290 Dr Drees opent Alkmaars stadsfeest 's Avonds wordt de Kaasstad een sprookjesstad Rijkspolitie voert actie om korps uit te breiden Waardevast pensioen voor ieder DEBRAS1INF Rotterdam krijgt vliegveld Zestienhovense Polder in VITAMINEN ACTIFRAL-10 BRAND IN URSEM Iiniiiiiiiiiiini"" Ösro WRIGLEY Levensbeschrij ving Generaal Aler Grijsaard met f 8000 op zak uit pension gezet Accijnsbanderollen hebben geen waarde Een uitgebreid en attractief feest programma Van de sportevenementen willen we in dit uitvoerige en toch nog weer kor te bestek noemen internationale motor- t^ccs, met coureurs uit Oostenrijk, Duitsland, Denemarken en Zweden, in ternationale draverijen, met favorieten van de Belgische renbanen en van de Courses te Gelsenkrichen en Reckling- c\r>Sen' een voetbalwedstrijd tussen r\ en Feyenoord, een autorallye met klassement en sprintproeven, een mo- torrallye en als bi.'zondei attractie de komst van de Veteran Car club uit En geland, die met 20 oude brikken uit Slager Konijn ten tweede male getroffen Wegens gebrek aan personeel Ook onkosten van ,Tzonne' niet gedekt Jongemannen van 21 tot 28 jaar komen in aanmerking Kosten twee millioen gulden Hij betaalde geen huur Mitch Miller in Hilversum VRIJDAG 12 MAART 1954 (Van een onzer redacteuren') HET ONTZET VAN ALKMAAR op de 8ste October 1573 heeft de stoot gegeven tot de verkrijging van de geestelijke en politieke vrijheid in de Nederlanden. Dit vervult de Alkmaarders met trots, maar dat de grote betekenis, welke de standvastige houding van Alkmaars bar- gerij in de Tachtigjarige Oorlog voor de ontwikkeling van het staat- kundig en geestelijk leven in ons land heeft gehad, ook in regerings- kringen wordt erkend blijkt uit het feit, dat de ministerpresident dr W. Drees zich bereid heeft verklaard het feest Alkmaar 700 jaar staddat van 21 Juli tot en met 15 Augustus op luisterrijke wijze zal worden gevierd, te openen. UET is onze hoop, dat uit de feesten welke Alkmaar dit jaar zal vieren, iets van het verlangen naar de waarde van de vrijheid van de geest zal spre ken. Dan zal deze herdenking zin en betekenis hebben", aldus sprak de bur gemeester van Alkmaar, mr dr H. J. Wytema gistermiddag tot de in de raadzaal verzamelde binnen- en buiten landse journalisten, die tevoren uit de mond van de voorzitter van de stich ting „Alkmaar 700 jaar stad", mr G. A. de Lange, hadden vernomen, dat de stad geen feest organiseert omdat zij toevallig 700 jaar oud is geworden, maar omdat zij ondanks die eerbied waardige ouderdom jeugdig en fris is gebleven. Welk feestprogramma Alk maar zijn vele bezoekers zal aanbie den, vernamen de aanwezigen van mr A. V. M. Leesberg, secretaris van de stichting. T~)E KOMST van minister-president dr Drees, die de opening zal verrichten zal op de feestviering een bijzonder stempel drukken en de officiële erken ning zijn van de belangrijke plaats, die Alkmaar in de historie van ons land heeft ingenomen, doch evenzeer van de huidige betekenis, die de stad, als cul tureel en economisch centrum van Noordhollands Noorderkwartier bezit. Dat het feest moet zijn voor en door de Alkmaarders moge blijken uit de ope ningsplechtigheid in de Grote Kerk, die door ds J. H. Klein Wassink wordt inge leid en door deken J. Th. Jacobs zal worden gesloten. Een duidelijker de monstratie van de eensgezindheid, waarmee men het 700-jarig bestaan van de stad wil herdenken, kan zeker moei lijk worden gevonden. Aan de vooravond van het feest zal de jeugd op de bolwerken