Oorlog dreigt voortdurend in het Nabije Oosten Anna Paulowna vierde gezellig Koninginnefeest Wilt U even noteren? Overwinning op Vios brengt WGW het kampioenschap PI Arabische landen verlangen vernietiging van Israël Westen bewaart het evenwicht Koninginnedag op Texel De KNVB-reserves Vrolijke kinderzang en volksspelen Ruim 600 kinderen genoten van goed programma Voetbal in de afdeling JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Zeeland vraagt weer Uw aandacht! IN HET KORT Amerikaanse admiraal op bezoek Onvermijdelijk Wieringen Dr Storm sprak Urk Massaal ziekenbezoek Juiianadorp Herdenking op 5 Mei Breezmd Feest van Oranje Comité V iering van be vrij dingsdag Morgenmiddag feest in Den Helder? Uitvoering „Serenata's" Tussen Haaks en Ruitje ZATERDAG 1 MEI 1S54 (Van een bijzondere medewerker) £)E MOORD op elf passagiers van een Israëlische autobus in de woestijn Negev in de buurt van de Jordanische grens heeft de situatie rondom Israël, die door de voortdurende bloedige grensconflicten toch al ge spannen was, nog meer verscherpt. Als er geen grote mogendheden waren, die zorgvuldig waken over de vrede aan de Oostelijke rand van de Middellandse Zee, dan zou de tegenstelling tussen Israël en de Ara bische staten beslist al tot een tweede oorlog hebben geleid. Als men de imponderabilia aan beide kanten afweegt, dan zal men met een zekei recht kunnen beweren, dat de Arabische politiek eerder bepaald wordt door gemoedsopwellingen dan door nuchter overleg, terwijl het bij de Israëlische waarschijnlijk omgekeerd is. Juist deze verdeling brengt voor de vrede grote gevaren met zich mee, die ontstaan uit de politieke doeleinden van de beide vijandige groepen en de tegenwoordige moge lijkheden om deze te bereiken. JJET DOEL, dat de Arabische staats lieden zich gesteld hebben, schom melt tussen de physieke vernieti ging van het gehele Israëlische volk en zijn onvoorwaardelijke onder werping of verdeling. Er bestaat op het ogenblik geen enkele mogelijk heid dit doel te bereiken, ten eerste wegens de superioriteit van het mo derne en slagvaardige Israëlische leger, dat beter en sterker is dan alle legers in het Oosten, behalve het Turkse; ten tweede wegens de aanwezigheid van 80.000 man Britse troepen aan het Suez-kanaal, die het Egyptische leger eventueel zou den verhinderen in te grijpen; en ten derde wegens het belang van de Westerse mogendheden bij de handhaving van de vrede in het Na bije Oosten. Zodoende zou het tegen iedere verstandelijke overweging zijn, indien de Arabieren een ge wapend conflict wilden uitlokken. Het is dan ook kenmerkend, dat alle Arabische regeringen de pas markeren. Ze moeten weliswaar om binnenlandse politieke redenen een aggressieve houding tegenover Is raël blijven aannemen, maar toch willen ze de kwestie niet op de spits drijven, zolang ze niet beter gewa pend zijn. Gevaarlijk zijn echter de „Pan-Arabieren": ze willen met alle geweld een conflict. De haat tegen Israël verenigt allen: de vluchtelin gen uit Israël, die hun vaderland verloren hebben, de gevallen politici, de opstandige sheiks, de tegenstan ders van de heersende secten, de monarchisten in de republieken, de republikeinen in de monarchieën ze willen allen de groene vlag van de profeet hijsen, om op het graf van Israël het grote Arabische rijk op te richten. Ze hebben weinig kans hun wil tegenover de Arabische re geringen door te zetten, tenzij er bui tengewone dingen gebeuren, waar door de regeringen overspeeld zou den worden. Als Israël zich zou la