Nieuws uit Wieringen Gecombineerd optreden vond matige belangstelling Van het eiland Texel Nieuws uit Anna Paulowna Bonte avond van de P.J.G. bracht veel vreugde Hoofdingelanden waren bijeen te Hippolytushoef B.K.C.-familie feestelijk bijeen JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Geslaagd cabaret te Anna Paulowna Vrolijke avond in de Oranjeboom Urk Dr. Schweitzer pracht SKODA Sepia of Zeeschuim Dierenhandel G. W. Hermans Wordt het publiek uitgaansmoe? 7 Zand Weinig belangstelling en weinig nieuws Den Oever Einde competitie nadert bij Damclub Texel De heer J. Mulder nam afscheid Groningers speelden „Van geslacht op geslacht" Ouderavond in o.l. school Callantsoog Voetgebreken werden behandeld UDI en Dokter Lexo Nationale motortrial op 30 Mei Scheepvaartberichten Boekhandel SPRUIT Of het publiek overvoerd raakt met toneelstukken (in ieder seizoen zo'n achttal), of dat men uitgaansmoe wordt, in e.'k geval kon Zaterdagavond bü de voorjaarsuitvoering van de man dolineclub „Oost-Wieringen" geconsta teerd worden, dat zaal „Wiron" in Den Oever slechts matig bezet was. De man dolineclub zelf kwam met een muzi kaal verantwoord programma, dat on der leiding van Jac. Bakker Cz. een uitstekende uitvoering genoot. Het homogene ensemble, voor het grootste deel uit jonge meisjes samen gesteld, begon met de mars „Aurora" van K. H. Moed. „La festa del grano", een vrij zware compositie van M. Ma- ciocchi werd door de Oost-Wicringers goed genuanceeru en zuiver gespeeld. De dirigent gaf duidelijke aanwijzingen en de toewijding, waarmee de snaren betokkeld werden, deed prettig aan. Ook in de volgende nummers, resp. het vrije en verplichte nummer voor het a.s. concours te Zaandam, nl. in „Die grosze Stunde" van K. Wölki en in „La ronde des damnée's" van Maciocchi bleek wel, dat de mandolineclub een goed geheel vormt en een serieuze op vatting heeft van haar taak. 't Was daarom te betreuren, dat er in en buiten de zaal een hinderlijk rumoer heerste, dat het beluisteren van deze melodi euze, vaak tere klanken, niet tot een onverdeeld genoegen maakte. Wan neer, zo vragen we ons af, zullen de besturen, in het belang van hun ver enigingen, tegen dit euvel eens af doende maatregelen nemen? Van dit lawaai hadden „de Polderspelers" uit Wieringerwerf, die na de pauze het to neelspel van C. v. d. Heuvel „Het schip vaart uit" opvoerden, veel minder last. Dit pleit wel voor hun spel. Ze wisten hiermee de aanwezigen nl. tot over enen te boeien! Hieruit blijkt ook wel, dat de schrijver niet kort van stof is geweest. Het thema berust op de te genstelling tussen menselijke goedheid, in dit geval Bijbels gefundeerd en ge personifieerd in ds Hartman en ge wetenloze schijnheiligheid in de persoon van zijn zwager Braet. Het is wel haast onnodig te zeggen, dat het geld ook in dit stuk een verderfelijke rol speelt. Voorts komt er familie-eer aan te pas, benevens diverse liefdesverhoudingen annex verwikkelingen, een stormach tige nacht met een schipbreuk, een on geluk, dat de predikant overkomt, die tevens deel uitmaakt van de beman ning van een reddingboot, enz. enz. Kortom, en hierop richt zich onze cri- tiek, de schrijver heeft een veelheid van problemen in zijn stuk samenge perst en is daardoor zijn doel voorbij geschoten. Bovendien lijdt de uitwer king aan een teveel aan onwaarschijn lijkheden, die het geheel ongeloof waardig, soms zelfs lachwekkend i.p.v. tragisch maken. Verder in het Neder lands onnatuurlijk en gezwollen, waar door