Plannen voor zang en muziek in de feestweek Felle strijd in tienkampen Zwaardvis sloeg Bruinvissen met zeer groot verschil Alle betrokken verenigingen willen samenwerken „DEN HELDER MARINESTAD" Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën" op rede voor anker Sporttentoonstelling morgen in Formosa Verschroeide aarde' door Marmag IN HET KORT V oorlichtingsavond over emigratie m Hr Ms „WOLF" IN DIENST GESTELD Kans op medewerking van de Marinierskapel Jonkers zes en vijftig punten sterker Record verbeterd op de borstcrawl-estafette Tussen Haaks en Kuit je Van de groene tafel Visser het sterkst in hoogste klasse Twee jaar gevangenisstraf voor oplichter HCSC in feeststemming In Juli naar ons land Onderlinge competitie Helderse Damclub Callantsoog Snel achterhaald WOENSDAG 31 MAART 1954 Als de voorlopige plannen van het comité „Den Helder Marinestad" in vervulling gaan, zullen tijdens de feestweek in October enkele vocale en instrumentale evenementen getuigen van hetgeen door eendrachtige samenwerking op dit gebied in Den Helder kan worden bereikt. \ln deze eendrachtige samenwerking heeft het comité zich bij voorbaat ver zekerd door het beleggen van een bespreking met de sub-commissies Zang en Muziek van de Helderse Gemeenschap (vertegenwoordigende de besturen der betrokken verenigingen) en de dirigenten der plaatse lijke zang- en muziekverenigingen. Er waren wel zoveel suggesties in zake het aandeel van deze verenigingen binnengekomen, dat het ge zamenlijk bespreken van de mogelijkheden niet achterwege mocht blijven. Morgenavond om zeven uur wordt in Formosa de sporttentoonstelling van de Helderse Sportraad geopend. Hier aan wordt door een groot aantal Hel derse verenigingen deelgenomen, en onder andere ook door de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond, waarvan onlangs de voorzitter in onze stad een propagandistisch woord heeft gespro ken. Zoals men weet, is het de bedoeling van de hockeyclub Hermes, het honk bal als zomersport te gaan beoefenen. Uiteraard is deze expositie niet alleen interessant voor de leden van Hermes, doch voor alle sportliefhebbers. Er zul len er ongetwijfeld velen zijn die graag weten wat clubs als Helder, IVA, Turn- lust, de basketballbond, de volleybal- bond, HWN, en de HAV aan expositie materiaal ter tafel zullen brengen. Aan deze eerste sporttentoonstelling in Den Helder is tevens een korte cau serie verbonden, welke om ongeveer negen uur begint. De heer C. Ras, in specteur lichamelijke opvoeding van het Ministerie van Onderwijs, zal spre ken over „De organisatie van het ver enigingsleven". Het ensemble „Maartje en Jan Buisman met hun vrolijke West- Friezen" komt vanavond voor het voet licht in de Marinecantine Buitenhaven. In zijn openingswoord betoogde de voorzitter van het comité „Den Helder Marine stad", wethouder J. J. Land man, dat bij het voorbereiden van de feestelijkheden alle persoonlijke en groepsbelangen op de tweede plaats ge steld moesten worden. Uit de reacties en het verdere verloop der besprekin gen bleek, dat men hierover niet on gerust behoeft te zijn. De vergadering kon zich dus verder beperken tot het beschouwen van de uitvoerbaarheid der ingediende suggesties. Definitieve besluiten werden nog niet genomen, maar de kans is toch zeer groot, dat de z.g. „Gala-avond", die tijdens de feestweek in de nieuwe Marinecantine wordt gehouden, zal worden opgeluisterd door een uitvoe ring van de „Songs of the Sea" van de Engelse componist C. V. Stanford, door het Koninklijk Helders Mannen koor met medewerking van de Mari nierskapel der Koninklijke Marine, on der leiding van kapitein-directeur Gijs- bert Nieuwland. Overwegen wordt, of deze avond kan worden uitgezonden via de Rijksradiodistributie, misschien (geheel