Vervolg stadsnieuws J. A. de Boer, secretaris van Zijpe, ridder in de orde van Oranje Nassau „Apollo" en „De Plankeniers" oogstten veel succes De „Groninger Martini" voerde blijspel „'n kerel" op Feestavond voor de ouden van dagen De NACO moest twee diensten staken JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Texel Julianadorp Hij sloeg 5 Vopo's bewusteloos Man pleegde verzet in de trein IN HET KORT Geslaagde Kunstavond in Den Oever Breezand Wegens opdooi der wegen Toneel in Hipolytushoef Goede vertolkingen Bijkantoor Den Burg van de Nutsspaarbank „Medisch zendingswerk in Suriname" Vijf minuten vertraging De Nutsspaarbank in Januari Twee aanbestedingen Groot aandeel in stormachtige opkomst van gemeente na oorlogsverwoestingen Trouw aan de Zijpe Niet op tijd thuis Postbesteller J. de Groot door collega's gehuldigd BURGERLIJKE STAND Iets van u hij? VEEMARKT ALKMAAR ZATERDAGAVOND faf „Apollo" in zaal „Wiron" voor haar donateurs de tweede uitvoering van dit seizoen. De Oeverse Harmoniekapel begon het concert met de bekende „Mars der Belgische parachutisten" van P. Lee mans. Deze mars werd prima uitge voerd. Van Ketelbey had „Apollohet stemmingsstuk „In een kloostertuin" op het programma genomen. Deze compo- aitie werd met begrip en in het ver eiste tempo uitgevoerd. Minder bevre diging qua opvatting van tempi schonk het spelen van de „Spanlsche Skizze" van Eugen Fülling. Wü hebben ten minste een ander idee van het Spaan se temperament, zoals dat bijvoorbeeld in een „Habanera" tot uitdrukking dient te komen. Er zat over 't algemeen te weinig vaart in. Uit de „Arlésienne-suite" van Bizet speelde allereerst de heer Jn Lont op zijn saxophoon een menuet en hij deed dat knap. Zijn begeleidster, mevrouw D. Kuit-Mosk, werd helaas gehandi capt doordat de piano ontstemd was. Vervolgens voerde het corps als geheel nog een viertal delen van deze suite uit, nl. Prélude, Intermezzo, Adagio en Farandole. Hiermee oogstten de muzi kanten veel succes. Het beluisteren van de drie laatstgenoemde nummers werd vergemakkelijkt door de toelichtingen die de heer Van Glabheek aan de uit voering vooraf deed gaan. Met de pit tige „Baniermars" van Alb. Meijers Wzn werd het concert besloten. Na de pauze volgde het traditionele toneelstuk. Ditmaal kwamen „de Plan keniers" uit Hippolytushoef (regisseur dhr Js Bosker Dz.) voor het voetlicht met een blijspel, getiteld „In de olie" (schrijver?). J-JIERIN worden de verwikkelingen geschetst, die voortkomen uit grond- speculaties, vooral wanneer daarbij nog door allerlei bedriegelijke mani pulaties de suggestie gewekt wordt, dat er grote voorraden olie in de bo dem aanwezig zijn. Natuurlijk moeten er ook nog onnozele halzen zijn, die tot gewillige slachtoffers worden van Het is gewoonte geworden, dat de commissie, die in de zomer de rijtoer voor de ouden van dagen organiseert, hun in de winter ook een feestavond bereidt. Zaterdagavond waren daarvoor de ouden van Breezand aan de beurt. De dichtstbijwonenden kwamen naar de zaal gelopen, de anderen werden met autobus en particuliere auto's afge haald en daar kou, sneeuw en gladheid geen beletsel meer behoefden te vor men, was een tamelijk flink aantal aan wezig. Zij werden verwelkomd door de heer A. Harder, die er op wees, dat in de houding van de gemeenschap ten opzichte van hen, die geen deel meer hebben aan de productie en niet be schikken over enig kapitaal, toch wel een verandering ten goede is gekomen. Het armenhuis met zijn gestichtskle- ding is verdwenen, de tehuizen voor ouden van dagen zijn er voor in de plaats gekomen. Ook hier zal er een komen en spreker uitte de wens, dat dit spoedig moge zijn. Zij, die de grondslag hebben gelegd voor wat wij kunnen doen en bezitten, hebben daar recht op. Met hartelijke woorden werden ook de