Stad en omgeving Vanmiddag opening Fancy-fair Koninklijke Marine Jubileum vlucht „Ons Noorden Talloze hoge autoriteiten bij de plechtigheid op 4 Mei Secretaris A. Heyblok veertig jaar lid van „Winnubst" Ook dit jaar weer rondvaarten „Het zevende kruis" in de Witte IN HET KORT Gevaarlijk parkeren zwaar gestraft Programma feest op Koninginnedag Vierdaags festijn aan de Buitenhaven Met verloting ten bate van het Roode Kruis Sluiting onze bureaux JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Tussen Haaks en Kuitje Herdenking gevallenen der strijdkrachten Huldiging na concert in Casino Fraaie lauwertak voor de heer H. Toes Sr. WOENSDAG 28 APRIL 1954 £)E MET ZOVEEL ZORG VOORBEREIDE FANCY-FAIR van de Koninklijke Marine wordt vanmiddag om twee uur officieel geopend. .Evenals verleden jaar is het complex weer ingericht in en om de /Mafinecantine aan de Buitenhaven met dit verschil, dat de heschik- bare ruimte thans veel groter kon zijn. De grondstrook langs de Zee- i doksluis kon namelijk ditmaal ook bij het kermisterrein worden ge- trokken, zodat het gehele complex nu een oppervlakte beslaat van 'rond vijftig hij vijftig meter. t De Fancy-fair is op de volgende tij- den voor het publiek geopend: hed'en- ipiddag van drie tot vijf uur, heden avond van zeven tot twaalf uur, mor- genavond van zeven tot twaalf uur, Vrijdagmiddag van twee tot zes uur. Vrijdagavond van zeven tot twaalf uur, Zaterdagmiddag van drie tot zes uur en Zaterdagavond van zeven tot twaalf uur. De entrée bedraagt één kwartje. Op het kermisterrein en in de ver- sch'illendp stands, kan men alleen te- recht met waardebonnen van een dub beltje, die op een vijftal plaatsen (en kele .schildwachthuisjes worden als kassa ingericht) bij tien tegelijk kun- nen worden aangeschaft. Men vindt op de Marinekermis de volgende attracties: Visstand (Hr. Ms. „Neptunus"), Warong Djawa (Cantine- personeel), Krachtpatserstent (Artille- rieschool), Haringtent (Marine-can- tinedienst), Hoofd van Jut (Heinekens Brouwerijen), Schiettent (Artillerie- school), Vlaggekast c.s. (Verbindings dienst), Zeehalma (Nagvis), Waarzeg sters en schertsarlikelen (Marva's), Dancing box (O.S. en O.), Bar (Can- tine), Éettent ,,'t Loze vissertje" (Hr. Ms.' Hertog Hendrik"), Cosy Corner (Koninklijk Instituut), Foyer (O. S. en O.), Cineac (O.S. en O.), Gooitent (Ar- tillerièscho'ol), Dubbeltjestent (O.S. en O:), Duiktent (Mijnendienst), Slinger tafel met schietinrichting (Bewape- ningswerkplaatsen), Rad van avontuur (Sportschool) en Werptent (Sport school). Hr. Ms: wachtschip Willemsoord en de, Kleine Vaartuigendienst bieden ook dit jaar weer de gelegenheid tot het maken van rondvaarten door het Nieu- wediep en naar de nieuwe haven. Met uitzondering van morgenmiddag varen de bootjes 's middags van drie tot zes uur en 's avonds van zeven uur tot half negen. 99 Op Zondag II Juli organiseert de postduivenvereniging ,,Ons Noorden" een attractieve wedvlucht ter gelegen heid van het dertigjarig bestaan. Niet minder dan tweeduizend duiven zullen die dag in Roosendaal worden gelost. Aan deze jubileumvlucht wordt een verloting verbonden, waarvan de baten bestemd zijn voor de afdeling Den Hel der van het Nederlandsche Roode Kruis. Er worden tweeduizend loten verkocht, waarvan de nummers corres ponderen met de ringnummers van de ingekorfde vogels. De prijswinnaars worden bepaald door de volgorde, waarin de duiven worden geklokt. Het