ÖELDERSEHE es MEIWEDIEPER COlliWT. DONDERDAG 9 DECEMBER. AANBESTEDING RIJ INSCHRIJVING. 1TIB TT W S T IJ D X 11 3 li. na«5 ZESTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag «Joor den Boekh. C. BAKKER Bz.te Nieuu-eiliep. Abonnementsprijs per kwartaal,. 130 Franco per post«1.50 Enkele nommers»0 10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimtedie zij beslaan Brieven en stukken franco aan don Uitgever, Op Donderdag den 16 December 1858, des namiddags ten ure, zal aan het gebouw van bet Provinciaal Be stuur van Noordhollandte Haarlem worden overgegaan tot de aanbesteding bij enkele inschrijving van Het onderhoud van den kunstweg tusschen den Huigendijk en Ursemgedurende de jaren 1859, 1860 en 1861. Met port bezwaarde inschrijvings-biljetten zullen niet worden aangenomen. Het bestek is, tegen betaling van 10 cents per exem plaar, te verkrijgen aan de Provincialen Griffie van Noord" holland, aan het Bureau van Büilenlandsche Paspoorten te Amsterdam en bij den provincialen Opzigter van den Waterstaat F J. Krieger te Alkmaar. De aanwijzing in loco zal door den provincialen Opzig ter F. J. Krieger worden gegeven op Maandag den 15 December 1858, te beginnen van Alkmaar, 's morgens ten 11 ure. Nadere informatien zijn te bekomen bij den Hoofd-In genieur van den Waterstaat J. G. van Gendtte Haar lem, en bij den Ingenieur van den Waterstaat P. J. H. Jlayward te Alkmaar. HELDER en NIEUWED1EP, 8 December 1858. Zr. Ms. fregat de Ru ij ter, onder bevel van den kapitein ter zee J. C. da Clouxop reis naar Oost-Indie, is den lOden Oclober jl. in de Simonsbaai (Kaap de Goede Hoop) ten anker gekomen. jl. Zondag-avond heeft in een publiek huis in den Haag eene vreesselijke vechtpartij plaats gehad tusschen cenigc schip pers en militairen. Men verneemt, dat de justitie zich met deze zaak heeft ingelaten, daar een der schippers eene aan zienlijke verwonding moet hebben bekomen. In de Revue spiritaalisleeen le Parijs uitkomend tijd schriftwordt met veel lof melding gemaakt van onzen land genoot, den magnetiseur Siemelink, schrijver van het werk De onsterfelijkheid onthuld. Er wordt daarin gezegd dat deze heer een meisje le Utrecht, dal aan hysterie en vet lam- ming lijdende was, geheel genezen heeft. Hierbij komt center de volgende bijzonderheid voor. De heer Siemelink heeft deze patiënt gemagnetiseerd, terwijl zij te Utrecht en hij te Am sterdam was, dus op een afstand van acht uur. Een attest door den vader van het meisje, een zeer achtingswaardig ami) tenaar te Utrecht, afgegeven, bevestigt dit, en meldt, dat de. heer Siemelink afgesproken had, dat hij haar op Zaturdag den 24sten Julijdes avonds tusschen 8 en 8J uur, zon magne tiseren. Tegen dien tijd werd eehter niets va» den magueti- schcn iuvloedj bespeurddoch eerst tusschen 9 en 91 uur. Toen dc heer Siemelink een paar dagen later zijn patiënt be zocht, verklaarde hij niet op het bepaalde uur te hebben kun nen magnetiseren, daar hij door iemand was opgehouden, en het eerst van 9 tot 9j uur gedaan le hebben. De heer Siemelink zal eerstdaags een nieuw werk uitgeven over het leven na den dooi. Een brutale diefstal, met poging tot moord, heeft in den nacht van 28 op 29 November 11. bij het dorp Watervliet, nic^ ver van IJzendijke, bij den landbouwer K. van Dale plaats ge had. Vijf dieven, naar men gist, hadden zich door mijning onder het fondament der kamer, waarin de echtgenootcu sliepen, toegang verschaft. Eender boosdoeners, op het geroep orti^jjrJji door de ontwaakte vrouwsprong onmiddelijk op den i#g te bed liggenden man, greep hem bij de keel, met het te

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1