Stad en omgeving Wapenschild onthuld aan boord van mijnenveger „Bedum" Afscheid baas J. Toes van de scheepsbeschieters VVV Texel nam afscheid van directeur G. W. Oskamp Chefarine .4" Texelaars „vergaten" de strand vonder te berichten Burgemeester Spoelstra over zijn welvarende gemeente Lezers spreken imsmsmssm. B. en W. van Bedum op bezoek Officiële ontvangst door Commandant Mijnendienst IN HET RORT Publiek kan schepen bezichtigen \^oor arbeider om te Belangstelling was zeergroot Balken op het strand Julianadorp JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Het weerbericht via de telefoon Vlootweek te Rotterdam ovdueiuicii Algemene vergadering Ambachtsschool Tussen Haaks en Kuit je Gezien employé van de Rijkswerf met pensioen Zitting hoofdstembureau 4 beroemde genees middelen tegen griep Van de bridgetafel Jaarlijkse feestavond Plattelandsvrouwen Legerauto in de sloot JVC ontvangt Kaagvogels Geldboetes van f 50.- tot f 100.- BESOMMINGEN IJMUIDEN rische naar het industriële gelegd. Er staan nu verscheidene fabrieken, o.a. een zuivelfab" 'c, die als de grootste ERCüNS IN HET HART Ht. Ms. „Bedum" i, Si.,e,„„rge„ ee„ wapenschild onthuld, dat de opvarenden tot in lengte van dagen zal herinneren aan de kleine Groningse gemeente, welker naam deze mijnenveger der Koninklijke Marine draagt. Liggende in het Bassin, lus sen haar zusterschepen „Beemster" en „Borculo", ontving de „Bedum' het college van B. en W., dat voor deze bijzondere gelegenheid was uit gebreid met prof. Boerma uit Den Haag. Deze hoogleraar, wiens wieg in Bedum heeft gestaan, stelt bijzonder veel belang in de Koninklijke Marine en wilde graag van de plechtigheid getuige zijn. Het gezelschap werd op het terrein van de Mijnendienstkazerne verwel komd door de Commandant Mijnen dienst, kapitein ter zee C. Hendrikse, en daarna door de kolonel aan boord geleid. In het gangetje benedendeks, tegenover de hut van de commandant van de „Bedum", de luitenant ter zee der tweede klas™ D. T. Vis, was vooralsnog aan het oog onttrokken door de Nederlandse vlag het wa penschild aangebracht. Het is een fraai werkstuk in gekleurd relief van de kunstenaar Anno Smit uit Eelder- wolde. Het toont het wapen van Be dum met de drie symbolische voorstel lingen: het kruis, de wetsrollen en een spade. Alvorens het schild te onthullen sprak de burgemeester van Bedum, de heer J. N. Spoelstra, een rede uit, waarin hij allerlei interessante bijzon derheden over zijn gemeente vertelde. „Wij kunnen ons voorstellen, dat U even weinig van Bedum weet als wij van de Mijnendienst," aldus de burge meester, die het op hoge prijs stelde, dat het contact van weerszijden wat nauwer kon worden aangehaald. De gemeente Bedum, ongeveer tien kilometer ten Noorden van Groningen gelegen, telt circa 7500 inwoners. Het is dus een kleine gemeente, maar de activiteit, die er heerst is groot. Lang zamerhand is het accent van het agra- van Europa te boek staat. Sprekende over de geschiedenis van Bedum her innerde de heer Spoelstra aan de Evangelie-prediker Walfridus, die in de achtste eeuw is gesneuveld in de strijd tegen de Noormannen. Terugkerende naar het heden noem de burgemeester zijn gemeente zeer welvarend. „Gij behoeft het niet te betreuren, dat de naam van zo'n wel varende gemeente aan één van Uw mij nenvegers is gegeven," zei de heer Spoelstra, die daarop het wapenschild onthulde. Kolonel Hendrikse aanvaardde het geschenk met een enkel kei-nacht' woord, zijn gasten er op wijzend, dat Hr. Ms. „Bedum" behoort tot de veer tien kustmijnenvegers, welke in het kader van het programma voor weder zijdse bijstand van de Amerikaanse marine werden overgenomen. De kolo nel bood het gezelschap, dat mede be stond uit de wethouders R. Visser en T. W. de Winter en loco-secretaris J. van der Laan, een