rond de stad de vreugdevuren ontsteken en dat zal het teken zijn, waarop de Alkmaarders het feestpak klaar gaan leggen. Het zal een luisterlijk feestkleed worden. Met sprookjesachtige versiering en belich ting van de bolwerken en de histori sche gebouwen en plekjes, waaraan de stad gelukkig nog, zo rijk is. De belang rijkste toegangswegen, de bruggen Hei- looërbrug, Emmabrug, Friesebrug, Tex else hek en Bergerbrug, de Molen van Piet, de Grote Kerk, het Waaggebouw, de Accijnstoren, het Victoriebeeld, het Murmelliusgymnasium, de Bergerhout, de Lindengracht, de Oudegracht, de Visbanken, het Hof van Sonoy, alsmede het bolwerk van Texelse hek tot Emma brug zullen in deze versiering en be lichting ruimschoots delen. In de sin gels zullen bovendien 20 meter hoge, feeëriek belichte fonteinen opspuiten en verlichte waterlelies ronddrijven. Voor dit alles zullen niet minder dan 2300 armaturen nodig zijn en 30 kilometer kabel.. Alleen voor deze belichting ver wacht men, dat Alkmaar gedurende de feestweken 100.000 kwu zal verbruiken. Na de openingsplechtigheid in de Grote Kerk op Woensdag 21 Juli zal op het historische Waagplein een burger maaltijd worden gehouden, waaraan ie dere burger die daartoe de wens te kennen geeft zal kunnen aanzitten, on geacht rang of stand, politieke- of ge loofsovertuiging. 26 MUZIEKCORPSEN Voor zover nog niet aanwezig zullen 26 muziekcorpsen er de feestvreugde wel inblazen. Niet alle tegelijk, als men dat soms mocht vrezen, maar om de beurt. Iedere dag zal er een ander corps door de stad marcheren. We noe men van de deelnemende korpsen o.a. het Amsterdams brandweermuziekcorps, de Philips Harmonie, verschillende corpsen uit Noord-Holland en muziek verenigingen van tal van Nederlandse bedrijven zoals Albert Heijn, Verkade, de Hoogovens en verder de Kon. Bos sche Harmonie en de Knapendrumband „De Schotjes" uit Tilburg. Onderhande lingen zijn nog gaande met het corps Van de Rijkspolitie en de Heerlense Po litie Muziekkapel. Uit het buitenland zal de Eisenbaher Muzik Verein uit Linz (oost-Tirol) hier komen spelen. Dit corps bestaat uit 60 leden in de Ti- roler klederdracht. Veertien mensen van dit gezelschap zullen nog een aparte show verzorgen. Een ander muzikaal evenement is het concours van de Pad- - vindersdrumbands. De jeugd zal bij deze feestviering niet worden vergeten. Aan 10.000 Alkmaarse schoolkinderen wordt door het gemeen tebestuur een aandenken uitgereikt en verder zullen er voor de jonge Alk- maardertjes brandweerwedstrijden wor den georganiseerd, een viswedstrijd in de Oudegracht waaraan 500 kinderen zullen deelnemen, wagenspelen op ver schillende punten van de stad, een spe ciaal geschreven kinderspel, Koning Kaaskop geheten, en een groot stads- sPel, dat het karakter heeft van een massale puzzlewedstrijd, waarbij de his torische gebouwen in de stad nauw zul len worden betrokken. SPORTEVENEMENTEN 1920 naar Hoek van Holland zal over steken om vandaar naar Alkmaar te rijden. Op de Bergerweg zullen deze ve hikels eikaars krachten meten in een „snelheidswedstrijd". LUCHTVAARTSHOW Zeer aantrekkelijk zal ook de lucht vaartshow zijn, die o.a. een ballonvaart zal omvatten, een landing van hef- schroef vliegtuigen met Canadese ca detten op het Sportpark, het afspringen van parachutisten, en het overvliegen van verschillende eskaders. Deze show, die de luchtvaartdag op Ypenburg ver vangt, zal worden opgeluisterd door ae kapel van de Koninklijke Luchtmacht. In dit verband is het wellicht