Stad en omgeving 'DER&REEDTE Politie uit Vlaardingen kon de nederlaag niet verkroppen Een jaar geëist tegen jonge chauffeur-besteller Badminton geïntroduceerd op binnensportavond in Formosa HPSV behaalde met 2-0 volle winst Zilveren jubileum Chr. Mannenkoor ÏN HET KORT JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK BBB1 Urk De heer R. de Vries overleden Onsportief gedrag in voetbalstrijd Ledenvergadering van de Speeltuinvereniging V erkeersovertredingen voor de Kantonrechter f 2400 verdwenen spoorloos Tussen Haaks en Kuit je Home-trainer gaf er de brui aan DE gymnastiekver. „Sport- lust" te Julianadorp be richtte. dat haar jaarvergade ring zo bedroevend slecht was bezocht. Niettemin wer den enkele zaken met animo behandeld. Uit het jaarver slag van de penningmegs- teresse, mej. J. Bijvoet, die deze avond aftrad, bleek, dat Sportlust in 1953 een nadelig saldo had van f 419, maar tevens, dat de vereniging mo menteel geen enkele schuld meer heeft. Er is zelfs een klein voordelig saldo. In de plaats van mej. Biivoet werd mej. T. Moeyes gekozen. Texel Uitslagen van de damclub Texel De handbaleompetitie is begonnen Anna Pauhwna Uitslagen van schaakclub „Van Ewijcksluis" WOENSDAG 14 APRIL 1954 Het elftal van de gemeentepolitie Vlaardingen is gistermiddag in Den Helder op bezoek geweest. ij kunnen niet direct zeggen, dat hier sprake w as van een prettige ontmoeting; evenmin durven wij opmer ken, dat deze wedstrijd ten voorbeeld stond aan de jeugd, die toevallig in rijke mate was vertegenwoordigd. In het begin ging het nog wel. doch toen een speler van Vlaardingen het veld verliet en aanvoerder Van der Meulen door scheidsrechter Bruul liet onderzoeken of de bles sure van de uitvaller diens vervanging wel noodzakelijk maakte, toen was het helemaal mis Voor ons is het de vraag, of Van der Meulen er verstandig aan deed, de bles sure te laten controleren. Hoe dit even wel zij, hij had hiertoe het volste recht, hetgeen echter door de voetballers uit Vlaardingen met handtastelijkheden werd „betwist". De scheidsrechter wil de één der bezoekers het veld uitzen den, doch hij kwam op zijn beslissing terug, waarop het „spel" kon worden hervat. Dit alles ging men kan zich dat voorstellen gepaard met woe dende gezichten en wilde duwen, en de aanvoerder van HPSV had het in deze ogenblikken beslist niet gemakkelijk. Wat ons betreft: de arbiter had de wedstrijd mogen staken. Wij houden niet van dit soort uitwassen in de sport, waaraan de Vlaardingers zich in hevi ge mate schuldig maakten. Vergeten wU intussen niet, te ver melden, dat de Helderse Hermandad al spoedig de leiding had genomen. Linksbuiten Vos, die keurig doorzette, was de grondlegger van het doelpunt. Hy wist het leder nog juist binnen de iyn te houden, zette verdienstelijk voor, waarna middenvoor Backer met een beheerst schot van dichtbij de opzet volbracht (10). Benauwde ogenblik ken voor de doelman van de bezoekers deden zich nog voor by aanvallen van Vegter en Van der Meulen. Na het hierboven, onverkwikkelijke incident werd in de eerste helft niet meer ge scoord. Vlaardingen hervatte de strijd met een geweldig offensief, dat evenwel geen doelpunten opleverde. Dit dankte HPSV voor een groot deel aan het voortreffelijk-afbrekende werk van Sikkink en Dijkstra, die gewaardeerde assistentie ontvingen van Beers, Doek- sen en Du Porto, die in teruggetrok ken positie speelde. Overigens dient men niet té veronderstéllen, dat bij deze wedstrijd van voetbal te genieten viel! Allerminst. Niet uitsluitend de verhitte gemoederen deden afbreuk aan een redelijk peil, neen, de verra derlijke wind was er mede debet aan. En dan dat onbesuisde „lijf-aan-lijf- werk" van de Vlaardingers, die onder vonden, dat de Nieuwediepers evenmin „van gisteren" waren. De boze gebaren kwamen in al hun heftigheid opnieuw in het licht bij een vermeend buitenspelgeval, dat van de