Koreaplan van Nam met dat der V er. II in strijd Naties DE WONDERE WAERELT Ook dat nog Churchill: Geen Engelse hulp aan Indo-China Frankrijk wil bespoediging van Indo-China-debat De stem van India I INTERNATIONAAL DULLES SPREEKT HEDEN Afgevaardigden van Ho Tsji Minh naar Genève? Molotov bezocht Bidault I „Genève" sneed eerste agenda punt aan Wijze van verkiezingen delicate punt Twee Belgische korporaals pleegden sabotage Dulles ontving Russische atoom-nota Uitslag Genève moet worden afgewacht Wat doen de Ver. Staten? Treinbotsing bij Hanau eist drie doden WOENSDAG 28 APRIL 1954 ONDER voorzitterschap van minister Molotov heeft de conferentie te Genève gistermiddag gedurende twee uur en een kwartier vergaderd over het Koreaanse vraagstuk. Het woord werd gevoerd door de Zuid- koreaanse en de Noordkoreaanse ministers van Buitenlandse Zaken, alsmede door de delegatieleider van Columbia. De vergadering werd ver daagd tot hedenmiddag drie uur nadat Molotov had medegedeeld, dat minister Dulles, die gisteren ook gesproken zou hebben, had verklaard daarmede tot vandaag te willen wachten. Daarnaast was er opnieuw in Genève een druk diplomatiek verkeer. Op Molotovs verzoek had deze een bespreking met Dulles. Molotov zou de Amerikaanse minister een antwoord van Moskou over het Amerikaanse atoomenergieplan hebben overhandigd. Ook had Molotov een onderhoud met de Franse minister Bidault. Dit gesprek zal vandaag worden voortgezet en handelt over de kwestie-Indo-China. Deze buiten de eigenlijke conferentie om plaats vindende ontmoetingen der ministers moeten zeker van evenzo groot belang geacht worden als de conferentie zelf. Men zou wellicht kunnen zeggen, dat hetgeen tijdens déze besprekingen wel of niet wordt bereikt direct zal beslissen over het slagen of mislukken der conferentie in het oude Volkenbondspaleis. U)E MINISTER van Buitenlandse Za ken van Zuid-Korea, Pjoeng Joeng Taj, kwam op de vergadering van gis termiddag het eerst aan het woord. Sommige mensen, zo zei hij, achten het redelijk, om de troepen van de Ver. Naties en de communistisch-Chinese troepen gelijktijdig uit Korea terug te trekken. Dit is echter in strijd met de rede en de logica. De VN-troepen wa ren vóór de steunactie van de Chinese communisten aan de Noordkoreanen al in Korea voor een politie-actie tegen de Noordkoreaanse aanvallers. Zij zul len pas teruggetrokken worden als de politie-actie als voltooid kan worden beschouwd. Wij zien niet in waarom terugtrekking der VN-troepen zou moe ten verbonden zijn met die der Chinese communisten. Dan zou het zijn, alsof een inbreker zijn wapen zou laten vallen op voorwaarde, dat gelijktijdig de politie man ontwapend wordt. De Zuidkore- aanse minister beschreef de Noord- Koreanen als „geïntimideerd door een meedogenloos, vreemd regiem". Wij in het vrije deel van het land kunnen het niet helpen, dat wij ons steeds vastbe slotener voelen om onze broeders in het Noorden te bevrijden, zo voegde hij er aan toe. Daarna kwam generaal Nam II van Noord-Korea aan het woord. Hij ont vouwde een plan tot regeling van de Koreaanse kwestie. De minister vroeg om terugtrekking binnen zes maanden van de buitenlandse troepen uit Korea en instelling van een gemeenschappe lijke commissie door de regeringen van Noord- en Zuid-Korea ter voorberei ding van vrije verkiezingen voor een Nationale Vergadering, die een regering voor geheel Korea zou moeten samen stellen. Deze commissie zou ook een kieswet moeten opstellen. Deze wet zou een zuiver democratisch karakter van de verkiezingen moeten verzekeren en buitenlandse inmenging, alsmede druk op de kiezers moeten uitsluiten. In de commissie zouden ook vertegenwoordi gers van de „grootste democratische or ganisaties" zitting moeten hebben. Ten slotte sprak de minister van Buiten landse Zaken van Columbia, Zuleta Angel. Hij herhaalde de opvatting van de Ver. Naties inzake een verenigd, on afhankelijk Korea en vroeg om vrije verkiezingen, evenredige vertegenwoor