of gedeeltelijk) via de radio. Het staat wel vast, dat in de feest week een grote zangavond zal worden gehouden, met als voorlopig program ma: massazang door de jeugd, een kleppermars door de jeugd en de uit voering van de „De Ruyter-cantate" door alle plaatselijke zang- en muziek verenigingen. Een andere avond zal De tweekamp tussen de Zwaardvis en de Bruinvissen is in een daverende over winning voor de Zwaardvis geëindigd. Op het trainingsuur van de Bruinvissen werd het laatste nummer van het programma verzwommen, de 4 x 80 m borst- crawl-estafette. Hoewel er niets meer op het spel stond hadden de Jonkers toch nog een verrassing in petto. Hun eerste ploeg, bestaande uit Bol len, De Haas, Puinbroek en Zieck, presteerde het zonder strijd het twee kamp-record op dit nummer aanzien lijk te verbeteren. De Bruinvissen kon den tegen deze snelheid niet op en toen hun laatste man, Joop Koning, startte, lagen zij reeds twee banen ach ter. Even leek het er op, dat er nog een felle strijd zou worden gevoerd tussen de beide reserveploegen. Wil denberg zag in zijn strijd tegen Brou wer kans een kleine voorsprong te ne men, doch deze ging, na het wisselen, reeds spoedig verloren, zodat ook deze ontmoeting in winst voor de Zwaard vis eindigde. De Jonkers wisten dus op het maximum aantal punten beslag te leggen. De eindstand werd hierdoor: precies 100 punten voor de Zwaard vis; 44 punten voor de Bruinvissen. De voornaamste uitslagen waren: 100 m schoolslag: 1. A. Bakker (Zw.) 1 min. 26 sec.; 2. G. J. Brouwer (Zw.) 1.26,5; 3. C. van Strijen (Br.) 1.27,4. 100 m borstcrawl: 1. F. Zieck (Zw.) 1 min. 5 sec.; 2. W. E. Puinbroek (Zw.) 1.10,3; 3. A. Bollen (Zw.) 1.14,3. 60 m rugslag: 1. J. de Haas (ZwJ 43,2 sec.; 2. H. van Leeuwen (Zw.) 49,o; 3. G. Zoon (Br.) 50,2. 3x40 m pers. wisselslag: 1. F. Zieck (Zw.) 1 min. 36 sec.; 2. J. de Haas (Zw.) 1.45; 3. A. Bollen (Zw.) 1.52,3. 3 x 40 m wisselslag est.: 1. Zwaard- Op Zaterdagavond 10 April geeft de toneelgroep van de personeelsvereni ging „Marmag" in de Marine-cantxne een opvoering van „Verschroeide aar de", een toneelstuk van Arie van der Lugt. Dit stuk, dat door de heer W. Klinge wordt geregisseerd, speelt in 1947 nabij een kleine dessa op Java, ergens langs de demarcatielijn. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. De Helderse Stichting voor Soci aal Werk houdt vanavond van half acht tot half negen aan het adres Piet Heinstraat 1, telefoon 2281. De film „Lassy komt thuis" wordt vanmiddag om vier uur in het Tivoli- theater vertoond ten bate van de Dierenbescherming. vis I 1 min. 21,4 sec.; 2. Zwaardvis II 1.24,2; 3. Bruinvissen I 1.25. 4x80 m borstcrawl est.: 1. Zwaard vis I 3 min. 37,2 sec.; 2. Zwaardvis II 3.53,6; 3. Bruinvissen I 4.9,8. Waterpolo: Zwaardvis IIBruinvis sen II 3-3; Zwaardvis IBruinvissen I 8-2. waarschijnlijk in beslag worden ge nomen door een grote jubileum-revue in de open lucht, een manifestatie, waaraan door verenigingen van veler-1 lei aard kan worden deelgenomen. De door de heer A. Krijgsman ge- j componeerde „Jubel-ouverture", waar in op suggestieve wijze het Adelbor stenlied is verwerkt, zal ergens in het i feestweek-programma een plaats kun nen vinden, in een uitvoering door de plaatselijke muziekverenigingen. Het stuk werd door de heer Krijgsman voorgespeeld en door de deskundigen op dit gebied zeer geschikt bevonden. Voor het overige kon het comité concluderen, dat het opstellen van het definitieve programma weinig of geen onoverkomelijke moeilijkheden ten aanzien van de onderdelen zang en muziek zal opleveren. Het verder uit werken van de plannen en het instu deren van de stukken zal echter van alle betrokkenen een grote mate van ambitie en toewijding vergen. Wij me nen, dat aan de aanwezigheid