Van het eiland Texel Nederlands Volkstoneel bracht „Miss Sherlock Holmes" Nieuws uit Anna Paulowna De raad Vrijdag Wieringen benoemt gemeentesecretaris V. V. V.-toneel in Callantsoog met „Op Hoop van Zegen" Komische thriller op het eiland Firma Van Straaten „draait" al weer IN HET KORT HET GEBEURDE IN NIEU WEDIEP J eugdwedstrij den van DOKEV Vervolg stadsnieuws OTV met „Het geheim van dr Spencer" in cantine Damnieuws van Texel KORTE BERICHTEN Hippolytushoef Bevredigende uitvoering van „Tempo" Breezand Diefstal van laarzen met f 50.- beboet Dë macht van het kleine BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Uit de Omtrek Urk Eend verkoos de vrijheid (nog) niet Afdeling Pro Juventute BURGERLIJKE STAND Brandweer gaat paraderen Stichting Verkoop Voervis De „witte dood" loeit nog steeds Twee gegadigden op de aanbevelingslijst Aantal leerlingen neemt nog steeds toe Scheepvaartberichton MARKTBERICHTEN BESOMMINGEN IJMUIDEN DINSDAG 9 MAART 1954 Het „Nederlands Volkstoneel" is op uitnodiging van het NVV naar Texel ge komen om er het stuk „Wat is waarheid" te spelen. Door een ongeluk, dat mej. Hamel overkwam, moest een ander werk uit het repertoire worden ge kozen: „Miss Sherloek Holmes". Aangekondigd als een komische thriller. Als het doek opengaat, is het eerst opvallende het suggestieve décor en de effectvolle verlichting. Zo kon op het toch niet bijzonder grote toneel een overvolle zaak in antiquiteiten ont staan, wat obscuur, wat rommelig, waar een schemerlicht geheimzinnig heid verspreidde, en waarop toch vol doende speelruimte overbleef. Het stuk zou men een parodie op een thriller kunnen noemen. De dwaasheid wordt ten top gevoerd als een met een gummiknuppel bewerkte man, eerst door de winkel waggelt en dan zo vriendelijk is in een kist te vallen, welke de „mepper" uitnodigend voor hem openhoudt. Er komen ge heimzinnige luiken aan te pas, lijken die uit kasten vallen en vele revol vers, gekraakte brandkasten en bijna alle personen blijken niet te zijn, wat zij schijnen. Behalve het meisje, dat uit een pro vinciestadje is gekomen om haar vriendin te bezoeken. Het meisje niet oversnugger, maar vasthoudend leest graag detectiveverhalen, ziet overal „iets" in en wordt daardoor een vreemde tegenstandster van een mis- dadigersbende. De rol van dit meisje werd bijna ge schreven voor Carla de Raet. Zij wist Verleden week Donderdag verwoestte een felle brand grotendeels de winkel met het magazijn van de fa. Van Straa ten in de Keizerstraat, en reeds giste ren heeft de energieke eigenaar in een ander perceel de zaken hervat. De brandschade bedroeg f 60.000 en men kan zich indenken, dat dit voor een zakenman een hele klap betekent, zelfs als de verzekering de schade dekt. De heer Nijpels kon evenwel op nummer 63 in de Keizerstraat een ander pand be trekken, dat weliswaar vrijwel bedrijfs klaar was, doch toch nog geheel moest worden ingericht. Tezamen met zijn personeel, fabrikanten en collega's is hij er in geslaagd de zaken rond te krijgen. Bij de heropening gisteren geleek zijn winkel, die weer ruim is gesorteerd, een bloemenhandel. De toneelgroep van de Vereniging van Marine-officieren, afdeling Den Helder, geeft deze week in de Marine- cantine aan de Buitenhaven een drie tal voorstellingen van de thriller „Het geheim van dr Spencer". Dit stuk van mr H. M. Planten wordt opgevoerd