Stad en omgeving Aantrekkelijk programma voor Koninginnedag opgesteld H.R.C. wordt bevoorrecht Plan 3 wordt als aangenomen Hoe de postduiven vlogen Helderse zwemmers bereikten vierde plaats in competitie Gymnastieklokaal, moerriool, grondwerk en garagebouw Viering wordt met Jeugdappèl geopend IN HET KORT Zilveren jubileum Lidwina-ziekenhuis Wie is de eigenaar? Over veldenkwestie morgen beslissing Beide Oranjeverenigingen trachten het gemis aan parade te vergoeden JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Spannende strijd in de wisselslag-estafette 99 Tussen Haaks en Kuifje Het gebeurde in Nieuwediep Uitslag aanbesteding De laagste inschrijvers buiten Den Helder Request van Helder aan de Raad: 99 Witjakken wensen nietzittrihune van roodjakken „toebedeeld'9 te krijgen Bekroningen vakonderwijs BURGERLIJKE STAND DINSDAG 27 APRIL 1954 J-JET HEEt I ER LANG NAAR UITGEZIEN, dat het programma voor de Koninginnedagviering in Den Helder maar zeer bescheiden zou worden, temeer toen bekend werd, dat de traditionele parade van de Koninklijke Marine dit jaar geen doorgang kon vinden. De beide Oranje verenigingen hebben echter niet stil gezeten en zijn er in geslaagd, een programma te organiseren, dat een aantrekkelijke viering van Konin ginnedag in uitzicht stelt. De voor de middaguren op touw gezette Kin deroptocht zal op 5 Mei worden gehouden, wanneer de weersomstandig heden op 30 April onverhoopt minder gunstig zijn. £)E VIERING van Koninginnedag wordt 's morgens om aeht uur ge opend met een Jeugdappèl op het Rial- toplein. De eerste coupletten van het Wilhelmus en „In naam van Oranje" worden gezongen, waarna wethouder J. J. Landman een toespraak houdt. Tot besluit wordt gemeenschappelijk ge zongen „In een blauwgeruite kiel" en „Wij leven vrij, wij leven blij". De deelnemers aan het Jeugdappèl marcheren van verschillende punten af: om half acht van de Vismarkt, met begeleiding van de NPV drumband (route Stakman Bossestraat, Ruygh- weg, Parallelweg. Julianapark, Spoor, straat); om tien minuten voor acht van het Koningsplein, met begeleiding van „Winnubst".(route Koningstraat. Spoor straat) om kwart over zeven van de Seringenlaan, met begeleiding van de Oranjegarde (route Seringenlaan, Hor tensiastraat, Jan Verfailleweg. Midden weg, Sumatrastraat, Soembastraat. De la Reijstraat, Joubertstraat, Kruger- straat, Polderweg, Koningsplein. Prins Hendriklaan, Plantsoenstraat. Spuistr., Spoorstraat) Na afloop van het Jeugdappèl mar cheren de deelnemers naar het Stations plein, waar de stoet wordt ontbonden. KINDERSPELEN QM TIEN UUR beginnen op het J1RC B-terrein kinderspelen, die worden voorbereid door de Algemene Oranje vereniging en de gymnastiek- en sport vereniging „Olympia". De deelnemers stellen zich om half tien op en vertrek ken dan via Polderweg, Krugerstraat, Singel, Soembastraat. Sumatrastraat en Middenweg naar de Sportlaan. De stoet wordt begeleid door het Stedelijk Mu ziekkorps. Het Helders Fanfarecorps maakt om tien uur een muzikale rondgang langs de route: Jonkerstraat, Van der Duijn van Maasdamstraat, Ruyghweg, Sluis dijkstraat, Keizerstraat. Parallelweg, Brakkeveldweg, Crocusstr., Begoniastr., H. A. Lorentzstraat, Overweg, Ruygh weg, Meeuwenstraat, Ooievaarstraat, Stakman Bossestraat. Jan in 't Velt- straat. Jonkerstraat. De Christelijke Oranjevereniging be legt om elf uur een kindervoorstelling in Casino. OPTOCHT £)E DEELNEMERS aan de Kinderop tocht. die 's middags om twee uur begint, stellen zich om half twee