„Géén verboden vistuig", besliste kantongerecht ABDIJSIROOP In kort bestek ntsmet mond en DE WONDERE WAERELT Ook dat nog Chefarine „4" Modeshows huishoudbeurs in voorjaars- en zomersfeer NERVA NOVA „Loze vissertjes" in Den Helder Vier personen door gasverstikking overleden Oud-minister Van Dijk overleden Huisvrouw rolde 60 portemonnaies Extra steun voor de krot-opruiming Extra bij dragen voor bej aarden-woningen In een etmaal 122 aanrijdingen in de hoofdstad Beschaafd rumoer rond kleine dreg Conclusie: hengel, geaasd met vis Tragedie te Arnhem Verouderde hoest Boekhouder verduisterde f 7000 Kolendampvergiftiging aan boord van sleepboot Met de buit tracteerde zij haar vriendinnen VOORZICHTIG op de besneeuwde weg Nog 21 alastrim-patiënten Weer badpakken met schouderbanden BRENGT UW ZENUWEN TOT RUST Ook dit jaar toerwagen- rallye Valentijn-dag Bloemenhulde voor verdienstelijke Nederlanders Griep? Chefarine „4" doet wonderen! WOENSDAG 10 FEBRUARI 1954 (Van één onzer redacteuren) ENIGE TIJD GELEDEN werd in Den Helder een sportvisser veroor deeld tot 0.50 of 1 dag, omdat hij zijn liefhebberij had bedreven met een zogenaamde kleine dreg. Deze man liet alles over zijn kant gaan, toen hij bemerkte, dat het hem slechts twee kwartjes ging kosten, terwijl hij bovendien zijn in beslag genomen (kostbare) hengel zou terug krijgen. Maar de hengelsportvereniging „Den Helder en Omstreken" dacht er anders over, daar de kleine dreg (een stelsel van drie haakjes) sinds jaar en dag wordt gebruikt. En nog wel door vele duizenden hengelaars. Men begreep, dat deze uitspraak van de Helderse kantonrechter verstrekkende gevolgen zou kunnen hebben, en daarom werd er, in samenwerking met de ambtenaar van het Openbaar Ministerie, iets op gevonden. Gistermiddag was dat „iets" in kannen en kruiken, want toen troonde de secretaris van „Den Helder en Omstreken", de heer A. de Vries, als verdachte voor het hekje. Aan de heer De Vries was ten laste gelegd, dat hij in de Buitenliniegracht had gevist met een kleine dreg, probe- fend, een snoek te bemachtigen of te doden; zulks in een water vallende onder het Algemeen Visserijreglement voor de binnenwateren. De kleine dreg was geaasd met een blankvoorn, door welks neus één haakje was gestoken, terwijl de beide andere haakjes er buiten staken. Hierbij was apart opge merkt, dat in elk geval was gevist met een tuig, geëigend te verwonden. De verdachte zette uiteen, dat de klei ne dreg een algemeen „gangbaar arti kel" is, en dat iedereen er mee vist, ook meesters in de rechten. Dit deed de ambtenaar, mr G. W. von Meijenfeldt, opmerken: „Ja, ook dominé's!" Voorts betoogde de verdachte, dat een snoek of een andere vis ook met één haak wordt verwond. Er werden twee deskundigen gehoord, de bioloog I. K. en de beroepsvisser J. van der O. Naar zijn gevoel moest eerstgenoemde erkennen, dat de kleine dreg is „geëigend" vis te verwonden. Nochtans wenste hij de kleine dreg be slist gescheiden te zien van de grote snoekdreg. „Is het niet zó," vroeg de ambtenaar, „dat een snoek het aas en het dregje ineens naar binnen slokt?" De getuige had gehoord, dat dit niet het geval is bij hengelaars, die „scherp" vissen. Deze mensen halen op, wanneer de snoek het aas goed en wel in de mond heeft. „Tja", zei hij, „als ik vis, dan hapt de snoek het hele ding naar binnen." „En u bent nog wel bioloog", zei de ambtenaar. „Ja, maar geen visser!", was het antwoord. De tweede deskundige was van me ning, dat de snoek inderdaad kleine dreg en aas zó, ineens, zou inslikken. Overigens hield hij zich wat afzijdig, daar hijzelf nooit op snoek viste en er dus niet al te best over kon meepra ten. Maar intussen had mr Von Meijen feldt