Verzekeringsagent poogde een treinongeval te forceren In kori bestek Het gaat om recht vereniging en vergadering DE WONDERE WAERELT Ook dat nog Roosevelt stuurde aan op een oorlog met Japan Oost-Duitsland zal de militaire missies niet meer erkennen Lugubere plannen zouden twee slachtoffers eisen Peking-China en het Westen Eis van f 1800 boete tegen „Cromvoirts Boertje" Verscherpte Engelse controle in de Suez-kanaalzöne Ontstellende en beklemmende schurkenstreek Chauffeur Gijs (brigadier) greep in Wonderdokter met 100 patiënten per dag Zaak NESB-leiders voor Hoge Raad Streven der NSB wordt niet voortgezet DE Hoge Raad heeft gisteren behan deld het cassatieberoep van de procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam tegen het arrest van dit Hof, waarbij de leiders der NESB de heren Paul van Tienen te Amsterdam en mr J. A. Wolthuis te Groningen zijn vrijgesproken. De pro cureur-generaal bij het Hof had be vestiging van dit vonnis had gevraagd. Nederlandse vlieger in V.S. verongelukt Minister van Defensie VS naar Indo-China? De EVG 6 April in Kamer van Luxemburg Communisten in Spanje veroordeeld Amerikaanse marine-officier beweert: INTERNATIONAAL p ASPECT p Vloot in Pearl Harbour was lokaas Prikkelende verklaring van Ulbricht WOENSDAG 31 MAART 1954 VOOR de Utrechtse rechtbank stond gisteren de 36-jarige verzeke ringsagent H. de V. uit De Bilt terecht, beschuldigd van een poging iemand te bewegen een treinongeluk te doen veroorzaken om opzette lijk iemand van het leven te heroven. Verdachte die reeds twee ver oordelingen achter de rug heeft, werd na de oorlog als politiek delin quent geïnterneerd. Hij kende H. de V. oud-SS-er uit Zeist, die evenals hij in slechte financiële omstandigheden verkeerde. Deze De V. draagt toevallig dezelfde naam als verdachte, hoewel hij geen familie van hem is. In hun gesprekken hoe aan geld te komen suggereerde verdachte de ander, een -ongevallenverezekering af te sluiten, waarna hij zich een arm of een teen moest laten afrijden, om het geld uitgekeerd te krijgen. Maar daar voelde De V. weinig voor. Wel om zijn vriendin Stoffelina Verwest uit Amsterdam te bepraten, een levensverzekering af te slui ten. Langzamerhand nam het plan de vrouw van het leven te beroven vaster vorm aan, waarbij zowel de mogelijkheid van een treinongeluk als een auto-ongeval werd overwogen. Op vragen van de president probeer de verdachte voortdurend de schuld van zich af te schuiven. „Ik wou er van af", zei hij, maar er was reeds over gesproken met Arie Spierenburg, de chauffeur, die er voor moest zorgen, dat de trein bij een oud seinhuis nabij de bewaakte overweg bij Blauwkapel uit de rails zou vliegen. Gezorgd zou dan worden, dat de vriendin zich op dat ogenblik in het huisje bevond, waardoor het de schijn zou hebben, dat hier sprake was van een zuiver onge val. Voor zijn medewrking zou De V. f 1500 krijgen. Toen hij op het traject UtrechtAmersfoort bij een treincon ducteur informeerde naar de mogelijk heid van een spoorwegongeluk, kreeg deze argwaan en waarschuwde de po litie. Afgesproken werd, dat De V., die het karweitje niet wilde opknappen voor een ander zou zorgen. De officier van Jusitie bij de recht bank te 's-Hertogenbosch, mr Pluyma- kers, heeft gisteren tegen de 39-jarige landbouwer en schaapherder T. M. V. uit Cromvoirt, gemeente Vught, alias „Het Cromvoirtse Boertje", een boete van zesmaal f 300.subs. zes maal dertig dagen hechtenis geëist wegens het ongeoorloofd uitoefenen van de ge neeskunde. Verdachte had appèl aan getekend tegen het vonnis van kan tonrechter te 's-Hertogenbosch. Verdachte achtte zich niet strafbaar, Hij gaf toe, in de periode van Febru ari 1952 tot October 1953 een groot aantal personen te hebben „behan deld", doch ontkende met een hande ling bestaande uit het maken van een kruisteken over het pijnlijke lichaams deel, en het zeggen van een gebed, de geneeskunde te hebben uitgeoefend. Hij wordt dagelijks door 75 a 100 