diging in geheel Korea, een „vrije at mosfeer" en algeheel toezicht door de Ver. Naties. Een Russische woordvoerder ver klaarde na afloop van de vergadering tegenover de pers, dat de rede van de Zuidkoreaanse minster „een bespotting van de feiten" was. De Franse woord voerder beschreef de Noordkoreaanse voorstellen als „gelijk aan die van Mo lotov op de Berlijnse conferentie voor hereniging van Duitsland". D°°R de verklaringen van de Noord- koreaanse en de Zuidkoreaanse mi- msters is onmiddellijk het vraagstuk aan de orde gekomen, dat de conferen tie over Korea zal beheersen, nl. hoe de twee partijen overeenstemming kun- hen bereiken over een definitie van Vrbe verkiezingen. Tot dusverre heeft alleen een Britse Woordvoerder openlijk het Noordkore aanse plan onaanvaardbaar voor zijn delegatie genoemd. Het is evenwel vrij wel zeker, dat ook minister Dulles het zal verwerpen, als hij vandaag aan het woord komt. Diplomatieke kringen te Genève zijn van oordeel, dat de Zuid-Koreanen zul len instemmen met het houden van nieuwe verkiezingen in het gehele schiereiland, mits men het eens kan worden over de daarbij te volgen pro cedure. De Columbiaanse vertegenwoordiger Angel sprak namens alle niet-commu- nistische delegaties, toen hij het plan indiende, dat door de Algemene Verga dering der V.N. is goedgekeurd. De woordvoeredr van communistisch- China verklaarde in antwoord op een vraag, dat zijn regering zich als de ge lijke van de „Grote Vier" beschouwt en bij de huidige besprekingen aanspraak maakt op dezelfde status als deze mo gendheden. In Genève zijn de vertegenwoor digers van de grote mogendheden dezer aarde rond de conferentie- tafel bijeen. Op de voorgrond rechts Molotov en Gromyko, in het mid den de Chinese premier Tsjou En Lai en in het midden links Anthony Eden. Volgens diplomatieke kringen te Genève was gisteren het grootste me ningsverschil tussen Oost en West een Russisch verzoek oir. vertegenwoordi gers van Hot Tsji Minh voor de vredes onderhandelingen over Indo-China uit te nodigen. Men neemt aan, dat het Westen tenslotte dit verzoek zal in willigen ten einde de besprekingen onverwijld te kunnen beginnen. De delegaties der Westelijke „Grote Drie hadden gisteravond goede hoop, dat spoedig overeenstemming kan worden bereikt. Enige maanden geleden zijn er op het Belgische vliegveld Florennes kort na elkaar acht straaljagers vernield door ontploffingen in de motor. Bij onderzoek bleek, dat de explosies wa ren veroorzaakt, doordat metalen voor werpen in de luchtaanvoer van de „jets" waren geplaatst. In verband hiermee zijn thans twee korporaals mecanicien gearresteerd, die op de vliegbasis werkzaam waren. Zij hebben reeds bekend. Bij het onderzoek is ko men vast te staan, dat de ongevallen met straaljagers in de lucht niet aan deze vorm van sabotage te wijten zijn geweest. Men acht in de onderhavige geval len politieke sabotage niet uitgesloten. Een café in de buurt van Florennes staat bekend als een verzamelplaats van verdachte elementen; voorts is een d-r verdachten verscheidene malen naar Antwerpen gereisd. De Belgische bladen hebben er aan herinnerd, dat onlangs aan boord van een buitenlands schip een spion is gearresteerd, die allerlei inlichtingen bleek te bezitten over de verdedigingsinstallaties van Henegouwen en Namen. De Sovjetrussische eerste minister, Malenkov, heeft gisteren de vorming be kend gemaakt van een „commissie van staatsveiligheid" met generaal Serov als voorzitter. Hij is tevens lid van het ka binet. U)E RUSSISCHE minister van Buiten landse Zaken, Molotov, heeft giste ren de Franse minister. Bidault, op diens uitnodiging, bezocht. Het onder werp van de besprekingen was de or ganisatie van het aan Indo-China ge wijde deel deel van de conferentie. Van gezaghebbende Franse zijde werd te Genève vernomen, dat Frankrijk er bij de Sovjets op wil aandringen onver wijld besprekingen over het beëindigen van de Indochinese oorlog, die reeds zeven jaar duurt, te