Heden een belangrijke dag voor groei van Benelux Niet krabben In kort bestek I)E BRAM NE DE WONDERE WAERELT Ook dat nog De NESB-leiders vrijgesproken Wordt in Brussel de lijn nog verder doorgetrokken In de rivieren moet het ijs drijvende blijven Integratie schepteen grote markt De ijsbestrijding van Rijkswaterstaat srfcSssrs Arbeider vergat een kraan te sluiten De Landbouwtelling over December '53 Hulpverlening aan Scapino-ballet is overweldigend VERKOUDEN..? Oliestroom in leiding voor koelwater Een rondedans in de rechtzaal Hof acht voortzetting NSB niet bewezen Brandend maagznnr blust U in een mum Door onze economische medewerker TIEN JAAR GELEDEN maakten de regeringen van België, Nederland en Luxemburg wereldkundig, dat zij voortaan in economisch opzicht vereend willen optreden. Thans staan wij voor belangrijke beslissingen in Brusslt de economische unie kan werkelijkheid worden. Eindelijk. Die economische unie is nu die allereerste dagen niet eens het doelwit geweest: toen was slechts het ideaal om een gemeenschappelijk douane tarief tegenover derde landen in te stellen en om onderling de douane- grens op te heffen. Dit is er ook van gekomenhoewel reeds in 1947 een economische unie werd geproclameerd, zitten wij nog steeds in het stadium van een douane-unie. INDERDAAD is het voor landen, die altijd naast elkaar hebben geleefd, «gn omwenteling van de eerste orde Sm zich zódanig met elkaar te vereni gen, dat personen, goederen en kapi talen zich binnen het totale gebied volkomen vrij kunnen bewegen dat zij gezamenlijk tegenover derde landen als «en eenheid optreden :economisch, fi- nanciëel en sociaal. Wij hebben in een onzer vorige ar tikelen wel eens het woord „integra tie" gebruikt. Welnu, de Benelux is een sprekend voorbeeld van zo'n inte gratie. Er zal bij een eenmaal inge voerde economische unie één grote markt zijn van 20 millioen zielen, af gezien van de tot dit gebied behorende landen overzee (Congo, Suriname enz.!) Een Nederlandse fabrikant en een Nederlandse boer zullen ongehinderd hun producten kunnen verkopen zon der dat zij ergens extra heffingen moeten betalen of dat hun productei duurder gemaakt worden door belas tingen in België en Luxemburg. Een Nederlander zal zonder meer in dit gebied een fabriek kunnen bouwen of op een andere manier zijn geld in een zaak kunnen steken. Omgekeerd zullen een Belg een een Luxemburger dat bij Ons kunnen doen. Het voordeel zou o.m. schuilen in het ontstaan van een dubbel zo groot afzetgebied: hij die dan zo goedkoop en zo goed mogelijk levert, heeft de beste troeven in handen. Maar dit betekent ook, dat de zwakke broeders met hoge kostprijzen met schrik die vloedgolf zien komen. Vandaar dat er op het reeds bestaande vrije goederen verkeer de nodige uitzonderingen zijn gemaakt en dat b.v. de Belgische land bouw beschermd wordt tegen de con currentie van de goedkoper werkende Nederlandse landbouw en veeteelt. yAN BELGISCHE zijde heeft men een economische unie tot nu toe voor onmogelijk gehouden, juist op grond van die concurrentie-overwegin- gen. In Nederland werd de kostprijs door de overheidspolitiek van gebon den huren en lonen bewust laag ge houden. Op die manier zouden de Ne derlanders geruggesteund door hun regering de Belgen op wel heel gemakkelijke manier kunnen becon curreren. Vooral in de Sibelux-actie is dit motief opgeblazen. De zaak van de economische unie stond er dan ook eigenlijk hopeloos voor. Totdat, half December 1953, als een late Sinterklaasverrassing, het be richt kwam dat Belgische, Nederlandse en Luxemburgse ministers elkaar in principe gevonden hadden. Er was be sloten, gemeenschappelijke handelsver dragen te sluiten, het kapitaalverkeer vrij te maken en openbare aanbeste dingen te houden. Alle bezwaren over loon- en belas tingverschillen, die volgens de critici eerst overbrugd moesten worden, wer den als niet belangrijk meer gezien. Of beter gezegd, als maar eerst die In het afgelopen jaar zijn in de Verenigde Staten meer personen