Wereldraad van Kerken staat voor belangrijke discussies n rn I lizr~i I) KI MG In kort bestek tti&ww BICMPHl De beste ruil Schriftuurlijke grondslag en christelijke hoop schraSe huid? WRIGLEY Ve*J**ZhyagSV6'«ogeiL Grote interesse voor de Assembleé te Evanston genééstl MD NESB-leiders spraken op vergadering Jongetje maakte dodelijke val van trap Een natuurlijk tegenwicht. fffl §11 Pim, Pam Pom en de graafmachine Voor top-p*estaties e"Ü Eerste Kamer wenst te worden ingelicht over de melksanering Russisch ballet komt naar Amsterdam Luister eens naar: Radioprogramma LIKDOORNS wonderolie MAANDAG 29 MAART 1954 (Van een onzer redacteuren) WANNEER de Assemblee van de Wereldraad van Kerken van 15 tot 31 Augustus in de sportzaal van de Methodistische Universiteit in Evanston bij Chicago bijeen is, zal zij buiten haar eigenlijke thema. Jezus Christus hoop der wereld, twee belangrijke voorstellen te be spreken krijgen. Het eerste komt van de Lutherse Kerk in Noorwegen. Deze wil aan de grondslag" van de raad de woorden „overeenkomstig de Heilige Schrift" toevoegen en aldus het gehele oecumenische werk op bijbelse basis plaatsen. Het zal wel in discussie, maar niet in stem ming komen, evenmin als een voorstel, dat van de Oosters-orthodoxe kerken wordt verwacht. Dat wil de H. Drie-eenheid in de grondslag genoemd zien. Ook is er nog een voorstel van de Remonstrantse kerk, om het karakter van de Raad duidelijker te omschrijven. Na bespreking zullen al deze voorstellen ter bestudering naar de daarvoor bestemde Commissie worden verwezen. In de volgende Assemblee, die over zes jaar zal worden gehouden, zal de behandeling dan voldoende voor bereid zijn, om ze in stemming te kunnen brengen. £)EZE PUNTEN zijn overigens aller minst de enige, die in Evanston ter sprake zullen komen. Er wacht de As- semblée een zwaar bezette agenda. Zij zal aan de hand van de rapporten der werkcommissies de grote lijnen voor het oecumenische werk in de komende zes jaar moeten uitzetten. In dat op zicht vervult zij dus de taak van het parlement van de Raad. Die taak is niet zonder gewicht; dat wordt duide lijk, wanneer men weet, dat er com missies zijn voor algemene zaken, voor interkerkelijk "hulpwerk en vluchtelin genzorg (deze heeft in betrekkelijk korte tijd negenduizend ontheemden aan een veilig tehuis in een tweede vaderland geholpen), voor pers, radio en film, voor financiën en voor inter nationale vraagstukken. Maar dat is voor het merendeel betrekkelijk zake lijk en nuchter werk, dat niet zo tot de buitenwereld spreekt. Wat nu reeds veel meer de gedach ten bezighoudt, is het thema, waarover in sectievergaderingen en in een en kele plenaire zitting zal worden ge sproken. Dit thema kan men beschou wen als het uitgangspunt voor het ge tuigenis, dat naar men hoopt aan het eind van de zitting van de Wereldraad zal uitgaan. Want de raad moge dan interkerkelijke werkgemeenschap zijn hij moge dan ook het lichaam vor men, waar kerken elkaar ontmoeten, met elkaar spreken en elkaar langza merhand leren verstaan hij is_ in feite toch ook. bedoeld als. een getuige-, nisgemeenschap als een orgaan, dat een woord heeft voor deze wereld. Dat wordt door zeer velen van hem ver wacht, al valt allerminst te voorspel len, of de honderd en vijftig vertegen woordigde kerken ook inderdaad tot een door allen aanvaarde uitspraak zullen kunnen komen. pR ZIJN echter tekenen, die het beste doen hopen. Een commissie van vijf en twintig theologen en leken uit de gehele wereld is drie jaar geleden be gonnen met de bestudering van het thema: „Jezus Christus hoop