Stad en omgeving Zwaardvissen verbeterden hun positie in tweekamp Degradatiewedstrijd voor HAV of Gemeentelijke Dienst Een eerlijker verdeling van de welstand werd een feit Den Helder wordt heus een grote stad Polowedstrijd werd gelijk spel KLM-avond van de Reisvereniging Belangrij ke dag voor HCSC-voetbal Voor dames tornooi uitgeschreven „Frits de Zwerver" in Bethelkerk Ongeval na oefening met brandblusser IN HET KORT Nieuws van de VU Achterstand Bruinvissen nu 30 punten Wandel-puzzletocht van Auto- en motorclub Wecstrijdprogramma van „Hennes" Opstelling Watervogels Tussen Haaks en Kuitje Sporttentoonstelling op Donderdag 1 April Uitvoeringen „Simson" Een drie sets-zege voor de Adelborsten JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Eerste Lutherse dienst in Nieuw Den Helder Firma Smit (Krugerstraat) heropent morgen De heer C. Egas in Anna Paulowna Notities uit Nieuwediep „De oudjes doen het nog best" Reflexen uit de gemeenteraad Nogmaals Met frisse moed Uitslagen van schaakclub „Van Ewijcksluis" Na enige stagnatie in de afwerking van het programma van de zwemtwee- kamp tossen de Zwaardvis en de Bruinvissen, werden Woensdagavond in het Marinebad de wedstrjden voortgezet. Eerst werd gestart op één van de zwaar ste nummers de 3x40 meter persoonlijke wisselslag. De verwachting d^t de adelborst Ziek de grote man op dit nummer zou zijn, werd volkomen bewaar beid. Met kop en schouders stak hij boven zijn tegenstanders uit. Hh wTst de b'ors t" D e Ha as. leggen' °p 8 sec -volgde nummer twee? de adel? Op de 3 x 40 méter behaalde de Zwaardvis het volle aantal punten, nl. 15, terwijl de Bruinvissen met 6 pun ten genoegen moesten nemen. Vervol gens werd de waterpolowedstrijd tus sen Zwaardvis 2 en Bruinvissen 2 ge speeld. Hier hadden de Bruinvissen de kans, door middel van een overwin ning een deel van hun achterstand in te lopen. Aanvankelijk leek het hier ook sterk op, want goed combinerend trokken de Bruinvissen ten aanval. Spoedig wisten zij de stand op 1-0 te brengen en dank zij hun snelheid wa ren zij bij het uitzwemmen steeds het eerst bij de bal. De kansen, welke op deze wijze werden geschapen, wisten zij dikwijls goed te benutten, zodat zij met de rust een 3-0 voorsprong hadden. Na de hervatting namen de Bruin vissen-reserves het wat kalmer op. Het gevolg hiervan was, dat doelman Hoe- landt reeds spoedig werd gepasseerd. Nadat hij een keer verkeerd had uit gegooid verkleinden de Jonkers de achterstand zelfs tot 3-2. Het werd nu vechten om de kleine voorsprong te behouden. Hierdoor werd het spel der mate rommelig, dat een halve minuut voor het einde de Zwaardvis-midvoor zijn kans kreeg om de partijen op ge- De afdeling Den Helder van de Ne derlandse Reisvereniging geeft op Dinsdag 23 Maart in Formosa een KLM-avond. De heer De Haan van de KLM zal een causerie houden over het onderwerp „Luchtvaart en toerisme", waarna een zwart/wit geluidsfilm wordt vertoond, getiteld „Een ontmoe ting in de lucht". Middels deze rol prent wordt een kijkje genomen ach ter de schermen van het luchtvaart bedrijf. Na de pauze bestaat de gelegenheid tot het stellen van vragen en dan wordt besloten met de vertoning van „Vliegvacantie in Europa", een geluids film in kleuren. Men zal zien, wat Eu ropa te bieden heeft aan cultuur, sport, amusement enzovoorts. Morgenmiddag speelt HCSC 1 In Hoorn tegen Zwaluwen 