hiervan niet behoeft te worden getwijfeld Telkenmale blijkt een vrü grote be hoefte aan voorlichting over emigratie aangelegenheden. Om daarin enigszins tegemoet te komen heeft het Geweste lijk Arbeidsbureau enkele bijeenkom sten in Den Helder en omgeving be legd. De vierde werd gisteravond in „Formosa" gehouden, de vijfde (tevens de laatste) is vanavond in zaal „De Haan" te Hippolytushoef. Het onderwerp voor de bijeenkomst van gisteravond was Australië. Het werd behandeld door de chef Emigra tie van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Amsterdam, de heer Van der Heij den, die onlangs een studiereis naar Australië heeft gemaakt en dus aller lei aspecten van zijn onderwerp op grond van zijn eigen ervaringen kon belichten. Op onderhoudende wijze ver telde de heer Van der Heijden veel wetenswaardigheden voor degenen, die emigratie naar Australië overwegen. Hij maakte duidelijk, hoeveel aankomt op de voorbereidingen, in het bijzon der op het zich realiseren van de om standigheden, waarin men als emigrant in Australië terecht komt. Men zal zich moeten aanpassen aan verschillen van velerlei aard: van klimaat, volksaard, taal, afstanden. Enkele schriftelijk ge stelde vragen stelden de heer Van der Heijden in de gelegenheid, op verschil lende punten wat nader in te gaan. Het programma werd gecompleteerd met een drietal films, o.a. een kalei- doscopische reportage over het leven (met inbegrip van arbeid en vrije tijds besteding) in Australië. Hr. Ms. mijnenvegers „Marsdiep", „Westerschelde", „Vliestroom", „Hol lands Diep", „Texelstroom" en" „Vol kerak" zijn gisteren uit Harwich terug gekeerd. Hr. Ms. vliegtuigdirectieschip „Soem- ba" koos gistermorgen zee voor het houden van oefeningen, terwijl Hr. Ms. „P 861" vertrok met bestemming Vlie land. Hr. Ms. onderzeeboot „Tijgerhaai" kwam gisteren van de werf en koos ligplaats in de Buitenhaven, evenals Hr. Ms. mijnenveger „Oosterschelde", die het Bassin verliet voor het maken van een proefvaart. Hr .Ms. sleepboot „Orkaan" is gis teravond uit Vlissingen aangekomen. Het is morgen hoog water om 6.00 en 18.05 uur en laag water om 11.55 uur. De temperatuur van het zeewater was 5,2 graden Celsius. 'V - x, -A'yyr> mmm WKÊHKÊÊHÊÊHÊÊÊÊ fZm t,. .T v- ffisgmm - V'. ■vatm. - flÉSBï» (Éi 1 - Nu de tafeltenniscompetitie, behoudens de promotie/degradatiewed' strijden, teneinde is, hebben in de diverse klassen, bij de heren, de spe Iers gestreden in tien kampen. Uit elke klasse waren de tien sterkste heren vertegenwoordigd. In de hoogste afdeling was de titel voor de Hoornse overgangsklasser Ph. Visser (Disnie), die zonder een game te verliezen als eerste eindigde. Op de tweede plaats kwam zijn clubge noot Beukman, overgangsklasser. Derde werd Lamers van Disnie. De vierde en vijfde plaats werden gedeeld door Lanquis (Disnie) en Sinjewel (IVA). Voor laatstgenoemde, die tevens de „oudste" speler was, een keurige prestatie. 6e werd M. Oosterbeek (IVA); 7e G. Kooy (Dis nie); 8e W. Poeze (DSS); 9e P. Lee ring (Merletten); 10e J. v. Spanje (DSS). In de tweede klasse was de titel voor J. Hageman (DSS), die onge slagen dit resultaat bereikte. Tweede werd P. van Oeveren (IVA). De derde plaats was voor J. Duken (DSS), de vierde voor J. Degeling (Tempo), de vijfde voor P. Verduin (WGW). De zesde, zevende en achtste plaats werd gedeeld door Goedegebuur, Van de Dool en Adriaansen, allen van IVA. Negende werd K. Degeling (Tempo). In de 3e kl. was de spanning groot. Na beëindiging van de wedstrijden waren J. Water (Komeet), J. Hessing (LTTV) en U. Souverein (Kome.t) op de eerste plaats geëindigd met een gelijk aantal punten. Beslissingswed strijden brachten ook geen uitkomst doordat wederom gelijk werd geën- digd. Uiteindelijk besliste het