der wereld". Belangrijke figuren als Nie- buhr, Karl Barth, Vogel, namen aan de besprekingen deel. Aanvankelijk wa ren de verschillen zeer groot maar tenslotte stelde men toch unaniem een rapport vast, dat in dertig pagina's een (Advertentie, Ing. Med.) Vijftienduizend mensen in de Aus tralische stad Townsville, waar on langs koningin Elizabeth nog een be zoek bracht, lijden aan een vreemde ziekte, die wordt veroorzaakt door een zeldzaam soort virus. Zaterdag zijn drie Tunesiërs wegens moord op een politieofficier voor een vuurpeleton terechtgesteld. Zij weigerden de blind doek. Bij een auto-ongeluk heeft de 71-jarige Zuidafrikaanse minister van Financiën, Havenga, een ernstige shock opgelopen. President Syngman Rhee van Zuid-Korea heeft het hoofd van de 60.000 man tellende nationale po litie ontslagen. Tengevolge van de havenstaking in New York zullen de 900 passagiers van de Queen Mary in de Canadese haven Halifax worden ontscheept en per trein naar de VS reizen. Het voormalige hoofd van de Westduitse contra-spionnagedienst Heinz is aangehouden wegens verduis tering van staatsgelden. Michailov, een lid van het gerechtshof dat Beria veroordeelde, is tot Russisch ambassa deur in Polen benoemd. Zes en der tig Amerikaanse journalisten, die thans een bezoek aan Europa brengen, heb ben van Malenkov een uitnodiging ontvangen om drie weken naar Rus land te komen. De uitnodiging werd aanvaard. Bij een brand in een hotel in Crookston (VS zijn minstens ze ven mensen om het leven gekomen. Op het in de monding van de Theems liggende eiland Foulness is een nieuw centrum voor atoomonderzoek ge bouwd. Tengevolge van zware re genval is in Spaans Marakko ernstige schade aangericht. President Rhee van Zuid-Korea werd Zaterdag 79 jaar. V Een handelaar van vliegtuigonderdelen in Washington is tot anderhalf jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens het leveren van vlieg tuigmateriaal aan Polen in 1949. Hij kreeg voorts een flinke boete. Een en twintig voormalige Duitse krijgs gevangenen zijn uit Tsjechoslowakije in Duitsland teruggekeerd. zeer diepgaande bespreking van alle facetten van het thema geeft en aldus de grondslag legt voor verdere dis cussies. Naarmate de discussies vorderden, is er in en buiten de commissie een toe nemend gevoel van dankbaarheid op te merken geweest. Het thema is na melijk buitengewoon actueel gebleken. Het slaat volkomen op de huidige si tuatie in de wereld, waar defaitisme en wanhoop staan tegenover valse hoop en ongefundeerd optimisme. De (vaak onzekere) kerken weten niet meer, wat zij onder deze omstandigheden nog over de christelijke hoop kunnen zeg gen. De Raad wil nu pogen, hiervoor een Nieuw-Testamentische vorm te vin den en bovendien deze uiting van ster ke hoop op de toekomst te verbinden met de andere, neventhema's, die ter sprake zullen komen. Deze neventhe ma's zijn: 1. De eenheid der Kerk; 2. De Evangelisatie, het uitbreken van de kerk dus; 3. sociale vraagstukken, de verantwoordelijke samenleving; 4. Internationale vraagstukken; 5. betrek kingen tussen in conflictsituaties le vende groepen, rassenvraagstukken; 6. De roeping van de leek in het dagelijk se leven. y\LS PLAATS van samenkomst heeft men reeds in 1948, na afloop van de zitting der Assemblée in Amster dam, de Verenigde Staten gekozen. Dit is gebeurd, omdat daar nog nim mer een oecumenisch samenzijn is gehouden en men de Amerikaanse kerken zeer nadrukkelijk het gevoel wil geven: „Het gaat ook om u! Ook gij behoort hierbij! Die roep is ver stas... De belangstelling in de "Verenig de Staten is dan ook