het melodramatisch accent ver sterkt wordt. Wat de opvoering betreft kan getuigd worden, dat de Polder spelers veel energie aan dit overigens dus zwakke stuk besteed hebben en dat de meeste rollen zeer behoorlijk vertolkt werden. We noemen de heer Neervoort als ds Hartman, mw Swier Nierop als Saar, zijn huishoudster, en de huisvriend. Jozef Stael, gespeeld door de heer Helmes. Zwak waren de heer J. de Jong als ir Melchers en mej. Nouwen als Marie Hartman, terwijl ook mej. Driesprong en de heer Tolle als haar verloofde niet altijd even over- gend speelden. De heer Joh. Nouwer als Klaassie, de dorpsidioot, voldeed ook wel, terwijl de heer Stins de on sympathieke rol van aannemer Braet aanvaardbaar over het voetlicht bracht. De rolkennis liet over 't algemeen te wensen over. zodat de voorstelling wat traag verliep. De voorzitter, de heer A. Buma, opende en sloot de avond met enige toepasselijke woorden. Er waren slechts weinig belangstel lenden op de vergadering die door de vereniging Plaatselijk belang onder leiding van vice-voorzitter K. Zwart werd gehouden. Veel nieuws kwam er ook niet aan de orde. Het bepaalde zich tot de gewone gebeurtenissen die een jaarvergadering kenmerken. Uit het jaarverslag van penningmeester J. de Wit bleek, dat er een batig saldo was van f 89.36, terwijl de Oranjever eniging een saldo had van f 208.14. Beide kassen waren gecontroleerd en in orde bevonden. Uit het jaarover zicht van de secretaris bleek dat er 141 leden zijn. In het comité Ouden van dagen werden de heren G. Sijs en D. den Brasem herkozen. In een comité tot stichting van een kinderspeelplaats werden gekozen de heren P. Sijs. K Postma. F. E. Adriaanse en G. Tuin. De heren J. de Wit en W. de Leeuw werden herkozen als bestuursleden van P. B.. nieuw gekozen werden de heren A. Vader en C. Bakker. In de rond vraag werd medegedeeld dat Plaatse lijk belang weer zal deelnemen aan de kranslegging op 4 Mei op het monu ment te Zijpersluis. SOLIST WERD BEKROOND Op het te Hoogkarspel gehouden solistenconcours behaalde onze plaats genoot J. Lont in de 2e afd. solisten een 2e prijs met 134 punten. Zaanl Held. Enkh. 31. Karei Krukas had gelijk gehad. Er was nderdaad een deur aan de achterzijde van de oude stallen van de Broekenbur* en tot beider voldoe ning was de-*e niet afgesloten. De deur piepte naargeestig op haar heng sels, toen Jimmy en Karei binnen stapten. Jimmy bukte zich even en scheen wat op te pakken. „Wat doe je meneer Brown?" vroeg de garage houder, die niet begreep waarmee Jimmy bezig was. „Oh niets van bete kenis' antwoordde deze onverschillig. „Kom, laten we ons er even vlug van overtuigen of het koelwater van de auto warm is of niet...." Zij stapten naar binnen. Jimmy liet Karei Kruk as voorgaanWeer bukte hij zich„Ik zie dat ouwe karkas al staan", riep Karei Krukas, die snel naar de auto toeliep. Jimmy aarzelde even. Op hetzelfde ogenblik probeer de iemand met alle kracht de achter deur van de garage dicht te smijten! Er werd zelfs buiten gesproken. „Du wen, Simon, duwen. Ik heb hier de sleutel om dat tuig op te sluiten Het lukte echter niet omdat Jimmy, be dacht op onraad, een stuk brandhout dat hij achter de stallen van een sta pel had gepakt, op de drempel van de deur had gelegd, zó, dat de deur niet onverhoeds zou kunnen worden dichtgeworpen. Jimmy liet zich niet van de wijs brengen. Hij zette zijn voet op het stuk hout en hield zich nog even koest, omdat hij Karei Krukas in staat wilde stellen zich van de