ten provoceren b.v. Zou de moord in de woestijn Negev uit zulke over wegingen geboren zijn? DE TIJD werkt tegen Israël. De door de olie rijk wordende Ara bische landen en Egypte zullen lang zamerhand hun regulaire legers mo derniseren en versterken, zodat hun overmacht in aantal steeds meer in vloed zal hebben op de verhouding der krachten. Eventuele aaneenslui ting van staten, zoals Irak met Jor danië, Syrië en misschien zelfs Li banon, zouden deze ontwikkeling be spoedigen. Maar ook de grensvast- stelling bij de wapenstilstand heeft Israël's ongunstige positie niet ver beterd. Het Egyptische bruggehoofd van Gaza is als een paal in het land van Kanaan gedreven en Jordanië heeft een groot deel van Samaria en van het gebergte van Juda behou den, zodat Noord en Zuid slechts door een smalle kuststrook verbon den zijn. Nutteloze, moeilijk verde digbare grenzen zo argumenteert men in Israël. De radicale elementen in Israël, die reeds in 1950 moeilijk tot een wapen stilstand te bewegen waren, dringen in verband met de bloedige gebeurte nis in ds woestijn Negev aan op een preventieve oorlog, om enerzijds de „natuurlijke" grenzen van de staat te bereiken en anderzijds land te winnen voor nieuwe kolonisten. Zijn dit alleen de politieke doeleinden van de radi cale groepen, of zijn ze niet gemeen goed van het hele Israëlische volk? Is Israël niet gedwongen voor zijn voortbestaan te streven naar een ze kerheid, die gebaseerd is op een dui delijke afbakening van de grenzen tegenover de Arabieren? De Middellandse Zee en de woes tijn Sinaï zijn duidelijke grenzen en het Noorden is in de geschiedenis steeds een strijdpunt geweest. Maar in het Oosten hebben de Romeinen Admiraal John Howard Cassady, opperbevelhebber van de Amerikaanse marinestrijdkrachten in het oostelijk deel van de Atlantische Oceaan en de Middellandse Zee, en zijn plaats vervanger en stafchef, schout bij nacht Robert Burns Pirie, zullen Za terdagmiddag op het vliegveld Val kenburg aankomen voor een bezoek van drie dagen aan Nederland. Zij zullen worden vergezeld door hun echtgenoten. Maandag a.s. zullen zij een offici eel bezoek afleggen bij vice-admi- raal H. C. W. Moorman, staatssecre taris van Marine op het ministerie van Marine. hun verdedigingsposities in de woes tijn voortuitgeschoven, naar Petra en Philadelphia (het tegenwoordige Amman, de hoofdstad van Jordanië), net als hun voorgangers in het oude Israël. Zal het moderne Israël het zelfde pogen te doen? Engeland, de grote deskundige van het Oosten, die echter vaak juist hier bedrogen is uitgekomen, gelooft nog naar vreed zame oplossingen te kunnen zoeken. Op economisch gebied zullen nieuwe gebieden ontsloten worden, die Is raël en de Arabieren ten goede zul len komen. Er is o.a. sprake van een reusachtig project: een tweede ka naal zou de Middellandse Zee met de Rode Zee verbinden, van de Golf van Akaba door het Wadi el Araba naar de 400 meter lager gelegen Dode Zee, langs de Jordaan naar het meer Genezareth en dan door het gebergte naar Haifa. Maar de meest voor de hand liggende zaak, name lijk de onrustige, hongerige acht honderd duizend Arabische vluchte lingen uit Palestina onder te bren gen, is daarmee nog niet vervuld. „Een oorlog tussen Israël en de Arabische staten is onvermijde lijk, doch men weet niet, wan neer hü zal uitbreken". Deze verklaring van generaal Moshe Dayan, chef van de Generale Staf van het Israëlische leger, moge misschien een tactische be doeling hebben gehad, toch werpt ze een veelbetekenend licht op