Wees zuinig doe veel met EXTRA AAKBIEDINGEN VAN WILLIGEN £0v»b® Juttertjes Polder Callantsoog kwam in 1953 uitstekend rond SCHEEPVAARTBERICHTEN Zakeasueees kunt U alles goed zien! Zaak te ingewikkeld Vier gevallen van diphterie in de Zaanstreek 89-78- 0.67 0.36 0.60 - KONINGSTRAAT BROMFIETSLAARS, MARTIN HOOGENBOSCH Schoenmagazijnen alleen WESTSTRAAT Te koop aangeb. Te koop gevraagd: Te huur aangeb.: Ruilen: Wij hebben de beschikking gekregen over 'n prachtige ruime étalage! Deze geeft U een reuze kijk op onze smaakvolle sor tering HERENCOSTUUMS In Den Helder werkelijk het mooiste en nieuwste SPOORSTRAAT 50 en 52 Personeel: Diversen Abonneert U op dit blad Kleine meisjes zeggen het moeder na: royaal zijn met soda, brengt geld in de huishoudpor- temonnaie. Want soda is goedkoop en je kunt er alles mee doen. Zet de was in de week met soda. Onthard het water voor het sop! maken met soda. Gebruik het voor de vaat en voor het grove werk. En houd geld over voor, iets leuks, dat er anders niet af kan. Want...i Soda kost U centen en spaart U guldens Motorduivels liever niet op zandwegen 7 Zand Zij per Damclub krijgt vermoedelijk winst op Hollandia Het voorkeursrecht van de pachters Kist met springstof te Hauwert gevonden Vallende wielrijder door auto gedood DONDERDAG 11 MAART 1954 ZEEMLAPPEN Onze bekende prima kwaliteit vanaf 1.98 ENKASPONS blijft zacht in droge toestand 0.70 WERKBORSTEL prima cocos 33-25- 0.1 6 HANDSTOFFERS prima cocos 0.59 haar 2.25 ZEILZWABBERS prima katoen 1.80 DWEILEN prima molton huistrappen soliede uitvoering in diverse maten 11.96-8.95- 4.95 werkemmers prima verzinkt 3.29 Wasketels 9.14-8.38 7.28 Teilen 10.34-7.92- 5.66 straatbezems Handgetrokken, hok met garantie 1.95 kleerhangers grote sortering, vanaf 0.1 4 kastpapier zware kwaliteit, helder wit, per rol kastranden, per boek staan weer aan de spits in sportieve modellen, vanaf Zoekt U een mooie vraag naar bovenstaand merk. Fantastisch goed! DE ZAAK VAN VERTROUWEN 'T BLEEK VELE KEREN ZIT 'M IN REGELMATIG ADVERTEREN Wegens omstandigheden: mooie woonark. Adres bureau van dit blad. Grijze kinderwagen, fiets- kindermand, voetenzak en sjoelbak. Brakkeveldweg 198. Schoenmakers uitpoets machine f 55,- Weezen- straat 62. Accordeon, 12 bassen, met koffer en riemen. Breewater- straat 25. Eiken dressoir en hand naaimachine tegen elk aann. bod. J, v. Heemskerkcstr. 36. Een kinderledlkantje. Te bevragen: Van Galenstraat 20 UITSLAG VERLOTING ROODE KRUIS-BAZAR. RUWIEL no. 1973. POPPENHUIS no. 2882. 86 90 147 234 348 581 733 800 896 924 1568 1966 2003 2668 2694 2729 2922 2992 3012 3229 3813 3827 3767 4015 4041 4594 4848 4899 Roosjes-boom: rose-serie 515 520 531 539 557 563 Gele-serie 302 370 371 402. De POP is gevallen op no. 366. Af te halen Zaterdagmiddag 13 Maart van 3 tot 5 uur in Roode Krulsgebouw Bankastraat. Het comité betuigt allen die hetzij door een gift of op enige andere wijze hebben meegewerkt tot het doen slagen van deze bazar, haar hartelijke dank. In prima staat zijnde On derofficiers-uniform mt 50. - Hector Treubstraat 57. Ruime gezellige zit-sl.kamer met pension. Adres bur. van dit blad. Woningruil. Huis Vogelwijk, f 6,40 huur p. w., voor huis Vogelwijk tot f 9.p. w. - Adres bur. van dit blad. Woningruil. Aangeboden te Meppel nieuwbouwEngelse kamer, keuken, 3 sl.kamers, kelder, douchecel en schuur f 8.05 p. w. Gevraagd soort gelijke woning te Den Helder. Aanbiedingen Sluisdijkstr. 