Vlotte start van de conferentie in Genève Eden en Molotov losten het voorzittersprobleem op Eisenhower: Behoud van Indo- China wereldbelang DE WONDERE WAERELT Ook dat nog Rusland zal atoomaanval op gelijke wijze beantwoorden Gunstige start van „Genève" De belangrijkste problemen Vandaag Koreanen aan het woord Nog geen militaire hulp van Engeland? Dien Bien Phoe is een Uitreisvisa voor Sovjet diplomaten in Canberra tweede „Verdun" PeroD won verkiezingen in Argentinië Malenkov en Kroesjtsjev spraken Dulles van hysterie beschuldigd INTERNATIONAAL 'i ASPECT Branden in Antwerpen en Brussel Eén-Mei-optocht in Parijs van communisten verboden Honderd gulden in braadpan DINSDAG 27 APRIL 1954 DE GONt-EHËIVTIE te Genève over de toekomst van Korea en de toestand in Indo-China is gistermiddag met een eerste bijeenkomst van ongeveer twjntig minuten in het voormalige Volkenbondsgebouw begonnen Het voorzitterschap was toevertrouwd aan de minister van Buitenlandse Zaken van Thailand, prins Wan Waithajakon. Dit inge volge een overeenkomst tussen de ministers Eden en Molotov, welke gistermorgen Wp gehouden en waarbij werd overeengekomen dat gedu rende de besprekingen over Korea om beurten het voorzitterschap zal berusten bij de 1 hatlandse prins, Mojptov en Eden. Door deze overeen komst was een aanvankelijk verwacht zeer moeilijk ptobleem overwon nen. Indien nl. de leiders der delegaties van de Grote Vier allen om beurten voorzitter zouden zijp, had Molotov zeker ook een dergelijke uncDc voor 1 ektng-Cluna opgeëist en dan waren de procedure-moeit lijkheden voorlopig piet te overzien geweest. Wellicht betekent dit gunstige verloop een goed voorteken. yOORDAT de afgevaardigden de vergaderzaal betraden, had Russi sche, Chinese en Noordkoreaanse gehei me politie nauwgezet alle veiligheids maatregelen van de Zwitserse politie gecontroleerd. In de vergaderzaal ke ken zij onder de blauw-leren stoelen, hieven de microphonen op en openden alle bureaux om te zien of er zich niets verdachts bevondOok keken zij achter gordijnen en controleerden of de binnendeuren wel goed op slot waren. Prins Wan arriveerde als eerste aan het V jlkenbondspaleis. Daarna kwamen kort na elkaar Tsjou En Lai, Dulles, Molotoy, Gromyko, Eden en Bidault. De delegatie van Peking-China arriveerde in vier zwarte auto's van Amerikaanse makelij, de Noord-Koreanen in een eveneens Amerikaanse auto, de Russen in een stoet van vijf Russische „Zis"- limousines. Bij de aankomst was de belangstelling van het publiek matig, bij het vertrek verbraken de toeschou wers echter zelfs het polit iecordon. Molotov kon nauwelijks zijn auto be reiken. In de zaal had een detachement van de Zwitserse politie in ceremonieel donkerblauw uniform de wacht be trokken gedurende het kwartier, dat de fotografen hun werk deden. Om 15.25 uur opende prins Wan met een hamertik de vergadering.. De Prins wees in zijn openingswoord op de voor deze conferentie in Berlijn reeds ge stelde taak ten aanzien van het berei ken met vreedzame middelen van een oplossing voor Azië, Dulles sprak daar na over de overeenkomst, die Eden en Molotov 's morgens hadden bereikt. Eden verklaarde na afloop, dat de bij eenkomst zeer bevredigend was ge weest. Vandaag zal Molotov voorzitter zijn en zullen de afgevaardigden van Noord- en Zuid-Korea aan het woord komen. De drie Westelijke ministens van Buitenlandse Zaken zijn gisteravond nog een upr bijeen geweest. Molotov kon hier niet }oij aanwezig zijn door andere afspraken. Gesproken werd over de kritieke Franse positie in het Noor den, van Indo-China. Vanmorgen zou minister Molotov zijn Franse collega Bidault in diens villa een bezoek bren gen. Van welingelichte zijde wordt ver nomen, dat ock twee belangrijke Viet- minh-autoriteiten zich in Genève zou den bevinden. Op bijgaande kaart kunt U min of meer de punten zien, welke de voornaamste problemen zullen vormen van de b'.sp- ■kingeit in Genève. Of een grenslijn, zoals