nuttig te vermelden, dat er momenteel bespre kingen vjorden gevoerd om te komen tot een grootscheepse Legerdag in Alk maar, waarover uiteraard nog geen verdere mededelingen kunnen worden verstrekt. Andere evenementen zijn de kaas markten, waarop men zal trachten een grotere aanvoer te verkrijgen, en de komst van de burgemeesters van de steden, die eveneens zeer nauw bij de kaas zijn betrokken, zoals Rochefort, Brie en Camenbert. Voor het organise ren van een groots bloemencorso zijn reeds voorbereidingen getroffen en vele inschrijvingen ontvangen. Er staan nog tal van defilé's en demonstraties op het programma. Tamboers en pijpers uit Vlaardingen, de Twentse dansers met hun boerenkapel, het gemengd koor van Spakenburg in klederdracht, Poolse en Hongaarse oud-strijders in hun nationa le costuum, het dansgilde St Andries uit Essen in 19de eeuwse klederdracht en nog vele anderen meer. Vermeldens waard is zeker de brandweerdag, waar aan o.a. wordt medegewerkt door de Antwerpse brandweer met haar be faamde athletencorps. Het stadsfeest heeft bovendien vele congressen aangelokt en ook zullen tij dens deze weken verschillende natio nale wedstrijden binnen de Alkmaarse wallen plaats vinden. Wij noemen hier van slechts de finale van de Roode Kruiswedstrijden, de Nationale Brand weerwedstrijden en de Bondswedstrij den van de Kon. Nederlandse Schaak bond. Verschillende culturele manifes taties zullen de feestviering een bijzon der cachet geven. We denken aan de opvoering van de Negende Symphonie van Beethoven met slotkoor door het Noordhollands Philharmonisch Orkest en de Ned. Herv: Oratoriumvereniging en befaamde solisten, orgelconcerten van Piet Kee en de bekende Zwitser Hans Vollenweider, de herdenking van de organist-componist Gerardus Havin- gha en het optreden van het Rotter dams ballet, om ons slechts tot enkele punten van het programma te bepalen. FANTASIESTADJE f-Jet hart van de feestviering zal klop pen op het Canadaplein, de Paarden markt en het Munnikenbolwerk waar gedurende de 26 dagen van het feest een fantasiestadje zal verrijzen met een ver lichte sprookjestuin, twee podia voor ontelbare attracties, een grote ont vangsthal, café's met terrasjes, winkel tjes en exposities (Suriname en een zuiveltentoonstelling). Dagelijks van 2 6 en 811.30 uur zullen op de twee podia diverse ensembles'van naam op treden. Dat zullen dansgroepen zijn, de radio-orkesten „Accordeola" en „The Constellations", koren, en wereldver maarde variétéartisten, als het Kolmar- trio, the Saytons, the 4 Dutch Rolling Stars, de Brox Cie en anderen. In het feeststadje dat reeds voor 80 is ver pacht zullen voorts verschillende Alk maarse confectiebedrijven modeshows verzorgen. Voor de tweede maal heeft het nood lot Frans Konijn te Ursem getroffen. In de oorlogsjaren werd hij nabij Aven- horn door de Duitsers beschoten, ten gevolge waarvan hij een been verloor en gisteravond werd zijn ten dele nieuwe slagerij, waarmede hij zich een toekomst wilde bouwen, zwaar door brand geteisterd. Kort na half tien ontdekte de heer Konijn, die alleen thuis was, dat zijn huis in brand stond. Op dat ogenblik viel er aan het redden van de inven taris reeds niet meer te denken. Het perceel brandde goeddeels uit. De brandweer van Ursem, onder comman do van de heer A. J. Hille, wist de brand tot de slagerij te beperken. Als voorzorgsmaatregel sleepten de leden van de „Bond van het Gezin", die in het naast de slagerij gelegen café „De Rode Leeuw" van de