R.K. toneelvereniging „Sans Souci" en het Polders Amusementsorkest, die beide belangeloze medewerking ver leenden verwelkomd. Valt de keuze voor zo'n avond nog al eens op een ernstig stuk, Sans Souci kwam mét een blijspel, het vrolijke „Rosewater en Appelbloesem, in da meshoeden". En uit de reacties van de aanwezigen, de lach, die telkens op klonk en het applaus, dat de spelers ten deel viel, mogen we besluiten, dat zo'n luchtig geval bij de bejaarden toch ook wel in de smaak valt. Het Polders Amusementsorkest, on der leiding van de heer van Stipriaan, zorgde vooraf, in de pauze en na af loop van het toneelstuk voor een ge zellig stukje muziek en bewees daar mee, welke goede diensten het op feest avonden als deze kan verlenen. Zaterdagavond a.s. wordt een derge lijke avond in Veerburg gegeven voor het andere deel van de Polder. MEER RUIMTE VOOR DE BOLLEN Gaarne rectificeren we even, dat voor de a.s. bolbloemententoonstelling niet 600 maar wel 1000 m2 oppervlakte beschikbaar is in het Veilinggebouw, de daar achter gelegen tent en de zaal van de heer Blokdijk. gewetenloze bedriegers. De schrijver heeft zijn fantasie de vrije loop gela ten, wat de geloofwaardigheid van het gegeven niet ten goede is gekomen. Aan spanning ontbreekt het evenwel niet in dit stuk. Verschillende komieke fi guren worden ten tonele gevoerd, die er veel toe bijdroegen om de toeschou wers een amusante avond te bezorgen. Dat „de Plankeniers", vooral in het laatste bedrijf, niet zo'n vlotte vertol king gaven, als we van hen bij vorige opvoeringen gewend waren, vindt zijn voornaamste oorzaak in de korte tijd van voorbereiding, die weer het ge volg is geweest van de noodzakelijk heid om op korte termijn van stuk te veranderen. Dit in aanmerking ne mend, kan gezegd worden, dat de spe lers en speelsters ervan gemaakt heb ben wat er onder de gegeven omstan digheden van te maken was. Maar „Goud en Antiek" was stukken beter! In zijn dankwoord deelde de voor zitter van „Apollo", de heer Jac. Bak ker Cz„ nog mede, dat dit corps op 27 Sept. zijn 35-jarig jubileum hoopt te vieren. BEROEPINGSWERK De Nederlandse Hervormde Gemeen te van Uitgeest heeft de toezegging van beroep gedaan op ds J. van Beek, pre dikant te Oosterland en Den Oever. Zondagmiddag hebben de besturen van de Anna Paulowna en de Zjjpe- en Hazepolder besloten de wegen voor het zware autoverkeer af te sluiten wat tot gevolg heeft gehad, dat de NACO een tweetal autobusdiensten, de lijnen Q van Alkmaar naar Schagen en AH van Schagen naar Den Helder geheel heeft moeten Haken, De reden van het weren van het zwa re autoverkeer ligt in het opdooien van de wegen, die, naar de polderbe sturen vrezen, volkomen worden stuk gereden als men wagens met een grote wieldruk toelaat. Behalve het uitvallen van genoemde lijnen heeft de NACO zich verder ge noodzaakt gezien een aantal andere diensten, die toet genoemde gebied aandoen drastische te wijzigen. De lijn O gaat tussen Den Oever en Hippo lytushoef voortaan over de Rijksweg en tussen Ewijcksluis en de Kooy rijdt deze dienst via de Betonweg. De lijn R gaat niet meer via Schagerbrug en Callantsoog maar van Schagen via de provinciale weg naar de Stolpen en vandaar langs de Rijksweg naar 't Zand. De ritten naar, van en via Anna Paulowna komen te vervallen. De bus sen van de lijn AC (Schagen-Wierin- germeer) rijden tussen Schagen en Oudesluis via 't Wad en de Flikker- dijk. In de maand Januari werd ingelegd f 14.957.49 (f 10.015.55) terwijl werd terugbetaald f 16.714.07 (f 8.197.47). Er werd dus meer terugbetaald dan in gelegd f 1.756.58 (vorig jaar meer in gelegd dan terugbetaald f 1.817.81"). Het aantal posten van inleg bedroeg 49 (53) en dat van terugbetaling 53 (39). Er werden 8 (14) boekjes uitge geven, in omloop zijn thans 364 (268) exemplaren. Het aan inleggers ver schuldigde kapitaal bedraagt nu f 346.484.12 (f 210.150.79). Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevond zich 1 boekje voor een pasgeborene. Op initiatief van de Hervormde en Ge reformeerde kerk te Julianadorp wordt vanavond in het gebouw van de Her vormde kerk een film vertoond be treffende het medische zendingswerk la Suriname. Zaterdagavond traden in zaal „Con- cordia" te Hippolytushoef voor de vereniging „Groninger Sproak" op de den van de „Groninger Martini" te Hoorn met een blijspel in drie be drijven van W. Eelssema, getiteld ,,'n Kerel". Als je geld hebt en van feesten houdt, zijn er mensen genoeg te vin den die met je mee willen doen, vooral als er voor hen betaald wordt. Dat ondervindt ook de rijke vrijge zel boer Hans Brouwer. Is deze vriendschap wel echt? Daaraan twij felt Brouwer en daarom staat deze vriendschap hem tegen. Hij besluit daarom te doen alsof hij zijn boerde rij er door heeft gejaagd en slechts door hard werken en vertrouwen van de mensen in zijn goede wil er weer boven op kan komen. De bejegening en het wantrouwen die hij nu ondervindt, zouden hem het geloof in de mensheid doen ver liezen als daar niet waren de werke lijke toewijding van zijn huishoudster Anna, de knecht Jan en de dienstbo de Cathrien. Ook de houding van zijn leveranciers is veranderd: smid Haarms toont zich een vriend in de nood, terwijl de manufacturier Kars- ten degenen typeert die geen ver trouwen hebben in de losbol. Er is een gelukkig slot met de over winning van boer Brouwer, hij wordt een degelijke boer en daarbij nog twee huwelijken: Hans Brouwer trouwt met z'n huishoudster en de knecht met de dienstbode Cathrien. Dit blijspel, vol van echte Gronin- sce volkshumor, werd door de leden van de „Groninger Martini" op uit stekende wijze gebracht onder regie van de heer Borgman. Hijzelf ver tolkte de rol van Brouwer, terwijl mw. Dijkstra die van de huishoudster Anne speelde. Hartelijk is er ook ge lachen om het uitstekende spel van Cathrien de dienstbode (mw Borg man) en Jan de knecht (de heer Hoo- geveen). Gré en Hillie twee vrien dinnen van Brouwer (mevr. Van der Houwen en mevr. Wiltjer), Harm Karsten ,de heer Jelsma) smid Haarms (de heer De Vries). Meuke, een oud vrouwtje (mw Bentheim) de vertolking van al deze rollen heeft er toe bijgedragen dat dit ge zelschap deze avond op Wieringen met de opvoering van ,,'n Kerel" een groot succes behaalde. 79. Toen het stamhoofd der Boel- woeghono's na zijn raadselachtige uit spraak onverwachts was verdwenen, keek Jimmy de professor met een ver bluft gezicht aan. „Ik kan nu niet vrij laten, tenzijzei hij tegen professor Propjos, „tenzij watDeze ant woordde niet dadelijk. „Wij zijn terecht gekomen in een land, Jimmy", zei hij, na enige tijd te hebben nagedacht, „waar alleen maar goede mensen wo nen. Het kwaad kent men hier niet. Het is een ideale samenleving van een paar duizend mensen, zoals er in de wereld geen tweede bestaat. Dat men ons gevangen moet houden, stuit hen zelf tegen de borst. Mijn vertrou wensman die mij dit alles heeft verteld, zei mij, dat wij een groot probleem voor hen waren. Toch willen zij ons niet vrij laten, omdat zij bevreesd zijn, dat wij de rest van de wereld zullen gaan ver tellen, wat wij hier gezien hebben, met het voor hen noodlottige gevolg, dat het spoedig uit zal zijn met hun rust „Maar wat bedoelde hij dan met dat tenzij"vroeg Jimmy. „Dat weet ik ook niet", antwoordde de professor. „Hoewel ik wèl een vermoeden heb. Ik 'denk namelijk, dat men ons op de proef zal stellen en dat als die proef gunstig uitvalt men ons toch nog zal laten ver trekken". Jimmy dacht hier even over na. „Dat lijkt mij niet uitgesloten", ant woordde hij. „Ik zal in elk geval op mijn qui-vive zijn". Toen weerklonk er achter in de zaal een