tribune af niet viel waar te nemen. Daar de scheidsrechter niet floot en de grensrechter (van de bezoekers) niet vlagde, durven wij met een gerust hart aan te nemen, dat de spelers van Vlaar dingen wat voorbarig waren met hun oordeel. Een minuut of twintig voor het einde liet middenvoor Backer van HPSV zich vervangen door Bak, die een ieder verraste met enkele van tac tisch inzicht getuigende passes en voor zetten. Hij was het ook, die betrekke lijk kort voor het einde voor HPSV het tweede doelpunt scoorde (20). Dit was de gasten te veel. Zij gingen zich aan zeer onsportieve handelingen te buiten, en tenslotte achtte de scheidsrechter het geraden, de aanvoer der van Vlaardingen bij zich te roepen en er kennis van te geven, dat één van diens teamgenoten het terrein moest verlaten. Deze aanvoerder be sliste (er was op dat moment nog an derhalve minuut te spelen), dat zijn ploeg in z'n geheel de strijd zou sta ken. Onder een honend applaus van de toeschouwers wandelden de Vlaardin gers ook werkelijk, druk gesticulerend, naar hun kleedkamer.... Men zal begrijpen, dat de politieman nen uit Vlaardingen hiermee niets be reiken. HPSV heeft beide punten in de zak en de kans op de districtstitel is groter dan ooit tevoren. Het centraal bestuur van de Speel tuinvereniging „Den Helder" heeft een algemene ledenvergadering uitgeschre ven, te houden op Donderdagavond 29 April in de bovenzaal van café Post- brug". De agenda vermeldt o.a. de jaarver slagen van secretaris en penningmees ter, de behandeling van ingediende voorstellen, het vaststellen van de be groting voor 1954, de verkiezing van le den van het dagelijks bestuur en van drie leden van de commissie van toe zicht. In laatstgenoemd college moeten, mede door het periodieke aftreden van deken A. H. Harst, drie vacatures wor den vervuld. Na deze huishoudelijke punten komt eeninleiding aan de orde, te houden door de heer A. Hensums, commissaris van politie, over het onderwerp „De zedelijke gevaren van onze jeugd op straat". De waarnemend kantonrechter, de heer M. C. Schakel, legde de Texelse chauffeur Willem W. gistermiddag een boete op van f 5 subs. 3 dagen, wegens het niet verlenen van voorrang op het kruispunt BoswegWeststraat te Oos terend. De eis van mr G. W. von Meijen- feldt luidde f 6 subs. 3 dagen. De chauffeur Dirk B., die als bestuur der van een vuilnisauto schuldig werd bevonden aan de aanrijding, die op 10 Februari gebeurde op het kruispunt RuyghwegFazantenstraat, werd over eenkomstig de eis van de ambtenaar O.M. beboet met f 1 subs. 5 dagen. £)E OFFICIER van Justitie by de Alkmaarse arrondissementsrecht bank, mr A. W. Holsteijn, heeft giste ren een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maarden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, geëist tegen de 24-jarige chauffeur-besteller C. van O., in dienst by de contractant J. van de N.V. Van Gend en Loos te Den Hel der. Hem was ten laste gelegd, dat hij in de periode van 1951 tot 1953 zich in totaal een bedrag van ongeveer f 2400 ten nadele van zün werkgever had toe geëigend. Bovendien had hij een aantal valse handtekeningen voor ontvangst ge plaatst, volgens zijn zeggen met toe stemming van de betrokkenen. Dit laatste gaf verdachte toe. Hij ontken de evenwel gelden te hebben verduis terd. Hij had de tekorten reeds lang geconstateerd, doch had ze niet dur ven melden. De raadsman, mr H. Jul. Knuwer, betoogde, dat het niet verantwoord Met medewerking van de bariton Kees Deenik en de pianiste Lien van der Vliet geeft het Christeiyk Mannen koor ter gelegenheid van het zilveren jubileum een concert in de Bethelkerk, op Donderdagavond 29 April. In de pauze wordt gelegenheid tot geluk wensen geboden. Onder leiding van de heer J. A. van der Vliet w;ordt allereerst, ter na gedachtenis van de aan het koor ont vallen leden, „Pie Jesu Dominevan Nico Verhoeff uitgevoerd. Het koor