1. Uit de stand moge blijken, dat beide elftallen in degradatienood verkeren: Dindua 15 12 1 2 25 KMVZ 15 8 4 3 20 PVWA 15 7 4 4 18 Blauw Wit 14 7 3 4 17 Kromhout 15 7 2 6 16 Jong Holland 15 5 5 5 15 Zwaluwen 14 4 1 9 9 AGT 14 3 3 8 9 VVGA 14 3 2 9 8 HCSC 13 2 3 8 7 In deze afdeling worden voorts onder andere deze wedstrijden gespeeld: AGTJong Holland en Blauw Wit VVGA. Het tweede elftal van HCSC reist haar Marken. Het vertrek is bepaald op kwart over twee van garage Moor man. Morgenavond organiseert de auto- en motorclub „Den Helder en Omstreken" weer een wandel-puzzletocht, waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. Start en finish zijn bij „Het wapen van Den Helder" aan de Spoorgracht, waar men zich tussen half acht en acht uur kan laten inschrijven. Gestart wordt om acht uur. Het wedstrijdprogramma voor Her mes vermeldt voor aanstaande Zondag de volgende „ontvangsten": 10.30 uur: Hermes 1 —Hermes 2 (dames); 12 uur: Hermes 2Leiden 5 (heren) en 2 uur: Hermes 1Zandvoort 2 (heren). Uit gorden gespeeld: Eechtrop 5Hermes 3 (heren) en Eechtrop 4—Hermes 3 (dames). Voor morgen staan genoteerd de ont moetingen: Alkmaar a—Hermes a (meisjes) en Eechtrop bHermes a (Jongens). .Watervogels, dat Zondag de uitwed strijd tegen leider DTS heeft, speelt in e volgende opstelling: Doel: J. Maas; achter: M. Blokker en H. Beers; mid- Qen: W. van de Hert, J. van de Hert L. Gottschall; vóór: J. Slot, C. tvalt, W. van Beekhoven, H. Posthu is en B. Dirks. Hr. Ms. „De Zeeuw" heeft giste- tenhave" "gp'aats genomen in Bul" lijke voet te brengen (3-3). Fel kwa men de Bruinvissen nog even opzetten, maar hun pogingen om de volle buit binnen te halen werden doorkruist door het eindsignaal van de scheids rechter. De Zwaardvissen hebben hun pun- tenaantal nu gebracht van 42 op 62, de Bruinvissen kwamen van 21 op 32. Voor Maandag staat wederom de 3 x 40 m. wisselslag estafette op het programma en volgende week Woens dag wordt de polowedstrijd tussen de eerste zeventallen van beide vereni gingen gespeeld. Omtrent de sporttentoonstelling van de Helderse Sportraad, welke op Don derdag 1 April in Formosa wordt ge houden, vernamen wij, dat de deelne mende organisaties en verenigingen zijn: Watersportvereniging „HWN", HFC „Helder", „Watervogels", „IVA", „Turnlust", de Koninklijke Nederland se Honkbalbond, „HAV", „Hermes", de Helderse Basketball Organisatie en de afdeling Den Helder van de Neder landse Volleybal Bond. Verschillende door deze verenigin gen in te richten stands beloven zeer attractief en uitgebreid te worden. De ruimte in Formosa zal in zijn geheel nodig zijn voor deze expositie. Het be stuur hoopt in de toekomst in de nieu we sporthal een nog veel groter ten toonstelling te organiseren. De tentoonstelling in Formosa wordt 's avonds om zeven uur geopend. Daar na (om ongeveer negen uur) zal de heer C. Ras, inspecteur lichamelijke opvoeding van het Ministerie van On derwijs, spreken over „De organisatie van het verenigingsleven". De Christelijke gymnastiekvereni ging „Simson" geeft op Donderdag 25 en Vrijdag 26 Maart in Casino de jaar lijkse uitvoeringen. JN DE EERSTE KLASSE van de plaatselijke volleybalcompetitie zijn Gemeentelijke Dienst en HAV gelijk onderaan geëindigd. De athletiek- mensen hebben zich in hun laatste wedstrijd, tegen de Adelborsten, tot het uiterste verzet, maar zij moesten toch genoegen nemen met een 1513, 615, 1215 nederlaag, nadat zij, let wel, in de derde set met 111 hadden voorgestaan! HAV en Gemeentelijke Dienst moeten nu een beslissingswedstrijd spelen. De verliezer strijdt daarna met de twee best-geplaatsten van de tweede klasse om twee plaatsen in de eerste klasse. 