De jonkers van het Oudste Jaar bezetten eerste plaats KING Predikbeurten Leerzame avond voor personeel Luchtstrij dkr achten Zwaardvissen hebben tweekamp al van Bruinvissen gewonnen Helderse volleybal teams niet tegen Haarlem opgewassen Tweede Jaarnummer drie Bekendmaking een surprise! Ziek vestigde nieuw KIM-record ,Matthaeus Passion' morgen in Alkmaar IN HET KORT Boekhandel J. Kühne geopend H< Rigters kampioen vierde klasse MSC Voor HCSC morgen de laatste kans Goede wedstrijd van mej. Bracht Twee verliespunten voor WSOV 2 Jaailijks sportfeest Adelborsten 99 „Niet één heeft sulcke waer als „De Leydenaer' Oefensmaldeel V naar Plymouth Op zoek naar petroleum Vlotte causerie en goede films Tussen Haaks en Ruitje Wees gerust royaal! PEPERMUNT Nog één nummer op het programma BKC Zondag op bezoek bij Watervogels 7 Zand Twee filmavonden werden goed bezocht Herenploeg geheel door HCSC gevormd Watervogels bezit nu afdeling basketball Kaasdragers niet meer naar Edam Kosters kwamen bijeen in Schagen In de voetbalwedstrijd „lOudste Jaar"-„Tweede Jaaris dan einde hjk, na ruim twee weken sporten uitgemaakt hoe de krachtsverdeling op sportgebied tussen de verschillende jaarklassen van het Koninklijk Instituut er uit ziet. De „IOudste JaarAdelborsten hadden reed"laten tien, dat zij hun jongere collega s de baas waren. Het „Tweede Jaar- echter, had nog een kansje op de tweede plaats als deze laatste voetbal- wedstnjd met drie doelpunten verschil werd gewonnen. De verwachtin- gen waren uiteraard hoog gespannen, doch de hoop werd spoedig de bodem ingeslagen, want ook hier bleken de senioren het sterkst Zij wonnen met 5-0. Het „Jongste Jaarbehield dus zijn tweede plaats en de Korporaals moesten met de laatste plaats genoegen In deze dagen hadden de Adelbor sten een uitgebreid sportprogramma te verwerken en wij hebben hier en daar eens een kijkje genomen. Bij elke wed strijd bleek direct het grote enthou siasme, dat door spelers en toeschou wers aan de dag werd gelegd. Bij het base-ball bijvoorbeeld, dat dit jaar voor het eerst op het programma stond, was vrijwel het hele K.I.M. uit gelopen. De aanmoedigingen waren niet van de lucht en na harde strijd kwamen de Oudste Jaars zegevierend Uit de strijd. Oorverdovend was het lawaai in het zwembad, waar Goudberg tot taak kreeg een achterstand van 4 m. welke zijn ploeg op de 5 x 40 m. vrije slag estafette had opgelopen, in te halen. Hij kweet zich keurig van zijn taak en presteerde het om met een voorsprong van 0.2 sec. de overwinning voor zijn Tweede Jaarsklasgenoten uit het vuur te slepen. Ook Ziek (Jongste Jaar) deed van zich spreken. Op de 100 m. vrije slag tikte hij als eerste aan en onder daverend applaus werd bekend gemaakt, dat hij in een tijd van 1 m. 3.4 sec. een nieuw KIM-record had ge vestigd. Spanning te over heerste er bij de handbalwedstrijden, waar de Oudste Jaars het wisten te presteren, beide wedstrijden, waarin zij een flinke ach terstand hadden opgelopen, in een overwinning om te zetten. Op de ath- letieknummers viel een grote verras sing te vermelden. De als winnaaar van de 1500 m. ge doodverfde Tongste Jaar Verboeket, moest na felle strijd het loodje leggen tegen De Jong (O.J.), die 3 sec. sneller bleek. Spannend was ook de 100 m., Voor hen, die jl. Zaterdag werden teleurgesteld, omdat de reclame was uitverkocht, Tompouces en fijne spijsmandjes 