voor zijn requisitoir voldoende gegevens verzameld. Hij oordeelde het een zaak van geringe importantie, wel ke practisch evénwel grote gevolgen kon hebben. Hij vroeg zich af, of men in dit geyal had te doen met een „hen gel, geaasd met vis", dan wel met een „vistuig, geëigend te verwonden". In de herinnering brengend, dat in een soort gelijke kwestie al eens, jaren geleden, een arrest was geweest van de Hoge Raad, waarbij de sportvissers in het gelijk waren gesteld, moest toch con stateren, dat de vraag, als thans door hem geconcretiseerd, niet aan de Hoge Raad was voorgelegd. Voor mr Van Meijenfeldt stonden de feiten vast: in de wet wordt gesproken over verwonden, en of dat nu zwaar of licht verwonden was, deed voor hem niet ter zake. Hij kwam tot de conclu sie, dat de heer De Vries had gebruik gemaakt van een vistuig, geëigend te verwonden, waarmee zijn tenlasteleg ging was bewezen. Met een dergelijk tuig mag, volgens artikel 8 van de wet, niet worden gevist. Hij eiste f 0.50 of 1 dag. De waarnemend-kantonrechter, de In de Egyptische hoofdstad heeft de politie een bende autodieven onscha delijk gemaakt. Twee leden werden op heterdaad betrapt en konden na een wilde jacht door de stad worden ge grepen. In het afgelopen jaar heeft India voor een waarde van vier mil- Üoen rupies aan dieren uitgevoerd. Zo werden duizenden apen geëxporteerd, die in Amerikaanse en Europese labo ratoria als proefdieren worden gebruikt in de strijd tegen de kinderverlam ming. In Engeland worden proeven genomen met een mechanisch „brein", dat automatisch in draadloze berichten fouten corrigeert, die het gevolg zijn van luchtstoringen. De machine schijnt goed te voldoen. Mede tengevolge van de demonstraties van Parijse stu denten zal de Franse begroting van Onderwijs van 56 milliard francs tot 66 milliard francs worden verhoogd. Volgens berichten uit West-Berlijn is sinds 1945 de helft van het onderwij zend personeel in Oost-Duitsland naar het Westen gevlucht. Een zeventien jarige Limburgse landbouwerszoon, die bij het snoeien van vruchtbomen uit een boom was gevallen, is in een zie kenhuis in Maastricht overleden. Nu in Berlijn de ministers van de Grote Vier vergaderen is de vluchtelingen stroom uit het Oosten (tijdelijk?) bijna tot stilstand gekomen. In Midden en Nrd Queensland (Australië) doen zich overstromingen voor. Het treinverkeer is gestremd. In Zuid-Korea zijn hor loges, vulpennen, pyama's en parels in beslag genomen ter waarde van 760.000 gulden. Deze artikelen zouden door een Amerikaans handelaar het land zijn binnengesmokkeld. Op een ijsbaan bij Maastricht kwam een twee en twin tig-jarig meisje zo ongelukkig te val len, dat zij kort daarna in een zieken huis overleed. Indien zij dat wensen kan een aantal Japanners dat zich in Noord-Korea bevindt, met behulp van het Noordkoreaanse Rode Kruis repa triëren naar Japan. heer M. C. Schakel, wilde vervolgens weten, wat de verdachte van dit re quisitoir dacht. „Wel," antwoordde de ze, „het is een hengel, geaasd met vis. En volgens de wet mag je vissen met een hengel, geaasd met vis. En dan wil ik nog opmerken, dat ik spreek over de kleine dreg, want je kunt er ook andere vissen mee vangen en niet over de snoekdreg!". En de heer Schakel sprak een slot woord, dat ongetwijfeld alle hengel sportliefhebbers tot vreugde zal stem men. Hij zei tot de verdachte: „Ik ben het met u eens, ik spreek' u vrij". Door gasverstikking zijn te Arnhem vier personen om het leven gekomen. Buren van het gezin Ritsma in de Hazelaarsstraat 33 roken in de wo ning, een gaslucht. Bij onderzoek trof men in de woning de reeds ontzielde lichamen aan vdn het echtpaar Rits- ma (de man was 37 jaar, zijn vrouw 31) alsmede van twee kinderen, een jongetje van zeven jaar en een meisje van drie jaar. Twee andere kinderen, van negen jaar en van twee weken, waren in bewusteloze toestand. Zij zijn in allerijl naar het Arnhemse gemeenteziekenhuis vervoerd. De oor zaak van het tragische ongeval, dat grote ontsteltenis heeft teweegge bracht, is te wijten aan het loslaten van de gasslang naar het gaskomfoor terwijl de gaskraan geopend was. Maak een einde aan dat gekuch,zuiver Uw lucht wegen van gevaarlijke ziektekiemen met de snelwerkende k AKKER'! 