temperatuur van het koelwater te overtuigen In de eerste klas werd Jansen door Kooi overspeeld terwijl de remise tus- „Wij moeten niet zeggen: dat moet gedaan worden, maar: dit moeten we doen!" Aan deze woorden van de Ko ningin herinnerde uiej. A. Vethman, toen zü in Veerburg de bonte avond opende van de afdelingen Anna Pau lowna en Wieringerwaard van de Plattelands Jongeren Gemeenschap. Er is, betoogde zij, voor de jongeren zeker wat te doen als men tot een be tere wereld, een hechte gemeenschap der volkeren wil komen. De jeugd van heden, het volk van later, kan in eigen omgeving beginnen en vindt hiervoor gelegenheid in de P.J.G., die Zaterdagmiddag kwamen de hoofdin gelanden van het heemraadschap Pol der Waard Nieuwland in hotel De Haan te Hippolytushoef in vergadering bij een. De geloofsbrievenvan de opnieuw en nieuwbenoemde hoofdingelanden Joh. Lont Rzn. en N. Klein Dzn. wer den in orde bevonden. De voorzitter, de heer Breebaart, heette allen welkom, in het bijzonder de afgetreden heemraad, de heer J Mulder. De ingekomen stukken ver meldden de benoeming tot heemraad van de heer M. Heyblok, enkele pro cessen-verbaal van kasopname, terwijl ook voor onderhoud van niet-planwe gen voor 1954 weer vrij zeker op een rijksbijdrage gerekend kan worden. In 1953 is hiervoor een bijdrage ontvan gen volgens een maatstaf van f 170 per km. Voorstellen tot verbetering van de bezoldiging van daarvoor in aanmer king komend personeel (m.i.v. 1 Jan. 1953), de bekende 5 pet. per 1 Jan. '54, Zaterdagavond gaf in zaal „Concor- dia" de vereniging „Grönniger Sproak" voor haar leden een opvoering van het toneelstuk „Van geslacht op geslacht" van mevr. Hamstra-Vos. De zaal was geheel bezet. „Van geslacht op ge slacht" is een vervolg van het ook m dit seizoen gebrachte „Op oigenaarfde grond". De stoere Groninger boerHarm Oldenburg, die in het vorige stuk zul ke bedenkingen had tegen zijn schoon dochter Truus, die aanvankelijk niet voor een opvolger zorgde, is nu vol zorg voor zijn kleinzoon Jan Willem, die nu aanstonds bij z'n vader Hendrik in het bedrijf komt als hij de 3-jarige HBS heeft doorlopen. Maar Jan Wil lem wil anders, hij uit de wens dokter te worden. Dit is een zware slag voor z'n ouders en grootouders, maar daar zijn vader niet nogmaals het persoon lijk geluk wil opgeofferd zien aan de erfopvolger van Oldenburgrs boerderij krijgt Jan Willem z'n zin. Tijdens zijn studie krijgt hij kennis aan de dochter Sjoukje van dezelfde Stientje Mollema, die indertijd het hu welijksgeluk van Hendrik en Truus verstoorde. Pas als Stientje persoonlijk voor haar dochter Sjoukje bij de 01- denburgs komt pleiten, stemmen deze toe in een huwelijk van Jan Willemen Sjoukje. De hoop dat Jan Willems zuster Ca- tricn met een boer zal trouwen, wordt ook de bodem ingeslagen als deze met een dokter trouwt. Toch komt tenslotte alles nog goed. als de zoon Hendrik van dokter Jan Willem en Sjoukje zijn grootouders op hun zeventigste trouwdag een brief stuurt, waarin hij te Kennen geeft boer te willen worden op „Oldenburgs ploat- se". Dit lange stuk van 4 bedrijven, waarvan de eerste drie elk uit twee delen bestaan, werd door deze ama- teurgroep op verdienstelijke wijze ge bracht. het zgn. ziektegeld (2 pet. of f 60 max.), oen vacantie-gratificatie over 1953 (eveneens 2 pet.) werden alle aange nomen. De rekening 1 "3 werd goedgekeurd. Ontvangsten f 21.284,92, uitg. f 15.120,48, batig slot f 6.164,44. De begroting 1954 werd zonder wijziging aangenomen. De