Stad en omgeving August Peet 25.000e spaarder bij de Nutsspaarbank Predikbeurten Interkerkelijke „Paaswijding" op het Stationsplein Uitslag van etalagewedstrijd gisteravond bekend gemaakt Eerste Paasdag in Den Helder interessante wedstrijden Ouderavond te Oosterland met muzikale inslag Nieuws uit Wieringen Reep chocola voor de klasgenootjes! Dertig étagehuizen aan de Middenweg IN HET KORT Niemand had titels in juiste volgorde Bij bezoekers is de jeugdkampioen '53 Plattelandsvrouwen zagen een revue Totaal tegoed nadert de elf millioen Tweede lezing door Anthony van Kampen „De Lachspiegel" speelt voor Tuindorp-Zuid Aanvang Zaterdagavond om half acht Mevrouw N. Snellen won de hoofdprijs „Torero" in de Witte Geslaagd voor aantekening kraamverpleging Jaarvergadering Algem. Begrafenisvereniging Tussen Haaks en Ruitje Van de groene tafel Afdelingsteams-Westduitse jeugd Lach eens mee met WGW Over kinderen en muziek JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Anna Paulowna Julianadorp „De gelaarsde kat" op ouderavond school 1 Laatste drive bridgeclub Drie zilveren jubilea Uit de onderwijswereld Het is geen alarmklok..... BURGERLIJKE STAND GEESTELIJK LEVEN BEROEPINGSWERK DONDERDAG 15 APRIL 1954 DE KLEINE AUGUST PEET uit de A. Ij. Kuiperstraat stond van- morgen zomaar in het middelpunt van de belangstelling. Er wa, namelijk aan het licht gekomen dat hij, door te gaan deelnemen aan het schoolsparen op de Wethouder van Loo-sehool (school 3 in Oud Den Helder), het aantal spaarders bij de Helderse Nutsspaarbank op 25.000 had gebracht. Dat betekende voor deze instelling het be reiken van een mijlpaal, een feit, dat niet zonder meer mocht worden geconstateerd. De directie van de Nutsspaarbank besloot daarom August Peet te verrassen met een extra inlage van f 25.— op zijn spaarbankboekje. De 25000ste zit in de eerste klas van de mooie school aan de Klaas Duit straat. Zijn vader, die sergeant is bij de Luchtstrijdkrachten, zal wel trots zijn op August, die zijn eerste geld heeft verdiend. En de mede-leerlingetjes uit de eerste klas hadden ook reden tot vreugde, want zij werden vanmorgen om tien uur allemaal getracteerd op een reep chocola. Het is aardig, te weten dat de 25.000 spaarders met elkaar een tegoed heb ben van ruim tien millioen gulden, dat is gemiddeld vierhonderd gulden per spaarder. Nog altijd blijft het totale spaartegoed bij de Nutsspaarbank toe nemen. Het bedroeg op 1 Januari van dit jaar f 10.044.643.41 en op 1 April f 10.710.173,51. In drie maanden tijd dus een stijging van bijna zevenhonderd duizend gulden! Niet altijd is het zo snel gegaan. Op 1 Januari 1927, dus ruim een kwart eeuw geleden, was de Nutsspaarbank aan zijn inleggers een kapitaal van f 471.868.12 verschuldigd. Een jaar la ter f 707.820,56 en weer een jaar later f 1.074.056,86. Zo bleef het tegoed met enige honderdduizenden guldens per jaar toenemen tot het oorlogsjaar 1939. De groei was de laatste jaren voor 1939 al minder sterk, maar na het uitbreken van de tweede wereldoorlog moest een teruggang worden geconstateerd. Op 1 Januari 1939 bedroeg het totale tegoed nog f 3.355.080,75, maar een jaar later bleek het te zijn teruggelopen tot f 3.123.014,51. Het dieptepunt werd be reikt op 1 Januari 1942, toen het aan inleggers verschuldigde kapitaal be droeg f 2.381.077,64. Van dat moment af GOEDE VRIJDAG DEN HELDER. Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds Van Royen, 20 uur ds Rasch (H.A.) Palmstraat 10 u. ds Borghardt (H.A.); 19 uur ds Borghardt (H.A.); Huisduinen 19 u ds Van Royen (H.A.). Geref. kerk, Bethelkerk, 20 uur ds Hamming. Oud-Geref. kerk, Hoog straat, 19.30 uur leesdienst. Chr. Geref. kerk. Steengracht, 20 uur ds I. van de Knijff. Geref. gem., Janzen- dwarsstra^t, 19.30 uur leesdienst. Geref. kerk, Weststraat, 18.30 uur dienst. Evang. Luth. gem., Wezen straat, 19.30 uur dr J. A. Stellwag (H.A.) Vrij-Evang. gem., Hoogstr., 19.30 uur cand. Vink. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 19.30 uur ds J. J. J. van Sluijs (H.A.) Baptisten gem., Spoorstraat, geen dienst. JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 20 uur H.A. Geref. kerk 20 uur ds Kwakkerstein. ging het weer bergopwaarts, met zelfs een snelle stijging na de bevrijding. Toen steeg het tegoed in een jaar tijd met ruim drie millioen gulden. Op 1 Januari 1949 werd weer een top be reikt: f 9.526.591.66. Daarna had de in ternationale toestand (niet in de laat ste plaats de situatie op Korea) zijn invloed op de'spaarmarkt. Geleidelijk aan ging het naar een dieptepunt, op 1 Januari 1952: f 8.350.344,55. Sindsdien is het weer de goede kant opgegaan, zodat het verschuldigde kapitaal thans snel de elf millioen nadert. Op Dinsdagavond 20 April zal de bekende journalist en schrijver Anthony van Kampen opnieuw in Den Helder spreken over zijn avontuurlijke reis naar Groenland, waarover in ons blad een groot aantal boeiende repor tages is verschenen. Zijn eerste lezing werd door ruim driehon derd stadgenoten bezocht, zodat men er stellig andermaal op kan rekenen, dat Formosa, waar ook de tweede lezing wordt gehou den, op 20 April andermaal in het middelpunt van de belang stelling zal staan. Het interessante betoog van de succesvolle schrijver wordt ge accentueerd met een uitstekende film. welke werd opgenomen door de radio-reporter Siebe van der Zee. Voor de lezers van ons blad is nog een beperkt aantal kaarten (entree één gulden) aan ons loket verkrijgbaar. De lezing be gint om acht uur. De buurtvereniging „Tuindorp-Zuid" geeft Zaterdag in Formosa een feest avond. Voor de leden en de genodigden zal optreden het Alkmaars cabaretgezel schap „De Lachspiegel". Ter Inleiding van het Paasfeest wordt Zaterdagavond een interker kelijke Paaswijding in de openlucht gehouden op het Stationsplein. In woerd en lied zal door mensen van allerlei kerkelijke gezindte worden getuigd van de opstanding van Jezus Christus uit de doden, zo schrijft ons het organiserend comité. Als zodanig heeft het Paasfeest ons on eindig veel meer te zeggen dan wanneer alleen maar wordt gedacht aan een herleving in de natuur. Hoe verblijdend en machtig dit ook moge zijn, van veel groter belang is het voor de mens, dat de Zoon Gods door de kracht van Zijn opstanding de onsterfelijkheid aan het licht heeft gebracht. De als „Paasjubel" bedoelde bijeen komst wordt om half acht geopend door de kapitein van het Leger des Heils, waarna het Paas-evangelie wordt voor gelezen door de heer H. J. Kraak. Korte toespraken worden gehouden door de Gereformeerde predikant ds M. Ham ming („Pasen en geloof"), de Lutherse predikant dr J. A. Stellwag („Pasen en hoop") en de Nederlands-hervormde predikant ds G. C, van Royen („Pasen en liefde"). Middels een geluidsinstal latie zal het gesprokene tot in wijde kring verstaanbaar zijn. Verschillende zangkoren verlenen hun medewerking, alsook het muziekkorps van het Leger des Heils. Ter plaatse worden tekstbladen uitgereikt voor de massazang van een zestal liederen. Het