Inslit. der Marine ter instructie van de adelborsten voor het vak der artillerie, ter vervanging van den luit. ter zee 1ste kl. J. L. Nierstraszgeplaatst als 1ste officier aan boord van Z. M. fregat Admiraal Koopman. Het nedcrl. transportschip Me r wede, op de reis naar het vaderland, is in het kanaal aangezeild en zou belangrijke schade hebben bekomenZr. Ms. stoomschip Cycloop zal voornoemden bodemwelke op de reede te Deal ten anker ligt naar 't Nieuwediep sleepen. De wedstrijd van de ISoorcler Zeil- cm Roeivereeniging heeft heden op de reede alhier plaats gehad. Eene menigte toeschouwers, zoo uit de gemeente als van elders, bevond zich aan het havenhoofd en op den zeedijk om dit feest bijtewonen. Van de tribune der leden wapperden nationale vlaggen, terwijl bij elk nummer van het programma seinschoten werden gelost en de muziek zich deed hooien. De wedstrijd werd door goed weder en eene frissche koelte uit het NOtO. begunstigd. De uitslag is als volgt: No. 1. Grocnlandsche Werksloepen, 5 inschrijvers, prijs ƒ56, behaald door Jonge Nicolaas, Nan Kenning, te Helder; premie ƒ18, Johanna, J. J. Dito, te Helder. No 2. Vier- riems Zeegieken, geroeid door Marine-matrozen5 inschrijvers, prijs 20, III, C. A. Ilackslroh, Willemsoord; premie ƒ10, I, Gobius, Willemsoord. No. 5. Vierriems Zeegieken, ge roeid door ander scheepsvolk, 2 inschrijvers, prijs ƒ20, Nieuwediep, II. PanderMaat, Amsterdam; premie 10, Wed dingschap, G. A. Taylor, Nieuwediep. No. 4. Vierriems Zeegieken, geroeid door Adelborsten der marine, o inschr. prijs, een pressc-papicr met zilveren anker, Daatje, P. A. van Rees, Willemsoord; premie, luciferspolje met zilver ge monteerd, Marie, P. A. van Rees, Willemsoord. No. 5. Vletten, geroeid door o man zonder stuurman, 2 inschrijvers, prijs 18, Kikvorsch, Simon Baak, Nieuwediep; premie ƒ9, Jonge Vos, Simon Smit, Nieuwediep. No. 6. Alle soorten van platbodem roeivaartuigen, 4 inschrijvers, prijs ƒ12, de Jonge Jan, Reijer Visser, Nieuwediep; premie ƒ6, de Jonge Pieler, Willem Baak, Nieuwediep. No. 7. Beurt-, Vracht en Veerschepen, de Zuiderzee bevarende, 5 inschrijvers, prijs, een zilveren savonet horologie of zilveren tabaksdoos (naar keuze) Fortuna, F. Horjus, Snoek; premie, een zilveren horologiedoublé fonds, Vrouw Trijntje, II. Stooker, Helder. No. 8. Zal later beslist worden. No. 9. Visschcrsvaartuigen botters, 6 inschr., prijs 40, Ooijevaar, D. Smit, Enkhui zen; premie ƒ10, Botter, Egbert Blom, Enkhuizen. No. '10. Jagten en Boeijers, niet langer over steven dan 10 ned. el, 4 inschrijvers, prijs een zilveren inktkoker of zilveren Tafelbel (naar keuze) Zeemeeuw, J, Herfst, Am sterdam; premie zilveren Sigarenkoker of Glas met zilveren voet (naar keuze), de Ilorn, Bcukman, eil. de Horn. No. II. Jagten en Boeijers, niet korter over steven dan 10 ned. el, 3 inschr., prijs een zilveren inktkoker met stolp of pen dule, (naar keuze). Botter No. I, J. S. Kislemaker, Am sterdam premie een zilveren Aschhakje of porceleinen Thee bus met zilver gemonteerd (naar keuze), Henrielte Maria, Schalk en Goedkoop, Buiksloot. No. 12. Jagten en Boeijers, niet langer over steven dan 7 el4 inschrijvers, prijs een Taartenschotel met zilver gemonteerd of bronzen pendule (naar keuze), Vier Gebroeders, Schalk en Goedkoop, Buiksloot; premie een Luciferspolje met zilver gemonteerd, Stad Am sterdam, Scheller, Amsterdam. No. 15. Boeijers, niet lan ger over steven dan 5 ned. el, 2 inschrijvers, prijs beijersch Bierglas met zilver gemonteerd of een verrekijker (naar keuze) Zee-caccalobbes, Ch. en D. Bosch Reilz, Amsterdam; premie een Glas met zilveren voet of Verrekijker (naar keuze), Jo hanna Fredcrica, G. A. Taylor, Nieuwediep. Van Bergen schrijft mendal men voor eenige dagen in een dorp bij Avosues ter gelegenheid der kermis danste, onder de hoornen die door bloemslingers aan elkander verbon den waren, waaraan lichtglazen flikkerden. Eensklaps, te midden eene quadrille liet eene dame met wijde crinoline ang stige kreten hooren. Men loopt haar ter hulp en vraagt de oorzaak van haar gekerm. Hare zeventienjarige dochter ween' nevens haar. Hare moeder grijpt haar bij den arm, trekt haar op zijdeen wijst, dal men haar eenige oogenblikken alleen zou laten. Het meisje greep toen onder de crinoline harer moeder een groote vogel, een nachtuil, die, door het licht verblindin zijne vlugt op verschillende hinderpalen gestoolen hadalzoo op den grond was gevallen; daar was hij onder de crinoline der dame gekro pen en had zich met zijne klaauwen aan het been der dame vastgeklampt. Het ongeval was weldra door de dansers gekend, die aan hunne spotternijen over de crinoline en hare gevaren vollen teugel vierden. Er zijn berigten uit den Levant aangekomen allen mel den, dat de Christen bevolking in de hoogste ongerustheid ver keert, wegens het algemeen heerschende fanatisme der Muzel mannen. In alle zeehavens hebben de fransche onderdanen bij hunne consuls verzoekschiften ingediend strekkende, dat de oorlogschepen niet verwijderd worden. Bijna alle consuls vra gen daarenboven als voorzorgsmaatregel versterkingen aan. BURGERLIJKE STAND- Van 14 21 Augustus 1858. GEHUWD: C. Postma en N. Buijtendijk. BEVALLEN: M. de Jonge geb. van der Horst Z. G. M. C. Steeman geb. Straatman D. C. Bruin geb. Voet Z. OVERLEDENJ. van Amersfoort 2 j. A. Spaans 5 j. N. Corper 5 m. D. J. P. Bruin. 2 d. Ambtshalve ingeschreven 9. BEURSEER IGTEN- Amsterdam 20 Aug. Werk. Sch. 2y pc. 64^. 5 pc. 77{. 4 pc. 99.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2