heer Oudejans in vergadering bijeen waren, de café inventaris inclusief het loodzware bil jart, naar buiten. De felle brand dreig de aanvankelijk nog over te slaan naar de feestzaal, doch ijlings toegeschoten knapen wisten met drie tuinslangen het gevaar te bezweren. Toen de Ursem- mer brandweer verscheen kreeg de rode haan in „De Rode Leeuw" geen schijn van kans meer. De Alkmaarse Vrijwillige Brandweer, wier assistentie was ingeroepen, behoefde geen dienst te doen en kon spoedig inrukken. Naar wij vernamen, is de heer Ko nijn tegen brandschade verzekerd. (Advertentie, Ing. Med.) Deze tekening geeft een idee van een van de vele aardige hoekjes, die in het fantasiestadje, het cen trum van de Alkmaarse stadsfeesten, zullen verrijzen. Schep vreugde int leven verdrijft Uw zorgen. P»«g. houdl «n vert '"Oflcf ketf (Advertentie, ing. Med.) 'fep (Vervolg van pag. 1) f)E MAXIMUM premie-inkomensgrens ware naar het oordeel van de raad te stellen op f 6000,dan wel op het bedrag, hetwelk bij een unificatie van de inkomensgrenzen voor de verschil lende sociale verzekeringen zal wor den vastgesteld. 10e. De premie dient te worden be taald door de verzekerden. Dit geldt zowel voor loontrekkenden als voor zelfstandigen. Bij de loontrekkenden zal de betaling kunnen geschieden door middel van de werkgever, waardoor- betalingsmoeilijkheden tot een mini mum worden teruggebracht. Voor de zelfstandigen adviseert de Raad om, in verband met te verwachten moeilijk heden bij de inning der premie, bij een inkomen tot een zekere grens (bijv. f 2000,— bij gehuwden) van premiein vordering af te zien, en bij daarbij aan sluitende inkomens tot aan een tweede grens (bijv. f 3000,— bij gehuwden), een toenemend percentage der premie in te vorderen. 11e. Indien, volgens de daartoe vast gestelde normen de premie invorder baar is gestéld, zal het invorderings apparaat moeten trachten de premie te doen betaj-m. Heeft de invordering geen resultaat, of ziet het invorderings apparaat wegens te verwachten hoge perceptiekosten of om andere redenen van invordering af, dan dient, naar het oordeel van de raad. voor elke ver schuldigde, doch niet betaalde jaar premie, het toekomstige ouderdoms pensioen met 2 procent te worden ver minderd. 12e. De Raad is van oordeel, dat de financiering van de onderhavige ver zekering in beginsel volgens het om slagstelsel dient te geschieden. 13e. Het is waarschijnlijk, dat bij onmiddellijke volledige invoering de premie ongeveer 5.5 procent van het premieplichtig inkomen zal dienen te (Advertentie, Ing. Med.) bedragen. Bij invoering met een over gangsregeling van 5 jaar zal geduren de de eerste vijfjarige periode het pre mie-percentage ongeveer 4.2 bedragen 14e De Raad acht de te verwach ten economische repercussies wel be langrijk, doch niet zo groot, dat enkel uit dien hoofde een geleidelijke invoe ring der verzekering noodzakelijk zou zijn. 15e. In een aantal gevallen zal aan passing van bijzondere pensioenvoor zieningen aan de door de invoering der onderhavige verzekering geschapen nieuwe situatie noodzakelijk zijn. Op grond hiervan en ook om financiële en andere economische gevolgen beter te kunnen opvangen, acht de Raad een overgangsregeling van ten hoogste 5 jaar aanvaardbaar. 