rondgang op Hr. Ms. „Bedum" aan. Met grote belangstelling namen de Groningse bezoekers kennis van inrichting en uitrusting van de mo derne mijnenveger. Tot besluit van het bezoek bood de Commandant Mijnendienst het gezel schap een lunch aan. Burgemeester J. N. Spoelstra van Bedum tijdens het uitspreken van zijn rede aan boord van Hr Ms mijnenveger „Bedum". Achter hem de Nederlandse vlag, die nog het wapenschild bedekt houdt. In het Tivoli-theater wordt van avond een voorstelling gegeven van Charles Chaplin's film „Limelight". Vanmiddag om half drie wordtin de bovenzaal van café Sanderse op het Koningsplein een handwerktentoon- stelling geopend van de afdeling Den Helder van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen. De sociale werkster van de Ge zinszorg der Ned.-hervormde gemeen te houdt spreekuur op alle werkdagen (uitgezonderd op Maandag) van negen tot tien uur, en bovendien Dinsdag- en Donderdagavond van zeven tot acht uur; 2e Vroonstraat 8, telefoon 2469. Dit is het wapen van Bedum, dat benedendeks van Hr Ms „Bedum" iverd aangebracht. Van 12 tot 18 Juni zal op de Maas te Rotterdam door de Koninklijke Marine een vlootschouw worden gegeven. Hier aan zal worden deelgenomen door Hr Ms vliegdekschip „Karei Doorman", de nieuwe kruiser Hr Ms „De Zeven Pro vinciën", de schenen van oefensmaldeel viif, Hr Ms to:-pedobootjagers „Evert- sen" en „Kortenaer", Hr Ms fregatten ..De Zeeuw" en „Van Arnstel" en Hr Ms onderzeeboten „Zeeleeuw" en „Tijger- haai". Verder Hr Ms radio-radar in structieschip „Soemba", HrMs onder- zeebootbestrijdingsoefenschip „Marnix", benevens waarschijnlijk nog enige klei nere oorlogsschepen. De schepen zullen dagelijks door het Publiek kunnen worden bezichtigd. Hiervoor zullen toegangsbewijzen wor den uitgegeven tegen betaling van een kleine vergoeding voor administratie kosten. Op de schepen zullen oefenin gen worden gehouden en demonstraties worden gegeven. De schepen zullen zo- ui® Semeeri worden, dat zij voor het Publiek gemakkelijk bereikbaar zijn. Hierbij is in hoofdzaak gedacht aan ae Parkhaven en de Parkkade. Des avonds zullen de schepen zoveel moge lijk worden geïllumineerd. Het ligt in de bedoeling, dat op verscheidene tijd stippen en plaatsen" in de stad taptoes suilen worden gehouden .door de Mari- merskapel van de Koninklijke Marine. Dok staat een mars door de stad op Program, waaraan vlootpersoneel, adelborsten en mariniers zullen deel- uerr.en, benevens de Marinierskapel en ue tamboers en pijpers van de Mari niers. De bedoeling van deze vlootweek is "et publiek gelegenheid te geven het contact met de Koninklijke Marine te groten of te vernieuwen en tevens *hnis te nemen van de staat en de ontwikkeling van de vloot. In de sclieepsbeschieterswerkplaats van de Rijkswerf werd gistermor gen afscheid genomen van de heer J. Toes, baas der scheepsbeschieters, die om gezondheidsredenen de dienst met vervroegd pensioen verliet. Vooraf werd de heer Toes ontvangen door de directeur, kapitein ter zee P. A. Riedel. Collega's en ondergeschikten maakten hem het afscheid licht door de sympathieke wijze, waarop zij de scheidende baas voor het laatst van hun waardering lieten blijken. Blaatsing van deze stukken betekent met, dat de redactie met de tnlicua instemt. Zy acht Kennisneming ervan echter van algemeen belang en zy ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. ±Jen kappcijycuiciiMC wjxtien jaar icvug ais jLüie Decuenue I pius fooi ue prijzen waren toen: knippen i 0,26; meneren 0,15. Het Kappersoëarijf goia als iret siecntst betaalde Deroep ten dit was algemeen bekena). Thans zijn ae prij zenknippen t 0,76 a f o.yo; saneren i O,do ft 10,45. Het loon is thans c.a.o.