- Binnenkort zal het eerste Buit- passagiersschip na de oorlog voor grote vaart (New York) in dienst wo den gesteld. Het is overgenomen u Zweden en meet ruim 19.000 ton. «r In zijn flat te Amsterdam ov.®rle®, aan hartverlamming een Brazihaa marine-officier. In Gouda is stedelijk museum heropend, -r Athene heeft een militair gerechts» een Zuidslaaf en een Bulgaar weg®» spionnage ter dood veroordeeld. «F het Griekse eiland Cephalonia 1J weer aardschokken waargenomen. De standplaatsverpachting voor kermis in Almelo zal de kas der g meente met f 20.000 versterken, t cokesfabriek van de Staats ijn M« rits heeft op 10 Januari de hoogs productie sinds 25 jaar bereikt. p Woensdag 7 April zal in u'reCoLat- algemene vergadering van de jon kundig Gereformeerde Partij wor gehouden. In Syrië is de cens an ingesteld op alle telegrammen buitenlandse correspondenten, jr industriële productie in de Sovj Unie is vorig jaar 45 procent h°j, geweest dan in 1950.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 8