16. De volgende morgen aan het ontbijt besprak Jimmy met Jackie het plan. „Jij Jack", zei hij, „gaat van avond vroegtijdig naar de plek van de afspraak en daar verberg je je zoda nig tussen de struiken, dat je alles kunt verstaan wat die kerels aan el kaar te vertellen hebben. Ik zelf blijf in de buurt. Ik ga op een flinke af stand achter een boom staan en ik kom pas te voorschijn als de he.en afscheid hebben genomen. Dan doe ik net alsof ik een toevallige wandela-.r ben en dan krijg ik alle gelegenheid om er in elk geval achter te komen hoe één van de twee kerels er uit ziet. Ik neem dan de man die naar Wiigenwolde terug gaat, voor mijn rekening en jij Jack, jij gaat zo voor zichtig mogelijk de andere achterna". Miebet was natuurlijk ook bij dit ge sprek aanwezig. Ze was het met dit plan van Jimmy helemaal niet eens. „En de politie, meneer Brown?" vroeg zij. „Waarom mengt u de politie niet in de zaak? Is dat niet veel b»ter? Waarom zet u uw eigen leven en dat van uw pleegzoon op het spel? Wat u gaat doen, behoort tot het werk van de politie. Zo denk ik er over". Jimmy keek Miebet een beetje geërgerd aan. „Die domme dienders van commissa ris Meubel zijn geen lor waard, Mie bet", zei hij, „en hun chef is de gro-1- ste domoor van het hele stelletje. Ik dop liever mijn eigen bonen". water water om om 0,7 et 's morgen hoog ?ïn en 2015 uur, en laag w en uur. De temperatuur van zeewater was 2,8 graden Celsius. Er werd deze week in de eerste klasse nog een wedstrijd gespeeld, en wel tussen WSOV en Zeemacht. Het team van de sailors was, door over plaatsing en dergelijke, danig ver zwakt. De ontmoeting werd dan ook door WSOV met 15—10, 15—11 gewon nen. In de derde klasse ontmoetten HMC en Gemeentelijke Dienst 2 elkaar. De heren van de Melkcentrale noteerden een zeer ruime zege: 154, 158. Staan in de eerste klasse HAV 1 en Gemeentelijke Dienst onderaan, in de derde klasse zijn het de reserveteams van deze verenigingen. Wel een teken, dat ook het reservemateriaal niet bijs ter groot is. De afdeling Den Helder van de NeVoBo heeft voor de dames, die be trekkelijk weinig in het veld kwamen, een tornooi om een medaille uitge schreven. Dit tornooi krijgt zijn be slag in drie poules. De eerste uitsla gen zijn al bekend. Zeemacht 1 kreeg met 15—6, 10—15, 10—15 het onderspit te delven tegen HCSC 1, maar de Marva's .bleven HMC 2 de baas (156, 15—13). En dan te weten, dat HMC 2 in de tweede set een 110 voorsprong zag verloren gaan! Zeemacht 2 nam het op tegen het eerste team van de Kweekschool, dat met 1015, 158, 9—15 zegevierde. Zaterdagavond om kwart vóór acht wordt in de Bethelkerk een evangeli satiebijeenkomst gehouden, waarin het woord wordt gevoerd door ds Slomp uit Hoorn, die gedurende de illegale periode beter „bekend" was onder de naam Frits de Zwerver. Aan deze avond wordt voorts medewerking ver leend door Piet Hartog (orgel) en het gemengd koor „Ora et Labora", onder leiding van de heer Jongkees. Zondagmiddag om vijf uur wordt in Nieuw Den Helder, in de Christelijke noodschoot aan de Duinroosstraat de