die nu ligt, strategisch tussen het Oosten en het Westen aan de kust van China zal blijven bestaan, of dat ze zich meer en meer zal ver plaatsen over het gehele Aziatische gebied, zal ten dele afhankelijk zijn van de beoogde en de te behalen resultaten op bovengenoemde conferentie. De Australische regering heeft gis teren uitreisvisa gegeven aan alle le den van de Sovjetambassade te Can berra met inbegrip van de Tass-cor- respondent, Viktor Antonov Aanvan kelijk had men deze laatste geen vi sum willen geven, daar de regering hem wilde laten getuigen voor de commissie van onderzoek in de zaak- Petrov. De voornaamste leden van de ambassade zullen per vliegtuig ver trekken, de anderen gaan waarschijn lijk per schip naar Rusland terug. Zweden heeft zich °P verzoek van Moskou bereid verklaard, de behar tiging van de Russische belangen in Australië op zich te nemen Engeland zal dit voor Australië in de Sovjet- Unie doen. PRESIDENT EISENHOWER heeft gis teren in een rede verklaard, dat het thans „een tijd van grote beslissingen" in wereldaangelegenheden is, waarbij de afloop van de oorlog ip Indo-China voor de V.S. de grootste betekenis heeft. Indo-China is de kurk in de fles, waarvan hc' verlies invloed zou hebben op het lot van honderden mil- lioenen in de gebieden van Zuid-Azië. Het voortbestaan van de „pas-gevorm de, democratische regering van Japan zou ook afhargen van de gebeurtenis sen in Zuid-Oost-Azië, daar het betrok ken gebied datgene is, waarmee Japan handel drijft. Hoe zou de democratische regering van Japan kunnen voortbe staan, indien die gebieden in handen der communisten zouden vallen? aldus Eisenhower. Indien er geen ander middel bestaat om te verhinderen, dat Indo-China in communistische handen valt, zal het Amerikaanse Congres president Eisen hower machtigen troepen naar dit strijdtoneel te zenden", aldus is de me ning van het republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Alvin Bent- ley. Hoewel de Amerikaanse regering niet meent, dat dit nodig zal zijn, al dus Bentley, wees hij erop, dat de president toch ook heeft gezegd, dat de vrije volken geen nieuw verlies in 7 id-Oost-Azië kunnen gedogen. Als de Fransen de strijd zouden staken, zou dit gebied voor het communisme open liggen. Dit moet voorkomen worden en in dat geval zouden wij 'de taak der Fransen in Indo-China moe ten overnemen. Gisteren is in Londen van gewoon lijk betrouwbare kant vernomen, dat Eden Dulles heeft medegedeeld, dat Engeland thans Frankrijk in Indo- China geen aanzienlijke hulp kan ver lenen. Frankrijk zou speciaal om mi litaire- en vervoersvliegtuigen hebben gevraagd. Op deze behoefte aan oor logsmateriaal voor Indo-China wijst overigens ook een bericht uit Hanoi, dat men in Franse militaire kringen van oordeel is, dat ten minste honderd zware bommenwerpers nodig zijn om de krijgskans in Indo-China te doen keren. Slechts een grootscheepse lucht actie kan de verdedigers van Dien Bien Phoe nog helpen. Door gebrek aan bruikbare verbindingswegen is het niet mogelijk de vesting door grond strijdkrachten te doen ontzetten. Het uitwerpen aan valschermen van voor raden boven de vesting wordt door de beperktheid van het door de Fran sen bezette gebied, steeds minder mo gelijk. Franse vliegtuigen, w.o. pas- geleverde Amerikaanse Corsair-jagers hebben Maandag de zwaarste luchtaan val tot dusver in Indo-China onder nomen. De aanval was gericht tegen de belegeraars van Dien Bien Phoe, alsmede tegen de aanvoerswegen uit communistisch China. De toestand om de vesting was gisteren overigens rus tiger. De Fransen maakten van de ge legenheid gebruik voor het leggen van nieuwe loopgraven en versperringen. Nu zo langzamerhand steeds meer en meer blijkt, dat het probleem van Frankrijk-Indo-China, niet al leen een Frans probleem meer is, maar nauw verband houdt met het hele wereldgebeuren en Dien Bien Phoe eigenlijk het symbool is geworden voor het tweede Korea, is het