13 cent p. stuk. maarrr.... als U koopt (uit 100 soorten) 250 gram fijne koek, betaalt U slechts 10 cent per stuk. ii/i f onnonnvv" Komt U vroeg? Kunt U gepast betalen? (Advertentie, mg. Mea.j In de Grote kerk te Alkmaar wordt morgenavond een uitvoering gegeven van Bach's „Matthaeus Passion". Even als vorig jaar worden belangstellenden uit Den Helder door de besturen van Muziekkring en Volksuniversiteit in de gelegenheid gesteld, per autobus een bezoek aan dit concert te brengen. De bus vertrekt morgenmiddag om half vijf van het Stationsplein. ZONDAG 28 MAART DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds Rasch; Palmstraat 10 uur ds Borg- hardt, 19 uur ds Borghardt; Huisduinen 10 uur vicaris Grimm. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds Hartkamp, 10.4o uur ds Hartkamp, 17 uur ds Swen; Re- hobothkerk 10 uur ds Swen, 17 uur ds Hartkamp. Oud-Geref. kerk, Hoog straat, 10 en 17 uur dienst. Geref. gem. Janzendwarsstr., 10 en 16 u. leesd. Geref. kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur leesdienst.'Evang. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr J. A. Stell- Wag. Vrij-Evang, gem., Hoogstraat, 10.15 en 17 uur evang. Glazer. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen Weststraat, 10.30 en 17 Uur dienst. Vrije Christengemeen schap, Spoorstraat, 10 uur samenkomst, r- Oud-Kath. kerk, Middenweg, 10 uur Heilige mis, 10 uur kinderkerk Van Galenstraat, 19 uur lijdensmeditatie. Baptisten gem.. Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool, 16 uur ds J- Reiling. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ös J. J. van Sluijs. Evangelisatie Vij zelstraat 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagschool. Le- 8er des Heils, Spoorgracht, 10 uur hei- 1'gingssamenkomst. 19 uur openlucht- aamenkomst (Spoorstraat), 20 uur heilsbi.ieenkomst. JULIANADORP: Ned. Herv. gem. 19.30 uur ds H. J. Trommel. Geref. kerk 9.30 uur leesdienst, 14.15 uur ds Swen. CALT.ANTSOOG: Ned. Herv. gem., 10 uur ds H. J. Trommel. nemen. waarop Bakker (O.J.) en Heringa (U.J.) in 12.2 sec. de eer moesten delen. Goudberg (T.J.) en Pottie (T.J.) ein digden beide als nummer 3. De 3000 m. was voor Douglas, die de grootste moeite had met Goudberg. Laatstge noemde bleef als een schaduw aan Douglas hangen. Deze verhoogde zijn tempo maar Goudberg gaf geen krimp tot de laatste 200 m. Eerst toen kon Douglas zijn tegenstander definitief lossen. De voornaamste uitslagen waren: Hockey: Oudste Jaar 19 pnt.; Jongste Jaar 15 pnt.; Tweede Jaar 6 pnt. Rugby: Oudste Jaar 46 pnt.; Tweede en Jongste Jaar elk 6 pnt. Schieten: Oudste Jaar 16 pnt; Twee de en Jongste Jaar elk 5 pnt. Handbal: Oudste Jaar 39 pnt.; Jong ste Jaar 13 pnt.; Tweede Jaar 0 pnt. Volley-ball: Jongste Jaar 20 pnt.; Tweede Jaar 11 pnt.; Oudste Jaar 2 pt. Basket-ball: Oudste Jaar 24 pnt.; Tweede Jaar 11 pnt.; Jongste Jaar 0 pt. Base-ball: Oudste Jaar 36 pnt.; Jong ste Jaar 12 pnt.; Tweede Jaar 0 pnt. Sloeproeicn: Oudste Jaar 30 pnt.; Tweede Jaar 17 pnt.; Jongste Jaar 5 p. Zwemmen: 60 m. rugslag: 1. F. Ziek 43.6 sec.; 2. J. v. Leeuwen 46.4 sec.; 3. Winters 48.1 sec. 100 m. schoolslag: 1. C. J. Brouwer 1 m. 25.5 sec.; 2. A. Bak ker 1 m 27 sec.; 3. W. van Gendt 1 m. 28.5 sec. 100 m. vrije slag: 1. F. Ziek 1 m. 3.4 sec.; 2. A. Bollen 1 m. 13.2 sec. 3. J. van Leeuwen 1 m. 13.5 sec. 5 x 40 m. vrije slag est. 1. Tweede