Prinsesse, Gyda, Halstonsen, dito. 1 Nov. Attalante, Ned. oorlog-schooner Binkens, Noordzee Diana (st.), Citizen (sl.) beiden Londen. Eleanor» Watson, Golden Grove, Nicbolson, beiden Newcastle. Jonge Paul (st.)' Pernau. UITGEZEILD TEXEL 31 Oct. Graaf van Rechteren (st.), Huil Nathalie, Naess, Chris- Bania. Cito Gullichsen, Drammen. Mindet, Hansen, dito Harmo- iie, Nielsen, Holmstrand 1 Nov De Hoop, Fokkema, Londen. Valerius- Lodewijk, de Jong, Newcastle Familien, Andreassen, Olaf Kyrre, Cristen- n, Frednka, Dam, Friheden, Stibolt, Thor Hovlan I Christensen, allen Dram men. Speculationen, Bjoness, Holmstrand Nidelven, Holst, dito. 2 Nov- Stad Goudat Breuning, Batavia. Cornelia Henriëtte v. d. Mey Melbourue' Cornelia Wilhelmina, Hoeksma Syra. Martha Endrea, Ore Frederik- itad. Richard Cobden, Stibolt, Christiania Alida, Brouwer, Triëst Jane Henderson, Galt, New-Orleans Mercede, Tomichich, Cardiff. Nor, Svensen, Federikstad Preciosa. Muller, Drammen Princess, Peebles, Du. bltn. Joacbim August, Schei, Newcaste. Anna Lucina, Bontekoe, Enge land. Norht Breton, Brown, Sunderland MAfiKTBEEIGTEN' ROTTERDAM 1 Nov. De aanvoer van Granen was heden niet groot, en doordien «r weinig kooplust bestond, ging jarige en nieuwe Tarwe tot20 c per mud veria, ging traag van de hand; roode dito ruim 30 cents lager; puike jarige van ^8.80 tot 9, mindere van 7 25 tot ƒ8.40 puike nieuwe van ƒ3.40 tot J 8.60 mindere van /'7.25 tot ƒ7 80. Rogge 10 c. lager; nieuwe Zeeuwsche /5 80 a 6 20. Gerst als voren; nieuwe Zeeuwsche Winter 4.20 a 5; zomer 4.50 a5 25. Haver. Nieuwe Voer onveranderd, van 2 50 a 3 25 Paardenboonen prijshoudend, 7.40 k 8. Boekweit zonder verandering Nieuwe Noord-Brabaudsche ƒ185 a 190 Erwten met veel vraag, 50 cents hooger; kleine blaauwe f 8.75 tot 12 25 Groote van 8 75 tot 15 25. SCHIEDAM 2 Nov. Moutwijn f 14 Jenever 19 50 Amsterdamsche proef f20.75. LONDEN, 1 Nov. Ter Veemarkt waren aangehragt5688 Runderen 22,250 Schapen en Lammeren, 109 Kalveren, 700 Varkens. GEME1T3DE BEE.I3TE1T. Prins Alfred, de engelschc zeerob, zal zijn eerste proeflogt als adelborst doen. De stad Queensborough heeft een naneef Abrahams tot niayor gekozen. Door de cngelsclie regering wordt weder een aantal manschappen naar Iudie gezonden, om in den strijd legen de zwarten den iaalsleu adem uitleblazen. De gemalin van den decnschen troonsopvolger is van een klein prinsje bevallen. In Egypte wordt de verschijning van de komeet aangemerkt als een voorbode van hongersnood, pestelculie of oorlog. De beroemde reizigster Jda Pfeiffer heeft de groote reis naar de gewesten der eeuwigheid aanvaard. i In het weekblad van Twcehruggen leest men deze aankon diging: Een referendaris wenscht kapitalen te kunnen uilleenen. De prins-regent van Pruissen heeft den eed op de conslitu tic afgelegd. De overslrooming van de rivier den Nijl is dit jaar ver beneden het gewone peil gebleven. De verce- niging: Eigen brood bovenal is als regtspersoon erkend. De 18de verjaardag van Z. K. H. den prins