de verscherping van de toestan den in dit deel van de wereld. Voor de afdeling Wieringen van de Vereniging N. V. S. H. hield de beken de radiospreker dr Storm, een lezing over het onderwerp „Hoe komen wij tot een gelukkig huwelijk". In zijn be toog behandelde dr Storm deze vraag ten aanzien van de jonge mensen, die nog tot een huwelijk moeten komen en ten aanzien van d'e reeds getrouwden, die de taak hebben, het huwelijk ge lukkig te houden. Naar aanleiding van de lezing werden door velen vragen gesteld die het duidelijkste bewijs wa ren, dat de lezing bij de ongeveer twee honderd aanwezigen ten zeerste inge slagen was. Het passagiersschip Kasteel Sta- verden bracht met 70 zieken een be zoek aan Urk. Dit schip was voor deze gelegenheid ingericht door de Roode Kruisafdeling van Overijsel. Het bestuur van het Roode Kruis te Urk heeft als medeleven de zieken enige stuks gerookte paling aange boden als aandenken aan het bezoek van Urk. Traditiegetrouw zet op Texel de ver jaardag van de Koningin in met mu ziek, geblazen door leden van de Ko ninklijke Texelse Fanfare van de kerk toren van Den Burg. Gedragen door de straffe wind waren de vrolijke tonen tot ver in de omtrek hoorbaar. Het was het begin van een blijde dag, waarop niet alleen de jeugd maar ook de ouder dom deelnam aan de algehele feest vreugde. Een der hoogtepunten vormde wel' de optocht van versierde fietsen, auto peds en andere vaak origineel opge dofte voertuigen. De namen van de winnaars van deze optocht volgen hier onder: Enkelingen: 1. Janneke Dijksen, met versierde autoped. Bij de paren: „Leve de Koningin", Hogerheide en Bruin en bij de groepen: Vier versierde fietsen onder het motto „Leve de Koningin", Liesje Vinke, Marja Koorn, Lida Koorn en Jannie Maat. Van de kinderspelen luidt de uitslag meisjes eerste en tweede klasse, steen lopen; winnares Martha Boekei. Jon gens eerste en tweede klasse, eieren lopen. Winnaar: Peter Zoetewieg. Meis jes derde en vierde klasse, zakken lo pen. Winnares: Juultje SWhrthof. Jon gens derde en vierde klasse, knikkers op een bord: Kees Smit winnaar. Jon gens vijfde en zesde klasse, ton rollen. Winnaar Adri van der Slikke. De meis jes vijfde, zesde en zevende klasse, koek happen. Winnares Janny Lap. Voor de jongens van de eerste en tweede klasse ULO was er fietsen. Tijdens het rijden moesten de jongens door een band krui pen. Winnaar werd Bert Boekei. Voor de meisjes van de ULO en de huishoud school (lagere klassen) was er spriet- lopen en hier was de winnares Tiny Roeper. Als HRC 2 morgen de uitwedstrijd tegen Schagen 2 wint, dan zijn de roodjakken-reserves kampioenHet behoeft geen betoog, dat HRC 2 zich tot het uiterste zal geven. r3a: Hollandia2WFC 2; Schagen 2—HRC 2, ZFC 4—Alkm. Boys 2. r3bKW 2—Zaandijk 3; QSC 2— Assendelft 2; WFC 3Zilvermeeuwen 2; WSV '30 2—HRC 3; OSV 3— KFC 3. r3cAFC 4—DWS 4; OSV 2—HRC 4; Zaandijk 2DCG 3. yROLIJKE klanken van de muziekvereniging „Soli Deo Gloria" en heldere kinderstemmen „luidden" het Koninginnefeest aan de Kleine Sluis in, dat ook verder met grote opgewektheid werd gevierd. De met vlaggetjes zwaaiende kinderschaar van de r.k. school in de Spoorbuurt, de o.l. school I van de Kleine Sluis en de o.l. school III in de Oostpolder, trok, na zich bij „de molen van Blankevoort" te hebben verzameld, met de muziek voorop naar het Raadhuis. Daar werd door muziekvereniging en kinderen aan de vertegen woordiger van de koningin, burgemeester Mijnlieff, die zich met echtgenote en Oranjecomité op het bordes van het raadhuis