eerste Lutherse kerkdienst gehouden. Hiermede zet de Lutherse Gemeente een eerste ^tap op de nog onontgon nen terreinen van geestelijke aard in dit zich zo sterk uitbreidende stads deel. De dienst, welke door dr J. A. Stellwag wordt geleid, is liturgisch en duurt een uur. Men is doende, een wijkbestuur te vormen om het kerkelijke en evange lisatie-werk in Nieuw Den Helder te kunnen aanvatten. Na afloop van de periodieke forand- blusoefening, welke het op „Erfprins" geplaatste personeel van de Koop- vaardij-opleiding periodiek houdt op het vliegkamp De Kooy", heeft zich Woensdag een ongeval voorgedaan. Eén der apparaten is blijkbaar niet geheel leeg geweest, waardoor de in houd is gaan gassen. Toen men het deksel wilde losschroeven om de schuimblusser te kunnen schoonma ken, schoot het op een gegeven mo ment met een hevige knal los. Eén der militairen kreeg het deksel tegen zijn voorhoofd en moest vrij ernstig ge wond naar de ziekenboeg aan de Bui tenhaven worden overgebracht. Men deelde ons bij nadere informatie me de, dat geen levensgevaar aanwezig is. Het heeft lang geduurd, maar het resultaat mag gezien wordenMorgen ochtend om tien uur heropent de fa Smit in de Krugerstraat de geheel ge restaureerde en belangrijk uitgebreide zaak. Onder architectuur van het bu reau Peters en Roelofs kwam de moei lijke verbouwing tot stand. De voor winkel en showroom beschikbare ruim te is vrijwel verdubbeld, zodat de fa Smit thans ook zaken kan gaan doen in glaswerk, porcelein, aardewerk en Gero-artikelen. Prachtig handsmeed werk uit eigen bedrijf geeft het inte rieur, dat door de fa Kersbergen van een smaakvolle betimmering werd voorzien, een bijzonder cachet. De fa Smit is bijzonder tevreden over het werk, dat de firma's J. H. Keijzer (aannemer), A. J. Klein (schilder werk), P. J. van der Slikke (electri- sche installatie), F. J. Doornekamp (stucadoorswerk) en C. C. Dito (rub- bervloer) hebben opgeleverd. Onder auspiciën van de Helderse Bestuurdersbond wordt vanavond in Casino een opvoering gegeven van de komische thriller „Miss Sherlock Hol mes". Maandagavond 22 Maart om half acht houdt prof. dr. Th. J. Stomps in het Museum aan de Eerste Vroon straat een lezing over het onderwerp „Een technische excursie naar de Zwitserse hooggebergten". „TWINTIG jaar geleden werd in het Plan voor de Arbeid betoogd: als we uit de crisis willen geraken, moeten we een actieve conjunc- tuurpolitiek volgen, de koopkracht opstuwen. Men wilde er niet aan. „Aanpassen" was het parool van Colijn èn de middenstand geraakte voor een groot deel aan de grond. Er waren tenslotte meer dan vierhon derd werklozen". Met een herinnering aan die tijd begon de heer C. Egas, agrarisch dskundige voor de PvdA in de Tweede Kamer, zijn rede in een openbare vergadering in Veerburg. In Amerika en West-Europa rijpte Ingzamerhand toch de gedachte, dat het anders kon. En nu wordt in ons land een sociale politiek gevoerd, die vooral voor het platteland van het grootste belang is gebleken. De grote achterstand van hen die in de landbouw hun brood verdienden, werd als onrechtvaardig erkend en ongeacht de krachtsverhoudingen, zonder afdwingen door de vak beweging, kwam in de gehele sector een grote vooruitgang als gevolg van liet streven naar een eerlijker verdelen van de algemene welstand. Liggen de lonen in de Industrie in als bedrijfshoofd, over