onder regie van de heer J. M. Ekkers. Morgenavond wordt een opvoering gegeven voor officieren met hun genodigden, Woensdagavond voor het Korps Adelborsten en Don derdagavond voor onderofficieren, korporaals en manschappen, alsmede voor personeelsleden van de Rijks werf. De bouw van 120 woningen en 15 garages aan de Oostzijde van de Jan Verfailleweg is door Openbare Wer ken namens B. en W. opgedragen aan de N.V. E. H. P. Duiker te Beverwijk. De heer S. J. Bouma, directeur van het Zuiderzeemuseum, houdt vanavond in de Vakschool een VU-lezing over het onderwerp „Kleur en fleur rond de Zuiderzee". De toneelgroep van de Vereniging van marine-officieren, afdeling Den Helder, geeft vanavond in de Marine- cantine de eerste van drie voorstellin gen van „Het geheim van dr Spencer" De sociale werkster der Nederlands- hervormde gemeente houdt op werk dagen (behalve op Maandag) 's mor gens van negen tot tien uur, en boven dien op Dinsdag- en Donderdagavond van zeven tot acht uur, spreekuur aan het adres Tweede Vroonstraat 8, tele foon 2469. In de Tivoli-bioscoop wordt heden- en morgenavond „Mule train" ver toond, terwijl het programma van de Witte bioscoop tot en met Donderdag avond „De laatste der Comanches" ver meldt. In „Formosa" wordt vanavond een bijeenkomst gehouden, waarin de middenstand zich nader zal beraden over de tentoonstelling, die in Octo- ber zal worden georganiseerd in het kader van „Den Helder—Marinestad De afdeling Den Helder van de Nederlandse vereniging van huisvrou wen houdt Donderdagmiddag, aan vangende om half drie, een hand- werktentoonstelling in de bovenzaal van café „Postbrug". De bestuurder van een personen auto uit Hillegom schrok op de Van Foreestweg zo hevig van een personen auto uit Julianadorp, welke uit een uitrit kwam, dat hij de macht over het stuur verloor. De wagen sloeg over de kop en kwam in een sloot terecht. De bestuurder bleef ongedeerd. Bij werkzaamheden op het beton- ningsvaartuig „Grevelingen" kreeg een arbeider van een werktuig een klap tegen een been. Enkele uren later be gon hij over pijn te klagen, waarna men hem overbracht naar het gemeen te-ziekenhuis „Parkzicht". elke kans, haar door de tekst geboden, uit te buiten, zonder in oevrdrijving te vervallen en bracht de dwaze excen trieke figuur tot spran'-elende werke lijkheid. De zotheid der situaties werd nog versterkt door de tegenstelling met haar robuste tegenspeler Hans Tiemeyer, als de misdadige imitatie arts. Het kleine frêle figuurtje behaalt ae overwinning. Deze twee kostelijke typen beheersen het stuk. De belangrijkste verdere medespe lenden waren Mary Smithuysen, F. Sterneberg (in plaats van Hans van Meerten) en Jan Hundling (op Texel bekend geworden door „De wereld heeft geen wachtkamer"), allemaal als „schurken" en Anita Menist, Ad van Gessel, Kitty van Wijk als de weinige „brave" mensen. Een geestig stuk met kostelijke ty peringen, dat velen helaas was de zaal niet uitverkocht een uitermate prettige avond heeft bezorgd. In de onderlinge competitie van de Damclub Texel werden deze week de volgende partijen gespeeld: eerste klas se: N. de GraafJoh. D. Bakker 02, C. van HeerwaardenP. Jansen 11, P. JansenC. Dijker 1 1; tweede klasse: J. KikkertJoh. Schoo 02, C. P. Burger—J. N. Rijk 1—1, J. P. StamW. A. van Zeijlen 11, A. van der SlikkeJb van Heerwaarden 02, derde klasse: P. BakkerSiem