bij ongelukken omgekomen dan in de gehele Koreaanse oorlog. Vijf en negentig duizend personen, van wie acht en dertig duizend bij verkeers ongelukken, lieten het leven, negen en een half millioen werden gewond. Een jaar en zes maanden gevangenis was het deel van een Rotterdamse schippersknecht. De rechtbank in de Maasstad legde hem dezz straf op, om dat hij vijfhonderd gulden van zijn hos pita had weggenomen en in Amsterdam opgefeest. Op Celebes, tussen Makas- sar en Malino, is al weer iemand door een bende ontvoerd. Ditmaal is het de heer Kloppenberge eigenaar van een melkbedrijf in Makassar. Twee leden van de bende die hem heeft meege voerd zijn doodgeschoten. Amsterdam mag voortaan geen belasting meer hef fen van auto's die 's nachts buiten wor den geparkeerd, van taxi's die vaste standplaatsen innemen en van autobus sen. Herziening van de Motorrijtuigen belastingwet heeft zulks onmogelijk ge maakt. H- De Labourfractie in het Brit se parlement is van plan. een actie van vyf millioen arbeiders voor hogere lo den te steunen. De jongere leden van de fractie willen de vakbonden niet langer alleen laten vechten. H- Een 49-jarige Apeldoornse kok is gisteren wegens oplichting van een mS6 een bedrag van f 30.000 veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. Hij zou o.a. f 22.000 hebben gebruikt voor het kopen van een auto.... Twee Rotterdammers zijn door de rechtbank in de Maas stad tot gevangenisstraffen veroordeeld wegens het stelen van 90.000 sigaret ten van een schip. Een Britse sto ker is door een krijgsraad in Devon- port tot vijftien maanden veroordeeld wegens het vernielen van instrumen ten aan boord van een Engels vlieg- dekschip. economische unie er zou zijn, dan groeiden die lonen en belastingen (als onderdeel van de kostprijs) vanzelf naar elkaar toe. M.a.w., de plooien worden nog wel glad gestreken. Dit is inderdaad de enig juiste op vatting. Dank zij die psychologische schok kan er weer geloofd worden in de toekomst van de Benelux. Inmiddels zijn de deskundigen druk bezig geweest de beginselen van een vrij kapitaalverkeer, vrije openbare aanbestedingen en van gemeenschappe lijke handelsverdragen met het buiten land nader uit te werken. O f DE VERGADERING van van daag zullen nu een plan de cam pagne en een tijdschema voor de nieuwe, gemeenschappelijk te slui ten handelsverdragen met de lan den in en buiten Europa worden besproken. Er zal voorts een plan over de definitieve vrijmaking van het kapitaalverkeer door de minis ters worden behandeld en tenslotte zal er over die vrije aanbestedin gen worden gediscussieerd. En als de ministers nu de lijn doortrek ken, dan staat aan de totstandko ming van een economische unie alleen nog een bekrachtiging door de onderscheidene parlementen in de weg. De indiening van voor stellen hiertoe zal niet zó lang meer duren. Is die ratificatie verkregen, dan vin den de andere landen bij het sluiten van een handelsverdrag een sterkere partner tegenover zich, waardoor Ne derland en België meer zullen weten te bereiken dan dat zij alleen onder handelen; m.a.w. wij zullen b.v. meer zwakke producten weten uit te voeren dan thans. In het Beneluxgebied zelf zal naast een vrij goederenverkeer een vrij kapitaalverkeer komen: vrije in vesteringen, vrij aandelenverkeer, vrij beursverkeer. Er zitten aan zo'n integratie nog. vele haken en ogen. Vooral ook het probleem van de mentaliteit. Het moet niet alleen technisch economisch voor elkaar komen. De geest van de Belg, de Nederlander, de Luxemburger, moet er zich volkomen aan gewennen, dat wij één zijn geworden. Voor de jeugd zal dit gemakkelijker zijn dan voor de niet-jeugdigen. De komende dagen zullen de beslis sing brengen over de toekomst van de Benelux. Doch ook voor de moge lijkheden van een Europese integratie, want als deze integratie in kleiner verband zou falen, behoeven wij aan die grotere integratie niet meer te denken. W») (coBfoi) loBBAn) inm») (ioBJIaa) cbBJJaa) 'f. (tel (r HET middel tegen ver koudheid, hoest, keel pijn enz. is AGRÉ-GOLA. Het bevat o.a. het sterk werkende jodium en phenol. 