nu reeds zeer groot en er wordt al zeer veel Over de komende Asemblée geschreven. Een van de kwesties waaromtrent nog geen zekerheid bestaat, is de toelating van de gedelegeerden uit de communistische landen. De Evan gelische Kerk in Duitsland wenst te komen met gedelegeerden uit Oost en West. Tsjechoslowakije en Honga rije zullen delegaties zenden. De ker ken uit Polen en Roemenië zullen niet kunnen komen, met die in China is het contact verbroken, de Russi sche kerken zijn niet bij de raad aan gesloten. Maar zullen de delegaties uit de kerken, die nog wel contact met het Westen hebben, worden toegelaten? Zal men omstreden figuren als de Praagse professor Hromadka, de Hongaarse protestantse bisschop Bereczky, de toegang tot het land niet weigeren? Er zijn stemmen opgegaan, die hun uitsluiting eisen. De Amerikaanse re gering heeft echter de ruimst moge lijke mate van medewerking toege zegd. Dus is er goede hoop. gOVENDIEN: tot elke prijs moet worden vermeden, dat de Wereld raad een uitsluitend Westerse aange legenheid wordt. Hij richt zich tot West èn tot Oost met dezelfde bood schap. Hij heeft ook een woord voor de Amerikaanse samenleving, die achter haar heftige afkeer van alles wat links is een heftige geestelijke strijd verbergt over vragen als vrij heid, democratie, de rechten van de mens. Deze gisting leidt tot een zeke re angst en onrust, en uit zich in vaak felle en onberedeneerde aanvallen. Daarom zal het niet steeds gemakke lijk zijn, de hoofdlijnen vast te hou den en niet te vervallen in een eenzij dig Westerse kijk - want deze zou in dit in waarheid internationale gezel schap al helemaal niet op zijn plaats zijn. De kans is echter geboden, om een duidelijk, in waarheid oecumenisch geluid te laten horen, mede dank zij de zeer grote steun, die de voornaam ste Amerikaanse kerkgenootschappen als de Presbyterianen, de Anglicanen, ■de Methodisten, en ook de Nationale Raad van Kerken bieden. Het woord van de Wereldraad zal voor deze ker ken in haar strijd om de vrijheid van woord en geest van zeer grote waar de kunnen zijn. gELANGRIJK is ook, dat de Assem blée ruimte zal laten voor veel persoonlijk contact tussen de gedele geerden. In Amsterdam was de mo gelijkheid daartoe in slechts zeer on voldoende mate voorhanden. Evanston is juist met het oog op de wenselijk heid van persoonlijke ontmoetingen gekozen. Men verwacht, dat de gedele geerden ook buiten de vergaderingen zullen kunnen komen tot een vrucht baar gesprek. Tenslotte nog éen enkel woord over de samenstelling van de Nederlandse delegatie. Deze zal bestaan uit de he ren dr C. L. Patijn, die op zal treden als voorzitter van de sectie Sociale vraagstukken, dr J. M. van Veen, thans studentenpredikant te Amsterdam, binnenkort directeur van de stichting Kerk en Wereld te Driebergen, dr E. Emmen, secretaris van de Generale Synode der Ned, Herv. Kerk, mr Van Tuyll van Serooskerken, namens het Nederlands Bijbelgenootschap,, dr Berk hof, rector van het Seminarium der Ned. Herv. Kerk en verder dr Van Heest, voorzitter van de Synode der Evangelisch-Lutlierse Kerk, dr Gol- terman, voorzitter van de Doopsgezin de Broederschap en secretaris van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland, mgr Rinkel, aartsbisschop van Utrecht en pastoor Molema, van Dordrecht voor de Oud-Katholieke Kerk en ds N. J. van Gelder voor de Remonstrantse Kerk. Voorts gaan eni ge adviseurs mede. ïo,% u eenmaal Z t STA G-CACHETS "AKKER oh»-. - smaakloos snel, zeker (Advertentie, Ing. Med.) Op een vergadering van „Het So ciaal Weekblad", orgaan ter voorlich ting