's werelds Beste hoestsiroop (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie. Ing. Med.) In Den Haag is gisteren op 82-jarige leeftijd overleden dr J. J. C. van Dijk, oud-minister van Defensie. Dr Van Dijk, aanvankelijk officier en later directeur van de topografische afdeling van het ministerie van Oorlog, deed in 1921 als minister van Oorlog en Marine a.i. zijn intrede in het eerste ministerie-Ruys de Beerenbrouck, als opvolger van minister Pop. Ook van het tweede kabinet-Ruys de Beerenbrouck maakte de heer Van Dijk deel uit, tot dit ministerie op 4 Augustus 1925 aftrad. Daarna had hij jarenlang zitting in de Tweede Kamer voor de A.R.-partij. In het vierde minis- terie-Colijn, dat in Juni 1937 optrad, was de heer Van Dijk weer opgenomen als minister van Defensie, in welke functie hij in Juli 1939 overging in het vijfde ministerie-Colijn, dat reeds in Augustus van datzelfde jaar aftrad, omdat het niet meer het vertrouwen van de Tweede Ka mer had. Een. jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met toezicht van het Nederlands Ge nootschap voor Reclassering heeft de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank gisteren geëist tegen de 36- jarige boekhouder C. N. van der B. uit Den Haag. Deze had in 1953 als boek houder, kassier en beheerder van de kas van een metaalfabriek f 7.000.ver duisterd. Hij kon dit doen door geknoei met de loonboeken. Reeds eerder was hij veroordeeld wegens diefstal. Er liep nog een maand voorwaardelijke gevan genisstraf. Uit het reclasseringsrapport bleek dat verdachte en zijn vrouw veel te royaal met geld omgingen. Ze hiel den van een genoeglijk leven en kwa men niet uit met een salaris van f 90.— per week. Uitspraak 23 Februari. Aan boord van de te Rotterdam liggen de motorsleepboot „Ram" heeft zich een geval van kolendampvergiftiging met do delijke afloop voorgedaan. Toen de schip per gistermorgen aan boord kwam, trof hij zijn 19-jarige knecht N. Koomans uit Dordrecht levenloos in bed aan. Van het kacheltje had hij de pijp afgesloten, waardoor het kleine verblijf zich met kolendamp had gevuld, met het genoem de noodlottige gevolg. Het lijk van de jongeman is naar het bureau van de ri vierpolitie overgebracht. Een jaar en drie maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest, heeft de officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank geëist tegen de 55-jarige gehuwde vrouw J. C. van W.R. te Utrecht, die gisteren terecht stond wegens diefstal van di verse goederen ten nadele van ver schillende personen. De president van de rechtbank, mr D. Visser, merkte op, dat dit het erg ste geval van zakkenrollerij betrof dat ooit door de rechtbank was be handeld. De verdachte had namelijk kans gezien in niet minder dan zestig gevallen winkelende dames in de grote warenhuizen of op de markt te bero- van van haar portemonnaies of tasjes. Met de inhoud daarvan tracteerde zij haar vriendinnen in lunchrooms en cafetaria's en gaf zij royale cadeaux aan haar gehuwde dochter te Zeist, die echter onkundig was van de her komst. Ook haar man wist daar niets van. De geledigde portemonnaies liet de vrouw in een riool onder haar