het gehele land vergelijking met die van voor de oor log op een hoogte van 200%, in de landbouw is dat 300. Maar niet alleen de lonen van de landarbeiders werden verhoogd. In de jaren tussen 1920 1939, waarin dus wel de crisisjaren vielen, maar ook de betere na de eer ste wereldoorlog, verdiende een boer Naar wij vernemen zijn de nog op het programma staande lezingen voor de Helderse Volksuniversiteit, die we gens ziekte van de sprekers geen door gang konden vinden, uitgesteld tot het volgende seizoen. Het betreft hier de tweede lezing van dr. P. C. Visser over de Sovjet-Unie en de lezing van de heer J. E. Harder over Kartografie. In samenwerking met de Muziek- kring opent de VU de mogelijkheid, om op Zaterdag 27 Maart een bezoek te brengen aan de uitvoering van de „Matthaëus Passion" in de Grote Kerk te Alkmaar. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mej. E. S. Held, Singel 53 of bij de heer S. Man- heim, Koningstraat 39. Voor de grote avonden in het vol gende seizoen zullen de leden in vier groepen worden ingedeeld, wat een an dere werkwijze bij het plaatsbespre ken meebrengt. De regeling blijft van kracht, dat men zijn kaarten in één enveloppe bij mej. Held kan inleve ren, wanneer men een bepaald aantal plaatsen op dezelfde rij wenst. WANNEER WIJ SCHRIJVEN, dat de publieke tribune na de aanvaarding van de gemeentebegroting éénstem mig verklaarde, bijzonder interessante vergaderingen te hebben beleefd, dan zegt dat nog betrekkelijk weinig. Van de welgeteld op 1 Januari 1954) 41546 Nieuwedie- pers ivas er namelijk slechts één, wiens belangstelling voor de openbare verrichtingen van het gemeentebestuur resulteerde in een van A tot Z bijwonen van alle vier de begrotingsvergaderingen. rjEZE volhardende eenzame genoot het voorrecht, een door hem gekoesterde ge dachte vrijwel a la minute door een raadslid vertolkt te krijgen. De heer Smith maak- te zich bij het scheiden van de markt tot de woordvoer der van de eenmans-P.<3.- fractie door het college dank te brengen voor de lafenis sen, welke ditmaal ook de publieke tribune had mogen smaken. Laten we jp^ar te zijner ere verraden, dat ach ter de genoemde initialen de naam schuil gaat van de heer Piet Quast. Per slot van re kening heeft hij ook zitting genomen aan de perstafel éénlingen genieten soms voorrechten toe" dfi z.g. „artikelsgewijze behan deling" van de begroting be gon. Op dat moment was de strijd goeddeels gestreden, een strijd waarin alle raads leden zich meer of minder in de voorhoede hadden gemengd. Grof geschut was niet gebruikt, al werd het vreedzame strijdgewoel af en toe verlevendigd door scher pe steekjes over en weer. We zullen dat allemaal niet op rakelen. Het is veel aardiger. te herinneren aan de komi sche nootjes, waarvoor (al of niet bewust) de heer Eijlders zorgde. De nestor zat naast het jonge raadslid, maar scheen op een gegeven mo ment meer behoefte te heb ben aan het gezelschap van zijn overbuurvrouw, mevr. Mulder-Bonke. Dat vond zijn oorzaak in hun gelijkgezindheid ten aan zien van het vraagstug bloe men op school". Wellicht stel de de PvdA-fractie reeds met voldoening vast, dat de heer Eijlders was „doorbroken", maar deze riep olijk mevr. Mulder toe: „U hoort naast mij te zitten. Per slot van re kening hebt u bij de verkie zingen minstens een kwart AR-bloed meegekregen!" Uitbundige hilariteit volg de