van nationaal-Europees georiën teerde groeperingen, hebben Zaterdag avond in één der kleine zalen van Krasnapolsky te Amsterdam de lei ders der NESB, Paul van Tienen en mr J. Wolthuis, alsmede M. Volraat, als oud-verzetsstrijder aangekondigd, het woord gevoerd. Mr Wolthuis sprak over het NESB-proces en de politieke aspecten daarvan, Paul van Tienen lichtte enkele doelstellingen van zijn beweging toe. Op straat werden voor het begin door een 20-tal personen aan voorbijgangers en bezoekers van Kras napolsky pamfletten uitgereikt, waar in zij werden aangemaaftd „niet te dulden dat fascisten opnieuw de kop opsteken". „Wij roepen u daarom op hiertegen met klem te protesteren", luidde de slotzin. Het pamflet was getekend met „Verenigd Verzet 1940- 1945". Op verzoek van de organisatoren der vergadering hielden rechercheurs in burger en agenten van politie een oogje in het zeil. Een tragisch ongeval heeft zich Zon dagmorgen voorgedaan in de Koning straat te Den Haag. Op de gang van een tweede etage was het driejarige jongetje W. van der M. aan het spelen met zijn driewielerfietsje. Plotseling viel hij met fietsje en al de trap af. Toen zijn hevig verschrikte ouders kwamen toegesneld, bleek het kind reeds te zijn overleden. ~B| In weer en wind moeten zij erop uit' de ingenieur, de opzichter, de postbode, 11| 1| de melkboer. Maar wat hun werk ook 11| mag zijn: KING hoort erbij! KLING 1| verdrijft de vermoeidheid, KING ver- kwikt en verfrist. 'In KING pepermunt 11| werken de edelste gaven der natuur samen, om de mens een gezond tegen- wicht te geven tegjen de vermoeienis- sen van zijn inspannende dagtaak. Met l| KING als partner valt het werk aan- 1| zienlijk lichter- 11| I I II PEPERMUNT li SS hel beste dagelijkse middel Ier opwekking en verkwikking (Advertentie, Ing. Med.) 77. Voorzichtig sloop Billie door de donkere gang. De brandende lucifer gaf hem niet veel licht, maar toch vond hij nog een stompje kaars, dat op de grond lag. Billie grinnikte tevreden, terwijl hij het eindje kaars aan stak. „Ziezo, nu kunnen we beter zien", mompelde hij, voorzichtig voortstap pend. Aan het einde van de gang vond hij een deur en toen hij deze behoed zaam geopend had, stond hij in de kel derruimte onder het huis van Pim, Pam en Pom. „Een prachtig plekje om ons voorlopig te verbergen", sprak Billie, terwijl hij om zich heen keek. „Niemand zal ons hier zoeken". Snel liep hij door de onderaardse gang terug naar de trap, die omhoog voerde naar de tuin en waar Kareltje in span- ning stond te wachten. „En?" vroeg deze. Billie werkte ongeduldig met zijn hand. „Kom naar beneden, vlug een beetje", gebood hij fluisterend. „Maai vooral stil.... We zitten hier vlak on der het huis van Pim', Pam en Pom. alj ik me niet vergis". Nauwelijks had Ka- reltje een trillende voet op de bovenst^ trede der trap gezet of hij gleed uit en viel (met veel lawaai de trap af. De feesfkoe en de graafmachine, die hij nog in zijn armen had, bolderden acw ter hem de treden af. £*00* bij spor, en Spe. (Advertentie, Ing. Med.) Mede in verband met een persbe richt van 24 Maart 1954 betreffende plannen der regering om op korte ter mijn tot schorsing van de afspraken van melkslijters inzake de sanering te komen, meent de commissie van rap porteurs op verzoek van enige leden der Eerste Kamer de minister van Economische Zaken te mogen uitnodi gen voor de openbare behandeling van het onderwerpelijke begrotingshoofd stuk de Kamer schriftelijk in te lich ten omtrent de situatie op het gebied der zgn. melksanering met name ook over de vraag, wat als geoorloofde