per sonen bezocht. Deze mensen zijn af komstig uit verschillende streken van het land, uit Frankrijk en België. „Niet ik, maar God geneest de mensen", zegt het boertje van Cromvoirt, die aan zijn patiënten een medaille en een gebed naar huis meegeeft. Turkije en Egypte zijn overeengeko men, het incident-Tugay als gesloten te beschouwen. Tugay, eens ambassa deur van Turkije in Cairo, was het land uitgezet, omdat hij critiek had geleverd op de confiscatie van de eigendommen der Egyptische dynastie. Zijn vrouw was ook door deze maat regel getroffen. Een reiziger uit Am sterdam, die voor allerlei gefantaseer de orders de provisie opstreek en bo vendien de te leveren goederen aan een opkoper verkocht, hoorde voor de Am sterdamse rechtbank anderhalf jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. Met ingang van 1 April vervallen de Nederlandse uitzendingen van De stem van Indonesië. De Bussumse acteur Willem Barij is benoemd tot regisseur bij de Ned. Televisiestichting en toe gevoegd aan de staf van de KRO- televisie. Tien maanden gevangenis straf heeft de Amsterdamse rechtbank opgelegd aan een 25-jarige electro- monteur, die een jaar geleden in de Kalverstraat in de hoofdstad vier foto toestellen had gestolen. Dertien po litiemannen van een post in de buurt van Tasikmalaja hebben een aanval van een honderd en vijftig man sterke bende afgeslagen. Twee politiemannen kwam om, zeven werden zwaar ge wond. Een hulppredikant uit Rotter dam, die allerlei mensen geld uit de zak had gepraat ten behoeve van de ondersteuning van zeevarenden en hun gezinnen, heeft voor de Rotterdamse rechtbank zes maanden gevangenis straf tegen zich horen eisen. De be volkingsgroepen, die in de afgelopen week in Makassar slaags waren ge raakt, hebben een verzoeningsbijeen komst gehouden, waar ze het erg eens zijn geworden. Wie er nog over tegen stellingen durft spreken, zal worden beschouwd als een onruststoker. Voor het hoog militair gerechtshof is drie jaar gevangenisstraf geëist tegen twee jongemannen, die waren overge gaan tot principiële dienstweigering. Beiden waren door de commissie van onderzoek afgewezen. In Salatiga is de heer B. F. van der Jagt gearres teerd, een employé van een suiker fabriek aldaar. Hij wordt beschuldigd van verbindingen met de Darul Islam. Zo kwam verdachte in contact met Gijs, brigadier bij de spoorwegrecher che. Door zich uit te geven als „zware jongen" wist deze zozeer het vertrou wen te winnen, dat hij de namen van de slachtoffers te horen kreeg, terwijl hem bovendien een schetsje werd ge toond van de plaats van het voorgeno men spoorwegongeval. Gijs zou voor zijn hulp f 2500 krijgen en na uitbetaling van de verzekeringssom een bedrag van 10 mille. De rest was voor ver dachte, die zijn plan aldus had gewij zigd, dat ook De V. bij het ongeluk om het leven zou komen en hij tengevolge van de dubbel afgesloten verzekering dus tweemaal de verzekerde som zou ontvangen. De president, maakte de brigadier bij de spoorwegrecherche een compliment vaar de wijze, waarop hij de rol van „zware jongen" had gespeeld. Deze bevestgde, dat verdachte hem verteld had het tijdstip van het „ongeluk" te zullen wijzigen, zodat ook De V. om het leven zou komen. Mevrouw Stoffe lina Ver west uit Amsterdam vertelde, dat De V. haar voorgesteld had een verzekering op naar af te sluiten. Hij zou dan de eerste premie betalen. Eerst voelde ze er niet veel voor, maar toen De V. haar aanspoorde: „teken maar" had zij onder het drinken van een borreltje maar getekend, zonder er verder bij na te denken. Het uitge brachte reclasseringsrapport schetste verdachte als een gewiekste figuur, een groot fantast, die na zijn internering weinig had uitgevoerd. In zijn requisi toir noemde mr De Muinck het een ontstellende en beklemmende gedachte, dat er in ons land mensen rondlopen, die tot zulke schurkenstreken in staat zijn. De officier sprak zich uit voor een psychiatrisch onderzoek, doch indien de rechtbank