programma vermeldt verder o.m. „Avondgebed" van Willem Landre, „Haec Dies" van Nico Hoogerwerf, en kele Oud-Nederlandse liederen,^ twee negro-spirituals en „Agnus Dei" van Georges Bizet. Met baritonsolo wordt Grieg's „Landherkenning" uitgevoerd. Kees Deenik zingt, met begeleiding van orgel of piano, o.a. „Het geuzenvendel op de thuismars" van Van Duyse, „Mijn land" van Catharina van Rennes en een drietal negro-spirituals. In het kader van het zilveren jubi leum staat ook een feestavond, die op Zaterdag 29 Mei wordt gegeven met medewerking van de voordrachtskun stenaar Anne Holtrop. De onderzeebootjager „Holland" is gistermorgen van de werf gekomen en daarna naar zee vertrokken voor het houden van schietproeven. Ook Hr. Ms. „Oosterscheldeen „Zeefakkel" verlieten gisteren de Rijks werf. Hr. Ms. „P 861" keerde gisteren van Vlieland terug. De kustvaarder „Anne S", met een lading magnesiumerts onderweg van Colchester naar Kopenhagen, heeft gisteren de haven aangedaan. De kustvaarder „Oosterburg" ar riveerde gisteren uit Stockholm en zet te na het lossen van een party stuk goederen de reis naar Rotterdam voort. Het is morgen hoog water om 6.15 en 18.05 uur, en laag water om 0.00 en 12.00 uur. De temperatuur van het zee water was 7,0 graden Celsius. was, dat verdachte, die een zeer matig loon genoot en het zeer druk had, voortdurend werd geconfronteerd met bedragen, die opliepen tot f 20.000 per week. Hij sprak er (evenals de officier van Justitie) zijn verbazing over uit, dat de plaatselijke directie van de N.V. zo weinig controle uitoefende, en voeg de eraan toe, dat na de arrestatie van Van O. in Januari opnieuw een bedrag van f 500 was verdwenen, een kwestie, welke nog in onderzoek bleek te zijn. De raadsman zei tenslotte, dat niet be wezen kon worden, dat verdachte de verdwenen f 2400 had verduisterd, en vroeg vrijspraak van de tenlastegeleg- de verduistering. De uitspraak volgt over veertien dagen. De maandelijkse schöenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden; het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen aan het adres Piet Heinstraat 1, telefoon 2281. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. 38. „De toon die u hier aanslaat, Brown, bevalt mij niet erg", zei com missaris Meubel tegen Jimmy. „Wat bedoelt u met die kink in de kabel? Denkt u soms, dat de politie niet capabel is het onderzoek te leiden en tot een goed einde te brengen?" Jim my haalde zijn schouders op. „U kunt mijn woorden opvatten zoals u zelf wilt", zei hij onverschillig. De com missaris wendde zich geërgerd tot Karei Krukas. „Krukas", zei hij op een gebiede,.de toon, „vertelt u mij eens haarfijn wat er gebeurd is en be denk, dat u tegen de commissaris van politie spreekt en tegen niemand anders". Karei Krukas slikte een paar maal. Hij keek even onzeker naar Jimmy, maar begon toch te ver tellen, alles wat zich die avond had afgespeeld. „Dusdus Jackie Brown, uw pleegzoon meneer Brown, bevindt zich op het ogenblik in han den van de inbrekersbende" riep de commissaris uit, toen Krukas met '.,n verhaal klaar was. „Ma -r waarom meneer Brown hebt u mij daar niet onmiddellijk van in kennis gesteld? Ik vind het méér dan onverantwoor delijk, dat u dat hebt nagelaten In plaats van naar Krukas te gaan om daar een auto te lenen, had u zich tot mij moeten wenden. Dat was uw vaderlijke plicht geweest". te commissaris wond zich bij deze woor den zelfs zo op, dat hij met zpn vuist een daverende slag op zijn bureau gaf, zodat het inkstel een lucht sprong maakte. Op dat ogenblik ging de telefoon. Gisteren is in Formosa een binnensportavond gehouden, waaraan weer vele Helderse verenigingen hun medewerking hebben verleend. Dat het bestuur van de Helderse Sportraad de nodige ervaring heeft opgedaan met het organiseren van dergelijke bijeenkomsten, bleek wel uit de vlotte wijze waarop de demonstranten elkaar