Vragen staat vrij Half-automatisch telefotonet in opbouw in Nederland CKftiariitc ,4 H De beste ruil Actie van de VPRO voor opneming van TBC-patiënten 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Kinderverzorgster Het is weer eens zo Nood we t-uitkering Begrijpen Zo erg is het niet Neen Ten behoeve van de dagbladen 4 doen méér dan één! Het jaarlijks Economisch Benelux Congres chocolade: thuis - op reis - overal. Hoe zit dit? Ook dan niet Bang De brand Geen vaste regel Een verzoekschrift van Indische Nederlanders GEESTELIJK LEVEN Beroepingswerk Lijdt niet langer Pim, Pam Pom en de graafmachine „Een ton voor Triest" MARGARET MALCOLM waarschuwen tegen Radioprogramma Luister eens naar £EN jonge lezeres wil graag kinderverzorgster worden in een vacantiehuis en vraagt wel ke opleiding daarvoor nodig is. Wel. allereerst een twee-jarige opleiding aan een huishoudschool en daarna een speciale opleiding tot kinderverzorgster. De laat ste opleiding duurt ongeveer een jaar. Lezeres kan het beste eens gaan praten met de Directrice van een Huishoudschool. Soms vragen tehuizen wel eens meis jes ter opleiding, en dat kan worden geïnformeerd bij een Arbeidsbureau. JN het huwelijk van een be paald echtpaar gaat het de laatste tijd niet zo best. De oor zaak daarvan zoeken wij in de vriendin van de vrouw. Tenmin steuit de brief op te maken. Die vriendin is nog al actief en heeft de laatste tijd verschillen de dingen in het huishouden van lezeres ingevoerd, die „nieuw" waren. Die vriendin „komt altijd voor haar op", heeft haar duide- delijk gemaakt dat ze „meer huishoudgeld moet eisen" enz., enz. Maar de man van lezeres neemt dit niet en wil dat alles blijft zoals het was. Nu is er on enigheid. Mag haar man die vriendin nu de deur weigeren, want ze meent het zo goed. Heel wat huwelijks-narigheid is ont staan door de bemoeizucht van derden. Goed bedoeld of niet, men heeft te blijven buiten het huishouden van een ander. Nu door de activiteiten van deze vriendin de verhouding tussen man en vrouw scheef dreigt te gaan, moet lezeres de partij van haar man kiezen. Leuk of nief. De keus tussen man of vriendin is geen keus. Er zijn nog kinderen ook. Natuurlijk heeft uw man het recht (misschien zelfs de plicht) die vriendin de toegang verder te verbieden. JNDIEN er verandering komt in het inkomen, kan er wijziging in de noodwet-uitkering worden gebracht. Lezer moet het stopzet ten van dat particulier-pensioen tje dus met de Raad van Arbeid gaan bespreken. Dat is de juiste manier. J£R wordt te weinig ingezien, le zer, dat goed begrijpen vaak vergeven is. Wij oordelen zo maar over het doen en laten van een ander, zonder de werkelijke on dergrond hiervan te kennen. Dan bezien wij de zaak uit ons ge zichtspunt en dus verkeerd. U vraagt ons nu over een bepaalde kwestie in het gezin van een fa milielid. Hetgeen u schrijft is uw gezichtspunt, uw visie op de zaak. Daar kunnen wij geen betrouw baar antwoord op bouwen. Hat betrokken familielid zou zelf eerst zijn standpunt moeten schrijven, zodoende de werkelijke onder grond van de kwestie openbaren de. Dan pas, maar ook dan pas al leen is enig advies te geven (en soms nog niet). OF de eigenaar het recht heeft om van een onbewoonbaar ver klaarde woning huur te vragen? Natuurlijk. Alleen de verhoging mag niet worden toegepast. Of u een toegewezen woning moet aan vaarden ook als deze in huur duurder is dan de onbewoonbaar verklaarde woning? Ingaande op uw eerste vraag zouden wij dus dit krijgen: voor die woning waarin ik nu woon behoef ik geen huur te betalen, ik aan vaard