48. Huis Polderweg, huur pl.m. f 45,p. mnd, voor nieuw bouw. Geen Nieuw-Den Hel der. Br. onder nr 54, bur. van dit blad. Ruim huis, Jan in 't Velt- straat, met gr. stenen schuur, voor huis liefst Tuindorp of Vogelwijk. Adres bur. van dit blad. Gevraagd: nette huishoud ster door zakenman, Ift pl.m. 25-40 jaar. Huwelijk niet uit gesloten. Br. onder nr 49, bu reau van dit blad. Wasserij Roovers, Ambon- Straat 90, kan direct plaatsen een flinke jongen, 16 jr, voor bestel, en wasserij-werkzaam heden en een meisje 15 4 16 jaar voor de mangel. Gevraagd: een net meisje voor halve dagen, pl.m. 16 jr. J. van Dam, Sluisdijkstr. 140. Een nette jongen gevraagd om opgeleid te worden in het stoffeerdersbedrljf. Meubel- handel „José", Zuidstraat 4, Tel. 3069, Den Helder. Een nette werkster gevraagd Koningstraat 42, Nette huishoudster biedt zich aan, ook voor zaak. Br. onder nr 53, bur. van dit blad. Heer, 33 jaar, gescheiden, zoekt net kosthuis; liefst bij alleenstaande jonge, „.vrouw. Br. onder nr 52, bur. van. .dit blad. Alleenstaande dame zoekt kennismaking met net per soon, 40-50 jaar; kinderen geen bezwaar. Br. onder nr 50, bureau van dit blad. „Tien pond? Is dat niet een beetje veel, mevrouw?'' ,,Nee stomm-eh... kruidenier. Als huisvrouw moetje véél soda gebruiken. Dan spaar je centjes voor poppen en bouwdozen ,,Wie zegt dat?" ,,Mijn mammie. En jouw mammie. En iederéén zijn mammie". -o EEN klein aantal stemgerechtigde ingelanden van de Folder Callantsoog heeft zich gistermorgen in het nieuwe hotel van de heer B. de Vries bezig gehouden met een zaak, die de laatste tijd het bestuur het nodige werk heeft bezorgd: de opruiming van de Oude Koetensluis in de Schinkeldijk. Deze tientallen jaren geleden met grond ge dichte sluis was volgens Rijkswater staat een minder sterke plek in de dijk en daarom kreeg de polder opdracht dit historische waterbouwkundige werk te slopen. De zwakte van de dui nen bij Groote Keeten en het feit, dat de oude Schinkeldijk in geval van een doorbraak als waterkering moet die nen, heeft hij deze kwestie een rol ge speeld. DE Polder was er niet lekker mee. Na veel heen- en weerschrijven werd met het Hoogheemraadschap overeen gekomen, dat dit lichaam voor sloping zou zorgen voor een bedrag van f 3.000. Naderhand bleek het werk nogal wat mee te vallen, zodat het Hoogheem raadschap f 500 op de prijs liet vallen. Het polderbestuur besloot toen maar niet om het vrijkomende puin te vra gen. Na deze toelichting van dijkgraaf Kruisveld ging de vergadering met de gang van zaken accoord. Bij de tegen valler was ook een prettig geluid. Pro vinciale Staten zullen de polder een extra-bedrag van f 561,verstrekken voor het onderhoud van wegen. Goed gevonden is, dat penningmeester J. H. van der Plas na het bereiken van de leeftijdsgrens nog een jaar mag aan blijven. Het werkobject ter verbetering van de waterleidingen in de polder vlotte niet erg. Toen het polderbestuur op spoed aandrong, verklaarde de Grond- mij, dat er te weinig werklozen waren geweest en er dus van overmacht spra ke was. De actie had niettemin tot ge volg, dat het werk nog in het najaar werd hervat en nu flink is gevorderd. Als tegen het einde van deze maand het werk zal worden gestaakt, zal naar schatting 15 km. hoofdvaart weer in behoorlijke toestand zijn gebracht. Men hoopt nu maar, dat de eindafreke ning niet te erg zal tegenvallen: de kosten voor de polder hebben gemid deld 70 pet per meter bedragen en er werd 4 km. meer afgewerkt dan aan vankelijk was voorzien. Nu blijven er nog heel wat scheidingssloten e.d. op te knappen en men overweegt dit ma chinaal en collectief te doen. Hierover zullen t.z.t. voorstellen worden gedaan. Medegedeeld werd nog, dat de Gront- mij ook de sloot door het Kooibos heeft opgeknapt omdat daar uiteraard niet met machines kan worden