van Heerwaarden 02. Vandaag wordt de jaarlijkse ver gadering van de VVV Texel gehouden. In deze bijeenkomst wordt afscheid genomen van de naar Zeeland ver trokken directeur, de heer G. Oskamp. Onze plaatsgenoot, de heer P. Uitgeest, is geslaagd voor het kap perspatroons-examen. Voor adspirant-emigranten wordt Woensdag in hotel Texel een film avond over Canada gegeven. Zaterdagavond gaf het Wieringer amateurcabaretgezelschap „Tempo" een uitvoering in Concordia met een nieuw programma, bestaande uit schetsjes, zang, show en muziek. De publieke be langstelling voor deze uitvoering was goed. „Tempo" beschikt over enkele goede krachten, hetgeen al direct bleek na de opening in een schetsje „Archibald". Het duo „Niks en half niks" kon van het publiek een flink ap plaus incasseren. Het „Vepauli"-trio, zang met begelei ding van een guitaar, bracht mede van de beste nummers van deze avond, o.a. „Schoonmama" en en Ben Aldia. De Hollie-zusjes brachten een minder ge slaagd nummer. Onzeker, en de stem men passen minder goed bij elkaar. De Madei-eilanders, een show-num mer met muziek van twee guitaars en een hawaï-guitaar voldeed beter, hoe wel de 'zang leed onder het uitvallen van de microfoon. Decors waren goed. Na afloop van het programma vond de trekking van de verloting plaats. Prij zen vielen op de nummers 445 (hoofd prijs) 69 125 137 395 424 520 521 549 621 678 704 723 875 949 962 1123 1133 1199 Een schilder uit Breezand, J. N. v. d. P. werd gistermiddag door de Alk- maarse politierechter, mr J. N. Alblas veroordeeld tot een boete van f 50. of 25 dagen omdat hij vorig jaar een paar lieslaarzen had ontvreemd. Van A. S. uit Schagerbrug, die tegen iemand had gezegd: „Jij hebt drie een den van mij geslacht?" kon niet be wezen worden dat hij deze „beschuldi ging" in vragende vorm had geuit. Hoewel de Officier, mr dr J. M. Vel- linga wegens belediging een boete van f 20.— of 10 dagen tegen hem had ge vorderd, werd S. wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Plm. 180 DOKEV-jeugdleden hielden onderlinge wedstrijden en tezamen met de ouders van verschillende kleine turnsters en turners bevatte de zaal De Boer zeker wel een ruim twee honderd personen. Hieronder volgen de uitslagen. De afkortingen M., D. en E. achter de namen betekenen, dat de betrokkene een medaille, een diploma of een embleem ontving. Meisjes boven de 12 jaar, le graad: 1. Clara van Loon, 23.7 pt. M.; 2. A. van Gelderen, 23.4 pt., D.; 3. Jannij v. d. Berg, 22.9 pt. D. Idem: 2e graad: 1. Janny Vergouwe, 21.7 pt. M; 2. Ma nie Langereis, 20.6 pt. D. 3. Ria de Graaf, 18.9 pt. D. Jongens boven 12 jaar; le graad: 1. A. Vergouwe, 22.1 pt. M.; 2. A. Moerland, 21.7 pt. D.; 3. A. Hemmes, 21.3 pt. D. Jongens beneden 12 jaar: 2e graad: 1. Peter Muntjewerf, 15 pt. M.; 2. H. v. IJzendoorn, 14 pt. D.; 3. Abr. Kra nenburg, 13.9 pt. D. Jongens kleuters; 1, D Zeeman, 15.3 pt. M.; 2. Adri van Dijk, 15 pt. D; 3. T. Moerland 14.9 ptD Meisjes kleuters: 1. Tr. van Geest, 16.5 pt. M.; 2. R. Wis- sekerke, 15.6 pt. D.; 3. Adri Vergouwe, 15.2 pt. D. Meisjes beneden 12 jaar, le graad: 1. A. Broers, 22.1 pt. M.. IA. A. Sage], 22.1 pt. M; 2. A. v. Zweden 21.2 pt, D. 3. N. Schenk, 20.9 pt. D. Idem 2e graad: 1. A. Tijsen, 15.7 pt. M.: 2. A. van Ou- denaerde, 15.3 pt. D.; 3. Gré Bijpost, 14.8 pt. D. „De macht van het kleine" is de naam van de