dus alleen een woning waar ik ook gratis mag wonen. U zult o.i. een woning tegen re delijke huur moeten aanvaarden, bijvoorbeeld indien die huur ook door anderen met een gelijk in komen als het Uwe, wordt be taald. Met de huurprijs van uw onbewoonbaar verklaarde wo ning. waarop ook de verhogingen niet zijn toegepast, kunt u niet vergelijken. DE INWONING liet zich doel bewust met zijn inboedel door de hoofdbewoner op straat zet ten. Zonder dat er een vonnis was. Doel: één van de nieuwe woningen te krijgen. Of de ge meente nu verplicht is voor on derdak te zorgen? Nee. Inwoner kon zich tegen de uitzetting ver zetten. want hoofdbewoner mocht hem zo, zonder vonnis, nooit op straat zetten. Dus krijgt hij geen huis, maar onderdak in een loods of noodverblijf. Niets aan te doen. JN SAMENWERKING tussen het hoofdbestuur van de P.T.T. en de Ned. Siemens Maatschappij is thans in voorbereiding de inrichting van een Nederlands telefotonet ten behoeve van het Algemeen Nederlandsch Pers bureau A.N.P. en de daarbij aangeslo ten dagbladen. De verwachting be staat. dat dit net tegen het eind van dit jaar in werking kan worden ge steld. Daarmee zal ons land weer een belangrijke stap hebben gedaan op het gebied van de versnelling en dus ver betering van de nieuwsvoorziening. Tot dusverre levert de foto-afdeling van het ANP de voor de Nederlandse Geranten bestemde foto's per post of per trein door het gehele land. De ver zending van het geschreven nieuws ge schiedde vroeger ook per trein, doch ip 1936 werd het telexnet in werking gesteld, waardoor alle dagbladen in Nederland hun nieuws gelijktijdig en zonder tijdverlies konden ontvangen. Overbrenging van foto's langs de draad en zelfs door de aether is niets nieuws. Dit gebeurt al jaren, maar een telefoonnet, waardoor de aangeslote nen alle gelijktijdig en bijna zonder menselijke handelingen aan de zijde van de ontvanger het beeldnieuws op hun redactie-kantoren ontvangen, ver eist een half-automatische apparatuur, die na lang overleg op grond van de behoeften van het ANP door dr Rudolf Heil te Kiel werd ontworpen en uit gevoerd. De synchronisatie van de zen der en alle ontvangers zal volautoma tisch geschieden. De enige menselijke handelingen, die nodig zijn, zijn aan de zijde van de zender het inzetten van de over te brengen foto en het in wer king stellen van de automatische syn- De werking van 4 geneesmiddelen in één iablei verenigd is krachtiger en weldadiger dan van elk middel afzonderlijk. Chelarine „4" helpt ook bij hevige pijn en griep, wanneer andere middelen (alen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 CT (Advertentie, Ing. Med.) Op 14 en 15 Mei zal onder voorzit terschap van dr W. F. Lichtenauer, in het Kurhaus te Scheveningen het Economisch Benelux Congres worden êehouden. De Economische Benelux ongressen worden jaarlijks voorbe reid door de Permanente Economische Benelux Commissie. chrönisatie en aan de zijde van de ont vangers het inzetten van een cassette met fotopapier en het bedrijfsklaar in stellen van het apparaat. Daarna komt dan nog het ontwikkelen van de ont vangen foto in de donkere kamer. Het Nederlandse telefotonet zal be ginnen met 16 aangeslotenen en wel in de volgende steden: A'dam, Utrecht, Rotterdam, Groningen, Arnhem, En schede, Hilversum, Wildervank, Win schoten, Nijmegen, Zwolle en Leiden. Als regel zal van één vast punt uit worden gezonden, nl. Amsterdam, doch er zullen voorzieningen worden getrof fen, dat ook van andere punten in het land kan worden gezonden door mid del van een draagbare zender. Dat be tekent extra