Jaar 1 m. 57.8 sec.; 2. Jongste Jaar 1 m. 58 sec.; 3. Oudste Jaar 2 m. 5.3 sec. Tweede Jaar 27pnt.; Jongste Jaar 22 «4 pnt.; Oudste Jaar 10 pnt. Waterpolo: Tweede Jaar 29 pnt.; Jongste Jaar 12 pnt.; Oudste Jaar 0 pt. Athletiek: 100 m. hardlopen: 1. en 2. Bakker en Heringa, beiden 12.2 sec, 3 en 4 Goudsberg en Pottie beiden 12.4 sec. 400 m. hardlopen: 1. Verboeket 55.9 sec.; 2. Pottie 57.7 sec.; 3. Gouds- berg 57.8 sec. 1500 m. hardlopen: 1. A. de Jong 4 m. 44 sec.; 2. Verboeket 4 m. 47 sec.; 3. v. d. Krogt. 3000 m hard lopen: Douglas 9 m. 47 sec.; 2. Goud berg 8 m. 48.2 sec.; 3. Tak. Hoogspring gen: 1. de Mutser 1 m. 55; 2. Zange 1 m. 50; 3. Brouwers 1 m. 45. Versprin gen: 1. Witte 5 m. 28; 2. Bax 5 m. 10; 3. v. Swaay 5 m. 9. Kogelstoten: 1. J. Kernkamp 10.26 m.; 2. Roels 10.21 m.; 3. Aberson 9.60 m. Discuswerpen: 1. Schulmans 27.70 m.; 2. Asikin 24.54 m 3. Heringa 23.96 m. Speerwerpen: Goos- sens 38.12 m.; 2. Sleeswijk-Visser 37.23 m.; 3. Witte 34.48 m. Oudste Jaar 41 pt.; Tweede en Jongste Jaar beide 29 pnt. Badminton: Oudste Jaar 14 pt.; Jong ste Jaar 12 pnt.; Tweede Jaar 10 pnt. Voetbal: Jongste Jaar 20 pnt. Oudste Jaar 17 pnt. Tweede Jaar 6 pnt. Eindstand: Oudste Jaar 294 pnt.; Jongste Jaar 171% pnt.; Tweede Jaar 157 Y, pnt. Oefensmaldeel V van de Nederland se Marine,, onder bevel van comman deur S. den Boeft, zal van 2 tot 5 April een bezoek aan Plymouth brengen. De eenheid bestaat uit het vliegdekschip Karei Doorman, twee torpedoboot- jagers, twee fregatten en twee onder zeeboten. De marine-aütoriteiten te Plymouth hebben reeds een uivoerig gezelligheidsprogramma voor de be zoekers opgesteld. 99 99 Voor de manschappen van de Luchtstrijdkrachten, gelegerd in Den Helder, heeft de heer W. Sieders, employé van de Bataafsche Petroleum Maatschappij, gisteravond in de bovenzaal van het Christelijk Militair Tehuis een lezing ge houden over het onderwerp „Opsporing en winning van aardolie". In een vlotte causerie gaf hij een wetenschappelijke en tegelijk populaire uiteenzetting om trent dit belangrijke product, dat sedert er aardolie in Drente gevonden wordt, meer dan vroeger in het centrum der belangstelling is komen te staan. Ook werden verschillende methoden van opsporing gememoreerd, te weten: Het veldgeologisch onderzoek, waarbij men gebruik maakt van zichtbare aan wijzingen in het terrein; het garvime- trisch onderzoek, waarbij het relatieve verschil in aantrekkingskracht van de aarde wordt gemeten, en het seismisch onderzoek, waardoor men door terug gekaatste trillingen een indruk krijgt van de ondergrondse opbouw. Wan neer de hieruit voortvloeiende resul taten een aanwijzing zijn van een gun stige bodemstructuur, geeft dat nog geen uitsluitsel omtrent het aanwezig zijn van aardolie. Daartoe is een proef boring noodzakelijk. Werd vroeger uit sluitend stotend geboord, thans wordt het roterend boren algemeen toegepast. Van de tien boringen voert er gemid deld slechts één tot succes. Na deze uiteenzetting volgden enkele interessante kleurenfilms, „Op zoek naar petroleum", dat in ,,table-top" stijl een opvallend duidelijk beeld gaf van hetgeen de inleider had besproken. Ook „De geboorte van een olieveld" was ongemeen boeiend. Na de pauze werd de film vertoond ,Powered Flight", de geschiedenis van de luchtvaart. Geen wonder, dat de aanwezigen, die dienstplichtshalve voor dit thema zeer