Van Gibraltar wordt van 5 dezer gemeld, dat de dood van den vermaarden luchtreiziger Poitevin te Malaga het ge volg van een toeval is geweest. Hij viel namelijk in zee, bij het nederdalen met den ballon. Het konongebulder te Chcrbourg heeft op het oorvlies van sommige bezoekers zulk een sterken indruk gemaaktdat verscheidene er nog verdoofd zijn. Onder deze laalslen behoort een Fransch bankier, die zich onder de twee honderd genoodigden van den kommandant Jaurés Eylau bevond en nu aan hard- hoorighcid lijdt; de kommandant had evenwel vóór de salvo's zijne gasten gewaarschuwd en allen hadden hunne ooren met watten gevuld. BURGERLIJKE STAND. Van 7 14 Augustus 1858. GEHUWD: W. Stolleen N. Witscnburg. J. F. C. Loh- meijer en J. A Langkemper. J. Slecndain en M. Klimmert. H. de Wit en E. Vollen. BEVALLEN: N. Horn geb. Zuidewind Z F. Heijman D.R Horstman geb. Riemers D. P Vos geb. Bakker Z. H. Abbenes geb. Noot D. S. Kamer geb. Valck Z A. Bakker geb. Fukkink Z. J. Buis geb. Snip Z. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: A. Broek 2 j. - R. P. Allena 14 d. T. J. Prins 6 w. GEMEXTCrDE BEBIÖTEXT. Bij het graven van een kelder te Lecr-Bommel zijn zecuw- sche rijksdaalders in den grond gevonden. Op het zangers feest te Arnhem is men zeer tevreden geweest over de aanwe zige dames. Men heeft onder hen volstrekt geen gefluister of gepraat (anders zoo gewoon) kunnen waarnemen. De oosten- rij ksche generaal Thun Hohenstein heeft onze ligle ka vallei ie bewonderd. De teedere en fijne gelaatstrekken der dames, welke de feesten te Cherbourg hebben bijgewoond, zijn door de brandende zonnestralen in bruine zeemansgezigten veran derd. Naar men verneemt zal de hertog van Malakoff met eene jeugdige engelsche dame in bet huwelijksbootje stappen- Deze dame heeft onder anderen tot aanbeveling een welgevulde beurs. De oostenrijksche schatkist heeft over hel afgeloopen jaar een tekort van 52 m'rllioen. De keizer van Oostenrijk zal na den dood van den humorist. Saphir voor diens dochter zorg dragen. Bij de festiviteiten te Chcrbourg zijn alleen ter eere van koningin Victoria 25000 kanonschoten gelost, verei- schende eene uitgaaf van /"6000. De tielsche courant deelt mede, dat de omhelzingen der vorstelijke personen te Cherbourg, in aanmerking genomen den omvang der crinolines, zeer har telijk waren. De burgemeester van Maastricht heeft 100 gulden uitgeloofd, voor het aanwijzen van dengene, die de gazpijpen aldaar opzettelijk doorboort. Uit Zalt-Bommel - wordt gemeld, dat aldaar een levenloos geboren kind overleden is!? De vrouwen te Veendam hebben besloten geene oorij zers meer tc dragen. De prins van Oranje heeft Leiden verlaten om zich voor goed in den Haag te vestigen. Be gunstigd door het schoonste zomerweder is jl. zalurdag te Am sterdam de jaarlijksche wedstrijd gehouden der kon. ned. zeil en roeivereening. Te Driel nabij Zalt-Bommel heeft een deurwaarder vergezeld van 4 rijksveldwachters een klein kind opgecischt, dat tegen den zin der moeder bij den grootvader was gehuisvest. De koning van Pruïssen is nog steeds on passelijk. De brug over den Rijn bij Keulen zal met acht standbeelden worden versierd. BEURSBERIGTEN. Amsterdam 17 Aug. Werk. Sch. 2j- pc. 64£. 5 pc. 77|. 4 pc. 98 f^. Spanje. Ij pc. 27Jf buitenl, 5 pcbinncnl. 5 pc. 38{f Rusland. 5 pc. 1061. 1816. 5 pc. 103| 1829, 5 pc. 92». Oostenrijk, metall. 5 pc. 75J4. amst. 5 pc. 87r3s. nationale 1854 5 pc. 76f. metall. 2j- pc. 59. SCHEEPSTIJDINGEN BINNENGEKOMEN: 14 Aug Zwaantina Thelina, de Boer Sap, St. Petersb. Georgio <J- Eduardo, Saverese, dito. Sirius, Voss, Riga. Magnet (st.), Londen is derwaarts teruggekeerd, Jeanne Marie, Kolle, St. Petersb, Isabelia Catharina Morgan, Koningsb, Deus Nöbiscum, Brandt, Nakskov. 2 Venner, Ostergaard, Frederikstad. Navigator, Kaass, dito. Gisteren nogLuna (stLonden, den volgenden dag derwaarts teruggekeerd. Meta, Cafïero, St. Petersb. 15 Aug Theodora Josina, Tjakkes, Marow^ Maria, Mooi, St. Petersb. Familien, Aas,3 Frederikstad. Adel- gunde, Lange, Drammen. 16 Aug. Cassandra, Heim, Porto Plata. Lawrence, Jackson, Londen. Belfast Lass, Redding, Neath. Prince» Victoria. Watson, Newc. Derwent, White, Sunderl Vriesland, Boon tje, Londen. 17 Aug Raould, Petles, Caen. Anna Paulowna, (st.), Koningsb. Blossom, Olivier, Newc. UI TGEZEILD 14 Aug. Argonaut, Robertson, Newc. Catharina Johanna, Geelmuy- den, Nerva. 15 Aug. John Barry, Dixon, Shields. Graaf van Rech- teren (st.), Huil, 16 Aug Emma, Wilson, Londen. 17 Aug. Norlh Breton, Breton, Sunderl. Patriot, Dickson, id. Thomas en Hanna. Lutgerton, id Btrd, Hoske, id. Fairy, Cook, Engeland Rerown, Grilïiths, id. Zeemanshoop, Hanssens, Soderhman. Insulaneren, Jor- gensen, Newport. Valhalla, Reed, Larwick. Freya, Schlysser, Dram men. Mozes, Falck, Frederikstad. Christian Sophie, Bjoness, id. Anna, Pedersen, id. Floit, Greeve, Newc. Speedwell, Denck, avont. Thetis, Fisher, id. Marie. Klein, id. MARKTBERIGTEN- ROTTERDAM 16 Aug Rogge: zeeuws., vlaams. en overm. mede ruim ter veil, zoo ook buitenl soorten; bij gebrek aan kooplust werd de inl. 80 a 60 c. lager afgegeven terwijl in vreemde bijna niets werd gedaanjar. zw., vl, en overm f195, 210; jar. n brab. f189, 207; n. zw. vl. en overm. f189, 201; 127, 128 Pommer f210. Garst: n. zw. vl. winter f 150 180. Haver: zw. vl. en overm. lange f135, 150; dito korte f 150,163 Boekweit: f5 lager, n,brab. f235, belg. f238, russ. f 235, frans.f 210. Erwten: kl. bl. f 10,50 a 12, graauwe f 10 a 11,50, witte f8,50 4 8,75. Boonenbr. en w. f 14,75 a 15,25. Koolzaad: waarvan om trent 130 last ter veil, bedong vorige prijzen, puik overm. 75 cC, brielsch

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2