hiertoe niet zou besluiten, eiste hij zes jaar gevangenisstraf met aftrek. Een dergelijk feit is strafbaar en verdachte had alleen de dans kun nen ontspringen, indien hij niet was doorgegaan iemand te bewegen door het verstrekken van middelen of aan bieden van geld een poging tot gevaar veroorzaken te ondernemen. De verde diger, mr Van Schaik adviseerde een psychiatrisch onderzoek. Het cassatieberoep van de procu reur-generaal is voor de Hoge Raad tegengesproken door mr E. L. F. Steijns uit Amsterdam, die erop wees, dat de gereqoireerden reeds zelf een contra-memorie hadden ingediend. Hij weersprak de mening van de procu reur-generaal, dat men hier met een bedekt ontslag van rechtsvervolging te doen zou hebben en dus cassatie mogelijk zou zijn. Het Hof achtte wel enige punten van overeenstemming aanwezig met het program der oude NSB maar oordeelde dit niet voldoen de om te kunnen zeggen, dat het stre ven der NSB door de NESB wordt voortgezet. In deze overweging zag Maandag is op Luke Air Force Base in de Verenigde Staten bij een vlieg ongeval met een Thunderjet-straalja- ger om het leven gekomen de 21-jarige ongehuwde tijdelijke reserve-sergeant- vlieger van de Koninklijke Luchtmacht A. van Heyningen uit Rijswijk. pleiter een zuivere beoordeling der feiten. Ook is nimmer aangetoond - aldus mr Steijns - dat de NESB iets anders zou nastreven, dan in de sta tuten staat vermeld. Het gaat hier niet alleen om de NESB maar tevens om het recht van vereniging en vergade ring, hetgeen uiterst voorzichtig moet worden gehanteerd. De advocaat-generaal mr Loeff, zal 13 April conclusie nemen. Charles Wilson, de Amerikaanse mi nister van Defensie, zal in Mei een in spectiereis naar het Verre Oosten ma ken en mogelijk ook het strijdtoneel in Indo-China bezoeken. De post Kwoeang Thoea, 30 km ten Zuiden van Hanoi is voor de Fransen verloren gegaan. De premier van Vietman is begonnen aan de vorming van een kleine, doch mach tige regering, een oorlogskabinet met als doel de strijd tegen de communis tische Vietminh te vergroten en het land sterk te maken. De premier van Cambodja heeft de koning zijn ontslag aangeboden „wegens algehele ver moeidheid". Het Luxemburgse parlement, dat slechts één Kamer telt, zal zes April beginnen met zijn debat over de ra tificatie van het verdrag inzake de Europese Verdedigings Gemeenschap. Meil verwacht, dat het debat drie da gen zal duren. De drie voornaamste partijen ka tholieken, socialisten en liberalen hebben haar steun aan het wetsont werp betreffende ratificatie van het verdrag toegezegd. In Ocana (Spanje) zijn 34 mannen veroordeeld tot vonnissen variërend van één tot 20 jaar gevangenisstraf. Zij worden er van beschuldigd gepoogd te hebben de (verboden) communistische partij weer op te richten. Eén man kreeg 20 jaar, één 15 jaar, drie twaalf en vier kregen tien jaar. Een vrouw, de echtgenote van een beschuldigde, die tot vier jaar ver oordeeld werd, werd vrijgesproken. De groep werd in 1952 gearresteerd. JN DE Engelse stad Bristol was mlangs een bloemententoonstei ling. Natuurlijk geen Amstel-Flora, maar toch een expositie, die er wezen mocht. Func tionarissen ontdekten daar echter op een ge geven moment, dat uit een aardig perkje steeds maar bloemen spoor loos verdwenen. Zij gingen zorgvuldig Op de loer liggen en betrapten toen een man, die tel kens een paar bloemen plukte en deze smake lijk verorberde. Ver bijsterd vroegen de ex positiemannen, wat de onverlaat wel tot deze smulpartij dreef. Het bleek toen, dat er een weddenschap in het spel was. QOK AL IN BRISTOL het is een merk waardige stad gebeur de het, dat tien blinden tien doven uitdaagden om een forse partij schaak te spelen. De blinde schaakspelers wonnen de wedstrijd met zeven te gen drie. JN BRIDLINGTON in het Engelse graaf schap Yorkshire is er gens in een provisie kast een luchtdicht af gesloten blik gevonden, waarin een vruchten taart zat, welke zeven en dertig jaar geleden met veel