sluitingswoord wordt gesproken door de Gereformeerde predikant ds J. Hart kamp. Voorafgaande aan de bijeenkomst wordt door twee groepen een mars door de stad gemaakt, waarbij op verschil lende punten door zangkoren een lied zal worden gezongen. De ene groep vertrekt om kwart vóór zeven van de Legerzaal aan de Spoorgracht, de an dere groep op dezelfde tijd van de Re- hobothkerk aan de Fazantenstraat. De prijswinnaars van de etalagewedstrijd, welke ter gelegenheid van de Boekenweek door „De vijf samenwerkende boekhandelarenwerd uitgeschrevenwaren gisteravond om de uitslag te vernemen in ,J^or- mosa" uitgenodigd. Hoewel acht van de dertien prijswinnaars niet verschenen, werd het een geanimeerde bijeenkomst, die '.bovendien een spannend karakter had. Er moest namelijk worden „getrokken", wide hoofdprijs naar huis zou meenemen. In opdracht van de heer S. Dobber Jr. te Purmerend heeft de architect H. Vis ser alhier een plan ontworpen voor de bouw van dertig étagewoningen in drie woonlagen aan de Middenweg. De totale inhoud van het complex zal 8286 kubieke meter bedragen. De open- ba.e aanbesteding wordt op Woensdag middag 12 Mei om drie uur gehouden in „Formosa". Men weet wellicht, dat de populaire John Wayne ook zelf films maakt. Van hem is onder andere „Torero", de rol prent, die vanavond voor het laatst in de Witte Bioscoop gaat. Het is een eenvoudige film, doch het onderwerp is bijzonder interessant. Het betreft de stierengevechten. Hoe wel wij dit een zeer onsmakelijke sport vinden, moeten wij toegeven, dat dit, in Mexico spelende, verhaal wordt opgedist op een wijze, waaraan men vrijwel geen aanstoot zal nemen. Bo vendien leer t men beseffen, wat er van de matadors wordt gevergd en hoe zij trainen en werken om in con ditie te blijven. Robert Stack speelt in ..Torero" de hoofdrol. Wij kenden hem niet, doch het was een genoegen hem te zien. Bij het dezer dagen gehouden examen voor de aantekening kraamverpleging zijn van het gemeente-ziekenhuis de volgende zusters geslaagd: H. M. Huis man, H. M. Tameris, S. C. Kramer, G. Lengton, J. Kloosterhuis, C. E. van Har- tingsveldt en S. A. Gorter. Er werden geen candidaten afgewezen. De Algemene Begrafenisvereniging „Den Helder" houdt op Donderdagavond 22 April haar jaarvergadering in de bovenzaal vw café „Postbrug" aan het Koningsplei^r De aftredende bestuurs leden A. Taal, J. Kramer Kzn. en W. Gerssen hebben zich herkiesbaar ge steld. De heer G. Boogaard, die als be stuurslid heeft bedankt, is niet herkies baar. Onze stadgenoot de heer A. Hoo- gerwerf is aan de Technische Hooge- school te Delft geslaagd voor bouwkun dig ingenieur. Morgenochtend om half elf wordt in de bovenzaal van café „Postbrug" een wijdingsbijeenkomst voor niet- kerkelijken gehouden. Hr Ms „Evertsen", „Kortenaer", „Van \mstel" en „De Bitter" van het Smaldeel V zijn gisteravond omstreeks zes uur in de haven aangekomen. Hr Ms mijnenveger „Putten" heeft het Bassin verlaten en in de Buitenha ven ligplaats genomen, terwijl Hr Ms „Malzwin" na een korte proeftocht naar het Bassin terugkeerde. Het is morgen hoog water om 6.55 en 18.50 uur, en laag water om 0.50 en 12.50 uur. De temperatuur van het zee water was 7,1 graden Celsius. De lang verbeide tafeltennisontmoeting tussen teams van de afdeling Noordhollands Noorderwartier en een drietal Westduitse jeugdteams krijgt op eerste Paasdag, 's middags om drie uur in Den Helder zijn beslag. De wedstrijden, die ongetwijfeld zeer de moeite waard zullen zijn, worden