ringnummer van de eerste-prijsvliegei is dus tevens het lotnummer, waarop de hoofdprijs (een eetservies) valt, en zo vervolgens. Er worden verscheidene waardevolle prijzen uitgeloofd, die te zijner tijd zullen worden geëxposeerd in een der etalages van Vroom en Dreesmann. De prijs der lootjes is op een kwartje gesteld. Het is de bedoe ling, elk jaar zo'n wedvlucht te orga niseren. Tot en met Donderdag wordt in de Witte-bioscoop „Het zevende kruis" vertoond, een uitstekende film, die speelt in het Duitsland van vóór de laatste wereldoorlog. Het verhaal is boeiend en munt bovendien uit in so berheid, ofschoon toch een onderwerp aan de orde is, waarvan de Amerika nen „iets geweldigs" hadden kunnen maken. Dat zij dit niet deden, is een verdienste. De hoofdpersoon is George Heisier (Spencer Tracy), die met een zestal kameraden ontsnapt uit een concentra tiekamp van de nazi's. Er wordt jacht gemaakt op de zeven ontsnapten en de commandant van het kamp heeft van zeven bomen kruisen laten maken en gezworen, dat de ontvluchten terug zullen worden gebracht en aan de kruisen de dood zullen vinden. Vijf van de zeven mannen worden gegrepen, de zesde pleegt zelfmoord en alleen Heisler zal de vrijheid berei ken. Op welke manier, wordt in „Het zevende kruis" op aanvankelijk span nende en later op ontroerende wijze in beeld gebracht. Deze rolprent ver wierf in ons land het predicaat „Film van de maand". Hedenavond om acht uur komt de gemeenteraad bijeen om oa. de be stemming van het sportveldencomplex in Nieuw Den Helder te bespreken. Het wekelijkse spreekuur van ..Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. De Helderse Stichting voor So ciaal Werk houdt vanavond van half acht tot half negen spreekuur aan het adres Piet Heinstraat 1, telefoon 2281. Voor de goede gang van zaken heb ben de organisatoren moeten besluiten, de Fancy-fair 's avonds alleen voor kinderen beneden zestien jaar toegan kelijk te stellen wanneer zij onder het geleide vanvolwassenen zijn. Deze res' -ictie geldt niet voor de middag uren. De bureaux van de HELDERSE COURANT zullen op - VRIJDAG 30 APRIL na des middags 12.30 uur gesloten zijn. ZfATERDAG 1 MEI is het kantoor normaal tot des middags half vijf geopend, uit sluitend voor het aannemen van advertenties en dergelijke. De Helderse Courant zal op beide dagen normaal verschijnen. De Helderse kantonrechter legde gis termiddag de niet verschenen verdach- te'Joh. K. een boete op van f 75 '(subs. 25 dagen), omdat hij bij duisternis een grote met bomen geladen vrachtwagen zodanig aan de kant van de Rijksweg in de Wieringermeer had geparkeerd, dat het verkeer ernstig in gevaar werd gebracht. De getuige charge, wachtmeester O. van de Rijkspolitie te Wieringerwerf, verklaarde dat hij de wagen groten deels op een parkeerstrook had aange troffen, maar dat de voorzijde zeker zestig centimeter pn de achterzijde wel een meter van de rijbaan in beslag had genomen. De bestuurder had de wagen, om de ac^u te sparen, onver licht achter gelatpn, terwijl hij op as sistentie uit was voor de reparatie van een lekke band. De wachtmeester had de verlichting van de wagen ontsto ken, zodat de bestuurders van passe rende auto's het obstakel tijdig kon den zien. De ambtenaar van het O- M.. mr G. W. von Meijenfeldt, laakte fel het non chalante optreden van K. en eiste een boete van f 50 subs. 25 dagen voor het onverlicht laten staan van de wagen en een