Twijfelachtig samengaan van de socialisten en liberalen sas WACHT Mij In kort bestek r Voorlopig geen uitwisseling TV-programma's met België De socialisten verdeeld over Europese integratie s* r rL«s? rr r sr r Ik ga nu met plezier mijn was doen Amerikaanse vrouw, gijzeling, getrouwd en weer vrij Jo Vincent gaat zich vestigen in de Rivièra OP Contrasten in Belgische regering In Huis van Bewaring Pim, Pam, Pom en de graafmachine KUNST EN CULTUUR Ballet Nederlandse Opera naar Parijs Conflict over honoraria van artisten dooi SYLVIA SARK Radioprogramma Luister eens naar: /UWa/UU (Van onze Brusselse correspondent DE BELGISCHE regeringscrisis, die het gevolg was van de Parlement verkiezingen, heeft onder de impuls van Achiel van Acker, „de mao die eerst handelt en vervolgens nadenkt", een snelle oplossing gekre gen. Terwijl de Christelijke Volkspartij langzamerhand tot bezinning komt na het verlies van de absolute meerderheid, hebben socialisten en liberalen gepoogd voor een radicale koerswijziging. Nu er een einde kwam aan het C.V.P.-bewind hopen de linkse partijen vier jaar lang aan de macht te blijven. Arbeiders van een grote staalfa briek te Bagnoli in Italië wilden een extra-Paasuitkering hebben. Toen zij deze niet kregen, riepen zij een sta king uit. De directie heeft thans de fabriek doen sluiten, waardoor vier duizend man zonder werk zijn geko men. Op een station van (Jhicago (V.S.) zijn twee treinen met elkander in botsing gekomen. Hierbij *Un 43 personen gewond. In de Verenigde Staten zullen inentingen worden ver richt met een nieuw geneesmiddel tegen kinderverlamming. Uitspraak van de bekende wiskundige en filo soof Bertrand Russell voor een radio station van New York: „Indien u in leven wilt blijven, laat dan uw vijan den ook leven. U zult namelijk of „te zamen leven, of tezamen sterven Aan boord van het thans in de haven van Singapore liggende Ne derlandse vrachtschip „Van fleutz is een hoeveelheid opium ter waarde van 60.000 dollar, die te Singapore op de „zwarte markt voor verdoven de middelen" verkocht had moeten worden, door politiemannen m be slag genomen. De staking van vier duizend Zweedse havenarbeiders is gistermorgen begonnen te verlopen, nadat zowel de vakbond als de werk gevers met krachtige maatregelen hadden gedreigd. Alleen in Zwedens grootste havenstad Gothenburg wordt nog gestaakt. De politie te Tok o heeft gisteren een inval gedaan in de kantoren van drie communistische cellen en het dagblad „Rode vlag De honderd politiemannen die aan de actie deelnarpen, hebben foto- copieën van een lijst van P"Sonerr die geld hebben verschaft aan de door communisten georganiseerde1 zameling voor steun aan de slach offers van de Amerikaanse H-bom proeven, in beslag genomen. Zuidkoreaanse politie heeft de laat ste drie maanden bij zuiveringsacties 75 communistische verzetsstrijders gedood en 138 gevangen genomen. In deze periode sneuvelden zeven poli tiemannen en werden drie gewonch In de ouderdom van <5 jaar is overleden de Haarlemse musicus Piet de Nobel, die een groot aantal teraar zang is geweest aan de KijKs kweekschool voor onderwijzers te Haarlem Door onbekende oorzaak heeft gistermiddag een korte heide land gewoed op' de Hooghei tussen Berlicum en Rosmalen. De brandwe ren van Berlicum en s Hertogen bisch hebben met behulp van bussen zand en een neveltankwagen de biand feblust Een halve hectare dennen berken en he.de ging verloren Als half Mei de speeltuin en de ka viiver van het vogelpark Avifauna te Alphen aan de Rijn in gebr zullen worden genomen, zal men er ook het „waterorgel" kunnen bewon deren, dat onlangs op de Amsteiuora 1954 te Amsterdam zoveel belang oiÜiiinp trok Het waterorgel kan rfirlr middel van 180 toetsen niet min der dan 5200 waterstralen in bewe" gfng brengen op het rhythme van