f DUNS 2000 costuums ÏOOO JASSEN I Een interessante lezing voor de Wieringermeerse brandweer Bandietenplaag in Engeland Taart cadeau INTERESSANTE LENTEKOOPJES KIJPIU Juttertjes 9 s s s s s s:, 19.75 24.50 9.75 8.95 24.50 49.50 4.50 1.45 54.50 8.95 ONZE COLLECTIES C0STUUMS EN JONGENSPAKJES ZIJN COMPLEET KEIZERSTRAAT Hilversums brandmeester over practijkgevallen Scheepvaartberichten R. K. Kerk Midden meer wordt op 7 April ingewijd BESOMMINGEN IIMUIDEN Londen betwist Chicago zijn plaats Elke dag staan de kranten er vol van VOS STOFFENZAAK Te koop aangeb. Ruilen Personeel Diversen: Nieuwe Tweka modellen in de Bijenkorf 5" s: OXFORD, VICTORY, FALCON 1000 JONGENSPAKJES 4 PLUSFOURPAKJES CULOTTEPAKJES REGEN- EN GABARDINEJASSEN ■5 ■B ■5 «5 ■B ■5 ■5 ■B ■5 ■5 ■B ■5 ■5 ■5 ■5 ■B *5 aB •9 ■5 S S :s VRIJDAG 13 MAART 1954 Voor de leden van de vrijwillige brandweercorpsen in de kring Wierin- germcerWieringen hield de heer F. v. d. Hazel, brandmeester bij de Plichtbrandweer te Hilversum in zaal Concordia te H.Hoef een lezing met als onderwerp „Practükgevalien". De heer J. Slikker, commandant van de brandweer te H.Hoef kon vele aan wezigen welkom heten. Een brand weerman behoort, volgens de heer v. d. Hazel, de volgende goede eigenschap pen te hebben: ernst bij het werk, ge voel voor humor en een hekel aan jenever. In welke mate een brandweer man te kort kan schieten als hij zich aan alcohol te buiten gaat, illustreerde spreker met een voorbeeld uit eigen waarneming. Wanneer de vrijwilliger goed is getraind en een juiste theuretische kennis heeft omtrent het gebruik van de blusmiddelen die hem ter beschik king staan, hoeft hij zich niet de min dere te voelen van de beroepsman. Hij is dan evengoed voor zijn taak bere kend als deze beroepsman. Spreker wijst er nog op dat zuinigheid met en netheid op de blusmaterialen de pa raatheid van het corps verhoogt even als een goed alarmeringssysteem. De houding van de burgerij ten op zichte van de brandweer is recht even redig met hetgeen deze presteert; bij goede prestaties staat men welwillend tegenover het corps en is men er in zekere mate trots op. De burger, die door brand wordt ge troffen, is daardoor in de regel zodanig van streek dat zijn gewone reactiever mogen in de war is en hij onjuiste in lichtingen kan geven. Bij de verken ning naar de plaats en de aard van de brand, of er nog mensen, vee of waardevolle goederen in het brandende gebouw zijn, behoort de brandweer daarmee rekening te houden en zelf de leiding te behouden. Een voordeel van een biusapparaat in huis is, dat de be.woner eerder zelf tot handelen over gaat en bv. zelf ook eerder een emmer water gaat hanteren. Een nadeel is echter, dat vele malen wordt vergeten de buren en de brandweer te alarme ren. Wanneer het niet gelukt met eigen middelen de brand te blussen is dit een nadeel, daar de brandweer dan later aankomt dan nodig is geweest. Bij het uitrukken blijft voorzichtig heid geboden, daar in vele gevallen Aardijk, pass. 10-3 Bernuidas naar Lc Havre Aldabi, 10-3 van Bahia naar Las Palmas Aludra, pass. 10-3 15.10 uur Vlissingen naar Antwerpen Am- stelvaart, 10-3 van Yokohama naar Port land Annenkerk, 10-3 van Lissabon naar Marseille Averdijk, pass. 10-3 Scillys naar New York Aihena, 9-3 te Montevideo Almdijk, 10-3 van Antwer pen te Havana Aludra, 11-3 van St Vincent (KV) te A'dam Amor, 10-3 van A'dam naar R'dam Ampenan, 10-3 te Colombo, vertr. 11-3 van Colombo naar Eelawan Aagtekerk, 10-3 van Manilla naar Spain Bacchus, pass. 10-3 23-20 uur Vlissingen naar Antwerpen Blom- rnersdijk, 10-3 te New York Bonaire, 10-3 van Port of Spain naar Paramaribo (verbetering) Boskoop,. 