16. Voor wat de uitvoering der ver zekering betreft, is de Raad van me ning, dat het door hem ontworpen stel sel geen ruimte laat voor bedrijfstak- gewijze uitvoering, maar een centraal uitvoeringsorgaan waar mogelijk met territoriale vertakkingen nood zakelijk maakt. Het scheppen van een zelfstandig, rechtspersoonlijkheid be zittend lichaam ter uitvoering van de verzekering, waarin de apparatuur van de Rijksverzekeringsbank zou kunnen worden geïncorporeerd, acht de Raad gewen st. JN EEN MINDERHEIDSNOTA zeggen drie leden van de Raad zich niet te kunnen verenigen met de invoering van een verplichte ouderdomsverzeke- ring voor de gehele bevolking. Aan vaardbaar zouden zij achten een ver plichte ouderdomsverzekering voor loontrekkenden, waarbij nog nader te wegen ware, of niet een loongrens moet worden gesteld. Ten aanzien van de niet-loontrekken- den ontkennen deze leden niet, dat er een belangrijk aantal zelfstandigen is, dat behoefte heeft aan een ouderdoms voorziening. Voor een optreden van de overheid ten aanzien van zelfstandigen bestaat naar het oordeel dezer leden in beginsel slechts aanleiding voor zelfstandigen, die niet in staat zijn zelf voor een ouderdomsvoorziening zorg te dragen. Zij zouden het meest doeltref fend kunnen worden geholpen door een regeling in de trant van de geldende noodwet ouderdomsvoorziening, waar bij verschillende wijzigingen wenselijk zijn. Gisteren heeft ook de treiler „Tzon- ne" zijn vangst uit de verre wateren van rond IJsland in IJmuiden gelost, in totaal 1900 kisten vis. De kwaliteit van de kabeljauw was uitstekend on danks de lange reisduur van 28 dagen. Niettemin konden de onkosten niet gedekt worden uit de totale besom ming, die slechts 21.700 gulden bedroeg. De roodbaars, in totaal 275 kisten, is door de binnenlandse handel afgeno men. QM in ons dichtbevolkte land dag en nacht te zorgen voor orde, rust en veiligheid van de bevolking is een groot aantal politiemannen nodig. Door allerlei omstandigheden is er op het ogenblik echter een groot tekort aan personeel om deze taak naar be horen te vervullen. De leiding van de Rijkspolitie heeft daarom besloten een landelijke actie te voeren, met het doel jongemannen van 21 tot 28 jaar te wijzen op de mogelijkheid van dienstneming. De Rijkspolitie vindt haar arbeids terrein in hoofdzaak op het platteland in de kleine steden, dorpen en ge huchten, op de verkeerswegen daar tussen en op de waterwegen. De uit gebreidheid van dit gebied brengt met zich mede, dat de te verrichten werk zaamheden van een aantrekkelijke veelzijdigheid zijn. Doch ook in de middelgrote gemeen ten kan men de Rijkspolitie aantref fen. Deze mannen zijn ingedeeld bij een Parketgroep, die diensten verricht in de rechtzaal, belast is met het transport van gevangenen, het beteke nen van gerechtelijke stukken enz. Verder bestaan er nog de mannen van de verkeersgroepen. Meestal hebben zij hun standplaats in de grote stad om vandaar uit met een stationcar of motor toezicht te houden op het ver keer op de grote wegen en in te grij pen als er moeilijkheden ontstaan of ongelukken hebben plaats gevonden. Tenslotte bestaat het corps uit gewest- (Vervolg van pag. 1) J)E HEER I. A. ALER, die op 3 Mei 1896 te Amsterdam werd ge boren, behaalde in 1918 zijn vliegbre vet en werd in 1920 benoemd tot eer ste luitenant'-vliegénier. In 1925 is hij als officier op non-actief gesteld en was toen een jaar invlieger bij de Na tionale Vliegtuig Industrie te Rotter dam. Daarna werd hij aangesteld bij de KLM als vlieger in algemene dienst. In 1932 werd hij chef van het gehele vliegbedrijf van de KLM. In de oorlogsdagen van 1940 had hij een staffunctie als kapitein-vlieger bij het veldleger. In Mei 1942 raakte hij in