de De" Amerikaanse nationale veiligheids- a Vlot hnoeste raadgevende oröaan dine°is hem gistermiddag te tijdens een plechtig dmeruUgereikh* won 20 tot 30 April wordt op het NA vo hoofdkwartier Fontainebleau. na- W?'par1s een stafoefening gehouden, waaraan door 250 maarschalken gene^ staten6zal worda? sicucii jpr leiding van vela- maarschaht Montgdmery^^Zeveji No- nationale herdenkingsdag weerde ir^tf wo den gehoudem Op de deplaats worden 6 werden in de bnggebouw te ga .vuninginricnung tentoonstelling van wu e en huisraad geopend. Kranenburg zal op omPdaar va„ fdvies'"ter dienen inzakegeevnn .venture wijziging van de onderdeel van door het ,„Haagds® kerk8 van de H. Ma date Puen in vü0r radl0.Vaticana 8, «rste'uitvoenn^ gegeven va^ de „Litaniae Osservatore Konia- M<?nnheeü aamn het werk van ..maestro no heelt aan uitvoerig artikel Monmkenda leden van ce forste' en de Tweede Kamer en hun k0^fvalS in Frankrijk en Engeland Z\ to tchv en te Woolwtch. Beide reizen zullen worden gemaakt ln Da- kota's. Meer dan «e helft van de 4.000 Zweed se havenarbeiders die tn wilde staking waren, zijn Maandag weer aan liet werk gegaan. De bond had gedreigd hen te royeren y^CHIEL Van Acker, de 56-jarige nieuwe premier, is een ,self-made' man. Hij wa« achtereenvolgens zee man,, dokwerker, boekhandelaar en journalist. Na de politieke arena te hebhcn betreden klom hij via de syn- dicate. spoedig op tot de hoogste toppen van de socialistische partij Bij de bevrijding werd hij lid van de Belgische regering. Als minister president speelde hij van Februari 1945 tot Augustus 1946 een vooraan staande rol in de actie tegen Leo- pold III. Achiel is een ronde, ge moedelijke Bruggeling. Zijn moeder taai is sappig en doordrenkt van een typisch West-Vlaams aroma Zijn po pulariteit dankt hij echter voor eer. deel aan zijn uitspraak van het Frans In de volksmond heet hij dan ook nog steeds „Arsiel Sarbon" Archiel Charbon), een grapje op de inspan ningen die Van Acker in 1946 lever de om de kolenproductie te doen stijgen. Sommige uitlatingen van Achiel zijn legendarisch geworden Zo antwoordde hij eens toen men hem zei, dat hij te impulsief was op getreden: „A'azis dabord, ze rèflé- sis ensuite" (j'agis dabord, je réflé- chis ensuite; ik handel eerst, vervol gen denk ik na") Reusachtige socialistische verkie zingsaffiches hadden er overal mel ding van gemaakt: „18 maanden zijn voldoende voor onze verdediging" Met grote belangstelling ziet men thans uit naar de wijze waarop de socialisten hun voornaamste verkie zingsbelofte zullen inlossen. De C VP had steeds verklaard, dat een der gelijke populaire maatregel haar al leszins stemmen zou hebben opge leverd, maar dat de diensttijd van 21 maanden in het kader van de n.ilitaire verbintenissen een techni sche noodzakelijkheid was. Om huu doel te bereiken zouden de socialis ten thans o a. overgaan tot een dras tische beperking van de militair vrijstellingen, die worden verleend (bijv. aan leden van grote gezinnen). Verder zou ook de mogelijkheid wor den overwogen om een beroep te doen op vrouwelijk personeel vot sommige administratieve legerdien sten. J-JET FEIT dat socialisten en libe ralen zo spoedig de handen in el kaar legden kan grotendeels worden verklaard door hun gemeenschappe lijk standpunt inzake de „school strijd" die nog steeds een twistappel uitmaakt n het Belgische politieke leven. Tijdens het bewind van de Christelijke Volkspartij had de minis ter van Onderwijs Harmei ervoor gezorgd dat het confessioneel onder wijs dat meer leerlingen telt dan het officieel onderwijs voortaan ook een deel zou ontvangen van het. manna van staatstoelagen. De linkse regeringskringen zijn thans vastbe sloten hier een stokje voor te steken Zal deze eensgezindheid in het „an- ti-clericalisme" voldoende zijn om het schip