omslag werd wederom vastgesteld op 30 per ha. Uitgaven en inkomsten worden met inbegrip van het saldo 1953 geraamd op f 24.945,24. Voor jaar wedden, presentiegelden, lonen, sociale verzekering enz. wordt totaal f 4.033,74 geraamd, bemalingskosten f 4.500, on derhoud van wegen totaal f 8.320, on derhoud kanalen, tochten en sloten f 2.550, onderhoud en huur gebouwen, sluizen enz. f 2.259,69. Daar het onder houd van de Nieuwlanderweg te laag is geschat op f 1.100 zal de post onvoor zien van f 1.486,76 wel reeds een be stemming hebben gevonden. Bij de rondvraag werd gevraagd naar het wegje langs de Stoeërdijk en van de oprit bij de Burger. Het bestuur zal in een volgende vergadering komen met eventuele voorstellen ter verbete ring van de vergoeding aan dijkgraaf en heemraden en presentiegelden. Voorzitter Breebaart sprak woorden van dank tot de scheidende heemraad, de heer J. Mulder, die vele jaren zijn veste krachten heeft gegeven aan de Polder Waard Nieuwland. Op de jl. Vrijdagavond in de gym nastiekzaal gehouden ouderavond van de O.L. school te Hippolytushoef kon de heer Kuiper, hoofd der school, circa 140 personen welkom heten. In het bij zonder gold dit welkom die ouders, die voor de eerste maal een ouderavond bezochten. Mej. H. C. Kuipers en mej. A. E. Roggeveen, onderwijzeressen aan deze school, demonstreerden resp. met een lees- en rekenles het grote belang van het flanelbord voor het onderwijs. Daarna werden twee schoolfilms, zoals die bij het onderwijs gebruikt worden, getoond. Zowel de demonstratie met het flanelbord als de schoolfilm vielen bij de aanwezigen in de smaak. De heer J. Blom, sinds 1945 lid der oudercom missie, wordt als zodanig opgevolgd door de heer O. Hoekstra. De heer Jb Mulder Nzn., voorzitter, zei de heer Blom dank voor het vele werk in het belang der leerlingen en van de school gedaan. De heer Kuiper deed nog enige me dedelingen betreffende schoolreisjes, verkeersexamen enz. Hij zei het ge meentebestuur dank voor de ondervon den medewerking bij de aanschaffing van een vloeistofduplicator. De school- tandverzorging, die andere wegen gaat bewandelen wat betreft het inlichten van heren hoofden van scholen over de behandeling aan het gebit der leer lingen verricht, plukte deze avond de eerste vrucht van deze nieuwe koers: de heer Kuiper hield een gedocumen teerde propagandaspeech voor deel name aan deze instelling. Na afloop van het zakelijke gedeelte gingen ouders en leerkrachten naar de resp. klasselokalen om daar even te praten over de vorderingen van hun leerlingen. zonder te letten op rchting, rang of stand, de leden wil voorbereiden op de taak, die hun als volwassenen wacht. De voorzitter bood verder veront schuldigingen aan voor het late orga niseren van deze avond. Er waren ook andere oorzaken, maar de voornaamste was toch wel het gebrek aai geschik te krachten. Na een bestaan 'an acht jaar hebben leden, volwassenen ge worden, de organisatie verlaten en er is te geringe aanvoer van nieuwe, jon ge leden. ,Het eerste deel van de avond werd verzorgd door de afdeling Anna Pau lowna. Het begon met het optreden van Miss Aly (Kiers) met haar spre kende pop (M. Wuis). Een aardig nummer, waarin, zo terloops naar ver schillende kanten een prikje werd uit gedeeld, maar waarbij ook de eigen luidjes niet werden ontzien. De schets „Vergeten" had wel een heel onver wacht, lachwekkend slot en ook het spel „Trek aan de bel", al moest het dan een beetje gemakkelijk gemaakt worden om de