De onderlinge contracten hielden geen rekening met consumentenbelangen -mM In kort bestek DE WONDERE WAERELT Ook dat nog Dichter P. N. van Eyck in alle stilte ter aarde besteld Emkaline De weg terug onmogelijk 1 De padvinders gaan weer „heitjes verdienen Dr L. Evans komt in Nederland i internationaal! aspect Koninklijke familie in Obergurgl Noordhollands vee werd in Brazilië bekroond Melksanering leidde vaak tot moeilijkheden Minister Zijlstra vraagt advies aan de commissie bedrijfsregelingen DIT, stelsel oefent een slechte invloed uit op de wijze, waarop de klanten bediend worden. De onderlinge con tacten verminderen, met andere woorden, de lust voor een behoorlijke service. De sanering is er minder po pulair door geworden. Nogmaals: in talrijke plaatsen werkt de sanering uitstekend. Doch daar waar zij door de veronachtzaming van een juiste af weging van alle erbij betrokken be langen tot moeilijkheden geleid heeft, hebben de bezwaren in sommige ge vallen een zodanige omvang aangeno men, dat de minister van Binnenlandse Zaken, prof. Zijlstra, zich heeft afge vraagd, of het algemeen belang geen schade lijdt. Dit blijkt uit het ver zoek, dat hij gericht heeft tot de com missie bedrijfsregelingen om advies over de vraag, of de sanering gewenst is en in welke vorm zij toelaatbaar geacht moet worden. Directeur-generaal van UNESCO Herziening Zondagswet te wachten „Zijn verzen waren technisch volmaakt Belangrijke publicaties op litterair gebied R0I5VR0UW SPAART HAAR HANDEN.' DONDERDAG 15 APRIL 1954 (Van onze speciale verslaggever), Qli melksanering, op zichzelf ongetwijfeld een goede maatregel, mits zij verstandig en met voldoende inachtneming van de erbij betrokken belangen wordt toegepast beeft de laatste tijd bier en daar tot moei lijkheden geleid, waarvoor naar een bevredigende oplossing gezocht wordt. Deze moeilijkheden dreigen de economisch verantwoorde regle mentering van de verkoop van de thuis bezorgde melk in discrcdiet te brengen, doch vastgesteld moet worden, dat de sanering in verscheidene plaatsen, dank zij een goede uitvoering, uitstekend werkt. Vóór men ermede begon, liepen de zelfstandige melkhandelaren kris-kras door elkaar en gebeurde het, dat men in één niet eens zo lange straat zeven of acht of zelfs tien melkboeren zag, die elk slechts enkele klan ten bedienden. Een kind kon begrijpen, dat dit een verspilling van kracht betekende. De melkslijters moesten om een voldoend aantal klan ten te krijgen en dus aan een lonende omzet te komen een groot gebied aflopen. Met het gaan van de ene klant naar de andere was veel tijd ge moeid, tijd die men beter aan de eigenlijke verkoop bad kunnen be steden. £)E melkhandelaren begrepen, dat het in hun eigen voordeel was om tot een zekere ordening te komen. Zij staken de hoofden bij elkaar en zo bereikte men inderdaad een rationa lisatie van de bezorging. Men verdeelde de stad in wijken en elke wijk kreeg in het begin één melk- slijter aangewezen. Daarbij zorgde men ervoor, dat hij ongeveer dezelfde omzet hield als voorheen. Een enkele keer nam de omzet enigszins toe, doordat collega's werden uitgekocht. Men verkreeg dus een economischer verkoop, doch ondervond hier en daar moeilijkheden van melkhandélaren, die aan deze van onderop ingevoerde sa nering niet wilden meedoen. Het ge lukte niet altijd de zaak goed op gang te krijgen. Enkele slijters immers konden de ordening tegenhouden. Ook kwamen wel melkhandelaren van bui ten de plaats de regeling doorkruisen.. De betrokkenen wendden zich daarom tot het Bedrijfschap voor Zuivel met het verzoek om te helpen bij de op lossing van de moeilijkheden. Het Be drijfschap verleende zijn medewer king; het sloot de plaats af voor in filtratie en dwong