10-3 van A' dam te Hamburg Blommersdijk, 9-3 van Newport News naar New York Boissevain, 10-3 van Kaapstad naar Port Elizabeth Bonaire, 10-3 van Port of Spain naar Middlesbro Boschfontein, 10-3 van Marseille naar Southampton Caltex Nederland (t), pass. 10-3 Kaap St Vincent naar R'dam Celebes, 10-3 te Londen Dongedijk, 10-3 te R'dam Dido, 10-3 van Bilbao naar Oporto Drente, pass. 10-3 Gibraltar naar R'dam Eendracht, pass, 10-3 Finisterre naar Bremen Ena (t), 10-3 van Miri naar Pladju Farmsum, 10-3 van Panama kanaal naar Liverpool Felipes, 11-2 te Padang Gaasterkerk, 11-3 te Fremantle verwacht Garoet, 10-3 van Port Said naar Genua Gooiland, 10-3 van Itajai naar Rio Grande do Sul Gaasterland, 10-3 te A'dam Helena. 10-3 van R' dam naar A'dam Heelsum, 9-3 van Sa- vanna naar Le Havre Ivoorkust, 10-3 van Hamburg te A'dam Indrapoera, 10-3 van Singapore naar Tandjong Priok Japara (KRL), 10-3 te Cheribon Johan van Oldenbarnevelt, pass. 11-3 Gi braltar naar A'dam Kertosono, 7-3 te Vancouver Kieldrecht, 11-3 van R'dam naar Hamburg Kota Agoeng, pass. 10-3 Finisterre naar Port Said Leersum, 10-3 te Hamburg Laagkerk, 11-3 van Karachl naar Bombay Larenberg. 11-3 van A'dam naar Hamburg Lieve Vrou- wekerk, 17-3 van Port Said naar Spezia Lindekerk, pass. 11-3 Gibraltar naar Port Said Luna, 10-3 van Aghia Marina naar Thessaloniki Maasdam, 10-3 480 mijl zuid ten oosten van Kaap Hatteras naar New York Maashaven, 10-3 te Avonmouth Muiderkerk, 18-3 te Aden Markelö, 10-3 te R'dam Meliskerk, 11-3 te Port Swettenham Nieuw-Am- sterdam, 11-3 te Barbados verwacht Oranjestad, 10-3 van Cristobal naar Puerto Omala (t), pass. 10-3 Ceylon naar Cochin Oranjefontein, 10-3 te Las Palmas Rijnland, 10-3 van Rio de Ja- reiro naar Montevideo Rafaela (t), 10-3 van Bangkok naar Pladju Rijnkerk, 10-3 te Yokohama Salatiga. 10-3 te Bombay Sibajak, 11-3 te Sydney Soestdijk, 11-3 te Belawan Straat Banka. 11-3 te Beira verwacht Som- nielsdijk, 9-3 te Pauts Boro Stad Lei den, 10-3 te New Orleans Tabinta, 11-3 te New Orleans Talisse. pass. 10-3 Minikoy naar Djibouti Tamo, pass. 10-3 Teneriffe naar Rio de Janeiro Tarakan, 10-3 van Madras naar Calcutta Taria (t),10-3 rede Miri Tawali, 10-3 te Port Said Thalatta, 10-3 te Suez Tomini, pass. 10-3 21 uur Oues- sant, 12-3 12 uur te Hoek van Holland verwacht Tara, 10-3 van Buenos Aires naar Montevideo Tiba, pass. 11-3 Ma- deira naar R'dam Tjimenteng. 11-3 te Kaapstad Van Spilbergen, 10-3 van Lobito naar Lorna Waterman, 10-3 te Halifax Willem Ruys, 10-3 van Tand jong Priok naar Singapore Willemstad, 10-3 van A'dam naar Hamburg West- land, pass. 10-3 ten oosten van Kaap Verdische Eilanden naar Las Palmas Zeeland (KRL). 11-3 te Halifax Zuider kruis, 10-3 510 mijl west van Monrovia naar Kaapstad. de chauffeur, ondanks het recht van voorrang, verantwoordelijk blijft voor de gevolgen van roekeloos rijden. Bij brand in hooi, tabak en vodden vormt zich naast de rook een gas. dat evenals koolmonoxyde een sterkere affiniteit heeft tegenover de rode bloedlichaampjes dan zuurstof en te sterker naarmate het gas warmer is. Heeft een spuitgast in de rook van brandend hooi dit gas kunnen inade men, dan mag hij niet nogmaals bv. met een zuurstofmasker daaraan wor den blootgesteld. Het in de longen nog aanwezige gas kan dan zodanig wor den verwarmd, dat het voor de be trokkene funest wordt en deze bewus teloos geraakt. Ook is het zaak op te letten of de knop van de zuurstoffles wel open is gedraaid bij gebruik yan een zuurstofmasker, daar de drager hier