op, hetzij op het schoolplein aan de Jan Verfailleweg, hetzij op de Boerhaave- straat bij de Watertoren (na voorgroe pering bij de speeltuinen). Met bege leiding van het Stedelijk Muziekkorps en „Winnubst'' neemt de optocht de volgende route: Polderweg, Krugerstraat. Singel (on even zijde), Soembastraat. Sumatrastr., Middenweg, Van Leeuwenhoekstraat, UIT nevenstaand programma overzicht voor Koninginnedag blijkt, dat de organiserende ver enigingen eigenlijk boven ver wachting in zeer korte tijd een aantal evenementen hebben voor bereid, dat de dag op behoorlijke wijze vult. Vooral de nog jonge Algemene Oranjevereniging, die weinige weken geleden heropge richt werd, verdient een compli ment voor hetgeen zij in haar tweede jeugd heeft gepresteerd. Het mag wel even vermeld wor den, dat het aantal leden circa honderd bedraagt. Dat kan op zijn minst vertienvoudigd wor den. Wanneer dat gelukt heeft de Algemene Oranjevereniging een nog gezonder basis en kunnen we volgend jaar rekenen op een pro gramma, dat alleen volledig kan worden genoten wanneer de Nieuwediepers 's morgens in alle vroegte met een „stikkebuultje" en een thermosfles op pad gaan Huijgensstraat, Hector Treubstr., H.. A. Lorentzstr.. Overweg, Ruyghweg, aVn der Duin van Maasdamstraat, Van Lim burg Stirumstraat, Stakman Bossestr., Vismarkt, Spoorstraat, Keizerstraat, Molenstraat. Palmstraat, Tweede Vroon straat, Koningdwarsstraat. Koningstr.. Koningsplein, Prins Hendriklaan, Sta tionsplein. De jury, die de versierde fietsen, autopeds, poppenwagens etc. zal be oordelen, bestaat uit de heren M. Beek huis van Till. J. Ph. Klapmeijer en P. Trap. SPORTMIDDAG £)E verenigingen HCSC en „Turnlust" hebben zich garant gesteld voor een Sportmiddag, die om twee uur op het Helder-terrein begint, Eerst staat een voetbalwedstrijd op het programma voor de junioren van HCSC en Water vogels en om vier uur een voetbalwed strijd tussen de jeugdelftallen van HCSC en Helder. In de pauzes (resp om kwart voor drie, kwart voor vier en kwart voor vijf geeft „Turnlust" gym- nastiekdemonstraties. Op het HRC-terrein beginnen om half drie grasbaanwedstrijden, die wor den georganiseerd door de wielrenver- eniging DOK. MARINEKERMIS JN EN OM de Marinecantine aan de Buitenhaven zal de „Marinekermis". die van 28 April tot en met 1 Mei wordt gehouden, ook op Koninginnedag een bijzondere attractie vormen. Dit com plex is 's middags van drie tot vijf uur en 's avonds van zeven tot twaalf uur voor het publiek toegankelijk. De baten zijn voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen, het Marine-sanatoriumfonds en het Karei Doormanfonds. De officiële receptie ten Raadhuize wordt 's middags om vijf uur gehouden. AVONDPROGRAMMA JN het Julianapark wordt om acht uur een tentconcert gegeven door de Hel- derse Postfanfare en het Koninklijk Helders Mannenkoor. De feestverlich ting in het park zal ontstoken zijn. Om acht uur begint in Casino een feestavond voor de leden van de Chris telijke Oranjevereniging en in het Bad paviljoen te Huisduinen een feestavond van de personeelsvereniging „De Kooy". Om half negen begint in de MOOC- sociëteit aan de Spoorstraat een Oran jebal. De Algemene Oranjevereniging organiseert voor haar leden en voor zover plaats ook voor niet-leden) een Oranjebal in „Formosa". »4| De laatste wedstrijd-avond in de zwemcompetitie van de kring Noord-Holland benoorden het IJ heeft Den Helder de vierde plaats op de ranglijst bezorgd. Deze avond eindigden de Helderse zwemmers als