tijdwinst, omdat een foto van een belangrijke gebeurtenis in de provincie dan niet eerst naar de hoofd stad behoeft te worden gebracht, maar vanuit elk punt in het land meteen op het net kan worden- gegeven. (Advertentie, Ing. Med.i OMDAT de eigenaar geen extra huur meer mag berekenen weigert hij mij toestemming een vrouwelijk familielid in huis te nemen, dat tevens miin huishou den zal verzorgen. Is hier iets tegen te doen? Tenzij bij de huurovereenkomst anders werd overeengekomen, mag de hoofd bewoner inwoning nemen. In dien hij kan aantonen dat hier werkelijk sprake is van „huis personeel". zal de eigenaar er niets tegen kunnen doen. Die toe stemming is zeker niet nodig, wanneer iemand een inwonend dienstmeisje of huishoudster wil nemen. Overigens kan de ge meente woonruimte vorderen in dien de eigenaar blijft weigeren en men van mening is dat hoofd bewoner ruimte te veel heeft. £EN KIND kan nooit onterfd worden. Is de levenswijze van een kind slecht, staat vast dat hij het geld zal verbrassen, dat doet er allemaal niet toe. Het betreffende kind kan een testa ment. waarbij het wordt onterfd, op dat punt ongeldig doen ver klaren. Er rest hier geen enkele mogélijkheid. Maar wat maakt dat voor verschil uit, goed bekeken. Indien .een kind zijn wettig erf deel krijgt, wordt daarmee aan de anderen niets tekort gedaan en wat de betrokkene met dat erf deel wil gaan doen is zijn eigen zaak. Voor „hem" en „zijn", moogt u ook lezen „haar" of „zij". QNZE lezers kunnen kos teloos antwoord krijgen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegenheden, woning kwesties, huwelijksmoeilijk heden, op voedingszorgen, sociale verzekeringswetten, assurantiezaken, persoon lijke geestelijke moeilijkhe den, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoonlijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behandeld. Alles wordt strikt vertrouwelijk afgedaan. ALS wij een briefje krijgen dat begint „wij zijn bang voor onze ouders te moeten opbrengen", gaat er iets in ons kriebelen. Vooral als men dan nadrukkelijk nog wil weten, hoe men daar van af kan komen. Hoe zouden de „gevoe lens" zijn als de zaken eens an dersom lagen, de ouders welge- gesteld en een kind in moeilijkhe- heden? Meestal is er dan geen „angst" om hulp te vragen. Voor de rest.... nee daar is niet „af" te komen. Er is een wederzijdse onderhoudsplicht tussen ouders en kinderen. EEN SCHOORSTEEN raakte in brand, mede omdat die met hout was bekleed. De huiseigenaar gaf aan een metselaar opdracht om de schade te herstellen en het hout te vervangen door steen. De verzekeringsmaatschappij was hier echter nog niet in gekend en weigerde de gehele claim te betalen. Kan eigenaar nu eisen dat huurder meebetaalt? Nee. want de brand ontstond doordat de schoorsteen van hout was aan welk feit huurder niets ver anderen kon. Wat het beschadig de behang betreft, kan eigenaar zich er op beroepen dat volgens contract huurder voor dit be hang aansprakelijk was. In dat geval kan huurder wellicht pro beren die schade van zijn verze keringsmaatschappij vergoed te krijgen, er van uitgaande, dat het behang tot de inboedel be hoort, Proberen maar. DE oudste van mijn 4 kinderen wordt dezer dagen meerder jarig. Toevallig krijgt ze (na ge daan eindexamen) dan haar eer ste betrekking. Maar hoe moet dat nu in deze moderne tijd. Al les afgeven en dan zakgeld, of kostgeld laten betalen? Dit is de vraag van een lezer. Ja, hierop is moeilijk een antwoord te ge ven, want er is geen vaste regel. Hier hangt alles af van de om standigheden in het gezin. Per soonlijk (maar dan is dat ook een zuiver persoonlijke mening) zou den wijkostgeld laten beta len. Een redelijke, dus ook niet te laag bedrag. Het meisje moet dan verder geheel voor zichzelf zor gen, voor eigen kleding, sparen en zo meer. Op deze wijze leren ze zelfstandigheid, omdat (wan neer de verhouding goed is) er toch een zekere preventieve vorm van toezicht blijft. Zakgeld heeft bezwaren. Dan ontstaat in nerlijk weerstand. Ik verdien, kan niet sparen en ben straks voor uitzet e.d. geheel „op thuis" aangewezen. Vroeger zag men dat de oudsten niet konden leren omdat ze verdienen moesten, waardoor later de iongsten die kans wel kregen. Nogmaals sa men over praten, dat is het beste. MENTOR Een delegatie van een aantal Indische Nederlanders vervoegde zich gisteren bij het ministerie van Maatschappelijk Werk aan het Binnenhof ten einde de minister van Maatschappelijk Werk te verzoeken ertoe te willen medewerken,, dat het regeringsstandpunt ten aanzien van de Indische Nederlanders worde gewijzigd. In het verzoekschrift wordt de wens tot uitdrukking gebracht, dat elke Nederlander in Indonesië, die naar Nederland wil komen, daartoe zonder meer financieel in staat gesteld zal worden. Bij ontstentenis van de minis ter werd zij ontvangen door de secre taris-generaal van het departement: Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Groningen: vaca ture J. C. van Niekerke: A. H. Welink te Drogeham. Bedankt voor Amsterdam (Wijkgemeente Oude Kerk): H. M. Knossen te Gouda. Bedankt voor Bles- kensgraaf (toezegging): C. van den Bosch te Brugem. Geref. KerI vu Beroepen te Amsterdam-W (vacature F. Guillaume) A. Brouwer te Barne- veld. Beroepen te Eist Gld.: W. A. J. Dalmayr te Waardhuizen. Beroepen te Lioessens: J. A. van der Peppel te Heiken. Bedankt voor Middelburg, A. Brouwer te Barneveld. Geref. Kerken Art. 31. Bedankt voor Middelburg: J. J. Ar- nold te IJmuiden. door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert door de nieren, is onschadelijk vo'or harl' en maag. Bij apotheek en drjpgist f 0.95, f 2.40 en f 8.88. Adv. I.M. 73. Rustig stapte de namaakkoe achter de drie gebroeders Pim. Pam en Pom aan. „Let op", zei Billie. „Daar gaan ze een hek in". „Ik kan toch niets zien", bromde Kareltje. „Maar als jij dat zegt, zal het wel zo zijn". Pim, Pam en Pom hadden inmiddels het hekje achter zich dichtgeklapt en stapten vrolijk het tuinpad af, onbewust van het feit, dat een grote koeienkop nieuwsgierig het nummer op het tuin hek bestudeerde. „Ja hier moeten ze wonen", zei Billie. „Op nummer der tien. Dat staat tenminste op het hekZ „Hetzelfde nummer als onze cel zuchtte Kareltje. „Onze cel, die we zo mooi gewit hadden en waarvoor Piet De VPRO zal Woensdagavond be ginnen met een radio-actie, die gedu rende tien achtereenvolgende Woens dagen zal worden gehouden onder het motto „Een ton voor Triest". Men wil hiermede een bedrag van honderd duizend gulden bijeen brengen ten einde een kleine twintig tbc-patiënten met hun families naar ons land te kunnen overbrengen. De patiënten zullen in Nederlandse sanatoria wor den verpleegd tot volledige beterschap is ingetreden. De families worden hier eveneens ondergebracht en dank zij de mede werking van de ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken zullen zij in ons land mogen blijven. De uitzendin gen zullen geschieden tien achtereen volgende Woensdagavonden van vijf over half acht tot acht uur. Er zal een opwekkend woord voor deze actie wor den gesproken en voorts zullen repor tages en interviews, die door ds J. A. van Nieuwenhuijzen en de heer Ad de