Stad en omgeving Bachs „Matthaeus-Passion" werd op zeer hoog peil vertolkt Candidatenlijsten voor Provinciale Staten Helders Fanfarecorps gaf zijn tweede winterconcert Watergruwel: cabaretavond in sociëteit van de MOOC Damtitels voor School 5 en de Pasteurstraat-ULO Clematisstraat 4 Jeugd achterin als storend element HELDERSE COURANT Geslaagde uitvoering met medewerking van toneelvereniging ,,De Ooievaar Agentschap „Béla Angela" in de MOOC-sociëteit Jaarvergadering van de Nederlandse Vissersbond Zondag turn-driekamp in Den Helder Twee heropvoeringen in petto In hoogste groep nog geen beslissing AVTS en HBS eindigden samen op eerste plaats Ook stands van Marine op „De gouden schakel" Regeling storingsdienst Tussen Haaks en Kuit je Julianadorp Uitvoering Sportlust Ned. Herv. Oratoriumverte Alkmaar zette traditie waardig voort Solopartijen merendeels fraai gezongen Texel BURGERLIJKE STAND JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Vt-, Tan§er (Westzaan), D. J. Post (Hilversum), K. Boeder (Enkhuizen), A L van Hall (A'dam). G. Mans (Haarlemmermeer) \\ET WAS MET ALLEMAAL GOUD, wat er blonk, maar de koper blazers van Helders Fanfarecorps hebben met hun tweede winter- concert toch veel eer ingelegd. Meer nog dan bij vorige gelegenheden tnel het op, dat de heer F. F. Alleman zijn muzikanten uitstekend in de hand heeft. Het melodische en rhytmische lijnenspel in elke compo- sitie geeft hij duidelijk aan en ook de markante punten ontsnappen niet aan zijn doorzichtige leiding. Het Fanfarecorps toonde zich aan deze directie gewend en reageerde bijzonder slagvaardig; de slagwerk- ster een enkele maal in zeer letterlijke zin. Het prettige was, dat alle medewer kenden aan eenzelfde reactie-snelheid gewend bleken. Dit leidde vooral in het ensemblespel tot zeer trefzeker musiceren. Kleine oneffenheden, ver oorzaakt door een geringe onzuiver heid in de stemming van enkele in strumenten, kwamen pas in het meer solistische werk aan het licht. Niette min was ook dan het resultaat ver dienstelijk. Wij denken dan allereerst aan de keurige uitvoering van Rogisters ouverture „Achilles". De bezetting van het fanafarecorps bleek alleszins vol doende voor de reproductie van dit uitstekend geschreven stuk. De kleu rige contrasten in deze soms martiale en soms breed-melodieuze muziek kwamen zodanig tot hun recht, dat de ouverture „Achilles" een klinkend be wijs werd van de ambitie en de nauw keurigheid, waarmede de muzikanten hun repetitieavonden benutten. Een ander werk, dat een geslaagde uitvoering genoot, was de concertmars „Pais et Liberté" van Delhaye. Met name de karakteristieke metrische structuur, dit stukje boven het peil van de gewone mars verhief, werd door het fanfarecorps knap geëxpo seerd. Het behoeft dan ook niet te ver wonderen, dat de vier andere marsen uit het programma, inclusief de zwaar dere Triomphmars van Verdi, even eens een respectabele vertolking kre gen. Minder overtuigend werd gemusi ceerd in de fragmenten uit „Faust" van Gounod. Hierin wreekten zich vooral enkele individuele onvolkomenheden, die deden veronderstellen, dat het corps hiermee nog niet voldoende be slagen ten ijs was gekomen. Hetzelfde geldt voor de wals „Gold und Silber" van Léhar, eveneens een stuk, dat de spelers van „Achilles" zeker onder de knie kunnen krijgen. Wat ons betreft komen zij weer op het programma van het eerste winterconcert in het volgen de seizoen. voor Nieuw-Den Helder: Mischien kan het bestuur dan ook aandacht schenken aan de ongevraag de en ongewenste medewerking van jeugdige „toehoorders" achterin de zaal. Het was Zaterdagavond in Casino soms zo, dat zij met hun rumoer het fanfarecorps overstemden. Hetgeen nogal