interessant na te gaan hoe de situatie is rondom Dien Bien Phoe. Op de hierbij afgebeelde situatie-tekening is duidelijk na te gaan hoe en waar er verdedigd en aangevallen wordt. De Russische minister van buiten landse zaken. Molotov begroet bij zijn aankomst in de conferentiezaal te Genève de minister-president van de Chinese Volksrepubliek, Tsjou En Lai. De verdedigers vechten nog steeds met zeer grote moed en een zeer hoog moreel weerstand. Er is echter een grens aan het menselijke uithoudings vermogen. De strijd van de laatste 40 uur werd die van een zeer „geconcen treerd Verdun" genoemd, met nauwe lijks enige slaap voor de soldaten. Twintig km. ten Westen van Hanoi zijn felle zuiveringsgevechten geleverd. De Franse troepen ontmoetten veel tegenstand in versterkte dorpen. De Zondag in Argentinië gehouden verkiezingen voor een nieuwe vice- president en de helft van het Congres alsmede van leden van plaatselijke organen is niet bijster rustig verlopen. In de provincie Corrientes werden drie mensen bij vuurgevechten ge dood. Te Bella Vista betrof dit een leider van de Peronistische partij, in Goya werden twee politiebeambten het slachtoffer. Enkele vooraanstaande radicalen zouden zijn aangehouden. Blijkens de jongste gegevens heeft de partij van Peron een duidelijke over winning bij de verkiezingen behaald. Het was voor de eerste maal bij Argen tijnse verkiezingen, dat de kiezers al vorens de stemlokalen binnen te gaan niet op wapenbezit werden gecon troleerd. £EN ZESJARIG MEISJE kwam onlangs in pa niek een Amsterdams po Utiebureau binnenrennen en vertelde stamelend dat vader moeder met bruut geweld te lijf was gegaan. De politie toog onmiddellijk ter assisten tie en bevond, dat de ma-i zijn vrouw tijdens een echtelijke onenigheid met een oud brood zo'n klap op de schedel had gege ven, dat er medische hulp aan te pas moest komen. Het hoogtepunt van de veldslag was voorbij, toen de politiemacht arriveer de en de agen'en beperk ten zich tot het sussen van de gemoederen. De strijdbijl Is inmiddels op gegeten. Respect voor die sterke kaken. yOELT U NIETS voor de parachutisten, u weet wel, die stevige knapen met de rode ba retten? Vooral in Enge land wordt thans veel moeite gedaan om jonge mannen te werven voor para-troepen. Dé slagzin op de aanplakbiljetten daar luidt: „Het is min der gevaarlijk met een valscherm uit een vlieg tuig te springen dan een drukke Londense straat te voet over te steken" Voor ons maar geen pa rachute. In Bovenkarspel en Krommenieëerdijk is nog wel over de straten heen te komen. £EN AMERIKAAN schafte zich onlangs een Engelse automobiel aan en kan daarin nu de gehele dag honderd kilo meter of meer rijden, zonder dat hij de ver keerspolitie achter zich aan krijgt. „Geen enkele Amerikaanse agent ge looft, dat dit ding sneller dan zestig kilometer rijdt, als hp het ziet", zei de trotse bezitter van de Britse wagen, „maar als je in zo'n gestroomlijnde Amerikaanse slee maar even zeventig rijdt, heb je al een bekeuring te pakken". QP HET DUITSE Wad deneiland Jiist spoelde kortelings een fles aan, met een briefje er in en een foto van een der op varenden van het in No vember 1952 op Schier monnikoog gestrande Turkse schip „Bakir" Deze opvarende, de twee de machinist Ali Gökyil- maz uit Istanboel, bad in die dagen veie vrienden gemaakt op Schiermon nikoog en bracht nu op zijn verdere wereldreizen per fles een groet aan „de volk van de eiland Schier monnikoog", zoals hij het schreef. Een Duitse douanebeambte zond de zeepost door naar de bur gemeester van Schier monnikoog. I-IET VOORAAN- STAANDE Ameri kaanse dagblad ,J4ew York Herald Tribune" heeft in een hoofdartikel het Nederlandse Delta plan „een van de wonde ren van deze tijd" ge noemd. „het thans door de Nederlandse regering in overweging genomen plan ter verhoeding van nieuwe overstromings rampen heeft grootse, majestueuze aspecten", aldus het blad, dat voorts spreekt van „grootscheepse