nummer drie, terwijl het Alk- maarse DAW, dat in de gehele competitie het hoogste aantal punten behaalde, als hekkesluiter fungeerde. Verscheidene cracks lieten deze avond verstek gaan, wat vooral üAw parten heeft gespeeld. In de adspiran- tennummers konden de Bruinvissen in het geheel niet uitkomen. Beter ging het bij de 100 meter borstcrawl heren, met zelfs dertien Helderse deelnemers. Geen hunner zag kans, beneden de 1 min. 5 sec. te blijven. Zieck liet nu 1 min. 6,5 sec. schrijven en Puinbroek 1 min. 13 sec. Op de 100 meter rugslag dames startte voor Den Helder alleen Alie van der Oord, die na een weinig enerve rende race 1 min. 40,8 sec. maakte. De Deelnemers aan de Kinderoptocht op Koninginnedag kunnen zich ook nog opgeven bij mevrouw Ran (Go- versstraat 56) en de heer S. Prins (Loodsgracht 4). De R. K. harmoniekapel „Win nubst" geeft vanavond een voorjaars concert in Casino. In „Formosa" wordt vanavond een filmprogramma over Oostenrijk Ver toond door de NACO in samenwerking met de Cebuto. Bij de aan de Timorlaan in aan bouw zijnde woningen zijn zes en twintig dakhout-planken ter waarde van ongeveer tachtig gulden tijd van Rietje Jongepier, die de Hel- 7cvetr lacmis Bulueu ont- derse kleuren op de 500 m. vrije slag voor meisjes moest verdedigen, was 40.4 sec. Ook de 100 meter vlinderslag heren was weer eens op het programma ge plaatst. Hierop startte adelborst Bak ker. die na 1 min. 30,9 sec. aantikte en als nummer drie op de ranglijst kwam te staan. Het voorlaatste nummer was de drie maal 100 meter wisselslag-estafette he ren, waarvoor Den Helder met vier ploegen had ingschreven. Het eerste team zat in de laatste serie met DAW (Alkmaar), Nereus (Zaandijk) en Nep- tunus (Zaandam) als tegenstanders. Dit was het spannendste nummer van de hele avond, waarbij Boxem van DAW node werd gemist. Na een prachtige 100 meter rugslag van De Haas en een snelle schoolslag van God ding zwom Zieck in een felle borst crawl de laatste honderd meter, waar bij hij als eerste aantikte. De uitslag van deze aardige zwem- avond luidde: Nereus 1747,2; Neptunus 1818.3; Den Helder 2044.1: Vliegende Vissen 2094.8: De Ham 2171.8; DAW 2816,5. De eindstand van de gehele competi tie was: DAW 5493.6-. Nereus 5522.6; Neptunus 5854.3; Den Helder 6255.2; Vliegende Vissen 6528.3; De Ham 6781.7. Hr. Ms. mijnenvegers „Marsdiep". „Volkerak", „Westerschelde". „Texel- stroom" en „Vliestroom" zijn gister middag voor veegoefeningen naar zee vertokken. Het is morgen hoog water om 2.55 en 14.55 uur, en laag water om 8.30 en 21.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 8.2 graden Celsius. 48. „Kunt u niet even heipen, die rat te vangen, agent?" vroeg Jimmy, terwijl hij zijn best deed een zo onschuldig mogelijk gezicht te trek ken. Dirk Donderkop stond van zijn stoel op en liep langzaam in de richting van Jimmv. „Wat nou rat!" zei hij onwillig. „Ben jij bang voor zp'n onschuldig beestje?" Samen met Jimmy liep hij naar de cel terug. „Hoe komt die deur open?" vroeg hij argwanend. „Die stónd open" antwoordde Jimmy niet geheel naar waarheid. „Ik behoefde er alleen maar tegen te drukken," Dirk Don derkop bromde wat binnensmonds. Hij begreep er niet vel van „Waar is die rat nou?" vroeg hij. terwijl hij in de cel loerde. „Hij zal wel onder m'n brits zitten", zei Jimmy. „Maar ik durf er niet in. Ik ben als de dood zo bang voor ratten". De agent haalde geërgerd zijn schouders op. Hij zou die grote, flauwe vent wel eens even laten zien, dat hij niet bang wasDirk Donderkop stapte de cel binnen en toen was het al met hem gebeurd! Jimmy had bliksemsnel de deur ach ter hem dicht getrokken en afge grendeld. In dolle woede begon Dirk Donderkop tegen de ijzeren deur te schoppen en lelijke woorden te roepen. Jimmy verwaardigde zich niet eens door het luikje naar zijn gevangene te kijken. Hij holde het politiebureau uit en zette onmiddel lijk koers naar de garage van Kruk as. „Een auto" dacht hij, „een auto moet ik hebben!" Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van het St. Lidwina-ziekenhuis wordt op Zondagmiddag 2 Mei, aan vangende om één uur, in één der zalen van het ziekenhuis een officiële recep tie gehouden. De kerkelijke viering van dit zilve ren jubileum vindt 's morgens om half tien plaats in de dekenale kerk aan de Kerkgracht. Het is geen alledaagse gebeurtenis, dat een bedrag van enige honderden guldens zomaar op straat wordt gevon den zonder dat de naspeuringen naar de eigenaar met succes worden be kroond. Ongeveer vier weken geleden kwam iemand bij de politie vertellen, dat hij een bedrag van ongeveer f 550 op de openbare weg had gevonden. Sindsdien is echter niemand komen opdagen, die aangifte deed van ver missing van dat bedrag. Misschien kan dit berichtje er toe bijdragen, dat het geld spoedig weer in handen van de rechtmatige eigenaar komt. Op het hoofdbureau van politie neemt men gaarna nadere inlichtingen in ont vangst. Bij herstelwerkzaamheden aan een keuken in de Brouwerstraat is de heer B. uitgegleden en van het dak geval len. Hij kwam. terecht in een afgeslo ten ruimte van circa een vierkante meter, waar hij enige uren later werd gevonden. Via de GGD is hij naar het St. Lidwina-ziekenhuis overgebracht. De heer B. had een scheurtje in zijn bovenlip opgelopen en klaagde over pijn in armen en rug. Op het kruispunt bij de Water toren is een wielrijdster door weifel achtig reageren in aanrijding gekomen met een motorfiets, die komende van de Boerhaavestraat de Javastraat wilde inrijden. Gisteren werd in Den Helder een viertal aanbestedingen gehouden. Allereerst werd in de bovenzaal van Casino door de architect H. van Putten uit Bussum namens de stichting „Het R.K. onderwas" openbaar aanbesteed de bouw van een gymnastieklokaal met rijwielberging e.a. op een terrein r.an de Stakman Bossestraat. Vervolgens kwamen B. en W. met de aanbestedingen van de aan leg van een gedeelte moerriool, het verrichten van grondwerk voor de uitbrei ding van de Algemene Begraafplaats en het bouwen van twaalf garages in Nieuw Den Helder. Voor de bouw van het gymnastiek lokaal c.a. schreven elf aannemers in. De door hen ingediende prijsopgaven luidden: Gebr. Smit, Den Helder f 112.750 C. van Essen, Den Helder f 110.000; G. Groot, Den Helder f98.150; G. Kuipers, Heerhugowaard f93.600; S. Timmerman, Makkum f 92.600; R. K. Koppen, Den Helder f91.950; Joh. Stee man, Den Helder f86.518; J. Roomeyer, Den Helder f 85.300Starrenburg en Boerdijk, Den Helder f 83.990; J P. van Os, Den Helder f83.080; Gebr. Tuin, 't Zand f 82.590. Vier aannemers hadden interesse voor de aanleg van het gedeelte moer riool van de Fabrieksgracht tot^ aan de Patrijzenstraat, met een tussênge- maal en bijkomende werken. Hun in schrijvingsbedragen waren: Joh. Die naar, IJmuiden-O. f 188.000; P. Hub- berts, De Bilt f 174.500; Aannemings maatschappij „Kennemerland", Heiloo f 167.400Verheul en Brouwer, Haar lem f 163.440. Voor het grondwerk bij de begraaf plaats werd ingeschreven door: P. Luis Roelof, Gasselternijeveen