iets zeggen wil.... Na afloop van het concert, dat gro tendeels werd bijgewoond door burge meester mr G. D. Rehorst en wethou der P. S. van der Vaart, konden de aanwezigen zich amuseren met het blijspel „Telefoon voor meneer!" in de reeds eerder door ons besproken op voering door de toneelvereniging „De Ooievaar". Vanavond ontvangt de Marine-onder officierenclub in de sociëteit aan de Spoorstraat de onderofficieren van Hr. Hs. „De Zeven Provinciën", die vanmid dag op de rede wordt verwacht. Het belooft een gezellige avond te worden, waaraan wordt medegewerkt door Béla en Angela. Men herinnert zich deze Béla wellicht van het „plastic orkest", dat enkele jaren geleden voor de MOOC optrad. De jaarvergadering van de Neder landse Vissersbond wordt op Zaterdag 17 April gehouden in de grote zaal van het Jaarbeurs-restaurant te Utrecht, De „Visserijdag 1953-'54 van de Stich ting „De Nederlandse Visserij" wordt onder aanwezigheid van minister ir. S. L. Mansholt gehouden op Donder dag 1 April in het Parkhotel te 's-Gra- venhage. Gisteren zou in Den Helder een turn-driekamp worden gehouden tus sen WGW (Den Helder), Olympia (Tuitjenhorn) en DWV (Warmenhui- zen). Van deze verenigingen zouden dames en juniorendames tegen elkaar zijn aangetreden. De ontmoeting kon evenwel niet doorgaan en is nu uitgesteld tot Zon dag 4 April om één uur in de gymnas tiekzaal van de ULO aan de Molenstraat, straat. .Onder het motto „Watergruwel" gaf de Marine-Onderofficierenclub Zaterdag in de Sociëteit een bonte avond. Er was een grote toeloop van belangstellenden, waaraan de „te waterlating" van de Mooc-keys", een muzikaal ensemble, wel niet vreemd zal zijn geweest. Want het moet gezegd worden, dat hun eerste optreden een gunstige indruk heeft ge maakt. De pittige wijze waarop zij de wals, het laatste nummer, brach ten, is hoopgevend voor hun toekomst. Wat de schetsen betreft waren de spelers nog te weinig op elkaar inge steld. Doordat men zich te veel op de tekst concentreerde, werd de mimiek nagenoeg verwaarloosd. De meest ge slaagde waren wel het nummer, waar mee de pauze werd in gegaan en „De psycholoog". De heer J. Rammers had heel wat voor zijn rekening genomen en sloeg er zich uitstekend doorheen. De heer Wattie Mena verdient waar dering voor de innemende wijze, waar op hij liedjes met de gitaar bracht. De heer N. Snel toonde als conferencier de juiste man op de juiste plaats te zijn. Het declameren gaat hem uitste kend af en hij toonde wederom over routine te beschikken. De heer Sj. de Vries had zich met de muzikale lei ding belast en was voor zijn taak be rekend. Door zijn radheid van tong maakte hij zich zeer getapt. De zin gende dames waren fleurig gecostu- meerd. In allerlei toonaarden zongen Na vier Zaterdagmiddagen is het school-damtornooi nog niet geheel ten einde. In twee groepen werden de kampioenen bekend, doch in de hoogste afdeling eindigden AVTS en RHBS gelijk, zodat deze teams nu een beslissingswedstrijd moeten spelen. Beide kemphanen zegevierden in hun laatste wedstrijd vrij gemakkelijk over de Kweekschool, die zelf nog een bescheiden kansje had. Dit was verkeken, toen met 14 6 van de HBS werd verloren. Later kregen de Kwekelingen van de AVTS'ers een 137 nederlaag te slikken. Thans geven wij eerst de uitslagen van Zaterdagmiddag School 2School 14 14—6; School 5—School 12 15—5; School 7—School 13 20—0; School 6— School 13 18—2; ULO (M)—VGLO 2 14—6; ULO (P)—ABS 2 16—4; ABS 1 —VGLO 2 16—4; Kweekschool—RHBS 614; KweekschoolAVTS 713; Ly ceumZeevaartschool 1010. In de groep lagere scholen behaalde School 5 de titel ongeslagen, met School 6 vlak achter zich. Hier is de eindstand: School 5 School 6 School 12 School 2 School 7 