de onwillige slij ters mee te doen. Doch deze dwang wilde het Bedrijfschap alleen toepas sen, als er niet meer dan 10 pet. on- willigen waren. Er bleef dus een grote mate van vrijwilligheid bestaan. Bo vendien wenste het Bedrijfschap slechts zijn sanctie aan een regeling te hechten, als aan een aantal met name genoemde voorwaarden voldaan werd. Spoedig kwam men tot de conclusie, dat het systeem," waarbij een wijk maar door één man bediend wordt, ondeug delijk was. Die ene slijter voelde zich heer en meester, hetgeen niet zelden aan de bediening afbreuk deed. Be slist werd, dat in een bepaalde sector twee slijters zouden verkopen en thans is vastgesteld, dat het er minstens drie zullen zijn. In een gesaneerde plaats, waarvoor de sanctie van het Bedrijf schap voor Zuivel geldt, heeft de con sument derhalve de keuze uit minstens drie melkboeren. Er is dus nog een zekere, nuttige concurrentie. JNMIDDELS zijn de narigheden niet uitgebleven. In de practijk hebben de melkh-.ndelaren namelijk behalve de gemeenschappelijke regeling voor de bezorging, ook wel onderlinge con tracten met rigoureuze bepalingen, die niet weinig het misnoegen van de con sumenten hebben opgewekt. Bovendien bestaat er een aantal sa neringen zonder de sanctie van het Bedrijfschap en daar geldt veelal nog het éénman-systeem op grond van het onderlinge contract. De melkhandel zelf begint echter te voelen, dat men zo op de verkeerde Op het Merwedekanaal bij Utrecht is een veerpontje overvaren door een motorschip uit Ammerstol. De veerbaas en een vrouwelijke passagier werden gered, maar de vrouw was haar fiets en een tas met waardepapieren tot een be drag van tweeduizend gulden kwijt. Voor de zesde maal in drie weken heeft India bij Frankrijk protest aangetekend tegen het optreden van de politie in de Franse nederzettingen in Voor-Indië. H- Acht maanden gevangenisstraf is voor de Maastrichtse rechtbank geëist tegen een caféhouder, die een grote voorraad morfine bezatdeze wilde hij doorver kopen aan een Belg. Te Tokio zal van 8 tot 20 Mei voor de eerste maal een Zuidoost-Aziatisch filmfestival wor den gehouden. Drie maanden gevan genisstraf en vijf jaar ontzetting uit de rijbevoegdheid zijn opgelegd aan een autorijder uit Amsterdam, die in Janu ari onder invloed van drank in het Am sterdamse Bos een wandelaarster had aangereden en er toen met grote snel heid vandoor was gegaan. Het slacht offer ligt nu, twee en een halve maand later, nog steeds in het ziekenhuis. Een groep Britse parlementsleden zal onderzoek instellen naar de reden van de enorm hoge uitgaven aan verschil lende ambassades in Westeuropese hoofdsteden. Rapport zal worden uitge bracht aan het Lagerhuis. Een 24- jarige schoenmaker, die in Januari in een pathologische roes in de Kalver- straat te Amsterdam een voorbijganger met een zakmes doodstak, is wegens mishandeling veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Een Westberlijns po litieman is gearresteerd, omdat hij in lichtingen over de politie aan de Oost- duitse volkspolitie heeft verstrekt. Hij heeft bekend, maar zei, dat hij er niet voor betaald was. Vier jonge knapen hebben voor de rechtbank te Maastricht terecht gestaan wegens een reeks bru tale inbraken. Tegen twee hunner werd twee jaar geëist, tegen een derde een jaar; de vierde werd ontoerekenbaar geacht. Een Albanese rechtbank heeft zeven personen, die van spionnage voor het Westen werden beschuldigd, ter dood veroordeeld. weg is en dat niet alleen het belang van de consumenten in het gedrang komt, maar dat men ook zelf voor hin derlijke consequenties staat. Het komt voor, dat in bepaalde saneringen in het onderlinge contract de bepaling opgenomen is, dat een siyter, die door de omvang