geïnteresseerd zijn, met volle aandacht dit uitvoerig journaal hebben aanschouwd. Men staat ver baasd over de waaghalzerij, waarmee de pioniers van de luchtvaart in lach wekkende modellen een poging deden zich met een zogenaamd vliegtuig van de grond te verheffen. De eerste luitenant H. Arneveldt ver tolkte de dank van de aanwezigen met een hartelijk woord van waardering. Vanavond wordt in de bovenzaal van Formosa een buitengewone leden vergadering van IVA gehouden. Er wordt een nieuwe voorzitter gekozen, daar de heer N. Hemelrijk deze func tie neerlegt. Op Zaterdag 10 April is er in For mosa een feestavond van IVA. Op Zondag 28 Maart wordt in het IVA-lokaal een tienkamp gehouden tussen de sterkste vierde klassers van het district. De christelijke gymnastiekvereni ging „Simson" geeft vanavond een uit voering in Casino. Vanavond om half acht beginnen in Formosa" in het kader van de Boekenweek reciteerwedstrijden voor de middelbare schooljeugd. In het Tivoli-theater wordt van heden- tot en met Maandagavond „Het loon van de angst" vertoond en in de Witte bioscoop „Slavernij in Babyion". Op een trip door Nederland arri veerde gisteren het Engelse motor jacht „Gay Gambler" uit Birnham (Essex) in Den Helder. Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" heeft gisteren de rede verlaten met bestem ming Rotterdam. Mr. Ms. sleepboot „Orkaan" is gisteren naar Vlissingen vertrokken. Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9604" is naar het Bassin gegaan, terwijl Hr. Ms. „L 9601" van Terschelling terug keerde. Het is morgen hoog water om 11.40 uur, en laag water om 5.40 en 18.15 uur. De temperatuur van het zee water was 4,7 graden Celsius. In het voormalige pand van de firma Eska, op de hoek van Spoorstraat en Eerste Vroonstraat, is gistermiddag het filiaal geopend van de boekhandel Jan Kühne, welke in Alkmaar een uitste kende naam heeft. De zaak is voor zijn nieuwe bestem ming op moderne wijze ingericht. Ge bruik makende van zijn jarenlange er varing heeft de heer Kühne Sr zelf gezorgd voor een zeer overzichtelijke en tegelijk aan aesthetische eisen be antwoordende opstelling van de grote verscheidenheid aan artikelen, welke fn een goed geoutilleerde boekhandel worden aangetroffen. De afdeling boek- kan de cliëntele voorzien van romans, populair-wetenschappelijke werken, jeugdlectuur en studieboeken. De zaak is ook ruim voorzien van R.K. lectuur. Er is een speciale afdeling voor reli gieuze artikelen, zoals missaals en kerkboeken. Tenslotte vinden de be zoekers een welvoorziene afdeling kan toorboekhandel, zodat het filiaal van de firma Jan Kühne aan verlangens van sterk uitéénlopende aard kan vol doen. In de vierde klasse van MSC's onder linge sohaakcompetitie heeft H. Rigters beslag gelegd op de titel. Hij noteer de een fraaie score: 14,5 punt uit zes tien wedstrijden. In 1 B werd de partij tussen J. Ko ning en P. van Dijk afgebroken in gun stige stelling voor eerstgenoemde. De verliezer van deze ontmoeting is voor de eerste plaats uitgeschakeld. De kop groep is: J. Smit 9 uit 13, J. Koning 8 uit 12, P. van Dijk 8 uit 12. Jac. van der Kuyl behield in 3 B zijn kans met een zege op J. Duit. De stand: J. van dér Kuyl 9 uit 12, E. Krauth 8Va uit 11, J. Duit 8 uit 11 Beide laatstgenoemden moeten elkaar nog ontmoeten. Over enkele weken begint de strijd om de persoonlijke kampioenschappen