beginnen. B'dault. zou Molotov hebben verzocht de behan deling van de kwestie-Indo-China op de conferentie van Genève zo spoedig mogelijk te doen plaatsvinden. Het on derhoud duurde veertig minuten. Molotov kwam in een Russische „Zis"-limousine. Hij werd door twee andere Russische wagen begeleid. Hier in zaten lijfwachten. Ook in Molotovs wagen zaten enkele lijfwachten. Zwit serse politie escorteerde Molotov en diens gevolg. Bidault zou een uit nodiging hebben aangenomen om mor gen met Molotov te dineren. Intussen zullen de Frans-Russische besprekingen vandaag worden voortgezet. Molotov bracht later een bezoek aan de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Foster Dulles. De minis ters kwamen bijeen op verzoek van Molotov. In een officiële Amerikaanse verklaring werd later gezegd, dat de ministers over verscheidene problemen spraken. Molotov overhandigde aan Dulles het antwoord van de Sovjetrege ring op de Amerikaanse nota van 19 Maart jl. over de kwestie der atoom energie. Prins Wan Waithajakon van Thai land, een der drie conferentievoorzit ters, verklaarde gisteren, dat volgens hem met de bespreking van de Indo chinese kwestie zou kunnen worden worden begonnen vóór de Koreaanse kwestie is afgehandeld. Het zou echter nog wel enige weken duren voor het zover zou zijn. Voorts zei hij, dat Thailand .'oor een bestand in Indo-China is. als daaraan veiligheidsgaranties zouden zijn verbon den. Hij opperde de mogelijkheid van bestandsonderhandelingen in de afzon derlijke gevechtszones (de Tonkinese delta, Dien Bien Phoe, Laos en Cam bodja) waardoor men geleidelijk tot een bestand in het gehele land zou kunnen komen. P)E VREDE van een land kan niet verzekerd zijn, als niet overal el ders ook vrede is. In deze kleine we reld, opgebouwd uit tegengestelde ele menten, worden oorlog, vrede en vrij heid ondeelbaar. Daarom is het niet genoeg als een land de vrede bin nen zijn eigen landsgrenzen bewaart, maar het moet ook naar beste kunnen proberen de vrede over de gehele we reld te helpen behouden. Op deze wijze sprak de premier en minister van Buitenlandse Zaken van India, Jawaharlal Nehroe op 24 October 1949 het Canadese parlement toe. Deze woorden bracht Nehroe en daar mede het jonge India in praktijk bij de wapenstilstandsonderhandelingen in Korea. Op talrijke manieren en bij vele gelegenheden heeft India tijdens het conflict om Korea zijn bemidde ling aangeboden. Op positieve wijze werd door Nehroe c.s. bijgedragen aan het zoeken van een weg, die tenslotte heeft geleid tot het staken van het vuren in het Land van de Morgen stilte. Bij het verhoren en doen repatrië ren van de krijgsgevangenen in het gebied van Panmoendjon nam India zelfs een directe taak op zich. Deze medewerking van een staat, die zelf met nog zulke omvangrijke binnen landse problemen te kampen heeft en voorts nog steeds het probleem-Kasj- mir met het Islamitische Pakistan heeft op te lossen, kreeg helaas vooral van de zijde van de V.S. niet die dank. die erkentelijkheid, die het zeker vol gens vele anderen had verdiend. India, dat met zijn bevolking van 362 miilioen zielen in het strategisch zo enorm belangrijke Zuiden van Azië een kernpositie inneemt, is bij de hui dige ontwikkeling van de toestand in Indo-China ten nauwste betrokken. Er moge dan geen direct gevaar van een communistische dreiging voor de Re publiek bestaan, latent is dat gevaar gelijk voor geheel Zuidelijk Azie. toch 1 Wij begrijpen, dat men in Delhi de kritieke toestand, waarin zich de vol keren van Indo-China bevinden met grote bezorgdheid gadeslaat. Niet al leen om het opdringende communis me, doch minstens even sterk uit het oogpunt van medeleven met de broe dervolkeren van Vietnam, Laos en Cambodja, wier zonen en dochteren aan de ellenden van oorlog, verdrij ving van de geboortegrond, honger, leed en ook tweedracht zijn overgele verd. „Wij moeten ook naar beste kunnen proberen de vrede over de gehele wereld te helpen behouden". Deze gedachte door