deelnemenden aan hun prijsjes te helpen was, zo werd het aangekondigd, één der glansnummers De dames M. Wuis en A. Vethman de clameerden resp. „Ode aan de Polder" en „De zelfmoordenaar"; eerstgenoem de zong, met begeleiding van mej. N. Eriks v - „Het klooster van St. Ar- jaan". Guda Wuis en Corrie Bruin ga ven accordeonsoli ten beste en Nel. Zijdestikker had tot taak met de daar voor door de heer Stellingwerff ver vaardigde teksten alles tot een geheel te maken. Na de pauze kwam de afdeling Wie ringerwaard goed voor de dag met „Een reurige eivend", een toneelstuk je van mej. C. Ruiterman van Hau- wert. Volkomen juist werd het het hoofdgerecht genoemd. Aan het einde van de avond werden tussen de voorzitter van de afdeling Wieringerwaard en de voorzitster van de afdeling Anna Paulowna en ook door de voorzitster van de Bond van Plattelandsvrouwen enige vriendelijke woorden geuit. Voorts werd medege deeld, dat er bloemen waren van het oud-lid K. Schuiling. thans wonend in Australië. De heer Otten, die zo geluk kig was twee taarten te winnen bij de verloting, stond er heel sympathiek één af aan de familie Stellingwerff. Konden de P.J.G.-ers in Veerburg niet roemen over de belangstelling voor hun bonte avond, de toneelclub „Klein Begin", die tezelfder tijd op trad in de zaal van de heer Blokdijk, kon dat al evenmin. Onder regie van de heer Beunder werd er het bekende blijspel „Gebroe ders Kalkoen" opgevoerd, het stuk, dat verleden jaar ook aan de Kleine Sluis werd gespeeld op een avond ten bate van de kinderuitzending. Voor deze herhaalde opvoering wa ren wel enkele rollen in andere han den gekomen, maar de meeste werden toch nog door dezelfde personen ver vuld. Zo ook de allervoornaamste, die van de twee figuren waarnaar het stuk is genoemd, de broers Hendrik en Ja- cob Kalkoen, winkeliers in garen en band enz. Het stuk „staat" zeker nog niet, als alleen maar deze beide rol len goed gespeeld worden, maar „valt" zeer beslist als dit niet gebeurt. De heren D. Keppel en A. Bak zijn er echter voor geknipt en zij in het bij zonder hadden er dan ook zeker een groot aandeel in als het publiek een paar genoeglijke uren beleefde aan deze tweede opvoering van „Gebroe ders Kalkoen". P. Hijman, die per bromfiets uit de Stoomweg de Zandvaart opreed, boog zich, om minder last van tegenwind te hebben, over het stuur heen. Hij merk te daardoor de gemeentelijke vuilnis auto niet op, die rechts van de weg geparkeerd stond, botste er tegen aan en bekwam daarbij een lichte hersen schudding. BKC telt vele vrienden, dat kwam wel uit op de familie-feestavond in zaal De Boer, waar ruim 300 leden en donateurs genoten hebben van een ca baretprogramma, dat over het algemeen klonk als een klok. De vrienden, die op dat moment wel het meeste te waar deren waren was wel het groepje da mes en heren, dat vele avonden belan geloos heeft medegewerkt, om dit pro gramma naar behoren te doen slagen. Het openingswoord van de voorzitter van BKC, de heer Keyzer, was dan ook voornamelijk gericht op de medewer kers en vooral het bestuurslid, de heer Wijchgel, die het geheel had geënga geerd en geënsceneerd. De heer Keyzer dankte allen, die hiervoor hun beste krachten hadden gegeven er. hoopte voorts op een zeer aangename avond. Wij kunnen dan ook niet anders zeg gen, dat het gebodene (gelukkig niet te uitgebreid), met zorg was uitgezocht en dat zowel de zangnummers als de declamatie en de twee sketches vóór de pauze het veelkoppige publiek ten zeerste hebben