vereniging, die de strijd aanbindt tegen de epilepsie of vallende ziekte, waaraan één op elke 200 men sen lijdt. Een goed gekozen naam, want de 220.000 leden maken met hun 2'/j. cent contributie per week deze strijd financieel mogelijk. De vereni ging heeft een moder ingerichte kli niek, verpleeginrichtingen te Haarlem (Sarepta) en Heemstede (Meer en Bosch), consultatiebureaux in verschei dene plaatsen in ons land en een na- zorgdienst voor herstelde patiënten. De afdeling Anna Paulowna van deze vereniging bestaat 25 jaar en organi seerde ter gelegenhedi hiervan een bonte avond, waarop de heer Veen hof van Leeuwarden in 't kort iets van het. heilzame werk der vereniging vertelde en van de plannen die men nog heeft In Anna Paulowna (Breezand daar niet onuer begrepen) verlenen 360 gezinnen steun en het is vooral aan het vele werk, dat mej. M. Leijnse verzette te danken, dat dit naar verhouding grote aantal is bereikt. Ook daar wees de spreker op en bood haar voor haar grote toewijding het boek „Revolutie oer Eenzamen" aan. Wessel Dekker met zijn Vrijbuiters, Tonny Wilson, de jodelzanger, en Karei van Seben, de vrolijke sneltekenaar, verzorgden de bonte avond, waarop laatstgenoemde zich ook nog als zan ger ontpopte en een paar Franse lie deren ten gehore bracht. De jodel zanger had hij deed het aardig misschien bij een groot deel van het publiek het meeste succes, maar was er, ongewild natuurlijk, oorzaak van. dat er na zijn optreden en vooral na de pauze een rumoerige stemming in de zaal was, die een ongestoord genie ten van de muziek van de Vrijbuiters verhinderde. Zij, die echt kwamen om te luisteren, ergerden er zich aan en schaamden zich, dat het gezelschap met een totaal verkeerde indruk van de Polder huiswaarts ging. Wat moet het voor de sympathieke harde werkster, mej. Leynse ook een teleurstelling zijn geweest, dat jongelui uit haar eigen kring zich zo onhebbelijk gedroegen. Geboren: Margaretha, d.v. D. Blaau- boer en T. Verwer; Pieternella J„ d.v. L. v. Dijk en Jac. M. van Ham; Eliza- beth, d.v. D. v. Iwaarden en G. Luik; Christina, d.v. Jac. Blok en G. Lips; Cornelis A„ z.v. C. Okkerse en T. Dek ker; Jan, z.v. D. M. Heijligenberg en Sj. Drenth; Roelof, z.v. C. D. Prins en M. van Stipriaan; Clasina M., d.v. C. J. Janson en A. Jonker; Margaretha E. M„ d.v. W. W. van Haaster en A. C. Ruigrok; Johanna M., d.v. W C. Fhi- lipsen en A. M. van Trappen; Anna M. W„ d.v. C. J. Smiers en C. Rustenburg; Simon P., z.v. S. P. Ruiter en M. I. Braam; Eleonora E., d.v. W. H. van Eldik en A. Miero; Johanna G. M., d.v. G. van den Berg en K. Rosloot; Sapke, d.v. J. Fledderman en L. Braaksma. Ondertrouwd: G. Otten en A. P. Dek ker; Joh. Tuin en L. A. Kortekaas; C. Braas en M. Zwart; P. de Graaf en E. Schut; B. Hueting en A. M. van Duin; P. van Duin en G. de Boer. Getrouwd: J. W. Strooper en A. G. Smakman; J. S. Moorman en A. P. Koster; Joh. Tuin en L. A. Kortekaas; C. Braas en M. Zwart; G. Otten en A. P. Dekker; P. de Graaf en E. Schut; B. Hueting en A. M. van Duin. Overleden: wed. Joh. Hijman-de Jonge, oud 74 jaar; C. F. Polet Sz, oud 3 jaar; wed. G. Kuiken-van der Mo len, oud 77 jaar. Ingekomen personen: mej. M. Wilms van Haarlem; mej. E. Siebenga van Heemstede; Joh. A. van der Vlugt- Schilder van Schagen; A. Diepgrond en gezin van Zaandam; wed. A. van den Hoek-Zegers van Heiloo; B. A. Dekker