Nehroe in Canada uitgesproken, is zonder twijfel ook weer de achtergrond geweest van het plan, dat hij vorige week, kort voor „Genève" dus, in zijn parlement in diende en dat volgens hem zou moe ten leiden tot een einde van de oor log in Indo-China. MEHROE'S plan hield o.a. in een on middellijke oproep tot het staken van het vuren; directe beëindiging van ds Franse souvereiniteit in Indo- China; het voeren van rechtstreekse onderhandelingen tussen de strijdende partijen en tenslotte: noninterventie van alle mogendheden en het staken van iedere vorm van militaire hulp De enige, ons bekende buitenlandse reactie op dit voorstel van Nehroe kwam van de kant van de Ver. Staten De voorzitter van de commissie voor de buitenlandse betrekkingen van de Senaat, Wiley wees de suggestie van een noninterventie-pact tussen de Grote Vier inzake Indo-China geheel van de hand. Hij noemde het doen van een dergelijke stap een uitnodi ging tot communistische aggressie. Dit is een hard en meedogenloos antwoord aan Nehroe. aan de man, die in wezen het goede voor heeft, een man, die in elk geval niet passief wil toezien, nu het huis van zijn buren in brand staat maar daadwerkelijk wil meehelper om te redden wat er nog te redden valt, niet alleen om overslaan van dat vuur naar eigen huis te voorko men, doch om wille van zijn naaste, om wille van de vrede in de ganse wereld evenzeer. Vooral de laatste zinsneden uit Neh- roe's voorstel maken het in de huidi ge fase der ontwikkeling onaanvaard baar. Het staken van alle militaire hulp aan de strijdkrachten van de Franse Unie bv. zou de positie dier troepen direct volkomen onhoudbaar maken. Het gebied van Vietnam, Laos en Cambodja zou dan algeheel voor de communistische Vietminh open ko men te liggen. Vervolgens zou een di recte uitvalspoort voor de communis tische aggressiezin worden geschapen op talrijke andere Zuid-Oost Aziati sche gebieden. In Genève zou dan over Indo-China door het Westen niet eens meer gesproken behoeven te worden. J-JET voorstel van Nehroe inzake non-interventie is een geheel ander probleem, een zaak, waarmede niet alleen Frankrijk, doch ook de Ver. Staten en Engeland zich juist de laat ste dagen meer dan ooit bezig houden. Directe deelneming aan de strijd langs de Mekong en de Rode Rivier door bv. de V.S. zouden een uitermate pre caire internationale toestand schep pen Frankrijk heeft daarom nog steeds internationalisatie van de oor log weten te voorkomen, doch Parijs weet evenzeer, dat, zo Genève geen oplossing brengt, dit probleem in al zijn gewicht weer direct onder ogen moet worden gezien. Wij weten, dat de V.S. slechts in het uiterste geval tot een dergelijke inter ventie zullen overgaan. Grote delen van de bevolking van de V.S. hebben meer dan genoeg van die strijd over zee en niet de minste behoefte aan een tweede Korea met grote kans, dat het daarbij alleen niet zal blijven. Aan de andere kant is ook voor de V.S. in- oerking van het imperialisme van Moskou en Peking een levenszaak. Frankrijk zelf is meer dan strijdens- moe. Al met al is het misschien goed op dit moment niet te gaan blikken in het toekomstige, het na-Genè've. Met elk goedwillend mens op aarde willen wij daarom van harte hopen, dat de oartijen aan het Meer van Genève tot elkaar zullen komen, dat een oplos sing voor het Indochinese vraagstuk 'al worden gevonden, opdat de we- "cl(j voor een ramp gespaard kan blijven. J-JET FRIESE dorp Olde- berkoop zou dit jaar grootscheeps zijn 850ste verjaardag gaan vieren en uiteraard was er een commissie in het leven geroepen, welke dag en nacht (behalve Zondags) doorwerkte om in de zomermaanden een ge zellige, losbandige feest- week te kunnen geven. Er moest nog vreselijk veel gedaan worden. Totdat een der commis sieleden op het listige idee kwam de annalen van Oldeberkoop eens door te worstelen. Een verbijsterende ontdek king was het gevolg: de verjaardag viel pas in 1955! Toen deze ontstel lende mededeling in al lerijl aan het comité