huis verdwijnen, hetgeen de president van de rechtbank de opmerking ont lokte, dat het verwonderlijk mocht heten, dat het riool van die massa niet verstopt was. Met het oog op de bepaling van de strafmaat en eventueel tegen de ver dachte te nemen andere maatregelen achtte de rechtbank een psychiatrisch onderzoek naar de geestvermogens van de verdachte gewenst. Hiertoe werd de zaak terugverwezen naar de rechter-commissaris. Nu vele wegen weer met een sneeuw laag zijn bedekt, komt de verkeersvei ligheid nog meer onder de aandacht. De KNAC wijst er op, dat het thans zaak is voor een ieder de grootst mo gelijke voorzichtigheid in acht te ne men. «Automibilisten dienen hun snel heid te beperken en meer dan ooit re kening te houden plotseling te moeten stoppen in verband met het slipgevaar voor wielrijders en motorrijders. Bij het afstappen door voetgangers van trottoirs en vluchtheuvels dient goede aandacht te worden besteed aan het wegverkeer. Plotseling oversteken kan dit verkeer èn de voetganger in grote moeilijkheden brengen! De KNAC verzoekt ouders en onder wijzers de kinderen dringend te wij zen op het gevaar van het gooien van sneeuwballen naar auto's en fietsers. De jeugd dient met sleden de rijweg te mijden. Sinds Maandag is een aan alastrim lijdende patiënt uit het ziekenhuis aan de Zuidwal te 's-Gravenhage ont slagen. Voorts zijn drie personen die in observatie Warén "getfötnert, heen gezonden. Het aantal patiënten be draagt thans een en twintig. Nog twee personen bevinden zich in observatie. CAFEBEZOEK WERD VOOR DRIE JAAR VERBODEN De rechtbank te Almelo heeft de Al melose bootwerker J. K. K., die de caféhouder F. J. A. S. uit Almelo heeft mishandeld door hem met een fles op het hoofd te slaan, veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. In deze proeftijd is het K. verboden café's te bezoeken. De eis was zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Tot de vele attracties van de huis houdbeurs deze week in het R.A.I.- gebouw behoren ook een modeparade en een corsettenshow. De firma Bleyle-Vetrix vertoont haar nieuwe voorjaarsmodellen in dames- en he renkleding, terwijl er voor het zomer seizoen strand- en badpakken worden getoond. De naam Bleyle wekt associaties met ijzersterke sport- en kinderkle ding. Als zo'n kledingstuk eindelijk eens slijtage ging vertonen, werden er weer stukjes aan- en ingebreid. Wat denkt u van dit badpakje model „Iris"? In elk geval doet het in dit koude getij nog sterker verlangen naar zon, blauwe luch ten en een ruisende branding... Op het gebied van dameskleding heeft deze fabriek in de laatste jaren grote vorderingen gemaakt. Er was een reeks keurige strenge tailleur pakjes in tweed jersey, wevenit en effen tricot. Bizonder aardig was hierbij het bordeaux rode pakje met garnering van gros-grain lint ei» mooie anthracietkleurige knopen. Trouwens op het gebied van knopen en ceintuurs waren verschillende goede vondsten. De gemiddelde prijzen van de da mesjaponnen en -pakjes liggen enkele streepjes onder en boven de honderd gulden, wat voor degelijke en mo dieuze tricotkleding heel redelijk is. Een ideale dracht is de rok in jersey. IJzersterk en kreukvrij, kan zo'n rok vooral aan de werkende vrouw uit stekende diensten bewijzen. De don kerbruine plisséerok was met het ef fen gele twmset een goede combina tie. De felgeruite truitjes op de grijze rokken gedragen, waren minder goed van kleur. Eenvoudige sportieve japonnen van wollen jersey zoals de doorknoopjurk in een grijs beige kleur zijn bij de firma Bleyle in goede handen. Deze japonnen zijn van goede kwaliteit en smaakvol, twee eigenschappen, die ze geschikt maken om bij vele gelegen heden te