8terk desinfecterend 60 tabletten f. 0.98 y (ffi*) (3^) (jgE*) (['/S**) (jjSJ) (tcfSti) (ujS*i) (lift**) (üjte) (fffi (Advertentie, r Ing. Med.) (Van onze Haagse redacteur) yELEN, die in een periode van stren ge vorst, ijsbrekers door onze grote rivieren zien zwoegen om de grillige barrières te verbrijzelen, menen dat de puffende boten ten behoeve van de scheepvaart een geul openhouden. Maar waarom zou men dat doen, als de Rijkswaterstaat in talrijke kanalen en riviertjes het ijs rustig het ijs laat en de meeste plaatsen toch niet per schip te bereiken zijn? Neen, als uit sluitend en alleen ten behoeve van de scheepvaart het ijs gebroken werd, dan zou men dat op alle vaarwegen moe ten doen. Men stelle zich eens voor, hoeveel ijsbrekers er in actie zouden moeten komen! De ijsbrekers trekken er op uit, zoals in de afgelopen dagen, om zo lang mo gelijk te verhinderen, dat het ijs zich vastzet, om het afdrijven van het ijs naar zee te bevorderen en te voorko men, dat bij invallende dooi het ijs gaat kruien, met alle gevaren voor bruggen en dijken, daaraan verbonden. Het zich vastzetten van het ijs ver loopt elke strenge winter weer op de zelfde wijze. Het eerst gaat in den re gel het IJselmeer vastzitten. Daar voor kan het ijs in de IJsel niet wor den afgevoerd, met het gevolg, dat deze rivier na drie tot vijf dagen geheel met een stevige ijsvloer bedekt is. Wanneer dit vaste ijsdek tot Wester voort reikt, wordt een groot gedeelte van het drijfijs gedwongen de Neder- rijn te volgen. In deze rivier zet het ijs zich bij strenge vorst snel vast; als het ijsdek tot de Pannerdense kop is aangegroeid, wordt al het drijfijs van de Rijn de Waal opgestuwd. In de bochten van de Waal kan het blijven steken doch wanneer dit met het ge val is 'hoopt het ijs zich snel op tussen Kop van 't Land en Gorinchem. In de IJsel is het breken van het ns vrijwel onmogelijk, daar het met kan worden afgevoerd, omdat op het IJselmeer geen stroom staat. Ook het breken op de Nederrijn en de Lek zeer moeilijk, aangezien hiervoor een groot aantal ijsbrekers over een lange afstand zou moeten worden ingezet. Op de Beneden Merwede wordt het ijs niet gebroken, omdat er dan bu Dordrecht zoveel ijs zou komen, dat het daar geheel vast komt te zitten. En dat betekent weer, dat de vaarweg van Dordrecht naar Rotterdam, die lang open pleegt te zijn, zou worden ge- S'Steeds streeft men er naar de vaar weg tot Lobith een afstand van circa 150 km - open te houden. In de winter van 1941-1942 is men Mem tij dens de dooi inderdaad geslaagd. Aangezien bij de ijsafvoer zulke gro te belangen zijn gemoeid berust de a - in de directie Bovehrivieren. yOOR het eerst werd het ijs (nog bij wijze van proef) door middel van raderstoomboten gebroken in de winter van 1860 op 1861. Deze gunstig uitge vallen proef werd in 1871 herhaald. In 1880 brak men het ijs in de Konings haven en op de Nieuwe Maas met twee rader- en twee schroefboten. Men kwam toen tot de conclusie, dat de ijs- opruiming bij vriezend weer geen al te gunstige resultaten oplevert en tevens bleek, dat de boten met schroefaan- drijving minder voldeden dan de rader boten. In 1885 begon men voor het eerst vast ijs te breken; gedacht werd toen ook aan de mogelijkheid om met behulp van springstoffen ijs-dammen op te ruimen. In de strenge winter 18901891 werk te men weer met schroefboten. De re sultaten van h£t ijsbreken werden in dat jaar niet al te gunstig beoordeeld. In de winter 1894 op 1895 waren de resultaten beter. De resultaten in het seizoen 1916 1917 waren teleurstellend. Men kwam tot de conclusie, dat men zeker niet met breken behoefde te beginnen, voordat de dooi was ingetreden. Des ondanks ving men in 1928 twaalf da gen vóór het invallen van de dooi met het breken van het ijs op de Boven Merwede aan. En men besloot, gezien de gunstige resultaten, in het vervolg direct bij zware ijsgang ijsbrekers op de Nieuwe