zelf geen erg in heeft. Vooral ais hij door rook etc. aan directe waar neming van de leider is onttrokken, kan dit gevaarlijk zijn. Het naverken- nen is belangrijk om te constateren of de brand volledig is geblust en op welke wijze de brand is ontstaan. Men dient er dan rekening mee te houden dat een eiken balk wel over een lengte van een paar meter hol kan uit branden, zonder dat aan de buitenkant daarvan iets waarneembaar is. In de pauze werd aan de aanwezi gen namens het gemeentebestuur van Wieringen een kop koffie aangeboden. Daarna beantwoordde spreker enige vragen. Bij brand in een gebouw is het niet noodzakelijk de electrische leiding af te sluiten, daar spuiten op deze leiding op een afstand van een paar meter reeds ongevaarlijk is. De waterstraal bestaat dan reeds uit ontelbare drup peltjes zonder contact en is niet meer stroomgeleidend. Ook bij normale sterkstroom is uitschakelen onnodig, wel bv. bij 10.000 V of 5000 V (bv. bo venleiding elec.treinen). Is dit niet mo gelijk dan zal aarden van het mond stuk een oplossing kunnen zijn. Het springen van een butagasfles in een brandend gebouw is voor de brandweerman ongevaarlijk. Meestal scheurt de fles en vliegen er geen brokken weg behalve de aansluiting. Op natblussers staat veelal dat ze niet gebruikt mogen worden bij elec- triciteitsbranden. De inhoud bestaat uit water met zuren, en dit aangezuurde water is zeer goed geleidend. Boven dien treedt de gebruiker dan meestal als aarde op. Brand in een acethyleencylinder is niet zo erg als men denkt. Veelal is de afsluiter dicht te draaien of kan de fles zo lang nat gehouden worden dat ze is leeggebrand of naar een andere plaats kan worden gebracht. Alleen met een gloeiend hete fles, waarop men niet spuiten mag, wordt het lastiger. Dat komt slechts zelden voor en dan moet men van twee kwade de minst kwade kiezen; is er slechts materiële schade te duchten, laten branden, is er gevaar voor mensenlevens dan van die plaats proberen over te brengen naar een minder gevaarlijke. Na afloop van deze interessante le zing dankte de heer Slikker de spreker en sprak de wens uit dat de heer v. d. Hazél nog eens naar Wieringen zal willen komen. Hoewel de vorstperiode enige stag natie heeft veroorzaakt in de afbouw van de nieuwe R.K. kerk te Midden- meer, wordt er toch op gerekend, dat het gebouw op de vastgestelde tijd in gebruik kan worden genomen. De ar chitect, de heer Vlaming, verzekerde ons althans, dat het gebouw op 7 April zal worden ingezegend. Het is dan nog wel niet geheel gereed, maar kan toch worden gebruikt. Het metselen van de gewelven van deze van buiten wel wat vreemd aan doende kerk is nu gereed gekomen. Dit was een speciaal werk, dat nog maar door een achttal vaklieden in ons land wordt beoefend, aangezien deze bouw stijl nog maar zeer weinig wordt toe gepast. Tijdens de bouw hebben we ons wel eens afgevraagd of het inte rieur van de kerk niet zeer donker zou zijn. Het tegendeel is het geval: wanneer men de kerk betreedt, staat men lichtelijk beduusd te kijken naar de prachtige lichtval door de glas-in- lood-ramen. Het gehele kerkgebouw is in de kleur van de bouwstenen ge houden en ook de gewelven zijn niet bepleisterd. De kerk wordt verwarmd met een oliestookinrichting, maar in het gehele gebouw is geen radiator te zien. De warme lucht wordt via roosters in de kerk geblazen, terwijl andere roosters automatisch voor afvoer van de afge werkte lucht zorgen. Als leek zouden we zeggen, dat het vast niet zal lukken de kerk over vier weken voor gebruik gereed te hebben. Er moet nog zoveel