der regering - zoals de stuurlui het van plan schijnen .te zijn— vier jaar in een goede koers te houden? De toekomst zal bewijzen of de fundamentele verschillen, die tussen socialisten en liberalen be staan, als bij toverslag zullen zijn verdwenen. Dit zal vooral merkbaar zijn op het gebied van de economi- che politiek. De vraag mag worden gesteld of de dirigistische socialisten en de syndicaten, die achter hen staan, de liberalen, die al de econo mische en financiële portefeuilles kregen, volkomen de vrije hand zul len laten. Tegenstelling bestaan er trouwens ook onder de socialistische ministers zelf Achiel van Acker staat bekend als een hevige tegenstander van de Euro pese integratie in al haar vormen. Op dit gebied staat de premier trouwens diametraal tegenover de minister van Buitenlandse Zaken Paul Henri Spaak en de meeste overige socialistische mi nisters. De „Europeanen" in het ka binet zullen dus weinig voelen voor een inmenging van de minister-president op het jsteeds groter wordend domein De Amerikaanse mejuffrouw Virgi- nia Barbara Kiefer, die onlangs in gijzeling werd gesteld is Nederlandse geworden, doordat zij Zaterdag JI. te Rotterdam in het huwelijk is getreden met de Rotterdammer R. L. H. Ver voorn. Door dit huwelijk werd haar gijze ling beëindigd, omdat men Nederlan ders niet kan doen gijzelen dan al leen krachtens een gerechtelijk von nis Het huwelijk werd voltrokken in het Huis van Bewaring te Rotterdam, nadat de rechtbank had beslist, dat van de Europese eenmaking. Deze een- de ambtenaar van de burgerlijke stand w-,oU;„iJ making beantwoordt trouwens aan het erlangen van de grote meerderheid der Belgische bevolking Dit werd niet alleen bewezen door onlangs door de Europese Beweging ingerichte referen da. maar ook door de nieuwe achter uitgang van de communisten bij de verkiezingen Hun kiespropaganda had den de communisten immers uitslui tend geplaatst in het teken van de vij andigheid tegen de E.D.G. en de Eu ropese eenmaking. Het gevolg hiervan was, dat de communisten bijna de helft van hun schaarse volgelingen ver loren en dat zij nog enkel 3,56 van het Belgische kiezerscorps vertegen woordigen. JNTUSSEN schijnt men bij de C.V.P. de zware slag reeds iets minder te voe len. Objectieve waarnemers hadden wellicht verlies van de absolute meer derheid voorspeld, maar een verlies van 13 Kamerzetels hadden zij toch niet verwacht. Luidens een communiqué er kent de partij haar „set back" in een „geest van sportiviteit". Men houdt zich thans bezig met een gewetens onderzoek en ontleedt de mogelijke oorzaken van het échec. Vrij algemeen 1 is men o a. van oordeel, dat de verkie zingspropaganda van de C V.P. ver ten achter stond bij die der socialisten, die trouwens over veel grotere fondsen bleken te beschikken. In de oppositie zal de C.V.P. naar zij beweert een krachtdadige, maar opbouwende politiek voeren. En een rechts blad werd zelfs de mogelijkheid geopperd van de oprichting van een op Britse leest geschoeid scha duwkabinet. Wat er ook van weze, een kuur in de oppositie zal de partij goed doen, oordeelt men. Tot dusver is de enige aanduiding van een concrete vorm van oppositie geko men van de zijde der sterke R.K. vak bonden Zij hebben te verstaan ge geven. dat zij hun bijzondere aandacht zullen besteden aan de economische politiek der liberale ministers. De min ste concessie van de socialisten aan hun regeringspartners zou immers ten volle worden geëxploiteerd door de rechtse syndicaten. voor het huwelijk de fotocopie van het geboortebewijs van de Amerikaan se mocht gebruiken. Zoals bekend was zij niet in het bezit van een origineel geboortebewijs. n ll ANTWOORDEN HERSEN GYMNASTIEK 1. Trektuig (voor ossen); span, kop pel trekdieren; landmaat (ca. 90 a.) draaghout, waaraan emmers op gehangen kunnen