had opgesteld, een aubade gebracht. Na het dankwoord van de burgemeester gingen de kinderen naar de zaal van de heer De Boer. „Monsieur Victoire" liet hen daar van zijn goochelkunst genieten. Een aardig intermezzo was de hersengymnastiek, waarvoor uit de drie scholen ploegen werden gevormd, bestaande uit leerlingen van de laagste tot de hoogste klassen. De r.k. school uit de Spoorbuurt werd, met 6 punten no. 1; school I behaalde 5 punten, school III verwierf er 4. Natuurlijk ontbrak op dit geslaagde kinderfeest ook de tractatie niet. De volksspelen en wedstrijden voor tractoren op het B.K.C.-terrein trok ken, mede zij dank het gunstige weer, heel veel belangstelling. Ook burge meester en mevrouw Mijnlieff toonden die nu weer. Over de deelneming had het Oranje-Comité evenmin te klagen. Voor de verschillende spelen gaven zich heel wat dameen heren en jon gelui op en voor de tractoren wedstrijd werden zelfs 36 van deze mechanische paarden ingeschreven. Bij het Ruiter te paard werden tot vermaak van het publiek flinke klap pen uitgedeeld. Winnaars werden 1. J. Verhagen, 2. K. de Rooy, 3. S. Filipsen. Het Touwtrekken voor paren bracht overwinningen aan 1. HottingBijl, 2. De KoningWisseling en 3. J. Verha- ge—G. Conijn. De ingelaste wedstrijd tussen een groep van 9 Poldersen tegen evenzoveel „emigranten" (personen, die hier een opleiding ontvangen om hen de gewenste kennis bij te brengen, die groter kans van slagen als emigrant moet geven) werd door de Poldersen gewonnen. Er bleken geen sterke mastklimmers te zijn. Er werd geen worst uit de top gehaald. De prijzen werden toegekend aan wie het hoogste kwamen en dat waren: 1. J. Verhage, 2. Boot, 3. W. van Grieken. Veel hilariteit verwekte het Tonrollcn door dames. De dames J. Mul, J. van Kooten en J. Huiberts gingen tenslotte met de prijzen strijken. Ook het geblinddoekt Popzoenen gaf reden tot veel vreugde. Hiervan was de uitslag: 1. Gudi Kuijs, 2. mej. Kroon, 3. Hannie de Klerk. 70ALS we boven' reeds schreven wa: ook de deelneming aan en de be langstelling voor de tractor-wedstrijden groot. Mevr. van Dam-Stammes en me vrouw Jonker-Keuris vormden de jury voor de beoordeling van de versiering der tractoren. Naar haar advies werden de prijzen als volgt toegekend: 1. M. v. d. Hoek, 2. C. Philipsen. 3. J. Hot ting, 4. Th. over de Vest, 5. A. N. de Bree. De puzzlerit had een lengte van 14 km en moest met een gemiddelde snel heid van 12 km. per uur worden gere den. De motorclub had het parcours uitgezet. De ene groep ging van Veer- brug, langs Lagedijk. Grasweg, Nieu- weweg, Molenvaart, Middenweg, Klei weg, Van Ewijcksvaartweg, Molenkolk naar de finish, dc ingang van het Sport- PREDIKBEURTEN Juliandorp: Ned. Herv. Gem uur ds H. J. Trommel. Callantsoog: Ned. Herv. Gem uur ds H. J. Trommel. 19.30 10 terrein. De andere groep reed in tegen gestelde richting. De hindernissen op het sportterrein waren gemaakt in overeenstemming met de moeilijkheden, die zich bij het rijden op het land kun nen voordoen. De resultaten, behaald bij puzzlerit én vaardigheidsproeven, bepaalden sa men de uitslag voor de tractor-wed strijd. Deze was: Lichte klasse: 1. A. Vanacker, 2. J. Hotting, 3. M. van der Hoek. Zware klasse: 1. G. Tijsen, 2. J. Schenk, 3. A. van der Welle. De Stichting '40'45 en de Gemeen schap van oud-illigale werkers hebben voor de 4-Mei herdenking het volgende programma opgesteld Verenigingen en particulieren komen tezamen op het Stationsplein en stellen zich daar op om te half acht de Stille tocht