Merwede in te schakelen. In 1939—1940 hield men zich met gunstig gevolg aan dit parool. Nadien heeft men steeds zo spoedig mogelijk na ijs- als Uw huid jeukt. Dat maakt i ==f het erger en het veroorzaakt p7 infecties. Neem vandaag nog het beroemde huidgeneesmiddel (Advertentie. Ing Med.) In de Roosendaalse Vliet te Roosen daal is maar liefst acht ton stookolie .terecht gekomen, omdat één van de arbeiders van de N.V. Kandijfabriek Van Gilse een afsluiter vergat dicht te draaien. Gewoonlijk wordt de olie uit een schip getankt en via een afsluiter in de kademuur naar de fabriek ge loodst. Doordat de Roosendaalse Vliet was dichtgevroren, moest de olie met tankauto's worden aangevoerd. Voor het binnenvoeren van de olie, aange voerd per auto, werd een andere af sluiter gebruikt dan voor de schepen. De fabriek moest een dag stil lig gen, omdat de stookolie eerst van het ijs verwijderd moest worden. De Roo sendaalse brandweer durfde het risico niet te nemen om de olie in brand te steken. Dat er stookolie in de Vliet terecht kwam, werd bemerkt toen de machines van het bedrijf in werking werden ge steld. In plaats van koelwater kwam er olie binnen. De schade voor het bedrijf loopt in de duizenden guldens. Talrijke meeuwen en duiven, neer komend op de oliemassa, lieten het leven. De Franse ambasssadeur, de heer Jean Paul Garnier, heeft gisteren in zijn Haag- te residentie een diner aangeboden, waar aan als eregast aanzat de minister zon der portefeuille, mr J. M. A. H. Luns. J-JET SPIJT ONS, maar wfj leiden u toch weer even binnen in de dierenwereld, waar de laatste dagen zulke won derlijke zaken geschie den. In de Franse stad Nancy zat een hond aan houdend te janken voor de deur van een klein huisje en tenslotte beslo ten enkele politieman nen een onderzoek in te stellen. Zij forceerden de deur en troffen in een ijskoude kamer een huilende baby aan, die naast zijn wieg lag. De kleuter was half bevro ren en werd onmiddel lijk in een ziekenhuis opgenomen. De moeder bleek later een jonge vrouw te zijn, die door de koude bevan gen bewusteloos in een ander deel van de stad was aangetroffen. Men had haar niet eer der kunnen identifice ren. De baby was hier door ruim dertig uur aan zijn lot overgelaten ge weest. [N EEN WOUD in New Brunswick in Canada is een man in een beren hol gevonden, waarin hij zijn toevlucht had ge zocht tijdens een hevige sneeuwstorm. Een enor me beer, die er diep in zijn winterslaap verzon ken lag, merkte echter niets van dit menselijk bezoek. Het dier werd zelfs niet wakker, toen een hele reddingsbrigade het hol binnendrong, op zoek naar de vermiste man. £EN REUZENINKTVIS daarentegen heeft bij Busselton in West- Australië een zwemmer gegrepen en hem in een hol zeven meter onder de zeespiegel getrokken. De man was met een on derwatergeweer op jacht naar vissen, toen de inktvis hem met een grijparm zijn wapen ontrukte en met een an dere arm zijn middel omklemde. De benauw de zwemmer slaagde er in met zijn mes de grijp arm af te snijden en kwam tenslotte naar adem snakkend, met de arm nog om zijn lichaam weer boven water. Later dook hij echter koelbloe dig weer naar het hol om zijn geweer even op te halen. JN BELGIë ZIJN de ver boden hanengevechten opgevolgd door een ge heel andere sport: wed strijden in hanenzang. Deze manlijke kippen worden enkele dagen in het duister opgeborgen en op de wedstrijd in het volle licht geplaatst. Zü kraaien er dan onmid dellijk lustig op los. Een critische jury beoordeelt hun prestaties. Dit nieu we vermaak verheugt zich in een steeds grote re belangstelling. IN NEW YORK werd een juffrouw al twee jaar lang door een psy chiater behandeld, om dat zij steeds meende in haar flat midden in die metropool hanengekraai te horen. Totdat op een blijde dag bleek, dat zij althans wat dat be- treft heel normaal was. De conciërge ver telde haar toen terloops, dat haar buurman een bioloog op zijn kamer een hele collectie springlevende dieren hield, waaronder ook een paar hanen. TOEN NA