en wat als verwerpelijke sanering moet worden beschouwd. Nederland krijgt de Westeuropese primeür van het optreden van een Sovjet-Russisch ballet. De directie van Carré organiseert, in samenwerking met een concert- en theaterbureau een tournee door Nederland met het Sov- jetrussische volksdanstheater Derjof- ka uit Moskou. De première zal wor den gegeven op Dinsdag 6 April in Amsterdam. DR PLESMAN-MONUMENT KOMT IN DEN HAAG Het Nationaal Comité Monument dr Plesman is na rijp beraad tot het be sluit gekomen het monument in Den Haag te doen verrijzen. In deze stad immers werkte en woonde dr Plesman en werd hij ook geboren. Als plaats voor het monument is het oog gevallen op het Hubertus-Duin, gelegen aan de Plesmanweg. BOND VOOR STAATSPENSIONNE- RING OVER SER-ADVIES De Bond voor Staatspensionnering houdt op Donderdag 8 April in „Car ré" te Amsterdam een buitengewoon congres gewijd aan het advies van Sociaal-Economische Raad ter zake van een definitieve ouderdomsverze- keringswet. DOOR MARGARET MALCOLM 51 Serena had geen keus. O, ze had óók wel kunnen beweren, dat ze te moe was, maar dat zou erg onwaarschijnlijk hebben geklonken en haar grootvader in verlegenheid hebben gebracht. Zon der verder iets te zeggen, begon ze dus met de beklimming van het steile, smalle pad en Nick volgde haar op de hielen, na een heel conventionele d k- betuiging voor de vriendelijkheid van „juffrouw Barbrook". Wat echter klaarblijkelijk voor dr. Lowdham's oren was bestemd Stilzwijgend klommen ze voort, tot ze de top van de heuvel hadden bereikt en voldoende de tegengestelde helling waren afgedaald om buiten het ge zichtsveld van de oude man te zijn. Toen bleef Serena staan, draaide zich om en riep schier ademloos. „Hd durf je! O, hoe durf je!" Nick, niet uit het veld geslagen, knikte even zei: „Ja, ik had zo'n reactie van jouw kant wel verwacht, maar zou je mij vóór we over onze eigen zaken prater, niet even dat theater wil len aanwijzen? Per slot van rekening heb ik'die beste oude heer voor mijn doel gebruikt en nu behoor ik toch op zijn minst belangstelling te tonen in zijn ontdekking". „Kijk daar", zei ze stijfjes, terwijl ze naar 'een vaasachtige uitholling met eigenaardige verhevenheden op de ove rigens zachtglooiende hellingen wees. „Ja, ik geloof wel, dat hij gelijk kan hebben", gaf Nick toe. „Die bulten ver bergen waarschijnlijk gebroken metsel werk. Eigenlijk een mal idee, dat ik ook tot de categorie van mensen be hoor, die sinds jaar en dag hun hersens hebben gepijnigd om andere mensen afleiding uit de dagelijkse sleur te be zorgen Toen, na een ogenblik stil zwijgen, voegde hij er kalm aan toe. ,,'t Spreekt vanzelf, dat ik je opzette lijk in dit vrij netelige parket heb ge bracht, maar ik moest wel. 't Komt er voor ons tweeën immers zo geweldig op aan, zich niet meer te vergissen „Voor ons tweeën?" viel ze hem hef tig in de rede. „O, ja", antwoordde hij, maar ging daarop erg aarzelend voort: „Sinds onze vorige ontmoeting heb ik veel nage dacht, Serena. En natuurlijk waren het geen aangename gedachten. Je moet niet denken, dat ik me van de schuld aan jouw weggaan wil vrijpleiten, maar toch zou ik je één ding onder 't oog willen brengen: Is het vroeger thuis nooit bij je opgekomen, dat een huwelijk als het ware een stempel drukt op je hele wezen zelfs zonder dat je het zelf goed beseft?" „Ja, zeker", hernam ze tamelijk ver rast, „maar juist daarom ben ik van huis weggelopen en ook van „Van mij", vulde Nick aan. „Ja... ja", erkende Serena, „maar dat is niet de reden, waarom ik wei ger terug te komen". „Neen, die