dragen. De badpakken hadden een goede coupe. Dat kwam duidelijk tot uiting bij de mannequin, met de grote maat, die er in een zwart badpak van ka toen met perion (aan twee kanten rekbaar) heel keurig uitzag. Het is wel zaak om zo'n badpak vooral niet te krap te nemen, dat maakt onnodig dik! Er is veel fantasie op het gebied van strandkleding en overslanke jongedames zullen er in costuumpjes van boerenbont en gestreept blauw wit katoen zeker allercharmantst uit zien. Er komen Ook weer badpakken met brede schouderbanden in de mode. Of deze echter veel aftrek zul len vinden is een andere kwestie. Van de jerseykleding gaan we naar de show van de firma Celtha. De combinatie van deze twee shows in één gebouw was een goede gedachte. Immers, juist bij jerseykleding be- Een sportieve japon voor het komende seizoen. hoort de foundation feilloos te zijn. omdat bij deze japonnen ieder plooitje of bobbeltje waarneembaar zijn. De gene, die deze show missen bij hun bezoek aan de huishoudbeurs, zullen spijt hebben, al was het alleen maar om de humoristische wijze, waarop de conferencière zich van haar moei lijke en delicate taak kwijt om het publiek op de juiste wijze over gaines, corsetten en B.H.'s voor te lichten. Daar de grote maten uit de aard der zaak de beste klanten van de corsettenfabrikant zijn, had men hier aan de meeste aandacht besteed. Op de Wala-show kan men zien dat ook deze dames een uitgebreide keuze hebben op dit gebied. Er zijn gaines van witte, roze, maar ook zwarte broché stof; deze laatste zelfs met goud-motieven. Nylon (in ver schillende kleuren gecombineerd met kant) is voor de B.H.'s verwerkt. Lange maagbanden zorgen ervoor, dat deze keurig op het corset of de gaine aansluiten. Een goede raad: Men schaffe zich deze kledingstukken in tweevoud aan. Het klinkt misschien tegenstrijdig, maar hoe vaker het corset en de gaine gewassen worden hoe duurzamer ze zijn. Vet en elastiek zijn nl. gezworen vijanden. Hendrine. n£ JONGE STAAT ïn- dia zal twintig mil- lioen rupees besteden voor de bouw van 160 „rusthuizen" voor oude en zwakkerunderen. De bouw van deze rust huizen maakt deel uit van het vijfjarenplan van de Indische rege ring. De bedoeling er van is de gelovige Hin- doe's te behoeden voor de aanblik van runde ren, die sterven van hon ger en verwaarlozing. J-JET HOOFD van de Amerikaanse recher che, mijnheer J. Edgar Hoover, heeft verklaard, dat de misdaad elk gezin in de Verenigde Staten gemiddeld 495 dollar per jaar kost. Volgens voor lopige cijfers blijkt, dat er in 1953 meer belang rijke misdaden zijn ge pleegd dan ooit tevoren. Elke 14,9 seconden is er in het afgelopen jaar een misdaad begaan en in het eerste half jaar is er elke 4,3 minuten een aanslag op het leven of de eerbaarheid gepleegd. r\E telefoonabonné's in - de Engelse havenstad Huil behoeven voortaan slechts CENtral 21853 te draaien om een politieke toespraak te horen. Dit is eigenlijk het nummer van het Huiler Kerst mannetje, maar wegens tijdelijke slapte in diens zaken heeft mijnheer Patrick Wall, candidaat van de conservatieve partij in een komende tussentijdse verkiezing, het voorlopig van hem overgenomen. Het Tory- toespraakje duurt een minuut en deze stunt kost de conservatieven zestien gulden per avond. Opdat het publiek, dat dit te lefoonnummer kiest, ook werkelijk keus heeft, heeft nu ook de socialis tische candidaat Bridges aangekondigd, dat men spoedig via de telefoon zijn overtuigende woor den zal kunnen beluis teren. TE WINSEN in West- Duitsland leeft een vijf jaar oude kip, miss Chic geheten, die van kleur verwisselt als een toverbal. In het eerste levensjaar pronkte dit modieuze dier met een overvloedige, glanzend bruine