boete van f 3-subs. 2 dagen'voor het gedeeltelijk parkerenop de rij baan. Voor laatstgenoemde overtreding vonniste de waarnemend Kantonrech ter, de heer M. C. Schakel, conform de eis. VIER MAANDEN VOORWAARDELIJK WEGENS VALSHEID IN GESCHRIFTE. De Helderse chauffeur van een ex peditiebedrijf. C. v. O-, is 'gisteroch tend door de Al'kmaarse rechtbank we gen valsheid in geschrifte veroordeeld t-t een voorwaardelijke gevangenis straf voor de tijd van 4 maanden op een proeftijd van 3 jaar. In tegenstel ling tot een vorige publicatie was ver dachte niet in dienst van Van Gend en Loos maar van een particuliere expe diteur. 49. Karei Krukas lag juist onder een auto. Hij was druk bezig met een reparatie en merkte daardoor niet zo gauw. dat Jimmy Brown zijn garage was komen binnen stormen. „Krukas!" riep deze ongeduldig. „Waar zit je? Kom eens gauw te voorschijn. Heb je een auto bij de hand?" Karei Krukas wurmde zich onder de auto vandaan en zag Jim my nog al verbaasd aan. Hij zag er nog al morsig uit met zijn vuile handen en zijn overal vol olievlek ken. „Ik zit nog altijd die troep in brekers op de hielen", riep Jimmy, „en als ik niet onmiddellijk een auto tot mijn beschikking heb, dan ontsnapt de hele bende mij. Doe mij een plezier en help me in hemels naam". Karei Krukas schudde lang zaam zijn hoofd. „Ik heb op 't ogen blik geen enkele wagen, die meteen weg kan rijden", zei hij op een nogal mistroostige toon. „Deze hier is bijna klaar, maar ik heb er toch nog wel een minuut of tien werk aan als ik hard voort maak". Jim*iy maakte een wanhopig gebaar. „Kruip er da delijk weer onder Krukas", riep hij, „en maak dat ding in orde. Elke minuut, die je eerder klaar bent, is winst. Bovendien staat nu het leven van Jackie op het spel!" Vooral dit laatste maakte indruk op Karei Krukas. „Brown!" riep hij uit. „Ik zal doen wat ik kan. Ik zal als een razende werken. Zeg nu geen woord meer tegen mij en laat me werken!" Met deze woorden dook Karei Krük- as onder de auto.... Jimmy begon met zijn handen op zijn rug in de garage te ijsberen. Hr. Ms. torpedpbootjager „Korte- naer" is gistermorgen naar de Rijks werf verhaald. Hr. Ms. mijnenvegers „Vliestroom", „Marsdiep", „Texelstroom", „Volkerak" en. „Westerschelde" zijn gisteren in de haven teruggekeerd. Hr. Ms. mijnenvegers „Malzwin", „Walcheren" en „Borndiep" verlieten hét. Bassin en kregen ligplaats in, de Buitenhaven. Hr. Ms. mijnenveger „Oosterschel- de" heeft gisteren proefgevaren en is daarna naar het Bassin teruggekeerd. Het is morgen hoog water om 4.20 en 16.20 uur, en laag water om 10.00 en 23.10 uur. De temperatuur van het zeewater was 8.3 graden Celsius. TER NAGEDACHTENIS aan allen, die tijdens de tweede wereld oorlog het offer van hun leven 'hebben gebracht, in de strijd tegen de vijand zal ook dit jaar op Maandag 4 Mei een nationale herdenking worden gehouden. Plechtige bijeenkomsten zullen worden gehouden te Den Helder en op de Grebbeberg, voorts in de militaire afdelingen, op Hr. Ms. oorlogsschepen en de walinrichtingen van de Koninklijke Marine. De plechtigheid ten Den Helder begint om 10.15 uur 's ochtends met het hijsen van de vlag bij het monument „Voor hen d'ie vielen". Om 10.55 uur worden de vlag bij het monument en de vlag en de Geus op Hr. Ms. schepen en inrichtingen halfstok gehesen. De herdenking zal namens H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard worden bijgewoond door de