naar de gedenkplaat aan het Raadhuis aan te vangen. Als de 2 minuten stilte, na de klok slag van 8 uur zijn in acht genomen, volgt de krans- en bloemlegging bij het gedenkteken. Daarna is een herden kingsbijeenkomst jn de Ned. Herv. kerk. De heer J. H. Smit, voorzitter van de Stichting '40'45 heeft daarvan de leiding. Spreker is de heer D. Leeg water, mej. M. Wuis en ds. B. J. Meijer, declameren; „Vriendschap" uit Bree- zand en het koor, gevormd uit leden van de Bond van Plattelandsvrouwen zingen enige liederen. Het Oranje-Comité in Breezand heeft Koninginnedag vooral tot een feestdag voor de kinderen gemaakt. .Aan de ruim 600 kinderen van de O.Ï.S., de r.k. school en de school met de bijbel is in de zaal van de heer Blok dijk, waar ook wethouder Kloosterman aanwezig was, een aardig, gevarieerd programma van goochelen, buikspreken (sprekende pop) en films geboden, dat werd verzorgd door het gezelschap Mo- retti uit Alkmaar. Het grote aantal kin deren maakte een splitsing nodig, zo dat 's morgens de hoogste klassen, 's middags de lagere aan de beurt kwa men. Dat gaf ook gelegenheid om voor de kleine kinderen wat meer passende tekenfilmpjes te vertonen, terwijl de groteren hun hart konden ophalen aan spannende avonturen. Zo werd er zo wel 's morgens, t"en de heer Ligterin- gen, als 's middags, toen de heer Beun der de algemene leiding had, genoten van deze filmvertoning van de heer Lambrechts. Maar ook het goochelen van Moretti en Haak van Overloop en Kareltje, de guitige sprekende pop van laatstgenoemde, gaven reden tot groot plezier. De kinderen werden op royale wijze getracteerd en kregen bovendien een vrijkaartje voor de zweefmolen, die, evenals een luchtschommel weer een standplaats vlak bij de zaal van de heer Blokdijk heeft gevonden. 's Avonds maakten de muziekvereni gingen Concordia en Soli Deo Gloria nog gezamenlijk een muzikale rond gang. Het bevrijdingsfeest op 5 Mei zal hier beperkt blijven tot een avondfeest in de zaal van de he> r Blokdijk, dat door de Oranjevereniging wordt georgani seerd. Henk Westerman, die zelf als te- lepaath optreedt, komt met een gezel schap van bekende radio artisten, zoals de zanger van het Napolitaanse lied, Willy Alberti en het cowboy-trio De Rio's. Ook de cabarettière Mary Scotte en Nicky Noble, de muzikale clown, hebben hun aandeel in het veelzijdig programma. GEGEVENS vooi deze wekelijkse rubriek kunnen worden ingediend bij het Agendabureau van de Helderse Gemeenschap Erasmusstraat 14, telefoon 2141 toestel 007 (na zes uur tel®f°t°^ ^dag S MeT agCnda voor de periode van Zaterdag 1 tot en met Zaterdag 8 Mei. Zaterdag 1 Mei Zondag Maandag 2 Mei 3 Mei 20.00 20.00 20.00 20.00 20.30 Dinsdag 4 Mei 10.15 15.00—17.00 en 19.00—24.00 Marinecantine: Marine- kermis. 19.00—21.00 Museum Den Helder. 20 00 Casino: Mei-feest Partij van de Arbeid. 20.00 C.J.M.V.: Instuifavond. 20.00 Formosa: Cabaretavond „De Jutter 20.00 Prins Hendrik: Mei-feest P.v.d.A., afdeling Julianadorp. 20.15 R.K. Volksbond: Lezingavond N.K.J.B. Casino: Toneelavond R.K. Toneel. Casino: Toneelavond Chr. Bond van Overheids personeel. Postbrug: Ledenvergadering K.N.B.O. Alg Mil. Tehuis (Spoorstraat): Verentgingsavond V.E.R.O.N. Leeszaal: Ledenvergadering Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Havenplein: Nationale herdenking Koninklijke Marine. Casino: Toneelavond W.S.O.V. Donderdag 6 Mei Vrijdag 7 Mei Zaterdag 8 Mei 20.00 M.O.O.C.-sociëteit: Smaldeelavond M.O.O.C. 20.00 Julianapark: Tentconcert Stedelijk Muziekcorps. (Ontsteking van de feestverlichting). 