GEME1TGDE BERIGTEIT. van ontbinding verkeerende lijk van een knaapje, vermoedelijk om de 5 a 6 jaren oud. Men verliest zich in gissingen, hoe het kind er gekomen zij. Naar wij vernemenheeft zich he den morgen de justitie derwaarts hegeven en schijnt er ver moeden te bestaan, dat er een moord is gepleegd, waarmede in verband zou staan het arresteren van eene vrouw, welke alhier gisteren avond, onder geleide van een veldwachter, is binnen gebragt en de moeder zou zijn van het waarschijnlijk vermoorde knaapje, tegen welke vrouw vermoeden bestaat, dat zij deze gruwelijke daad heeft gepleegd. Een der eerste schoenmakers te Brusseldie aan een e- legant heer, welke verondersteld wordt Duitscher of Hollander te zijn, een paar bottines verkocht had, gaf hem 480 fr. aan geld terug van een fransch bankbiljet van 500 fr. dat echter, gelijk hij te laat bemerkte, nadat hij reeds lang geleden zijn begunstiger met vele pligtplegingcn tot aan de deur had geleid, niets anders was, dan een namaaksel, gelijk men die te kwa der uur vroeger als adreskaartje heeft zien gebruiken. Eergister zag men te Rotterdam een waarschuwend voor beeld hoe bedenkelijk het bezit van gevaarlijke dieren worden kan, als men geene behoorlijke inrigting heeft, om het ont snappen voldoende te beletten, In een der tuinen van de Waschbleeklaan zag eene dame zich plotseling verrast door de nabijheid van eene zeer groole slang, ter lengte van ongeveer 20 voeteu. De dame riep om hulp, die haar dan ook spoedig werd verstrekt. Het dier was uit den naburigen tuin van den lieer Sulherland ontsnapt, en het bleek niet gemakkelijk te zijn het weder naar zijn verblijf terug te brengen, daar eenige mannen zich daarmede een groot gedeelte van den nacht heb ben moeten bezig houden. Of het dier gevaarlijk is of niet, is ons onbekend, maar zeker is bet, dat de eigenaar tot beter toezigt op zulke voorwerpen diende verpligt te wordeu. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft de politie zich deze zaak aange trokken en voorloopig althans gezorgd voor verdere lastige be zoekers. Op den telegraphischen groet van de koninginwaarme de de communicatie tusschen de kanaal-eilanden en de Engel- sche kust door de bestuurders der telegraaph-maatschappij is ingewijd heeft H, M. door een zeer heuschen telegram ge antwoord die bij de ontvangst te Jersey buitengewone geest drift moet hebben verwekt bij de bevolkingdie vol spanning de stralen bezette. Heden zou de lijn voor bet publiek worden opengesteld. Generaal Murawiew, gouverneur-generaal van oostelijk Siberië, is tot graaf van Amur benoemd, ter belooning van de gewigtige diensten, aan den lande bewezendoor het sluiten van een verdrag met Chinawaarbij de linker oever van den Amur aan Rusland wordt afgestaan. De brief des keizers van Oostenrijk aan de koningin van Engeland, ofschoon te Weenen een eenvoudige beleefd- hcidsgroet genoemd, schijnt toch iets meer te moeten beteekc- nen; wel kende men den inhoud nog niet ter dege, maar het schrijven moet een aangenameu indruk op de koningin hebben gemaakt. Volgens bcrigten uit Weenen in de Globe mede gedeeld, moet de keizer zijn genoegen hebben te kennen ge geven dat de koningin aan het pruissische hof was aangeko men, en ook over de naauwe betrekking tusschen Pruissen en Engeland. Aan het hof van Pruissen moet dat schrijven veel genoegen hebben veroorzaakt, en zou dit wel eens aanleiding kunnen geven tot grootere toenadering tusschen dat land en Oostenrijk. BURGERLIJKE STAND. Van 4 11 September 1858. GEHUWD: J. Mangel en J. Keizer. BEVALLENG. J. Cohen geb. Haringman D. C. Roth geb. van Munster Z. II. Nannings geb. van Smeeden Z. C. J. Dekker geb. Windel D. J. de Hoog geb. Mulder D. J van Thefelen geb. Mensen Z. K. Borsje geb. Steenman Z. J. C. van Os geb. Pluimers Z. A. Schil der geb. klaver D. M. C. T. Slot geb. Hansen OVERLEDEN- J. J. Vroom 1 j. J. Vroom 57 j. A. Lukkum 22 m. M. C. Wilteveen 47 j. Te Tiel heeft een man vijftig jaar in het zelfde huis ge woond. Te Berlijn hebben in bet afgeloopen jaar 98 men. schen door zelfmoord een einde aan hun leven gemaakt. ln de gemeente Winsum (Groningen) die eene bevolking lelt van ruim 2000 zielen, is van 19 Junij tot 4 September II. geene geboorte aangegeven. De verloskundigen aldaar klagen bitter. In Frankrijk zijn thans 272,000 gedecoreerden met het legioen van eer. In de dagen van onderscheiding is het eene onderscheiding niet onderscheiden te zijn. De oosten- rijkschc regering schijnt weder geldgebrek te bebben. Alexander von Humboldt is thans, op 89jarigen leeftijd, ijverig werkzaam aan het 5de deel van ziju kosmos. De hertog van Cambridge heeft eene revue gehouden over de troepen te Dover. De groole heer heeft den juweliers te Konstanti- nopel op strenge straf verboden kostbaarheden aan het vrou welijk personeel in het serail te verkoopen. De vrouwe lijke geboorten in Frankrijk overtreffen de mannelijke met 20 pet. In dat land bevinden zich ongeveer 1,400,000 ongehuwde vrouwen25 Sept. paarden- en schapenmarkt te Tiel. De totale herstelling van de St. Janskerk te 's Bosch zal 50 jaren moeten duren. De aanhoudende ziekte van den ko ning van Pruissen maakt het noodig, dat de troonopvolger voor goed de teugels des bewinds in handen neemt. Frans Joscph heeft een brief aan Victoria geschreven. Gedurende de kermis kunnen de drinkebroers te Amsterdam tot 3 ure na middernacht innemen. Te IlelSclberg had dezer dagen eene oogartsen-vergadering plaats. Op den spoorweg lusschcu Vcr- viers en Keulen kwam dezer dagen een trein, die uit het spoor was

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2