tranfor- maties van het aard oppervlak". TE CHELTENHAM in Engeland hebben 23 employé's van een bedrijf (het was géén dagblad) ieder honderd pond (iets meer dan duizend gulden) extra in hun loonzakje gevonden. De directie had hen deelgenoot ge maakt in de winst zonder; hen van het invoeren van dit stelsel te verwittigen. Let moest een verrassing blijven en dat wés het ook. Vijf kantoormeisjes, die nog geen recht op deze bonus hadden, ont-v vingen een troostprijs van Ij f 250 ieder. Veel gereisd hebben wij in Europa en Azië en veel onvergetelijk-schoons aan schouwd, zoals het middeleeuws roof- ridderslot Chillon aan het Meer van Genève, Versailles met zijn imponerende Salie des glacés, z'n in stijl gehouden interieur, de oud-Hollandse kerk op Ceylon, die na drie eeuwen haar karakter heeft behouden en ontroerend Hol lands aandoet, en de Sana Boedaja, het Indonesich oudheidkundig museum te Jogjakarta. Doch hóe verschillend een Zwitsers roofridderslot uit de middel eeuwen, een schitterend Frans vorstenverblijf en een Indonesisch museum met zijn sombere indrukwekkende gesneden houten panelen en fantastische, groteske beelden en bizarre maskers ook mogen zijn ze hadden één factor gemeen: sfeer en stijl. Ditzelfde verwachtten wij toen we het Kasteel dat bij Keukenhof behoort, betraden. De hal gaf even de illusie, doch liep fnen de brede trap op waar een (nieuwe) loper lag. dan kwam men in vertrekken, die stuk voor stuk een mis lukte weergave waren van een salon Louis XVi, een ridderslaapvertrek en een torenkamer uit de periode van de Keukenhof (14001436). Wanneer de initiatief nemers het doel hadden nagestreefd om een bazaar expositie te houden, waar voor men meubels uit allerlei tijdperken en van verschillende stijl bij elkaar had gebracht, dan was men wonderwel geslaagd! Pijnlijk voor het ontwikkeld aesthetisch gevoel was de torenkamer, waar de prachtige schoorsteen omlijst werd door een verbijsterende overdaad van Chinese borden, pullen, vazen van zo'n uitbundig helblauw dat het verwonderen moet dat het brons-gouden leren behang van onbeschrijflijk-gedistingeerde schoon heid, uit schaamte niet is gescheurd door zoveel schaamteloosheid. Wanneer een parvenu de kamer had mogen aankleden, had hij ze vast niet kunnen verbeteren! Pander met zijn namaak-antiek had het stijlvoller en beslist meer in over eenstemming met de tijdrekening en de historische achtergrond ingericht dan degenen die hier museumstukken uit hun verband gerukt, hadden neergezet Wortelnoten porceleinkasten uit een elegante Franse periode naast Compagnies stukken, witgelakte medaillon-stoelen om een stijlvolle zwarte salontafel met bronzen reliëf. Het kasteel van de Van Lynden's is uit architectonisch oogpunt beschouwd, een karakteristiek bouwwerk. De plafondschilderingen, de zwartgeaderde mar meren en smeedijzeren schoorsteenmantels, de familieportretten en schilderijen zijn kunststukken op zichzelf Het is daarom onbegrijpelijk waarom men ge meend heeft deze waarachtige schoonheid te moeten aanvullen met museum stukken die ieder op zich waardevol zijn, doch gecombineerd een belediging zijn voor het schoonheidsgevoel en een geweldpleging aan het tijdschema. Als laatste rondgang zeker om verzekerd te zijn van een imponerende schoonheidsbeleving als herinnering werd de argeloze bezoeker de eetkamer binnengeleid, waar een uitstalling van glaswerk met véél blauwe glazen zout- vaatjes met zilveren rococo-guirlandes versierd Haagse hobby van omstreeks 1922) het idee moesten vestigen van een diner-tafel van de groten des lands. Wie van een parvenu-achtige aanblik houdt en een zwak heeft voor bazaars, mag beslist de gelegenheid niet verzuimen, hier eens binnen te treden. De familie-portretten kijken verwonderd neer op het ongewone intérieur. Zouden zij zich schamen over deze smakeloze uitstalling van museumstukken De premier van de Sovjet-Unie, Malenkov, heeft gisteren in een toe spraak vqor de Kamer