van onze stad. Er wordt gespeeld in groepen van vier, met dubbele ronden. Van de onderlinge competitie volgen nog de volgende uitslagen: groep 1A: J. KingmaJ. Allart 10, J. Marsman (1)—J. Marsman (2) 10; groep 1 B: J. KoningP. van Dijk afgebr.; groep 3 A: eerste beslissingswedstrijd J. J. GijswijtI. Stolk 01; groep 3 B: Jac. van der Kuyl 10; groep I: J. Mos- tertH. van de Heuvel 10, H. Rigters K. Geus 10, J. SchaafsmaJ, Geus 1—0. Morgenmiddag ontvangt HCSC het Amsterdamse AGT, dat verleden week kans zag Jong Holland met 51 te ver slaan. Hierdoor stelden de hoofdstede lingen zich iets veiliger, doch geheel buiten gevaar zijn zij nog niet. HCSC staat er momenteel 'het slechtst voor. Een eventuele nederlaag zal voor onze stadgenoten waarschijnlijk de genade slag betekenen, daar de mogelijkheid, alsnog de fatale plaats te verlaten, dan vrijwel verkeken is In de staart is de stand nu: Zwaluwen 15 5 1 9 11 AGT 15 4 3 8 11 VVGA 14 3 2 9 8 HCSC 14 2 3 9 7 HCSC komt morgen (kwart over vie,r) uit in de volgende, gewijzigde opstelling: Kerssies; Kramer en Boon; P. Bais. D. Bais en Vinke; De Haan, Visser, Van Stenis, Gootjes en Burger- hoff. Wat ccn 'troost voor ccn zieke: al die hartelijke vrienden, die hem niet ver eeten. Wat worden hun bezoeken, hun kleine attenties nu dubbel op prijs ge- steld! En... wat is het goed, dat die attenties zó dikwijls de naam KiNG dragen! De natuur zelf schonk aan KING haar edelste gaven. Daardoor betekent KING voor iedere zieke een volkomen onschadelijk en heilzaam middel ter opwekking en verkwikking. Wanneer het KING is, kunt U met een gerust hart extra-royaal zijn! hal beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking (Advertentie. Ing. Med.) De Zwaardvissen hebben hun voorsprong deze week aanzienlijk weten te vergroten. Eerst werd gestart op het nummer 3 x 40 meter wisselslag-estafette. De eerste ploeg van de Adelborsten bleek het sterkst te zijn en won in 1 min. 21,4 sec. Ook de tweede ploeg van de Jonkers kon zich vóór de Bruinvissen, plaatsen, al was het verschil hier slechts 0,8 sec. De Zwaardvis ging dus met de volle winst strijken en tegen deze veertien punten konden de Bruinvissen er slechts zes stellen. Woensdagavond werd de waterpolo- wedstrijd Zwaardvis IBruinvissen I gespeeld. De verwachtingen warqn hier hoog gespannen en bij de „burgers" leefde zeker hoop op winst. Het is niet zo ver gekomen. De Bruinvissen moés ten in hun zevental liefst drie reserves opnemen. Hierdoor hadden de mannen van de Zwaardvis het niet moeilijk. Steeds zaten zij voor het vijandelijk doel en spoedig hadden zij een 30 voorsprong. De uitvallen van de tegen partij waren schaars, maar toch ge lukte het Weemhoff om van één dezer aanvallen te profiteren en het leer achter keeper Brouwer te plaatsen. Tot Zondagmorgen om half elf speelt Wa tervogels aan de Sportlaan tegen BKC. De Torren zullen in deze opstelling verschijnen: J. Maas; M. Blokker en C. Coster; W. van de 'Hert, H. Beers en W. de Jong; C. Ewalt, H. Koek, J. van de Hert, L. Gottschall en B. Dirks. (Advertentie, Ing. Med.) In 't Zand zijn twee filmavonden gehouden, die goed werden bezocht. De Missiefilm „Biziama" gaf een beeld van de duistere macht der „tovenaars" in Afrika over het goedgelovige, im pulsieve negervolk. In dit van span ning doortrokken werk werd meer de nadruk gelegd op het leven van alle dag dan op het