Allilla, koning der Hunnen, zich in het Tarnoker dal, in het stuhlmeissenburger committaal, bevinden. Op de plaats, waar de grenzen van Zamor, Kuldo, Tordaus en Tarnok zamcn- vloeijenniet ver van den straatweg aldaar, zouden de stoffe lijke overblijfselen van genoemden koning, onder een heuveltje, ter diepte van omstreeks vijf vademenbegraven zijn. Het Tarnoker dal is thans het eigendom van baron Simon v. Sina. Aangaande het bouwen van de nieuwe opera te Parijs, wordt plan op plau ingediend; daaronder komt er een voor, dat wel de aandacht verdient. De ontwerper, de heer Des- fossés, stelt twee grootc zaken op den voorgrond, namelijk, vermindering van gevaar voor branden luchtzuivering. Om aan het eerste te gemoet te komenstelt hij voor, de scher men, coulisses, costumcs en decoralien van ijzeren platen en ijzergaas te maken; het ameublement, als banken, stoelen, tafels, enz. zouden insgelijks van gegoten ijzer zijn. De luchtzuivering geschiedt door middel van eene stoomma chine, waarmede tevens de changcments a vue zouden ge schieden en de brandspuit in beweging gebragt worden. De bagno van Brest is, bij besluit van den minister van marine, gesloten. Het transportschip Seine zal de veroordeel den naar Toulon overbrengen, behalve hen, die boven de GO jaren oud zijn; deze vertrekken naar Belle-Isle. Men maakt allerlei gissingen over de reis van den heer de Persigny naar Italië; het is niet aannemelijk, dat deze reis een diplomatiek doel heeft, en alleronwaarschijnlijkst, dat er eenige oorlogzuchtige aangelegenheden aan verbonden zouden zijndaar de heer de Persigny een der staatsdienaren isdie het meest zich voor het behoud van den vrede verklaard heeft. Aan de Indépendance Beige wordt uit Parijs verzekerd, dat onder de bewoners van het Riff eene groole verbittering legen de Europeanen heerscht en deze toestand is voor de scheepvaart zoo lastig, dal eene gemeenschappelijke expeditie van Engeland, Frankrijk en Spanje in het aanstaande voorjaar zoo goed als zeker te beschouwen is. De heer Babinet, een Fransch natuurkundige van veel naam, voorspelt in het Journal des De'batsop weerkundige gronden, dat er een strenge winter op handen is. Hij erkent echter volmondig, dat de weerknude nog niet ver gevorderd is en nog geeneu grond voor stellige verwachtingen oplevert. De Piemontesche dagbladen gaan voort, de ouruslbarendste geruchten over den toestand van Lombardijc te verspreiden. Volgens de Opinione verkeeren de oostenrijksche autoriteiten zeiven in eene groote bezorgdheid. Dit blad zegt, dat de sol daten van het garnizoen bevel hebben, wanneer zij zich ver strooid op straat bevinden, op het eerste kanonschot naar hunne respectieve kazernen terug te keeren, en wanneer er drie ka nonschoten worden gelost, zich onmiddelijk naar de naastbij- zijnde kazerne te begeven. Volgens andere beriglen wendt de aartshertog Maximiliaan echter alles aan om de gemoederen gerust te stellen, en hij bereidt thans eenige veranderingen in de conscripliewet voor, welke den bewoners van Lombardijc. gelijk men weet, een doorn in het oog is. BURGERLIJKE STAND. Van 18 24 December 1858. GEHUWD: F. W. Badart en J. Scheerman. BEVALLEN^ E. Bruning geb. van Os D. P. Elout geb. Lemoine l>. G. Eriks geb Bloem D. J. Clausen gel». Westhoff D. J C. Korf geb. van Veen Z. G. Abbc- nes geb. Bouwman D. P. Potter geb. Noordeloos Z. J. E. Dilg geb. Kress. Z. C. L. Bakker geb. Scbumaker D. N. de Klerk geb. Groot D. M. Zaatnian geb. Griek D. OVERLEDEN: D. de Kruijfo9 j. D. Kcijzer 52 j. BEURSBERIGTEN- Amsterdam 25 Dec. Werk. Sch. 2J- pc. G4J|. 5 pet. 76^ 4 pc. 99. Spanje. 1 j pc. 50jf. buitenl. 5 pc. 46y. binnenl. 5 pc. 42Tj. Rusland. 5 pc. 106} 1816, 3 pc. 104, 1829, 3 pc Oostenrijk, metall. 5 pc. 77}. amst. 3 pc. 86}}. natio nale 1834 5 pc. 78'f'f. metall. 2} pc. 59T|. SCHEEPST IJ DINGEN BINNENGEKOMEN: TEXEL, 22 Dec, Ystroom, Hansen; Batavia. Wassenaar Hofstee, di to, vertr. 25 Sopt. Magdalena, Kooij, vertr. 9 Sept. Cornelia, Witt> dito, vertr. 27 Aug. Prins Hendrik, de Jonge, dito, vertr. 30 Julij. Sophia, Koningin der Nederlanden. Klein, dito, vertr. i 2 Sept. Anna, Diepering qq., Tjilatjap, vertr. 6 Sept. Wilhelmina, Klint, Suriname, lek. Nicolaas, Spiesen, Smirna. Diana (st.), Georgiana, Maiver, CardifT. Alberdina, Lever, Newc. Preciosa, Ouwehand, St. Ufces. 23 Dcc. Lion, Maning, Londen. UITGEZEILD TEXEL, 22 Dec. Niets. £D75R?SITTIglT. Onder de zware verliezen welke mijn leven vergezel len tel ik dievan het overlijden mijner Dochter JACOBA welke heden avond 11 uur in den ouderdom van 23 jaar is overleden, diep betreurd door mij en hare eenige Zuster. Helder 25 December 1838. D. de LANGE. Voor de menigvuldige blijken van opregte deelne- mingbij het zoo ongelukki g overlijden van mijnen geliefden Echtgenoot CORNELIS VENNIK, breng ik langs dezen wegmijn welgemeenden dank. Wed. C. VENNIK, - Nieuwediep, 24 Dec. 1858. A. de MOEL.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 3