der Nationali teiten van de Opperste Sovjet ver klaard, dat de SovjetUnie nog steeds bereid is onder bepaalde voorwaarden toe te treden tot het Atlantisch Pact. Het kapitalisme en het socialisme kun nen geheel en al naast elkaar bestaan, terwijl zij toch op economisch gebied concurreren, aldus zei Malenkov met nadruk. Hij verklaarde voorts, dat het Frans- Russische en het Brits-Russische ver bond met bloed getekend waren en P)E VERWACHTING, die wij vorige week uitspraken, dat de twee Rus sische nota's, welke nogeens nadruk kelijk de erkenning van Peking-Chi na als deelnemende Grote Vijfde aan de conferentie te Genève eisten, niet tot uitstel van de aanvangsdatum der conferentie zouden leiden, is uitgeko men. Precies om vijf voor half vier gistermiddag opei de de minister van Buitenlandse Zaken van Thailand (Siam), prins Wan Waithajakon, als voorzitter de eerste bijeenkomst in het voormalige Volkenbondsgebouw. Twin tig minuten waren de afgevaardigden bijeen en er neerste een onverwacht natuurlijke sfeer. Onverwacht en be vredigend bovendien. Dit was het ge lukkige gevolg van een even gelukkig overleg, dat gistermorgen plaats had tussen de Brits en de Russische dele gatieleiders Eden en Molotov. Open lag toen notabene op de aanvangsdag van de conferentie zelf nog, de kwes tie van het voorzitterschap, waarbij direct weer de positie van Peking- China ter sprake zou kunnen warden gebracht. De Ver. Staten vooral zou den zich tegen een eventueel hanteren van de voorzittershamer door de Chi nees Tsjou En Lai zeker verzetten en pessimisten zagen daarin op het laatste moment zelfs nog een mogelijke oor zaak tot torpedering van de gehele con ferentie, alvorens deze nog begonnen was. Dit is voorkomen en dat heeft in heel Genève een zucht van verlichting doen opgaan. Eerst zal de conferentie zich bezig houden met de toekomstige status van Korea ten aanzien waar van vandaag de eerste verklaringen zowel van de zijde van Noord- als van Zuid-Korea zijn te verwachten. Deze eerste werkbijeenkomst staat dan onder leiding van Molotov en morgen ?it Eden op de voorzittersplaats. S Sj De Dl E delegatieleiders van Thai land, Rusland en Engeland zullen dus om beurten de leiding der be sprekingen hebben, tenminste wat be treft die welke aan Korea gewijd zullen zijn. Hoe deze kwestie zal wor den geregeld als Indo-China ter tafel komt en men dus een deels andere samenstelt g der vergadering krijgt, is nog niet vastgesteld. Maar nogmaals, dit compromis is van grote betekenis geweest en volgens ir-fders te danken aan een suggestie van Molotov. Eden had twee andere voorstellen in portefeuille gehad, nl. óf het voorzitterschap bij toerbeurt naar de leiders van de delegaties der Grote Vier (dus niet aan Peking- China) óf opeenvolgend aan de leiders van de vertegenwoordigingen van alle negentien deelnemende landen. Het eerste was zeker onaanvaardbaar voor Molotov, het andere zou tegenkanting hebben ontmoet van Dulles. Dulles en Bidault zullen dus tijdens het Korea- debat geen leidinggevende functie hebben. Op deze wijze is een voor de Sovjetafvaardiging gunstig evenwicht in de voorzitterskwestie bereikt. Des alniettemin hebben de deelnemende landen zich met deze overeenkomst tussen Eden en Molotov verenigd en dat is een goede stap geweest, waar door dagenlang durende prikkelende procedurebesprekingen zijn voorkomen. Zó is „Genève" dus gestart op een vrij voortvarende wijze met een re geling van het voorzitterschap, een vastgestelde agenda (Korea en Indo- China) en een algemeen werkschema. De eerste moeilijke klip is op gunstige wijze omzeild. Het zal verder echter een zeer voorzichtig manoeuvreren blijven, want vele zichtbare en on zichtbare klippen moeten nog genomen wqrden. Ven het stuurmanschap der delegatieleiders zal het uiterste ge vraagd worden om desondanks het schip „Korea" en straks ook het schip „Indo-China" in behouden haven te doen afmeren. Van dag tot dag zal het cog van