van zijn wijk, van zijn klan tenkring d_s, meer verkoopt, dan het Vastgestelde contingent, zijn meerdere winst in een fonds moet storten, waar uit de slijters gesubsidieerd worden, die niet aan het hun toegewezen con tingent toekomen. Iets dergelijks gebeurt ook wel als er twee of drie slijters in een be paalde sector werken. In zo'n geval voelt slijter A, die er een voormalige klant van slijter B, die toch al niet aan zijn winst toekwam, bjjkrjjgt, er niet veel voor deze klant te bedienen, om dat de winst, die de klant hem ople vert, toch in de grote pot gestort moet worden. In afwachting van dit advies, zo blijkt thans, komen de melkhandela ren zejf al tot het besef, dat enige voorzichtigheid bij de invoering van door hen zelf ontworpen regelingen geboden is. Natuurlijk niet, dat ziet U zo? Op dezelfde wijze kunt U zien wat wel en wat geen ASPlRIN-tabletje is. Op ieder Aspirin-tablet staal 't Bayer- kruis. Dit geeft U de waarborg, dat U het beproefde middel heeft tegen Hoofdpijn Griep Rheumatische pijnen Verkoudheid (Advertentie, Ing Med.) Alle Nederlandse huismoeders heb ben Dinsdag na Pasen de kans op een vrije dag. Honderd-en-vijftigduizend Nederlandse jongens en meisjes in alle plaatsen van Nederland zullen zich dan aanbieden om inkopen te gaan doën. Daarmee zet de actie „Een heitje voor een karweitje" in, waarmee de leden van de vier Nederlandse verkenners- en padvindersorganisaties geld willen verdienen voor hun verenigingen. Het is de derde maal, dat de padvinders en padvindsters op pad gaan om het geld, dat zij nodig hebben, zelf te verdienen. Sommige groepen zullen zich belasten met kleine reparaties aan rijwielen, anderen komen eens een boekenkast schoonmaken, gaan er een middag met de kinderen op uit en bereiden voor moeder de maaltijd. Tenmiriste een rijksdaalder per groep van hot aldus verdiende geld zal ditmaal worden be stemd voor de herbeplanting van Schouwen-Duiveland. Wie reeds een maal een karweitje voor een heitje heeft uitbesteed, ontvangt een zegeltje, dat hij op zijn voordeur kan plakken. Op deze wijze wordt bekend: Hier is men reeds geweest. Pakistan zal zich in principe niet ver zetten tegen bemiddeling door Indonesië of een andere Aziatische mogendheid in iet geschil met India over Knshmir. [)R LUTHER EVANS, directeur-ge neraal van de UNESCO, zal deel nemen aan de conferentie van rege ringsafgevaardigden, die van 21 April tot 12 Mei a.s. in het Vredespaleis in Den Haag zal worden gehouden en ge wijd zal zijn aan de opstelling en aan vaarding van een internationale con ventie over de bescherming van kunst schatten in oorlogstijd. Drie en dertig landen zenden delegaties, drie landen waarnemers. Minister Cals zal waar schijnlijk de openingsrede houden; ook zal de burgemeester van Den Haag, mr Schokking, het woord voeren. Dit is het eerste bezoek, dat dr Evans aan ons land brengt. Hij werd in Juli van het vorige jaar door de Algemene Vergadering van de UNESCO tot di recteur-generaal benoemd, als opvol ger van de Mexicaan dr Jaime Terres Bodet. De heer Evans werd in 1902 in Texas geboren, studeerde aan ver schillende Amerikaanse universiteiten, werd doctor in de rechtswetenschap pen aan de universiteit van Brits Co- lumbia, en eredoctor van de universi teit van Loyola. Verschillende malen heeft hij colleges gegeven in politieke wetenschappen. Sinds 1945 heeft hij contact met de UNESCO, eerst als lid van de delegatie naar de oprichtings vergadering, later als lid, waarnemend voorzitter en voorzitter van de natio nale UNESCO-commissie van de Ver enigde Staten. De minister van Justitie heeft, door drongen van de moeilijkheden, die de nieuwe Zondagswet in het Zuiden van het land heeft doen ontstaan, besloten, een