hebben afgelost. Dat er tegen het einde van de avond een leemte ontstond, veroorzaakt door het warm lopen van de home-trainer, moet maar beschouwd worden als één van die tegenslagen, welke uiteraard ook in de sport moeten worden geïncasseerd. Na een welkomstwoord van de voor zitter, de heer H. A. Enklaar Jr., brach ten enkele dames van „WGW" een knotsoefening, welke een bevredigende indruk maakte. Er volgden toen vrije oefeningen door leden van „Pro Pa- tria". Hier kwam het dus aan op indi viduele prestaties. Wat dit viertal te aanschouwen gaf was bewonderens waardig en deed de buitenstaanders in zien wat een serieuze training vermag. Met een zekere gespannenheid wach ten wij op de demonstratie badminton door de heren K. Planken en F. Sel- bach, die deze voor Den Helder nieuwe tak van sport al geruime tijd in intieme kring beoefenen. De ruimte waarbin nen" gedemonstreerd moest worden was te beperkt voor de spelers om elkaar behoorlijk de pluimbal toe te slaan. In deze situatig had. het spel natuurlijk minder bekoring dan onder gunstige omstandigheden. Zusterlijk vereend traden dames aan van OKK, Pro Patria, Turnlust en Wit-Geel voor oefeningen op de hoge brug. De een presteerde meer dan de ander, doch de normen van „een wedstrijd" gelden voor zo'n avond niet; het gaat meer om de totale indruk, die uitstekend genoemd kan worden. Tevoren hadden dames van „Turnlust" een baloefening gebracht, waarnaar het altijd plezierig kijken is. Popelend van ongeduld om aan de beurt te komen, stonden de meisjes van OKK klaar om staaltjes van grond- gymnastiek ten beste te geven. Zij wer den echter gehandicapt door een te ge ringe aanloopruimte en door het op on gelegen ogenblikken wegglijden van de matten. Desondanks was het een attractief nummer door de enthousiaste wijze, waarop zij hun buitelingen maakten. Tot slot werd er gesprint op de Ho me-trainer door leden van „DOK". Door de technische storing viel „Le Toup de Formosa" gedeeltelijk In het water, waardoor de belangstelling bij de aanwezigen verflauwde. Jammer voor de jeugdige wielrenners, die zich zo beijverden in een minimum van tijd een maximum aan afstand te „rijden". In Casino geeft de afdeling Den Helder van de Nederlandse Onderwij zersvereniging vanavond een toneel voorstelling. De film „Land zonder~wet" wordt vanavond om kwart vóór acht in de Marinecantine vertoond. Onze stadgenoot de heer J. P. van Gijn is aan de Technische Hogeschool te Delft geslaagd voor bouwkundig in genieur. hm REIS 2 EER binnenkort vertrekt mevrouw Van AnrooyDe Kempenaer, de presidente van de Nederlandse Oorlogs gravenstichting, voor een in spectiereis naar Indonesië, waar zij de graven van de daar gesneuvelde Nederlandse militairen zal bezoeken. Haar reis omvat de begraafplaatsen op Java, Sumatra, Makassar en Balikpapan. Waartoe dient deze aankon diging. zal men zich afvra gen. Wèlnu, mevrouw Van Anrooy is voor de nabestaan den van hen die in Indonesië hun laatste rustplaats vonden gaarne bereid, een bloemen- groet op het graf te brengen en/of van het graf een foto te maken. Mochten er nabestaanden zijn, die van de diensten van mevrouw Van AnrooyDe Kempenaer gebruik willen maken, dan dienen zij zich in verbinding te stellen met de heer A. S. Oosterman, Ruygh weg 339, Den Helder. De voor zitter van de afdeling Noord- Holland van de Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogs slachtoffers, de heer D. van der Kroef, wijst er in zijn briefje aan Gradus evenwel op, dat met de heer Ooster man contact moet worden op genomen vóór 15 April; dus nog vandaag! GESLOTEN Alen weet ongetwyfeld alle maal, dat de gemeentelijke bureaux Vrijdag en Zaterdag gesloten zijn. behoudens de Burgerlijke Stand, waar men van negen tot tien uur toe gang heeft. En, spaarders on der ons, ook op de Nutsspaar- bank kunt ge Vrijdag en Za terdag niet terecht. FAAS ^ls het op tweede Paasdag goed weer is, dan kunnen de bromfietstochtliefhebbers genieten. De algemene brom fietsclub „Den Helder" orga niseert dan de traditionele eierenrit, welke de deelnemers voert door de omgeving van onze stad. 