op deze snedige opmer king. De heer Eijlders ver geve ons, dat wij dachten: ..De oudjes doen het nog best!" M. GROENENDIJK deskundige J-JEEL andere koffie tapte wethouder Van der Vaart. Het was ons uit het hart ge grepen dat hij zei: „De raad moet een eenmaal aanvaard beleid niet meer ombuigen!" Natuurlijk heeft een nieu we raad de bevoegdheid, te rug te komen op hetgeen in een vorige constellatie werd beslist, maar men moet hier mee toch wel uiterst voor zichtig zijn. Vooral besluiten op het gebied van de weder opbouw en de stadsuitbrei ding strekken tot in verre toekomst. Het spreekt van zelf. dat dergelijke besluiten slechts na zeer grondige voor bereiding en na het afwegen van alle mogelijke conse quenties behoren te worden genomen. Behoudt men zich te'kens weer het recht voor. ingrijpende correcties aan te brenpen, dan'komt het beleid od losse schroeven te staan. Voor een stad. die binnen de kortst mogelijke tiid woon ruimte en alles wat daarmee samenhangt moet kunnen bie den aan zestigduizend inwo ners is zulk een draaitollerij uit de boze. De burgerij vergete nim mer, dat men door middel van de verkiezingen een bepaalde samenstelling aan het ge meentebestuur geeft. In ze kere zin heeft de bevolking G. J. EIJLDERS komische nootjes het beleid op het gemeente lijk erf dus zelf in de hand. Toen enige jaren geleden de wederopbouw- en uitbrei dingsplannen een vastere vorm gingen krijgen, heeft 't gemeentebestuur door het or ganiseren van de voortreffe lijke tentoonstelling in de Spoorstraat aan een ieder la ten zien, hoe het Den Helder van de toekomst was gepro jecteerd. De bezoekers wer den in de gelegenheid gesteld, op- en aanmerkingen te leve ren. Dat de burgerij toen ern stige critiek achterwege heeft gelaten bewijst óf een harte lijke instemming met hetgeen op stapel stond, óf een baga telliseren van de plannen. Soms heeft het er de schijn van. dat het laatste het geval is. Het zal zo'n vaart niet lo pen, denkt men dan. Men neemt het Centrum-plan niet serieus, men twijfelt aan alle mogelijke andere toekomstige ingrepen. Dat heeft men ook ten aanzien van de sportvel den gedaan. Het is jammer, dat de groei en dan vooral de innerlijke groei van Den Helder door dergelijke nega tieve gevoelens wordt ge remd. Den Helder wordt een grote stad. Daarmee hebben wij terdege rekening te hou den. A. MULDER-BONKE A.R.-bloed j^ET belangstelling hebben we ook geluisterd naar het „duel" tussen de heren Groenendijk en wethou der Luijckx over de deskun dige op schildergebied, die eerstgenoemde wenste. Wij voelden voor het standpunt van de wethouder. Een dienst van Openbare Werken kan capabel zijn zonder dat voor alle mogelijke onderdelen van het werk een deskundige (of vermeend deskundige) beschikbaar is. Wij maken van de gelegen heid gebruik, om een aanvul ling te leveren op ons raads- verslag. Toen wethouder Luijckx de heer Ran ant woordde over het subsidiëren van sportverenigingen, ver tolkte hij het meerderheids standpunt van B. en W„ hoe wel hij persoonlijk wel sym pathiek tegenover de sugges tie stond,, Namens de meer derheid m het co'lege heeft wethouder Van der Vaart la ter verklaard, dat B. en W zich nog eens over deze zaak zullen beraden. De subsidie regeling voor sportverenigin gen. die zich in het bijzonder bezig houden met de jeugd, is dus nog niet helemaal van de baan. gerekend, gemiddeld