wetswijziging voor te stellen, waar door niet meer verboden zullen zijn processies met muzikale begeleiding en optochten met muzikale begeleiding, gaande van en naar de kerk, voor zo ver deze berusten op sinds iaar en dag bestaande, diep in het volksleven gewortelde tradities en gebruiken. In verband hiermee heeft het Openbaar Ministerie opdracht gekregen, in het algemeen de Zondagswet onverkort te handhaven, maar ten aanzien van deze processies en optochten een afwach tende houding aan te nemen, en niet strafrechtelijk op te treden. Wel zal echter worden ingegrepen bij niet- godsdienstige of -kerkelijke gebruiken. ifk Beschermt tegen besmetting In buisjes 20 en flacons a 50 tabletten (Advertentie, Ing. Med.) J)E BRITSE admirali teit zit met" een pro bleem, dat ai even moei lijk als belangrijk is. De vraag is namelijk, hoe een oorlogsschip op zijn verre en warme reizen genoeg bier voor de gan se dorstige bemanning kan meenemen zonder de munitie thuis te la ten. De secretaris van de admiraliteit heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de oplossing te vinden zou zijn in gedroogd bierpoeder of geconcen treerde bieressence in dien de smaak van de monsters, die hij totdus- ver had geproefd, niet zo walgelijk was ge weest. Arme Britse Ma rineklanten. Is het een wonder, dat zij hun eigen schepen nu en dan in brand steken? JWEE MEISJES van de twintig maanden oude drieling van mevrouw Florence Marshall te Middlesbrough in Enge land liggen op het ogen blik met een gebroken Imkerbeentje in een zie kenhuis. Het ene strui kelde en viel over een stuk speelgoed, het an dere struikelde en viel over een steen in de tuin. De moeder vreesde, dat alle drie kinderen een zwak beendergestel hadden, doch twee dagen later viel het derde meisje holderdebolder van de trap af en man keerde niets. De medici in het ziekenhuis zeiden, dat de kinderen kernge zond waren en dat de twee gebroken beentjes alleen maar een „verba zingwekkende samenloop van omstandigheden" wa- y\LS het niet gaat om waterstofbommen kun nen ze in de Ver. Staten akelig zuinig zijn. Een van de jongste bezuini gingsplannen van presi dent Eisenhower houdt in. dat alle buitenlandse postzegels, die op brie ven of tijdbompakketten aan het Witte Huis ge plakt zitten, ten bate van de Staatskas aan gretige postzegelverzamelaars moeten worden verkocht. J^NAPPE KOPPEN aan de universiteit van Indiana in de V. S. heb ben na diepgaande on derzoekingen uitgeplozen dat aardappelpuree goed is tegen dronkenschap. Voorts werd ontdekt, dat de helft van de apen linkshandig is, en werd met klem benadrukt, dat regendruppels niet peer vormig zjjn, zoals op de prentjes altijd, maar paddenstoelvormig (zoals een omgekeerde atoom bomexplosie, als u dat meer zegt)Tenslotte werd nog uitgemaakt, dat een bij niet tegen lachgas kan en daardoor haar richtingsgevoel ver liest. De belangstelling van die universiteit in Indiana is ongelooflijk veelzijdig. IJ1T een circus te W enert ontsnapte kortelings een grote baviaan, die de stad, waar eens het congres danste, op steltjes zette en waarop tever geefs door een grott mensenmenigte jacht werd gemaakt. Na twee dagen kreeg het dier echter zo'n honger in een hartig junglehapje, zoals hij dat alleen maar van zijn baas kreeg, dat hij uit eigen beweging naar zijn kooi terugkeer de. QP Rhode Island in Noord-Amerika mogen arbeiders, die zijn ont slagen omdat zij onop houdelijk en hartgrondig vloekten en andere grove taal uitsloegen, in het bijzonder in het nabij- zijn van vrouwen, geen werkloosheidsuitkering komen halen. Een krasse maatregel, waarvan wij de resultaten nieuwsgie rig afwachten. Voor aanstaande ouders is het beden ken van een naam voor de op komst zijnde baby gewoonlijk