reden ben ik", zei Nick wrevelig, maar tot zijn verbazing schudde ze snel het hoofd. „Niet helemaal", verzekerde ze en de schier onverschillige klank in haar stem trof hem meer dan stormachtige verwijten 't zouden hebben gekund. „Sinds ik.'hier ben komen wonen, heb ik de andere zijde van 't huwelijks leven gezien, namelijk wat het zijn kan als twee mensen elkaar liefhebben en bijstaan. Nooit te voren heb ik be seft..." hier brak ze de zin plotseling af en vervolgde toen: „Een huwelijk zoals dit heeft me leren begrijpen, dat ik nimmer met minder zou tevreden zijn, maar voor óns is zo'n innig samen leven niet weggelegd. Je ziet dus wel, dat er niets meer te zeggen valt, wel?" „Ja, toch", wierp Nick, zich tot kalm spreken dwingend, tegen. Hij wist dat dit zijn laatste; kans was en hij door een fout alles kon bederven. „Ik heb je gezegd, dat 3k je lief heb", ging hij voortmaar je wenst het niet te geloven. O, daarover verwonder ik me niet, maar wel vraag ik je, dat ik zal mogen bewijzen hoe graag ik je ge lukkig zou zien met of zonder mij. Heus, Serena, ik (verzoek geen enkele gunst en ik :ou niets liever wensen dan dat we vandaag elkaar voor 't eerst ontmoet hadden, want dan kon ik mijn laat ons zeggen „hofmake rij" met een schone lei beginnen. Terwijl ik er nü ongunstig voorsta. Desondanks zal ik doen wat iedere man doet wanneer hij het meisje heeft ontdekt, dat voor hem méér be tekent dan wat anders ook ter wereld. Ik wil proberen, je liefde te verdie nen en je bewijzen, dat je nooit meer bang voor me behoeft te zijn" „Neen, Nick", zei ze haastig, „neen, Nick, ik zeg je, dat het uit is. We kun nen immers nietNier hield ze eensklaps op bij 't zien van zijn glim lach en iets in zijn gelaatsuitdrukking dat ze er nog nooit in had bespeurd. Met een gesmoorde snlik wendde ze zich om en snelde aan de andere zijde de heuvel af. Nick vplgde lang zamer en hij begreep, dat, dit als 't ware symbolisch was voor 'het tempo, waarin de gebeurtenissen zich zouden ontwikkelen. Hij moest buitengewoon V geduldig zijn en trevreden met het uiterst geleidelijk herwinnen van haar vertrouwen. Haar vertrouwen herwinnen? Als hem dit ten minste ooit gelukte. Nooit in zijn leven was Nick zo wei nig zeker van zichzelf geweest en vreemd genoeg zei Serena's plotse linge vlucht hem in 't geheel niet wat toch iedere vrouw hem had kun nen vertellen. Juffrouw Twist zou hem ongetwijfeld hebben uitgelegd, dat op dat ogenblik Serena meer vrees koesterde voor haar eigen ge voelens dan voor hem.... en ze zou er wellicht aan hebben toegevoegd, dat zijn kansen op toekomstig geluk te groter waren omdat hij nederig geworden - dit niet had begrepen „Wat aardig!" zei mevrouw Lowd- ham, toen haar man verteld had van zijn ontmoeting met Nick, die over twee dagen op Little Barfield House te gast zou komen. En onder viar ogen vertrouwde ze Serena toe, al tijd blij te zijn als „die lieve Richard" nieuwe mensen, vooral jonge, leerde kennen, ,,'t Is even goed voor hem als een geneesmiddel en het treft me altijd opnieuw als ik zie, hoe gauw de jongelui van hem gaan houden. Je zult zien, dat het nu weer zo gaat". „Daar ben ik zeker van", antwoord de Serena, die bij zichzelf besloot Nick duidelijk aan 't verstand te brengen, dat hij zijn beste beentje moest voorzetten, niet om harentwil maar ter wille van die twee beste oudjes. Weldra echter herinnerde ze zich enigszins spijtig, dat Nick reeds ernstig rekening had gehouden met de gevoelens van haar grootvader toen hij zich door haar de plaats van het theater had laten wijzen. Zoiets was ze van Nick niet