adjudant- generaal en chef van het Militair Te huis van H. M. de Koningin, vice- admiraal N. A. Rost van Tonningen. De staatssecretaris van Marine, vice- admiraal H. C. W. Moorman, zal de minister van Oorlog en Marine verte genwoordigen. Voorts zijn aanwezig de commandant Zeemacht in Nederland, schout bij nacht F. T. Burghard, de directeur- generaal van Scheepvaart, de heer W. L. de Vries en de inspecteur-generaal van Scheepvaart, de heer C. Moolen- burgh. i 1 Bij de plechtigheid zullen staan aan getreden de equipages van Hr. Ms. oorlogsschepen en walinrichtingen, alle officieren en onder-officieren van de Kon. Marine Den Helder, alle adel borsten van het Kon. Instituut van de Marine, en alle adspirant reserve-offi cieren., k y^ANWEZIG zijn voorts nog o.m. de putaties van de nabestaanden van de gevallenen van alle inrichtingen van het Korps Mariniers, van de zeevaart school Den 'Helder, van het luchtdoel- artillerieschietkamp Den Helder van de Kon. Landmacht, de 932 afd. lichte luchtdoélartillerie van de Kon. Land macht, van het navigatiestation te Den Helder van de Kon. Luchtmacht en van verschillende koopvaardij- en an dere civiele instanties. Te 1L05 zal de vlootaalmoezenier P. H. Buijsen een toespraak houden gevolgd door een toespraak van de vlootpredikant ds F. Colenbrandei", waarna een minuut stilte in acht zal worden genomen. Hierna volgt de kranslegging. De gewapende wacht bestaat uit een officier, drie onder-officieren en dertig mariniers. Tamboers en pijpers van het Korps Mariniers verlenen muzikale medewerking. HET GISTERAVOND IN CASINO gegeven voorjaarsconcert van de R.K. harmoniekapel Winnubstvond een feestelijke bekroning in de huldigingdie de secretaris ten deel viel. Veertig jaar lang heeft de heer A. Heyblok met toewijding en opgewektheid de belangen van zijn muziekvereniging gediend. De voorzitter, de heer C. C. Mahieu, liet. in een hartelijk en eenvoudig speech je duidelijk uitkomen, hoezeer „Win* nubst" het werk van zijn jubilerende secretaris waardeert. De heer Heyblok, getooid met de hem opgespelde onderscheiding, beloofde de vereniging nog veertig jaar trouw te zullen blijven. Dat kan, want musiceren houdt jong, zo verklaarde hij glunder. Toch kan een muziekvereniging het geleidelijk toevloeien van jong bloed niet ontberen. Dat getuigde ook de heer H. Toes Sr., die eveneens door de voor zitter in het zonnetje werd gezet, en wel voor de uitstekende prestatie, die hij enkele weken geleden op ,het solis tenconcours te Hoogkarspel heeft ge leverd: een eerste prijs in de afdeling Uitmuntendheid. Bovendien verwierf de heer Toes een lauwertak voor het hoogste aantal punten in deze afdeling De heer Mahieu smaakte het genoegen, deze fraaie prijs thans te kunnen aan bieden. Het was de tweede maal, dat de heer Toes tijdens dit concert in het middel punt van de belangstelling stond. Het vierde nummer van het programma was namelijk een bariton-solo, door hem ge deeld. Een melodieus stuk van Verdi, met verscheidene moeilijke intervallen en vooral hoge eisen stellend aan de voordracht. De heer Toes ontlokte een fraaie, warme toon aan zijn sonore in- FEEST Q1VDER auspiciën van de Algemene Oranjevereni ging organiseert de gymnas tiek- en sportvereniging „Olympia" op Koninginnedag een massaal kinderfeest met volksspelen en wedstrijden, 's Morgens om half tien ver trekken de deelnemers bij de Watertoren. De stoet volgt deze route: Polderweg—Kru- gerstraat Singel Soem- bastraat Sumatrastraat Middenweg Sportlaan HRC-terrein. Nu dient Gradus onmiddel lijk te zeggen, dat „slechts" vierhonderd en tachtig jon gens en meisjes aan het feest kunnen deelnemen, en dan in de leeftijd van zeven tot elf jaar. Wie dus wil meedoen, mag zich wel gauw gaan op geven. Zulks kan gratisaan de volgende adressen geschie den: J. Dekker, Ceramstraat 2 (hoek BorneolaanJ. Pee reboom, Nachtegaalstraat 10 en H. Kroes, Th. Rijkersstraat 46. Uw stukjesschrijver wijst er met klem op, dat de kin deren zich alleen vandaag Woensdag 28 Aprilnog kun nen aamnelden. Bij gunstig weer dienen zij te verschijnen in witte blou se (of wit hemd) en zwarte broek of rok. Voor een goede gang van zaken moeten de deelnemerskaarten op de borst bevestigd zijn. Na de opmars op het terrein (dat voor een ieder vrij toeganke lijk is) worden de kinderen in „kolom-vorm" opgesteld (aldus de vakuitdrukking) en volgt door de geopende ko lom een vaandel-défilé. Wat er verder te gebeuren slaat, zal uw Gradus thans uitleggen. Bij twintigtallen gaan de kinderen naar de „spel-kringen", welke het ge hele terrein beslaan. In die kringen vinden dan, de spelen plaats, waarbij de jongens en meisjes middels een geluids installatie en een aparte groep van „Olympia" op het mid denveld worden geïnstrueerd. Als er wat is „gespeeld" kun nen de kinderen genieten van een speciale attractie, de „be roemde" clowns uit het „Cir cus Troelala". De jongens en meisjes moe ten, menen de organisatoren, even weten, hoe „De zevende sprong" gaat. Zij kunnen thuis, met vader en moeder repeteren, als men even de volgorde dóór heeft: 1. lin kerbeen naar voren, 2. rech ter been, 3. (en zo vervol gens) rechter been, linker knie op de grond, 4. linker been, rechter been, linker knie, rechter knie, 5. als 4. plus linker elleboog op de grond, 6. als 5. plus rechter elleboog op de grond, 7. voortgaande handen op de grond, hoofd op de handen. Het tweede spel is „In Holland staat een huis". Hier van is de volgorde: huis kiest heer, heer kiest vrouw, vrouw kiest kind, kind kiest pop; teruggaande worden allen het huis uitgejaagd en het huis wordt (notabene) in brand gestoken. Het derde spel is getiteld „Ik zou zo graag een ketting rijgen", het vierde „Witte zwanen, zwarte zwa nen". Ter afwisseling worden wedstrijden gehouden, en na afloop ongeveer twaalf uur) worden de deelnemertjes ge- tracteerd. Gradus hoopt er goed aan te hebben gedaan, uitgebreid op deze dag in te gaan. Het zal niet iedereen interesseren, deze stof, doch wellicht draagt zij bij tot het welsla gen van dit zo enthousiast opgezette programma voor een kleine vijfhonderd kinde ren uit Nieuwediep. En daar gaat het maar om. NATUUR ANS BONTES, die in Nieuw Den Helder woont, schreef Gradus, dat zij verleden week een middag met haar vrien din in de Donkere Duinen vertoefde en dat zij daar had genoten van het natuurschoon. Vlak bij de uitgang zag zij evenwel een 'paar dames met een groot bos afgebroken kastanjetakken en andere uit lopende takken en dat heeft die Ans niet gezind. Toen zij wegging, keek zij nog eens naar het grote bord bij de in- (uit-) gang, waarop ver meld staat', dat je geen tak ken en heesters mag vervoe ren of beschadigen. „De kin deren", schrijft de veront waardigde Ans, „worden er opmerkzaam op gemaakt, maar de grote mensen doen het.... nog erger. Ik ben een groot natuurliefhebster en dus vond ik het heel