vederdos, het jaar daarna was het diep zwart en in 1952 verblin dend wit. Vorig jaar was de modekleur bruin-wit, terwijl miss Chic thans weer wit heeft uitver koren, mogelijk geïnspi reerd door de sneeuw. Deskundigen zeggen, dat deze jaarlijkse kleuren- wisseling een zeldzaam geval van depigmentatie Is, veroorzaakt door een meer dan normale af scheiding van de schild klier. £)E ARTIS HEEFT vo rige week haar poor ten opengezet en grote ruimten ter beschikking gesteld ter lenigina van de nood, waarin vele vo gels en andere dieren in de vrije natuur verkeren tengevolge van de koude. Een ieder kan dieren, die door koude, honger of gebrek aan open water er slecht aan toe zijn, naar de Plantage Mid denlaan brengen. In Ar- tis kunnen zij in open- gehakte gedeelten van de vijvers of in eventueel verwarmde hokken wor. den ondergebracht, en worden daar voorzien van voedsel, drinken, rook waren en lectuur. DIJ DE ambulancedienst te St. Louis in de USA werkt een verpleger, die bekend staat als „Meneer ooievaar". Er worden in zijn omgeving altijd babies geboren en hij heeft er reeds tien op de wereld helpen brengen, waarvan zes in ambulancewagens. Een van de meest bezienswaardige ge deelten van de Ideal Home Exhibition 1954, welke in Maart te Londen zal worden geopend, zal een Nederlandse schilderijententoonstelling zijn, onder de titel „Holland in the Picture". Nederlandse exposanten, die een grote verschei denheid van hun producten tentoon willen stellen, hebben een nieuwe manier bedacht om dit te doen. Het zal gebeuren in de vorm van een schilderijenten toonstelling, maar inplaats van schilderijen van Rembrandt, Vermeer en andere beroemde schilders, zullen de lijsten volvette kazen, eieren, boter, beschuit en chocolade omvatten. De lijsten worden thans in verschillende maten in Neder land vervaardigd. Een zal bloeiende Nederlandse bloembollen omlijsten, een ander zal chocolade in repen, dozen, rollen en vlokvorm omvatten. Ook natio nale dranken, zoals licht bier, genever, en advocaat zullen op deze wijze worden omlijst. Verder zal er aan de bezoekers hete erwtensoep worden geoffreerd en meisjes in volksklederdracht zullen zich met de bezoekers onderhouden en recepten aanbieden. Er wordt voor deze originele Nederlandse inzending grote belangstelling verwacht. (Advertentie, ing. MedJ (Vervolg van pag. 1) TVE REGELING voor particulieren be oogt hen, die eigenaar of .mede-ei genaar-zijn van een krotwoning, die zij zelf bewonen, met finantiële hulp van overheidswege in staat te stellen hun krot op te ruimen en een nieuwe wo ning te bouwen. Deze finantiële hulp wordt verleend in de vorm van een toeslag op de premie, die ingevolge de premie- en bijdrageregeling woning bouw 1953 wordt toegekend. De toeslag bedraagt in totaal 30% van het toe te kennen premiebedrag. Het rijk neemt de helft van deze 30% voor zijn reke ning, echter alleen als de gemeente de andere helft bijdraagt. De toeslag kan uitsluitend worden toegekend voor de bouw van een eengezinshuis, waar voor volgens de reeds bestaande bepa lingen behalve de premie ook een jaar lijkse bijdrage kan worden verleend. Hoewel deze jaarlijkse bijdrage nor maliter alleen kan worden toegekend aan personen onder de vijftig jaar, kan bij toepassing van de krotopruimings- régeling in bijzondere gevallen op ad vies van de gemeente van deze leef tijdsgrens worden afgeweken. Voorwaarde tot het uitbetalen van de extra-toeslag is, dat de door de eigenaar of mede-eigenaar verlaten krotwoning binnen zes maanden na het gereed ko men van de nieuwe woning wordt af gebroken of dat de gemeente verklaard heeft, dat afbraak van het krot van overheidswege verzekerd is. Voor de toepassing van deze