gebeuren, maar architect Vlaming is zeer positief: „Het moet", zegt hij. De luidklok is dezer dagen ook in de klokkestoel van het torentje gehangen. Het luiden door middel van een klokketouw is in deze kerk niet mogelijk omdat het touw dan in het midden van de kerk zou komen te hangen. Het luiden geschiedt daarom electrisch met bediening van uit de sacristie. De besommingen waren: IJm. 25 „Flamingo" f 16.540,IJm. 20 „Pol derman" f 16.670,IJm. I „Tzonne" f 22.028,—; Sch. 7 f 6238,—; HD. 79 f 8030,—; Kw. 84 f 6640,—; Kw. 140 f 7010,—; Kw. 70 f 6240,—; Kw. 176 f 8770,—; Sch. 12 f 1290,—; Kw. 92 f 1170,—; Kw. 94 f 1360,—; IJm. 3 f 1180,—; Tx 33 f 2030,—; Kw 31 f 780,—; Kw. 180 f 400,—; IJm. 213 f 135,—. De totale aanvoer bedroeg 6400 kisten. De prijzen waren: Per 1 kg.: Heilbot 2.40-2.25; gr. tong I.66-1.56, grm, 1.38-1.26; kim. 1.74-1.57, kl. I 1.76-1.64, kl. II 1.70-1.54; tarbot I 2.55-2.10. Per 50 kg.: Tarbot II 98-90, IV 72-38; schartong 33-17; schol, gr. 23-17, grm. 42-21, kim. 64-18, kl. I 54-20, kl. II 36- II.50; schar 33-23.50; bot 13.50-9; v. ha ring 22-14; makreel 45-35; schelvis, gr. 60, grm. 62, kim. 72-62, kl. I 61-58, kl. II 50.50-15; wij'fing 15.50-8; gr. gul 36-28; mid. 32-26, kl. 30-19; kl. haai 7; ham 72; poontjes 28-27; lommen 19; kl. kool- vis zw. 16-12, wit 26. Per 125 kg.: gr. kabeljauw 184-57; gr. koolvis zw. 30.50-30, wit 66-56; gr. leng 51. JEDERE WERELDSTAD heeft een mis- dadigcrswcreld. Alleen al het feit van haar grootte en aantal inwoners begunstigt het onderduiken van men sen die het daglicht schuwen of reeds met de justitie in aanraking zijn ge komen. In Engeland komt daar nog bij het grote gemak, waarmee iemand zijn naam kan veranderen en door het ontbreken van een aanmeldings plicht zijn verblijfplaats geheim kan houden. Desondanks was Londen tot aan de tweede wereldoorlog verhou dingsgewijs de eerlijkste stad ter we reld: in de buitenwijken lieten de bewoners 's zomers onbezorgd hun huisdeuren open, de politie was en is ook thans nog ongewapend, behalve in speciale gevallen. In het verleden behoorden de zel den voorkomende bloedige misdaden meestal tot de categorie der misdaden uit jalouzie of hartstocht. De andere misdaden beperkten zich vroeger meestal tot enkele inbraken, oplichte rijen en zakkerollerijenhet werd pas een sensatie, als er bij wijze van uit zondering eens een groots opgezette zwendelaffaire werd ontdekt, zoals beursbeurog, vervalsin- van aandelen of bankbiljetten, of iets dergelijk- Dit is sinds het einde van de tweede wereldoorlog blijkbaar grondig ver anderd: men kan nauwelijks meer een krant in kijken of men leest berichten over nauwkeurig voorbereide en met grote sluwheid en bruutheid uitgevoer de gewelddaden. Ze dragen bijna steeds het stempel van een georganiseerd bendewezen. In één enkel avondblad vonden we berichten over de sensa tionele moord op twee vrouwen 1 it betere kringen, een goed voorbereide inbraak i.i een horloge-groothandel, waarbij ongeveer 70.000 gulden werd buitgemaakt; de plundering van een magazijn van de NAAFI-cantines van de Britse bezettingstroepen in een dichtbewoonde wijk van Londen, (op brengst 30.000 gulden), de beroving van twee Londcnse postkantoren en ten slotte een goed voorbereide overval op een door twee ervaren lieden be stuurde auto van de coöperatieve ve-- bruiksvereniging van de voorstad Ips- wich, die ruim een kwart millioen gulden naar de bank moest brengen, waarbij de hele som verloren ging. Deze laatste misdaad geschiedde pre cies volgens het voorbeeld van een overval op een postauto in 1953, waar bij een