worden; deel van de balans, waaraan de weegscha len hangen. Het dagblad „De Tijd" meldt, dat de bekende Nederlandse oratorium- en liederenz-ngeres mevrouw Jo Bos- Vincent, die kortgeleden met een succesvol tournee afscheid nam van het Nederlandse publiek, over enkele weken met haar echtgenoot naar de Rivièra zal vertrekken, waar zij zich voorgoed gaat vestigen. Dr Bos, die enige dagen geleden 60 jaar gewo,- den is, heeft zijn praktijk neergelegd. Het Ballet van de Nederlandse Ope ra is uitgenodigd op Maandag 3 Mei als enige buitenlandse groep, mede te werken aan de gala-avond van de „Association des amis de la dance" in het Theatre de 1'Empire te Parijs. Uitgevoerd zal worden quartre mouve- ments naar choreografieën van Fran- coise Adret, op muziek van Haydn, onder leiding van de dirigent Richard Blareau. 2. In Juli 1886 te Amsterdam, waar bij relletjes uitbraken n.a.v. het verbod van palingtrekken, een volksvermaak, waarbij een opge hangen, levende paling moest wor den losgetrokken. 3. Naam, waaronder Thérèse Figueur (1774—1861) tot 1814 in het Franse leger heeft gediend. 4. Jeén van de Berg. 5. Koning Willem I. 6. Langharig, marterachtig roofdier, ca. 1 m. lang, voorkomend in de bergachtige streken van Noord- Amerika. 7. Bosje anemoontjes (kort bloeien de). 8. De Belgisch/Amerikaanse chemi cus L. H. Baekeland (18631944). 9. Zes. 10. Ital. stad in de provincie Novara, bekend als eindpunt van de Sim- plonspoorweg. OPLOSSING KRDISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1 dol, 4 Merwede, 10 olm, 13 akst, 15 baard, 16 idee, 17 ze- zer, 19 Gré, 20 woest, 21 er, 22 ein, 24 aan, 25 te, 26 plantaardig, 28 alt, 29 eed, 31 are, 33 a la, 36 boa, 38 stip pel, 39 bombast, 40 fit, 41 Ede, 43 Rio, 44 set, 48 hes, 50 rentenieren, 54 om, 61 bis, 63 pedel, 65 Asen, 66 pasta, 38 larf, 69 Nel, 70 Tartaar, 71 kot. Verticaal: 1 dazen, 2 oker, 3 LSK, 5 eb, 6 rag, 7 wartaal, 8 ere, 9 d.d., 10 ode, 11 lest, 12 meter, 14 teelt, 16 Ionië, 18 Ria, 20 wad, 23 N.N.O., 24 ark. 26 pleiter, 27 gebaren, 28 artis, 30 dosis, A.S.F., 32 Epe, 33 ale, 34 Abe, 35 s.m.a., 37 Ato, 42 dentist, 45 temen, 46 M.T.S., 47 Bep, 48 Hedel, 49 Koran, 51 nes, 52 rap, 53 Delft, 55 mise, 58 zero, 60 bel, 61 bar, 62 sta, 64 dak, 66 pa, 67 Aa. 101. „Hè, hè, dat appeltaartje heeft me goed gedaan", riep Billie en smakte met zijn lippen. „Vond ie ook niet Karei?" Maar uit het ach tereind van de koe kwam alleen maar een akelig gekreun. „Au, au, het onderste deel van mijn rug gloeit zo", zuchtte Kareltje, die zich heel netjes wilde uitdrukken. „Ik kan beslist niet meer zitten!" „Nou, dat is ook helemaal niet nodig", ant woordde zijn vriend ruw. „Voorlopig moet je lopen. Kijk. is dat niet het kasteel van de baron?" „Hoe weet ik dat nou? Ik kan toch niks zien?", zeurde de stem van Kareltje. „He meltje. wat ben jij toch een zeur piet". riep Billie ongeduldig. „Nooit eens tevreden, nu heb je pas een heerlijke appeltaart gehad en nu klaag je weer over die paar onnozele klapjes. Vooruit, we gaan eens een kijkje in de tuin van de baron ne men. Het moet een rijke kerel zijn, maar reuze gierig, heb ik altiid ge hoord. Misschien is er bij hem wel wat te halen". „Maar we hebben toch al een zak met rijksdaalders? Kom Billie, laten we weer naar onze kelder gaan en morgen voor goed hier vandaan trekken. Ik voel, dat dit nooit goed afloopt". Maar Billie wilde niet naar zijn vriend luisteren en zijn inhaligheid zou ten slotte weer zoals altijd zijn ongeluk worden. naar België, waarvoor 25 procent extra mag worden gegeven. Tot dusver heeft de Nederlandse televisiestichting ech ter vijftig procent extra betaald. Zij is daartoe in principe nog steeds bereid, maar zij is gebonden aan aan het be sluit van de Europese Unie. De Secretaris-Generaal van de Britse Vakbond van Acteurs