gewerkt. Het feit, dat de vrijkomende specie zomaar in de bossages werd wegge werkt, noemde dijkgraaf Kruisveld nogal begrijpelijk. Men kon er moei lijk ergens anders mee naar toe en kon toch slecht de bosjes in het natuur reservaat omhakken. Men mag er eigenlijk al niet lopen. Was er over het werk in het Kool- bos wat geharrewar geweest in deze vergadering werden vervolgens weinig vriendelijke dingen a gezegd over de organisatoren van puzzle- en kaartleesritten, die de ongebaande wegen in de polder Callantsoog bü uit stek geschikt schijnen te vinden om het de deelnemers eens heerlijk lastig te maken. Edoch de motorduivels hullen daardoor bij droogte de inge landen in enorme stofwolken en zor gen er voor, dat bij regen de onver harde wegen volmaakt onberijdbaar zijn voor voertuigen, die er noodzake lijk langs moeten. Rijk en provincie reageerden op een klacht van het pol derbestuur ni'', maar burgemeester W. J. Correlje verklaarde, dat het ge meentebestuur bereid is alles te doen om aan het gejakker langs de onver harde wegen een einde te maken. Het geval-Koetensluis leidde vervol gens tot een principieel besluit om met het Hoogheemraadschap te gaan on derhandelen over de overdracht van de nieuwe sluis. Deze geschiedenis heeft immers aangetoond, dat hogere instanties de polder zomaar kunnen verplichten grote uitgaven te doen. Overdracht aan de commanderende in stanties betekent daarom een soort verzekering. Ondanks de Koetcnsluispech was 1953 voor de polder een gunstig jaar: een saldo van f 8445.72 of ruim een kwart van de totale ontvangsten mag er zijn. De ingelanden gingen accoord met een omslag van f 25,per ha. ca pabel land, maar het bestuur kreeg daarbij de wens te horen om de regis land kan vragen. Voor bouwterrein verkocht land (zelfs de nollen, die worden gebruikt als kampeerterrein of voor het plaatsen van zomerwoningen) wordt automatisch beschouwd als ca pabel land. Op de begroting, die sloot met een klein bedrag voor onvoorziene uitgaven (ruim f 275,is een bedrag van f 4.700,uitgetrokken voor sloot- werk, terwijl werd besloten de over- loopstuw bij het land van de heer Ambuul wederom te plaatsen. ters van capabel en niet-capabel land nog eens goed na te lopen. Er was na melijk een ingeland met uitsluitend niet-capabel land (volgens de registers althans), die zijn bezit voor 3000 gul den per ha. van de hand deed en dat is dezelfde prijs, die men voor capabel Voor de Alkmaarse politierechter mr J. A. Markus stond gistermiddag te recht Petrus H. Corn. A. die ervan verdacht werd de zakenlieden K. Zwart uit 't Zand en A. J. Dekker uit Schagen te hebben opgelicht. Hij zou zich als hoofdvertegenwoordiger van de firma Berina te Abcoude hebben uitgegeven en de beide heren de al leenvertegenwoordiging hehben aan geboden van een bepaald merk zaag bladen. Doordat hij al vast enkele be stellingen opgaf was de heer Zwart op het aanbod ingegaan. Eerst later had hij bemerkt, dat de hoofdverte genwoordiger tevens directeur, jongste bediende, boekhouder en reiziger was. De handelsonderneming Berina be stond nl. uit één. man, verdachte A. De officier van justitie mr dr J. M. Vel- linga merkte op, dat A. reeds eerder wegens oplichting was veroordeeld en eiste een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van 4 maanden. De verdedi ger mr P. J. Willems verklaarde, dat zijn cliënt geen gefingeerde orders had gebruikt om de heer Zwart te bewe gen de dozen met zaagbladen voor een waarde van f 600 te kOpen. Er was in één geval slechts verschil van mening over de hoeveelheid bestelde goederen. Hij wees er verder op, dat niet de heer Zwart maar verdachte