een ingewikkeld probleem, dat tot langdurige familievetes aanleiding kan geven. Dat is uiteraard ook in West-Duitsland het geval. Een onderzoek heeft daar uitgewezen, dat de populariteit van de naam Adolf sinds de ondergang van het duizendjarige Reich in 1945 volkomen is verdwenen. De Duitsers hebben nu een voorliefde gekregen voor de namen van de Amerikaanse filmsterren, die meer dan levens groot de schermen van de Westduitse bioscopen overbevolken. Vele kinderen krijgen de namen Ralph, Stewart, James, Bing, George, Doris, Audrey, Evelyn, Rita etc. En het zijn niet alleen de verslaafde bioscoopbezoekers, die aan deze mode meedoen. Vooraanstaande staatslieden of historische helden zijn niet meer in tel als naamgevers. De Duitsers vrezen mogelijk een politieke ommekeer, waardoor die namen in discrediet zouden geraken. Dus geen Konrad, Kurt of Theodore. En de oer-Germaanse en Noordse voornamen, die in Hitiers dagen zo geliefd waren, zijn nu niet chic genoeg meer. Kortom, er is helemaal een angelsaksische tendens in de naamgeverij. Zolang het duurt natuurlijk. 99 TJP de Nederlands Hervormde Begraafplaats te Wassenaar is gistermorgen het stoffelijk overschot van de dezer dagen overleden prof. dr Pleter Nicolaas van Eyck in alle stilte ter aarde besteld. Pieter Nicolaas van Eyck werd op 1 October 1887 te Breukelen-Nijenrode geboren. Hij promoveerde in 1914 in de rechten, werkte o.a. voor de NRC te Rome en Londen en volgde Albert Verwey op als hoogleraar in de Nederlandse letteren te Leiden. In 1947 verleende de Amsterdamse Gemeentelijke Universiteit hem het doctoraat honoris causa. Van Eyck was van jongs af aan een dichter en essayist. Zijn verzen werden door litteratoren als technisch volmaakt beschouwd. (Advertentie, Ing. Med., RAUWERE samenwerking tussen de op te richten Europese Verdedi gingsgemeenschap en Groot-Brittannië was één van de voorwaarden, die Frankrijk sinds lang heeft gesteld aan een eventuele bekrachtiging door de Franse volksvertegenwoordiging van het EVG-verdrag. Regeling van het geschil met West-Duitsland over de toekomst van het Saargebied en voorts o.a. begrip bij de andere EVG-part- ners voor de z.g. aanvullende proto collen van het Verdrag zijn enkele andere door de Fransen gestelde voor waarden voor de ratificatie. In die tussentijd is het Verdrag reeds be krachtigd door de parlementen van de Westduitse Bondsrepubliek, Neder land, België en Luxemburg. De Ita liaanse Kamer van Afgevaardigden is thans ook met het debat over het Europese Leger begonnen. De Italia nen stellen als voorwaarde voor hun instemming een voor dit land gunsti ge oplossing van de kwestie-Triëst. Zeer waarschijnlijk om de Italiaanse volksvertegenwoordigers, die voor het Verdrag zijn te helpen, is dezer da gen opnieuw van Westelijke geallieer de zijde verklaard, dat Parijs, Londen en Washington zich houden aan de aan Rome gedane belofte, dat zij het voornemen hebben t.z.t. de geallieerde bezettingszone van het gebied Triëst aan Italië over te dragen. Dit zal er mogelijk toe bijdragen, dat ook Italië als vijfde het Europees Leger Verdrag gaat bekrachtigen. Het moeilijke punt was en is in deze zaak nog steeds Frankrijk. Herhaaldelijk hebben wij in het ver leden reeds op deze Franse terughou dendheid ten opzichte van een Euro pees leger (dat nota bene wordt ge sticht op het oorspronkelijke initiatief van de Franse minister Pleven gewezenHet Europese Leger bete- kent het opnieuw oprichten van Duit se militaire eenheden en dat alleen al zat niet slechts vele politici dwars, doch daarenboven vele lagen van het Franse volk zelf, dat begrijpelijk meer dan genoeg heeft van het Duitse sol datendom. £)EZE terughoudendheid, in vele ge vallen zelfs angst, werd