f 133.000K. Krul, Amsterdam f 126.000D. de Rooy, Badhoevedorp f 103.000 Aannemings maatschappij „Kennemqrland", Heiloo f95.400; A. van de Wiel, 's-Gravendeel f 94.950; J. P. de Boer, Schoorl f 85.965. De inschrijving voor de bouw van twaalf garages aan de Bremstraat en Duinroosstraat leverde het volgende resultaat op: G. Kuipers, Heer Hugo- waard f 32.700; S. Timmermans, Mak kum f 31.200M. C. van der Plas, Den Helder f 30.380; R. K. Koppen, Den Helder f30.078 Minneboo en Walboom, Den Helder f28.650; Joh. Steeman, Den Helder f28.439; G. Groot, Den Helder f 28.195; Gebr. Tuin, 't Zand f 28.175; W. Veenstra en Zn, Den Helder f 28.000; K. de Klerk, Huisduinen f 27.405; J. Roomeyer, Den Helder f 26.860; C. van Essen, Den Helder f26.520; J. P. van Os, Den Helder f26.500; Gebr. Smit, Den Helder f26.322 Starrenburg en Boerdijk, Den Helder f26.190; Th. Veul, 't Zand f 25.800. zeker niet in de toekomst telkens weer te vernemen, dat zij van HRC de zit- tribune heeft „gekregen". H.F.C. „Helder" is van mening, dat HRC bij de voorbereidende besprekin gen op de hoogte is geweest van het plan II, omdat HRC haar steeds wei gerachtige houding thans heeft doen De postduivenvereniging „V.O.P." heeft gedurende het afgelopen weekend op Dordrecht (128 km) de eerste wedvlucht van dit seizoen gehouden. De prijs- winn-.ar werd om 11.41.26 uur geconstateerd, de laatste duif om 11.50.03 uur. De prijswinnaars waren: J. Bruin 1, 3, 5, 6, 11, 14, 15, 16, 19, 20; L. de Boer 2, 17, 21; R. de Boer 4, 23, 28; G. Hendrikse 7, 24; J. Vlaming 8, 13, 25, 26, 27, 30; M. Maste- maker 9, 18, 35, 36, 37; A. de Graaf 10, 22, 31; G. Luider 12, 33; H. de Vroomc 29, 32, 40; D. Leen 34, 39; P. Leufgens 38. Ook „Het Noorden" vloog de eerste wedvlucht met oude duiven van Dordrecht. De vogels werden om half tien met N. O.-wind gelost, waarna de eerste duif om 11.43.11 uur arriveerde In concours waren 265 duiven. De prij zen werden als volgt behaald: G. J. WittenbergG. Freen 1 20 23 25 27 44 52; P. Dirks 2 14 17 24 29 32 34 41 53; A. Felkers 3 12 16 21 28 35 43 48 .50- P. W. Manshanden 4 7 19 22; M. Hoek 5 37; J. van Doorn 6 10 26; W Pluvmers 8: W. Fritz 9; Horst— Seegers II 33 39- .1 Manshanden 13 49: J F,!er- ló 51 P Ramler 18 30 40; M K -in 86: Barendrecht. 31. W pj; A. Rietveld 45 47; J. van Hoek 4b. „Nieuwediep" kwam van Roosen daal. Om half twee gelost, bereikte de eerste vogel het hok om 15.58.04 uur De wind stond N. N. O. Het resultaat was: W. Peeters 1 36 61 62: A. Koo'n 2 29 76- Schotting 3 7 8 63: Hengsdijk Giesen 4 15 25 45 59; Petrus 5 6 27 28 56 64 70 71 72 73; Bambach 9 42 43; Swart 10 67: C. Bontes 11 17 21 24 51 54 57 58 66; Rietveldt 12; Braber 13 35 44 50 R. Ruiten 14 40; Kerkhoven 16 26 39 52 69; Steinman 18; Borra '9; Trijsburg 20 54; Minneboo 22 41 46 63 77- Kater 23 34; Van de Aa 30: P. Bon tes 31 37 38 60: Post 32; Wal—Vries .13; Cornielje 47; G. de Wit 48 65; G. E. Koopman 49- Swart 53; Ham 74: Boer —Groote 75; Gelder 78; P- Wit 79 80. N\ET BETREKKING TOT de bestemming van het sportveldencom plex in Nieuw Den Helder kent men langzamerhand wel het oor spronkelijke Stadion-planIn onze editie van Donderdag jongstleden omslaan in een gulheid om zelfs de zit- zal men intussen hebben gelezen, dat het college van B. en W. naar van"f6l,—°°af te"staan,'bjnitslplar^HI een nieuwe oplossing heeft gezocht en dit meent te hebben gevonden verwerkelijkt wordt, in 'welk plan HRC in „Plan III". ivaarbij een nog geopperd „plan II" aan de raad wordt