School 13 School 14 In de tweede groep was het ham- pioenschap voor ULO-Pasteurstraat, dat ook al ongeslagen bleef. Ambachts school 1 werd tweede, Ambachtsschool 2 derde. ULO-P 5 5 0 Ambachtsschool 15 4 0 Ambachtsschool 2 5 2 1 ULO-M. 5 1 2 VGLO 1 5 11 VGLO 2 5 0 0 De eindstand van de hoogste afde ling luidt: AVTS RHBS Zeevaartscl.. Kweekschool Lyceum De beslissingswedstrijd tussen AVTS en RHBS wordt Zaterdagmiddag om drie uur in het gebouw van de n ln de Hoogstraat gespeeld. Men1 er van opaan, dat de strijd andermaa spannend zal zijn. Het is tot wel aardig, de winnaar van jaar nog even te noemen: hoogste af deling: RHBS; tweede afdeling: AVTS; lagere scholen: 1 School 7, 2 School 2. Om kwart over zes Zaterdagmiddag kon de wethouder van onderwijs, de heer J. J. Landman, tot het uitreiken van de prijzen overgaan. Aan de grote internationale huis- vüjttentoonstelling „De gouden scha kel", die van 25 Mei tot en met 7 Juni wordt gehouden in het Ahoy-gebouw te 0 12 Rotterdam, wordt ook door personeels- 1 10 leden van de Kon. Marine deelgeno- 2 7 men. Zowel actief dienende als gepen- 2 7 sionneerde militairen der Zeemacht 4 4 worden hiertoe in de gelegenheid ge- 5 2 steld. Door bemiddeling van het bu- 6 0 reau O. S. en O., dat gevestigd is in het „Peperhuisje", worden de inzendingen verzameld in de Marinecantine, waar na zij collectief naar Rotterdam wor den verzonden. De opgave moeten uiterlijk 15 April .binnen zijn. De storingsdienst der gemeentelijke Water en Lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Blectriciteit Maandag A. A. Cornielje Ruyghweg 201, telefoon 2842), Dins dag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, 0 7 telefoon 3594), Woensdag F. Kramer 0 7 (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donder- 2 3 dag W. Oostendorp (Reigerstraat 8, 3 2 telefoon 2457), Vrijdag A. Schutte (Ja- 3 1 cob Beenstraat 25, telefoon 2431), Za terdag en Zondag F. Kramer (Nias straat 17, telefoon 2877). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oostendorp (van Limburg Sti- verleden rumstraat 24, telefoon 245 zij „Seven lonely days" en operette melodieën. Hun laatste optreden be vredigde meer. Een bekorting van hun repertoire zou echter wel gewenst zijn. In acht genomen, dat het hier een pre mière betreft, waarop nog twee uitvoe ringen volgen, kunnen de heren J. Goedemans en P. Bosdijk, respectieve lijk regisseur en leider van het gezel schap, tevreden zijn over het gebodene. De voorzitter van de MOOC, de heer H. Cattula, was ook uitermate in zijn schik en toonde dit door een hartelijk woord van dank. Hr. Ms. kruiser „De Zeven Pro vinciën" wordt vanmiddag op de rede verwacht. Het is morgen hoog water om 3,10 en 15.35 uur, en laag water om 9.15 en 22.30 uur. Zaterdagavond gaf de gymnastiek vereniging „Sportlust" met haar adspi- rantenafdeling een uitvoering in de zaal van café „Prins Hendrik". Na de opmars, waarbij het toneel geheel gevuld was met jongens en meis jes, opende de heer B. Ouweling als voorzitter van Sportlust de uitvoering. Wij zagen een aardige rhythmische oefening van een meisjesgroepje, ge kleed in rode rokjes, waarbij de ver lichting mooie kleureffecten toverde. Ook op de evenwichtsbalk toonden de meisjes vooruitgang. De jongens, peuters van drie turven hoog, toonden hun kunnen bij een bankoefening en aan de ringen. Een vogelnestje wisten ze allen te maken. Na de pauze werkten ook de grote ren voor afwisseling mee. Was het vóór de pauze voor de ouders, die in groten getale waren opgekomen, een lust om naar de prestaties van hun telgen te kiiken, na de pauze vielen er de oefeningen van de meergevorder den te bewonderen. De grotere meisjes werkten keurig op de brug