voldaan. Ook het Pol ders Amusementsorkest o.l.v. de heer J. R. van Stipriaan had sinds de laat ste keer dat wij dit orkest beluister den, weer aanzienlijke vorderingen ge maakt. De zang van de dames v. d. Horst- de Klerk, v. Duin-de Boer, Schuiling- Trompetter en Van Teulingen was uiterst beschaafd. Soms was de bege leiding bij deze zang wel eens even te luid, zodat de toehoorders, die achter in de zaal zaten nu en dan wat moeite hadden om de verdienstelijke, doch vrij zachte stemmen van de drie eerst genoemde medewerksters voldoende te kunnen beluisteren. „De Paaseieren", naar tekst van Dou- we Stellingwerff en gespeeld door de heer G. v. Dijk, mevrouw Schuiling- Trompetter en de heer D Stins was een schetsje met een aardige climax Mej. P. Rezelman, in West-Friesland maar al te zeer bekend, gaf enige zeer geslaagde declamaties, die geheel in de sfeer van deze feestavond waren en vele malen hilariteit aan het publiek ontlokten. „Het schildersmodel", de tweede schets vóór de pauze, eveneens naar de tekst van Douwe Stellingwerff, had een slot, dat velen misschien even anders hadden willen zien. (Tenminste in hun hart). Zoals wij van de heer K Kaan Vzn. gewend zijn, was zijn con férence ook deze avond weer uitste kend. Het tweede gedeelte, na de pauze geheel gevuld door de opvoering van de twee-acter van Jac. Braun „Cel 13 is vrij". Zonder aan de prestaties van de anderen afbreuk te doen, kunnen wij zeggen dat men een goede greep deed om de heer Van Dijk en mevr. Van Duin als hoofdrolvertolkers te la ten fungeren. Met daarnaast de heer Stins als trainer van een zwemkam- pioen, kwam het stukje heel aardig tot zijn recht en het was een zeer voldaan publiek, dat tenslotte aan het dans- festijn begon. De dames die niet op de laatste bij eenkomst van de afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen zijn geweest, zullen zich dat beklagen. Mevrouw Verhoogh heeft namelijk niet alleen een interessante verhandeling gegeven over voetbehandelin, zij heeft ook heel wat voeten behandeld en gebreken met kennelijk succes weten te verhelpen. Er waren in Callantsoog namelijk nog al wat dames met kleine foutjes. Het bleef niet alleen bij deze behandeling, want ook werd er gesproken over schoonheidsmiddelen. Een paar voor beelden van goede make-up .werden gedemonstreerd en afgaande op het suc ces. zullen we in Callantsoog binnen afzienbare tijd heel wat „opgedirkte" dames zien wandelen. Besloten werd om mej. G. Visser af te vaardigen naar de Provinciale ver gadering te Alkmaar. sen Dijker en Ros normaal is te noe men. In de tweede klas zijn we bijna rond: de strijd om de tweede plaats is ten gunste van v. d. Slikke beslist door dat Schoo niet voor een verrassing wist te zorgen. Gomes kwam tegen Vinke niet verder dan 1-1 en is nu met Boon en Stam gelijk geëindigd. Door het vertrek van Boon zijn hier geen beslissingswedstrijden nodig. In de 3e klas wist Vinke zijn achter stand bijna weg te werken. Hij boekte 2 overwinningen, (J. Barhorst en van Enst) en een nederlaag (tegen Koorn). Sombeek besloot de competitie met een goede zege op Bakker. Hetzelfde deed De Vries tegen Van Enst. Laatstge noemde had dus een finale zonder winst. Ie klas: C. DijkerS. Ros 1-1; P. JansenP. W. Kooi 0-2. 2e klas: A. VinkH. Gomes 1-1, Joh. SchooA. v. d. Slikke 0-2. 