van Ilpendam; H. J. en B. C. V. Kwa- kernaat van Den Helder; J. C. Keuris en gezin van Den Helder; A. Fierens en echtg. van Dreischor; J. Fledder man en gezin van Wieringermeer; J. J. de Graaf en gezin van Haarlemmer- liede; J. de Vriend en gezin van Oude- lande (Z.); C. A. Fraas en gezin van Blokzijl. Vertrokken personen: A. P. Moor man-Koster naar Den Helder; A. G. Strooper-Smakman naar Den Helder; N. Koelewijn en echtg. naar Canada; C. Wiggers naar Australië; P. Menist- Borst naar Velsen; J. E. P. Ligtendag daar Wieringen; H. Sibma-Korhorn en kinderen naar Amsterdam; Joh. C. Berg-Alders naar Sassenheim; C. M. Ruijter-Alders naar Wervershoof; A. D. Borgo naar Amsterdam; W. C. J. Preijde naar Canada; F. Schrauwen naar Hoeven (N.B.); wed. M. E. Holtz- Bakker naar Den Helder- P. A. Droge en echtg. naar Barneveld; J. Steen en echtg. naar Wieringermeer; Joh. Nie- kerk naar Amsterdam; L. A. Tuin-Kor- tekaas naar Zijpe; K. L. Mels en gezin naar Wieringermeer; mej. N. T. IJssel- stein naar Wieringermeer; M. Renooij naar Alkmaar; mej. A. Blees naar Naarden; A. dé Vries naar Schagen; Jac. Alherda en echtg. naar Schagen; N. J. Buren naar Canada; P. J. W. Vie- veen-Hoogenbosch naar Beek (L.)Joh. Voorthuysen en gezin naar Den Hel der; B. M. Holtrop en gezin naar Ame rika; .wed. R. Zwart-Koppes naar Scha gen. OFFICIER VAN JUSTITIE BENOEMD Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot officier van Justitie bij de Arron- dissements-rechtbank te Haarlem, mr B. van der Burg, thans substituut officier van Justitie bij voormelde rechtbank. Zaterdag werden alle aanwezige vogels, die tijdens de strenge vorst in het dierenasyl te Urk waren gebracht, in vrijheid gesteld. Een eend. die werd losgelaten, streek na een verkennings vlucht weer bij het asyl neer. Wel licht stond hem het vele ijs in het IJselmeer niet aan en verkoos hij lie ver nog een paar dagen bij zijn colle ga's in het asyl te blijven, waar hij, onder vreugdegesnater, verslag uit bracht van zijn bevindingen en zeer vrolijk deed, toen hij weer veilig in zijn kooi zat. Het asyl te Urk is dan ook deze winter een ware toevlucht in nood geweest. Het is de moeite waard om des morgens de zwermen vogels te zien, die bij het asyl verschijnen om gevoed te worden. Dezer dagen werd hier opgericht een afdeling van Pro Juventute. Deze ver eniging werkt in het algemeen ter be scherming van de jeugd tegen crimi naliteit, tracht jonge mensen buiten de rechter te houden en als ze eventueel toch zover zouden komen, ze weer in het rechte spoor te leiden. Het gaat hier voor een leeftijd beneden de acht tien jaren. In het bestuur werden be noemd plaatselijke predikanten, burge meester G. Keyzer en dr Heidinga. Voorts zal het bestuur nog worden uitgebreid. Geboren: Cornelis, zv Lucas Visser en Trijntje Weerstand Jan, zv Jelle Kos en Cornelia Visser Iske, dv Louwe Kaptein en Dirkje Bakker. Ondertrouwd: Jacob Snoek en Ma- rijtje Keuter. Overleden: Meindert van Urk, 79 jr„ echtgenoot van Klaasje Ras Petro- nella Ruiten, 16 jr., dv Engel Ruiten en Zwaantje Bakker. Vorige week werd op enigszins officiële wijze aan de plaatselijke brandweer de nieuwe uniformkleding uitgereikt. Onze brandweerlieden doen nu niet onder in hun uitrusting voor brandweren elders. Bij de eerstvolgen de oefening wordt een mars door Urk gemaakt en zal men kunnen zien, dat er nu niets