game- gemiddelde. De eindstand werd aldus: 1 J. Water (Komeet), 2 J. Hessing (LTTV), 3 U. Souverein (Komeet), 4 C. Schaap (Treffers), 5 H. Overto .n (LTTV), 6 P. v. d. Lie (St. Victor) 7 H. Welkers (Disnie), 8 J. Lamberts (Disnie), 9 A. Visser (Dito), 10 N. Zijp (LTTV). In de 4e kl. was de titel voor de 13-jarige J. Bommer (IVA), die oor spronkelijk als reserve stond opge steld en door het uitvallen van één der spelers mocht meespelen. Tweede werd P. de Boer (Tempo), 3de W. Klaassen (Treffers), 4de J. Mannes (DSS), 5de C. Jonker (Befair), 6de B. Klaassen (Treffers), 7de N. Bart (Bequick) 8ste J. Buse (Purmerend), 9de N. Hermus (Purmerend), 10de V Putting (OD). stuk voor stuk „juweeltjes" van beschaafde decoratieve kunst vindt U in de nieuwe GB-behang selcollectie 1954. Kies geen behangsel voordat U deze eoüectie heeft ingezien. (Advertentie, Ing. Med.) De Alkmaarse rechtbank heeft giste ren de veertigjarige huishoudster D. E. wegens oplichting en herhaalde poging tot oplichting veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De Officier van Justitie eiste veertien dagen geleden anderhalf jaar tegen haar. In Casino heeft de Helderse Christe lijke Sport Centrale (HCSC) gisteren een bijzonder geslaagde feestavond ge houden, waaraan medewerking werd verleend door een aantal eigen krach ten en het gezelschap „Lach en Ver geet". Op het programma, dat zeer in de smaak is gevallen, komen wij mor gen terug, daar het hedenavond wordt herhaald. /J fl lUll 5S=S* TURNLUST \IOLGEND jaar is het vijf tig jaar geleden, dat de Christelijke gymnastiekver. eniging „Turnlust" 't levens licht zag. De vereniging werd om precies te zijn op 31 October 1905 opgericht als onderafdeling van de CJMV „Spreuken 9:10a". Nu is „Turnlust" aangesloten bij het Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond en Ko ninklijk goedgekeurd. Praat niet zo ver in het voren, zult ge zeggen, maar wat zijn uren, maanden, ja ren, die immers zoals een lied het zo keurig zegt: als een schaduw heenvlieden! En dan komt daar nog bij, dat het bestuur van „Turn lust" ter viering van het gou den jubileum grootse plan nen voorbereidt. Op verschil lende vergaderingen is er, hoorde Gradus, al breeduit over gesproken, wat er alle maal moet worden georgani seerd. Zo ligt het in de bedoeling, in de voorzomer een groot tu rv feest te houden, waaraan dan door de gehele kring West-Friesland van het N. C. G. V. wordt deelgenomen. Als we nu maar, denkt Gradus bij zichzelf, een stadion krij gen. Verder wil men graag een fancy-fair oprichten en een jeugdtornooi houden, en voor het najaar zijn de plannen: een receptie en een jubileum uitvoering. Het spreekt, dat al deze plannen nog voorlopig zijn, maar wanneer het maar enigszins mogelijk is, zullen zij als boven vermeld hun be slag krijgen. EERSTE JJITVOERIG heeft Gradus zijn lezers ingelicht over de pogingen welke dooi de R.A.F. worden ondernomen om de loop van de zeestro mingen vast te stellen, opdat daarna iets kan worden on dernomen om de strandbevui- ling-door-olie tegen te gaan. Men herinnert zich wel. dat de actie is begonnen met het uitwerpen van plastic enve loppen. De Britse Admirali teit heeft nu bekend gemaakt, dat de eerste van de enve loppen, door de RAF boven de Atlantische Oceaan uitge worpen, aan de Spaanse kust is gevonden. Het Instituut voor Oceanografie hoopt, dat nog vele vondsten zullen volgen. ORANJE [N de dezer dagen door Al gemene en Christelijke Oranjevereniging gehouden gecombineerde bestuursverga dering zijn plannen bespro ken ter viering van de ver jaardag van koningin Julia- na. Onder meer werd beslo ten, zo vernam Gradus, een optocht te organiseren voor de schoolgaande jeugd van zes tot en met twaalf jaar. De kinderen kunnen deelne men met versierde