liet jonge weduwlje begrijpende, dat daar iets meer achter stak, verliet het lijk niet en toefde met gespannen verwachting lot familie en buren zouden vertrokken zijn, om gevolg aan Je geheimzinnige woorden van haren grijzen echtgenoot te geven. Maar het scheen, dat zijne familiebetrekkingen ook iets begrepen hadden, ten minste zij verlieten den doode zoo min als de weduwe, en wilden haar op hunne beurt verwijde ren. Eindelijk door ongeduld gedreven, gaf men de gedachte voor elkander bloot en besloot gezamenlijk aan het werk te gaan. De overledene werd uit de bedstede genomen men groef den grond op, en vond tot algemeene verrassing een kist en twee potten ten boorde gevuld met verschillende muntspe ciën! Men ziet dus, dat in het blijspel niet alleen de pot met goud beslaat", maar soms ook in de werkelijkheid voorko- men en hunne rol spelen. jl. Dingsdag heeft men te Vlodrod zekeren K. gearres teerd op het oogenblik, dat hij in eene herberg een valschcn pruissischen thaler uitgaf. Men vond 5 andere valsche thalers bij hem. Bij den persoon, van wien hij zeide die te hebben ontvangen, vond men een aantal zulke stukken, ten gevolge waarvan beiden in verzekerde bewaring zijn gesteld. Kolonel Boates, een der officieren, die aan den strijd te Waterloo hebben deelgenomen, is woensdag, ter jagt zijnde, door het doen vaneen slecht berekenden sprong, op zijn hoofd nedergekonien. Hij stond nogtans weder op en steeg te paard, naar men denkt om naar huis te keeren. Kort daarna vond men hem echter buiten kennis op den weg liggen, met den toom in de hand. Men vervoerde hem naar zijne woning, waar hij nog den zelfden avond overleed. üe vrouw van een werkman te Rouaan heeft eene erfe nis gekregen van ongeveer 5 millioen francs. Zij is thans 60 jaar ouddoch op haar 5de jaar was de erfenis reeds verval len hare ouders hebben er echter nimmer werk van gemaakt, daar zij tegen de kosten opzagen. De erfenis is afkomstig van een Belg, die onbekend was met de woonplaats zijner familie. Uit Bucliarest is gelelegrapheerddat men in de woning vau den heer Mans, een der leden van het voorloopig bestuur eene helsche machine heeft ontdekt, die blijkbaar ten doel had het geheele huis in de lucht te doen springen. De eerste ver dieping wordt bewoond door den turkschen commissaris Kiamel- Bey. Uit de oude troonzaal aan het koninklijk paleis te Ber lijn is het zilveren tafelservies gestolen, dat de stad Keulen aan prins Friedrich-Wilhelm als huwelijksgeschenk vereerd heeft. De politie heeft 200 thaler uitgeloofd aan dengene, die haar op het spoor der daders brengt. Te Como is thans een monster-regtsgeding aanhangig. Het betreft niet minder dan 610 diefstallen, die van 1849 lot 1858 op de lombardisch-vi oetiaanschc spoorwegen zijn gepleegd. Het aantal beschuldigden bedraagt 507, waarvan zich 85 in arrrest bevinden. De processtukken beslaan 65 bundels en 9010 afzonderlijke stukken. Het is opmerkenswaardig, dat zich onder de beschuldigden geen enkel ambtenaar bevindt. Te Dunau in Schotland begaven zich twee personen met eene open boot naar een onbewoond eilandje, een paar mijlen van hunne woonplaats, om daar te jagen. Bij aankomst legden zij de schuit vast, en waren bij hunne terugkomst zeer ont stelt, toen zij zagen, dat de boot door den stroom tegen de rotsen verbrijzeld was. Met het kruid dat zij bij zich hadden en cenige overblijfselen der boot, ontstaken zij vuur, ^doch zij hadden ten gevolge van hun voornemen om nog denzelfden middag terug te keeren, geene spijze medegenomen. Tol hun geluk kwamen de roeispanen en eenige andere stukken hunne woonplaats voorbijdrijven, waar deze opgevischt en als de hunne erkend werden. Men dacht daarop niet anders, dan dat zij verongelukt waren, en op aansporing der vrouw, die door schrik geheel zinneloos was geworden ging men hunne lijken op zoeken waardoor men hen vond, en wel in een staat van groote uitputting, naardien zij schier 60 uren zonder spijs en drank hadden doorgebragt. Te Cambridge werd j. 1. Donderdag, bij gelegenheid eener teregtziltiug, waarbij vijf studenten van het Trinity-college te- regtstouden, wegens het mishandelen van een politic-agent, door de studenten van dat collegie, die zien aldaar hadden verzameld, zulk een rumoer gemaakt, dat zij buiten de deur gezet werden. Zij wachtten den voorzitter onder gefluit op en vergezelden hem op dezelfde wijze naar zijne woning, toen hij zich na het uitspreken van bet vonnis, vergezeld door eene sterke patrouilledaarheen begaf. De burgers trokken partij voor den voorzitter, waaruit eenige kloppartijen ontston den. Intusschen schijnt de avond verder zonder stoornis te zijn voorbijgegaan. Te Sunderland hield de leeraar Rees dezer dagen eene predikatie en voer daarbij tegen de crinolines uit. Hij zeide o. a. dat niemand der dames meer plaats op de banken zij ner kapel raogt innemen, dan daarop was afgedeeld, en dat de zitplaatsen niet ingerigt waren voor de tegenwoordige over» dreven afmetingen der dames. Hij zag niet inwaarom die af metingen sommige menschen builen den tempel sluiten of den vromen verhinderen moesten het evangelie te hooren prediken. Als een bewijs van het veelvuldig gebruik der crinoline berigt men dat een agent van eene fabriek waar de stalen veèren worden vervaardigdalleen aan provisie op genoemd artikej binnen 6 maanden 1200 thaler, en een ander agent van de zelfde fabriek te Weenen 1400 thaler beeft verdiend. De eigenaars der fabriek zelve hebben binnen den tijd van een jaar een aanzienlijk vermogen door dezen tak vau nijverheid verworven. Volgens Cape Town Mail van 9 Oct. is er, zoowel aan de Kaap als op Mauritius, het plan gevormd, om het eerstgenoemde punt met het laatsgcnoemdc eiland en langs dien weg, met Ceylon en verder met Ipdië en Europa door detij

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2