meer aan mankeert. De Stichting Verkoop Voervis hoopt dit jaar de werkzaamheden te begin nen. Thans is officieel overgegaan tot het vormen van een bestuur. Gezien de stichting Verkoop Voor Vis is uitge gaan van Urk nemen voor Urk twee personen in het bestuur zitting. Voor de andere plaatsen, die zijn aangeslo ten, per plaats één persoon. Voor Urk werden gekozen: G. Nentjes en Klaas Visser. Opnieuw heeft de „witte doodin Oostenrijk toegeslagen en zijn af. gelopen weekend talrijke slachtoffers te betreuren geweest. Men is druk bezig met het reddingswerk in het nog steeds door nieuwe lawines bedreigde land. De raad van Wieringen staat Vrij dagavond weer voor enkele belangrijke beslissingen, o.a. de benoeming van een gemeente-secretaris. Na een nieuw onderzoek der candi- daten en deskundig advies wordt de volgende aanbeveling aangeboden: 1. N. H. Klomp, hoofdcomm. ter secr. v. Wieringen; 2. W. M. v. d. Velde, hoofdcomm. ter secr. v. Langedijk. „Op Hoop van Zegen" doet het nog altijd. Dat is wel heel duidelijk aan het licht gekomen op de toneelavond, die Ben de Vries de inwoners van Callantsoog aan bood in zijn Zaterdag geopende zaak. De toneelgroep van de VVV heeft er een doorslaand succes mee. behaald. Dat bleek wel duidelijk uit de onverdeelde aan dacht, waarmee de stampvolle zaal heeft geluisterd en heeft meegeleefd. De toestanden mogen veranderd zijn, de outillage van de schepen verbeterd, het drama van de zee, heeft voor het overige, vooral aan de zeekant nog niets van zijn bekoring verloren. Regisseur Jan de Wilde heeft met zijn speelsters en spelers (wat heeft dit stuk' immers een grote bezetting, er moest dan ook weer een beroep wor den gedaan op mensen, die de planken reeds weer de rug hadden toegedraaid), een onverdeeld succes geoogst. Natuur lijk is de ene speler meer begaafd dan de andere, maar de onvolkomenheden, de momenten, waarop men verzucht: Wat jammerdie waren er nu eens niet. Mevrouw Mooij-Doorn heeft ons we ten te boeien vanaf het eerste moment wanneer ze achter de kippen jaagt, tot het laatste, waarop ze met haar pan netje soep het rederskantoor verlaat. Jan de Wilde was een fel opstandige Geert, die menigmaal wist te ontroe ren, terwijl de heer J. Zwaan als Ba rend, de angstige, de weifelaar in mi miek en dictie zodanig was, dat de zakdoeken te voorschijn kwamen. Jo werd door mevrouw' De Vries-Heins zo vertolkt, dat het publiek zich geheel in haar toestand kon indenken. En wat maakten de neeren A. de Wit en S. Vogelzang van de diakenhuismanne tjes Cobus en Daantje een paar koste lijke typen, zonder in overdrijving te vervallen. Van geheel andere aard stonden daar tegenover mevrouw Janse-Heins en mevrouw Glasbergen-Thomasz, die de sfeer van het redersgezin uitstekend wisten weer te geven als redersvrouw en Clementine, waarbij de laatste voor al in de momenten als ze met de vis sersvrouwen meevoelde uitstekend was. Zoals ook in de scène tegen de dronken Simon, een goede creatie van de heer A. Langeveld. Zijn dochter Marietje was in haar leed over het verlies van haar verloofde Mees, res pectievelijk eenvoudig en goed uitge beeld door mevrouw De Wilde-Vos en de heer J. Buis, goed op dreef. Dat kon trouwens gezegd worden van de vrou wen, die de benauwende scène speel den in het derde bedrijf, als ze in de hut van Kiertje zitten te luisteren naar het geloei van