liefde door een huisvrouw is ge bakken. Er worden nu vrijwilligers gezocht, die geneigd zijn de taart op zijn eetbaarheid te beproeven. Ei- worden trouwens ook in Neder land vreemde zaken ge vonden. Zo werd tijdens het spitten in de tuin van een woning teVor- den een gouden pen houder uit de grond opgedolven waarop het jaartal 1861 voorkomt. De penhouder ziet er nog gloednieuw uit. £N OOK al weer in Bridlington geschied de het, dat een vissers boot vol enthousiaste lingen er op uit trok om een flinke partü vis te gaan bemachtigen. Het vaartuig was bewapend met tien lijnen, waaraan zich tweeduizend haken bevonden. Na een hele dag vissen kwam het scheepje weer in behou den haven aan. Er waren drie visjes gevangen. Ondermaatse. JN OMAHA in de Ame rikaanse staat Nebras- ka heeft een employé in een bioscoop, die belast is met de belangrijke taak om na de voorstellingen de onder de stoelen ge vlakte kauwgum te ver wijderen cv. die dit werk zeer serieus opneemt, ge constateerd, dat tijdens cowboy-films en thrillers driemaal zoveel gum wordt gekauwd nis tij dens showfilms of andere zoetsappige rolprenten. Iets voor het NIPO om hier nader Op in te gaan? £)E Lemmerboot „Lek stroom" is dezer da gen te Chittagong in Pakistan aangekomen. U hoeft zich daar niet ongerust over te ma ken. Het schip is name lijk niet uit zijn koers geslagen en er is ook geen muiterij aan boord geweest. De .Lekstroom' is namelijk aan Pa kistan verkocht en is geheel op eigen kracht naar Chittagong gieva- ren. Een hele onderne ming voor zo'n scheep je, al had het maar weinig moeite met de driftige golfjes van het iJselmeer. Buitenlandse assuradeuren annuleer den dan ook de verzeke ring vlak voor het ver trek op 21 Januari. Een Nederlandse verzeke ringsmaatschappij had echter meer vertrouwen in de zeemanskunst van de mannen van Hol lands Glorie en zo kon de reis toch worden aanvaard. Betogen u weet wel, zo met rode vlaggen in de vuist voor een grote volksmenigte en sterke leuzen rond dragen is niet in de eerste plaats een bezigheid voor „cultuurdragers". We hebben tenminste nog nooit een demonstratie gezien, ontketend door artsen, geleerden en kunstenaars. Deze lieden plegen zich in hun studeerkamers en ateliers op te houden en in stilte te lijden onder de wangunst der tijden. Soms ontwelt een gedrukte noodkreet hun harten maar die is dan nog eerder een uiting van een sterk besef van verantwoordelijkheid, voor anderer daden dan een protest tegen eigen lot. Van zulk een protest nu heeft Wenen kortelings de primeur gehad. Drieduizend geleerden, artsen, zangers, musici, balletdanseres sen, toneelspelers beeldhouwers en wat Wenen verder aan cultuur kon opbren gen, maakten in de stromende regen in strikte orde een wandeling langs enkele overheidsgebouwen, nadat er eerst in een bijeenkomst in een der schouwburgen van de stad verstandige en steekhoudende woorden waren gesproken over de „vrekkige" houding van de regering tegenover kunst en cultuur. Wat heftiger uitingen nooit hadden kunnen bewerkstelligen, werd nu bereikt: de beide grote coalitiepartijen hebben beloofd, dat ze grotere regeringssubsidies voor weten schap en kunst zullen vragen. Hetgeen van meer betekenis is dan het wat ver warde gedrag van sommigen in andere landen, die zichzelf bij voorbaat maar als het licht der kunstwereld naar voren dringen. F)E REDE, die de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, Maandagavond hield voor de Buitenlandse Persvereniging in New York, en die vnl. handelde over de toestand in Zuid-Qost Azië, waar Indo- China een gloeiend brandpunt vormt in de z.g. koude oorlog, heeft duidelij ke aanwijzingen gegeven omtrent de houding, die de Verenigde Staten zul len innemen op de komende conferen tie over de situatie in het Verre Oos ten te Genève. Verdere communistische aggressie in het strategisch zo belang rijke Zuiden van Azië moet met alle mogelijke middelen worden tegenge gaan. Peking werd gewaarschuwd niet