A. de dupe was geworden, want van de zaagbladen, die hij aan Z. had geleverd was niets betaald. De politierechter achtte de zaak te ingewikkeld om terstond tot een uitspraak te komen en verweesde behandeling naar de Meervoudige Ka mer. NIEUWS VAN UP AND DOWN De uitslag van de compotitiedrive van „TJp and down" leverde het volgen de resultaat op: 1. Th. LeekS. Lenting 47 y, p.; 2. K. Slik—A. v. d. Voort 44 y p.; 3. T. Blok landP. Koopman 44 y, p.; 4. Ant. Strooper—Kriek 42 p.; 5. W. de Wit H. Schilder 38^; p.; 6. H. RoozenD, den Brasem 35 p.; 7. H. Veul—N. Tes- selaar 32 y, p.; 8. Jb. de Wit—K. de Vries 32 y, p.; 9. W. SchilderA. Deu- tekom 29 p.; 10. R. HertoghP. Stroo per 21 p. Nu de damclubs Hollandia uit Hoorn, Winkel en Zijpe met vier punten gelijk zijn geëindigd in het onderste deel van de ranglijst, moeten de drie clubs nog uitmaken wel team uit de le naar de 2e klasse van de Prov. Noordhollandse Dambond zal degraderen. In Hoorn speelde de Zijper Damclub de eerste van de beslissingswedstrijden. Zijpe had invallers voor W. Jimmink en G. Rade maker, die nu waren vervangen door H. Veenstra (de bekende ex-Excelsior- speler uit Breezand) en P. de Wit. Na een spannende strijd, die bijna vijf uur in beslag nam, was de voorlopige uit slag 9—9. Eén partij bleef voorlopig on beslist, die tussen H. Scholten en A. Slij- kerman Sr. De Zandtemer heeft een schijf méér en staat gewonnen, maar Scholten wilde toch nog eens denken. De uitslag zal wel 911 voor de Zijper Damclub worden. Hollandia is door het vertrek van de bekende speler A. Bizot naar Rotterdam ernstig gehandicapt en speelde tevens nog met een invaller. De persoonlijke resultaten zijn: T. Zwier P. J. Waiboer 11; A. BuyckA. Slijkerman Jr. 02; P. SingerA. Lou- we 20; J. KoppesVeenstra 1—1; J. MusmanP. Koopman 11; A. van der TuukP. Blaauboer 11; P. de Flart P. Hoedjes 02; K. Buis—A. Blokker 11 en J. DoumaP. de Wit 11. In de clubcompetitie is de situatie thans als volgt geworden; Slijkerman Jr. 20—30; P. J. Waiboer 1823; P. Koopman 18—21; P. Blaau boer 13—19; P. de Wit 21—18; P. Hoed jes 1721; A. Louwe 15—16; Kooij 13 13; Jimmink 1413; Blokker 1911; Slijkerman Sr. 9—8; Rademaker 97; Van der Linden 126. OMTREK. - In verband met het feit, dat in de Noordelijke Zaangemeenten enkele gevallen van diphterie zijn ge constateerd hebben de medici het noodzakelijk geacht de inenting tegen deze ziekte in een groter tempo op te voeren. In totaal zijn vier gevallen be kend. waarvan één in Krommenie met dodelijke afloop. De directeur van de Gem. Genees kundige dienst te Zaandam, dr Fisher, die wij om inlichtingen vroegen, deel de ons mede, dat er geen enkele reden tot onrust bestaat. De diphterie zag hij als een overblijfsel uit de bezettings jaren, toen de Duitsers deze ziekte ook in de Zaanstreek overbrachten. Amstelvaart, 6-3. te Yokohama An- nenkerk, 10-3 te Lissabon Arnedijk, pass, 10-3 1 uur Vlissingen naar Antwer pen Arundo, pass. 10-3 Finisterre, 12-3 te Falmouth verwacht Abbedijk, 9-3 te R'dam Alblasserdijk, 9-3 van R'dam naar Londen Aldabi, 10-3 te Bahla Aimdijk, 10-3 te Havana verwacht Al- nati, 10-3 te Hamburg Altair, 9-3 te R'dam Arnedijk, 9-3 van R'dam naar Havana Aagtekerk, 9-3 te Manilla Akkrumdijk, 10-3 te New York Baarn, 10-3 te A'dam Bloemfontein, 9-3 te A'dam Bonaire, 9-3 te Port of Spain Boschfontein, 9-3 van Genua naar Mar- seille Boskoop, 10-3 te Hamburg Caltex Leiden, 9-3 van Sidon naar R' dam Corilla (t), 9-3 van Hongkong naar Miri Coryda (t), pass. 9-3 ten In het verslag, dat wij plaatsten van een rede, die het Tweede Kamerlid Egas te Hoorn over de wet vervreem ding landbouwgronden, wordt