de storm. Mevrouw Brantcnaar als Saart en mevrouw Van Weert-Mooij als Truus voelden de situ atie goed aan, terwijl ze de zaal tot ontroering brachten op het kantoor van de reder, Clement Bos, een harde onsympathieke rol, die de heer Kalf volkomen beheerste met als getuige boekhouder Kaps, een pracht typering van de heer Schmidt. Tenslotte nog een oude muzikant, Jelle, zo natuur lijk als we het nog zelden zagen. Dat alles, gevoegd bij prima rolkennis, goede grimage van Veenis en verzorg de toneelaankleding, maakte, dat wij konden schrijven van een volkomen geslaagde uitvoering. Ben de Vries bracht aan het eind dan ook volkomen verdiende bloemen en sigaren. Tot laat in de nacht duurde de feestvreug de voort in de zaal van het nieuwe ho tel, dat aan de heer en mevrouw De Vries als begin ongetwijfeld een paar onvergetglijke dagen heeft bezorgd. Nog heei lang heeft het feest voortge duurd onder de vrolijke klanken van het gezelschap Van Twuijvers muziek. Albireo, pass. 8-3 St Pauls Rock naar R'dam Alhena, 8-3 n.m. van Santos te Montevideo verwacht Alpherat, 7-3 van Las Palmas naar Antwerpen Arends- dijk, 9-3 te Buenos Aires verwacht Arundo, pass. 7-3 Gibraltar naar Fal- mouth Aagtekerk, 7-3 van Hongkong naar Manilla Algenib, 7-3 van Rio de Janeiro te Santos Alkaid, 8-3 van Ant werpen te R'dam Alphard, 7-3 van Pa- ranagua naar Santos Argos, 6-3 van A'dam naar Lissabon Blitar, 7-3 te Port Kembla Blommersdijk, 7-3 te Norfolk Boskoop, 7-3 van A'dam naar Ham burg Billiton, 7-3 van Kaapstad naar Port Elizabeth Boissevain, 9-3 te Kaap stad verwacht Borneo, pass. 7-3 Gi braltar naar Port Said Caltex Pernis, pass. 7-3 20.10 uur Vlissingen naar Sidon Congostroom, 7-3 van Freetown te A' dam Callisto, pass. 7-3 Flores naar En geland Caltex Padang (t), pass. 7-3 Sabang naar Singapore Caltex Pernis (t), 7-3 van Antwerpen naar Sidon Drente, pass. 8-3 6 uur Kaap Bon, 14-3 te R'dam verwacht Dalerdijk, 8-3 te Galveston Eemland, pass. 7-3 Finisterre naar Zuid-Amerika Enggano, 8-3 van Aden naar Suez Erinna (t), 7-3 van Stanlow naar Curacao Garoet, 7-3 van Port Sudan naar Suez Groote Beer, 7-3 190 mijl west van Scillys naar Hali- fax Groote Kerk, pass. 8-3 6.40 uur Vlissingen naar R'dam Hathor, pass. 8-3 Finisterre naar Tunis Hoogkerk 9-3 van Hongkong te Djibouti verwacht Johan van Oldenbarnevelt, 7-3 60 mijl noord ten westen van Alexandrië naar A dam Lindekerk, 7-3 Ouessant ge- pass. naar Port Said Larenberg, 7-3 van Freetown te A'dam Laurenskerk, 6-3 van Karachi te Bombay Marie- kerk, pass. 7-3 Gibraltar naar Genua Oranjefontein, 7-4 430 mijl zuid-zuidoost van Dakar naar Las Palmas Ondina 8-3 van Rangoon te Calcutta Overijsel' 7-3 van Bremen te R'dam Peperkust' pass. 8-3 9 uur Vlissingen naar Antwerpen Prins Maurits, pass. 8-3 Gibraltar naar alcncia Roebiah, pass. 7-3 Suez naar Colombo - Rotula (t), 8-3 te Curagao - Rijndam, 6-3 180 mijl zuidoost varw Sable Ei naar Cobh Roepat, 713 van Mar- scille te A'dam Tara, verm 8-3 van Buenos Aires naar R'dam via Montevideo „ia 7'? van A'dam naar Indone sië - Themisto, 6-3 van Norfolk naar Voor de functie van badmeester/ schoolschoonmaker van het schoolge bouw aan de Parklaan luidt de opge maakte aanbeveling: 1. A. Kaan; 2. M. Heijblok3. K. Hille, allen te Hippo lytushoef. Het Kon. Wilhelminafonds vraagt verhoging van het gemeentelijk subsi die, thans gebaseerd op