HELDËRSG1IË n MEIWEDIEPER COGRAM. #'vV DONDERDAG 4 NOVEMBER. HIS IT W S TIJ Dl ITO BIT. ^Vslg Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag ioor den Boekh. C BAKKER Bz.te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal f l 30 Franco per post»f*50 Enkele nommers»0 10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 1 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0 GO. Voor iedere* regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0 35 Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ZESTIENDE JAARGANG. HELDER en N1EUWERIEP 5 November 1838. Mei genoegen vernemen wij, (zie advertentie), dat de beeren Fenneman Comp. dezen winter eenige vooislelliu- gen in Tivoli zullen geven. Dil gezelschap beslaat hoofd zakelijk uil leden van het ontbonden, doch algemeen mei lof bekende gezelschap des beeren Duporl. Zeer gerust kunnen wij onze lezers deze voorstellingen aanbevelende Directie staat ons borg voor eenc goede orde en eene kicsclie uitvoering. Den 7 dezer venrekt de O. I. laudposl over Marseille. In den avond van 25 Oct. is te 's Hertogenboschnabij de Zuid-Willemsvaart, een houten inolen door een rukwind omgeworpen. De personen, die er zich op bevonden, vrees den er niet levend te zullen afkomen. Gelukkig kwamen er rukwinden van eene tegenovergestelde zijde, waardoor de mo len weder in zijn verband werd hersteld. Zekere G. H.kleermaker te Bergambacht, een braaf oppassend manweduwnaar met zevenmeestal jonge kinderen werd in deu ochtend van i dezer, op den zoogenaamden Kerk- weg levenloos gevonden. Den vorigen avond van Schoonhoven komende, heeft bij zich even buiten de poort in eene tapperij opgehouden, waar hij wel cenige drank heeft gebruikt, maar die hij niet onbekwaam heeft verlaten. Men vermoedt, dat hij door de duisternis misleid, is verdwaald geraakt5 uit de nat heid zijner kleederen en de bij zich hebbeude, te Schoonhoven gekochte goederen moet men afleiden, dat hij, ofschoon op den openbaren weg gevondenvóór zijn overlijden in het wa ter moet hebben gelegenen aan de gevolgen van koude is bezweken. De heeren Conrad. Storm, Buijsing en Beijerinck, door bet gemeentebestuur van 's Gravenhage uitgenoodigdvoor te lichten, omtrent de vraag: »of de aanleg van eene zeehaven te Scheveningcn mogelijk ca doelmatig kan zijn," hebben naar men verzekert, die vraag bevestigend beantwoord; echter steeds in zoo verredat zij deu aanleg voorstellen van eene haven, geschikt voor stoombooten en visschers vaartuigen doch geenzins voor groolere zeeschepen. Volgens te Meppcl in het begin der voorgaande week loopeude geruchten, zou, in de naburige gemeente Waune- perveen, een man door zijne vrouw vergiftigd zijn. Sedert lang moeten zij in de grootste onmin met elkander geleefd hebben Gepasseerden zondag avond zon de man plotseling zeer ongesteld zijn geworden en, naar men zegt, door zijne echt genoot gedwongen zijn naar bed te gaan. Toen men den" volgenden morgen bij zijne legerstede kwamvond men hem dood en was zijn ligchaain buitengewoon gezwollen. Naar men verneemt, moet door den burgemeester eu deu geneesheer dier gemeente bereids eene schouwing over het lijk gehoudenen daaruit aanleiding gevonden zijn, om van deze zaak aan de daartoe bevoegde autoriteit kennis te geven. De U. C. meldt hieromtrent nog dat in hel zelfde gezin in hel voorjaar drie kinderen bijna plotseling zijn overleden. In de stad Gloucester wordt thans een schouwburg gebouwd, die, zonder buitengewoon groolen omvang te hebben, als een der schoonste der beslaande mag worden geacht, indien men er namelijk die der hoofdsteden van uitzondert. Na onderschei dene pogingen waarbij men reeds gebouwde gedeelten heeft af gebroken is het geheel thans zoodauig gewordendat de be kende tooneelkunsteuaar Charles Kean verklaard heeft, dal dil de beste schouwburg was, welke hij ooit gezien had. Aan het schilderwerk van het inwendige alleen zal van cC 500 lot 500 worden besteed. Te West-Halton in Lincolnshire zat het gezin van den predikant aan dea avonddischtoen de deur der kamer nu1 geweld werd geopend en een bronskleurig nutn iu een wjt- katocaen kleed gewikkeld binnentrad. Ilij had in de eene Jiaud H een sabel, in de andere een revolver, eu iu zijn gordel tdakvu

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1