stem, die hun beval de blinddoeken weer voor te binden. ZAANDAM. De Zaandammer B. v. d. W. zal één dezer dagen, wanneer hij een papier in zjjn bus krijgt waarop staat, dat hij uitgenodigd wordt 6 we ken in het Huis van Bewaring te ko men logeren, wel zuur opkijken. Gis termiddag is hij namelijk door de Alk- maarse politierechter, mr J. N. Alblas. tot deze straf veroordeeld omdat hij zich tegen de politie verzet en een treinconducteur op diens hoofd gesla gen had. Op 21 November van het vorig jaar was hij in kennelijke staat van dron kenschap te Zaandam in de trein ge stapt, richting Alkmaar. Maar hij had het de passagiers zo lastig gemaakt, dat de conducteur, die op deze zitting als getuige optrad, op een tussenstation de politie had doen waarschuwen de man maar over te nemen. In Castricum was dti dan ook gebeurd. De man verzette zich echter heftig en klemde zich uit alle macht vast aan de handgreep naast het portier, zodat er nogal enige mankracht aan te pas was gekomen hem los te „plukken". Met vijf minuten vertraging had de trein de reis toen voortgezet. De officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, had eveneens 6 weken geëist. Verdachte was niet op de zitting ver schenen. Dit is de 37-jarige Zweedse za kenman Kinnberg, die in Ber lijn een poging ondernam om Molotov tot betere gedachten te brengen en de vrede daardoor te bewerkstelligen. Tot een con tact met Molotov kwam het ech ter niet., wel met de Volkspoli- tiedie de volhardende zaken man de toegang belemmerde, hetgeen tot gevolg had dat Kinn berg prompt slaags raakte en nu over zijn vredelievende daad in de gevangenis moet nadenken. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Febr. 1000 kg uien 11.60—12; 35000 kg gele kool A 8.50—15.70; B 8.50—9; 14500 kg rode kool A 7.20—11.80; 12500 kg witte kool 6.30—9.40; 2400 kg peen B 7.50—8.50; 500 kg witlof I B 62—66. NOORDSCHARWOUDE, 15 Febr. 5000 kg uien 11,2011,40, grove 10.9011 en drielingen 13; 20.000 kg rode kool A 7— 11,40 en B 66,20; 15.000 kg gele kool 9,401610; 82.000 kg Deense witte kool 5.70—8.70. In de maand Januari werd bij de Helderse Nutsspaarbank op spaar bankboekjes ingelegd f 711.430.55 (vo rig jaar f 582.345.67) en terugbetaald f 567.048.98 (vorig jaar f 561.117.46). Er werd dus meer ingelegd dan terugbe taald f 144.381.57 (vorig jaar f 21.228.21). Het aan inleggers ver schuldigd kapitaal toedraagt nu f 10.189.090.87 (vorig jaar f 8.912.324.80) Het aantal oosten van inleg bedroeg 9929 (82:#) en dat van terugbetaling 4322 (4126). Er werden uitgegeven 312 (287) nieuwe boekjes, terwijl er werden in getrokken 114 (121). In omloop zijn thans 24644 (23352) exemplaren. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 26 (24) boekjes voor pasgeborenen (daarop plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1). De lediging van 445 spaarbusjes le verde een bedrag van f 6.795.01 aan kleine besparingen op. Namens B. en W. werd gistermiddag ten raadhuize door de dienst van Open bare Werken de bouw van vier winkels in Nieuw Den Helder aanbesteed. De volgende elf inschrijvingen kwamen binnen: C. van Essen f 57.800; Gebr. Smit f 56.615; M. C. van der Plas f 54.550; J. Roomeijer f 53.664; Minne- boo en Walboom f 53.600; Gebr. Tuin, 't Zand f 53.450; Starrenburg en Boer- dijk f 52.240; W. Veenstra en Zn. f.51.150;. Van der Gulik en Zn,, Waar land f 50.900; W. C. Koppen en Zn. f 49.830; G. Groot f 49.240. Voorts werd namens B. en W. het bouwrijp maken van gronden in het plan Nieuw Den Helder V aanbesteed. Hiervoor werden de volgende aanbie dingen gedaan: Aannemingsbedrijf Ken- nemerland, Heiloo f 132.200; Aanne mingsbedrijf Jos Albers, Beverwijk f 103.600; fa. Punt, Alkmaar f 102.300; Schobben en Franke, Rotterdam f 98.850; Twisk en Bosman, Castricum f 94.870; Verheul en