Vries in Triest zijn opgenomen, wor den uitgezonden. De actie zal worden begeleid door een geluksketen van briefkaarten. De VPRO heeft voor deze actie een speciaal gironummer, namelijk 250.000 en voorts postbus 250 te Hilversum en telefoon 11.000 Hilversum. DOOR 47 „Luister eens!" begon hij opgewon den. „Je weet nog wel, dat er op mijn tentoonstelling een oude heer ver scheen, die erg getroffen was door Serena's portret, nietwaar?" „Ja ik zei het nog tegen Serena..". „Welnu, hij is later bij mij geweest, omdat hij Serena's moeder had gekend eens met haar verloofd was geweest en Serena herkende door de gelijkenis en de ring die ze droeg. Hij wilde met haar in contact komen, niet al leen voor zichzelf, maar omdat haar grootouders van moederszijde nog le ven Hoe ik dat in vredesnaam kon vergeten, begrijp ik niet en het ligt toch zo voor de hand, dat ze naar hen toe moet zijn gegaan". „Maar Serena heeft me er nooit een woord van verteld", wierp Nick, niet op zijn gemak, tegen. „Dat wist ik. Ze zei, dat ze jou niet wilde lastig vallen, omdat ze op dat ogenblik er helemaal niet zeker van wés of ze er wel prijs op stelde, met. hen in kennis te komen". „Goed, maar dat komt er nu niet op aan", zei Nick heftig. ,„Waar wonen ze?" „Op een derp in Dorset, dat Little Barfield heet. Méér weet ik ook niet", antwoordde John op een toon jalsof hij daarvoor zijn excuus maakte. „O, 't is wel voldoende", riep Nick haastig. „Wel bedankt. John. Ik ga er dadelijk op af." En zo kwam het, dat hij, al wande lend door de dorpsstraat, Serena had ontmoet. Hij had haar al gezien vóór zij hem nen te kloppen. O, waarom had hij niet eer beseft, hoe lief, hoe aanvallig en aantrekkelijk ze was? Zachtjes rbp hij: „Lieve Serena!" En eerst toen zag ze hem. Nooit zou hij vergeten wat er op dat ogenblik gebeurde. Niet alleen dat haar gezichtje zo vol uitdrukking geen enkel spoor van blijdschap toonde, maar haar trekken verrieden slechts vrees en hij kon het zich niet ont veinzen afwijzing. Ze deinsde als 't ware achter uit in plotselinge, kille angst. Hij was echter vastbesloten, haar niet zonder strijd op te geven. „Wees alsjeblieft niet bang voor me, Serena", zei hij vriendelijk. „Er is geen enkele reden voor, maar ik moet met je spreken". Ze keek hem even aan, doch toen weer snel in andere richting. „Heus?" vroeg ze onverschillig. „Goed dan, maar het zal tot niets lei den". „Dat zullen we zien!" riep hij on willekeurig ietwat knorrig toen hij met haar een zijpad, dat in het open veld uitkwam, insloeg. „Hier dan maar?" vroeg ze werktui gelijk en hü knikte toestemmend, maar 't viel nem na haar koele be groeting moeilijk, een begin te maken. Eindelijk stamelde hij: „Serenaik moest hierheen, naar jou!" „Werkelijk?".... Het klonk alsof ze tot een toevallige kennis in plaats van tot haar echtgenoot sprak. „Waarom?" „Omdat ik een grote dwaas en er ger ben geweest... Hij trachtte haar hand te grijpen, maar ze hield die ontdekte en zijn hart was hevig begon- vlug achter haar rug. „O, Serena, doe dat niet!" smeekte hij. „Wil je.... kun je me niet vergeven?" „Komt het er veel op aan, of ik het doe of niet doe?" vroeg ze zo kalm, dat Nick ineenkromp. „Voor mij doet het er wel toe", zei hij ten slotte. „Ik wil, dat je me ver geeft, Serenaen dat je terugkomt". „O, neen, neen! Nooit", riep ze, hef tig het hoofd schuddend. Zonder te letten op haar protesten, sloeg hij de armen om haar heen. drukte zijn lippen op de hare en smeekte andermaal: „Kom, lieveling, vergeef me alsjeblieft! Geef me nog een kans". Een ogenblik dacht hij, dat ze voor die