onvoorwaardelijk een bevoorrechte po- r i i i sitie zal gaan innemen. De conferentie afgeraden, daar hierin geen plaats is voor de aanleg van een sintel- tussen beide verenigingen HRC en haan. Het „derde plan" beoogt een compromis te zijnwordt dit aan- Helder, waarbij de heer Sougé, bonds- genomen, dan worden toch twee velden samengevoegd tot een hoofd- 2?tel!oieT™?d%oor'bfidf ve'renL veld met een sintelbaan. En dit wordt, wanneer de raad met het voorgingen een gelijkwaardige accomoda- stel aceoord gaat, toegeivezen aan HRC. Ons is nu gebleken, dat Helder tie te doen verkrijgen. Door het aan- i m i/rt! li bod van HRC om de zittribune beschik- zich niet bij ..Plan lil kan neerleggen. baar te stellen, dreigt thans HRC toch een stadion te verkrijgen, terwijl HFC raad en daarin uiteengezet, dat Hel- „Helder" naar het tweede plan wordt der zich te kort voelt gedaan, wanneer gedrukt. Dit is niet alleen in strijd met „Plan III" zou worden verwezenlijkt, de tussen beide verenigingen gemaak- te afspraak, doch Helder, die steeds Wij zijn in het bezit gekomen van dit voorstJnder is geweest van het zgn. request, dat, behoudens enkele onbe- stadionplan plan I wordt zelfs -JER verduidelijking van B en W s Ianffrijke gedeelten, als volgt luidt: nog benadeeld door het thans te ma- plan iii zij opgemerkt, dat HRC, als ken onderscheid, wanneer plan iii verlangd, drie terreinen krijgt, waar- „Onze vereniging is er zich van be- WOrdt aangenomen. Bij schrijven d.d. onder het hoofdveld met sintelbaan, wust, dat uw raad voor een moeilijke 20 April 1954 verzocht HFC „Helder" waarvan de outillage zal bestaan uit beslissing staat, nu er drie plannen tot uw raadi het sportveldencomplex zo- een grote overdekte zittribune met het inrichten van een sportvelden- danig te doen inrichten, dat beide ver kleedlokalen, bergruimten en restau- complex bestaan, uit welke plannen enigingen HRC en Helder een volko ratie. Helder krijgt twee andere terrei- een keuze moet worden gemaakt. Voor- men gelijkwaardige accomodatie zullen nen, waarvan er één als hoofdveld kan op dient te staan het algemeen belang verkrijgen, gelijk die accomodatie worden ingericht. Beide verenigingen van onze gemeente, terwijl anderzijds thans ook bestaat aan de Sportlaan. beschikken dan, aldus plan iii, over geen schade mag worden toegebracht h.F.C. „Helder" moge dit verzoek thans een „eigen home". De onoverdekte tri- aan één of meer der plaatselijke sport- nog eens met nadruk onderstrepen, bune van HRC zal dan van de Sportlaan verenigingen. Kennis genomen heb- h.F.C. „Helder" moge met vertrouwen worden overgebracht naar het hoofd- bende van het thans aan uw raad ge- uwe beslissing tegemoet zien", veld van Helder in Nieuw Den Helder dane voorstel tot aanvaarding van plan f Hei Her en daar geheel of gedeeltelijk worden ;n, moge H.F.C. „Helder" opmerken, xot f v*r ,q®. Heiuer, overdekt. Verder stelt men de witjak- dat zij, na het toezeggen en verlenen waaruit kan blijken, dat deze vereni- ken een kleedgelegenheid met be- van alle medewerking tot het verkrij- ging zich positief kant tegen „Plan III". stuurskamer, een scheidsrechtersver- gen van een voor alle partijen geschik- Een soortgelijke houding werd, zoals blijf en bergruimte ter beschikking, te en billijke oplossing, thans de dupe Men begrijpe goed, dat één en ander dreigt te worden van deze bereidwil- als bovenstaand wordt geregeld, wan- ligheid, omdat in het plan iii een on- stuur van HRC aangenomen ten aan- neer de raad in haar