geraffineerd optredende bende bijna 5 millioen gulden buitmaakte. Bij deze „balans van één dag" zijn niet meegeteld de alledaagse diefstal len van handtasjes, meestal verbonden met mishandeling van de eigenaresse en de gewone inbraken, vooral in zorg vuldig verkende huizen van welgestel de lieden, waarbij meestal juwelen, bontmantels enz. ter waarde van en kele duizenden of tienduizenden ver dwijnen. Evenmin de veelvuldige bru te gewelddaden en moorden, die na de oorlog geweldig toegenomen zijn, maar die aan georganiseerde werkzaamhe den van benden zijn toe te schrijven. OOK in het parlement moeten de Post- en de Verkeersminister zich verdedigen tegen aanvallen der afge vaardigden wegens de steeds zeldzamer wordende opheldering van vele voorbe reide berovingen van waardevolle transporten, die de staatskas verliezen van vele millioenen veroorzaken. De politie, die onder het gecompliceerde en tot in de puntjes ontwikkelde sy steem van Scotland Yard vroeger be kend stond als de beste en succesvolste ter wereld, moet heftige verwijten in ontvangst nemen. Tegelijkertijd is deze gedwongen de salaris- en pensioenvoor zieningen van de agenten te verbete ren, daar de gangsters ook voor de eens gevreesde „bobby" niet meer bang zijn, hem neerschieten of met dolk en scheermes aanvallen, als hij ze in uit oefening van zijn plicht tracht staande te houden. Het is allengs duidelijk geworden, dat het Engelse misdadigerswezen veel geleerd heeft van zijn Amerikaanse voorbeelden. Misschien zelfs hierdoor geschoold en geleid wordt. Want de intensieve en onverbiddelijke jacht op misdadigers, die onder leiding van J. Edgar Hoover van het F.B.I., het Federal Bureau of Investigation te Washington, sinds meer dan twintig jaar wordt gehouden, heeft vermoe delijk menige voormalige gangsters van Chicago de grond te heet gemaakt en gedwongen naar Europa te ver huizen. Of de invloed van de bioscoop bij deze onverkwikkelijke ontwikke ling inderdaad een rol speelt, zoals vaak beweerd wordt en waarbij spe ciaal de nadruk wordt gelegd op i'e indruk op jeugdige gemoederen, wil len we in het midden laten. Gangsters, die volgens een voorop gezet plan opereren, kennen toch wel alle trucs van hun „bedrijf" en de politiemethoden, die daartegen toege past worden. Ook zijn de trucs uit de films en detectiveromans in vergelij king met de werkelijkheid meestal te naïef om de jeugdige neiging tot na- apen te doen uitgroeien tot een suc cesvolle strijd tegen de wet. Erger is het wegvallen van morele remmen bij nog onstandvastige jonge mensen, die een in de oorlog geleerde minachting voor menselijk leven en eigendom menen te kunnen voortzet ten. Verder ook de toenemende onver schilligheid tegenover straffen, die, vreemd genoeg, steeds lichter schijnen te worden. Gisteren zijn twee veerboten van de Rott. Tramweg Maatschappij. misleid door een zeer zware mist, bij Hellevoet- sluis op de Oudenoordse hoofden ge lopen. Er wordt druk aan gewerkt de boten los te krijgen. Er hebben zich geen persoonlijke ongevallen voorgedaan. Bij het 5-jarig bestaan van NIEUWENDIJK 94 AMSTERDAM krjjgt iedere koper EEN HEERLIJKE TAART CADEAU bij aankoop van 20.op alle stoffen. Goedkope Jubileumaanbiedingen: Stoffen, 90 cm br. 0.98 - 1.49 - 1.85 - 1.98 Wollen tailleurstoffcn tweed, 140 cm br. v.a. 6.90 Bruidszijde v.a. 2.80 p. meter. MATRASSTEL 1 pers. prima vulling BOX MET VLOER MATRAS KINDERSTOELTJE voor k. ledikant met plastic potje DIVANBED MATRASSTEL 2 pers. MOLTON DEKENS BOUCLÉ LOPERS 2 pers. p. m. VERTO KARPET 200/300 DEKEN v. k. ledikant gem. wol ^n«IANUFACTUREN