20.00 Lunchroom De Boer: Verg. „Streven naar Beter". 20.00 Casino: Als Woensdag. 20.00 Casino: Feestavond Chr. Oranjevéreniging. 20.00 C.J.M.V.-gebouw: Contactouderavond „Turnlust". 20.00 Museum Den Helder: Lezing I.V.A.O. 20.00 Hotel Woud: Ledenverg. „Sportfokkers". 20.00 Mouton: Clubavond M.I.D. Roeiwedstrijden Adelborsten. 19.0021.00 Museum Den Helder. 20.00 Casino: Feestavond Buurtver. „Binnenhaven". 20.00 C.J.M.V.-gebouw: Instuifavond. 20.00 Formosa: Feestavond H.W.N. 20.15 R.K. Volksbond: Ontspanningsavond N.K.J.B. In de eerste klasse C van de afdeling Noord-Holland wordt morgen zeer waarschijnlijk de kampioen bekend. Dat zou dan WGW zijn, dat bezoek krijgt van Vios, een altijd lastige tegenstander. De Nieuwedie- pers dienen dus op hun tellen te passendoen zij dat, dan gaat de vlag ongetwijfeld in top. In 1B wordt gespeeld FlevoRKDVO. De tweede klasse C. vermeldt alleen de ontmoeting Texelse BoysZee macht, welke voor de bezoekers van het allergrootste belang is. De kans voor de sailors, degradatie te ont gaan, is namelijk nog voor de volle honderd procent aanwezig. Voor de competitie staan verder nog op het programma: 3b.: Schellinkhout Dirkshorn; KSVTwisk; VesdoDe Koog; MOCCocksdorp 3c.: St. Boys Oosterend; SportersZDH;rlb.: Alc- maria 4Helder 2; 4i.: SVW 3 LSVV 4; 4j.: ZAP 4—Vesdo 2; 4k.: Schagen 5WGW 5; junioren k.: Win kel—HCSC; I.: HRC dOudesluis; VesdoHelder b; n.: VZVGeelzwart; Hollandia T.—ZAP; s.: VZV b—WGW b; adspiranten m.: SuccesFlevo; o.: WatervogelsDirkshorn; HCSCWin kelp,Nieuwe Niedorp b—HRC e; HCSC cSchagen b; Succes c—Wa tervogels b; w.: VZVGeelzwart; ZAP b—Hollandia T.aVZV b—Hol landia T.bWGW a—WGW c; ZAP a —WGW b.' Gouden Kruis: H.: Berdos 2Alk maar 2; Limmen 2Kolping Boys; i.: KaagvogelsSucces 2; Wieringerw. 2 Wiron 1; j.: SRC 2Wieringerw. 1; DWOW 1Kaagvogels 2; k.: Duinran- dersSRC; Hollandia T.Petten; 1.: Schoorl—Hollandia T.2; Con Zelo Winkel; m.: BKC 2—JVC 1; n.: Cal lantsoog 1Watervogels 2; Geel-zwart 1BKC 3; r.Nieuwe NiedorpALC; DWB 1AGSV 1; SpartanenRKVVS; Blokkers—Sijbekarspel; t.: Hugo Boys 1 St. George 1; Hollandia 3St. Bavo 1; u.: KGB 1—Andijk 2; Vada 1—HEO 1; v.Opperdoes 1VVW 2; Strandvogels 1Westfriezen 2; x.: Westfriezen Schellinkhout. Met medewerking van de „Edel- weisz-kapel" komen „De Serenata's" op Zaterdagavond 15 Mei in Formosa met een programma onder het motto „Lentevreugde". Het is morgen hoog water om 6.25 en 18.30 uur, en laag water om 0.10 en 12.25 uur. 52. Jimmy greep het breekijzer, dat hij nog altijd bij zich droeg en begon daarmee de deuren te forceren. Dat wa ren altijd karweitjes, die Jimmy nog al „lagen". Hij beet even op zijn lippen, kneep daarbij zijn ogen dicht en rrrats, daar bezweek de deur al onder de kracht, die hij had aangewend. De toe gang tot het 'kasteel lag nu voor hem open. Hij trad echter niet naar binnen, maar floot Karei Krukas, die spoedig op een sukkeldrafje kwam aanlopen. Deze zag met één oogopslag, wat er was gebeurd. „Nou Brown", zei hij, „daar heb je geen gras over laten groeien. En wat moet er nou gebeuren?" Jim my deed, alsof hij zijn mouwen op stroopte. „Ik ga naar binnen", gromde hij, „en ik weet niet, wat jij doet Karei Krukas dacht wel even aan zijn auto. die hij onbeheerd had achterge laten. maar'toch zei hij: „Als jij naar binnen gaat. Brown dan volg ik je ils je schaduw. Wie weet, hoe je mijn huip nog nodig zult hebben". Jimmy gaf hem zwijgend een hand en toen drongen de Zij twee mannen het kasteel binnen. kwamen eerst in een