3e klas: Jb KoornC. Vinke 2-0; C. VinkeJn Barhorst 2-0; P. BakkerF. v. Sambeek 0-2; A. de VriesJ. A. v. Enst 2-0; C. VinkeJ. A. v. Enst 2-0. Als het succes van een toneelvereni ging moet worden afgemeten naar de lachsalvo's van het publiek, dan kun nen we niet anders opmerken dan dat het blijspel Dokter Lexo een groot suc ces is geworden. Het blijspelletje, dat Joop Spit onder de naam Dokter Lexo schreef is een vrij vlotte geschiedenis, waarin factoren uit diverse gebruikelij ke toneelstuk-recepten zijn verweven. Zo is er een oude heer, die een onbe kende, 19-jarige kleindochter te loge ren krijgt, 'n mensenschuwe jongedame, die in no time tot een modern vlot meisje wordt gemetamorfoseerd, een verliefde baron, die en blauwtje loopt, een beminnelijk prettig jongmens ook verliefd maar behorend tot de buren-met-vete. En dus taboe. Oplos sing bekend. Maar wat het stuk tot een lachsucces maakte was de wat vreem de droge humor van de rustende oude arts, die het gehele stuk van het op gaan tot het zakken van het doek, kruidde. En omdat deze rol in handen was gelegd van de heer T. Witte, moest de avond slagen. De verdere medespe lenden waren zijn huishoudster, wat moederlijk en bemoeiziek en dus ge speeld door mevr. v.d. Vlies-Koopman zijn huisknecht-koetsier (A. de Wilt) zijn kleindochter, eerst als onnozel kind met lange vlechten en later als gewil de partij van diverse jongelieden (mej. Erie Remmers); zijn zoon (J. C. Sel- denrust), die aan de leiband loopt van de bij de oude heer niet in de gratie zijnde en zeer deftige Ceceline (mevr Koorn-Ruis); zijn vriend de baron, en thousiast peerdenliefhebber en liefheb ber van de kleindochter, (D. Poel) zijn buurman, met wie hij in voortdurende onmin leeft zonder daarvan de oorzaak te weten (B. v. d. Meulen) en diens logé, de semi-arts Hogeböom (A. Nie- boer). Een stalknecht (C. de Wit) en een rondreizend koopman (H. Room), voltooiden de rolbezetting. Naast de uit-st'ekende figuur van de heer Wit te, die speelt met het gemak van een oude toneelrot -zijhet dat deze wist in een enkel scène wel meer mocht zijn - waren de overige rollen vol doende tot goed beezet. Alleen de tontelbaron vergat af en toe zijn aange leerde uitspraak, en zijn deftige geba ren, terwijl Lexo junior soms de lach salvo's door zijn vader's woorden ont ketend, niet kon afwachten, waardoor de tekst dan verloren ging. Het gebrui kelijke kamerdecor had enkele verfris sende veranderingen ondergaan. Zaterdagavond kwamen de leden van de Motorclub Texel bijeen in „hun" ge bouw, hotel Texel, om een terugblik te werpen op het afgelopen jaar en eens plannen te maken voor het komende motorseizoen. Een der belangrijkste momenten uit dit verenigingsjaar zal zijn de vierde nationale motor-trial van het seizoen '54, die in de Texelse duinen zal wor den gehouden. Immers vorig jaar is het een succes geweest en talloze rijders hebben al toegezegd weer terug té ko men. Het kampioenschap van het eiland zelf zal dit jaar verreden worden in 3 ritten. Op 2e Pinksterdag, 7 Juni een puzzlerit, op 12 Sep. een betrouwbaar- heidsrit en op 2 Oct. een nachtrit. Het onderscheid tussen de lichte en zware klasse met de daaraan verbonden dubbele prijzen heeft in het verleden niet altijd goed voldaan. Er is nu be sloten om slechts in twee klassen te rij den, n.1. de sportklasse en de tourklasse MARKTBERICHT DEN BURG, 5 April. 