met ongelijke leggers. Er werden door dames en heren op de lange mat moeilijke oefeningen ver toond. Ook enige gedurfde en keurig afgewerkte groepen droegen ieders bewondering weg. Een keurig uitge voerde baloefening door een groepje dames vormde een waardig slot. Piet Kuit zorgde voor enige aardige accordeonnummers tussen de verschil lende pauzen. D; Nederlands Hervormde Oratojium Vereniging te Alkmaar blijft onder directie van Corn. Jonker trouw aan de traditie, eenmaal 's jaars Bach's indrukwekkende Matthaeus Passion uit te voeren. Hoevele ma len men dit werk ook hoort liet blijft steeds weer een beleving van muzikale schoonheid, welke gevat in de strenge compositie-structuur van Bach, niets aan bekoring en spanning verliest. Een dergelijk werk uit te voeren is dan ook wel een van de nobelste opgaven, maar tevens ook een van de allerzwaarste welke een koor zich kan stellen. Het was ons een vreugde op deze Zondag-middag weer Bachs schepping te kunnen kunnen beluisteren, uitge voerd op eet hoog muzikaal niveau, vooral wat de koorprestatie's betrof. Dat het aantal medewerkenden in be langrijke mate is toegenomen, kwam natuurlijk het klankvolume van de koorzang in niet geringe mate ten goede. De zangeressen en zangers zijn in de loop der jaren met Bachs werk en met Bachs geest ten zeerste ver trouwd geraakt; de dirigent heeft de koortechniek van zijn ensemble op weten te voeren tot respectabele mo gelijkheden. Bach wenst ook in de uit voering van zijn passiemuziek, zowel vocaal als instrumentaal een aaneeen- gesloten geheel. Een muzikale totali teit, een meditatie in muziek moet het zijn, welke een bovenpersoonlijke de vote sfeer heeft, zonder teveel roman tiek. Welnu: wij menen dat de Ora toriumvereniging er in geslaagd is aan deze wens van Bach bijna geheel te voldoen. Dit is de voornaamste bete kenis en niet geringe verdienste van de Alkmaarse Passie-uitvoering 1954. Vanaf het grandioze openingskoor „Kommt ihr Töhter", waardoor de frisse zang van hejt knapenkoor als een gouden draad liep, was de koorzang zuiver, en waar de tekst dit verlangde ook vervuld met een weliswaar hevige maar toch beheerste emotie. Er werd ook uitstekend pianissimo gezongen met behoud van de melodische span ning. Aan de nuancering bleek door de dirigent eveneens veel zorg besteed te zijn. In de diverse koralen werd de religieuze sfeer steeds goed bewaard. De klank der sopranen zou nog Iets voller kunnen zijn, voornamelijk in de hogere regionen. Maar dit is slechts een kwestie van aanvulling van deze partij. We hopen dat dit koor er nog enige goede sopranen bij zal krijgen, teneinde tot een nog volkomener klank ontwikkeling te komen. De solistische bezetting, vooral wat de hoofdpartijen betreft, was sterk en had zeer zeker de gewenste artistieke inslag. Daar was dan allereerst weer de sopraan Dora van Doorn-Lindeman, die door haar fijnzinnige interpretaties, en haar helder stemgeluid de luisteraars als gewoonlijk geboeid hield. Cornelis Jonker, zoals hij dit weekend de Ned. Herv. Oratorium- vereniging en het Noordhollands Philharmonisch Orkest in de uitvoeringen van Bachs Matthaus Passion leidde. (Foto Jaap Schoen). De nog jonge zangeres Aafje Heijnis, in het bezit van een zeer mooi getim- breerde altstem, zong haar aria's met een zeer zuivere intonatie, muzikaal en bovenal met een treffende inner lijke bewogenheid. De tenor Han le Fèvre zong met overtuiging de par tij van de Evangelist, hoewel sommige hogere tonen wel eens minder fraai klonken. David Hollestelle heeft ons van de Christus-partij een voorname en im ponerende vertolking weten te schen ken, een herschepping met waarlijk meesterlijke momenten. De bas Bern. Susskind zong