bekeringswerk van de paters en de aanwezigen hebben o.a. kunnen zien, dat vele Nederlanders op het gebied van de voetbalsport nog wel iets van de negers kunnen leren. In een voorfilm kregen de toeschouwers een indruk van de trek van het land naar de steden. In zaal Smit werd door de propagan- dadienst van de KAB uit Utrecht een film vertoond over de tbc-bestrijding en het beroemde sanatorium Berg en Bos te Bilthoven, waar vijfhonderd patiënten worden verpleegd. Deze in stelling steunt bovendien de verple ging thuis. De toeschouwers hebben er door begrepen wat „Herwonnen Le venskracht" doet met de gelden, die door de donateurs worden bijeenge bracht. Er werden nog enkele bijfilmp jes gedraaid en het propagandistisch woord vond weerklank: het corps ac tieve medewerkers werd met drie uit gebreid en een aantal nieuwe dona teurs gaf zich op voor steun aan het mooie werk. ln het Krelagehuis te Haarlem hebben vertegenwoordigende Helderse volleybalteams een wedstrijd gespeeld tegen twee Haarlemse ploegen, welke gold voor de slrijd om de titel van district 7 van de NeVoBo, waaraan voorts wordt deelgenomen door Enkhuizen, Alkmaar en Zaan dam. Het betreft een zogenaamde halve competitie. De overwinning was voor de dames en heren uit Haarlem, die de teams uit Nieuwediep geen enkele set behoefden af te staan. Het herenteam van Den Helder be stond geheel uit spelers van HCSC, dat beslag heeft gelegd op de plaatselijke titel. De eerste set van hun ontmoeting ging tot 1111 gelijk op, maar toen liep Haarlem tot 1511 uit. In de tweede set kwamen de vertegenwoor digers van de Marmestad er niet aan te pas (15—4). In de derde set deed Den Helder het weer wat beter, doch andermaal trokken de gastheren aan het langste eind (1510). In de laatste set was Den Helder het best op dreef. De Haarlemmers kwamen zelfs met 128 achter te staan, waarna zij time- out aanvroegen. Gesterkt door deze korte, tactische onderbreking sloegen zij fel terug om alsnog met 1512 te zegevieren. Het zij vermeld, dat deze set „extra" werd gespeeld en dus niet voor de wedstrijd meetelde. De reser ves Mobach (HAV) en Kramer (WSO V) waren hierin van de partij. In de Haarlemse ploeg, bestaande uit drie HVS'ers en drie man van „Die Raeckse", blonken de international Clay en Spiering uit. Ook de Helderse dames moesten met een nederlaag genoegen nemen. De cij fers waren: 154, 15—12, 15—8, 1512. De vierde set werd hier eveneens ter aanvulling van het programma ge speeld. Mej. Bracht van Hermes kan terugzien op een uitstekende wedstrijd. Intussen dient men niet te veronder stellen, dat de vertegenwoordigers van Haarlem deze stedenontmoeting cadeau hebben gekregen, al doen enkele set uitslagen zulks wellicht vermoeden. De bezoekers vormden een felle tegen partij, welke echter moeilijk wende aan de rumoerige sfeer in het Krelage huis, waar op een zestal velden tege lijk werd gesport. In de plaatselijke volleybalcompetitie (tweede klasse) liep WSOV 2 deze week twee verliespunten op door niet te verschijnen voor de wedstrijd tegen koploper Zeemacht 2a. Fiscus, hier goede tweede (van belang voor de pro motiewedstrijden) wees LSK met 15— '2. 