heel de wereld daarom gericht blijven op de zo enorm belangrijke politieke veld slag, die thans in Genève is begonnen. niet verbroken kunnen worden. Hij drong nogmaals aan op uitbreiding van de handel tussen de communisti sche en de niet-communistische landen. Hoewel Malenkov weer de a.s. Euro pese Verdedigings Gemeenschap aan viel, constateerde hij toch een zekere vermindering van de spanning in de wereld, een gevolg van „de inspan ningen van de vredelievende mensen". Malenkov sprak over het probleem van de atoomenergie. „Indien de ag- gressieve kringen atoomwapens tegen de Sovjet-Unie gebruiken, kan er geen twijfel over bestaan, dat de aanvaller met hetzelfde wapen zou worden ver nietigd. Een dergelijk avontuur zou onvermijdelijk leiden tot de vernieti ging van het kapitalistische maatschap pelijke stelsel. Volgens „Tass" werd de toespraak met grote aandacht door de afgevaar digden en de gasten beluisterd en herhaaldelijk door applaus onderbro ken. Gisteravond voerde de eerste secre taris van de Sovjetrussische commu nistische partij, Kroesjtsjev, het woord. Hij legde er o.m. de nadruk op, dat de regering der Sovjet-Unie en de partij een vredespolitiek voerden. Sommige leiders der Ver. Staten evenwel en in het bijzonder Koster Dulles konden zich niet verenigen met de gedachte, dat de politiek der Sovjet-Unie gegrondvest is op goede betrekkingen tussen landen die van el kaar verschillen Kroetsjtsjev beschul digde Dulles van het voeren van een politiek „van geweld en hysterieen het bedreigen van China. „Wij zijn niet bang voor dreigemen ten," aldus spreker. „Wij herinneren eraan hoe Hitier, voordat hij ons aan viel, sprak over de zwakheid van de Sovjet-Unie. Als er mensen zijn, die even gek zijn, zullen zij hetzelfde lot als hij ondergaan." De kazerne van de brandweer in het havengebied van Antwypen is giste ren door een brand, die door een krachtige wind werd aangewakkerd, in de as gelegd Op het vliegveld van Brussel ging twee ton goederen ver loren bij een brand in een opslagplaats nabij de startbaan. Bij geen van deze branden deden zich persoonlijke ongevallen voor. De Franse regering heeft gisteren de traditionele communistische één- Mei-optocht door het Oostelijk deel van Parijs verboden als voorzorgs maatregel tegen eventuele wanorde lijkheden. De één-Mei-demonstrati< van vorig jaar verliep rustig, maai bij de optocht op 14 Juli (de val var de Bastille) braken ongeregeldheden uit, waarbij zeven Noordafrikanen werden gedood. (Eigen bericht) £EN dame uit een Westfries dorp, die Zaterdag haar inkopen deed bij een Hoornse slager, be leefde een vreemd avontuur. Na dat haar bestelling was klaar ge maakt, haalde ze een biljet van honderd gulden te voorschijn en bood dit de echtgenote van de slager aan. De slagersvrouw had het echter druk en voordat ze het biljet zou wisselen, hielp ze nog even een andere klant. Toen ze zich naar de kassa begaf, bleek het bankbiljet spoorloos. Grote con sternatie in de overvolle winkel. Alles werd overhoop gehaald, maar het biljet was en bleef weg. De slager stelde voor om maar naar het politiebureau te gaan. Aan de beide betrokken dames werden de nodige vragen gesteld, maar hoe knap de politie ook meestal is, hier kon ze geen op lossing brengen De onthutste klant, die van haar lever nog nomt een nnlitiebureau van binnen had gezien, werd na een uurtje weer „op vrije voeten gesteld". Haar zin om te winketen was echter totaal verdwenen en ze ging droef te moede naar huis. Na een akelige Zaterdagavond en een slechte nacht bracht de Zon dagmorgen echter uitkomst, want de slager belde op en ver telde. dat het biljet terecht was. Een klant was namelijk bij hem gekomen met het vermiste bil jet, dat zijn vrouw bij het vlees- braden uit de juspan had ge vist In de drukte had het winkelper soneel klaarblijkelijk het biljet bij de hestelling van deze eer lijke klant inoepakt

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 7