gespeeld in het gymnastieklokaal van de ULO aan de Molenstraat. Wij brengen nog even in herinne ring, op welke wijze de wedstrijd was georganiseerd. Men diende bij de vijf boekhandelaren een blik te werpen in de etalages, waarin een vijf en twintig tal boeken was bijeengebracht, „waar om het ging". De deelnemers aan de wedstrijd moesten de vijf boeken (van die vijf en twintig) opnoemen, die naar hun smaak het mooist zijn. Uit alle inzendingen verkregen de organisato ren een opgave, die mocht gelden ais de „algemene opinie". De inzenders, die vijf titels zouden inleveren (een tot en met vijf), in dezelfde volgorde als de publieke mening, zouden in het bezit worden gesteld van een prijs. Geven wij thans eerst de uitslag van de etalagewedstrijd: 1. „Moulin Rouge 2. „Het vijf en twintigste uur", 3. „Do mantel", 4. „De wrede zee". 5. „Kleine mensen in de grote wereld". Het zij onmiddellijk opgemerkt, dat niemand de juiste volgorde van de titels heeft verkregen. Wel was er een aantal deelnemers, dat de eerste vijf plaatsen aan bovenstaande werken had toebe dacht. Tot hen behoo-den zij, die gis teren waren uitgenodigd. De loting be sliste, dat mevrouw N. Snellen-Sentel de hoofdprijs (een boekenbon van twintig gulden) in ontvangst mocht nemen. De overige prijzen (boeken vielen ten deel aan: de dames H. W. Schaafsma, A. Makelaar, J. Hulshoff. Th C. Tol-de Vries. H. de Vries, J. Hillerström, T. M. Bracht en W. P, der Krocht, J. Meyer en W. D. J. La- feber. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van „De vijf samenwerkende boekhandelaren", de heer P. Spruit Sr. In één van de Duitse teams komt de zeventienjarige Reinhard Hoitczyk uit, die in 1953 jeugdkampioen werd van West-Duitsland. Verder spelen mee Dieter Ohnesorge (16 jaar en afde- lings-jeugdkampioen) en Wilhelm Dei- ters (19 jaar en A-klasser). In het an dere team spelen Franz Riechenberg (18 jaar en A-klasser), Paul Kroll (18 jaar en afdelings-jeugdkampioen 1952 1953) en Fritz Bartels (18 jaar en A- klasser). Het Westduitse meisjesteam is aldus samengesteld: Anneliese Lachmund (19 jaar), Marlies Kammerer (17 jaar) Hertha Deiters (16 jaar) en Ingeborg Krohne (16 jaar). De afdelingsteams zien er als volgt uit: heren 1: Beukman, Langius en Wever (allen Disnie uit Hoorn); heren 2: Sinjewel en Louis (beiden IVA, Den Helder) en Lamers (Disnie); da mes: mevrouw SinjewelVan Gemert (IVA), mevrouw ValkenierVreug- denhill (IVA) mevrouw Dukers (DSS, Alkmaar) en mej. Offman (DSS, Alk maar) De Westduitse ploegen spelen Zater dag eerst in Haarlem en op tweede Paasdag in Eindhoven. Op Vrijdagavond 23 April verzorgt de Katholieke Sport Centrale „WGW" in Casino de jeugd-cabaret- en showrevue „Lach eens mee met WGW". Dit pro gramma wordt voor een groot gedeelte door de jeugd zelf gebracht. Er is te vens medewerking van het eigen gezel schap „de Voetbalveter". Voor de Dinsdag jl. gehouden ouder avond van de O.L.S. te Oosterland bestond wederom grote belangstel ling. Het hoofd der school, de heer J. Boon, sprak daar in zijn openings woord zijn voldoening over uit. De spreker van deze avond, de heer C. Glimmerver van Den Oever had als onderwerp: „Kinderen en muziek". Hij wees er allereerst op, dat het moeilijk is uit de lawine van muziek, ties. Techniek is uiteindelijk van on dergeschikt belang. Grote Cvini.onisten hebben ons iets te zeggen, ze kunnen ons verheffen boven het vele wat ons in de maatschappij om ons heen ter- neerdrukt. Het beluisteren van muziek moet ge leerd