-regeling f 41,75 plus i'oöi. De sociale lasten voor ae patroon zijn hoog, de kosten voor ge- reeaschappen en onderhoud zaak 5 a 6 maal zo duur. Kappersbediende vraagt zich nu vaak af waar haalt patroon het loon vandaan, hetwelk zeven maal hoger ligt dan vijftien jaar terug en de prijs voor het werk Kappersbediende is twintig jaar in het vak, heeft zes jaar vakschool, is getrouwd; in het vak is geen pensioenregeling, bij ziekte krijgt hij 80 pet. van f 41,75. De fooi, die als extra bedoeld is, moet zijn loon nog 'n beetje goed maken. Weet ar beider, dat er pl.m. 20 kappersbedienden op de R.W. I werken, dat er kappers zijn die steun krijgen, dat er patroons zijn die hun zaken sloten om arbeider te worden, dat er meer zaken zijn waar geen bediende is dan wel? Waarom! Omdat er ten eerste geen jongen in het z.g. beste vak wil, ten tweede omdat de zaken een 1ste of 2de bediende niet kunnen betalen. De prijs die u bij de kapper betaalt is niet te hoog, maar de kapper was vroe ger schlemiel Er is één kans: laat uw jongen kapper worden om mee_, te genieten, EEN KAPPERSBEDIENDE. In de algemene vergadering van de vereniging „Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken", die op Maan dagavond 22 Maart in het gebouw van de Nutsspaarbank wordt gehouden, ko men o.m. het verslag over het dienst jaar 1953 en de begroting voor 1955 in behandeling. Gisteren arriveerden in Den Hel der drie Duitse kustvaarders, de „Agir" met asphalt op weg naar Duis burg, de „Brandaris" met asphalt on derweg naar Keulen, en de „Auguste" met lijnkoeken voor Antwerpen. De reddingboot „Prins Hendrik" keerde terug uit Rotterdam, waar zij is gedemagnetiseerd. Het is morgen hoog water om 0.25 en 12.45 uur, en laag water om 6.45 en 19.15 uur. De temperatuur van het zeewater was 3,2 graden Celsius. Dat de voorzitter, de heer J. C. Rab, op de jaarvergadering van de VVV Texel autoriteiten welkom kon heten als burgemeester De Koning en zijn echtgenote, de heer D. Breebaart, voorzitter van de Federatie van Noordhollandse VVV's, de heer O. van de Gronde, directeur bin nenland van de ANVV, de heer Schreurs van de economisch technolo gische dienst, en de ereleden W. H. Lap en R. J. Daalder, bewees dat de vergadering een bijzonder karakter droeg. Het pleit voor de persoon van de heer G. W. Oskamp, dat zijn afscheid een zo grote opkomst van VVV-leden veroorzaakte. „Er zijn", zo merkte de voorzitter op, „ditmaal bijzonder veel dames aan wezig en dus moet ik dat wel in ver band brengen met het afscheid dat voor de deur staat. Maar", zo voegde hij er aan toe. „Honi soit qui mal y pense". Iemands goede hoedanigheden worden gemeenlijk pas belicht als de persoon in kwestie gaat vertrekken. Maar in elke geval was de lof die wij de heer Oskamp hoorden toezwaaien niet alleen zeer groot, maar ook bij zonder gemeend. Voorzitter Rab noem de hem een bijzonder goede propagan dist en bewees dit met de enorme toe loop van vreemdelingen naar Texel, niet alleen uit ons eigen land, maar uit alle landen van Europa. Een goed organisator waarvan Texelaars en vreemdelingen elke zomer door de goede zomerprogramma's kunnen pro fiteren. Een goed koopman, hetgeen blijkt uit de bloei van een vereniging, die is uitgegroeid tot een werkelijk bedrijf met e ?n winst van meer dan f 4000. Door zijn beminlijk optreden en zijn vlotte omgang heeft hij de harten van leden en vreemdelingen gewonnen. Als stoffelijk blijk van waardering werd de scheidende direc teur een aquarel van de Texelse schil der Van der Heiden aangeboden, voor stellende de Muy met overvliegende lepelaars. Burgemeester De Koning meende dat het vreemdelingenverkeer voor de gemeente Texel geen gemakkelijke taak was maar de prettige samenwer king met de heer Oskamp had altijd alle problemen opgelost. En door die vruchtbare samenwerking waren uit stekende resultaten bereikt. De di recteur van de afdeling Binnenland