werd gedaan, vertolkte een der heren openhar tig de gevoelens van de meer opgeluchte dan ge schrokken organisatoren: „Nu komen we in ieder geval op tijd klaar". Ze mogen in Alkmaar de ge schiedenisboeken ook nog wel eens goed nalezen! RITA HAYWORTH wie kent haar niet? is door het Ameri kaanse Genootschap ter Voorkoming van Kin dermishandeling voor de rechter gedaagd, omdat zij haar twee kinderen, de achtjarige Rebecca Welles (een dochtertje van Orson) en de drie jarige Y osmin (een dochtertje van Ali Khan)aan verwaarlo zing zou hebben prijs gegeven. Rita was met haar derde echtgenoot Dick Haymes in het zon nige Florida, terwijl de twee meisjes in een kin dertehuis elders waren ondergebracht. ,Jk ben diep geschoktzei zij, toen zij van de aan klacht hoorde, „Ze zoe ken ons". Zoals men weet, staat haar man, de bekende uit Argenti nië afkomstige zanger, op het punt te worden uit gewezen. Men mag hem niet, voornamelijk om dat hij de dienstplicht heeft ontdoken. Het is bijzonder zielig. IN HONGARIJE worden thans 150.000 lippen stiften per maand ge produceerd tegen slechts 80.000 per maand in 1953. En de fabrieken blijven er niet met één zitten. Het is ons nog niet dui delijk, waaraan dit toe nemende streven naar glamour te danken is. In die lippenstift wordt het vet van vettige schapen wol verwerkt, zodat de Hongaarse vrouwtjes dus met kissproof-schapen- vet op de lippen rond wandelen. J)E AMERIKAANSE teen-ager, het kind tussen elf en twintig jaar, blijkt per jaar drie en een half milliard dol lar uit te geven. Dat heeft het Instituut voor We tenschappelijk Jeugdon- derzoek uitgerekend. Maar ook het Ameri kaanse zakenleven weet dat en heeft er zijn re clamewagens voor (blaas) kauwgum, ijs, limonade, chocolade, beeldverhalen, gramol'oonplaten en tal van andere zaken op in gesteld. In een Neder lands rapport uit 1947/48 over „Werkende jeugd en zakgeldbesteding" stc.at, dat deze werkende jongeren tezamen per jaar 185 miilioen gulden uitgeven en dat het ge middelde zakgeld f 6.18 per week bedraagt. Vele nijvere huisvaders zou den er jaloers op zijn. r)E BESTUURDER van een personenauto heeft de meeste kans op een verkeersongeval, wanneer hij in de leef tijdsklasse van dertig tot negen en dertig jaar valt en zich daarbij Vrijdags tussen zeventien en acht tien uur op de weg be vindt. In de maanden van Juli tot en met Oc tober is deze kans het grootst. Bovendien moet de bestuurder van een personenauto vooral uit kijken voor vrachtauto's, want daar wordt hij meestal door gekraakt. En die botsingen vinden doorgaans plaats op een hoek of een kruispunt. De KNAC heeft dat met gegevens van het CBS allemaal uitgerekend. U weet dus waar u aan toe bent. U hoeft overigens niet dl te benauwd te zijn, want in vier van de vijf gevallen ontstaat uitsluitend materiële schade. £)E AMERIKAANSE sergeant David Snow in Albuquerque kreeg slaande ruzie met zijn meisje, dat in de hoogste klasse van de high school zit. Hij werd zo kwaad, omdat zij voor de afwis seling eens met een an der uitging, dat hij al haar minnebrieven heeft laten stencillen en. de stencils heeft uitgedeeld aan haar klassegenoten. De meisjes genoten van de kostelijke lectuur, welke boeiender bleek dan Vestdijk en Blaman tezamen. Volgens een rapport uitgegeven door de onafhankelijke Britse organisatie voor wetenschappelijk onderzoek „Po- litical and Economie Planning", zal de wereldbevolkingstoeneming in de eerst volgende dertig jaren wellicht even groot zijn als de totale wereldbevolking in 1900. Van 1951 tot 1952 alleen al kwamen er dertig miilioen mensen bij, zodat er begin 1953 twee milliard 469 miilioen zielen Waren. Er is echter géén grond om te geloven, dat de voedselproductie automatisch gelijke tred houdt met de bevolkingsaanwas. Het rapport schrijft, dat er gevaar bestaat, dat het grootste deel van de mensheid een armoedig, lawaaiig, éénvorming en langdurig be staan zal leiden in overbevolkte landen. De huidige netto aanwas van meer dan 70.000 per dag vertoont de neiging om nog meer toe te nemen. „Het is dringend nodig onmiddellijk een onderzoek in te stellen en deskun dig en kalm de feiten in alle landen te bespreken met mensen van verschillen de opvatting om gezamenlijk tot een diagnose te komen", aldus besluit dit weinig optimistische rapport. Na een V.N.