erg. Alge meen is het toch zo, dat de oudere mensen het voorbeeld moeten geven. Ik vind, dat er op gelet moet worden, opdat er geen verdere vernieling kan plaats vinden". Ans heeft volkomen gelijk. VERSPERD pRADUS kreeg ook een brief van de heer J. W. Zoeter, de voorzitter van de buurt vereniging „Tuindorp-Zuid". Deze berichtte het volgende: „Binnen een tijdsverloop van enkele dagen zijn op Tuin dorp enkele, gelukkig niet ernstige, ongelukken ge beurd, maar toch wel zo erg, dat er in één geval dokters hulp moest worden ingeroe pen. Deze ongelukken ontston den door de draadversperrin gen over de trottoirs, welke bij duisternis niet zijn te zien. Deze draadversperringen be horen tot de afrasteringen van de voortuintjes, doch het grootste gedeelte is niet meer te repareren door de bewo ners zelf, daar het geheel ver roest is en zó over het voet pad ligt; met name in de Le liestraat. hoek Dahliastraat, is het erg. Misschien dat er door middel vafl deze rubriek de aandacht van de desbetref fende autoriteiten op wordt gevestigd en er op korte ter mijn herstellingen of ver nieuwingen volgen". Deze namens de buurtver eniging op verzoek van de leden geuite klacht, verdient zeker de grootste aandacht meent uw stukjesschrijver. VONDST TN letterlijke zin op 53 gra den Noorderbreedte heeft schipper H. Kaptein van de UK 174 een merkwaardige vondst gedaan. De vissers ko men op de bewuste plaats niet vaak, omdat het er wel ze ventig meter diep is. De Ur- ker vissers noemen de bodem hier „mudgrond", een vrij harde grondsoort. Bij de mo derne wijze van vissen wor den de sleepnetten door de bovenste laag van de zeebo dem getrokken, met als ge volg, dat soms voorwerpen loskomen, die misschien wel eeuwenlang in de grond heb ben gezeten. Zo bracht het net van de UK 174 een sche del boven water, gelijkend op die van een mens, maar ook op die van een dier. De hoog te was ongeveer veertig cen timeter. Het voorhoofd was laag, de neus zat op dezelfde plaats als bij een mens, maar de nekwervels stonden meer naar achteren. De vondst zal door deskundigen worden on derzocht en eventueel worden overgebracht naar het Visse rijmuseum. 70WEL Gradus als Minutus heeft bijzonder genoten van „De goede aarde", de film, die nu al drie „nacht voorstellingen" in de Witte bioscoop beleefde. Het gehele filmwerk is prachtig van sfeer, met subliem spel van Paul Muni en Luise Rainer. Tegen het eind wordt de toe schouwer getroffen, door een opmerkelijke en uiterst boeiende verfilming van een sprinkhanenplaag. Het kan geen kwaad, in deze rubriek nog eens de aandacht op „De goede aarde" te vestigen, om dat de film Zaterdagavond om tien uur voor de vierde maal in de Witte bioscoop wordt vertoond. strument en blies zijn partij volkomen rustig en beheerst. De kapel zorgde voor een voortreffelijke begeleiding. Dit nummer bracht „Winnubst" in het goede spoor, dat de muzikanten te voren nog niet hadden gevonden. De openingsmars (een tamelijk leeg werkje van Joh. C. de Wit) kon bepaald niet inspiratief werken en de ouverture „Phèdre" van Massenet was al even min geschikt om het pad naar de ge wenste homogeniteit te effenen. Na de solo van de heer Toes was echter van een verheugende climax sprake. Het aardige karakterstukje van Eilenberg kwam er vlot lopend uit en de frag menten uit Zeller's „Vogelhandier" kregen zelfs een bijna Weense vertol king. De kapel legde veel eer in met dit nummer, evenals