Brouwer, Haar lem f 92.965; fa. Van Doorn en Zn., Den Helder f 92.700; Jac. van Oord en Zn., Utrecht f 91.400; J. G. Nelis, Haarlem f 86.770; Van der Laan en Doesburg, Borgsweerd f 79.990; J. P. de Boer, Schoorl f 71.790; A. van der Wiel, 's-Gravendeel f 48.775. „Wij hebben natuurlijk gevolg gegeven aan uw wens", aldus mr Breebaart, burge meester van Zijpe, nadat de heer De Boer, secretaris dier gemeente met vrouw, zoon en verdere familie door de raadsleden Doorn en Bax was binnengeleid, „om de viering van uw jubileum, veertig jaar in dienst der gemeente Zijpe, wegens familieomstandigheden in beperkte kring te vieren. Om uw woorden te gebruiken, die ge de laatste dagen nog al eens gebruikt: Veertig jaar is een hele tijd. Men kan niet begrijpen, dat het zo lang is. Veel hebt ge in die veertig jaar meegemaakt. Wanneer we dat alles zouden memoreren, zouden we de ge hele dag nodig hebben. Een paar jaren hebt ge de gemeente gediend als ambte naar, daarna waart gij het die als secretaris een reeks van jaren op de bres hebt gestaan voor de belangen van de gemeente. Ge hebt bewogen raadszittin gen meegemaakt, bewogen vergaderingen van het college van Burgemeester en wethouders, maar steeds waart gij het die, rustig, temidden der woedende haren, het oog gericht hield op de belangen van de gemeente". We hebben ook gekend de periode van goede samenwerking ondanks alle meningsverschillen en ik ben dankbaar, dat ik reeds weer een zo lange reeks van jaren heb mogen samenwerken met iemand van uw capaciteiten. Een reeks van jaren, die alleen onderbroken werd door het afscheid dat we in de oorlog moeten hebben beleven. Daarna kwam de arbeid weer op ons aanstormen en gij hebt dat werk verricht op een wijze, waarvoor de gemeente u niet erkente lijk genoeg kan zijn. Daarnaast stond ge volop in het maatschappelijk leven en ook daarvoor zijn we u ten zeerste erkentelijk. Het ambtenarenreglement staat u daarvoor een halve maand salaris toe, maar van veel groter waarde en betekenis is het ongetwijfeld, dat wij u de verheugende mededeling kunnen doen, dat het Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd u te benoemen tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Namens de leden van de raad en mijzelf heb ik. aldus mr. Breebaart. het genoegen u als persoonlijk blijk van waardering het ridderkruis er bij aan te bieden. Voor mevrouw De Boer, die een trouwe steun is geweest voor haar man in al die tijd, had burgemeester vriendelijke woorden en een prachtig bloemstuk. Het oude trammetje De l.eer De Boer dankte zeer ver rast voor deze hoge onderscheiding en liet zijn dank uitgaan in de eerste plaats naar H. M. de Koningin, maar ook naar Haar adviseurs. Er is veel gebeurd in deze periode. Er is ook veel veranderd. Toen ik veer tig jaar geleden de reis ondernam van uit Groningen naar Zijpe, was het laat ste deel met de tram. die verdwenen is. Zo is er veel verdwenen en er is veel gekomen. Aan al die dingen heb ik mo gen meewerken, maar dat veel tot een goed einde is gekomen is niet alleen aan mij te danken, maar evenzeer aan het gemeenteoersoneel dat mij op voor treffelijke wijze ter zijde heeft gestaan. Zij delen ten volle in de lof, die mij nu is toegezwaaid. Zowel met burgemees ter De Moor als met u, mijnheer ue Voorzitter heb ik op de meest prettige wijze mogen samenwerken, maar even zeer met de reden en clleges van B. en W. in hun verschillende samenstelling Dat gij daarbij mijn vrouw hebt be trokken is zeer juist gezien. Samen heb ben wij hier gewerkt, samen hebben wij ons hier zo thuis gevoeld, dat wij ook wanneer wij pensioen krijgen, hier niet meer weg willen. Hartelijk dank aan allen, die nu belangstelling tonen, maar vooral aan allen, die het ons in die veertig jaar mogelijk hebben ge maakt hier zo prettig en vruchtdragend