een operette op de „struisvogel- man de Siciliaan Sal- vatore Scandurra, waar bij 27 pennemesjes, spij kers, een metalen ket ting en een menigte an der voorwerpen uit da maag van de patiënt wa ren verwijderd, de non nen van het ziekenhuis de ziekenkamer binnen kwamen, vonden zij de patiënt uitgestrekt op een kaal bed zonder la kens of dekens. Salvatore had juist, overweldigd door een plotselinge honger, al het beddegoed verorberd bij wijze van ontbijt. De opgedolven ijzerwaren schonk hij aan een museum. De Koninklijke Nederlandse Schaatsen rijders Bond is een moeilijk te besturen organisatie. De langebaan-, kortebaan- en schoonrijders, die allen in de KNSB zijn verenigd, hebben nu eenmaal zeer uiteenlopende belangen, waar nog bij komt dat al deze mensen hun sport slechts een paar dagen in het jaar, of soms nog niet eens, kunnen beoefenen. Nauwe lijks enkele maanden nadat de moeilijkheden tussen KNSB en N.1J.B. waren opgelost, lopen er thans weer tal van schaatsenrijders met verhitte gemoederen rond en wij hebben de indruk dat, hoezeer wij ook een open oog voor de moei lijkheden hebben, het bestuur van de KNSB niet vrijuit gaat. Ook wij vonden het zeer vreemd dat de KNSB zijn fiat gaf aan de provinciale kampioenschappen korte baan voor vrouwen en twee dagen later toestemming verleende op dezelfde dag de Nederlandse kampioenschappen te organiseren. Vreemd is ook dat er Nederlandse kampioenschappen op de lange baan werden gehouden zonder dat onze toprijders gelegenheid kregen hun aanspraken op deze titel te laten gelden. pjET Amsterdamse Gerechtshof heeft gisteren het vonnis van de Amsterdamse rechtbank in de zaak tegen de twee leiders van de N.E.S.B., de heren Paul van Tienen uit Amsterdam en mr J. A. Wolthuis uit Groningen, die tot twee maanden gevangenisstraf waren veroordeeld, vernietigd en de verdachten vrij gesproken. Het Hof achtte niet bewezen, dat de N.E.S.B. een organisatie is, die het streven van de voormalige N.S.B. van Mussert tracht voort te zetten. De proc.- gen. van het Amsterdams Gerechtshof zal cassatie aantekenen tegen het arrest dat het Hof heeft gewezen. De veroordeling, die de rechtbank had uitgesproken, was gebaseerd op het Koninklijk Besluit 102, uitgevaardigd in 1944 te Londen door onze toenmalige regering. Volgens het Hof richt dit K.B. zich slechts tegen destijds bestaande en als Iandsverraderlijke organisatie beschouwde verenigin gen. De tegenwoordige N.E.S.B. to.qpt, volgens het Hof wel overeenkomst met de N.S.B van Mussert, doch zulks is niet voldoende om als bewezen aan te nemen, dat de N.E.S.B. dit streven tracht voort te zetten. Bovendien maakt de N.E.S.B. deel uit van een internationale beweging met een hoofdbestuur te Malmö. Het Hof is tot slot van mening, dat niet gebleken is, dat bij het streven van de N.E.S.B. sprake is van rassendiscriminatie. Tn zijn memorie van antwoord op de A begroting van het departement van Justitie heeft de minister van Justitie, mr Donker, ruim twee maanden ge leden medegedeeld, dat hij het resul taat van het gerechtelijk onderzoek tegen de NESB-leiders wilde afwach ten, alvorens te bepalen, welke ver dere maatregelen genomen zullen worden ter bestrijding van het „neo- fascisme". Hij maakte toen echter te vens bekend, dat hij, indien het resul taat van de ingestelde vervolging ne gatief mocht zijn, de totstandkoming van wijzigingen en aanvullingen van de bestaande wettelijke voorschriften zal bevorderen om te voorkomen, dat dergelijke organisaties zich ongestoord zouden kunnen ontwikkelen. vorming een begin gemaakt met het breken. Enkele keren zijn springstof fen toegepast om ijsdammen te verbrij zelen. De Rijkswaterstaat beschikt thans over twee ijsbrekers, de „Christiaan Brunings' en de „Jan Blanke". Boven dien worden met enkele firma's over eenkomsten gesloten, om sleepboten gereed te houden en deze. zodra nodig, aan het opruimingswerk te laten deel nemen. Woonschuiten lopen het gevaar om door het ijs ingedrukt te worden. Deze waarschuwing werd