heeft verklaard die de B.B.C. in 't geheel geen extra honorarium geeft. DE uitwisseling van televisiepro gramma's tussen Nederland en België zal voorlopig niet kunnen doorgaan. De technische moeilijk heden, ontstaan door de brand op de Boerentoren te Antwerpen, zijn uit de weg geruimd, en het was de bedoeling geweest dat op 1 Mei de uilzendingen van Nederland naar België zouden worden hervat, ter wijl België op zijn beurt voor het eerst TV-programma's naar Neder land zou uitzenden. Nu zijn er ech ter nieuwe moeilijkheden gerezen door een conflict over de honoraria der artislen. De internationale organisaties van acteurs, musici en variété-artisten. die vorige week in Parijs bijeen zijn ge weest, hebben daar besloten uun le den te adviseren, niet in naar het bui tenland gerelayeerde televisiepro gramma's op te treden zolang er geen regeling voor een verhoogd honorari um is getroffen. De Europese Radio-Unie heeft on langs bepaald dat bij relayering geen verhoogd honorarium zal worden toe gekend, behoudens enige uitzonderin gen. Zo'n uitzondering is gemaakt voor de Nederlandse uitzendingen IK heb een proef genomen met Castella Parels en het resultaat was ENORM. Mijn mening is: voortaan altijd Castella Parels. Ik ga nu werkelijk met plezier mijn was doen. De vlekken zie je eruit trekken en je behoeft gelukkig maareen maal het goed te spoelen. Dat betekent zo'n tijdsbesparing, dat een pak Castella Parels mij dubbel zoveel waard is. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen die opgeto gen zijn over de snelle en fantasti sche resultaten, die zij bereikten met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. U vliegl nu door de was heen! Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukke lijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Al met al betekent dit een geweldige tijdsbesparing. U vliegt nu door de was heen. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met dit wonderwasmiddel. Bovendien vin it U in Castella Parels (47 et) een uiterst veilig wasmiddel, waaraan U alle textielweefsels met een gerust hart kunt toevertrou wen. Volg de beste raad die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels in huis! Adv. I.M. 12 Zij voelde zich alsof zij van binnen trilde van ingehouden emotie. Zij zat nu druk te handwerken en keek alleen af en toe eens even op om Anna's en Roderick's hoofden dicht bii elkaar te zien. Ondanks haar eer ste twiifeld, kon zij toch het idee niet onderdrukken, dat Anna goed uit haar ogen gekeken had Rode riek Bridge was rijk. knap en blijk baar hevig verliefd En al zou hij dan. zoals Joan bij zichzelf zei. haar keus niet ziin, het was zeer goed mogelijk dat hij uitstekend bij Anna paste. En in ieder geval was Anna gelukkig en dat was het voornaam ste. Zii en Anna hadden afgesproken elkaar in de toekomst weer eens tp ontmoeten. Zij hadden op deze reis een vriendschap gesloten, die Joan niet wilde verbreken en naar zii meende. Anna ook niet. Roderick zei bedaard: ..Wel. we zullen nu gauw in Syd nev ziin en dan nog de treinreis Tk zal bii Dunlooie uitstappen en dan moet ik naar ik veronderstel ie aan Hector's tedere zorgen over laten" Hii keek haar met heersers blikken aan „D.w.z. dat ik ie zelf zal overdragen dan ben ik er ten minste zeker van. dat ie er bent" „Vertel me nog wat meer over ie >.elf" verzocht Anna „De tijd word' zo kort: ik voel dat we elkaar als het ware ontglippen." „Wees daar maar niet bang voor Als ie naar Dunlooie komt. zal ik je aan Melita overdragen. Die zal ie miin hele levensgeschiedenis we! in een oogwenk vertellen waar schijnliik heel wat flatteuzer lezing, dan ik je zou geven Zij zal je het fotoalbum geven en je de afgrijse lijke foto's laten zien die men in onze jeugd van ons fabriekt. Ik ben ook nog in Oxford geweest. Vader had nogal