fietsen, autopeds, poppenwagens en andere „voertuigjes". Ter voorbereiding van dit kin dergenoegen werd een com missie benoemd. Deze commissie nu vraagt even de belangstelling. De kinderen (van zes tot en met twaalf jaar dus), zowel van de openbare als van de bijzondere scholen, die over een bovenbedoeld voertuigje beschikken, kunnen zich bin nenkort bij nog te n iemen adressen gratis opgeven. Intussen hebben zij de ge legenheid, nauwkeurig te be kijken, hoe zij straks voor de dag zullen komen. Het is de moeite waard, want er worden aardige prijzen beschikbaar gesteld. Men wil de optocht laten houden tussen half drie en vijf uur. HELDER yANAVOND om acht uur wordt in het voormalige „Extase" aan de Koningstr. de fancy-fair geopend van de voetbalvereniging „Helder". Niets voor niets dragen de aanplakbiljetten de titel „Helder-kermis", heeft Gra dus geconstateerd, toen hij gistermiddag, onder geleide, dóór en langs alle heerlijk heden een wandelingetje mocht maken. De „werkers" van de ver eniging hebben bijzonder hun best gedaan, er iets moois van te maken. Veel waarde ring verdient de heer J. Bal, die do vele stands heeft voor zien van grappige tekenin gen en aldus de sfeer op ar tistieke wijze verrijkte. Er gens in een hoek staat het „Rad van Avontuur", dat na tuurlijk door de heer T. Bor- gerding wordt bediend. De prijzen zijn niet geringeen dames- of herenfiets is de hoofdprijs. Wint men deze prijs en hééft men al een rijwiel, dan mag men drie autopeds tegelijk nemen of een kinder-scooter. Het zou te veel zijn, alle stands op te noemen. Laat Gradus met enkele attracties mogen volstaan: touwtrek ken, schieten, grabbelen, ring-werpen, hengelenGa zo maar door. Wie beslist iets vernielen wil, kan met een paar ballen zijn krach ten en mikcapaciteiten pro beren op een hoeveelheid flessen, en wie van hand werkjes houdt, kan eens kij ken wat de Helder-dames op dit gebied presteren Zo is er van alles wat ge durende de komende dagen. En is het vandaag niet sala ris-dag?! VOLTALLIG De secretaris van de voet balvereniging „Watervogels", de heer K. IJ. Stuive, ver zorgt tevens alle aanschrij vingen voor de spelers van de verschillende elftallen het bestuur dezer vereniging is namelijk tevens E.C. Voor de wedstrijden van Zondag had men niet de beschikking over voldoende spelers, hoe wel toch alle seniorenelftal len in het veld moesten. Tja, dienstplicht en ziekte.... Toen is de heer Stuive vol goede moed op pad gegaan om een beroep te doen op enkele veteranen, en voorts vroeg hij enkele leden om twéé wedstrijden te spelen. Zoals deze ijverige secretaris wel had verwacht: zijn moei te werd beloond De conclusie is: Watervo gels' eerste elftal mag dan al „in de put zitten", de geest in de vereniging is uitstekend 1 Hoe dikwijls leest men niet, dat tegen standers gewoon maar: niet zijn opgekomen"! Gradus' hulde voor de spe lers, maarnóg méér voor de secretaris, die al die moei te heeft willen doen COLLECTE JN de week van 5 tot en met 10 April wordt in onze stad gecollecteerd door de vereniging „Het Zonnehuis". Zulks geschiedt, deelde men uw stukjesschrijver mede, omdat duizenden medemen sen nog steeds verkeren in een toestand die ontoelaat baar is; lijders aan een sle pende ziekte, voor wie in ziekenhuizen geen plaats meer is en die zich maar moeten zien te redden, jaren en jaren lang. Het gaat om mensen, die dreigen te ver stikken in hun leed en hun zorgen „Het Zonnehuis" verschaft de verpleging die nodig is in een omgeving, welke op heft uit de sfeer, die zo ge makkelijk voert tot een alge hele geestelijke depressie. Christelijke verpleging, on geacht de kerkelijke gezindte van de patiënten, in zieken huizen van een speciaal ka rakter: „Zonnehuizen". En nu is de kas leeg.... Vandaar de