vergadering van derscheid wordt gemaakt, waarbij zen van het „Stadionplan", waarbü het morgenavond instemt met het door B. h.F.C. „Helder" ten zeerste zal worden sp0rtpark door belde verenigingen om en W. voorgestelde „Plan iii". benadeeld. uc .auc beurt moest worden bespeeld. W(j Wij vernamen, dat' het bestuur van H.F.C. „Helder" kan onder geen en- menen> dat de raad morgenavond voor de voetbalvereniging Helder allerminst kei beding er mede accoord gaan, dat een aware taak staat. Plan 1: HRC te spreken is over laatstgenoemd voor- de zittribune van HRC wordt „toebe- tegenstander. Plan III: Helder tegen- stel. Het heeft zich in een schrijven deeld" aan H.F.C. „Helder Dit is een standcr, Plan n: geen sintelbaan. Hoe gericht tot de leden van de gemeente- prestige-zaak! H.F.C. „Helder" wenst j,^ wy ons afi dit aflopen?! Hieronder volgen de uitslagen en be kroningen van de Vereniging tot - Be vordering van het Vakonderwijs in West-Friesland, zoals die Zaterdag in de vergadering te Medemblik bekend gemaakt werden. Geslaagden Avondtekenscholen Afd. Wieringen. Timmeren: A. N. Portegijs, Wierin gen; L. Snakenburg, Haukes (Wier.). Mach.-Bankwerker: D. J. Doves, Hip- polytushoef. Scheepsbeschieter: H. Schrier, Oos- terland. Smid-Monteur; N. Jongkind, Wierin gen. Afd. Texel: Monteur-Bankw.: C. Vinke, Den Burg. Uitslag bekroning tekenwerk Afd. school Texel: 4e kl. J. Geus, le prijs Vaktekenen; 5e kl. C. Vinke, le prijs Vaktekenen; 4e kl. J. v. d. Vis, 2e prijs Vaktekenen; 3e kl. P. Boom, le prijs Handtekenen; le kl. F. Mulder, 2e prijs Handtekenen; 4e kl. W. Stark, 2e prijs Handtekenen. Afd. school Wieringen. le kl. J. Dievors, le prijs Vaktekenen; 3e kl. E. Klein, le prijs Vaktekenen; 3e kl. E. Klein, 2e prijs Handtekenen; 5e kl. D. Leen, 2e prijs Handtekenen. Bekroning practisch proefwerk A 3e leerjaar Metselen. Schoorsteen mantel: D. Stoop, Wieringen, 2e prijs. A 2e leerjaar Timmeren: S. W. de Porto, Texel, 3e prijs. A 3e leerjaar Timmeren; H. van Heer- waarden, Texel, 2e prijs. B le leerjaar Smid-Bankwerker: G. Th. Witte, Texel, le prijs. A 2e leerjaar: C. J. Paagman, Texei, 2e prijs. Gediplomeerden leerlingstelsel 1954 Timmeren A-3: P. M. J. Boom, Den Burg; H. v. Heerwaarden, Den Burg; E. F. Klein, Westerland; J. P. Bügel, Hippolytushoef; D. Leen, Hippolytus- hoef. Schilderen A-3: A. H. Kooger, De Waal. Bevallen; K. Klein-Bot, d; a. Donkerbroek-Kamping, d; M. J. van Kempen-Halfschepel, d; G. H. Koenen- Rudolph, z; I. Bergshoeff-Bos, z; H. Brinkman-wink, d; H. Boymans-Kwast, d; B. J. Smits-Roubos, d; M. Hendrikse- Tuin, d; W. P. Bregman-Buijs, z; K. Hoed-Bijl, d; M. de Vries-Komen, d; N. Slagwater-Dijkshoorn, z; a. M. Luijckx-Sprengers, d; E. Schorsij-Kei- zer, d; A. Rippens-Ran, d; W. Schoo- nenberg-Lakemond. d; T. Does-d'Hulst, d; M. T. Grande Bikkelenberg-Thewis- sen, z; M. Kattevilder-Smid, d; J. W. a. Klein Benninlc-van Hinsbergen, z; J. de Kraker-Wisse, z. Ondertrouwd: H. Verwoert en E. Koger; J. van der Heide en L. Kei zer; H. B. de Jonghe en G. M. Kooy; a. a. Klik en A. Straat; C. Vreeke en C. R. van der Velde. Gehuwd: J. W. Dito en M. A. H. Steverink; P. A. de Graaf en G. Jim- mink; B. J. van der Vliet en M. Kos; K. Kreijger en P. van Amersfoort; R. Overdijk en A. Pranger: S. Bil- en S. Sluiter; H. Haringa en J. Bedorf. Overleden; J. Swart, m., 86 jaar; J A. Zegel, m„ 79 jaar. De Sovjet-Unie is toegetreden tot de Internationale Arbeidsorganisatie (ULO van de Ver. Naties.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5