te werken. Andere sprekers Wethouder P. J. Ott verklaarde blij te zijn, dat hij wethouder was bij dit jubileum omdat hij lang contact heeft gehad met de heer De Boer. Een con tact, dat begon met zijn inschrijving als jonggeborene in de registers van de bur gerlijke stand van Zijpe en dat niet meer verbroken werd, omdat de heer De Boer voor hem een imponerende fi guur werd, wanneer hij als schooljon gen in Schagerbrug speelde, nog in drukwekkender echter, toen hij als vo lontair ter secretarie onder diens al ziend oog kwam te staan en dat weer zeer levendig werd, toen spreker geroe pen werd deel uit te maken als lid van het college van B. en W. Gij loopt als een vaste lijn door mijn leven, maar met evenveel recht mag ik zeggen, dat gij één zijt geworden met ons. Zijpenaren. Dat is de grootste ver dienste van u geweest. Daarvoor bren gen wij u graag onze hulde, zij het dat we ons beschroomd gevoelen, omdat het college van B. en W. nu bestaat uit twee wethouders en twee ridders. U immers kunnen we gevoeglijk tot het college rekenen. Ik heb u zien komen, aldus de heer P. Doorn, die namens de raad sprak, en misschien is het mij gegeven u ook weer te zien vertrekken. In die daar tussenliggende jaren hebben wij u le ren kennen als iemand, die er goed op staat bij ons. Tal van burgers hebben niet alleen via de gemeente geprofi teerd van uw gaven, maar hoffelijk en hartelijk hebt gij allen te woord ge- "n menig goed advies geeevvr. Ook de heer Doorn bracht namens de raad de beste wenseri over. De heer Stolp overhandigde namens het gemeentepcrsoneel. dat in zijn ge heel in de raadszaal tegenwoordig was. een zilveren sigarettendoos en voor Toen ik pas burgemeester was, aldus mr Breebaart in zijn toe spraak tot de jubilaris, de heer J. A. de Boer, moest ik er eens een keer met hen op uit. Me vrouw De Boer vroeg, veronder- stellender wijze, dat het toch zeker wel niet over twaalf uur zou worden. Ik was toen zo se cuur om te zeggen, dat het ook wel één uur kon worden. Het werd intussen half drie, want we werden overvallen door zo'n ver schrikkelijke onweersbui, dat we anderhalf uur in een auto aan de kant van de weg hebben staan wachten. Ik durfde compleet niet verder rijden. Waarvoor mevrouw De Boer mij natuurlijk moeten excuseren. heeft mevrouw De Boer bloemen. Hij ge waagde van de toegenomen taak in de gemeente-administratie, die de jubila ris met zijn groot organisatievermogen de baas kon blijven, zodat hij ondanks zijn jaren steeds bij is t.a.v. alle wet telijke bepalingen. De heer Correljé, burgemeester van Callantsoog. sprak als oud-ambtenaar van de gemeente Zijpe. Zestien jaar heb ik onder u gewerkt, aldus de hem- Correlje en ik was eerst wel eens wat huiverig voor uw ijver en preciesie. Van u echter heb ik geleerd, practisch snel en overzichtelijk te werken en niets te laten liggen. Alleen, dat moet ik toch ook wel even zeggen, ge gaaft niet spoedig iets uit handen. Ik was er im mers precies vijftien jaar, voor ik de begroting mocht doen. Ook namens de collega's uit de om trek complimenteerde burgemeester Correlje de „goede kameraad" De Bo°r onder het aanbieden van bloemen. De gemeente-architect, de heer Groot prees de heer De Boer voor het grote begrip dat deze had getoond voor ie technische dienst, die hij heeft willen zien als een zelfstandig orgaan en die hêWl0hreonegTholpeniIijkC De heer De Boer dankte de sprekers daarna voor de vriendelijke woord?n er op wijzend, dat dit het derde jubi leum was Het gezelschap bleef nog «e- ruime tijd bijeen, waarbij verversfn- gen werden aangeboden en een sfem- ren vfeï vriendschap te bespeu- Dezer dagen is de heer J. de Groot, besteller bij de posterijen te Den Hel der, op het postkantoor in verband met zijn vijf en twintig-jarig jubileum gehuldigd. Officieel trad de