door de propaganda der Sovjets aanhoudend versterkt en vond ook kracht in de houding van de Westduitse Socialis ten. Generaal De Gaulle, die, hoewel zijn politieke macht de laatste twee jaar is verzwakt, nog steeds een zeer invloedrijke stem heeft waar het mili taire aangelegenheden betreft, heeft constant en onlangs nog in een grote rede gefulmineerd tegen het Europese Leger als instituut en in het bijzon der tegen de deelneming van Frank rijk aan het EVG-verdrag, dit vnl. op het motief, dat Frankrijk een eigen leger behoort te hebben en het gezag V x over zijn strijdkrachten niet uit han den moet geven. Hij werd in dit stre ven krachtig gesteund door de z.g. Gaullisten in parlement en regering. Dit gehele complex van tegenkantin gen tegen het op te richten Europese Leger werd gelijk bekend onlangs nog vergroot door aanvallen, welke maar schalk Juin in een openbare rede te Auxerre tegen de EVG ondernam. De regering-Laniel terecht verontwaardigd ontnam de maarschalk weliswaar zijn militaire bevoegdheden, doch het kwade zaad was opnieuw gestrooid.. Een nieuw hoogtepunt in deze poli tieke gespletenheid van het Franse volk werd deze week veroorzaakt door Bidaults mededeling, dat hij een con ventie had getekend met Engeland betreffende Britse samenwerking met het a.s. Europese Leger. De Gaullis tische ministers van het Franse kabi net stonden op hun achterste benen. Zij bliezen zeer hoog van de toren omdat zij zich genomen voelden. Het door Bidault ondertekenen van de conventie met Engeland betekende volgens hen, dat kabinet èn parlement voor een voldongen feit waren ge plaatst en dit een officiële instemming met het Europese Leger beduidde. Er dreigde een kabinetscrisis. Dit op een dergelijk internationaal kritiek moment zou voor Frankrijk helemaal ruïneus worden. Immers in Indo-China heerst een ernstige mili taire toestand, die schijnt te gaan naar een beslissing in de daar woe dende oorlog. Dit heeft op het ogen blik een druk diplomatiek gesprek tot gevolg. Bovendien staan wij aan de vooravond van de zo belangrijke con ferentie van „Genève". Een kabinets crisis nü zou voor het Franse prestige fataal kunnen zijn. Premier Laniel en minister Bidault moeten daarom op dat moment wel wanhopig de handen ten hemel hebben geheven.... Laniel is er tenslotte toch in geslaagd de dreigende kabinetscrisis voorlopig te keren, door zijn Gaullistische collegae gerust te stellen in die zin, dat hij er de nadruk op legde, dat het parle ment zeker ook deze Brits-Franse con ventie nog ter beoordeling zal wor den voorgelegd. ^L MET AL is het duidelijk, dat deze ontwikkeling tot gevolg heeft, dat de behandeling van het Europees Leger Verdrag in het parlement, die tegen half Mei was aangekondigd, op nieuw zal worden uitgesteld. En daar mede hebben zowel de Gaullisten als de Communisten en enkele andere anti-Europese Legergroeperingen voor lopig weer hun doel bereikt in de hoop, dat uitstel mogelijk tenslotte toch tot afstel zal leiden. Laniel en vooral Bidault geven echter de moed niet op. Bidault en zijn medestanders voor de EVG heb ben in de Britse toezegging tot sterke samenwerking met het a.s. Europese Leger (aan een der belangrijkste hier boven genoemde voorwaarden is im mers voldaan) een flink houvast ge kregen bij de voortzetting van het politieke monstergevecht binnen eigen veste. Als straks ook in Italië een be krachtiging van het Verdrag zou af komen, zal Frankrijk nog alleen staan als niet-ondertckenaar. Hopelijk zal dan de meerderheid van het volk tot het inzicht komen, dat men niet lan ger een spaak kan steken in het EVG- wiel omdat er in de internationale politieke ontwikkeling van dit ogen blik nu eenmaal geen „de weg terug" meer kan