Salon des Variétés, ZWOLSCHE Stoomboot-Maatschappij Harmonie-Muziek tal worden gevierd. De luitenant-kwartiermeester bij de .schutterij le Arnhem, is, wegens liet overtreden van het acht- ste gebod achter de tralies gezet. Te Hardenberg heeft een voerman zijn regterbee» gebroken, terwijl bet linkerbeen vroeger reeds gebrokennog niet hersteld was. De regl- bauk le 's Bosch beeft iemand die, terwijl hij dronken op cene kar lag te slapen alzoo oorzaak is van bet overrijden van een kind, tot 23 gulden boete en G maanden gevangenisstraf veroordeeld. Te Leeuwen beeft dezer dagen cene verlossing door middel van de Sectio Caesarea plaats gehad. De lielsche afdeeling van het ned ondervv. genootschap beeft zich onder eene voorlezing over Natuurkunde en Vormleer uit muntend geamuseerd De commissie belast met het onder zoek der koninklijke militaire academie acht het noodig, dat de krijgswet door de kadels van de verschillende studiejaren zal worden ondertcckcnd. De jonge verdedigers des vader lands maken het daar wel wat lastig. Te Zurich is in de pens van een geslagten os een gouden horologie-kcten gevon den. De ouderofficieren en manschappen van het 8ste regement infanteriedie thans nog met het kruisledcrcn goed gewapend ziju, zullen van hel gonlelslclsel worden voorzien. De gemeenteraad van Berlijn heeft de koningin van Pruissen met hare verjaring geluk gewenscht. FEUILLETON. jjunaamd Beaumont stal op zekeren dag onder het Directoire de kas van de poücieprefectuur. In die kas bevinden zich niet alleen veel geld en bank briefjes, maar bovendien de kostbaarheden die op den openbaren weg ge vonden of wat bij dieven of beelers ontdekt is. Die kas bevond zich in een aan het bureau van den divisie-chef der vei- 1 ïgheidspolicië belendend vertrek. Beaumont ging dikwijls naar dit bureau. Hij bespiedt het oogenblik dat de divisie-chef afwezend en de kassier nog niet gekomen was, kleed zich in een zwarten rok. die hem het voorkomen geeft van een hoofd-ambtenaaren orn op zijn gemak to werken begeeft hij zich naar een wachtpost en verzoekt den officier, die hem voor een com missaris houdt, tweo soldaten welke hem zonder bezwaar gegeven worden. Beaumont plaatst hen als schildwachten aan beide einden van den gang, die naar de kas en het bureau van den chef leidt en beveelt hun niemand tot nader order binnen te laten, 't Was vermetel maar zeker. Beaumont die valsche sleutels had doen maken, vult zijne zakken met bankbriefjes, goudkostbaarheden en verwijdert zichtot de schildwachten zeggende Ik ga naar den administrateur, 't Is noodzakelijk dat de zaken in den- zelfden staat blijvenwaarin ik ze gebragt heb. Laat niemand binnen to1 mijne terugkomst." Het uur dat de bureaux geopend worden slaatde kantoorbedienden na deren. Men gaat niet doorl" roepen de schildwachten, het geweer vellende. Eindelijk komt de chef, die evenmin wordt toegelaten. Hij begeeft zich naar den wachtpostde officier weigert de soldaten terug te roepen die door een hem onbekend, maar zeker hoog, ambtenaar op post zijn gesteld. Nu was er niets minder noodig om de schildwachten af le lossen dan de tusschenkomst van den minister van policie. En wat ziet men, binnentredende? De kas bestolen! Van AMSTERDAM: IJingsdagDonderdagZaturdag 's morgens acht uur. Van ZWOLLE: ZondagWoensdagVrijdag 's morgens acht uur, in verband per Diligence op MEPPEL Men zal op Donderdag 50 December 1838. des avonds ten zeven urein het lokaal Tivoli te Helder in het openhaar verkoopen 1. Vier HUIZEN onder één dak, staande in den Hel- derschen Polderop Erfpachtgrondkadaster sectie A, No. 5355 lot en met 553G, in 4 perceelen. Behoorende aan den heer B. Tobei. 2. Een HUIS, KEET en ERF, staande en gelegen te Nieuwediepin de Zuidstraat, wijk M, Nos. 44 en 140a 5. Een perceel GROND, groot 9ellen in de gemeente Helderzijnde het 27ste Erf van de gedempte Oost- grooteslootkad. sectie A, No. 5126 ten deele. 4. Een perceel GROND, groot 2 roeden, gelegen inden Ilelderschen Polder zijnde het 49ste en 50ste Erf in het 2de blokvan het landafkomstig van den heer N. Vroon, kad. sectie A,No. 5658, in 2 perceelen. Nadere informatien zijn te bekomen ten kantore van den Notaris P. A_ BEETS, te Nieuwediep. De bovenzaal van dit lokaal welke zichzoo door smaakvolle inrigling als riant uitzigtboven anderen aanbeveelt, zal als Kofïijhuis en Billartzaal feestelijk ge opend worden door op zaturdag avond van den 18 December 1858a. s., van 7 tot '10 uren. De bediening zoo wel in kwaliteit, promptheid als beleefdheidniets te wenschen zullende overlatenzoo beveelt de ondergeteekende zich minzaam in de protectie van het fatsoenlijk publiek dezer gemeente. Entrée vrij. P. J. STALENHOEFF. NIEUWEDIEP BIJ G. BAKKER Bz. GEDRUKT BIJ S. GILTJES.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 4