MAGAZIJN*** Sm® «a WWÊ fsm ®J' i KEIZERSTRAAT 24 TEL. 2213 DEHlfete, Vier stoelen en twee fau teuils (rood pluche), in goede staat. Na 5 uur. Javastraat 32. Huis, Hartestraat 6. Leeg te aanvaarden. Adres bur. van dit blad. Zo goed als nieuwe kinder wagen met bedje f 75,Ja vastraat 26. Prima Noorderlingen, veld gewas, 12 cent per kg. Dog gersvaart 13, Den Heldeer. Damesfiets met lamp f 45, en glad vloerkleed 16-els f30, Zuidstraat 16. Wit emaille kolenfórnuis en gechilderd ledikant met spi raal. Wilhelminastraat 60. Za terdag na 4 uur. Gebakkast en toonbank vitrine, blank eiken, z. g. a. n. H. de Graaf, Wezenstraat 15. Prima herenfiets, drie ver snellingsnaaf. Te bevragen na half zes. Adres bur. v. d. blad. Schrijfmachine met brede wagen en stencilmachine. Br. onder nr 61, bur. v. d. blad. Het woonhuis Diaconiestr. 41. Direct leeg te aanvaarden. Adr.Lammers, Loodsgracht 9 Z. g. a. n. emaille badkuip. Ruyghweg 70. Eikenhout 2-pers. ledikant met spiraal en 3-delig bed- stel, 4 clubs terra met salon tafel en 2-pits Butagasstel m. deksels. C. Bakker, Rijks weg 5. Een fonkelnieuwe sportfiets merk Juncker (Paramount) van f 294,— voor f 200,J. in 't Veltstraat 4. Flat, zeilboot met toebeho ren en een stormboot. Tuin straat 13. Na 6 uur. Kinderwagen f 15,Adres bureau van dit blad. Ruime woning, v. Hogen- dorpstraat, huur f 7,70, voor Woningstichting of éénkamer woning Vogelbuurt of omge ving Binnenhaven, Ruyghweg, huur tot f 8,Br. onder nr 60, bur. van dit blad. Aangeb. een schrijfmachine voor trapnaaimachine of draai, tafel met versterker. Br. ond. nr 62, bur. van dit blad. Bakkersknecht gevraagd. - Mahieu, Badhuisstraat 50. Wasserij Roovers, Ambon- straat 90, kan direct plaatsen een flinke jongen, 16 jr, voor bestel- en wasserij-werkzaam heden en een meisje 15 k 16 jaar voor de mangel. Gevraagd: een flinke jon gen. P. M. Heyligenberg en Zn., Spoorstraat 97, Rijwiel handel. Huisknecht gevraagd, liefst gepensionneerd. Br. onder nr 57, bur. van dit blad. Meisje gevraagd voor halve dagen. Vrijdag de gehele dag. Mevr. Booy, Timorlaan 11. Gevraagd een banketbak- kersbediende en een halfwas. Fa. Gebr, Pronk, Keizerstraat, Wie helpt? Jong echtpaar zonder kinderen zoekt 1 of 2 ongem. kamers met keuken. Br. aan Mevr. WijkStech- wey, Jacob Arendstraat 17, Voorburg (Z.H.). Net meisje, 18 jaar, zoekt vlotte vriendin. Adres bureau van dit blad. Nette heer, middelb. leef tijd, met Rijksbetrekking, zoekt kosthuis, liefst bij we duwe. Br. onder nr 58, bur. van dit blad. TWEKA zuiver wollen deux-pieces - hèt succes van vorig seizoen - nu in nieuwe dessins, nieuwe modellen! Charme voor èllte vrouw, dank zij TWEKA'a lage prijzen! Het is maar een weef, daf De Bijenkorf U befer kleedt endat U minder besteedt SPOORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT Ba V" Ba f" V" Ba Ba Ba B" Ba Ba Ba Ba Ba Ba V" Ba Ba Ba Ba Ba Ba 5« 5» 5" Ba 5" i« 5" VOORJAAR 1954 Komt U eens overtuigen, THANS VOORRADIG MEER DAN in de bekende merken, zoals vanaf 45a- iot 140.- Een PRACHTVOLLE KEUZE in meer dan in alle prijzen, gok met 2 broekjes. moderne ook m. lange pijp, de beste merken, Oxford enz. zuiver wol, leeftijd 5 jaar, aA wm m vanaf 19.75 mooie sortering aanneempakjes in verschillende soorten. 17 °l)merlizaam op onze SPECIALE AFDELING (le etage) van WIJ TONEN MEER DAN TTV FAi rmvr ir.xr \/ir,rrni?.V aS ■Q aB aB •9 aB IN FALCON EN VICTORY 't Is prettig kopen onder de 8 meter lange liehtkap. Alle maten zijn verkrijgbaar in de SPECIAALZAAK voor DEN HELDER en Omstreken. »B ■5 •6

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6