openlijk over te gaan tot steun aan de Vietminh-rebellen in Indo-China, het geen „ernstige gevolgen" zou hebben. De Ver. Staten zullen onder de huidige omstandigheden communistisch China zeker niet erkennen en zich op alle mogelijke wijze blijven verzetten tegen toelating van Peking-China tot de Or ganisatie der Verenigde Naties. Een ander deel van de Amerikaanse buiten landse politiek zal zijn te streven naar de stichting van een herenigd en on afhankelijk Korea. Dulles ziet de gevaren voor een mo gelijke communistische overheersing van ook het Zuiden van Azië duidelijk voor ogen. Indien het in wezen apathi sche volk van de drie Indo-Chinese staten direct in de greep van het com munisme zou vallen en dat gevaar is er nog steeds, dan zou deze vorm van agressie hier niet tot staan komen. Thailand en Birma zouden het volgen de doel zijn en dan? Als Moskou indi rect de controle gaat uitoefenen langs een dergelijk belangrijk deel van de kust van Azië is het gevaar van infil tratie in Indonesië, de Philipijnen en ook Australië werkelijk en dreigend. Dat dit alles doel en streven van het Kremlin is, is meer dan overtuigend bewezen. En het gaat eigenlijk zo eenvoudig! De koude oorlog heeft reeds een aantal van bijna zeshonderd millioen mensen in de macht van Moskou gebracht en dat zonder dat er maar een enkele een heid van het rode leger voor ingezet behoefde te worden Het potentieel van de Sovjets aan mensenmateriaal en \\\\\\v\\\\W/////////^ economische hulpbronnen breidt zich uit zonder dat ook maar een Rus zijn leven er voor behoeft te geven. Het moge dan wellicht wat roebels kosten, maar Moskou is door dit alles in staat in het „moederland" een sterk econo misch en maatschappelijk bestel op te bouwen. Als eenmaal het grootste deel van dat enorme Aziatische continent aan het Kremlin gebonden is, zal men immers met meer zekerheid op succes de blik naar het Westen kunnen rich ten. Derhalve is het tot staan brengen van de voortschrijdende communisti sche aggressie in Azië een levensbelang niet alleen van de aldaar bedreigde volken, doch voor de gehele vrije we reld. QAAROM wijst Washington een inter nationale erkenning van het com munistische bewind van Peking met alle kracht van de hand. Mao Tsje Toeng steunde de aggressie in Korea, hij zendt oorlogsmateriaal aan de Viet minh, hij staat naast Moskou in het voorste gelid van een levensbeschou wing, die de mens niet meer telt. Zou den de VS overgaan tot erkenning van Peking en zouden de Ver. Naties dit regime toelaten in haar organisatie, dan zou dat een morele weerslag hebben bij velé Aziatische volken, die voor het prestige van de VS uiterst schadelijk zou zijn. Wij kennen de mening van India in deze. Nehroe zou wellicht pleiten voor toelating van Peking, doch is hij er zich van bewust, dat dit gelijk staat met het werpen van nog meer olie op het communistische vuurtje in Azië? Het is betreurenswaardig, dat deze mening van Dulles en de Amerikaanse regering niet gedeeld wordt door tal rijke Engelsen. Vooraanstaande figuren in de Britse regering zien in toelating van rood-China tot de Ver. Naties geen ernstig gevaar. De Britse delegatie zal, aldus berichten uit Londen, naar de conferentie in Genève gaan met de vaste overtuiging, dat het juist is Pe king-China tot de Ver. Naties toe te laten. Hier ligt een gevaarlijke breuk in de Westelijke eensgezindheid t.o.v. de Sovjets c.s. Dit geschil wordt nog ver sterkt door de ernstige aandrang van de Engelsen om de handel met de lan den achter het ijzeren gordijn in hoge mate uit te breiden en de lijst van (verboden) strategische goederen te beperken. Lukt dit, dan kan de Rus sische industrie zich meer dan nu rich ten op de zo noodzakelijke productie van verbruiksgoederen, waardoor de positie van de Sovjet-Unie nog sterker kan worden. Hoe deze meningsverschillen zullen worden opgelost is een nog niet te be antwoorden vraag, maar dat het Rus land in de koude oorlog goed gaat, is zeker. In