zijn. Prof. Van Eyck behoorde met Bloem, Geerten Gossaert, A. Roland Holst, Jacob Israël de Haan e.a. tot de groep dichters, die men vanwege het jaar van hun debuut wel als „de generatie van 1910" aanduidt. De meeste dichters van deze groep stonden in nauwe be trekking tot „de Beweging" het tijd schrift voor Albert Verwey. Óp het ge bied van litteratuurhistorie en -be schouwing vonden zijn studies in door wrochtheid zijn weerga niet. Zijn in trede over „Kritisch onderzoek en ver beelding" (1935) was een meesterlijke uiteenzetting van hetgeen in letterkun dige critiek als de ideale verhouding van subjectiviteit mag worden be schouwd. pROF. Donkersloot acht zijn studie „Het mysterie van ons beestaan" (1938) over leven en dood in de poëzie van fundamenteel belang. Hierin ziet hij de poëzie als een essentieel levens verschijnsel in diepste wezen in over eenstemming met het rhythme van het al. Van groot belang zijn ook zijn stu dies als inleiding op uitgaven van Hermingard van de Eikenterpen", „Akbar" en „Mei". Óp 13 Maart '48 werd in de trouwzaal van het oude stadhuis te Den Haag de Constantijn Huygenprijs aan prof. Van Eyck uitgereikt. Deze prijs was hem ten deel geval len, omdat deze dichter zich op litte rair gebied wel bijzonder heeft onder scheiden. De Nederlandse regering drukte haar waardering uit voor zijn werk door hem te' benoemen tot Rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Ook als criticus verdiende prof. Van Eyck zijn sporen, getuige zijn pu blicaties in het tijdschrift „Leiding". Hoewel Van Eyck de pen en de kathe der verkoos boven de tribune en de microfoon, was zijn lezerskring zeer omvangrijk. Uitgeleide gedaan door de jongste prinsesjes vertrokken de Koningin, Prins Bernhard, de prinsessen Bea trix en Irene en jonkvrouwe Renée Röell gisteren naar Innsbrück, waar zij precies twee uur en 45 minuten later arriveerden. Prins Bernhard be stuurde zelf het vliegtuig. Op uitdruk kelijk verzoek van de Koningin was er op het vliegveld geen officiële be groeting. Wel werd het koninklijk ge zin door persoonlijke vrienden ver welkomd. Óm 7 uur gisteravond kwam het gezelschap, na een voorspoedige reis met de auto in het vacantiever- blijf Obergurgl (Zuid-Tirol) aan. Ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van de stad Sao Paulo in Bra zilië is aldaar een grote veetentoon stelling gehouden. Een aantal leden van de Nederlandse Landbouwkolonie heeft met het ingezonden vee op de expositie fraaie successen behaald. De tentoonstelling duurde een week en is de grootste, die oo't in Brazilië werd gehouden. Van het zwartbont Noordhollands vee kreeg de boer J. Groot uit Schel linkhout met zijn 2%-jarige vaars, klasse 2 tot 3 jaar, Holambra Reintje de eerste prijs. Hij kreeg tevens een 2e erelint voor Holambra Ankje. Het vijfde erelint voor Holambra Koosje 24 "kwam in het bezit van de gebrs Van Kampen uit Hoogkarspel. Tijdens de expositie is een défilé gehouden van de bekroonde di, ren. Het be kroonde Nederlandse vee werd voor de eretribune voorgeleid door zes boe renmeisjes en twee boerenjongens, terwijl een Nederlandse landbouwer met een accordeon, de stoet opende. Het enthousiasme van de aanwezigen was zeer groot. Oók zo'n hekel aan die nare schrale afwashanden? Met EMKALINE hebt U daar geen last meer van. Want Emkaline bevat 't be roemde SAPOBIEL dat Uw handen zacht en gaaf houdt! Emkaline maakt Uw vaat sneller, glanzend schoon, 't Vuil vliegt eraf. Bovendien is Em kaline ideaal voor wol en zijde. Veilig! Bij élke lies EMKALINE krijgt U 'n plastic wasknijper GRATIS! Vraag Uw winkelierl voor afwas, wol en 36 zijde. Per grote fles.... ct E M KA BL0RINE FABRIEKEN APELDOORN (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 7