van de ANVV, de heer O. van de Gronde deelde mede dat het ANVV steeds een grote belangstelling voor Texel aan de dag had gelegd, vooral ook omdat het zo prettig was dat er iemand aan het hoofd stond die begrip toonde voor wat de vreemdeling vraagt. Hij noemde de heer Oskamp een bijzondere persoonlijkheid met veel fantasie en steeds goede ideeën. Per soonlijk was het ditmaal geen adieu maar een au revoir omdat de heer Oskamp door zijn benoeming tot pro vinciaal directeur van Zeeland nau wer met hem in contact zal komen. Het vertrek van de heer Oskamp is te verwachten geweest, meende hij, want de ex-directeur had een te on rustige natuur dat hij lange tijd op eenzelfde plaats zou kunnen blijven. Hij moet zijn nieuwe ideeën kunnen uitwerken. Zelfs nu al is zijn invloed in Zeeland te onderkennen. In een zeer geestig toespraakje wees de heer Breebaart op de belangrijke taak die de heer Oskamp ook in de federatie had gehad. Zijn vertrek noem de hij dan ook een groot verlies. Mevr. Craanen Hemelrijk berijmde haar afscheidswoord en herinnerde aan de samenzang tijdens de vele avonden van de Texel-film. Een Texels lepeltje vergezelde haar woorden. Mevr. Vlaming uit Oostend was van de zelfde gedachten vervuld en schonk er een foto van de Oude Schildse ha ven bij. In een klein maar interessant college in sociologie gaf de heer Schreurs op wetenschappelijke wijze het organi satietalent van de directeur en zijn gaven om aan jeugdige toeristen tege moet te komen weer. Tenslotte sprak nog de heer De Wiit namens de toneelvereniging. In een uitgebreide toespraak dankte de heer Oskamp alle sprekers en al degenen met wie hij in de afgelopen vijf jaar zo prettig en vruchtbaar had samengewerkt. Natuurlijk vond hij zijn benoeming een belangrijke promo tie, maar hij zou Texels natuurschoon en de typische Texelse sfeer niet ver geten, en zelfs missen. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. M. Ekkers, die allereerst het woord gaf aan ir E. Blauw, die als waarnemend hoofdingenieur afscheid nam van een zeer gewaardeerd lid van het toezichthoudend personeel. Namens het personeel van het Bureau Scheeps bouw bood ir Blauw een leeslamp aan. De gevoelens van de commandeurs en het personeel van de scheepsbeschieters- werkplaa.ts werden vertolkt door de heer W. C. de Bie, die eraan herinner de dat de heer Toes voor zijn komst op de Rijkswerf, op 1 April 1919, in het particuliere timmermansbedrijf werk zaam was geweest. Hij wist zich snel aan te passen en werd in 1933 tot dienst doend commandeur benoemd. Zijn be noeming tot commandeur volgde in 1940. In 1943 werd de heer Toes com mandeur eeiste klasse en in 1946 kwam zijn promotie tot baas. Betrekkelijk kort daarop werd hij getroffen door de ziekte, welke hem thans tot dit afscheid nopte. De ijver en plichtsbetrachting, die de heer Toes altijd heeft getoond, werden verleden jaar beloond met de toekenning van de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer De Bie besloot met een hartelijk woord van dank voor de prettige samenwer king. Nadat de heer P. Burger namens de scheepsbeschieters een actentas had aangeboden, bedankte de heer J. Toes, die namens zijn vader een hartelijk ge stelde afscheidsbrief voorlas. Zaterdagmorgen 13 Maart wordt Om half tien ten Raadhuize een openbare zitting gehouden van het Hoofdstem bureau, teneinde te beslissen over de geldigheid van de candidatenlijsten voor de op Woensdag 21 April te hou den verkiezing van de leden der Pro vinciale Staten. Chefarine „4" werkt krachtiger, snel ler en doeltreffender, wani elk tablet beval vier geneesmiddelen, stuk voor stuk in de hele wereld beroemd. TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 CT (Advertentie, lng. Med.) Omstreeks 12 Januari wierp de zee een flinke partij balken op het strand