daan te zijn. Thans ontwaart men dat verscheidene katten en honden uit de huurt van het bloed hebben gelikt, en ten gevol ge zijn gestorven. Te Amersfoort hebben van de 144 kiesgeregtigden ter be noeming van leden voor de Kamer vau Koophandel en Fabrie ken er twaalf hunne stemmen uilgebragt. Dezer dagen had te Rotterdam de beproeving plaats van de ijzeren brug over het Boerengal, bestemd tot ovcrtogt der treinen naar het provisionele station van den Rhiju-spoorweg, dat achter hel Haringvliet is opgetrokken en weldra lot ontvangst der reizigers gereed is. De brug was belast met ruim 100,000 nedcrlandsche pon den en boveudieu hebben zich G locomotieven met tenders op dezelve bevonden, hetwelk een totaal gewigt van omstreeks 400,000 kilo uitmaakt- De beproeving had plaats in tegenwoordigheid van den hoofd ingenieur van den waterstaat in de provincie Utrechtbaron van Reede v. Oudshoorn, en het bleek dat tijdens het gelieele op gegeven gewigt op de brug stonddie '1 Ned. duiui was ge zakt. Men zegt dat den volgenden dag de beproeving in tegen woordigheid vau meerdere deskundigen zou worden herhaald. Als een bewijs vau buitengewone groeikracht, vermelden wijdat dezer dagen door den landbouwer Frielihg te Ros winkel een knol is gerooiddie de zeldzame zwaarte had van 9 ons, terwijl er vele van mindere zwaarte, doch ook buiten gewoon dik zijn geoogst. Bij de vertimmering vau het schip Hendrik-Ido-Ainbacht te Onrust vond men dat er c.a. 40 bladen koper ontbraken, en op eenige plaatsen het koper was ingedruktzijnde do spijkers dien ten gevolge losgerukt. Deze feiten overtuigde de experts, dat de schade slechts was ontslaan door de ontmoeting van een walvischdie blijkbaar met de harpoen tegen de koperen huid van bet schip had geschuurd. Volgens de laatste berigten, lag het schip te Tagal te ladenen zou naar alle gedachten legen het eiude der maand Sept. de reis naar het vaderland aannemen. Te Brussel zijn gereglelijke vervolgingen begonnen tegen 5 kruideniers, beschuldigd van hunne waren, en vooral peper en chichorei, te hebben vervalscht. De strengheid, waarmede soortgelijke misdadige handelingen zijn vervolgd en bestraft, heeft die kwade praktijken zeer in aantal doen verminderen. Toen de keizer en de keizerin van Frankrijk naar Com- piegne zouden vertrekkenzond de heer Rolhschild den keizer lijken trein van de iioorder-maatschappij naar St. Gloud. De Wester-spoorweg-maatschappij, die daarover jaloersch was, vor derde, dat haar voorzitter de eer zou hebben 1111. MM. op haar ijzeren grondgebied te begeleiden, en zond een der hoagc beambten naar den heer Rotschild, om hem dit te doen we ten. Baron Rotschild was woedend en riep uit: Indien ik tijd had, zou ik een spoorweg van de kapel St. Denis naar Saint-Cloud doen aanleggenzonder den Wester-spoorweg te passeren". Toen de andere hierover ongeloovig glimlachte voegde hij er bij: en ik verwed crvijf millioen ouder, da1 het mij zou gelukken". De spoorwegbeambte antwoordde hier op.' «Mijnheer de baron, ik weet niet welk tractemeiit mijne collega's aan den Noorder-spoorweg krijgen maar het besluu' der onderneming, waarbij ik de eer heb geplaatst te zijn,geef* mij niet zoo veel, dat ik uwe weddingschap zou kunnen hou den." De baron lachte en zeide: Ik vraag u vergiffenis, ik dacht met den heer Pereire te spreken". Te Milaan maakt eene zonderling proces het onderwerp van alle gesprekken uit. Het geldt namelijk eene dame, die zich gravin Lcopoidine Medici laat noemen en beweert eene afstam, meling te zijn van de Toscaanscbe familie van dien naam. Se dert zes of zeven jaren zegt deze gelukzocksler, dat haar eene aanzienlijke erfenis inoet ten deel vallen, en heeft zij daardoor menigeu Milanees deerlijk bedrogen. Het is een geheele ro man, waarin nog meer personen voorkomendan in de Ver borgen/welen van Parijs of de Graaf van Monle Christo. liet gebrek aan water is te Versaillcs zoo groot, dat er gcene baden, dan alleen op voorschrift van een doctor, mogen gebruikt worden en de inwoners op rantsoen gesteld zijn. De prefect der Seiue is met een plan bezig, om drinkwater uit Champagne naar Parijs te voeren. De onkosten zijn slechts 60 millioen francs, hetgeen zeer goedkoop voor Parijs is, wanneer men nagaat, dat cr te Versailles voor 36,000 Ir. aan water- besteed wordt. Dit Stellijn wordt gemeld, dat in den avond van den 12 dezer het prachtige etablissement der sloommoleu-maalschap- pij Ziillchow, aan den Odcr, totaal is afgebrand. Eene onl zetlende massa koren is eene prooi der vlammen geworden de schade wordt op p. m. 500,000 begroot. Sedert menscheugeheugeubeeft de noordelijke helft van ouzeu aardbol niet zulk een beeten zomer en herfst gehad als in dit jaar. Zeifs op Spitsbergen en Lapland was de warmte aanhoudend, en onder den 7üsten breedtegraad in Noorwegen vond hetgeen zeer zelden het geval is de vruchlenoogst reeds in liet begin vau Augustus plaats. De uitkomst van den tarweoogst op het Scandinavisch schiereiland was voortref felijk, op de hooge weilanden had men een dubbelen hooioogst de eerste eindigde in Augustus, de tweede midden September. Den 40 October bloeiden nog rozen in de open lucht in de tuinen van Helsingsforsdoch in het midden dicrzelfde maand viel een felle vorst in, en den 19den eu Süsten Oct. was te Linkjöping in Zweden het water met een dikke ijskorst bedekt. Te Bclleville ging dezer dagen eene dame den eigenaar van het huis, waarin zij hare apartementen heeft, opzoeken. Deze, meenende, dat zij om uitstel van betaling der huur kwam vragen, liet haar in zijne kamer, doch men kau be grijpen, hoe verwonderd hij was, toen de dame hem mede deelde, dat zij hare heide kinderen vermoord, en de lijken, in stukken gesneden, in de Seinc geworpen had, doch dat er nog een gedeelte in een koffer in hare kamer aanwezig was; zij

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2