Duitse krijgsgevangenschap. In Fe bruari 1946 nam hij als kolonel het directoraat luchtstrijdkrachten in En geland over. Enkele maanden later kreeg hij de taak in Nederland mee te helpen aan de opbouw van onze luchtstrijdkrachten. Op 1 November 1948 werd de gene- raal-majoor vlieger Aler benoemd tot permanent vertegenwoordiger van Nederland bij de staf van de West- Europese Militaire Unie te Londen. Toen luitenant-generaal C. Giebel als chef-luchtmachtstaf heenging, op 15 September 1950, werd luitenant-gene- raal-vlieger Aler zijn opvolger. Hoe wel generaal Aler op 1 Mei 1952 reeds pensioengerechtigd was is hij, op verzoek van de minister van Oor log, als chef Luchtmachtstaf aangeble ven. Op 1 November 1953 heeft gene raal Aler de Koninklijke Luchtmacht met pensioen verlaten. Hij is nadien commissaris geworden van de N.V. Koninklijke Vliegtuigenfabriek Fokker te Amsterdam. deskundigen, districtrechercheurs, Rijksspeurhondengeleiders, fotografen e.d. Het spreekt vanzelf, dat men niet direct bij deze bijzondere diensten kan worden geplaa'-t. Vooraf moet eerst een paar jaar politiepractijk bij één der groepen van de landdienst worden opgedaan en voorts ligt het vodr de hand, dat voor deze diensten bijondere aanleg een eerste vereiste is. Zij, die zich geroe pen voelen deel te gaan uitmaken van de Rijkspolitie kunnen zich in verbin ding stellen met een groepscomman dant der Rijkspolitie in de omgeving. Laatstgenoemde kan volledige inlich tingen verstrekken en vertellen welke stappen ondernomen moeten worden voor mogelijke sollicitaties. B. en W. van Rotterdam geven aan de gemeenteraad in overweging in begin sel te besluiten tot de aanleg van een vliegveld in de Zestienhovense Polder en zij vragen verder machtiging de no dige onderhandelingen voort te zetten. Nadat gebleken was, dat voor de tot standkoming van een luchthaven in de polder Schieveen, ter vervanging van het verloren gegane vliegveld Waal haven voorhands niet op de nodige me dewerking van de regering kon wor den gerekend, zijn B en W zich niet temin blijven beijveren om Rotterdam in het bezit van een luchtvaartterrein te stellen. Nu tengevolge van een wijziging in de bestemming van het vliegveld Ypen burg de beide aldaar gevestigde oplei dingsinstituten, de Rijksluchtvaartschool en de Nationale Luchtvaartschool, zul len worden verplaatst, hebben B en W onder de aandacht van de minister van Verkeer en Waterstaat gebracht, dat Rotterdam in staat is in Zestienhoven een gunstige vestigingsplaats voor de beide instituten te bieden. De minister heeft zich inmiddels bereid verklaard medewerking te verlenen aan vestiging van de scholen aldaar, mits voor de nodige investeringen een aannemelijke basis zal worden gevonden. Het plan ■bestaat uit de aanleg van een veld van 800 bij 800 meter. De kosten van de aanleg en inrichting, die. ongerekend de waarde van de grond naar raming f 2.000.000.bedragen, zuilen voor re kening van de gemeente komen. De totstandkoming van bedoeld vliegveld biedt tevens de mogelijkheid tot het aantrekken van op luchtvaartgebied werkzame ondernemingen. Het veld zal voorts dienen als uitwijkplaats voor helicopters. geeft U precies wat U nodig hebtl (Advertentie, Ing. Med.) Om half negen Woensdagavond meld de zich een 90-jarige grijsaard, de stoelenmatter W. F. L. uit Amsterdam, bij het bureau Warmoesstraat van de hoofdstedelijke politie. De oude man, die ziek was en wiens kleding er uitzonderlijk verwaarloosd uitzag, smeekte de agenten