met Alfven's Zweedse rhapsody", die als toegift werd uitgevoerd „Winnubst" maakte deze avond voor het eerst gebruik van de hobo, een kost baar instrument dat kon worden aan geschaft dank zij de toepassing van het spreekwoord, dat vele kleintjes één grote maken. Na de pauze gaven enkele leden van „De Nicolientjes" onder regie van de heer J. Kuster een opvoering van de klucht „Ja moet haar op je tan den hebben". Gisteren bereikte ons het bericht, dat „Winnubst" en Helders Fanfarecorps min of meei hebben „geruild" wat hun aandeel in de Koninginnedagviering be treft. De muzikale rondgang 's morgens om tien uur wordt nu gemaakt door „Winnubst", langs de volgende route: Prins Hendriklaan, Parallelweg, Over weg, Brakkeveldweg, Crocusstraat, Nar cisstraat, Lorentzstraat, Overweg, Ruyghweg, Meeuwenstraat, Ooievaar straat, Fazantenstraat, Stakman Bosse- straat, Vismarkt, Spoorgracht, Keizer straat, Spoorstraat, Koningstraat, Prins Hendriklaan. De reeds voor het Hel ders Fanfarecorps opgegeven route ver- FILM valt dus. Dit muziekcorps verzorgt des middags met het Stedelijk Muziekcorps de begeleiding van de kinderoptocht. Het Stedelijk Muziekcorps werkt des morgens mede bij de opmars naar de kinderspelen op het HRC B-terrein, waarover onder de rubriek „Op 53 gra den Noorderbreedte" nadere bijzonder heden staan. Ten gerieve van de ouders, wier kin deren zullen deelnemen aan de 's mid dags te houden optocht van versierde fietsen, autopeds, poppenwagens en dergelijke, laten wij hier nog even de adressen volgen, waar men zich uiter lijk morgenavond voor deelneming kan aanmelden: mevr. Meerman, Rozenstr. 26; W. Gerssen, Jan in 't Veltstraat 151; J Groet, Fazantenstraat 64; H. J. Mal let, Olivier van Noortstraat 8; mevr. De Graaf. Jasmijnstraat 11; mej. Brakho ven, Ruyghweg 47; J. ten Hoope, Ruygh weg 148; S. Prins, Loodsgracht 4; C. Ran, Goversstraat 56. Zoals gemeld, geven de Postfanfare en het Koninklijk Helders Mannenkoor 's avonds om acht uur een gezamenlijk tenconcert in het Julianapark. Van de omstandigheden zal afhangen of het optreden van beide ensembles afwisse lend zal kunnen zijn. Door de Postfan fare worden uitgevoerd: Florida-mars (Duroc), wals „Bloemen uit Holland" (Jakma), potpourri van Nederlandse school- en volksliederen (Jakma), mars „San Remo" (Meister), ouverture „Feo- dora" (Tschaikowski), mars „Schelde- galm" (Maas). „American Patrol" (Meacham), Westkappelle-mars (Maas). Op het programma van het Mannenkoor staan: „Ons Hollands" (Zweers), „Deep river"> (negro spiritual), „Jagerskoor" (Von Weber), „Meisje" (Versloot), „Die zwölf Raüber" (Imjalof), „Gloria", „Die Hebe uit onze taveerne" en de „Zan gersmars". Het concert wordt besloten met een gezamenlijke uitvoering van het Wilhelmus. Gradus' lijf fotograaf knipte dit plaatje niet in de eerste plaats voor mej. Lengers van de Polderweg, maar wel voor de tortelduif, die vredig in haar hand rust. Dit is nu Koeriede oudste tortelduif van Nederland, een vogel van wel veertig jaar oud. In de oorlog is Koerie door mej. Lnngers onder het puin van haar gebombardeerde huis vandaan gehaald. In de Lutherse kerk aan de Wezen straat houdt Anthony van Kampen vanavond een ook voor niet-Ieden toe gankelijke lezing over zijn reis naar Groenland. Het Helders R.K. Toneel geeft op Zondagavond 2 Mei in Casino een op- voering van „Een bruid kwam op be- zoek".

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5