Va cent per in woner, tot 1 cent per inwoner. Vergoeding wordt gevraagd voor het vakonderwijs in machineschrijven aan de ULO-school. De kosten bedragen naar raming f 10.per week voor 3 lesuren. B. en W. komen met voorstellen toe passing te geven aan de bekende re gelingen tot het beschikbaar stellen van bijdragen in verband met krot opruiming en huurverlaging van z.g. bejaardenwoningen. Opgemerkt wordt dat momenteel weinig van de regelin gen zal worden geprofiteerd, doch B. en W. zijn voornemens de krotoprui ming (ook keten krachtig ter hand te nemen en in een aantal jaren een 100- tal van deze slechte woongelegenheden in de gemeente te liquideren. De be- w.oners der nieuwe woningen zullen dan een huurreductie krijgen. Ook de bouw van bejaardenwoningen zal wor den gestimuleerd. Voor een goede wegafronding aan het einde van de Laan Bloys van Treslong te Den Oever bij de Zwinstraat wordt een grondruiling voorgesteld met de heren C. Halfweeg en P. Bakker, al daar. Ook voor een verbreding van de Boltstraat kunnen weer enkele grond- stroken vóór de huizen worden over genomen, thans van de heer P. C. Grin, bij de percelen Beltstr. 38 en 40. De minister van Maatschappelijk Werk wenst te worden ingelicht of de omstandigheden op huisvestingsgebied in bepaalde gemeenten in de loop der aren zijn gewijzigd. In dat geval zou de minister toepassing kunnen geven aan art. 31 der Woonruimtewet 1947 en ten aanzien Van die gemeenten deze wet geheel of gedeeltelijk niet van toe passing kunnen verklaren. Hierbij wordt o.a. gedacht aan het vrijlaten van woningruil, het vrijlaten van wo ningen boven een bepaald huurbedrag, het onttrekken aan het gemeentelijk huisvestingsbeleid van de z.g. dienst woningen, van de z.g. voorkeurswonin gen etc. B. en W. zijn van oordeel, gehoord het advies van de commissie Woon ruimtewet, dat voor deze gemeente de tijd nog niet is gekomen bepaalde be moeiingen aan het gemeentelijk beleid te onttrekken. Nederland Tabian, 7-3 te Los Angeles Tomini, pass. 7-3 Kaap St Vincent naar R'dam Waterman, 600 mijl o°st van Kaap Race naar Halifax Wonosari, pass. 6-3 12 uur van Malta naar Tand jong Priok Zeeland (KRL), pass. 6-2 14 uur Azoren naar Halifax Zuider kruis, 7-3 150 mijl zuid van Tenerifie naar Kaapstad. NOORDERMARKTBOND, 8 Ma,-rt. 2000 kg uien 8,90—9,20. grove 8,10 e" drielingen 10; 6000 kg peen B 5,40 en C 5; 43.000 kg rode kool 7—11,50: 2000 kg gele kool 10—12,30; 40.000 kg Dee"^ witte kool 6—7.90. Doorgedraaid: 18.00" kg rode kool en 4000 kg witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Maart. 3000 kg uien 8,90—9,40, grove 8,20—8." en drielingen 15.10—15.20: 14.000 kg rod kool A 7—11,70 en B 7—7,30; 9000 kg gele kool A 7.60—7,40 en B 7,40—1°-5U' 13.000 kg wite kool 6—10. De besommingen van Maandag ren IJm. 103 „Vikingbank" f 23 j IJm. 10 „v. Hattem" f 23.800.—1 ier met f 27.600.— IJm. 14 f 12.25U. IJm. 283 f 10.760.—IJm. 74 f467U,--> Sch. 107 f4010.— VI. 83 f 3500.— R° i. f3610.— Kw. 40 f 16.350.KW. f 14.470.—Kw. 114 f4640.-; K f 4620.— Kw .69 f4530.— Kw' 7 f3650.— Kw. 59 f 2370.— Kw .ij f 4440.— Kw. 104 f 2960.— Kw- f 3080.— Kw. 127 f5790.— KW- L f 5090.— Kw. 138 f4310.— Kw- f 1600.— Kw. 98 f 3780.— Kw f4410.— K 133 f4220.-: Ro 3 ff5 ,7 Wr. 33 f 3530.-- IJm. 5 4260.—Am' ,g f4590.— Am. 16 f 4500.— Am' 4380.—.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6