hem voor de nacht onderdak te verschaffen in. het bureau. „Ik ben uit mijn pension gezet", klaagde hij, ,.en ik weet niet wat ik beginnen moet". In verband met zijn lichamelijke toe stand belde de politie de geneeskun dige dienst op. Per ziekenauto werd de grijsaard naar het gemeentelijk verzorgingstehuis aan de Roeterstraat gebracht. Wie schetst de verbazing van de per soneelsleden aldaar, toen zij hem ter ruste legden en daarbij tot de ontdek king kwamen, dat hij drie spaarbank boekjes op zak had waarop een totaal bedrag van f 7800.was ingeschreven, terwijl zij bovendien in zijn kleding nog f 300.aan contanten aantroffen. De politie vermoedt, dat de man het pension is uitgezet, omdat hij moeilijk afstand kon doen van zijn geld en zich daarom aan de huur trachtte te ont trekken. De bureaux van de onderscheiden organisaties in de tabaksindustrie wor den de laatste tijd herhaaldelijk opge beld door particulieren, winkeliers of grossiers, met de vraag welke instantie in de tabaksbranche de verzegelde banderollen in ontvangst neemt. Er gaat blijkbaar een gerucht door het land over een zekere waarde, die aan de gebruikte accijnsbanderollen zou kunnen worden gehecht, daar de gene, die een zeer groot aantal bande rollen heeft verzameld, een t.b.c.-pa- tiënt enige tijd in het sanatorium kan laten verblijven. Een ander gerucht spreekt van uit zending van een kind naar een vacan- tiehuis, wanneer de som van de op de verzamelde banderollen vermelde prijzen een bedrag van 1 millioen gul den overtreft. Nu eens moeten het si- garenringen zijn, dan weer doosbande rolles of sigarettenbanderollen met drie leeuwen, enz. enz. Dat deze geruchten zeer ernstig wor den opgevat blijkt ook wel uit de brie ven, die functionarissen van grote kan toren schrijven om nadere inlichtingen te verkrijgen, teneinde aan de actie zo doeltreffend mogelijk te kunnen mede werken. Ondanks alle goede bedoelingen dient evenwel te worden verklaard, dat een dergelijke actie niet uitgaat van de gezamenlijke organisatie van fabri kanten in de tabaksbranche, noch van een van die organisaties afzonderlijk. Voorts vernamen wij, dat de gebruik te banderollen geen geldelijke waarde hebben. Woensdag was het Nederlandse we reldje der lichte muziek in Hilversum verenigd om de Amerikaanse gast Mitch Miller, te wiens ere gisteravond in de woning van de heer Jacq Philips, di recteur van „Phonogram", een cocktail party werd aangericht. Vrijwel alle bekende figuren uit de kring van de lichte muze waren aanwezig. 's Morgens had Miller in de studio van „Phonogram" te Hilversum vertoefd, waar hij kennis maakte met Heieentje van Capeile, die in een Volendammer costuum was gestoken en ter wille van de foto voor Amerika de grote be baarde Mitch een kusje gaf. Zij bood hem ook een Volendamse pop aan voor zijn dochtertje. Miller op zijn beurt luisterde naar een opgenomen proef- plaat, waarop Heleentje een liedje zingt. In Amerika is een plaat van de jonge Amerikaan Jimmy Boyd ge maakt. Die twee platen zullen worden gecombineerd en zo zal een Transatlan tisch duet tot stand komen. Gisteravond aan de vooravond van zijn tiende verjaardag, is het zoontje van de heer J. v. d. Laar te Someren onder een auto gekomen en op slag gec'ood. De jongen wilde met zijn fiets achter een autobus links af slaan. Op hetzelfde mo ment kwam een trailer aanrijden, die de .iongen tegen het wegdek smakte, waar door hij op slag werd gedood.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 11