worden, het vraagt aandacht en overgave. Door een hele dag de radio aan te laten slaan stompen we af en ook de kinderen ondervinden er een schadelijke invloed van. Slechte mu ziek gaat vervelen, goede muziek gaat bij herhali g steeds meer tot ons spre ken. Spr. illustreerde zijn betoog met het spel van enkele melodieën op de die dagelijks door de radio ook over i blokfluit en de viool, terwijl de heer de jeugd wordt uitgestort de juiste keuze te doen. Het leren luisteren vormt zowel voor de ouderen als voor de jongeren een moeilijke opgave. Mu zikaal is ieder kind, maar men moet, om van muziek te kunnen genieten, dit ook willen. Bovendien moeten de ouders aan hun kinderen de gelegen heid geven de muzikaliteit te ontwik kelen door actieve beoefening van deze schone kunst. Dit hoeft niet kostbaar te zijn. In dit verband wees spr. op de mogelijkheden, die de blokfluit biedt. Deze muziekbeoefening is ook een be langrijke factor bij een gezonde vrije tijdsbesteding. Zij verrijkt ons bestaan en geeft ons de gelegenheid om de spanningen, die van binnen uit en van buiten af ons leven beïnvloeden te doorbreken. De muziek kan ons ver lichting brengen en ons dus geestelijk en lichamelijk gezonder maken. Ook het beluisteren van muziek geeft daartoe een kans, die we moeten aangrijpen. Muziek is geen luxe, die alleen maar dient tot verfraaiing van het leven, maar ze kan ook een be hoefte zijn, een behoefte om gevoelens en stemmingen te uiten en te onder gaan (niet tijdelijk evenwel!). Het doel van het muziekonderricht mag niet zijn het kweken van virtuozen, het spelen voor een kleiner of groter publiek. Dat leidt tot teleurstellingen. Muziekbeoefening kan op bescheiden schaal plaats hebben en toch veel vol doening geven. We moeten, ook op school, de spontaneïteit een kans ge ven. Het moet a.h.w. spelenderwijs gaan. In dit verband wees de heer Glimmerveen op de methode-Gehrels. Sprekend over het verschil tussen goede en slechte muziek, legde hij de nadruk op de inhoud van de composi- 39. Het telefoongesprek, dat de com missaris in het bijzijn van Jimmy en Karei Krukas hield, duurde vrij lang Meneer Meubel wierp tot twee maal toe een nogal schichtige blik in de richting van Jimmy Brown. maar beperkte zich voor het overige tot het maken van korte opmerkingen. „Ja. juist", zei hij. „Ja. dat weet ik. Goed, goed. daar zal ik wel aan den ken. Nee ik geloof niet, dat ik dat kan doen. Ja, ja, maakt u zich daar Hol, en de heren H. Zuidweg, C. van maar niet ongerust over. De zaak komt heus wel in orde. Zeg maar tegen je weet wel, dat nummer dertien hem de garantie geeft, dat alles op z'n pootjes terecht komt". Toen legde de commis saris de hoorn op de haak en keek Jimmy en Karei Krukas doordringend aan. Hij stond op en zei: „De politie neemt nu verder de zaak in handen. Ik zal morgenochtend met enige man schappen een onderzoek gaan instellen op de Broekenburg en ik verzoek u beiden dringend zich verder niet meer met het onderzoek te bemoeien. Dat zou de kwestie alleen maar kunnen vertroebelen". Karei Krukas knikte dat hij dit begrepen had, doch Jimmy keek strak voor zich uit. Hij vertrok geen spier van zijn gezicht en groette niet eens. toen hij samen met de gara gehouder de kamer van de commissa ris verliet. Buiten gekomen zei hij te gen Karei Krukas: „Wat een zonde en jammer dat die suffe Moppie Meubel er zich mee gaat bemoeien. Alleen moet-ie niet denken, dat-ie van mij af is!" Een groot aantal leden van de Bond van Plattelandsvrouwen was