regeling kunnen een krot worden gelijkgesteld een nood woning, een keet, een woonwagen, een woonschip, een plaggenhut en dergelij ke. Voor woningwetwoningen voor be jaarden zal in het vervolg in bepaal de gevallen een extra bijdrage van het Rijk kunnen worden verleend. Daardoor zal in deze gevallen de huur van die woningen honderd gulden per jaar lager kunnen worden gesteld. De extra bijdrage kan worden ver leend als de bewoners tenminste zes tig jaar zijn en hun inkomenspeil niet hoger ligt dan een inkomen van f 2000 per jaar voor in gezinsverband samenwonenden of f 1300 per jaar voor niet in gezinsverband samen wonenden. Als ten hoogste één kind in gezinsverband met beide of één der ouders samenwoont, geldt voor dit kind de leeftijdsgrens van zestig jaar niet. Deze regeling die bij beschikking van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting in het leven is ge roepen, is uitsluitend van toepassing voor woningwetwoningen voor bejaar den en woongebouwen, die zijn of zullen worden gebouwd. De Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen zal ook dit jaar een toerwagenrallye organiseren en wel op Dinsdag 11 Mei. Het zal dan de derde maal zijn, dat deze rallye zal worden gehouden. Het ligt in de bedoeling nog meer dan vorige jaren reeds het geval was aan dacht te besteden aan het toeristisch karakter van dit evenement. Dit komt ook tot uiting in het feit, dat ditmaal Arnhem als einddoel i« gekozen. BONDAG 14 Februari is het Valentijn- dag. Dan wil het gebruik, dat men zijn bewondering, waardering of vriendschap voor personen of instel lingen uit door het zenden van een speciale bloemenhulde, het zij in de vorm van een simpel bosje blauwe druifjes, hetzij in grootser stijl. De Vereniging „De Nederlandse Bloemis terij" heeft het aardige idee dit jaar op Valentijndag aan een aantal Neder landse vrouwen en mannen, dat zich vorig jaar op een bepaalde wijze bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt, zelf een dergelijke bloemenhulde te zenden. Tot die Nederlanders behoren Jo Vincent, Opa Klijzing, Rika Hopper, A. Viruly, prof. Zernicke, Jan van Zutfen en o.a. de volgende Noordhollanders: P. Bot, schipper van de reddingboot „Prins Hendrik" in DEN HELDER; de heer en mevr. Ebbelaar te ZAANDAM; de heer en mevr. C. van 't Padje te ZAANDAM; de heer J. van Staveren in Diemen, die schillenboer is en zijn paard elk jaar twee weken vacant ie geeft. Een bloemenhulde gaat ook naar soldaat Sneep op het vliegveld Twen te voor het blussen van een brandje in de hoes van een straaljager. Hij be spaarde door zijn moedig optreden de Nederlandse gemeenschap een xom van anderhalf millioen gulden. Zeven jonge Nederlanders, die werkten met een z.g. modderploeg in het rampgebied zullen een zelfde geurige en kleurige hulde ontvangen. Van Maandagmorgen tot Dinsdag morgen jl. kwamen bij de Amster damse politie 122 meldingen van aan rijdingen binnen, hoofdzakelijk als ge volg van de gladheid. Over het alge meen was het lichamelijk letsel Te ring, doch de veroorzaakte schade loopt in de tienduizenden guldens. INDONESISCHE WND HOGE COMMISSARIS NAAR DJAKARTA Naar wij vernemen, zal de waarne mend Hoge Commissaris van Indonesië in Nederland 14 Februari naar Dja- karta vertrekken. Het officiële doel van de reis betreft voor routine-be sprekingen, doch er zouden gegronde redenen bestaan te vermoeden, dat deze reis ook verband houdt met eventuele besprekingen tussen Indo nesië en Nederland over de opheffing van de Unie. Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. Jt BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET 'i 'n Jfge doet wonderen J (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 3