strakke ideeën over opvoe ding". „Je bent een verwend kindje ge weest. Roderick." „Kom. kom. dat kun je niet zeg gen. En iii?" „Een prettige jeugd ondanks het feit. dat ik miin moeder verloor, toen ik tien jaar oud was. Dat heeff Paps mii volledig vergoed. Hii was werkelijk een prachtmens voor my „Ik ben feitelijk een beetje bang voor ie vader. Hii zal me niet haif goed genoeg voor ie vinden. Wel, ga door." „Oh. toen ben ik naar oen kost school in Eastbourne gegaan. Toen de oorlog en nu iii. „Niets anders? Geen overdonde rende jongelui?" Anna glimlachte bescheiden. „Nou ia. een enkele filmster .of internationaal beroemde polospelp; heb ik wel aan miin voeten genad Roderick legde ziin hand over de hare. „Jou, lieve idioot! Wat zeg je van een partijtje dektennis?" „Uitstekend. Laten we zien, of we Joan en haar jongeman kunnen in palmen, als hij tenminste beschik baar is." De drukte van de aankomst leidde Anna's gedachten een beetje af van het onbekende, dat zich voor haar uitstrekte De reis was voorbij: er was afscheid genomen en de vorige avond was er tot slot en besluit een gecostumeerd ba] geweest. Roderick had de prijs voor het beste costuum uitgereikt, er waren toespraken ge houden en nu kwam een nieuw we relddeel in zicht en het verleden week reeds terug. Joan was door Bill van boord ge haald Haar man was een flinke ge bronsde Australiër, in wiens omhelzin gen Joan geheel verdween Er waren kennismakingen geweest en Joan, die beefde van geluk, had haar armen om Anna heen geslagen. „Hier is mijn adres, schrijf me, wil je? Als je meent, dat je wel eens wat anders wilt zien, dan de wildernis, kom dan bij ons in Sydney." En Bill had gezegd met iets, wat An na een beetje Amerikaans accent leek: „Reken maar, kom maar eens gauw kijken, Sydney is een pracht stad Toen Anna en Roderick eenmaal in de stad waren in de prachtige zonneschijn, had Roderick twee tele grammen verzonden, een naar zijn zus ter en het andere naar Marv Bridge, waarbij hij h°n op de hoogte stelde van hun aankomst Als Anna alleen was geweest, zou zij precies geweten hebben, hoe zij naar Warramunga moest komen, want Mary Bridge had haar uitgebreide instructies gezonden maar toen zij eenmaal aan wal waren had Roderick het bevel op zich geno men Zodra hij voor hun bagage gezorRd had, had hij een taxi laten komen en was naar een van de mooiste hotels ge reden, het Australia-Hotel, om te lun chen. Toen Anna het trottoir ovrestak naar de taxi', had zij zich met schrik tot Ro derick gewend. „Ik kan niet rechtuit lopen, het pla veisel lijkt wel omhoog te komen, om mij een tik te geven „Dat slijt wel, het is het gewone ef fect van een lange zeereis. Zal ik je dragen? Of kun je het voor elkaar krij gen?" Zonder op antwoord te wachten, had Roderick haar opgenomen en naar de taxi gedragen De stad om hen heen, gaf haar een idee van opwinding. „Zo is het altijd", zei Roderick „Syd ney is onze meest geciviliseerde stad Wij hebben het idee, dat zij alles heeft, wat je maar wensen kunt, dat zij even goed is als Miami of de Rivièra en dan nog met „surfriding" op het strand Als je naar Montmartre of Chelsea wilt, dan hebben wij ons King's Cross, of als je gesteld bent op bergklimmen. dan hebben wij de Blauwe Bergen We zullen hierheen gaan voor onze huwe lijksreis, Anna." Huwelijkreis! Maar eerst lag er an der leven voor haar; het leven, dat haar nu wachtte daar ginds in de wil dernis. In het Australia-Hotel haar cocktail voor de lunch drinkend en kijkend naar de stroom van mensen, die er in en uitgingén, dacht Anna aan Boogie en Sally, die haar morgen verwachtten en aan Mary Brid :e, die wellicht een laatste oog over haai getroffen voor- beridingen liet gaan Een nieuweling die in huis komt en dan nog iemand die een zo intieme plaats gaat inne men. als een moeder's hulp - beteken de een hele aanpassing dacht Anna De stem van Roderick onderbrak haai gedachten Hij gaf er met zijn eigen woorden een reflex op (wordt vervolgd) WOENSDAG 28 APRIL 1954. HILVERSUM I 402 m. 7.0Ó—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 N'vs. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Tul- penraily. 8.25 Gram. 8.30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.40 Gram. 10.18 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.05 „De Vijf Admiralen", hoorsp. 12.20 Tulpen- raily. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.37 Middagpauzedienst12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Inter kerkelijk Thuisfront 13.20 Banjo-ork. 13.50 „Hansel und Gretel", opera (le en 2e aete). 14.55 Viool en piano. 15.30 Lichte muz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Tulpenrally. 18.00 Gram. 18.05 Rep. 18.15 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 R.V.U.: „Verschijningen" door Prof. Dr W. H. C. Tenhaef. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio krant. 20.30 Amus. muz. 20.50 „Vijf jaar NATO". 21.1 Kamerork. 21.55 Rep. 22.10 Tulpenrally. 22.30 Gram. 22.45. Avond overdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. HIVERSUM II 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 818 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 9.00 Gym voor de vrouw. 9.IC Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.30 Voor de Vrouw. 11.30 Gram. 12.00 Orgelsp. 1230 Land- en Ttuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.50 Rep. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstelingsagenda. 13.19 Amus. muz. 13.45 ,De weg omhoog", caus. 14.00 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Jeugdconc. 17.15 Dansmuz. 17.50 Rege- ringsuitz.: „Nederland en de Wereld: Ir H. K. van Zijll de Jong: „Nederlandse ingenieurs in het buitenland". 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.25 Topsongs. 18.55 Voor de jeugd. 19.05 „Moet de Staat de Kerk geldelijk steunen?", caus. 19.20 Ronde v. Nederland. VPRO: 19.30 Een ton voor Triest. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol.comm. 20.15 Gevar. muz. 20.40 „De ingebeelde ziekte", hoorsp. 22.00 Amus. muz. 22.30 Gram. 22.45 „De tabak als maatschapeiijk vraagstuk". caus. 23.15 Socialistisch nws. in Esperanto. 23.20— 24.00 Uitlopers van de Parnassus. HET DU1SKW ARTET. We vra gen nogmaals aandacht voor het Duiskwartet, een kwartet van zangers en musici dat zich uit sluitend wijdt aan het uitvoeren van oude muziek op de instru menten waarvoor ze gedacht is. Zij komen thans voor de micro foon met een groepje muziek werken, instrumentale en vocale, die een tijdsspanne van tweehon derd jaai omvatten. Het pro gramma begint namelijk mei een Rondo en Salterello (twee oude dansen) van Tilman Susato uit Antwerpen uit 1551, dezelfde die ook Roentgen heeft bewerkt en het eindigt met twee stukles van de Groninger L. W. Lustig uit 1767 Daartussen liggen de Souter- liedekens van Jacobus Clemens, een Gigne en Menuet van Elias Bronnemuller en twee werken van de achttiende eeuwse Neder- lander Willem de Fesch. (Woens- 25$ over Hilversum 11, DE INGEBEELDE ZIEKE, van Molière Deze Franse blijspeldich ter gal geen karakters maar typen, mensen met een zeer uit gesproken goede of kwade eigen schap De kwaden werden ge straft, de belacheliiken belache lijk gemaakt en van hun dwaas heid bekeerd, de goeden beloond. Over het geheel dus een wat ge makkelijke verstandelijk-morali serende kunst Niettemin zijn deze stukken nog zeer goed te spelen en zeer amusant Van daar dat we hier eèn hoorspel- bewerking van een van Molière's bekendste stukken van harte gaarne in de aandacht aanbevelen IWoensdag 2(1.4(1 over dezelfde zender.)

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 2