heer De Groot op 13 Februari 1929 bij de PTT in dienst. Hij werd toegesproken door de directeur, de heer K. Keizer, hoofd besteller J. Borra en de heer A. G. van der Linde. Een muzikale gelukwens werd de jubilaris gebracht door d# Postfanfare. Bevallen: A. Beijer—Balijon, d. J. van den Engel—Gauw, z. E. de Ridder—Bronckers, z. D. Otten— Schouten, d. N. van der Plas— Boonstra, d. M. C. Tum—Slijkerman, z. P. Zeemande Maijer, d. J. van der MeulenBakker, d. F. J. W. NiggendijkerWeber, d. G. A. Klopper—Veenis, d. C. H. G. Ooster veeniHartog, d. M. W. Noordeloos- Visser, z. A. W. Asselman—Burger, d. E. van der WalRaven, z. M. A. van AmersfoortWever, d. T. KlaasseSlot, d. Ondertrouwd: L. Riemers en H. C. Slemmer. G. J. A. Evelo en E. M. A. Dunselman. J. H. H. van Os en M. J. Hengsdijk. W. R. van de Wint en M. Stevens. G. Bennink en A. M. ter Bruggen. H. A. Steeman en F. C. Herdt. G J. W. Effing en M. H. Koet. Gehuwd: Th. den Hartog en L, C. Coster. J. Slagwater en F. C. Smit. W. Bins en J. Aris. J. Hoogsteder en G 1'Istelle. W. Bosscha en N. Klingenhever. W. J. van den Heu vel en H. Lalleman. Overleden: G. Zoetelief, echtg. H. Revier, 71 jaar. A. de Rooij, m., 74 jaar. Gevonden: paar zwarte gymschoenen, rozenkrans, vulpen, zakmes, schaatsen, spaarbankboekje, portemonnaie met foto, twee zilverbons, sleutels, rood kin dertasje, blikdrager, kinderwanten, hoes van stuk geschut, stuk ijzer van kipauto, studieboek, witte gymschoen, paar witte wanten, bruingroene shawl, dameshorloge met lederen armband, vulpen, paar gebreide bruine kinder wanten, broodzak, zwarte poes met wit befje, bril, twee sleutelbossen. Verloren: bril, rijbewijs voor auto, paar Friese schaatsen, actentas, halve- litermaat, portemonnaie inh. plm. f 13, verchroomd dameshorloge, paar blauwe gebreide handschoenen. Het gezelschap „De schouwspelers" brengt vanavond in Casino het blijspel „Een vogel vliegt de wereld in" ten tonele voor het hier ter stede geleger de personeel van de Koninklijke Land macht. Onder auspiciën van de Helderse Sportraad behandelen de heren A. G. van der Linde en B. H. Perels van avond in het Roode Kruis-gebouw aan de Bankastraat het onderwerp „Sport" in de algemene zin. Op een gemeente-avond van de Nederlands-hervormde gemeente wor den vanavond in de Nieuwe KerK aan de Weststraat films over de Johanna- stichting vertoond. In de Tivoli-bioscoop staat nog tot en met Donderdagavond „De terugkeer van Don Camillo" op het programma, terwijl in de Witte bioscoop „Pony Express" wordt vertoond. De stichting „Rotterdamse Dier gaarde Blijdorp" verzorgt Donderdag avond in „Formosa" een filmavond voor de Nederlandse vereniging van huis vrouwen, afdeling Den Helder. under het aantal vanochtend op de \eemarkt aangevoerde koeien is het aan tal dieren van prima kwaliteit zeer £e- r*ng geweest. HoeWei de vraag betrekke lijk groot was bleek het aanbod toch niet in de behoefte te kunnen voorzien. Een aantal slagers slaagde dan ook niet. De animo voor kalveren is nog steeds groot genoeg; de aanvoer was redelijk en de dieren werden vlug verkocht tegen prij zen naar verhouding. Levend werden de dieren voor f 0,95— f 1.10 per kg genoteerd, afgeslacht voor f 1,20f i,5o en afgeslacht en uitgebeend tot f 2,— per kg. De aanvoer van 230 varkens bleek vol doende; er waren echter zeer veel lichte en dus incourante dieren onder. Naar mate de betere dieren verkocht worden daalde de animo voor de lichtere. Er werden 90 vette koeien aangevoerd. De eerste kwaliteitsdieren gingen voor f 2.80—-f 2.90 per kg van de hand. de iweede-kwaliteitsdieren voor f 2-60— f 2,90, de overige soorter voor f 2,40— 2,60 per kg. Zware, en vleesvarkens deden f 1.88— L94 per kg. lichte dieren f 1.74-f 1-80 en zeugen f 1.68-f 1.80 per kg.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6