twee lange pistolen. Bij tien aanblik van dit vreemd personaadje schrikte liet gezin, dal op zulk een bezoek niet was voorbe reid, geweldig. De man gaf dadelijk de reden zijner komst te kennen en zeide in gebroken Engelsch: »Jk ben een Scpoy on heb besloten mijne broeders te wreken." De predikant be greep dat hij een dief voor zich had, en zonder eenig middel van verdediging zijnde, bood hij den Sepoy zijne beursin de hoop van er voor eenige shillings af te komenmaar de kerel wees verachtend de benrs af, dreigde de verschrikte fa milie met zijne wapens en verklaarde Ie zullen schieten, in dien men hem niet dadelijk eeue aanzienlijke som gaf. De predikant gaf hein 15 pondeu sterling, al wat hij op dit oogen- blik aan geld bezat. Die som werd door den dief aangenomen ouder bedreiging, dat, volgde men hem of maakte men hel minste onraad, bij iu goed gezelschap zou terugkomen. Deze vermetele daad heeft geheel West-Halton in opschudding ge- bragt, doch men verwacht dat de politie aan dergelijke aan randingen voor goed een einde zal maken. Te Epirus zijn op nieuw lievige schokken van aardbe ving waargenomen, even als op vele andere plaatsen in Klein- Azie. In vele dorpen zijn de moskeen en ccne menigte buizen ingestort, liet aantal daarbij omgekomen uienscben is nog niet bekend Velen zijn half dood onder bel puin weggehaald. Een engelsch tijdschrift zegt, dal men met zekerheid den ouderdom van paarden kan nagaanwanneer zij boven de 9 jaar zijn: op dien leeftijd namelijk, krijgt bet paard iu het ooglid een rimpel, welke vervolgens ieder jaar met eeue andere vermeerderd wordt. In de nabijheid van den schouwburg le Gyinnase woont sedert vijf en twintig jaar een koekbakker, die bij de parijsche schooljeugd, de kindermeisjes enz. den roem heeft bel beste kleingoed" le bakken. In dezen winkel die niet grooler is dan vier vierkante ellen hebben in een vierde van een eeuw bereids vier of vijf bakkers hunne fortuin gemaakt. Om zich een begrip van bun debiel le vormenmoet men weten dal in die bakkerij 4 a 5000 pond papier gebruikt worden om de lekkernijen in te wikkelen. Nu bcrekcue men de hoeveelheid hout, boter en meel, die men er noodig beeft. De voddenra per, die bet papier zamelde, 'l welk de kalanten vau die bak kerij op de straat wierpen, na bun gebak genuttigd le hebben, heeft zeker goede zaken gemaakt. Eone anecdole, betreffende den hertog van Malakoff, welke G7jarige, met lauweren bedekte echtgenoot met zijne jéugdige gemalin op zijnen gezanlscliapspost le Londen is te ruggekeerd, maakt aldaar veel furore. Dezer dagen, in gezelschap van zijne wederhelft, bezocht de gezant, iu een onberispelijk toilet getooid, waaraan de gele zijden handschoenen niet ontbraken, de gezanlschaps-kapel en.... sliep na weinige oogenblikken in zijnen bidstocl in. Volgens de onbescbeidene krouijkzou de jeugdige en schoone hertogin uiet misnoegen op den onaaudachtigcn slaper hebben nedergezien. De vier oudste vorsten van Europa, met betrekking tol den tijd hunner regering, zijn: de vorst van Scliaumburg-Lip- pe (regeert van 15 Febr. 1787), de hertog van Saksen Meinin- geu (24 Dcc. 1801), de vorst van Schwarzburg Rudolslad (28 Aug. 1807) en de koning van Wurlemberg (50 Oct. 1816. Dc drie jongste regenten zijn: de koning van Saksen (9 Aug. 1854), de keizer van Rusland (2 Maart 1855) en de vorst van Monaco [iO Junij 1856]. Naar hunne levensjaren berekend, zijn de oudste monarchen: de groot hertog van Mecklenburg-Strelitz geb. 12 Aug. 1799], de koning van Wurlemberg [geb. 27 Sept. 1781], de landgraaf van Hessen-Homburg [geb. 26 April 1785], de vorst vau Schaumburg-Lippe [geb. 20 Dec. 1784], de vorst tot Reuss Srhleiz [geb. 20 Oct. 1789], de koning der Belgen [geb. 16 Dec. 1790] en paus Pius IX [geb. 15 Mei 1792]. Volgens berigtcn uit Konstanlinopeldd. 25 Oct., werd sir Henry Bulwer, den 21slen in de stralen van Pera mishan deld. Omtrent den graad der mishandeling loopen de berigten uileen. Sommigen spreken van zweepslagen, hem door een ge snedene loegebragl; cene andere, naar hel schijnt beter ondcr- rigle, mededceling luid als volgt: Zijne excellentie was te voet, begeleid door een neger, die niet de uniform van kawassen droeg, uitgegaan. In eeue vrij naauwe hoofdstraat gekomen, ontmoet te hij een rijtuig van het serail des sullans, hetwelk den kant hield, waar Z. E. wandelde. Deze drong zich zoo plat mo gelijk legen den muurterwijl de gezantschaprneger die zijn best deed om den koetsier tot rede brengenafgewezen werd. Hier op onstoud eeue vechtpartijwaarbij de gezant ten slotte zelfs lusscheu beide kwam en zijn neger bevrijdde. Of Z. Excell. ook een slag of stoot heeft bekomen that is the question. Eriste Parijs eeue geheele bezending hammen en nierstuk ken van zwarte beeren en ijsbeeren uil Rusland aangekomen. Dit is een gedeelte van de jagtproducten van Alexander Dumas, die hij iu Siberië heeft gescholenen aan zijne vrienden teu gescheuke geeft. BEURSBES1GTEN' Amsterdam 2 Nov. Werk. Sch. 2j pc. 65jf. 5 pc. 75/p 4 pc. 98. Spanje. 1£ pc. 29|. builenl. 5 pc. 45 j binnenl. 5 pc. 40,8T. Rusland. 5 pc. 105j 1816, 5 pc. 1051 1829, 5 pc. 91 Oostenrijk, metail. 5 pc. 77|. amst. 5 pc. 87. natio nale 1854 5 pc. 78. metall. 2} pc. 59'A. SCHEEPSTIJDINGEN BINNENGEKOMEN TEXEL 31 Oct. F. E. Schutt, Sohst, Iquique, 1. v. Falmouth. Stad Workum, Stendars, Londen. Zwaai)tina Thelina. de Boer Sap, dito. Itaven, Pattcrson, Quebec Packct Ilur.ter Premium Bennett, Thos en Hannah Ludgerton, Maria, Forbes, Flirt, Graeve, allen Sunderland. Maria, Mole naar, Yarmouth. Fredrik Hendrik, Meijboom, Riga. Vriesland, Beek, Christiania, Prinses Louise. Apeness, Frederikstad Bavard, Thorsen.. di

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2