f 900. Op de gro tere en betere bedrijven dus wel meer, maar er waren er ook die met minder toe moesten. En voor die f 900 hadden dan ook gemiddeld twee man een heel jaar gewerkt! De gewijzigde politiek bracht aan die boeren een verhoging van inkomsten tot 700%! En nu zijn er wel weer, die zeggen: als er geen regeringsmaatregelen wa ren geweest, hadden we meer verdiend, maar ze vergeten, dat dan de lonen ook hoger waren geweest en de pacht prijzen eveneens. Het resultaat van de bewust gevoer de politiek is, dat wij, uit de diepste armoede na de oorlog, als een der eer sten tegen Amerika konden zeggen: we kunnen ons economisch nu zelf redden. J-JET gaat dus om een aanvaardbaar beleid. Het streven moet gericht zijn op gezonde en goed gefinancierde bedrijven. Daarvoor is ook een goede voorlichting en goed landbouwonder wijs noodzakelijk. En verder: voor artikelen, die we zelf in voldoende mate kunnen opne men, is een vaste prijs (kostprijs plus winst) geen bezwaar, maar voor wat we moeten exporteren zijn regelingen (fondsen) nodig, om het afzetapparaat soepel te laten lopen, een prijsbeleid, dat de productie op peil houdt, maar niet zó stimuleert dat we met over schotten komen te zitten, die we ner gens kwijt kunnen. Verder moeten we om sterk te staan in de internationale concurrentie, zor gen voor een laag prijspeil. Over het arbeidersvraagstuk zei spreker: Er is nog wel een zekere re serve aan arbeidskrachten, maar deze loopt snel terug. We staan dus voor de vraag: hoe kunnen we duurzaam vol doende en geschikte arbeidskrachten krijgen. Hierbij is een concurrentie strijd te voeren tegen de industrie. Spreker meende, dat een oplossing gezocht zal moeten worden in een be hoorlijk loon voor de vaste arbeiders en in een omvorming van het lager landbouwonderwijs, zodat het ook voor de landarbeider aantrekkelijk wordt. De interesse voor het vak, dat aan geen enkel ander minderwaardig is, moet groeien. En aan een ander zal ook een leerlingstelsel moeten worden vastgeknoopt, zoals dat bij de indus trie bestaat. Bij de beantwoording van vragen, sprak de heer Egas nog uitvoerig over de pachtprijzen en de richtlijnen die daarvoor zijn gegeven. Het beleid van de Grondkamers maakt en breekt het ontworpen systeem, zei spreker, die verder betoogde, dat niemand belang heeft bij te hoge landprijzen, zelfs de eigenaar niet. Wij herinneren ons nog de korte lings opgevoerde jubileum-revue „Met frisse moed" door de jubilerende zang vereniging „Vriendschap" te Breezand. Wij hebben toen kennis mogen maken met de prestaties van de leden van die vereniging, die onder leiding van meester De Wilde zich allangs zijn gaan toeleggen op het in elkaar zetten van dergelijke uitvoeringen. De waar dering, die de 40 jaar oude „Vriend schap" van de zijde van een volle zaal mocht ondervinden heeft het bestuur van de zangers genoopt, een herhaling van deze revue in zaal De Boer aan de Kleine Sluis te doen plaats vinden Wij zijn er van overtuigd, dat ook deze opvoering die Zaterdagavond zal plaats vinden, in het brandpunt van de be langstelling zal staan. Uitslagen van de laatstgespeelde competitiewedstrijden Eerste klasse: W. KooymanL. A1-' kemade '/a-Va. Tweede klasse: J. v d Berg J- Hoep 1-0. G. Janssen--A. Cor- nelissen '/a-Va. Derde klasse: A. Jans sen—A. v. d. Zee 1-0.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5