-conferentie over de wereldbevolking, die te Rome op 31 Augus tus zal worden geopend, zal de Britse organisatie een uitgebreider (en nóg somberder?) rapport publiceren. SIR WINSTON CHURCHILL heeft gisteren in het Britse Lagerhuis verklaard, dat de Britse regering zich niet wil verbinden tot een militaire actie in Indo-China, zo lang de resultaten van de confe rentie in Genève niet bekend zijn. Op de voorbespreking van Eden, Bidault en Dulles in Parijs zijn „geen nieuwe politieke of militaire verplichtingen" door Engeland aangegaan, zo zei de premier onder toejuichingen van de afgevaardig den. De ministers zullen met be trekking tot Indo-China eerst de uitslag van „Genève" afwachten. pREMIER Churchill legde deze ver klaring af naar aanleiding van vra gen van de oppositieleider, Attlee. Eden, zo zei de premier, heeft in Parijs duidelijk laten uitkomen, dat de Britse regering bereid is volledig mee te wer ken aan het toepassen van eventueel in Genève bereikte regelingen ter bevor dering van een stabiele vrede in het Verre Oosten. Alle partijen in het par lement, ook de Labouroppositie, rea geerden gunstig op Churchills verkla ring. Een andere kwestie is het verzoek van Frankrijk aan de Ver. Staten om „alle beschikbare bommenwerpers uit Korea, Japan en de Philippijnen" ter beschikking te stellen voor de strijd in Indo-China. Dit verzoek werd in de V.S. ingediend door de Franse staats secretaris voor de Luchtvaart, Christi- aens. Hij heeft in het bijzonder ver zocht om meer toestellen van het type B-26. Amerikaanse stafchefs schijnen zich te zullen verzetten tegen elk voorstel om vliegtuigen van Amerikaanse vlieg dekschepen te gebruiken voor pogingen om het garnizoen van het belegerde Dien Bien Phoe te ontzetten. Doch hoge Amerikaanse ambtenaren hebben te kennen gegeven, dat de regering-Eisen- Drie personen zijn omgekomen en zestig gewond, toen Dinsdagochtend de trein WïebelsbachFrankfort bij Ha nau, ten Oosten van Frankfort, van opzij inreed op de exprestrein Rome- Kopenhagen,. De locomotieven van beide treinen en vijf rijtuigen van de exprestrein liepen uit de rails. De Belgische minister van Onderwijs, Collard. heeft Julien Kuyoers benoemd tot Kabinetschef. hower haar denkbeeld, om als laatste redmiddel om een ramp in Indo-China te voorkomen, Amerikaanse strijd krachten derwaarts te zenden, niet heeft opgegeven. Een der belangrijkste voorwaarden is echter, dat het Ame rikaanse ingrijpen zou geschieden in het kader ener „verenigde actie" in In do-China door die vrije landen, wier be langen gemoeid zijn met de uitslag van het Indochinese conflict. Het garnizoen van het op vijf km. van de eigenlijke vesting Dien Bien Phoe gelegen steunpunt heeft een uit val gedaan om de druk van de Viet minh te verlichten en loopgraven te vernielen. Militaire kringen in Parijs zijn van mening, dat de opstandelingen zo veel vuurkracht rondom het eigen lijke bolwerk hebben verzameld, dat het nagenoeg onmogelijk voor het gar nizoen is om een grote tegenaanval te doen. Ook gisteren zijn weer hevige luchtaanvallen gedaan op geschut van de Vietminh en de aanvoerwegen Uit China. In Parijs weet men niets af van een Amerikaans jpericht, dat 18.000 Chi nese communisten Indo-China zouden zijn binnengerukt. De 29-]arige Genevieve de Galard Tarraude, de heldin van de Dien Bien Phoe. Als enige vrouw in het ondergrondse hospitaal van deze belegerde veste strekt zij haar z°l§en ui£ over duizend gewonde soldaten, voor wie zij een tweede Florence Nightingale is. Terecht geniet deze verpleegster de onver deelde bewondering van de gehele vrije wereld.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 7