HELDERSCI1E M 07. 14 NOVEMBER. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag 4oor den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1.30 Franco per post»1.50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ZONDAG ZESTIENDE JAARGANG. ADVERTENT1EN worden aangenomen tot Zatu'- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regeis is f 0.60. Voor «ederei regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsin? f85. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgeven. KTIETTWiSTXJDIirgglT. HELDER en NIEUWEDIEP, 15 November 18oN. Bij besluit van den gemeenteraad van Texel, dato 0 No. »emberis de heer W. H. Bruno Bok aldaarbenoemd als makelaar in alle vakken, binnen die gemeente. Naar wij vernemen, is op Texel ecnc zesentachtigjarige vrouw, «die verzeld van eene sloof naar bed was gegaanten gevolge tan bekomene brandwonden overleden. Z. M. beeft besloten tol de instelling eener rijks-com missie voor de statistiek. Deze commissie zal bestaan uit hoogstens zestien leden, benoemd voor den lijd van zes jaren. Aan deze commissie wordt opgedragen het bevorderen van eenheid, volledigheid en naauwkcurigheid in de statistische stukkenbetreffende Nederland en zijne overzeescbe bezittin gen. Ook zal in elke provincie eene afdecling der provinciale griffie tot bureau van statistiek worden ingerigt. Z. M, heeft, met ingang van den 16 dezer maand, be- forderd tot adjunct-administrateurs bij 's rijks zeeniagl, de scheepsklerken C. van Berlcel en F. Adema. Z. M. heeft de luitenants ter zee van de Isic klasse, jhr. H. Quarles van U/ford en IJ. II. Buysbeiden met verlof in Oost-lndie, op hun verzoek, eervol uil 's rijks zee dienst ontslagen, met den laatsleu der maand, waarin dit be sluit ter hunner kennis zal worden gebragt. Een particulier schrijven uit Porismoulh dd. 6 November meldt, ten aanzien van bet eskader, onder kommando van den schout-bij-nachl 't Hoofthet volgende: Den 5 Nov. had er in het Kingsrooms een hal plaats, waarop de étals-major der nederi. schepen genoodigd waren. Het werd vereerd met de tegenwoordigheid van den engelschcn admiraal en zijne echtgenoot. Verder hebben de nederlandsche adelborsten hel cngelsche «xcercilie linieschip Excellent bezocht, waarop vele officieren, die in hunne jeugd ge ene goede opleiding hebben genoten instructie kunnen ontvangen. Den 6 Nov. stoomde het afgewerkte cngelsche stoomschip Hannibal, met den vicc-admiraal van 't witte eskader aanboord, voor liet eerst uit de haveu naar de roede van Spithend, voorbij het nederlandsche eskader, onder 't spelen van Wien neèr- landsch bloed. De vice-admiraal cu allen die zich op den Hannibal bevonden, wuifden niet de hoeden, welke groet door de Nederlanders herhaald werd. Aldus naderde het britschr stoomschip de Evertsen. De kommandant van dal fregat, de kapitein ter zee May begaf zich op het engclsciie linieschip, toen de Hannibal op eenigen afstand van ons sehout-bij-nacht- schip zijne machine gestopt had cu slil op "l water lag. Naau. welijks was de nederlandsche kapitein aan boord, of de Han nibal ging een eind zeewaarts en legde proeven van zeer snelle vaart af. De cngelsche vice-admiraal bood den kapitein May cu den officieren een diner aan. Bij zijn terugkeer uil zee gaf de Hannibal een salul van '15 schoten, dal de Evertsen met 13 schoten ter eere van den briisebeu vice-admiraal be antwoordde." Volgens een telegram -heeft ons eskader in den vroegen morgen van 9 dezer, met goeden wind de rcede van Poris moulh verlaten, om zijn verderen logt onder anderen naar Madera voorttczellen Men leest in de ar/tentsc/w courant: Aangaande den beluchten dief Hiff, zich noemende Scliultz. wordt ons heden weder eene bijzonderheid medegedeeld waaruit blijkt hoe ge vaarlijk deze persoon is. Men weet dal hij, wiór zijn couliue- meut gedurende zeven jaren tc Woerden in Duitschland ver schillende malen tol gevangenisstraf veroordeeld werd, doch tel kens wist te ontsnappen. Hij wist o. a. tc ontkomen uil de ge- l vangenisscn !e Witteuberg, Stendal, Braunsweig, Hamburg. Schwartan, Eutcn en teVechla. Suierl iiij in hel huis van zekering alhier was overgebrag!hoorden wij reeds van /et-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1