J\s. 45. HELDERSCHE en MEEWED1EPER COURANT. 29 AUGUSTUS. 1TIE U W 3 T IJ D 11T 3 E 1T. tfl £34 Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh C. BAKKER Bz., te Nieuuiediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post1.50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60, Voor iederen regel meer f0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f0 35 Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimtedie zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ZESTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP, 28 Augustus 1838. Eergister had alhier een treurig ongeval plaats. Bij het binnenkomen in het Westgat, werd een der loodsleerliiigcn Willem Krijnevan de loodsrinkelaar No. 6, door eene van achterop komende zee over boord geworpen. De woedende golven maakten alle hulp onmogelijk, zoodat hij, in bloeijen- den. leeftijdop eene jammerlijke wijze, zijn graf in de baren moest vinden. Van Texel schrijft meu ons d.d. 27 Aug. j.1. Woensdag sloeg in de nabijheid van dit eiland een schuitje om, waarin zich 4 personen bevonden. Zij zouden zeker hun dood in de golven hebben gevonden, ware het niet, dat zij zich in eene sloep, die achter de schuit bevestigd was, hadden kunnen redden. Den zelfden dag brandde alhier eene boerenwoning af, ten gevolge van het koken van teer. Het huis eu de inboedel waren niet verzekerd. De lexelsche markten beteekenen tot heden zeer weinig; de prijzen zijn laag en er is weinig kooplust. De wol is opge ruimd legen f 1.30 per kilo. Den 24 dezer is Z. M. fregat Admiraal Evcrtsen te Vlissingen van zijne proefreis teruggekeerd en ter reede geankerd, en zal met gunstig lij binnen worden gehaald, ten einde timmering te ondergaanom daarna naar deze haven te vertrekkenalwaar het escader zal vereeuigd worden, het welk, onder bevel van den schout-bij-nacht 't Hooftvan hier moet uitzeilen. Men zegt, dat Z. M. heeft bepaald, dat de manschap pen, die aan boord van Z. M. oorlogsvaartuigen dienen en geen gebruik wcnschen te maken van het rantsoen jenever, dat hun is toegekend, daarvoor eene geldelijke schadeloosstel ling zullen ontvangen. Uil de Luliue zijn den 18, 10 en 20 dezer opgehaald 283 spaansche matten, 1 halve dito, 9 kwart dito, 1 gouden guinje 1 achtste doublon. Het schijnt dat het wrak dieper in 't zand is gewoeld. Uit 's Hage schrijft men aan de U. C. omtrent eenige holaangelegenheden Op den verjaardag van Z. K. H. den prins van Oranje zal de gcheele koninklijke familie te Amsterdam zijn. De Koningin-Moeder begeeft zich van Soestdijk derwaarts, en de Prins en Prinses Frederik, alsmede prinses Maria keereu uit Duitschland terug, om de Seplcmher-feesten bij te wonen. Ook Prins en Prinses Hendrik zullen zich dan in de hoofdstad be vinden. Na de feesten vertrekt Z. M. de Koning weer naar het Loo, de Koningin-Moeder naar Soestdijk, Piins en Prinses Frederik en Prinses Maria naar Duitsehland en Prins en Prin ses Hendiik naar Luxemburg. De Koningin blijft ongeveer twee maanden aan hel hof baars vaders, den Koning van W urtemberg. De Kroonprins betrekt IID. paleis in het Noordeinde eu installeert zich daar, ten einde later welligt een reisje te doen. Ook zal Z. K. H. gewis met zekere plegtigheid in eene zit ting van den Raad van State worden ontvangen. Hel plan om den Kroonprins te 's Hage met eene burger-ccrewacht in te halen, zal, op verzoek des Konings, geen voortgang hebben. Dat Z. M. de Koning aan geen troonafstand denkt, is be kend. IID. denkt iutusschen meermalen Wiesbaden te bezoe ken, en wil daartoe in den omtrek dier stad een pied a terre hebben." Van goeder hand verneemt men, dat bij het examen der adspiranteu voor de marine het zelfde heeft plaats gehad, wat^ ook onlangs te Breda is voorgevallen, dat namelijk zeer.A'eel jongelieden zich niet of weinig voorbereid aan het exai^u our<r derwerpen. Er zijn voor de eigenlijke zeedienst oiflerzocht

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1