's Middags om twee uur wordt bij café „Postbrug" op het Koningsplein gestart. Ook niet-leden kunnen mee- brommen. GEBIT JJw stukjesschrijver heeft grote eerbied voor de ouderdom, en zo mogelijk nog meer respect voor diegenen onder de oudjes, die een groot optimisme aan de dag leggen. Van ee n „verklikker" kreeg Gradus de tijding, dat de we duwe Van Tol (beter bekend als tante Betje) nü nog een gebit krijgt. Ze is vier en tachtig jaar. Zelf zegt ze (en dat mógen wij hóren, vrien den!): „Ik ben er nog jong genoeg voor, want ik word honderd jaar". En dan gaat ze meteen weer aan de slag: ze maakt koffie voor de ouden van dagen, die 's middags bijeen komen m het clublokaal aan de Hoog straat. Zo'n bakje smaakt on der het kaarten en bi.i de an dere spelletjes en handwerk zaamheden! En daarom moet tante Bet.ie ook inderdaad maar minstens honderd jaar worden, want de anderen ge niéten van haar koffie. KIEVIT jJddy Moll uit de Keizerstraat moet maar speurder wor den, meent Gradus. Deze zeventienjarige knaap heeft Maandag namelijk voor Den Helder en omgeving het eerste kievitsei gevonden (zonder tegenbericht?). E.r het aardige is, dat hij ook verleden jaar en het jaar daérvoor het eerste kievitsei aan de burgemeester van Den Helder kon aan bieden. Burgemeester mr G. D. Re- horst, die Eddy uiteraard al helemaal kent, was wederom bijzonder met deze aardige geste ingenomen. MUNTEN £EN mededeling voor de op- potters van Nederlandse muntstukken volgt thans. Het is namelijk zo. dat de na- inleveringstermijn van een aantal oude munten op Don derdag 15 April aanstaande morgen dus! .sluit. Het be treft de volgende geldstuk ken: zilveren halve guldens en kwartjes, nikkelen vier kante stuivers, bronzen 2% centen, centen en y2 centen, zinken kwartjes, dubbeltjes, stuivers, 2% centen en cen ten. Van de directeur van de Nutsspaarbank vernam uw Gradus, dat al deze munten morgen voor het laatst op de postkantoren kunnen worden ingeleverd. SPORTLUST Gradus hoorde, dat ook het jaarverslag van de secreta resse, mej. M. Smit, aan de zonnige kant was. De heren afdeling wordt weliswaar niet groter, doch het aantal da mes- en adspirantleden neemt toe. WANDELEN "pen gerieve van de wandel- sportliefhebbers in Nieu- wediep vertelt Gradus, dat de wandelsportvereniging „Jan Passtoors" *te Haarlem op tweede Paasdag de 22ste Bloembollentocht organiseert. Deze keer wordt gestart in het bos „Groenendaal" te Heemstede, waardoor een ieder al direct in staat wordt gesteld, van de prachtige bollenvelden te genieten. Men kan deelnemen op de volgende afstanden: 10 km. (tien tot en met twaalf jaar), 10, 15 en 20 km. (van twaalf tot veertien jaar), 10, 15, 20 of 25 km. voor personen boven veertien jaar. Tussen negen uur en half één moet men aan zijn tocht beginnen. Men kan inschrijven bij de heer H. van Oorschot, Klapheklaan 4 te Aerdenhout. 't Is niet naast de deur, maar dóen, vindt Gradus. AFSPRAAK ■^yellicht ten overvloede wijst uw stukjesschrijver er de postduivenhouders in Den Hel der op, dat oek voer dit sei zoen een afspraak is gemaakt inzake het ophokken van post duiven. Deze afspraak (waar mee dus de georganiseerde postduivenhouders hebben in gestemd), houdt in, dat van 19 April tot 15 Mei elke dag door de liefhebbers de vogels worden opgehokt tot 's mid dags vijf uur. Men mag wel aan wedvluchten deelnemen en aan africhtingen, doch na aankomst moeten de duiven tot vijf uur worden opgehokt. Postduiven, die zich tijdens bovengenoemde periode en vóór het aangegeven uur op het veld bevinden, lopen de kans, ten offer te vallen aan de maatregelen, welke ter be strijding van de wilde duiven zulien worden getroffen. Uitslagen van 9 April. le klas: P. JansenG. Dros 11, C. v. Heer waardenC. v. d. Werf 20, J. VinkeS. Ros 02. 