ïsXEÏWË! SALON DES VARIÉTÉS ADVBR?BIT 3» I E 1T, AAN DEN HELDER, Munitiebrood en versch fUinch leesch vau St. Gallen heeft, op voorstel van den kerkenraad, beslo ten, den goeden vrijdag lot eene hoogen kerkdijken feestdag te verheffen. De keizer van Rusland tracht zoo veel mo gelijk den bloei der officieren- en compagniescholen te bevor deren. De scheepvaart op den Donau wordt reeds door drijfijs belemmerd. Koningin Victoria heeft van eenige of- ticieren en soldalen van de voormalige krim-expcdilie een fraai- jen drommedaris ten geschenke ontvangen. Te Parijs is eene inschrijving geopend voor een monument voor Ary Schef- fer. Neaa Sahib begint de blaauwe boonen der Engelschen te vreezen. Te Chattam is weder een engclsche krijgsheld met 50 zweepslagen gestraft. Te Glasgow is eene katoen- fabriek afgebrand; binnen twee uren hadden de vlammen voor (50 a 70,000 pond sterling aan eigendom vernield. Te Am sterdam is een huisvader met zijne dierbare wederhelft wegens vermoedens van brandstichting achter de tralies gezet. Men verwacht voor de aanstaande lente gecne verbetering ia den ziekelijken toestand van den trans-allanlischen telegraaf. De stormendie in den laalslen tijd op het engelsch kanaal heb ben gewoed, hebben vele ongelukken leweeggebragt. De portier van een alle menschcn huis" te Parijs heeft bevolen dat de huurders 's avonds voor 10 uur moeten te huis zijn, en dat zij geen kat, hond of vogel mogen houden. Nabij de lersche kust is een waivisch gevangen vau 20 voet lengte en 12 voet in omtrek. Het aantal russische generaals is groot genoeg om al de legers van Europa te commanderen, en de russische prinsen vormen zelfs een klein legertje. Te Maas zicht zijn vijf personen gearresteerd, beschuldigd vau op den openbaren weg het achtste gebod te hebben overtreden. De marmeren Tollens werd dezer dagen door 17 paarden langs de straten van Antwerpen voortgetrokken. De kanlonregter te Zwolle heeft zich het ongenoegen van vader Ilolloway op den bals gehaald. Een rijkaard, te Dantzig overleden, laat be halve een groot kapitaal en uitgebreide eigendommen 21 schepen na. De jeugdige vorst Johann Lichlenstcin is meer derjarig en minderjarig tegelijk; als regerende vorst is hij meerderjarig, als majoraalbczitter slaat hij onder hel gezag van zijnen voogd. De britschc troepen in Iadie zulleu voortaan in plaats van een rood, een grijs pakje dragen. De keizerin van Frankrijk heeft eene schilderij van de vier jaargetijden aangekocht voor de som van 8000 francs. INGEZONDEN. Gisteren avond woonden wij den afloop der inwijdings-voorstelling in de Salon des Variétés bij. Wat de Uitvoering betreft, kunnen wij gerust mel den, dat dezelve zeer loffelijk was te noemen, het geheele gezelschap wedij verde om het publiek (dat wel is waar niet zeer talrijk was) genoe gen te verschaffenbijzonder is melding waardig de Welkomstgroet of Can tate, die zeer lief, zuiveren door het geheele personeel gezongen werd de Romance door Mevr. van Beem voorgedragen, was rein en net, het gebed dat deze gemeente in handel en voorspoed moge toenemewas statig, de drie vaudevilles werden fiks en lief afgespeeld zonder hindernis van den sou fleur te ontwaren. Kortom het was voor ons een genoegelijke avond, zoo wij dan ook onderigt zijn, heeft de directie mededeelmg. gedaan, dat de stellingen voortaan zullen plaats hebben, eiken donderdag der week, dat r Abonnement geopend zal worden en de ïnteekenaren Gereserveerde plaats..: zullen verkrijgen, kan niet anders dan onze goedkeuring wegdragen Da deze onderneming eene ruime deelneming ondervinde, is onze welgemeende wensch Eenige bezoeker, der Salon des l'arutes De Directie heeft de eer het kunstminnend publiek u. berigten, dat z:j besloten heeft iedere week eene Voorsiet ling alhier te geven en voortaan niet op DINGSDAG maar op DONDERDAG avond daar zij vernomen heeftdat er gewoonlijk op Dingsdag avond alhier andere vermakelijkheden plaats hebben. Er zal eene lijst van inteekening aan het publiek aangeboden worden voor 12 Voorstellingen a f 9de persoon en zal daarvoor tevens een vaste zitplaats gratis worden afgestaanzonder het bespreekgeld te voldoen. Hopende dat deze nieuwe en zoo kostbare onderneming met Uwe welwillende medewerking ondersteund zal worden UEd. Dw. Dienuren VAN BEEM en Co. Onder nadere goedkeuring van den Minister van Marine zal op Dingsdag den 50 ISovernber 1S58, des voormiddag- ten 12 ure, bij inschrijving worden aanbesteed, de leve ringvoor zooveel noodigvan ten dienste der Equipagien van Z. 31. Schepen en Vaar tuigen van Oorlog, ter reede Texel en in het Nieuwediep De biljetten van inschrijving zullen vóór of op den be paalden dag, des morgeus vóór 12 ure, vrachtvrij behoo ren bezorgd te wordenter Secretarie van de Directie do 3Iarine te Willemsoorden ingerigt als volgt: Voor het 31UNTT1EBROODvan den 1 Januarij tot den 50 Junij 1859. Voor het VERSCH RU.NDVLEESCI1van den 1 Januari; tot den 51 December 1859. De bedoelde biljetten moeten duidelijk bevatten de prij zen in schrijfletters, waarvoor de gegadigden genegen zijn voornoemde leveringen, op de bij het bestek vau aanbe steding omschreven voorwaarden, bij de Honderd Heder'

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 3