gezegd, dat zo de pachter zijn voorkeursrecht niet accepteert, de eigenaar tegen elke prijs kan verkopen aan andere gega digden. Van bevoegde zijde maakt men ons er op attent, dat deze weergave van het gesprokene onjuist is en dat deze verkoop slechts kan plaats vinden tegen de maximum-prijs. Bij het leggen van een nieuwe tele foonkabel langs de weg Hauwert— Oostwoud hebben mensen van de PTT in de bermsloot een kist met tien kilo trotyl gevonden. De Mijn Opruimings dienst werd gewaarschuwd, die het gevaarlijke spul heeft meegenomen. Het trotyl was van Duits fabrikaat en vermoed wordt, dat de Duitsers aan het eind van de orlog de kist daar in de sloot hebben geworpen. Gisteravond kwam de 19-jarige wiel rijder L. L. Lücker op de hoek Pres. Steijnstraat—Wibautstraat in Amster dam in botsing met een andere wielrij der. Beiden kwamen ten val. L. werd door een passerende vrachtauto gegre pen en werd met zeer zware verwon dingen aan het hoofd naar het Wilhel- minagasthuis vervoerd, waar hij bii aankomst bleek te zijn overleden. zuiden van Kreta naar Bombay Cele bes, 9-3 19.30 uur Vlissingen gépass. naar Londen Charis, 9-3 te Malta Cottica, 10-3 te A'dam Delft, 9-3 van Callao naar Cristobal Eendracht, pass. 9-3 Lissabon naar Bremen Farmsum, 10-3 in Panamakanaal naar Balboa Garoet, 9-3 21.15 uur van Suez naar Port Said Gouwe, pass. 9-3 Las Palmas naar Dakar Hatbor, pass. 10-3 Gibraltar naar Tunis Hoogkerk, 9-3 van Djibouti naar Suez Helena, 10-3 te R'dam Johan van Oldenbarnevelt, 9-3 van Bone naar A'- aam Jupiter, 9-3 van Barcelona naar Savona Lekhaven, 10-3. te Santos Lieve Vrouwekerk, 10-3 te Suez Loe- nerkerk, 10-3 van Suez naar Assab Lombok, 9-3 van Mombasa naar Djibouti Liseta (t), 9-3 van Singapore naar Port Dickson Lissekerk, pass. 913 Aden naar Museat Laagkerk, 10-3 te Karachi Lawak, 10-3 van Manilla naar Balik Pa pan Limburg, 8-3'van Los Angelesnaar Trinidad Loosdrecht, 10-3 te Bombay Luna, 9-3 van Volos naar Aghia Marina Lutterkerk, pass. 10-3 Gibraltar naar Antwerpen Malvina (t), 9-3 van Mojl naar Miri Merwede, 9-3 van Houston naar Galveston Maashaven, pass. 9-3 Ouessant naar Avonmouth Malea (t). 9-3 van Berre naar Alexandrië Marie- kerk, 10-3 te Genua Meliskerk, 9-3 n.m. te Penang Mirza (t), 8-3 van Ho Ilo naar Miri Molenkerk, 9-3 van Dur- ban naar Lorenzo Marqués Muider- kerk, pass. 913 Guardafut naar Aden Nigerstroom, 9-3 van Freetown naar Dakar Ootmarsum, pass. 9-3 Fayal naar Houston Ovula, 9-3 te Recife pc' perkust, 10-3 te A'dam Prins Maurits, 9-3 te Valencia Radja, 10-3 te Singa pore Rijndam, 9-3 510 mijl noord van Flores naar Cobh Rempang, 13-3 te San Francisco verwacht Riouw, 10-3 te Djeddah Ridderkerk, 9-3 van A'dam naar Hamburg Sibajak, vertr. 9-3 van Melbourne naar Sydney Singkep. 17"® te Suez verwacht Stad Maassluis, 9-3 te Narvik, vertr. 11-3 van Narvik naar Immingham Stad Rotterdam, vertr. 10-3 van Narvik naar de Tyne stab Vlaardingen, 9-3 van R'dam naar Narvik Stad Amsterdam, 9-3 van Casablanca naar R'dam Stad Leiden, 10-3 te New Orleans verwacht Saroena (t), 9-3 „van Fladju naar Saigon Soestdijk, 10-3 te Belawan Talisse, 9-3 van Colombo naar Djibouti Tlbia (t), 9-3 van Umsaid naar Engeland Tomlni, pass. 9-3 Kaap Vilano naar R'dam Tero, 9-3 n.m. varl Hamburg naar St Vincent (KV) Traja nus. 14-3 te San Juan verwacht To- minl, pass. 9-3 10 uur Finisterre naar R'* dam Van Heutsz. 8-3 te Penang Waterman, 9-3 195 mtjl zuid ten westen van Kaan Race naar Hallfax Willem stad. 9-3 te A'dam Wonosari, pass. 10-® Suez naar Aden Zuiderkruis, 180 mo zuid van Dakar naar Kaapstad.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6