gewend, maar toch, het zou immers wel een poging zijn om langs een omweg het doel, dat hij zich voor ogen had gesteld, te bereiken, an ders met! (Wordt vervolgd.) FRANCESCA DA RIMINI, opera van Riccardo Zandonai op een tekst van Gabriele d'Annunzio. Ditmaal de vierde en laatste acte, uitgevoerd door koor en orkest van de Italiaanse radio- omroep met medewerking van een aantal solisten. Het geheel staat onder leiding van Antonio Guarnieri. Francesca da Rimini is een adellijke jongedochter uit het Middeleeuwse Italië geweest, die tezamen met haar minnaar door een jaloerse rivaal werd vermoord. Het tragische verhaal van haar dood inspireerde reeds vele kunstenaars. Dinsdag 23.30 over Hilversum I, 402 meter). MATTHAUS-PASSION van Joh. Seb. Bach. Opname op gramo- foomplaten van een dier beroem-, de uitvQeringenuitde gloriedagen van Willem Mengelberg: solisten als Jo Vincent, Ilona Durigo, Louis van Tulder, Karl Erb en Willem Ravelli, het Amsterdamse Toonkunstkoor en het Concert gebouworkest. Men kan over de opvattingen van de dirigent twis ten over de kwaliteit van zijn vertolking is geen meningsver schil mogelijk. (Dinsdag 21.30 over Hilversum II, 298 meter). DINSDAG 30 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 AVRO. (7.50—8.00 VPRO) 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram, 8.45 Idem. 9.00 Morgenwij ding. 9.15 Gram. 9.25 De groenteman. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Piano-recital. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingèn, 12.38 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-Orkest. 14.00 „Wij ontdekken Amerika", causerie met muziek. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Luchte muziek. 17.45 Pianospel. 18.00 Nieuws. 18.15 Militaire klankbeeld. 18.30 Vioolrecital. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Strijkers, vrouwenkoor en sol. 19.30 Gram. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. programma. 21.35 Lichte muziek. 21.55 Meded. 22.00 Gram. 22.05 Dansmuziek. 22.45 Buiten lands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.20—24.00 Gram.muziek- HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Franse chansons. 10-30 Amus.-muziek. 10.45 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11-50 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram. 12 55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Amus.-Orkest en solist. 14.00 Ka merorkest en solist. 15.00 Musette-Orkest en solist. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties v. de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Rijksdelen Overzee: Dr. L. D. Borngersma: „Nieuw GuineaS dierenwereld". 18 00 Gram. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actu aliteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 1915 „Uit het Boek der Boeken". 19-30 Gram. (Intermezzo: pl.m. 19.50 „Vader doet de vaat".) 20.20 „Sprekende cijfers". 20.30 Lijdensmeditatie. 21.30 „Matthaus sion", (le deel). 23.05 Nieuws- 23.ZO Viool en piano. 23.50—24.00 Gram.muzieK. Impressies over onze Regeringsstad. 80- Film en actualiteiten. 21.00 Weerberic 21.05 Pauze. 21.10—21.45 „Volontair in ae Hemel", TV-spel. Weg met onhandige llkdoornringen en vaarlüke scheermesjes. Een nieuw vloeiDaa middel. NOXACORN. neemt de pün wegm 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ve - schrompelen met wortel en al. Bevat gez verde wonderolie, jodium en het punstuie de benzocaïne. Een flesje NÖXACOB Antiseptisch Likdoorn uddel van i» bespaait U veel e>' m'e. (Advertentie, Ing.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 2