naar Veer- burg gekomen om de revue „Noord- Holland presenteert zich" te gaan zien, die opgevoerd werd door de afdeling Wieringerwaard. Daar we over deze revue vroeger al eens geschreven heb ben, kunnen we volstaan met te zeg gen, dat ook hier genoten werd van de prestaties. Aan het slot werden door vier dames uit Anna Paulowna beschouwingen ge geven over de polder. Verder werden nog een paar oude Weslfriese volksdan sen uitgevoerd. Het zangkoortje uit Wieringerwaard verleende ook mede werking en mevr. Dissel deed twee Westfriese voordrachten. Mevr. Tiel-Van Stipriaan dankte de afdeling Wieringerwaard voor het ge- bodene. Medegedeeld werd, dat mevr. P. Langereis-Vader de algemene verga dering te Utrecht als afgevaardigde zal bijwonen. Op 29 April zal een fiets tochtje gemaakt worden naar Schagen om de huishoudschool te bezoeken, en 19 Mei is het jaarlijkse reisje, ditmaal naar de linoleumfabriek te Krommenie, naar Schiphol en naar het kasteel Haar- zuilen bij Utrecht. Mevr. Jimmink, die de Polder verla ten gaat, dankte voor alles wat zij als lid van de afdeling had genoten. De leerlingen uit de hoogste klassen van school 1 te Julianadorp hebben op een ouderavond in café „Prins Hen drik" een opvoering gegeven van het sprookje „De gelaarsde kat", nadat de leerlingen uit de lagere klassen 's mid dags hadden genoten van de generale repetitie. De vertolking was alleraardigst, mede door de bijzonder geslaagde costume- ring. De jeugdige tonelisten speelden alsof zij al jaren ervaring op de plan ken hadden. Het meisje, dat de hoofdrol van de gelaarsde kat moest uitbeelden, kweet zich voortreffelijk van haar taak. Het publiek voldeed spontaan aan haar verzoek tot meezingen. De in het laat ste bedrijf „Bij de boze tovenaar", in gevlochten boerendansjes vormden een leuk intermezzo. Namens het gemeentebestuur sprak de wethouder van Onderwijs, de heer J. J. Landman, na afloop zijn waarde ring uit voor de zorg, die het onderwij zend personeel aan het voorbereiden van deze avond had gewijd. Zijn mede deling, dat de lessen de volgende mor gen een uur later mochten beginnen (het was intussen vrij laat geworden) werd met gejuich ontvangen. De kin deren reageerden alsof ze met vacantie konden gaan De bridgeclub Julianadorp heeft deze week de laatste onderlinge drive in dit seizoen gehouden. De uitslagen waren A-lijn: J. PoletC. Schoonheden 58 p.; C. Bregman—D. J. de Graaf 55; A. Bregman—W. van der Haag 53,5; D. v. Kempen—C. Bregman Kzn. 50,5; D. de Graaf—mevr. De Graaf 50,5; D. Breg manmevr. Bregman 47,5. B-lijn: A. Heyblok-P. van Rijn 51; L. J. Hellenaar—mevr. Hellenaar 49,5; L. BackerB. Janmaat 47,5; J. v. Am- mers—F. de Jonge 45,5; E. Zon—J. Hom- minga 44; A. Doornmevr. Doorn 39,5 L. TigchelaarJ. Weidema 37,5. W. Schuurman aan het slot enkele mooie zangplaten, o.a. van de Jóego- slaven liet horen. Met een enkele schlager werd het verschil tussen goe de en slechte muziek nog nader be- accentueerd. Na de pauze, die op de gebruikelijke wijze werd doorgebracht, werd de heer J. Dissel tot lid van de oudercommis sie gekozen inplaats van de heer H. Garrelts, die naar Bussum vertrokken is. Vervolgens deelde de heer Boon mede, dat mej. Boon een functie bij het onderwijs in Amsterdam had aan vaard en na de Paasvacantie niet meer terug zou keren. Een plaatsvervang ster is nog niet gevonden. De school reisjes zullen resp. op 3 en 4 Juni en op 11 Juni worden gehouden. Voorts ligt het in de bedoeling aan het eind van de lopende cursus weer een ten toonstelling te organiseren van pro ducten uit de schooltuintjes en van handenarbeid-werkstukken. Aan de plannen tot het stichten van een gym nastieklokaal wordt gewerkt, terwijl er ook een oud-papier-inzamelingsactie gaande is, uit de baten waarvan men een radiotoestel voor de school hoopt te kunnen aanschaffen. Spr. riep daar toe de medewerking der ouders in. Op 9 April jl. was de heer J. H. Eden, hoofd der v.g.l.o.