bij de Koog en deze onverwachte gift had het juttersbloed van enkele Texelaars sneller doen stromen. Ze waren de duinrichel afge zakt en hadden het kostbare hout, dat door de strandvonder op f 10. per balk werd getaxeerd, door het rulle zand naar huis gesleept. De een had zich op deze manier twee balken toegeëigend en de ander liad bet zelfs tot zeven stuks weten te brengen. Daarom varieerden de von nissen, die gistermiddag door de Alkmaarse politierechter, mr J. A. Markus, werden uitgesproken van f 50.tot f 100. De deze week door de bridgeclub „Julianadorp" gehouden competitiedri ve had tot resultaat: Groep A: C. Bregman Pzn.—D. J. de Graaf 22 p.; C. Bregman Kzn. A. Bos 19,5; J. PoletC. Schoonheden 18,5; D. Bregmanmevr. Bregman 18; D. de Graafmevr. De Graaf 17; D. van Kempen—C. W. de Graaf 16,5; A. BregmanW. van de Haag 14,5. Groep BL. BackerC. Arpeau 25 L. TigchelaarJ. Weidema 22; A. Doornmevr. Doron 21,5; J. van Am- mers—F. de Jong 19; A. Heyblok— P. van Rijn 16,5E. ZonJ. Hommin- ga 16. Aan een drive te Sint Maartensbrug namen uit Julianadorp negen paren deel. Daarvan behaalden een prijs: L. TigchelaarA. Bos (eerste prijs), C. BregmanA. Bregman (1), C. J. Hele lenaarmevr. Hellenaar (2), D. Breg manmevr. Bregman (2), C. Breg man Pzn.—D. J. de Graaf (2). Zaterdag wordt in café „Prins Hen drik" de jaarlijkse feestavond van de afdeling Julianadorp van de Platte landsvrouwen gehouden. Voor de da mes met introducé's (de mannen mo gen meekomen) zal optreden de dilet tanten-toneelgroep van de PTT uit Den Haag met het stuk „Blijf zitten waar je zit". Een Belgische legerauto geraakte te Julianadorp in de sloot naast de lan- gevliet, toen de bestuurder een paar kinderen wilde ontwijken. Persoonlij ke ongevallen deden zich bij dit inci dent niet voor. Nog steeds wacht JVC op de eerste wedstrijd in 1954. Waarschijnlijk zal het er aanstaande Zondag van komen. De Julianadorpers spelen dan thuis tegen Kaagvogels I. Het tweede elf tal van JVC» bezoekt ZAP 2, en JVC a gaat naar Kaagvogels a. Slechts tweè van de vijf verdachten waren verschenen en van hen bleef Pieter E. het hardnekkigste ontkennen. Hij had, zo bleek, één balk neergelegd in het gebouwtje van de NZHRM. De overige zeven had de politie ontdekt in een schuur, waar E. zijn bouwmate rialen pleegt op te slaan. Verdachte gaf toe de ene balk te hebben vervoerd en in het gebouwtje van de reddingsmaatschappij te hebben opgeborgen. Hij had de bedoeling hier van bericht te geven aan de strand vonder, doch door drukke werkzaam- 9. Jimmy liet de vogelverschrikker naast het bed van Miebet liggen en zette meteen koers naar het slaapka mertje van Jackie. Hij stiet de deur open en ja hoor, net wat hij dacht: géén Jackie Het bed was zelfs geheel onbeslapenDit grapje hadden zij dus aan de lieve Jackie te danken! Hij liep langzaam de trap af. Hij moest er toch om lachen, zijn pleeg- zoontje had hem wel flink bij de neus gehad. Mieiet stond nog steeds in de gang. Zij keek hem met bange ogen aan. „Bedaar maar, Miebet", zei Jim my. ,,'t Is maar een grapje geweest, een grapje van je lieveling Jackie. Hij heeft de vogelverschrikker van buurman Grasjan onder je bed ge stopt en later het licht uitgedraaid toen wij daar dat ding ontdekten Miebets mond viel van verbijstering open. „Wat een rekel!" riep zij boos. „Laat ik *ni niet in m'n ha den krij gen. Oh oh, v at „ft die jongen mij de stuipen op het lijf gejaagd. Hoe durft-ie mij zo te plagen". Jimmy liep naar de buitendeur. Hij deed haar open zete zijn hat.den aan zijn mond er riep: „Jack! Als je straks thuis komt, dan weet je zeker wel wat je te wachten staat hè? Een pak voor je broek zoals je nog nooit van je leven gekregen hebt!" Toen sloeg Jimmy de buitendeur weer toe. „In elk geval zit hij nu een beete in an.rst", bromde