4 koeien f 700900; 5 pinken f 300400; 20 schrammen f 85—110; 4 biggen 50—60; 97 kalveren f 4055. Alphard passeert 5 April Ouesant n. Antwerpen. Amstelvaart 3 April van Vancouver naar Osaka. Aagtedijk 5 April van Montevideo te Paranagua. Aardijk pass. 4 April Azoren naar New- orleans. Alamak 5 April van Karacht te Aden. Altair 4 April van Recife n. Salvador. Amstelbrug 4 April van Rio de Janeiro n. Vitoria. Arendsdijk pass. 4 April Bermuda n. New York. Alblas- serdijk 5 April v. R'dam te Antwerpen. Appingedijk 3 April te Baltimore. Artemis pass. 3 April Quessant n. Tatv ger, Averdijk 4 April te Baltimore. Barendrecht (t) pass. 5 April Perim naar Mena al Ahmadi. Boschfontein 5 April te Antwerpen. Baarn S April v. Car- tagena te Cristobal. Bacchus 4 April Azoren gepass. n. San Juan. Bawean 5 April van Aden te Rastanura. Bos koop 4 April 3.30 m. N.O, Barbados n. Barbados. Bali 3 April v. Southampton te Amsterdam. Bennekom 4 April v. Rotterdam te Amsterdam. Bloemfon tein 4 April v. Kaapstad te Port Elisa- beth. Celebes 4 April v. Genua te Port Said. Chama pass. 4 April Gibraltar n. Curagao. Cottica 5 April te Port of Spain. Charis pass. 3 April Gibraltar n. Hamburg. Duivendrecht 4 April van Savanna n. Hamburg. Eemdijk 4 April te Le Havre (verbetering). Eos 5 April v. Amsterdam n. IJmuiden. Friesland ssm 6 April in R'dam verw. Hathor 6 April in Algiers verw. Heelsum 4 April ,v. Amsterdam te Bremen. Hoog kerk 4 April v. Kobe te R'dam. Helena 5 April v. Laguaira n. Curagao. Hera pass. 5 April 0130 u Vlissingen n. Ant werpen. Hermes 5 April v. A'dam te Bremen. Hilversum (t) pass. 5 April Perim n. Mena al Ahmadi. Johan van Oldenbarnevelt pass. 5 April Kaap St. Vincxt n. Prt Said. Laertes 4 April v. Aden n. Penang. Loosdrecht 4 April v. Marseille n. Antwerpen. Lissekerk 5 April te Kuwait. Maasdam 4 April van Southampton n, Cobh. Marisa pass 4 April Sabang n. Suez. Molenkerk pass. 4 pril Mogadiscio n. Aden. Mar ken pass. 5 April Prt Sudan n. Prt Said. Nigerstroom 5 April 15.00 v. Hamburg te A'dam verw. Oranjestad 5 April v. Cristobal te Amsterdam. Polyphemus 3 April v. Hamburg te Bremen. Prins Willem V 5 April te R'dm. Rondo 4 April te New Orleans. Rijndam 4 April 40 m ZZW Kaap Race n. Cobh. Sirrah 5 April te Balboa v. Melbourne. Sing- kep 3 April v. A'dam n. Hamburg. Stad Alkmaar 5 April te IJmuiden. Stad Amsterdam 3 April nm te A'dam. Stad Vlaardingen 7 April in R'dam verw. Tero 4 April te Santos. Tiba verrm 6 April nm. v. Hamburg n. Buenos Aires. Thalata 3 April v. Liverpool te Cu ragao. Tomini 3 April v. A'dam naar Marseille. Tara pass. 4 April Madeira n. Antwerpen. Tjisdane 4 April v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Westerdam 4 April 250 m Z ten W Kaap Race naar £Jew York. Wonogiri 4 April te Rot terdam. LICHTPATROON ONTBRANDDE Een zoon van H. Post uit wijk 3 vond in de Noord Oostpolder een licht- patroon, vermoedelijk nog afkomstig uit de bezettingstijd. Hij ging hiermede aan het experimenteren, maar dit be kwam hem slecht. De inhoud ontbrand de of spatte uit elkaar en dit had voor de betrokkene zodanige gevolgen, dat hij zich ijlings onder dokters behande ling moest stellen. De getroffene werd aan gezicht en hand gewond. HOEKWANTVISSERIJ BEGONNEN Nu de lente is ingetreden en men aanstonds op zachter weer mag reke nen, zijn de hoekwantvissers begonnen met hun spullen in orde te maken en in zee te brengen voor de palingvis serij. Nu de termijn voor de snoek baarsvisserij is gesloten, is voorlopig alleen de hoekwant- en fuikvisserij toegestaan. BOEKEN van en over Keizerstraat 76, telef. 2223 Te koop aangeboden Kraan, Spoorstraat 42 TE KOOP GEVRAAGD in grote en kleine kwan- tums. Orthenstraat 80, 's Hertogenbosch, tel .5079

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6