zijn par tij bevredigend, maar zal zijn voor dracht nog wat meer moeten verdie pen. De tenor Bert van 't Hof moest zich aanvankelijk nog wat inzingen, maar leverde toch in zijn laatst gezongen aria een zeer bevredigende prestatie. De begeleiding van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest was we derom prijzenswaardig te noemen. Van de ongetwijfeld knappe prestaties wel ke onderscheidene instrumentalisten met hun soli leverden willen we in het bijzonder vermelden de artistiek ge speelde viool-solo door concertmeester Jan Hesmerg. Het is de beroemde dia loog met de altzangeres in de aria „Erbarme dich". Op bescheiden maar verantwoorde wijze werd deze keer het clavecymbel bespeeld door dr W. M. Snellen. De organist Piet v. Egmond koos zoals we dat van hem gewend zijn, als steeds weer een stijlvolle registratie in zijn begeleiding. Doorslaggevend voor de betekenis van deze vertolking was echter de aan passing zowel van de vocalisten als van de instrumentalisten of mis schien beter gezegd hun dienstbaar heid aan het werk in zijn geheel. Zo kunnen we weer met voldoening vaststellen dat de Alkmaarse Passie uitvoeringen mede behoren tot de bes ten welke in deze tijd alom worden gegeven. De Ned. Herv. Oratorium Vereniging vond ook op deze middag uitvoering weer honderden luisteraars in de Grote Kerk bijeen, om een van de schoonste muzikale tradities mee te vieren. W. SCHREURS Ge,boren: Theo, z.v. Pieter van der Slikke en Cornelia C. Koorn; Petronel- la Johanna Jozephina, d1' Hendrik ,T. Schraag en Johanna M. itte; Gom- mert Marinus, z.v. Cornelis Zandee en Aaaltje Koopman; Cornelis, z.v. Jacob Dijksen en Jantje Miedema. Ondertrouwd: Pieter Uitgeest en Pie- ternella Vos. Overleden: Anna Hutjes, oud 70 jr, wed. v. Willem Smit; Jeannetje Thore- naar, oud 73 jr., echtgen. v. Pieter Verijzer. Op Woensdag 21 April worden, zoals bekend, de verkiezingen der leden van de Provinciale Staten gehouden. De candidatenlijsten in de Kieskring Den Helder zien er, in de volgorde der toe gekende nummers, als volgt uit: 1. Partij van de Arbeid: P. S. van der Vaart (Den Helder), J. G. Addens (Wieringerwerf), A. Kramer (Den Hel der), N. T. Hopman (Schagerbrug), K. van Dijk (Noordscharwoude), mr H. Jonker Hzn (Anna Paulowna), G. E. SteertBrouwer (Purmerend), mr G. D. Rehorst (Den Helder), D. Burger (Kolhorn), J. Henderikx (Julianadorp), A. Dros Bzn (Texel), J. Lont Czn (Wie- ringen), M. Kuiper (Zuidscharwoude), J. J. Landman (Den Helder). 2. Katholieke Volkspartij: J. Groen (Alkmaar), E. P. Clijnk (Zaandam), J Braakman (Bovenkarspel), J. F. J. de Lange (Alkmaar), W. Runderkamp (Edam), Th. Laan (Venhuizen), C, F Smeets (Castricum), N. J. Hooijschuur (Koog aan de Zaan), E. M. G. Korte kaasDen Haan (Velsen), C. P. Jong (Schagen), G. Ph. Roeleveld (Ilpen dam), B. J. Kalb (Oude Niedorp), J. B. van Bockxmeer (Hoorn), mr H. J. Knüwer (Den Helder). 3. Communistische Partij: H. Gort zak (A'dam), G. de Vries (Andijk), H. Bodde (Wieringen), H. Knuistingh Ne ven (Alkmaar), T. Hoogland—Van 't Hof (Alkmaar), G. Idenburg (Purmer end), E. TeeboomVan West (A'dam), P. M. Lanser (Haarlemmermeer), M. E. LipsOdinot (Hilversum), J. J. van Tongeren (Uitgeest), M. D. Proper (Haarlem), P. Kuiper (Wormerveer), 24. Jimmy Brown stond de auto waarin ze Jack hadden meegenomen, hijgend na te kijken. „Wat moet ik doen?" vroeg hij zich zelf af. De auto achterna lopen had weing zin. Het ding was al lang en breed uit het ge zicht verdwenenIk ga proberen in Wilgenwolde een auto te lenen", dacht hij. „Daarmee die andeye auto iphalen, ga3t uiteraard niet, maar ik kan wel proberen hem op het spoor te komen". Jimmy draaide zich om en liep snel in de richting van