1513 terug. Pro Patria bleek niet opgewassen tegen Zeemacht 2, dat met 1614, 158 zegevierde. In de derde klasse treedt HPSV de laatste tijd wat meer naar voren. Nu werd met 15—12, 15—13 van Fiscus 2 gewonnen. Laatstgenoemd team moest ook tegen HCSC 2 het onderspit del ven (15—6, 15—6). HCSC 2 is tweede achter Zeemacht 3, dat slechts één wedstrijd verloor, en wel tegen de re serves van HCSC. de rust kwam in deze stand geen wij ziging, maar na de rust bleef hetzelfde spelbeeld behouden. De Jonkers kon den dra weer enkele malen scoren en het moest eerst 61 worden voor Wil denberg, via een goed aangegeven bal van Ab Scholte, de achterstand tot 62 kon verkleinen. Toen scheidsrechter Boxhoorn het einde floot, hadden de Jonkers inmiddels de stand tot 82 opgevoerd. De stand in de tweekamp luidt thans: Zwaardvis 86 pnt, Bruinvissen 38 pnt. Met nog slechts de 4 x 80 m. vrije slag estafette voor de boeg is deze achterstand niet meer door de Bruinvissen in te halen, zodat de Zwaardvis zich reeds overwinnaar kan noemen. De voetbalvereniging Watervogels heeft onlangs een afdeling basketball in het leven geroepen. Het secretariaat daarvan berust bij de heer K. IJ. Stuive, Begoniastraat 62. Het is de be doeling, van de zomer serieus te trai nen en daarna deel te nemen aan de competitie van de Helderse Baskettball Organisatie. Als Edam zijn show-kaasmarkt wil handhaven zal het zeer spoedig eigen kaasdragers moeten gaan opleiden om dat het er niet naar uitziet, dat het Alkmaarse gilde zijn bezoek van Za terdag j.1. zal herhalen. Men heeft aan de opening van de Edamse markt de onmisbare medewerking van het Alk maarse kaasdragersgilde niet willen onthouden, maar het karakter van de markt aldaar, dat wel heel veel ver schilt van het Vrijdagse gebeuren hier ter stede, rechtvaardigt niet een her haling van dit verzoek. De markt in Edam draagt zeer sterk het stempel van het particuliere initiatief. Zij mag dan tevens reclame maken voor het zuivelproduct in het algemeen, de voor naamste bedoeling van de initiatief nemer de heer J. Conijn is ongetwij feld de propaganda voor zijn eigen product. Het is een zeer goede recla me-stunt wij willen dat hier direct onderschrijven maar het ligt in dit verband niet op de weg van de ge meente Alkmaar, die voor een belang rijk deel de lonen van de kaasdragers betaalt, om deze particuliere campagne te steunen. In Alkmaar is men deze mening ook toegedaan. Naar de vader van de kaasdragers, de heer Lutje- harms, ons desgevraagd mededeelde, ligt het niet in de bedoeling de gilden iedere maand naar Edam te sturen. Niet alleen met het oog op de concur rentie, maar vooral in verband met het particuliere karakter, dat deze markt draagt. De directeur van het Marktwezen, de heer W. Voorthuysen, heeft de kaas dragers uitdrukkelijk medegedeeld, dat het niet in de bedoeling ligt, dat zij nogmaals hun assistentie in Edam ver lenen. Voor de openingsplechtigheid is hiervoor een uitzondering gemaakt doch daar zal het ook bij blijven. De afdeling Noord-Holland Noord van de Protestants Christelijke Ver eniging van Kosters heeft dezer dagen in Schagen een vergadering gehouden waarin de heer Appelman het woord voerde over het onderwerp: „De jeugd van tegenwoordig". Het was een inte ressante causerie. Met vreugde werd de mededeling üottiï? j hoofdbestuur van de PCVK de belangen van de kosters heeft kunnen behartigen in een onderhoud met de Vereniging van Kerkvoogdijen in de Nederlands Hervormde Kerk en |]e'landelijk Verband der Gereformeer de Commissies van Beheer.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5