collecte. Wie voor dit prachtige doel de col lectebussen willen hanteren, kunnen zich op Vrijdag avond 2 April van zeven tot acht uur melden in het ge bouw van de Ned. hervorm- Hr. Ms. kruiser ,,De. Zeven Pro vinciënging gistermorgen op de rede ten anker, voor het laden van munitie en olie. De Adelbor sten, die met de kruiser hun oootjesreisgaan maken, be geven zich morgen aan boord. I\a een paar dagen van invaren en schietoefeningen op de Noordzee ligt de kruiser tot 6 April iveer op de rede. Dan begint de „ga- rantievaarl" van ruim tien weken. Onder bevel van kapitein ter zee G. B. M. van Erkel brengt Hr. Ms. „De Zeven Provinciëneen be zoek aan de Canarische Eilanden, Venezuela, Curaqao, Aruba, Porto Rico en Anapolis (Ver enigde Staten). Het eerste van de zeven fregatten van de roofdierklasse der Kon. Marine Hr. Ms. „Wolf", werd op 26 Maart te New Orleans onder M. D. A. P.-voor- waarden overgenomen van de marine der Verenigde Staten en in dienst ge steld. Commandant van Hr. Ms. fregat „Wolf" is luitenant ter zee der eerste klasse H. J. Haakman. Het schip wordt in Juli in Nederland verwacht. De fregatten van de roofdierklasse metende 640 ton standaardwaterver- plaatsing. De grootste lengte bedraagt 56.2 m„ de grootste breedte 10.0 m„ de gemiddelde diepgang 2.76 m. De voort stuwing geschiedt door twee dieselmo toren, tezamen leverend 2400 aspaar- dekrachten. De maximum-snelheid be draagt 15 zeemijlen per uur. De be manning telt 63 koppen. Behalve met onderzeebootbestrij dingsmiddelen zijn de schepen van de roofdierklasse bewapend met een ka non van 7.6 cm., zes mitrailleurs van 40 mm., en acht mitrailleurs van 2Q mm. Deze schepen zijn ontworpen en uitgerust voor het begeleiden van kon vooien. De onderlinge competitie van de Helderse Damclub nadert zijn einde. Niettemin wordt in verschillende klas sen nog stevig om de ere-plaats gestre den, hetgeen uit de standen moge blij ken: Eerste klasse: Leibbrand 16 11 5 0 27 Stoll 13 8 5 0 21 Ouwens 16 10 4 2 24 Van de Berg 17 6 9 2 21 Van der Molen 15 6 6 3 18 Beezemer 14 5 6 3 16 Dissel 14 4 4 6 12 Zijderveld 17 1 9 7 11 Slort 16 2 5 9 9 Vfcnk 13 1 6 6 8 Bijl 15 1 6 8 8 Wieren 14 0 5 8 5 TWEEDE KLASSE: Boon 17—29; Oost 19—24; Veen 19—23; M. Kwast 1821; Bekebrede 1819; Bouwman 12—16; Ottervanger 14—12; P. Kwast 1512; Bommezijn 1812; Kraan 149; Van der Heijden 159; Roerdomp 98. DERDE KLASSE: Hooijenga 2030; R. Oost 1723; A. van der Heijden 17 18; G. Bekebrede 1918; P. Arends 20—18; Verkerk 17—17; Schol 15—16; Jagel 1616; Bongers 1815; Groot 19 15; Broersen 1810. VIERDE KLASSE; Kramer 18—28; Halm 16—20; Bethlehem 17—17; F. van der Molen 1416; A. J. Beezemer 15 16; W. Slort 1616; Van de Sluis 14 12; Idema 15—11; P. Slort 11—8; Schip pers 10—2. VIJFDE KLASSE: De Vrij 14—19; Van Gijsen 1416; Buddingh 1015; Dekkers 1415: Luders 1214; Sterk 1311; Janzen 13—7; De Leeuw 147. Maandagmiddag heeft een automo bilist op de Zuid-Schinkeldijk, juist terwijl een inwoonster van Callantsoog per rijwiel passeerde, openbare schen nis der eerbaarheid gepleegd. Zij stel de door middel van een passerende marine-officier en telefonisch on middellijk de rijkspolitie van het gebeurde op de hoogte. Wachtmeester Kooij uit Callantsoog Sam ter stond maatregelen, waarbij ook politie uit de omgeving werd ingeschakeld. Men bezat een goede beschrijving van de auto en het was wachtmeester Kooij zelf, die omstreeks half vijf (ruim drie uur na het gebeurde op de Zuid Schin- keldijk) de dader op de Rijksweg kon aanhouden. Hij werd meegenomen naar het gemeentehuis, waar hij een beken tenis aflegde. DEN BURG, Texel. 2 koeien 750 j u 050, 23 biggen 5070, 3 schapen 75— de kerk in de Palmstraat. 95, 76 kalveren 40—55.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5