door mid del van de radio bekend gemaakt. r\e beide leiders werden onverwacht op 22 Augustus gearresteerd. Na een uitspraak van de rechtbank teken den beide heren hoger beroep aan, zodat hun preventieve hechtenis voort duurde. In raadkamer besliste het Am sterdams Gerechtshof op 29 October echter, dat de verdachten in voorlo pige vrijheid zouden worden gesteld. Toen hadden zij inmiddels twee maan den plus een week in hechtenis door gebracht. In de afgelopen zomer, dus nog voor zijn arrestatie, had Paul van Tienen bekend gemaakt, dat de NESB in 1956 moest deelnemen aan de Kamerverkiezingen. Vele leden van zijn partij zijn oud-SS-ers en andere voormalige politieke delinquenten. Van Tienen, zelf oud-SS'er, is nimmer uit de kiesrechten ontzegd, hoewel hij door een Bijzonder Gerechtshof ver oordeeld is. Hij viel onder de zgn. jeugdgevallen, omdat hij nog minder jarig was, toen hij zich bij de SS meld de. Hij is thans 32 jaar oud. Toen de uitslag bekend was, maakten beide heren een rondedans achter in de zaal. Het gerechtshof was samengesteld uit: president, mr J. Spreij met de beide raadsheren mr J. J. de Flines en mr G. A. S. Schreuder. De uitkomsten van de landbouwtel ling December 1953 van het Centraal Bureau voor de Statistiek geven een beeld van de ontwikkeling van de Ne derlandse landbouw in 1953. Aan wintertarwe is dit jaar 42.000 ha (85 procent) meer ingezaaid dan het vorige jaar. Ook de oppervlakte koolzaad is toegenomen en wel met 2.300 ha (42 procent). Opmerkelijk is voorts, dat 34.000 ha stoppelgewassen (32 procent) meer is opgegeven dan in het vorige jaar. Met betrekking tot de intensiteit in de weidebouw werden de volgende ge gevens verkregen. Van de in totaal ge maaide oppervlakte had 77 procent be trekking op hooiwinning, 21 procent op ensilage of inkuiling en de rest op kunstmatige (machinale) droging. Ruim 14 procent van het hooi werd geruiterd. Onder de bijna 230.000 bedrijven met grasland bleken er 16.400 (7 pro cent) te zijn, waar dagrantsoenbewei- ding en 73700 (32 procent) waar in tensieve omweiding wordt toegepast Een of twee Rennies, laten smelten op de tong. En eer U het weet, is 't leed geleden. Zo hoeft U dus nooit bang te zijn dat iets, dat U graag lust, eens verkeerd valt. Dat zuur is vlug ger genezen dan het opkwam. Daar om, een prettig, veilig gevoel, altijd Rennies bij de hand te hebben. (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie, Ing. Med.) Van tal van zijden wordt het Scapl- no Ballet hulp geboden. De hulpver lening wordt gecoördineerd door de Amsterdamse schoolkunstcommissie, voorzover betreft de, veelal spontane, acties van de schooljeugd, de ouder commissies en de onderwijzersgenoot schappen. Alle leerlingen van de la gere scholen zullen, ook financieel, er toe bijdragen Scapino uit de brand te helpen. Een aantal kunst- en andere instel lingen heeft reeds de beschikking over repetitie-ruimten aangeboden, en wel in zo ruime mate dat de keuze voor Scapino niet eenvoudig is. Het internationaal Cultureel Cen trum zal zijn jaarlijkse carnavalsvie ring de vorm geven van „Een bene- fice-bal ten bate van het door da brand zo geruïneerde Scapino Ballet'. De volgende kunstenaars verlenaa daaraan hun belangeloze medewerking: Georgette Hagedoorn, Pierre Verdonck, Jan de Cler, Jaap Molenaar, Enny Mols de Leeuwe, Wouter Denijs, M*x Tailleur, Lia Dorana, Conny Stuart, het Arlecchino-dansorkest, Signora Fisarmonicao en het trio Pantalone. Met nog verschillende kunstenaar» zal het ICC in contact treden. Aan de organisatie werkt mede het damescomité „Amsterdam ontvangt". Het hoofdstedelijk gemeentebestuur heeft het zo zwaar getroffen Scapino- Ballet een schenking van f 1000.— en een renteloos voorschot van f 10.000. verleend. De voorzitter van het parlement van VVest-Berlijn heeft geweigerd, een dele gatie te ontvangen van de „culturele commissie voor geheel Berlijn", die on der lett'ing van Oostduitse communisten staat

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 3