2e klas: Jb v. HeerwaardenJ. N. Rijk 0-2. 3e klas: Joh. v. Heerwaarden—C. Vinke 0—2, D. v.d. Werf—C. Vinke 0— 2, Jn BarhorstC. Vinke 20. De vorige week gespeelde partij C. VinkeJ. A. v. Enst was geen neder laag maar een overwinning voor „meester van Enst". Vriend Holtewes kan gerust zijn want Dros wist zich in de eerste klas te handhaven, allereerst door z'n re mise tegen Jansen en door de neder laag van v. d. Werf tegen C. v. Heers waarden, waardoor v. d. Werf degra deerde. Vinke Bos werd een zege voor laatstgenoemde. In de 2e klas speelden Jb v. Heer waarden en J. N. Rijk een mooie par tij met Rijk als winnaar. Ook de derde klas is uitgespeeld, 2 fraaie overwinningen van C. Vinke en een goede prestatie van Jn Barhorst waren het resultaat. In tegenstelling met enige ouderen gaf de jeugd hier een goed voorbeeld van sportieve medewerking. Deze week geen club avond. Nadat de poging tot aansluiting bij de Ned. Handbalbond is mislukt, zijn de verenigingen weer een eilandcom petitie begonnen. Oosterend en De Koog doen -ditmaal niet mèe. De eerste ontmoetingen hebben reeds plaatsge vonden. Texel 1GDS 2 100, Texel 2 ZDH 16, ZDHZeemeeuwen 36, Texel 1Zeemeeuwen 2 140, SVC Texel 2 10—1. GESLAAGD Mej. F. Meindertsma, Eierland, is ge slaagd voor Akte N 19. Opgeleid aan de school te Rollekate. Met ingang van 1 Mei is zij benoemd tot lerares aan de huishoudschool te Varseveld (Achter hoek). DEN BURG, 12 April '54. - 9 koeien 8001000, 2 pinken 325425, 5 schapen 7590, 10 biggen 5060, 86 nuchtere kalveren 3550. De schaakclub „Van Ewijcksluis" speelde wederom de jaarlijkse strijd tegen de leden van de schaakclub „An na Paulowna" en ook ditmaal konden de Ewijcksluizers niet op tegen hun oudere tegenstanders. De eindstand was dan ook 146 in het voordeel van „Anna Paulowna". Van „Van Ewijck sluis" wonnen de heren S. Brommer, L. Alkemade, A. Cornelissen. A. Kooy,. J. Hoep en J. Keuris hun partij. GEZINSVERZORGSTER AANGESTELD Na geruime tijd gewerkt te hebben met hulpkrachten, heeft de Ned. Herv. Diaconie thans een gediplomeerd ge zinsverzorgster, mej. Van der Oord uit Venhuizen, aangesteld. WIJKVERPLEEGSTER WITTE KRUIS Als opvolgster van zuster Blees is mej. S. Kievit uit Heiloo aangesteld als wijkverpleegster van het Witte Kruis. Op Dinsdag 20 April, dus over enkele dagenbegint de actie ,,'n Heitje voor een karweitje", waarvan men in Den Helder kennelijk van zins is iets bijzonders te maken. Zaterdagmid. dag heeft men de padvinders al bezig kunnen zien, zij het nog niet in „officieel verband"Zij demonstreerden alleen maar, wat zij, tegen betaling van een „heitje", willen presteren. Ziet deze knapen achter de wastobbe! Maandagmiddag is op de algemene begraafplaats te Urk ter aarde besteld de heer R. de Vries, die als oudste in woner van Urk op 97-jarige leeftijd is overleden. De heer R. de Vries was op Urk een bekende persoonlijkheid. Nu 60 jaar geleden op 13 Februari 1894 had hij met enkele anderen o.a. wijlen R. Hoefnagel, het besluit genomen niet met de kerkelijke vereniging mede te gaan, maar de Chr. Geref. kerk op Urk voort te zetten. Hij was dus de laatste van diegenen die in 1894 dit besluit namen. Na een rouwdienst in de Chr. Geref. kerk, waarin de plaatselijke Chr. Geref. predikant ds M. C. Tanis sprak over: Wij weten dat zo ons aardse huis dezes tabernakel gebroken wordt, wij een ge bouw van God hebben, niet met han den gemaakt, maar eeuwig in de heme len. Op het kerkhof werd gesproken door ouderling L. Post naar aanleiding van Psalm 73: Gij hebt mijn rechter hand gevat. Gij zult mij leiden door Uwen Raad en daarna in heerlijkheid opnemen. Een vriend van de overledene de heer G. F. Post, schetste het leven en geloofsleven van de ontslapene. De belangstelling was groot.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5