aandrang zou bezwijken, maar toen weerde ze, met haar handen tegen zijn borst, hem af. „Waarom, Nick, waarom?" vroeg ze buiten adem. „Waarom?" Opnieuw moed vattend, keek hij haar lachend in het naar hem opgeheven gezicht. „Omdat ik je lief heb! Omdat ik zonder jou niet kan le ven". Even leek het of de tijd was blijven stilstaan, maar toen bevrijdde ze zich snel en soepel uit zijn armen. „Neen, Nick! Neen klonk het hem in de oren. „Maar waarom niet?" Hij was zo op het punt van slagen geweest en nu stond hij er slechter voor dan ooit. „Hoor eens, lieve schat", bedelde hij nogmaals, „wees toch niet bang. Ik zal je leren, mij lief te hebben Maar Serena schudde het hoofd op een wijze, die hem weinig hoop liet. „Neen, dat zul je niet kunnen", sprak ze met een afwezig klinkende stem: „Het is te laat!" «HOOFDSTUK IX. „Te laat?" herhaalde Nick snel. „Wat bedoel je? Is er.... is er soms een an der?" „O. neen", antwoordde Serena op een toon alsof de idee alleen haar reeds afschuw inboezemde. „Er zou nooit een ander kunnen zijn". „Wat betekent dit alles dan?" vroeg Nick, zich moeite gevend, niet onge duldig te schijnen. „Je zegt, dat er nie mand anders is en toch zou het te laat zijn. Ik moet zeggen, dat ik er niets van begrijp". „Heus niet?" hernam ze dof. „Het is toch heel eenvoudig. Je zei, dat je me zou leren, je lief te hebben, maar dat kun je niet omdat ikdat al lang geleden geleerd héb". „Serena!" riep hij uit, haar ongelo vig aanstarend. Toen lachte hij op nieuw, maar_ ditmaal van vreugde en triomf. „O, kindlief, je hebt me zo aan het schrikken gemaakt. Ik geef toe, dat ik het verdiend heb, maar toch.." „Je begrijpt het nog altijd niet", sprak ze zacht, ter.wijl ze zijn gretig uitgestoken armen ontweek. „Ik had je lief, maarnu niet meer. Het is uit! En daarom weet ik, dat je mii geen liefde kunt leren. Liefde die ver moord is, kun je niet weer tot leven wekken Nick staarde haar aan met een blik, waarin een begin van begrijpen lag op gesloten. v „En ik heb jouw liefde vermoord?" vroeg hij hees. Ze knikte toestemmend. „Het spijt me, Nick", zei ze hulpeloos „maar zo is het nu eenmaal. Het is ge beurd op dezelfde manier als verliefd worden; je kunt er nu eenmaal niets aan toe- of afdoen. En dus. „Maar er moet toch iets.'..." begon hij, doch ging niet verder, want ineens drong het tot hem door, dat niets wat hij zei, haar van houding zou doen ver- anderen. Hij las het in haar ogen. Die ogen, welke als, hij zich vroeger de moeite had gegeven, erin te lezen, hem haar geheim reeds lang zouden hebben onthuld, maar nu aan eon vreomde schenen toe te behoren. „Wat wil ie dat ik doen zal?" vroeg hij tenslotte. (Wordt vervolgd.) Pakkum ons chocolade hageslag op ons brood had willen geven„Wat zeur je toch", bromde Billie. „Ik" zou haast denken, dat je naar je cel terug verlangde.... vooruit, kom mee. Hier de weg af. Ze mogen ons niet zien" „Wat wou je dan?" vroeg Kareltje. „Ik ben doodmoe." „Naar de achterkant van het huis, daar is een grote tuin zie je wel!" „Ik zie niks", zuchtte Ka reltje. Even later ploeterde de koa door het weiland naar de achterkant van huize „Woeffie". „Zo vallen we meteen niet zo op", zei Billie voldaan „Een koe in een weiland is de gel woonste zaak van de wereld". Als u geregeld laxeermiddelen slikt, ls er nu een manier om er van at te Ikomen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoel gang. Neem de eerste week elke avond twee Carter s Leverpilletjes. Tweede week - elke avond één. Derde week - om de andere avond één. Daarna niets meer, wént Carter's Lever- pilletjes stellen uw ingewanden ln staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeer middelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid ot te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever- pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet ln de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter's Leverpilletjes. (Advertentie, Ing. Med.) DONDERDAG 25 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—2400 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgénwijding. 