u. Het plaatsen van ecu gaslantarcn in liet midden van de straatloopende van de Nieuwebrug tot aan het loodskantoor. h. Het indienen van een adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaalinhoudende het verzoek dat gcene onder steuning noeh in kapitaalnoch in waarborg van renten zal worden toegekend voor een noorder of zuiderspoorwegzoo lang aan de provincie Noordholland niet, dergelijke gunst wordt verleend voor een aautcleggen spoorweg van Amsterdam naar het Nieuwediep. Na overweging dier voorstellen werd ten opzigte van het eerste besloten de plaatsing van een gaslantaren ter aangewe zen plaats aan de nadere overweging van het dagelijksch be stuur aantebevelen. Het tweede voorstel werd breedvoerig besproken. De leden achtten hel niet raadzaam voor als nog tot het indienen van het voorgesteld adres overlegaan omdat <ie gemeenteraad reeds vroeger het belang van een Spoorweg tusschen Amsterdam en het Nieuwediep, bij een uitvoerig adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal had aangetoond en er, nog kort geleden, van regeringswege locale opnemingen voor den bedoel den spoorweg hebben plaats gehad, waarvan de uilslag nog onbekend is. De voorsteller verklaarde in uie meening te zul len berusten, onder voorbehoud later op de zaak terug te komen. Daarna werd de zitting gesloten. Den 20sten dezer vertrekt de 0. I. landpost over Triest. Zr. Ms korvet Prins Maurits der Nederlandenon der bevel van den kapitein ter zee G. Yogelpoot, laatst van Cu- racao en bestemd naar Oost-lndië, is den Sisten Septemberjl. in de tafelbaai (Kaap de Goede Hoop) ten anker gekomen, en heeft den oden October daaraanvolgende zijne rcize naar Bata via voortgezet. In de maand Scpl. 11. is door den Minister van Koloniën aan den thans hier te lande verblijf houdenden kapitein der ar tillerie van het Oost-lnd. leger, Jhr. F. de Charou de Gcr- maiiide zending opgedragen, om in het arsenaal te Mooi- wich onderzoek te doen naar het maken en aanwenden van ont stekingsmiddelen. Genoemde kapitein is van zijne inspectiereis terug gekeerd en heeft thans aan den minister een verslag van zijne bevinding aangeboden. Als iets zeldzaams wordt uit Hoogeveen gemeld, dat zich aldaar een echtpaar bevindt, dat 63 jaren is gehuwd geweest en waarvan de man 92 en de vrouw 84 jaren lelt; zij zijn beiden nog vlug; de man heeft in dezen herfst nagenoeg een bunder boekweit gemaaid, de vrouw leest zonder bril, zij hebben thans nog 9 kinderen, 6b kleinkinderen en 66 achter kleinkinderen. Tot hiertoe was het onvermijdelijk geacht, den hand- schoon uit te trekken voor het afleggen van den eed. Bij ecne der laatste leregtzittingeu te Liverpocl heeft baron Bramwell die als voorzitter van het hof fungeerde, een tegenovergesteld gevoelen uitgebraglen toen de deurwaarder of pedel den opgeroepene zeidedat hij den handschoen moest afleggen alvorens den eed te doen zeide de voorzitterdat hel niet noodig was, naardien hij er geen verschil in zag, of de eed met of zonder handschoen afgelegd werd. De regter te Londen heeft een dienstmeisje veroordeeld in eene boete van 10 sh. en de kosten, omdat zij een spoor trein had verlaten, vóór dat die geheel stilstond. Bij het ver hoor bleek, dal zij door den spoed van het verlaten des wag- gons op den grond geworpen en als door een wonder zonder letsel er afgekomen was. Een der eerste wets-ontwerpendie bij het wetgevend ligchaam in Frankrijk zullen ingediend worden, zal stellig de goedkeuring van iedereen wegdragen. Het is namelijk het voorstel om aan mejufvrouw Eveillard, de dochter van den te Djcddah vermoorden consul, eene nationale belooning te geven, bestaande in eene lijfrente van 300 fr. In het Court Journal vindt men het berigt, dat prinses Friedrich Wilhelmbij gelegenheid van de inrigling harer hof houding, belemmerende bemoeijingen van de zijde van eenigc oudere prinsessen had oudervonden, maar dat het haar einde lijk, door aan te halen, wat hare moeder in Engeland deed, en te dreigen, dat zij daarover bij Frits zou klagen, was ge lukt, hare hofhouding naar haar eigen zin te regelen. De heer C, directeur cener assurantie-maatschappij, ver maakte zich eergisteren met hel jagen in het bosch van Saint- Cyran Op een haas willende aanleggen, zette hij den eeuen voet op planken, waarmede een kuil bedekt was; de planken waren echter vermolmd, zoodat de heer G. eene tuimeling maakte, met het gevolg, dat zijn geweer in den vrij diepen en modderachligen kuil viel. Hij verzocht een jongen, die juist voorbijging, in den kuil neder te dalen en zijn geweer te halen. Toen deze weder daaruit wilde komen, ging het geweer af, zoodat het schot den heer C. juist in den borst trof. Bij geluk had hij, even voordat hij op de jagt ging, zijn advocaat gesproken, en deze had hem de stukken van een proces, dat hij voor den heer C. behandeld, doch verloren had, overhandigd. Op die processtukken was de gehcele lading afgestuit, en dezen waren dus oorzaak van het behoud zijns levens. De moraal dezer geschiedenis is, dat men door het verliezen van een proces veel kan winnen. Uit Bern wordt gemeld, dat de verrassende tijding van het binnendringen eens franschen dclachemcnts van 30 man onder bevel van een fransch officier, in het Dappendal, en het voortrukken daarvan naar St. Cerques tot aan Mops van Grevine, algemeen groot opzien gebaard, en het wantrouwen, jegens Frankrijk, sterk heeft doen klimmen. De gcheele zwit- sersche drukpers dringt bij den bondsraad ten krachtigste aan, om van de franscbe regering eene schitterende voldoening voor deze schending van grondgebied te eischen. Te Lismare is de echtgenoot van dr. Barry aan honds dolheid gestorven, ten gevolge van eene kleine krab op do

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2