beide laatste zijn te Sbapiushay en Peterhead aangespoeld. Do grootste was 75 en de andere 70 voet lang. Uit Frankrijk wordt berigt, dat men aan het vernuft van een schrijnwerker in de voorstad St. Autoine te Parijs, de belang rijke ontdekking is verschuldigd, dat men het gewone zaagsel kan aanwenden op cene wijze, die daaraan eeue veel grootere waarde bijzet, dan die van het hout zelf. Door de handelwijze zijner [thans geoctroijcerde vinding, waarin hij zoowel van de hydraulische pers als van sterke hitte gebruik maakt, worden de zaagseldeeltjes tot eene vaste zelfstandigheid hervormd, waaraan door vormen alle gedaanten kunnen worden gegeven, die zeer schitterende oppervlakten vertooneu en meer duurzaamheid en fraaijer voorkomen bezitten, dan men in ebben-, rozen-, of ma honiehout vindt. De minister van landbouw en koophandel van Frankrijk heeft besloten eenige stoomschepen ter hulp te zenden aan de vele koopvaardijschepen, die door de hevigheid der op de kus ten heerschende stormen de havens niet kunnen binneuloopen. De assurantie maatschappijen lijden tegenwoordig eene buiten gewoon groote schade. Voor eenige dagen had er voor de reglbank te Lyon het volgende koddige indicident plaats. Er werd namelijk een pro ces gevoerd over den eigendom van een put. Toen nu een der advocaten het eigeudomsregt van zijn cliënt in eene lange en dreigende inleiding begon te betoogen, maakte de president de aanmerking, dat hem de geheele qusstie, als over het be zit van slechts een weinig waters loopende, zeer onbelangrijk voorkwam, waarop pleiter zeer koeltjes repliceerde: Zoo mag het u voorkomen, mijnheer de president; geheel anders echter is het met ons gesteld, want gij hadt niet behooren uit het oog te verliezen, dat mijn cliënteen wijnhooper is. In de herbergen en gezelschappen te Brugge, is thans van niets anders sprake, dan van den stoutmoedigen burger soldaat dievermoeid van den arbeid des vorigen dagslaatst leden zondag zich naar de inspectie heeft begeven op eenen ezel. Overal wordt er met den grootsten ernst beraadslaagd, om te weten, of die burger-soldaat wel regt had, zich van een zoo komiek vervoermiddel te bedienen om naar de oefenplaats te komen. De Echo de Valenciennes meldt het volgende, dat tot waarschuwing van reizigers kan dienen. Een reiziger, die te Orchies logeerde, gaf den bediende van het logement last, hem den volgenden ochtend vroeg te wekken. Toen hij zijne rekening kreeg, vond hij daarop gebragt«voor het wekken 1 franc 25 cent." Den volgenden keer weder aldaar overnachtende, gaf hij natuurlijk geen bevel tot wekkendaar hem dit te kostbaar was Zeer vermoeid en zeer laat naar bed gegaan zijnde, sliep hij zoo vast door, dat hij des nachts (het was Zaturdag-nacht) naar bed gegaan zijnde eerst Maandag-ochtend wakker werd. Toen vond hij op de rekening twee nachten logement aange- teekend. Voor het vervolg heeft hij besloten, zich dan liever te laten wekken, daar hem dit goedkooper uitkomt. Bij de begrafenis van den heer Schaumburg, te Parijs, hebben de heeren James Rolhschild en Emil Pereire zich ver zoend. Toen beiden voor het graf stonden, reikte de heer Rolhschild den heer Pereire de handen voegde hem de vol gende woorden toe: «waarom zullen wij langer van elkander gescheiden blijven, daar het graf ons toch allen vereenigl?" Pereire nam de hem aangeboden hand aan. In de gemeente Wachtendonk (in de kreits Geldern) komt thans het volgende huwelijk voor: De stiefvader trouwt melde stiefdochter van zijnen stiefzoondaardoor wordt nu de bruide gom de stiefschoouzoon van zijnen stiefzoon en de schoonzoon zijner stiefschoondochter; de bruid wordt de stiefschoonmoeder van haren stiefvader en de stiefschoonmoeder van hare moeder, de stiefzoon wordt de stiefschoonvadcr van zijnen stiefvader en de stiefschoonzoou zijner stiefdochter; de moeder wordt de schoonmoeder van haren stiefschoonvadcr en de sliefschoondoch ter harer eigene dochter. Volgens berigten uit Shanglue, van den 2den Oclober, hadden verscheidene europesche schepen in de chiuesche zeeën schipbreuk geleden. Er is weder eene botsing tusschen Frankrijk en Portugal ontstaan. De Fransche consul te Oporto heeft namelijk zich gewend tot den franschen gezant te Lissabon, markies de Li sic om de tusschenkomst van het gouvernement te verzoeken, ten einde eener fransche weduwe Buisson genaamd, hare dochter terug te doen geven, welke zich, tegen den zin der moeder in het huwelijk willende begeven met een portugecsch heer, door den regter van Oporto, tot aan het huwelijk, overeenkomstig 's lands wetten, aan eene achtenswaardige familie was toever - trouwd, naardien het meisje den ouderdom had bereikt, welke door de wel was gevorderd. De Times merkt daarop aan, dat onderscheidene engelsche en fransche heerenkrachtens die zelfde wet, met portugesche dames waren gehuwd; en dat men deze thans tot eene oorzaak van reclames en het opperen van moeijelijkheden maakt, nu een Portugees van eene denzelfden consul en ambassadeur bekende wet gebruik maakt, om eene Fransche dame te huwen. Waarschijnlijk zal de markies de Lisle door de markies de Laulé naar de geregtshoven worden verwezen, om daar te appelleren tegen de uitspraak des regters van Oporto, maar het fransche gouvernement, dat "Eet in de zaak van den Charles-Georges beter heeft gevonden oorlog schepen naar den Taag te zenden, dan de zaak aan de uit spraak van wet en regt en rede te onderwerpen, zal ook hier denzelfden weg willen inslaan. BURGERLIJKE STAND, Van 20 27 November 1858. GEHUWD: J. Smeets en A. C. Knip. G. J. W. Boe king en H. G. Arcudscn Hein.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2