915 Geestelijke liederen. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevar. mu ziek. 11.40 Modepraatje op technisch ge bied. 12.00 Zang en piano. 12.25 „In ..ft spionnetje". 12.30 Land. en Tuinbouw» mededelingen. 12.33 Gram. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded, of gram. 13.20 Lichte mu ziek. 13.50 Gram. 13.58 „De Ring van de Profeet", hoorspel. 14.45 Sopraan en piano. 15.15 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17 00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Drs. F. J. A. Te- wisscha van Scheltinga: „De Ecafé-confe- rentie te Colombo". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Voor de jeugd. 18.40 Reportage of gram. 18.45 Zigeuner- muziek, 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Re portage. 19.15 Gesproken brief uit Lon den. 19.20 Mil. orkest. 19.45 „Zes weken Australië", causerie. 20.00 Nieuws. 2005 Radio PhOharmonisch Orkest m. m. v. soliste. 21.10 Filmmuziek. 22.00 Cabaret. 22.45 Sportactualiteiten. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Jazzmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7-00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 8.25 Plechtige Hoogmis. 9 45 Gram. 10.00 Gewijde mu ziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12*30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33—12.40 Voor de boeren.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Zang en piano- 13.50 Gram. 14.00 Omroeporkest. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Zang en piano. 16.00 Bijbellezing.' 16.30 Alt. hobo en orgel 17.00 Hoorspel v. de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordracht. 18.00 Po- litie-kapel. 18.35 Raadhuispraat. 18 45 Le ger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Voor de jeugd. 19-3® Gram. 20.00 Radiokrant. 20 20 Gevar. programma. 21.45 Gram. 21.50 „Ik denk er zo over.... en U?" 22.00 Amus.-mu- ziek. 22.20 „De Protestantse orgelkunst". 22-45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15—24.00 Gram. DE LENTE VAN HET LEVEN. Weemoedige herinneringen aan lang vervlogen dagen, tot nieuw leven gekomen door Marianne van den Berg, Christine Spieren burg, Henk Meijer en André Car- rell, alsmede Gerard van Kreve len en zijn solisten. André Carreu schreef de teksten. (Donderdag 22.00 over Hilversum I, 402 m). RADIOPHILH. ORKEST. Onder leiding van Paul van wordt eerst uitgevoerd het sym- phonisch gedicht En Saga, yan a Finse componist Jean Stbenw- Daarna horen we van de HO- gaarse musicus Ernö Dohnanv de Variations on a Nursery óog (de variaties op een wiegene h waarin de pianiste Cecile_ Grijs de solopartij speelt, slotte Strauss' Til Efulensy - lustige Streiche, een verklank van de schelmenstreken en dood van deze grapjas. 'L>°" dag 20.05 over Hilversum 402 m.) n. ZES WEKEN AUSTRALIË, v tweede en laatste radiotoesp die de hoofdredacteur der enigde Noordhollandse Da9 .,.»r de heer Koemans, zal h0}lt zesde zijn belevenissen .in het .„45 Werelddeel. (Donderdag over Hilversum I. de Ten-

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 2