-school, alhier, 25 jaren bij het onderwijs werkzaam. De heer Eden bracht deze tijd in dienst der gemeente Wieringen door. De heer H. de Jong, onderwijzer der o.l.school te Hippolytushoef, zal op 18 April a.s. 25 jaar bij het onderwijs werkzaam zijn en op 8 Mei a.s. 25 jaar in de gemeente Wieringen. De heer J. Boon zal op 1 Mei a.s. dit feit herdenken. Hij trad op 16 De cember 1930 bij de gemeente Wierin gen in dienst. De heer B. Mesman Schultz te Wie- ringerwerf, gymnastiekleraar der ulo scholen, zal voortaan ook het gym- nastiek-onderwijs aan de vglo-school te Hippolytushoef verzorgen en is als zo danig tot vakleraar aangesteld. Aan mej. M. Schotte te Wieringerwerf is het les geven in het vak machine- schrijven aan de ulo-school opgedra gen. Op 23 April, voormiddags van 11 uur tot 11.05 uur, zal de klok van de N.H. Kerk te Hippolytushoef luiden, ten einde haar klanken op een geluidsband te kunnen opnemen. Zij, die de bronzen stem op bedoel de ochtend beluisteren, behoeven zich daarover derhalve niet te bevreemden. Geboren: Theodora Adriana, dv P. W. de Greef en A. van Hoesel; Izaak, zv I. A. van Hanegem en A. v. d. He rik; Jan, zv B. Mulder en J. Bruinsma; Augusta Charlotte, dv J. A. Kok en A. C. v. Duijne; Martinus Jacobus, zv S. Seekles en C. F. Kerkvliet; Peter Jan, zv J. Tijsen en K. Veenbaas; Mo- nalise, dv J. P. Wigbout en M. G. Kui per; Joseph Theodorus Ludovicus Ma ria, zv H. C. Schneider en P. G. E. Meereboer. Ondertrouwd: J. Luik en J. G. Keij- zer; L. P. Wage en T. W. de Wit. j. Rotgans en T. Kooij; J. Kater en P. A. "de Vries; H. de Jong en J. T. Bais. Getrouwd: P. v. d. Hulst en M. G. Bakker; B. Hensen en G. M. Wigbout; L. P. Wage en T. W. de Wit. Overleden; D. Boersen, 52 jr.- J. Dekker, 68 jr, e.v. N. Smit: G. Bais, 67 jr., e.v. F. Pruimboom; E. A. M. Koelman, 90 jr.; J. Mooi, 62 jr., e.v. G. Wiegman; C. Klein, 69 jr., wedn. v. A. Klein INSTALLATIE GEMEENTE SECRETARIS De nieuwbenoemde gemeente-secre taris, de heer W. M. v. d. Velde, te Langedijk, zal op Vrijdag 23 April a.s. in een speciaal daartoe belegde raads vergadering des avond te half acht als zodanig worden geïnstalleerd. WINKELSLUITING De vrije-middagsluiting der winkels (in deze gemeente Dinsdagsmiddags, en voor de slagerswinkels Maandags middags) zal krachtens de Winkelslui tingswet niet gelden in de week, waar in de tweede Paasdag valt en evenmin in de week, waarop de Nat. feestdag (30 April) w dt gevierd. NAAR DE „MEER" De heer B. Hensen, klerk ter secre tarie alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot adjunct-commies ter secretarie der gemeente Wieringer- meer. Ned. Herv. kerk: Beroepen te MidlavierMiawier, C. J. Lasschuit te Urk. Bedankt voor Lexmond J. den Besten te Balyloniën- broek Geref kerken: Beroepen te MidlawierMiawier, C. Boeijen te Eindhoven. Beroepen te Nieuw Buinen, W. A. J. Belmayer te Waardhuizen in Noord-Brabant. Be roepen te Zuid-Beierland, W. J. de Ruyter Ie Schoonhoven. Bedankt voor Nieuw-Loosdrecht J. van Dalen te Den Andel.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5