verband met de binnenlandse, politieke spanning in Egypte heb ben de Engelsen de controle, in de Suez-kanaalzone verscherpt. Een auto wordt gecontroleerd op wapens en papieren. £)E AMERIKAANSE schout-bij-nacht B. D. Robert Theobald heeft wijlen president Roosevelt er van beschuldigd, dat hij in 1941 weloverwogen Japan ge dwongen heeft de strijd met de V.S. aan te binden. Theobald, die het bevel voerde over een flotielje torpedoboot- jagers in Pearl Harbour, toen de Japan ners deze basis aanvielen, zegt, dat de president de Amerikaanse Stille-Oceaan vloot als „lokaas" in Pearl Harbour hield. Hij lanceert deze aanklacht in het boek „De laatste maanden van Pearl Harbour", dat de schout-bij-nacht vol gende maand laat verschijnen. Volgens de schrijver wisten hoge functionarissen te Washington, aan de hand van onderschepte geheime Japan se bodschappen, twee maanden van te voren, dat Japan van plan was Pearl Harbour aan te vallen. Zij hadden ech ter hiervan niets aan de bevelhebbers op Hawaii laten weten, die vroeger hoofdzakelijk voor de ramp verant woordelijk zijn gesteld, aldus Theobald. „President Roosevelt kwam tot de overtuiging, dat de V.S. moesten strij den aan de zijde van Groot-Brittannië, terwijl dit land nog actief oorlog voer de, of later alleen de strijd zouden moe ten voeren als laatste democratische bolwerk in een nazi-wereld". President Roosevelt „beëindigde" de Japans-Amerikaanse besprekingen te Washington vlak voor Pearl Harbour met de nota van 26 November 1941. Hierdoor werd Japan slechts de keuze tussen overgave en oorlog gelaten, al dus schout-bij-nacht Theobald, die hier aan toevoegt, dat de president voorts, „in strijd met het advies van de ma rine een zwakke Stille Oceaanvloot in de wateren van Hawaii hield, welke slechts een diplomatiek oogmerk dien de: een uitnodiging voor een Japanse aanval". De eerste secretaris van de Oost- duitse communistische partij, Ulbricht, heeft op het gisteren in Oost-Berlijn geopende partijcongres verklaard, dat de Westelijke militaire missies niet meer mogen reizen in Oost-Duitsland. Deze missies waren vroeger geaccredi teerd bij de Russische bestuurscommis sie. Nu Oost-Duitsland zelf verant woordelijk is voor eigen gebied en nu geheel vrij is in beslissingen betref fende binnen- en buitenlandse aange legenheden het geen schulden meer heeft en geen herstelbetalingen meer behoeft te verrichten) kunnen ie mi litaire missies niet met haar werk voortgaan. Hij voegde hieraan toe, dat de Oostduitse regering bereid is nor male consulaire en diplomatieke be trekkingen met het Westen aan te knopen. In diplomatieke kringen te Londen is men van mening, dat men het Westen op die manier wil dwingen de Oostduitse regering te erkennen. Westelijke functionarissen hebben verklaard, dat Ulbrichts mededeling inzake de buitenlandse militaire mis sies blijkbaar niet geldt voor de Ame rikaanse, Britse en Franse missies in Potsdam, die niet bij de Russische Ho ge Commissie, maar bij het Sovjetle- ger zijn geaccrediteerd. Vermoedelijk zullen de missies van Noorwegen, Nederland, Denemarken, België, Griekenland, Luxemburg en Zuidslavië door de nieuwe Oostduitse politiek worden getroffen. Wilhelm Pieck riep ter vergadering weer op voor strijd tegen het Europese Leger. Ulbricht zei, dat een samen gaan van de volkeren van Frankrijk, Duitsland en de Sovjet-Unie het mili tairisme in West-Duitsland zal isoleren ondanks de steun der V.S. Het centrale comité van de commu nistische partij in Oost-Duitsland heeft voorgesteld in de herft algemene ver kiezingen in dat land te houden. EGYPTISCHE STUDENTEN TEGEN „KOLONELS-REGIEM" Verscheidene duizenden studenten hebben in de universiteit van Cairo een bijeenkomst gehouden om te pro testeren tegen wat zij noemen „het re giem der kolonels". Sprekers wekten de studenten op zonder ophouden te strijden voor de verdediging van de vrijheden, van het volk.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 9