Wilgenwol de terug, maar hij was nog geen hon derd meter gevorderd of hij lag lang uit over de wegHij was gestrui keld en naar hij zelf onmiddellijk be greep.... over een over de weg ge spannen draad! Jimmy krabbelde zo vlug als hij kon overeind, maar niet zo vlug of er zaten twee kerels bóven op zijn nek. Zij probeerden hem te overmeesteren, één trachtte zelfs een touw om zijn hals te trekken....! Jim my begon hard om zich heen te mep pen, veel harder dan de kerels blijk baar voor mogelijk hadden gehouden. Eerst schudde hij volgens de regelen der ku 'st de ene van zich af en daarna de andere. Ze sloegen hals over kop op de vlucht, allebei een andere kant op. In een oogwenk waren ze in het nachtelijke duister verdwenen. Jimmy zag het zinneloze van een achtervolging in. Hij liep snel door. „Dit is doorge stoken kaart", bromde hij. „Die kerels hebben gewéten, dat Jackie en ik hier vanavond zouden komen. Maar hoe zijn ze dat aan de weet gekomen....? De enigen die op de hoogte waren. Miebet en Piet Potlood, blijven natuur lijk buiten verdenking. Maar die ver slaggever die Simon Snuffel Die wist óók van de zaak af....l A. N. van den Broek (A'dam), W. K. WestendorpLansink (A'dam), P. Dil (Landsmeer), J. van Delden (Haarlem mermeer), S. Schagen (Callantsoog), A. Glim (Anna Paulowna), J. Muskee (Beverwijk), J. Broertjes (Grootebroek). 4. Anti-Revolutionnaire Partij: K. Nierop Kzn (Andijk), A. Lever (Den Helder), G. C. Knibbe (Landsmeer), Jac. Slot Pzn (Broek op Langendijk), A. Admiraal (Enkhuizen), J. Heeringa (Noordscharwoude), J. Abma (Broek in Waterland), H. Smid (Wieringer- meer), H. H. Douma (Andijk), W. de Boer (Den Helder), D. Vis (Enkhui zen), L. W. Brombacher (Schagen), P. Mantel (Schermerhorn), J. Vlaming (Texel), A. Bakker (Landsmeer), W. Jansen (Wieringen), P. Verbeek Lzn (Hoorn), O. Koedijk (Sint Maarten), D. L. Ernsting (Zuid-Oost-Beemster). T. Bos (Wieringermeer). 5. Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie: P. Blaauboer (Barsinger- horn), W. Voorthuijsen (Alkmaar), J. A. Allan (Wormer), J. H. Avis (Mid- woud), S. Prins (Den Helder), M. Vis serBakker (Schagen), J. Lieuwen (Purmerend), N. Kaan (Wieringer meer), A. Bakker (Zaandam), G. A. A. HolzmüllerTeengs (Alkmaar), W. Back (Hoorn), C. Berkhouwer (Alk maar), P. de Boer (Schagen), J. J. Kis- temaker (Den Helder), H. Riem (Hei- loo), J. Joosten (Oosthuizen), G. H. C. de Laive (Landsmeer), K. van Nienes (Langedijk), P. Out (Zaandijk), H. W. Reijnen (Den Helder). 6. Christelijk-Historische Unie: Joh. Dorjée Jzn (Zaandam), Jac. Huibers Kzn (Heerhugowaard), W. Mooij (Zaan dam), J. Pijnacker (Enkhuizen), H. Stuiver (Monnikendam), S. J. Zoodsma (Slootdorp), J. H. Keijzer (Den Helder), P. van der Borden (Alkmaar), W. Wie- gers (Alkmaar), J. Schutte (Hoorn), Th. Schaafsma (Oostzaan), J. Eller- meijer (Zaandam), T. J. van Sljpveld (Ilpendam), C. S. Tip (Westzaan), Jac. Rustige (Amsterdam). 7. Gereformeerd Politiek Verbond: C. Smits (Laren), S. Fopma (Nieuwe Amstel), K. Pos Mzn (Zaandam), B. van Die Cs-Graveland), W. Roos (Heiloo). 8. Katholiek-Nationale Partij: Mr H. J. F. M. Hüffer (Aerdenhout), Th. J. Nieuweboer (Wervershoof), G. B. M. van Etten—Sjoukes (Naarden), C. dé Vries (Haarlem), W. Heyman (A'dam) G. H. Mulder (A'dam), M. J. S de Waard (A'dam), J. C. Th. Smit (Heem stede), mr F. A. Josephus Jitta (Hei- J- A- Bomans (Heemstede), H. Th. A. M. Cuypers (Heemstede), J J van Nieuwburg (Zaandam). 9. Socialistische Unie: W. Vijfhui zen (A'dam), H. J. Lankhorst (A'dam), K. van der Wijk (Bergen), J. N. Daal- der (Adam), A. Landman (Beverwijk) D. Raat (Koedijk). 10. Staatkundig-Gereformeerde Par-

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5