hij. Miebet was intussen een slokje water gaan drinken.. heden was dit plan niet tot uitvoer gebracht. Hoe de andere 7 balken in zijn schuur terecht waren gekomen achtte Pieter E. een volslagen raadsel. Een van de getuigen, die door de raadsman mr H. Jonker waren gedagvaard, kwam verklaren, dat hij met E. een nachtelijke wandeling langs het strand had gemaakt, maar in plaats dat deze getuigenis als verzachting zou worden aangemerkt knoopte de Officier van Justitie mr dr J. M. Vellinga er de conclusie aan vast, dat verdachte ken nelijk er op uit was geweest de aan gespoelde balken in de wacht te slepen. Een normaal mens wandelt in de maand Januari niet twee uur langs het strand, zei hij, hetgeen mr Jonker op zijn beurt weer bestreed. „Ik loop zelf bij stormweer en volle maan vaak langs de branding", was zijn repliek. „En ik kan het meneer de Officier zeker ter navolging aanbeve len". De raadsman meende in de dagvaar ding een tegenstrijdigheid te hebben bespeurd omdat daarin primair van verduistering en subsidiair van dief stal werd gesproken, met welke ziens wijze de Officier zich echter niet kon verenigen. Mr Jonker herinnerde er de rechtbank aan, dat zijn cliënt terstond de sleutel van het NZHRM-gebouwtje had afgegeven aan de wachtmeester van de Rijkspolitie en dat hij indien hij verkeerd zou hebben gehandeld stellig van de gelegenheid had gebruik gemaakt de resterende 7 balken uit de schuur weg te slepen. De Officier van Justitie had voor dit geval van diefstal 150 of 30 dagen geëist. De politierechter veroordeel de E. wegens verduistering tot 100 of 30 dagen. Hij was van oordeel, dat ver dachte in ieder geval de ene balk 1 V. dag onder zijn berusting had gehouden zonder de strandvonder te waarschu wen. Nicolaas W. K. werd wegens verduis tering van 7 balken eveneens veroor deeld tot 100 of 30 dagen; Cornelis G„ Marinus van B. en Abram V., die 2 tot 3 balken hadden meegenomen, werden bij verstek gestraft met 50 of 20 da gen. Besommingen van Woensdag: traw lers: IJm. 32 „Elie" f 16.600; IJm. 116 „Eveline" f 18.400; 1 trawler f29.500; loggersSch. 135 f 14.600Kw. 78 f7230; Kw. 168 f9422; IJm. 208 f8420; kotters: Kw. 60 f480; Kw. 53 f1200; Kw. 128 f 740; Ro 29 f 1270; Br. 13 f257; Wr 7 f4070. Aanvoer 5380 kisten. Prijzenper kgheilbot 3.20—2.00, gr. tong 1.651.58, grm. tong 1.41—1,31, kim. tong 1.851.66, kl. tong 1.851.66, kl. tong I 2.04—176, kl tong II 1.90— 1.75, tarbot I 2.601.90; per 50 kg: tar bot II 100.00, tarbot IV 76.00—58.00, schartong 28.0025.00, gr. schol 26.00 21.00, grm. schol 39.00—33.00; kim. schol 70.00—52.00; kl. schol I 61.00— 54.00, kl. schol II 55.0017.50, schar 38.00—25.00, bot 28.00—21.00, v. haring 23.00—18.50, makreel 50.00—41.00, gr. schelvis 75.0062.00, grm. schelvis 68.00 61.00, kim. schelvis 62.0057.00, kl. schelvis I 58.0053.50, kl. schelvis II 45.0013.50, wijting 26,008.00, gr. gul 50.00—35.00, midd. gul 41.00—28.00, kl. gul 30.0020.00, ham 90.00, kl. wolf 50.00—41.00, poontjes 34.00—30.00, kl. koolvis zw. 16.00—12.00, kl. koolvis wit 32.0027.00; per 125 kg: gr. kabeljauw 252.0071.00, gr. koolvis zw. 31.00 30.00, gr. koolvis wit 77.0062.00, gr. leng 56.0054.00. De aangeslotenen in de geautomati seerde telefoonnetten van het districts gedeelte Alkmaar, omvattende de sec toren Alkmaar, Noord-Scharwoude, Schagen, Den Helder, Middenmeet, Enkhuizen en Hoorn kunnen thans door 003 te kiezen het weerbericht vernemen. Hiervoor ïoorden de kosten van een locaal gesprek in rekening gebracht. Volgens te Taipeh verschijnende Wa den zijn te Taikstjoeng op Midden- Formosa 170 personen gewond als een gevolg van een ontploffing van gashou ders. De explosie werd veroorzaakt, doordat een auto op het terrein van de gasfabiiek in brand was geraakt.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5