ruimte, die voor bijkeuken werd gebruikt. Er stonden emmers t.i bezems en er lag een tuin slang. Daarna kwamen zij in de keu ken, een groot vierkant 'vertrek met een indrukwekkende schouw. Aan een der wanden hingen prachtige rood-ko- peren braadpannen cn puddingvormen. Het zag er nog al rommelig uit Het vuur was met zand gedoofd. Jimmy legde zijn hand op de waterketel die er boven hing. Deze was nog aardig warm..,. Zilveren Kruis: i.: Succes 3Scha gen 3; FlevoKaagvogels 3; j.: Kaag vogels 4— Flevo 2; Wiron 2Schagen 4; k.: Petten 2-*-Dirkshorn 2; Con Zelo 2—St. Boys 2; 1.: SRC 3 Wieringer- waard 3; Con Zelo 3Hollandia T.3; m.: HCSC 3—BKC 4; JVC 2 ZAP 2; n.: Helder 4Watervogels 4; o.: DTS 3 Nieuwe Niedorp 2; KSV 2—VZV 3. Men verzoekt om opname van het volgende Het is nog niet lang geleden, dat heel Nederland bij de radio zat, om het ogenblik af te wachten, waarop het laatste gat in onze dijken gedicht zou worden. En toen de sirenes en stoomfluiten begonnen te lieien, zal menigeen een diepe ontroering heb ben voelen opkomende machtige ervaring der eenheid van een sterk volk. Ja, toen hebben wij spontaan de vlag uitgestoken Hoorde hiermee de ramp tot het verleden? Toch niet! Pro Juventute, de landelijke instelling voor kinder bescherming, wendt zich met vertrou wen, evenals verleden jaar, weer tot de landgenoten, die niet door de ramp zijn getroffen, met deze vragen: Weet u wel dat er nog steeds ramp gebieden zijn, waar nog niet herstelde woningen in troosteloze slipwoestij nen staan? Vindt U niet, dat hier tenminste voor de kinderen weer iets moet woeden gedaan? Als U nu eens één of meer kinderen in de leeftijd van 8—14 jaar in de periode van 22 Juli tot 12 Aug. gast vrij opnam in Uw eigen gezin voor een onbezorgde vacantie. De keuze van leeftijd, geslacht, en godsdienst is aan U. Wilt U dat en kunt U dat, geeft U dan op aan één der volgende adressen: mevr. Grobben, Timorlaan 37; mej. Zijtveld, 2e Vroonstr. 8; mej. Stoor vogel, Bureau v. Politie (s.v.p. vóór 6 uur); M. Quant, Ruyghweg 90; W. F. Louvrier, De la Reijstraat 2; J. H. Zijp, Javastraat 98. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend voor spoed eisende gevallen waargenomen door de artsen mevr. T. Schrauwen-Monshou- wer, Javastraat 18, telefoon 2707 (b.g.g'. telefoon 3775) en P. Schoorl, Timor laan 25, telefoon 3108. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek E. W. Beth, Spoorstraat 9, telefoon 2150. Het wekelijkse spreekuur van „Zedenopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan bet adres Javastraat 12a. De Fancy-fair van de Koninklijke Marine js vandaag voor het laatst ge opend, en wel vanmiddag van drie tot zes uur en vanavond van zeven tot twaalf uur. In Casino wordt vanavond een 1 Mei-bijeenkomst van de Partij van de Arbeid gehouden. Voorafgegaan door een officiële ontvangst om één uur wordt morgen middag om half drie in het Sint Lid- winaziekenhuis een receptie gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig be staan. Het Helderse R.K. Toneel geeft morgenavond in Casino een opvoering van „Een bruid kwam op bezoek". De film „De goede aarde" wordt vanavond om tien uur voor de vierde maal in de Witte Bioscoop vertoond. In de bovenzaal van café „P°st" brug" wordt morgenochtend om half elf weer een evangelisatie-bijeenkomst gehouden. Morgenochtend half tien begint op de velden aan de Bremstraat het Vuurtoren torn ooi van de hockeyclub Hermes; omstreeks half vier beginnen de finales.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6