van Oranje is ook te Batavia plegtig gevierd. De radja van Lidak, ge naamd Moeroek Moesetio heeftonder het gebulder van het geschut, den eed van getrouwheid aan het nedcrlandsche gou vernement afgelegd. Dertig leerlingen van de industrieschool te Chalons zijn wegens ongehoorzaamheid weggejaagd. De haarlemmerolie en de revalenta arabica zijn in Rusland verbo den. Te Dalfseu zijn dezer dagen twee varkens geslagt. het eene wegende G50 en het andere 700 oude ponden. Te Groningen zijn in liet Reiidiep twee drenkelingen aange spoeld. De Engelschen hebben een viicudschapsverdrag met Japan gesloten. De heer de Lesscps twijfelt niet aan zijne ouderneming om de landengte van Suez doorlograven en de middcllandsche en roode zeccn met elkander te verbinden. Perzie gaat merkelijk vooruil op de haan van kennis en be schaving. Te Napels verwacht men eene amnestie bij gele genheid van hel huwelijk des kroonprinsen. llollandschc IJzeren Spoorweg. WINTER DIENST. Vertrek van Amsterdam 8 u (tut Haarlem tot 14 Dec8 u. 30 m. llu 30 in 4 u 30 m. 7 u 30 m Aankomst te Amsterdam 9 u 27 m. (van Haarlem) 10 u. 30 m. 2 u. 35 m. 6 u. 30 m 9 u. 30 m. ÜVctlcrlandsclic Rijn-Spoorweg. W1NTERDIENST. Vertrek van Amsterdam 7 u. 20 m 12 u. 30 m. (le en 2e kt.) 2 u 25 m (Zondags niet.) 7 u. 45 m. Aankomst te Amsterdam 9 u. 40 m. 2 u. 15 m. 5 u 30 m. 10 u. 5 m. Spoorweg, Antwerpen-Rolterdain. WINTERU1ENST. Van Rotterdam 10 u. 2 u. 45 m. Van Breda 6 u. 50 m. 12 u. 35 m. 5 u. 20 m. Van Antwerpen naar Rotterdam en Breda 7 u. 45 m. 12 u. 20 m' Naar Breda en Moerdijk 5 u. 25 m. Een fransch tijdschrift verraadt op de volgende wijze het geheim van een om zijn mimiek beroemd engelsch acteur. De aangezigtszenuw speelt de hoofd rol bij de bewegingen van het gelaatdaardoor hebben de verschillende uit drukkingen van het gelaat plaatsdie om zoo te zeggen al de gemoedsbewe gingen afspiegelen Om er eene practische proef van te nemen ging Ch. Bell naar de diergaarde van Exeter Change en sneed den levendigsten en vlug sten aap dien hij kon vindende aangezigtszenuw door. De pijn deed den armen aap allerlei gezigten trekkenmaar zeer naauwkeurig alleen aan een zijde van het gelaat, terwijl de andere zijde in een volkomen staat van on" bewegelijkheid bieef. Niemand zou zeker het denkbeeld gehad hebben, die proef op den mensch te herhalen, maar de natuur belastte zich er mede. Alle personen, die toegelaten waren om den geopereerden aap te zien, wa ren getroffen over de vreemdsoortige overeenkomst die zijn gelaat aanboodt, met dat van een acteur die toen te Londen zeer in trek was, en die naar zijnen wil alle hartstogten met eene zijde van het gelaat kon uitdrukken terwijl de andere zijde volkomen onbewegelijk bleef. De proef van den heer Ch. Bell, loste het raadsel op, men bevond, dat die man, welke aan een, halve verlamming, ten gevolge eener hevige aandoening van de aangezigts zenuw leed, zeer eenvoudig van een natuurlijk gebrek partij trok.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 3